ECHT WANDIUTE KKEN GOEDKOPER 2,95 bartels behang O AGENDA De Wetteling m 13,95 GESLAAGDE REÜNIE VAN VIJFTIG-JARIGEN JEU DE BOULES GEVONDEN VOORWERPEN BEJAARDEN PICKNICK ROND SCHUTTERSVELD Frans van de Kamp Financieringen VERKEERS- VOORZIENINGEN IN WEST I AVONU- WANDEL- VIERDAAGSE PEEL EN MAAS Op vrydag 19 juni zullen de kerkklok ken van de parochiekerk te Merselo feestelijk luiden ter gelegenheid van het gouden huwelijksfeest van Lei ran DUCK (77) en Trien van RIJS- WICK (75). De gouden bruidegom. Lei van Dyck kan gerust zeggen, te staan op de grond waar hij geboren en getogen is. In 1929, nog voor dat hij lijn latere bruid leerde kennen, had hij reeds de ouderlijke hoeve aange kocht. Hij zou die met zijn zuster gaan runnen. Maar het leven gaat wel eens «nders als verwacht wordt. Zijn zuster trad in het klooster bij de Kleine Zusters van St. Josef en hij leerde in Meerlo zijn aanstaande vrouw kenne, die kennismaking onstond toen hij daar aan Trien de weg moest Dat vragen van de weg wer een vraag voor het leven, want na een niet te lange verkeringstijd werd er getrouwd. In Merselo stond immers een boer derij te wachten op een boerin. Natuurlijk komen de magere jaren ter sprake: de tijd dat een big een rijks daalder kostte en een slachtvarken per kilo 15 centen opleverde. Het was hard werken op het gemengd bedrijf, maar toen zij als eersten in Merselo het witte goud hadden ontdekt (as perges) werd het allengs beter, maar evengoed moest er hard worden aangepakt. De gouden bruid. Is geboren in Swolgen, maar heeft haar jeugd in Meerlo doorgebracht. Zij verbleef op de ouderlijke boer derij, maar ook enkele jaartjes bij ooms en tantes op hun boerenbe- drijfjes om mee te helpen. Van haar kan tevens verteld worden, dat ze al vroeg met de hondenkar de melk naar de melkfabriek moest brengen. Zolang er geen andere honden in de buurt waren was dat geen probleem, maar anders was hun hond niet te houden. In merselo kwam de opgedane ervaring goed van pas, vooral het melken, want dat leerde van Dijck eerst najaren. Na verloop van tijd kwam haar taak vooral in het huishouden te liggen. Twaalf kinderen werden er uit hun huwelijk geboren, waarvan er 9 in leven bleven. De gouden bruidegom heeft zich gedurende vele jaren ingezet voor de Merselose gemeenschap. Hij was o.a. voorzitter van de Jonge Boeren; meer dan 25 jaar lid van de Raad van Toe zicht van de Boerenleenbank (nu Ra bobank geheten); bestuurslid van de Tuinbouwvereniging; bestuurslid van de Boerenbond; medeoprichter en jarenlang bestuurslid van de kerke lijke fanfare St. Oda; bestuurslid en actief speler in de plaatselijke toneel club "Kunst door Oefening" welke nu opnieuw tot activiteit is gebracht. Sinds enkele jaren is hij acitief be stuurslid van de Bejaardenvereniging. Ondanks zyn uiterlijke vitaliteit is van Djjck de laatste jaren liefst negen maal geopereerd. Hij kent de ziekenhuizen van Venlo en Nijmegen even goed. Maar volgens hem is het Venrayse ziekenhuis het beste Vrijdag zullen hun 9 kinderen en 18 kleinkinderen het gouden paar vergezellen naar de plechtige eucha ristieviering, om half twee in de parochiekerk in Merselo. Daarna is er feest in zaal Arts waar vrienden en bekenden de jubilarissen kunnen feli citeren van half zeven tot acht uur. De hernieuwde kennismaking, na soms 25 - 30 jaar, was wel het hoogte punt van de reünie van de Sarahs, wel ke vorige week zaterdag werd gehoud en. In de kerk werden de overledenen van de klas herdacht. Kapelaan Bronk- horst haakte in op de veranderingen die juist voor deze leeftijd zo moeilijk zijn geweest. Men vond het fijn, om in de kerk, waar men gedoopt was, de eerste II. communie en de Plechtige communie ontvingen wellicht getrouwd was, nog eens te bezoeken. Gezameljjk zong men het oude schoolliedje "Heer Jezus heeft een hofke". Venrayer dodelijk verongelukt Dinsdagmiddag is op een kruis punt in de gemeente Boekei de personenauto bestuurd door de 33- jarige M. Thijssen tegen een boom gebotst. De bestuurder liep by die bot sing dusdanige verwondingen op, dat hij vrijwel op slag werd ge dood. Baldadigheid en diefstal Naar aanleiding van een melding over baldadigheid bij het busstation van de Zuid Ooster heeft de po litie een vijftal knapen kunnen aanhouden. De baldadigheden wer den door de knapen toegegeven en de schade werd betaald, terwijl de knapen een vermanend woord van de politie kregen te incasseren. Bij nader onderzoek bleek een van de knapen, afkomstig uit Ooslrum in het bezit te zijn van een menu kaart van een in Venray gevestigd chinees-indisch restaurant De kaart bleek hij aldaar bij een bezoek te hebben entvreemd. Hij kreeg een proces verbaal terzake diefstal aangezegd. Diefstal pompinstallatie Een inwoner van de Beekweg deed aangifte van diefstal van een pompinstallatie met hulpstukken vanuit zijn weide. De daders moe ten bij de diefstal van een voer tuig gebruik hebben gemaakt. Voor de eigenaar een schade van 1000 gulden. Medicijnen gevonden Op het politiebureau werden 2 doosjes met medicijnen gedepo neerd welke gevonden waren in 'n container staande op de Oranje straat. Bij nader onderzoek bleek zich in die container nog een ge ringe hoeveelheid medicijnen te be vinden. De vinder was door zijn hond attent gemaakt op de mtdicijnen die ze uit de container haalde. De goederen welke vooral voor kinde ren levensgevaarlijk konden zijn, zagen er uit als snoepjes. Ze zijn door de politie ingeleverd bij de apotheek. Bij dit voorval wordt er nog maals op gewezen met het weg werpen van medicijnen de grootst mogelijke voorzichtigheid in acht te nemen. Medicijnen welke men niet meer nodig heeft kan men het beste inleveren bij de apotheek. In de lagere school, werd het Aap- Noot-Mies nog eens opgezegd; ook juffr. Kooien nam weer achter de lessenaar plaats. Na de koffietafel, bracht men enkele uren gezellig door, met muziek en zang van enkele leden v.h. hofkoor. Omdat er zoveel belangstelling is om elkaar weer eens te ontmoeten, is er in het najaar een grootse ontmoetings middag. Deze zal via de pers bekend gemaakt worden, en is bestemd voor oud Venrayers van 45 tot 55 jaar. Bovenste rij v.l.n.r, Gien Poels, ^kn Pelzer, Tiny Tacken, Leny v. Dijk, Els Hendriks, Nel Aanrijdingen Op de St. Servatiusweg was onvoldoende opletten oorzaak dat twee personenauto's met elkaar in botsing kwamen. Op de kruising Eikenlaan - Leunseweg was het niet verlenen van voorrang oorzaak dat 2 auto's uit Venray met elkaar in botsing kwamen. Op de kruising Langstraat - Paterslaan verleende een autobe stuurder afkomstig uit Swolgen geen voorrang aan een andere per sonenauto. Bij alle drie de botsingen bleef het bij materiële schade. Op 15 juni a.s. zal om 20.00 uur in restaurant Vlakwater een alg. led. vergadering gehouden worden welke in het teken zal staan van de officiële opening van de Jeu de Boulesbanen op 28 juni om 13.45 uur door weth. van Oers. Over de aktiviteiten op deze dag verwijzen we U naar de diverse artike len in deze krant welke gewijdt zijn aan voornoemde festiviteiten. Voor de goede orde willen we U erop wijzen dat i.v.m. de permanen te afsluiting van de grote poort geen auto's meer geparkeerd kunnen en mogen worden bij de banen en ver zoeken u gebruik te willen maken van de parkeerplaats vóór restaurant Vlakwater vanwaar U te voet via een aparte toegang bij de banen kunt komen. Gezien de grote belangstelling voor het Jeu de Boules wordt er buiten de vaste cluburen ook op diverse andere tijden gespeeld waardoor U nog meer in de gelegenheid gesteld wordt deze sport te kunnen beoe fenen. Dameshorloge, met stalen band, merk junghans; rolmeterlengte 2 meter; Montair Van Stratum Sevenum; bruin ctuitje. inh 1 sleuten, aan kleingeld f 1,75; een doosje met 6 taartvorken, model Aurora; 4 pennen, een vulpen, pelicaan, twee parker balpoints en een potlood; Bruine portemonnaie inhoud f 0,50 en een sleutel met opschrift KESO 2000; donkerblauwe damespor- tomonaie, inhoudende 3 gulden en 2 kwartjes en 2 entree bewijzen zwem bad Venray; jongenshorloge merk 'Ti- mex met rode secondenwyzer, ronde metalen kast en zwart bandje. Voor informatie kunt u zich wen den tot de administratie van de gemeentepolitie Venray, Grotcstr. 1. Tel. 04780-84888 toestel 30. Nelly v.u. Ven, An i'onje, iruus ber kens, Anny Clephas, Mien Geurts, Nel ly Wayenburg, Mien Peetcrs, Nel Geurts, Nelly Goemans, Nelly Jacobs, Bernie Kronenberg, Mien v. Boven, Toos v. Bergen, Nel Linders. Tweede rij; Juffr. Derksen, Mie Clephas, Truus Philipsen, Mia Helwegen, Christien Janssen, Wies Daniels, Leen Nellen, Thea v. Gogh, Francien v.d. Heuvel, Toos v.d. Heuvel, Mia Janssen, An- toinet Romine, Jet Wismans, Mia Sijbers, Nelly Sijbers, Ciel v.d. Vorst, Jaqueline Eibers. Op dinsdag 23 juni a.s. wordt in de tuinen rond 'Het Schuttersveld' een picknick gehouden voor alle bejaar den uit de gemeente Venray. Zoals bekend moest vorig jaar de picknick enkele malen worden uitgesteld in verband met de slechte weersom standigheden op de geplande data. Dit jaar wil men geen risico lopen. Daarom wordt het feest gehouden in een tent. Ook worden dit jaar geen spellen georganiseerd, maar kan men zich vermaken met diverse kermis achtige attracties zoals balgooien, schieten, kegelen, pijltjeswerpen etc. En natuurlijk zullen er weer tentjes voor eten en drinken aanwezig zijn. Bij goed weer worden de attracties naar buiten geplaatst, bij slecht weer binnen. In de tent ligt een dansvloer, zodat ook de danslustigen zich kun nen vermaken. De entree is gratis, doch men moet wel in het bezit zijn van een deelne merskaart, welke bij de onderstaande adressen verkrijgbaar is tot uiterlijk 15 juni a.s. Alle bejaarden uit de gemeente zijn welkom en men behoeft geen lid te zijn van een bejaardenvereniging. Er moet bij de organisatie uiteraard wel rekening worden gehouden met het aantal deelnemers. Vandaar de in schrijving bij de contactadressen. Castenray; Mevr. G. Rambags-Cleven Horsterweg 39, tel. 04787-523 Heide. dhr. J Janssen, Heidseweg 35 /tel. 81708. Leunen: Dhr. B. Jenniskens Catharinastr. 1tel. 84540 Merselo: Mevr. Hoedemakers, Ende poel 1 tel. 04786-330 Oirlo: Dhr. A. Maessen, Boddenbroek 7, tel. 04787-303 Oostrum: Mevr. Maessen, Stationsweg 118, tel. 82837. Smakt: Mevr. I. Weijers, Broek 2 Holthees, tel. 04782-534 Venray: Het Schuttersveld. Bergweg 2 tel. 83131. V. Brukske: De Wiekslag, Mozartstr. 20a, tel. 86706. Veulen: Dhr. P. Cox. Brugpas 34, tel. 82387. Ijsselsteyn: Dhr. A. Winnen, Jan Poelsweg 2a, tel. 04785-387. Diefstal van fietsen Uit de keider van een verzor gingstehuis aan de Stationsweg werd een herenfiets gestolen, merk Gazelle. De waarde bedraagt dui zend gulden. Vanuit de fietsenstalling van het Boschveldcollege verdween 'n fiets ter waarde van 150 gulden. Derde rij: Juffr. Kooien, Jo v. Soest, Til Thijs sen, Nelly Thijssen, Grada Swaghofer, Door Janssen, Fruus Relouw, Miep Voermans, Riet Janssen, Cor Janssen, Elly Janssen, Jo Verstegen, Cobie Boom, Jet Bertrams, Ger Janssen, Ine v.d. Waeter, Netty Seuren. Vierde rij: Marie v. Os, Truus Thielen, Mariet Linders, Anny Bouten, Jet Barents, Mia Frommar, Dien Swinkels, Greet Stoks, Mia Loonen, Truus Ouden hoven, Bep Theeuws, Mia Nellen, Mia Smits, Bets v. Bergen. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen van Loon, Corver, Ver- cauteren. De Vocht en Schmeetz J.W. DE VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen: Bloemen, Schraven, Franken, Lankveld, Wittgen, van Thiel. en de Muinck Keizer W. BLOEMEN Stationsweg 15 tel. 81465 DR. KEIJZER van Beurdenweg 10, Ysselsteyn telefoon 04785-777 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. APOTHEEK ST. ODA Passage 1 teil. 81255 Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13 00 en van 17.00 tot 18.00 uur; zondag: van 10.00 tot 12.00 en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen, uitsluitend na telefonische afspraak, neemt waar G. VALLEN, telefoon 86605 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssum Zr. REINILDE tel. 04780-81269 GELD NODIG? KAN U HELPEN BEL 87575 Vrijdag 12 juni: 19.30 - 20.30 uur, Crook zaalv. ver. Zaterdag 13 juni: Zaalvoetbaltoer nooi E.J.P. (Elvrbro Janssen Pukken). 9.00 - 1500 uur heren teams: Storm vogels 2 - Baarlo 2 - Z.V.V. de Wetteling - Stappers - Z.V.V. nooitge- dacht - Elshout - E.J.P. 2. 15.00 - 17.00 dames teams: F.S.T. Girl's - Z.V.C.'snackbar de raaf'- Maasbree - E J.P. 17.00 - 19.00 Badminton. Zondag 14 juni: Heren team: Panken snacks - Z.V.V. Jeugdhuis - Baarlo - Stormvogels - De Pelikaan - Z.V.V. Kampong - Crocodero - E.J.P. Maandag: 19.00 - 20.00 uur V.C. Rooy onderling jeugd toernooi. Dinsdag 16 juni: 19.00 - 22.30 uur badminton, Woensdag 17 juni: 19.30 -22.30 uur Badminton. 22.30 - 23.30 uur de wetteling zaalv. ver. Donderdag 18 juni: 21.30 - 22.30 uur Veronica bar - zaalv. ver. STEUNT HET JEUGDWERK TAFELTENNISVERENIGING RED STARS a.s. Zaterdag 13 juni collecte voor het Jeugdwerk Tafeltennisver. Red Stars Laat onze jeugd niet in de kou staan 1 (Goedgekeurd door B. W.) Fietsstrook markeringen langs de Stationsweg Uit verkeerstellingen is gebleken, dat de Stationsweg en de Leunseweg het meest intensief worden gebruikt door fietsers en bromfietsers. In oktober van het vorig jaar werden in één et maal 260 bromfietsers en 1.828 fiets ers geteld. Daarom zou het nodig zijn om langs de Stationsweg vrijliggende Fietspaden aan te leggen ter bevorde ring van de verkeersveiligheid. Voor het gedeelte van de Stationsweg tussen de Oostsingel en de nieuwe aan sluiting van de Kruidenlaan is reeds een uitgewerkt plan voor subsidie in gediend. Voor het resterende deel wor den plannen voorbereid. Realisering van deze vrijliggende fietspaden is echter niet op korte termijn te ver wachten. Daarom is in het fietspaden plan gekozen voor een tijdelijke oplos sing in de vorm van het aanbrengen van markeringsstroken op de Stations weg. Aan de commissie voor verkeer zal advies worden gevraagd over het be schikbaarstellen door de gemeenteraad van een krediet om deze markering te kunnen laten uitvoeren. Daarnaast zal worden voorgesteld om op de gehele Stationsweg een snelheidsbeperking tot 50 km. in te voeren. Op verzoek, van het Wijkcomité West I zjjn b. en w. bereid om op enkele plaatsen in de Fransiscuslaan de ver bindingpaadjes tussen het verharde voetpad en de weg te verharden. Daarentegen voelt het college er niets voor verandering aan te brengen aan de palisade aan het einde van de Kruis straat b.v. ten gerieve van gebruikers van invalidewagentjes. Gevreesd wordt, dat dan ook fietsers van de eventuele 'doorbraak' gebruik zullen maken. De invaliden kunnen thans gebruik maken van het fietspad Kruisstraat Anto- niusstraat en van de naastliggende als voetpad dienende verharde berm. Met college vindt het niet zinvol om van de Kennedystraat een voorrangs- weg te maken, mede omdat een voor- rangsweg noodt tot hogere snelheden. Uit een onderzoek is gebleken, dat het niet nodig is een parkeerverbod in te stellen by de aansluiting Kennedy- straat/Langeweg. De parkeerstrook aan de Reckgraafstraat, waarom het wijk comité heeft verzocht, zal in de loop van dit jaar worden aangelegd. Het college vindt verder, dat er geen aanleiding is om over te gaan tot aan leg van een voetgangersoversteekplaats in de Westsingcl ten behoeve van over stekende schoolkinderen. De kinderen worden geholpen door een goed fun- tionerende ouderverkeersbrigade. Wat betreft de vraag over het plaat sen van verkeerslichten op het kruis punt Kniisstraat/Henseniusstraat/Pa- tc;slaan wordt geantwoord, dat met de bewoners van de Paterslaan overleg heeft plaatsgehad over verschillende verkeersaangelegenheden in hun straat. Dairbü is toegezegd, dat de verkeers situatie ter plaatse zal worden onder zocht. Te zijner tijd zal hierover weer con tact met de bewoners worden opge nomen. Rijwielpad wordt doorgetrokken B. cn w. zyn van plan over te gaan tot aanleg van een rijwielpad langs de zuidzijde van de Noordsingel tussen dc Overloonseweg en de Raad huisstraat. Voor het gedeelte Heuvelstraat-Raad huisstraat is het fietspad aanliggend aan de rijbaan gesitueerd op de plaats van de huidige parkeerstrook. Voor het gedeelte Overioonseweg-Heuvel- ttraat is het fietspad gescheiden van de rijbaan met eert tussenberm gepro jecteerd. Hoewel het gewoonte is m Venray de fietspaden in rode kleur uit te voeren, wordt in dit geval ge dacht aan uitvoering in grijze tegels evenals de overige fietspaden aan deze weg. Hiermee kan een bedrag van enkele duizenden guldens v orden be spaard GESLAAGD Op het in Rotterdam gehouden exa men voor coupeuse slaagde Mevr. Kemper uit Venray. Volgende week Op donderdag 18 juni gaat om 17.30 uur de 23ste Avondwandelvierdaagse beginnen. Gezien de vele rcakties die we tot nu toe mochten ontvangen ziet het er naar uit dat ook dit jaar weer veel wandelaars zullen deelne men. Om de aanvoer van de deelnemers zo veilig mogelijk te laten verlopen zal er gedurende deze vier dagen een een- richtingsroute rondom de Sporthal gemaakt worden. Op de pagina 'Ge meentepraat' van deze week zult U de situatieschets aantreffen met de bijbehorende toelichting. Het komt er in het kort op neer dat men in de nabijheid van de Sporthal alleen maar mag stoppen voor onmiddelyk in- en uitstappen. Leiders en leidsters van groepen en auto's van buiten Venray mogen wel parkeren, mits ze in het bezit zijn van een speciale kaart, die bij het voorin- schrijven wordt verstrekt. Voor fietsers geldt deze maatregel niet en we vragen dan ook aan alle mensen uit Venray om zoveel mo gelijk gebruik te maken van de fiets. Iedereen kan aan deze vierdaagse deel nemen De start is van 17.30 uur tot 19.00 uur vanaf Sporthal de Wetteling. De afstanden zijn 5 - 10 - 15 km., terwijl op zondag ook de 20 km. gewandeld kan worden. Het ischryfgeld bedraagt f 5,- per deelnemer. Daarvoor ontvangt U een herinneringsmedaille, een avondvier daagsesticker en een traktatie op de rustplaatsen, elke dag. Zondags word er 's middags gewan deld. Om kwart voor vijf wordt de Avondvierdaagse afgesloten met een défilé, waarop bijna alle korpsen uit Venray, de kerkdorpen en de fanfare uit Wanssum hun medewerking aan zullen verlenen. Wil men meedoen, alleen, met z'n tweeën of een hele groep die dan uit elf personen moet bestaan' dan kan men zich inschrijven op dinsdag 16 juni en woensdag 17 juni in de kantine van de Wetteling. Men kan ook inschrijven op donderdag 18 juni vanaf 17.00 uur in de sporthal. Groepen die dit wensen kunnen ook gejureerd worden Daarvoor worden prijzen beschikbaar gesteld. Alle groepen ontvangen een groepsher innering. U kunt ook inschrijven vooréén dag en dat kost f 2,50. Doe allen mee wandelen is gezond Wilt u meer informatie, dan kan dat bij Gonnie v. Ham, Kerpad 1, tel. 83765, Piet Jansen, Oranjestraat 12, tel. 83539 of bij Netty Baartman, Bcvrijdingsweg 14, tel. 876888. uw Venrays weekblad Aanbiedingen geldig t/m zaterdag. Puur natuur op de muur Zuiver textiel op papierbasis Los per meter dus geen afval. 0.90 mtr breed, normaal mtr: 4,95 deze week 2,95 Debe'°nThardboutbu',en üaKvoorh r ^'^9 90 ^ze«eek f3.95 Heerlen Maastricht Homgmanstraat2a Muntstraat 40 Venray Henseniuspiem 16 1 Maast Tht Sntard en Venlo elke donderdag Koopavond tol 21 uur In Venray elke vri|dag Koopavond lol 21 u Sittard limbrichterslraal 24

Peel en Maas | 1981 | | pagina 3