GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting FRANCE VAKANTIE EMANCIPATIE-(NOTA), 'T ZOU WAT! neem 'n auto- of toeristenkaart mee BOEKHANDEL VAN DEN MUNCKHOF WEST-DEUTSCHLAND Werk aan de Welzijnswinkel ii. Vorige week hebben wy in een eerste artikel de aandacht gevraagd voor »de Emancipatie nota, welke is opgesteld in het kader van de Welzijnsplanning. In een tweede artikel willen wij nog eens de aandacht vestigen op met name de taken en de mogelijk heden van de gemeente. Praten over emancipatie is na tuurlijk goed. Belangrijker is dat er niet alleen leuk gepraat wordt maar er ook iets wordt onderno men. Door de werkgroep is hier voor een aantal voorstellen ge daan. Heel voornaam hierbij zijn natuurlijk de financiële mogelijk heden en ruimte. Deze zijn op dit moment, zoals overal, erg beperkt. De verwachtingen mogen daarom niet te hoog gespannen zijn en een eerste vereiste zal zijn, dat er zui nig gewerkt wordt én op veel pun ten op basis van vrijwilligheid. Desondanks zijn er toch wel mo gelijkheden. TAKEN EN AKTIVITEITEN De gemeente kan op een aantal punten een voorbeeld geven. De werkgroep wijst b.v. op: het zorgen dat in vergunningen of verordeningen, die zijzelf maakt geen regels staan die in strijd zijn met gelijke rechten voor de vrouw; het geven van informatie en voorlichting b.v. algemene achter gronden van emancipatie, maatre gelen die de gemeente neemt, ver wijzingen naar activiteiten; mogelijk maken van deeltijd functies in het eigen apparaat; het eventueel iniuimen van ze tels voor vrouwen in commissies, ucrkgroepen, .•■Jvir: gioe.wi; zorgdragen voor een goed geco ördineerd beleid m.b.t. positie van de vrouw. Deze taak zou b.v. op gedragen kunnen worden aan een coördinerend wethouder die hierbij gesteund wordt door een specifieke (vrouwelijke) ambtenaar; onderzoek te doen naar de po sitie en plaats van de vrouw en op basis daarvan signalen tot ver betering te geven; het beschikbaar stellen van geld voor activiteiten die door organi saties (speciale groepen of vrouw- organisa'ies) opgezet worden; het scheppen van algemene voorwaarden d«. voor vrouwen van belang kunnen zijn. Met name wordt gedacht aan de mogelijke opvang van kinderen/jeugd en edu catieve activiteit au v;or vrouwen. Samengevat komt het erop neer dat de gemeente: zelf het voorbeeld geeft; stimuleert waar nodig is; probeert zo goed mogelijk voor waarden te scheppen. ORGANISATIES De werkgroep is van mening, dat de voornaamste taak om activitei ten te ontwikkelen voorbehouden is aan diverse maatschappelijke or ganisaties. Hierbij wordt duidelijk gedoeld op: de diverse vrouwenorganisaties in Venray; andere organisaties die van be lang kunnen zijn zoals b.v. scho len/onderwijs. samenlevingsopbouw gezondheidsinstellingen enz. Deze organisaties zijn hierbij zelf verantwoordelijk voor de inhoud van de activiteiten. Wel kunnen zij voor de financiering ervan een be roep doen op gemeentelijke subsi die. OVERLEG In principe zijn er zeer veel mo gelijkheden tot activiteiten. Van belang wordt geacht dat er goed overleg is tussen de organisaties omdat hiermee: ervaringen en ideeën uitgewis seld kunnen worden die stimule rend kunnen werken op activitei ten} Denk en praat mee over emancipatie In bijgaand artikel bren gen wij een tweede korte weergave van de onlangs verschenen emancipatie-no ta. Als men belangstelling heeft voor de totale nota, dan kan men deze bestellen bij de afd. Welzijnszaken van het faadhuis, telefoon 04780-83838, toestel 456. Daar kan men ook rea geren met opmerkingen en ideeën enz. op dit plan. Men kan ook met de sa menstellers van het plan mondeling van gedachten wisselen over de inhoud op woensdag 8 juli a.s. om 19.30 uur in het raadhuis. Men behoeft voor dit al les geen lid te zijn van een groep of organisatie. Ook als individuele burger is men van harte welkom. gezamenlijke activiteiten uitge voerd kunnen worden; voorkomen kan worden dat or ganisaties met hetzelfde bezig zijn en naast elkaar gewerkt wordt. Een overleg bestaat reeds in Ven ray, namelijk het Vrouwenberaad. JAARLIJKS PROGRAMMA De gemeente zal i.v.m. mogelijke subsidiëring van activiteiten jaar lijks een programma opvragen bij de diverse organisaties. Op basis van deze programma s zal de ge meente bepalen welke activiteiten wel/niet voor subsidie in aanmer king komen. Andere voordelen van dit jaar lijkse programma zijn: het kan stimulerend werken op organisaties; de gemeente kan hiermee geld vragen (bijdrage) bij het ministerie van CRM. De werkgroep is wel van mening dat dit programma heel goed moet aansluiten bij het educatief pro gramma. De voornaamste reden hiervoor is dat veel emancipatie- activiteiten bestaan kunnen be staan uit educatieve activiteiten. SLOT De werkgroep hoopt met deze in formatie uw interesse te hebben gewerkt en voldoende informatie te hebben gegeven. Natuurlijk dient beseft te worden dat emancipatie een heel gevoelige zaak is. De werkgroep wil dan ook persé niet de indruk wekken alsof ideeën die er nu leven allemaal de juiste zijn. ZR hoopt dan ook dat u zult rea geren, zodat verbeteringen, aan vullingen enz. opgenomen kunnen worden. Commissie sociale zaken bespreekt plan opbouwwerk Op donderdag 9 juli zal om 17.00 uur in kamer 127 de commissie so ciale zaken bijeenkomen. In deze vergadering zullen twee facetplannen (onderdelen voor het gemeentelijk welzijnsplan) centraal staan. Als eerste staat op de agenda het plan „Activiteiten voor mensen zonder werk". Dh plan is ook al in de vorige vergadering van de commissie onderwerp van discussie geweest. Het plan zal nu formeel worden vastgesteld. Het tweede plan is het deelplan „Opbouwwerk". Aan de commissie wordt voorgesteld ook dit plan vast te stellen. Deze twee plannen en de agenda van de vergadering, die alleen nog de gebruikelijke punten vermeit, liggen ter inzage in de infotiek van het raadhuis. De vergadering is openbaar, U bent van harte welkom. Kermis Ysselsteyn 4, 5, 6 en 7 juli De kermis te Ysselsteyn begint op zaterdag 4 juli te 16.00 uur en duurt tot dinsdagavond 7 juli te 24.00 uur. Op het kermisterrein op het Lo- vinckplein worden de volgende at tracties geplaats: Autosport/Babysport - exploitant Boeken, Helmond. Schietsalon - exploitant A. Regter, Langenboom. Lijntrekspel/Bussenspel - exploitant Van Benthem. Berkel en Rodenrijs. Zweefmolen - exploitant J. Regter, Oss Balco-rotor - exploitant v. Spron- sen. Delft. Nougat-suikerkraam - exploitant fa. Camps, Horst. Suikerspin/popcorn - exploitani Lutgens, Roermond. Viskraam - exploitant Otlen, Ge- mert. De exploitanten mogen, met in achtneming van de openingstijden, hun attracties naar believen ope nen, maar op de volgende tijden zijn ze zeker open: op zaterdag te 17.00 uur; op zon dag te 13.00 uur; op maandag te 16.00 uur; op dinsdag tc 16.00 uur. Alleen voor de viskraam gelden afwijkende tijdstippen, tc- weten: 18.00 uur; 1500 uur; 18.00 uur en 18.00 uur. Voor een aantal attracties gelden afgesproken maximum tarieven, te weten: autoscooter per 2-peiscons wagen: 1 rit voor i,1 ritten voor 3,7 ritten voor 3,— 15 ritten voor 10, Babysport 50 cent per rit, zweef molen 50 cent per rit; lijntrekspel 75 cent per spel; balco rotor 25 of 50 cent per spel, naar keuze van de speelkast; suikerspin j 1,voor gewone suikerspin. Spreekuren Huurcommissie Noord-Limburg De huurcommissie is een onaf hankelijke instelling die bindende uitspraken doet over geschillen in zake huuraanpassingen. iHutir ver hoging, -verlaging, -bevriezing). Ook adviseert de huurcommissie over de juistheid van de service kosten en andere zaken. Het secretariaat van de huur commissie in Noord-Limburg is ge vestigd te Venlo, Mgr. Nolensplcin Gü. maar ook in een aantal omlig gende plaatsen worden spreekuren gehouden. In Venray is dit spreekuur iedere 2e en 4e woensdag van de maand in het raadhuis, Maashese weg 1. Commissie voor ver keer vergadert op 6 juli a.s. Op 6 juli a.s. komt de commissie voor verkeer in openbare vergade ring bijeen in kamer 127 van het raadhuis. Aanvang 16.30 uur. De commissie zal het college van b. en w. advies moeten uitbrengen over het plan om fietsstroken als markering aan te brengen op de Stationsweg en over het terugbren gen van de maximumsnelheid op de Stationsweg van 70 naar 50 km. Aansluitend op de openbare ver gadering zal in een informele zit ting de politie informatie versterk- ken t.a.v. haar werkzaamheden op het terrein van verkeersaangelegen- heden. Collectekalender juli 1981 11 juli: Jeugdopvang Drum- en Showband Venray e.o. (plaatselijke aktie in het kader van het jeugd- collectewezen). Alleen voor deze aktie is een collectevergunning verleend. Collecteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moe ten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. Bestuurscommissie sportzaken, jeugd- en jongerenwerk vergadert Op donderdag 9 juli zal cm 19.30 uur de bestuurscommissie sportza ken, jeugd- en jongerenwerk ver gaderen. In deze vergadering, die in ka mer 19 plaatsvindt, zullen de vol gende onderwerpen bespreken wor den: de mogelijkheden van subsidi ering van jeugdactiviteiten van niet specifieke jeugdorganisaties (b.v,. een wijkraad); de subsidieaanvraag van de 27 Mc-club Fox Hunter i.v.m. een ac tiviteit voor haar jeugdige leden; het beschikbaar stellen van fi nanciën voor de renovatie van het speelterrein aan de Van Broekhui- zenstraat in Oostrum; de nota van aanbieding 1982. De vergadering wordt besloten met een gesprek over het werkplan van OJC Free Wheelin. D agenda van deze vergadering ligt ter inzage in de infotiek van het raadhuis. De vergadering van de commis sie is openbaar en U ben', van har te welkom. HINDERWET Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne; maken bekend: dat op 25 mei 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van J. J. M. Michels. Meerselsepeel 10 te Yssel- steyn-Venray, voor een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het uit breiden van een veeteeltbedrijf waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen. gelegen aan de Meerselsepeel 10 te Ysselsteyn-Venray. dat op 11 juni 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van M. Mar cellis, Wusterweg 1 te Castenray-Ven- ray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een varkensmesterij waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gele gen aan de Wusterweg (ongenummerd) te Castenray-Venray. dat op 11 juni 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van mevr. R. Jilesen-v. d. Steeg Overbroekseweg 8 te Leunen-Venray. voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a. uitbreiden/wijzigen van een varkensmesterij waarbij mest en mest stoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Overbroekseweg (ongenum merd) te Leunen-Venray. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Ven ray. ter inzage en wel tot 3 aug. 1981 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur; na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werk dag van 09 00 uur tot 12.00 uur. Des gewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden ver kregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge be zwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 22 juli 1981 om 15.00 uur in het raadhuis, kamer 119, waarbij tevens gelegenheid wordt ge geven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd ge zag. de aanvrager en de overige aan wezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren heb ben ingebracht op de wijze als bo venomschreven en een ieder die aan toont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gele genheid zullen worden gesteld bezwa ren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Venray, 3 juli 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd. namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen Verklaringen van geen bezwaar Gedeputeerde Staten van Lim burg hebben op 17 juni 1981 aan het gemeentebestuur verzonden de navolgende verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 50, lid 8 van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen voor: het bouwen van 2 bedrijfswonin gen op perceel P 81, gelegen aan de Lollebeekweg, t.n.v. W. en P. Geerets, Lol lebeek weg 27 te Castenray; het bouwen van een Jigboxen- stal op perceel H 3200, gelegen aan de Meerselsepeel 10, t.n.v. J J. M. Michels, Meerselsepeel 10 te Ysselsteyn; het bouwen van een construciie- hal op perceel A 1514 (ged.), ge legen aan de Energiestraat, t.n.v. M. Smits, Gildestraat 23 te Holthees. Deze verklaringen van geen be zwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen yan geen bezwaar rechtsstreeks in nun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gede puteerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig dagen na bovenge noemde verzenddatum. Venray. 3 juli 1981 De burgemeester van Venray' mr. H. J. M. Defesche. HINDERWET Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, twee lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: G. M. J. van Dijck, Ringweg 10 te Ysselsteyn-Vemay, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard, ge legen aan de Ringweg 10 te Yssel- steyn-Venray positief ie beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. R. Gooren, Steegse Peelweg 69 te Leunen-Venray, voor een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het wijzigen van een varkens- fokkerij en -mesterij waar mest en meststoffen worden bewaard, ge legen aan de Steegse Peelweg 69 te Leunen-Venray, positief te be schikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raad huis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 17 juli 1981, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovenge noemde datum gemotiveerde schrif telijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschik king. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 3 juli 1981 Burgemeester en wethouders vnd. namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen Bouwvergunning aangevraagd Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende plan c.q. vooruitlopend op een in voor bereiding zijnd plan bouwver gunning te verlenen voor: het verbouwen van de 4e ver-, dieping van het bejaardencen trum „Het Schuttersveld" aan de Bergweg 2, t.n.v. het Bestuur bejaardencentrum „Het Schut tersveld1'; het geheel vernieuwen van de woning Laagheidseweg 6, t.n.v. J. H. M. Mulder, Duinroos 2 te Egmond Binnen; het bouwen van een machine- loods aan een bestaande be drijfsruimte aan Spurkt 12, t.n.v. 'M. v. d. Wmkel. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 6 juli 1981 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, ka mer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemees ter en wethouders worden inge diend. Venray, 3 juli 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Baatbelasting Nieuweind Bij koninklijk beslui; van 29 mei 1981, no. 8, is goedkeuring ver leend aan het besluit van de ge meenteraad van Venray van 24 fe bruari 1981 Nr. R 801. Bij dat raadsbesluit is vastgesteld de VERORDENING OP DE HEF FING EN INVOERING VAN EEN BAATBELASTING AANLEG TROT TOIR IN HET NIEUWEIND. Vanaf 1982 zullen de eigenaren van de aan het nieuwe irottoir ge legen gebouwen worden aangesla gen. Het tarief is 6,J0 per strek kende meter belending aan de straat. De belasting zal gedurende 30 jaren geheven worden. Afkoop is mogelijk. De afkoopsom wordt berekend op basis van een rente van 10% per jaar. Daarover zullen de eigenaren binnenkort een brief ontvangen. De verordening ligt ter inzage op de afdeling belastingen van het gemeentehuis kamer 131. Venray, 30 juni 1981 Burgemeester en wethouders van Venray, Mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Paspoorten in de vakantie Veel inwoners zullen al bezig zijn met het treffen van voorberei dingen voor hun aanstaande va kantie. Voor degenen, die daarbij een ander land bezoeken, is lèet volgende erg belangrijk. Niet voor alle (West-Europese) landen is een geldig paspoort no dig; men mag naar een aantal landen reizen met een paspoort, dat nog geen vijf jaar is verlopen. Wanneer men echter in het bui tenland kontant geld wil opnemen dient men zich te kunnen legiti meren met een GELDIG PAS POORT. Overigens is het in meer dere gevallen gewenst te beschik ken over een GELDIG paspoort In verband hiermede is het raad zaam de geldigheidsduur van uw paspoort itijdig na te gaan. Mocht die intussen verlopen zijn, dan wordt u geadviseerd een nieuw paspoort aan te vragen of uw hui dig (verlopen) paspoort te laten verlengen. U kunt daarvoor terecht bij de afdeling bevolkingszaken op de werkdagen van 9 tot 12 uur en op donderdagmiddag van 4 tot 5.30 uur. Momenteel duurt het ongeveer 1 week voordat men over een nieuw of verlengd paspoort kan beschik ken. Vragen...? Wendt u. tot de gemeentelijke voorlichter Bouwvergunningen verleend Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 1 juli 1981 voor de navol gende bouwplannen bouwvergun ning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunnin gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze pu blicatie op grond van de Wet Ad ministratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen (AROB) een ge motiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. het verbouwen en uitbreiden van 't bankgebouw aan de Hoofd straat 25a. tnv het bsetuur Rabo bank te Oirlo; het verbouwen en uitbreiden van de woning aan de Nachtegaal- weg 6. tnv A.M.H.M. van de Ven; het uitbreiden van een jongvee stal aan de Kempensbergweg 30, tnv F.A.P. Franken; het uitbreiden van de woning aan de Monikesstraat 1, tnv M.J. Rutten; het uitbreiden van een rundvee- stal aan de Nachtegaalweg 4, tnv H.P.A. Peeters; het verbouwen van de woning aan de Lollebeekweg 38a, tnv H. Reijnders; het bouwen van een schuurtje aan de Etnalaan 21, tnv A.P. Mul ler; het plaatsen van een terrasaf- scheidong aari de Everestlaan 9, in v A. Klomp; het verbouwen van het bedrijf aan de Erica weg, tnv Verbo b.v.; het bouwen van 10 premiekoop woningen in Oostrum, tnv de Wo ningbouwvereniging Nrd Limburg; het bouwen van 57 premiekoop woningen in Landweert, tnv de Woningbouwvereniging. Vfenray, 3 juli 1981. De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Vergaderingen van gemeenteraad en div. commissies Gemeenteraad 7 juli (11 augustus onder voorbehoud). Commissie voor openbare wer ken 14 juli. Commissie onderwijs, vormings werk en recreatie 30 juni., Commissie verkeer op 6 juli en 10 augustus. Commissie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting op 2 juli en 6 augustus. Commissie sociale zaken e.d. op 9 juli en 27 augustus. Commissie financiën en belastin gen op 1 juli en 12 augustus. Bestuurscommissie sportzaken, jeugd- en jongerenwerk op 9 juli en 13 augustus. Commissie cultuur op 29 juni. Alle vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het raad huis. Tijdstip van aanvang en de agenda worden in de week vooraf gaande aan de vergadering bekend gemaakt in deze rubriek. Agenda en notulen treft u aan in de infotiek in de hal van het raad huis. Wijzigingen in het vergadersche ma zijn mogelijk. AUTOATLAS EUROPA oatantgelatUH kaarten van europa en alle europese landen voorradig Grotestraat 28 telefoon 82727

Peel en Maas | 1981 | | pagina 13