GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting II f Aanbevelingen voor gemeente beleid Verkeersmaat regelentijdens de komende avondvier daagse V erkeermaatregei Deelplan „Opbouwwerk" deel III Op basis van de door de verschillende organisaties naar voren gebrachte wen sen en knelpunten is voor het gemeen telijk beleid in de komende jaren een aantal voorstellen een aanbevelingen gedaan. Deze voorstellen zijn geba seerd op het uitgangspunt, dat de gemeente voorwaarden moet om het opbouwwerk mogelijk te ma ken. Ais rode draad lopen door deze voorstellen heen de volgende ele menten: - Het werken in wijk of dorp, dicht bij de bewoners staat centraal. - Alle door de bewoners zelf ervaren problemen moeten worden opgepakt. - Gestreefd moet worden naar samen hang en afstemmin van het werk van verschillende organisaties op elkaar. - organisaties moeten op demokrati- sche wijze funktioneren. - bijzondere aandacht voor groepen in achterstandssituaties. De gemfientelijke overheid kan mid delen beschikbaar stellen om de doel stellingen van het opbouwwerk moge lijk te maken. In het plan worden voor deze diverse middelen een hele serie aanbevelingen gedaan; een greep uit dit hoofdstuk AANBEVELINGEN - dorps- en wijkraden zijn een middel om de burger meer te betrekken bij het bestuur en vervullen een funktie in het kader van de behartiging van be wonersbelangen. - De gemeente moet meer nauwgezet omgaan met de aan deze raden toege kende adviesfunkties door het vol doende en op tijd verstrekken van in formatie en het inbouwen van meer tijd voor inspraak-termijnen. - Naast de bestaande dorps- en wijk raden moeten ook andere vormen van bewonersorganisatie erkend kunnen worden als organisatie voor belangen behartiging en inspraak. Hierbij wordt vooral gedacht aan buurtverenigingen en wijkcomité's. - Wijkbewoners moeten zelf kunnen bepalen hoe zij zich willen organise ren. Hierover moet wel voldoende infoimatie worden gegeven. Voor een eveniuele erkenning door het ge meentebestuur meot goed overleg - De kombinatie van 'inspraak-organi satie' en initiatiefnemer voor sociaal- kulturele aktiviteiten, zoals die voor al bij de wijkraden voorkomt, wordt erkend. Hierbij is wel belangrijk, dat geen dubbel-op-situaties ontstaan of concurrentie aan al bestaande orga nisaties. Samenwerking en overleg met die bestaande verenigingen is dan ook een voorwaarde. - samenwerking en overleg het dorpsradenoverleg en het wijkraden- overleg moet gehandhaafd blijven. Deze overlegsituaties moeten ook toegekend zijn voor andere bevol kingsgroepen, die belangenbeharti ging doen. - Als hulpmiddel voor het aantrek ken van medewerkers zou gebruik gemaakt kunnen worden van één zogenaamde 'vrijwilligers-centrale' voor alle werkvormen, om versnip pering tegen te gaan. In verschil lende deelplannen wordt deze sug gestie gedaan. - De gemeente kan via subsidies het werk van de organisaties mogelijk maken. Als algemene stelregel voor subsidiëring geldt, dat subsidie een aanvullend karakter moet hebben en dat de toekenning van subsidie moet gebeuren op basis van de te maken kosten (exploitatie). Zogenaamd 'koppengeld' of 'symbolische bij dragen' worden dan ook afgewezen. - De bestaande subsidie-mogelijkhe den voor bestuurlijke participatie moeten gehandhaafd blijven. Verder zal deze regeling ook van toepassing moeten zijn voor andere groepen dan dorps en wijkraden die in het kader van belangenbehartiging van bewo ners kosten maken. - enkele jaren geleden is aan het Buurtwerk een bedrag van f 5.000,- toegekend als subsidie-bron voor incidentele aktiviteiten, die niet via een andere bestaande regeling gesub sidieerd kunnen worden. Onderzocht moet worden of de gemaakte afspra ken, waarbij door Buurtwerk wordt gesubsidieerd, ongewijzigd voortge zet moeten worden. - De subsidiering van SSO en Buurt werk als ondersteunende opbouw- instellingen moet worden voortge zet. Wel moet bekeken worden, of de subsidie-verdeelsleutel tussen de 9 gemeenten, die SSO subsidiëren, die nu is gebaseerd op inwoneraantallen, wel de meest goede basis voor deze verdeling. - Voor de subsidiering van overige aktiviteiten is op de eerste plaats belangrijk de vraag of een plaat selijk belang wordt gediend. Als dit zo is, moet op projectbasis exploi tatie-subsidie mogelijk zijn. ALGEMENE ZAKEN Voor wat betreft de overige aanbe velingen wordt nog een aantal alge mene zaken aangehaald. yVe vernouding tussen het plaatse lijk projekt Buurtwerk en de regiona le werkers van SSO moet in overleg met de bewoners en de gemeente on derzocht worden. Dit om te dat de bestaande mogelijkheden op zo effectief mogelijke wijze ingezet kunnen worden ten dienste van de bevolking. - De konkrete werkzaamheden van SSO-buurtwerk moeten jaarlijks in een werkplan worden opgenomen en prioriteiten moeten worden vastge steld. - Overleg tussen de opbouwwerkers en de gemeentelijke kontaktpersoon voor dorps- en wijkraden moet wor den voortgezet en verder - Wanneer gevraagd wordt om in spraak moet door de gemeente dui delijk worden aangegeven op welke wijze op plannen kan worden inge sproken en hoe met de resultaten wordt omgegaan. - Wanneer commissie-vergaderingen werkelijk openbaar bedoeld zijn zal het vergadertijdstip zo moeten wor den gekozen, dat burgers ook daad werkelijk aanwezig kunnen zijn. DE FINANCIEN De meeste aanbevelingen kunnen worden gerealiseerd binnen de tot nu toe beschikbare financiële mid delen. De gemeente stlt ruim f 322. 000,- per jaar hiervoor beschikbaar. Aan extra kosten van die zaken, die wel financiële gevolgen hebben, een extra—bedrag geraamd van f 4.500,-. Hierbij is overigens nog geen rekening gehouden met eventu ele personeelsuitbreiding en met mo gelijke konsekwenties van een her- berekening van subsidie aan SSO. Tenslotte beveelt de werkgroep aan om in de gemeentebegroting een "reserve-bedrag" op te nemen om in te kunnen spelen op nieuwe ontwik kelingen en tussentijdse initiatieven op het gebiejl van welzijnswerk. Hoe gaat het nu verder. Alle belangstellenden zijn in de gelegenheid gesteld om op het plan in te spreken. Dit kan gebeuren schriftelijk tot 15 juni of mondeling tijdens de hoorzitting in het ge meentehuis op maandagavond 22 juni. Hierna wordt het plan ter vast stelling aangeboden aan de com missie voor Sociale Zaken, die het plan zal bespreken in haar ver gadering van 9 juli. Tenslotte zal het Planberaad alle deelplannen aaneensmeden tot een totaal welzijnsplan voor de gemeen te Venray, voor de jaren 1982 /1985. N.B.: Belangstellenden kunnen het plan inzien of in hun bezit krijgen via de afdeling welzijn van de ge meente. Inlichtingen over dit plan kunnen worden verstrekt door dhr. F. Vossen, toestel 328. Winkelsluiting BURGEMEESTER EN WETH. VAN VENRAY, maken hierbij bekend dat in het raadhuis, Raadhuisstraat 1 (kamer 119), voor een ieder ter lezing is neergelegd het besluit van de raad van de gemeente Venray d.d. 2 juni 1981 nr. R 855 ,tot vaststelling van een nieuwe verordening(zogcnaam- de 10-dagcn-regeling). als bedoeld in artikel 9, lid 1van de Winkelsluitings wet 1976. De verordening treedt in werking op 1 juli 1981. Venray, 12 juni 1981 Burgemeester en weth. voornoemd, Mr. H.J.M. Defesche, burgemeester. M. Poels, secretaris. Om de chaotische toestanden van andere jaren rond de sporthal 'De Wetteling' tijdens de jeugdvierdaagse (18, 19, 20 en 21 juni a.s.) te voorko men. zullen tijdens deze dagen enkele tijdelijke (verkeers) maatregelen van kracht zijn. Om de rommelige situaties op de kruising Zuidsingel/Sportlaan te voor komen. is de eenrichtingsverkeers- regeling in overleg met de organisatie opgezet. In- en uitstappen op de Zuidsingel is om de Verkeersdoorstroming niet te belemmeren, ten strengste verboden Ouders, die kinderen brengen en halen per auto kunnen de sporthal (vertrekpunt van de wandelingen) al leen bereiken via de Hoebertweg en de Sportlaan. Hier geldt eenrichtings verkeer. Op het onverharde parkeer- terrein wordt een sluis gemaakt, waar men kinderen kan laten uitstappen. Onmiddellijk doorrijden is een ver eiste voor een vlotte afwikkeling en ten behoeven van een doorgang, even tueel voor een hulpverleningsvoertuig. Op het onverharde parkeerterrein is tot 18.30 uur alleen parkeren toege staan voor kaarthouders. Nadat de kinderen snel zijn uitge stapt moet men dus elders parkeer ruimte zoeken. Belangrijk is derhalve voor het wel slagen van deze proefregeling dat kin deren. voor het uitstappen geïns trueerd zijn over wat zij moeten doen na het verlaten van de auto. Op zaterdag 20 en zondag 21 juni is er op 'De Wieën' ook een buiten-vol leybaltoernooi. Zowel het verharde als het onverharde parkeerterrein bij "De Wetteling' is dan gereserveerd voor de avondvierdaagse. Volleyballers dienen elders te parkeren. V.C. Rooy heeft hiervoor een aantal plaatsen aangewe zen gekregen. GEMEENTE VENRAY ROUTE AUTOVERKEöt VOOR BREHGtS OJ KALHJ DESIMaCP.S JEUGDVIERDAAGSE 'S t/a 21 .juni 1981 VERKLARINGi rijroute autoverkeer Béénrichtlmraweg vanaf Hoebertweg (inrijden vanaf Zuideingel voor li autoverkeer verboden) a* atopverbod aan beide zijden van j de Sportlaan stonverbod aan belde zijden van de Zuidsingel tussen de lang straat en de leunseweg W<Z //f O A ONVI Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend hun be sluit van 13 mei 1981 waarbij in ver band met de aanleg van riolering in een gedeelte van de Merseloseweg en Aan den Dril tot de volgende tijdelijke verkeersmaatregel is besloten; tot 4 juli 1981 of zoveel korter of langer als in verband met de werk zaamheden mogelijk dan wel nood zakelijk is: I. door het plaatsen van borden II van het Reglement verkeersregels en ver keerstekens gesloten te verklaren in beide richtingen voor alle verkeer be halve voetgangers: tot 4 juli het ge deelte van de Merseloseweg, gelegen tussen Biezcnvenncke en Aan den Dril. II. voor zover genoemde werkzaam heden dit toelaten en de veiligheid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ontheffing te verlenen van de onder I genoemde verkeersmaatregel ten behoeve van bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder I vermelde weg(en) en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motor voertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig be sturen in opdracht of met toestem ming van de onder a vermelde per sonen en onder aan die personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aanneme lijk gemaakt kan worden dat zij ge durende de lijd dat de onder I ge noemde verkeersmaatregel geldt, ge bruik moet maken van de onder I vermelde weg(en) voor het laden of lossen van goederen of voor het verrichten van noodzakelijke werk zaamheden met het door hen be stuurde motorvoertuig en deze acti viteiten niet of bezwaarlijk op ande re wijze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en in gediend bij de commissaris van de Koningin. Venray, 12 juni 1981. Burgemeester en wethouders voor noemd, G.H. Schols, loco-burgemeester. J.M. Poels, secretaris. Bestemmingsplan „Buitengebied" Momenteel zijn de werkzaamheden ter behoeve van het bestemmingsplan Buitengebied in volle gang. Zoals bekend zijn tegen het ontwerp plan 135 bezwaarschriften ingediend. In de week na Pasen zijn de hoorzit tingen door de commissie ruimtelijke ordening gehouden. Indieners van 66 bezwaarschriften hebben tijdens deze hoorzittingen hun bezwaren nader toegelicht. Na de commissie hebben ook B W zich over de bezwaar schriften gebogen. Nu is het zover dat een voorstel om het plan Buitengebied vast te stellen wordt voorbereid. In dit zogenaamde pre-advies voor de gemeenteraad wordt ook ten aanzien van alle bezwaren een standpunt ge geven. Het is uiteindelijk de gemeenteraad die over de bezwaarschriften een beslissing neemt. Deze beslissing zal genomen worden in de vergadering waarin het plan Buitengebied wordt vastgesteld. Deze vergadering zal 25 augustus plaats vinden. Kort na deze vergadering krijgen alle indieners van een bezwaar schrift schriftelijk bericht hoe op hun bezwaarschrift is beslist. Tot eind augustus begin september zullen de indieners van bezwaarschrif ten dus nog op de definitieve uitslag moeten wachten. Bouwvergunning aangevraagd Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om - in af wijking van het geldende plan c.q. vooruitlopend op een in voorberei ding zijnd plan - bouwvergunning te verlenen voor: - het bouwen van een tuinhuisje aan de Rochusstraat 28, t.n.v. M. Zandbergen, - het wijzigen van de voorgevel van het pand Grotestraat 31, t.n.v. P. Thiclcn; - het bouwen van 3 kippenhokken aan de Hoogrie brock sew eg 6, t.n.v. Gebr. Zanders; - het verbouwen en uitbreiden van de woning Hoenderstraat 98, t.n.v. C. Odenhoven: - het verbouwen en uitbreiden van de woning Horstcrwcg 38, t.n.v. Fam. Kuypers. - het bouwen van een kantoor met bedrijfsruimte aan de Plataanstraat, t.n.v. Electro Martens B.V.; Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplan icn medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 15 juni 1981 gedurende veertien dagen voor iedereen ter inzage bij de afd. ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren bij bur gemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 12 juni 1981 De burgemeester van Venray, Mr. II.J.M. Defesche. Commissie voor openbare werken In plaats van op 9 juni vergadert de commissie voor openbare werken op dinsdag 15 juni a.s. in het openbaar in kamer 127 van het raadhuis. Over de volgende onderwerpen zal de commissie het college van B W van advies moeten dienen: Onkruidbestrijding in het gemeen telijk groen; beleid t.a.v. kosten verrekeningen sociaal/culturele accom modaties. het beschikbaarstellen van een krediet voor het aanschaffen van een Ford Truck en een Toyota Truck; Nu een aantal woningen in de eerste fase van Land weert klaar c.q. in aan bouw is, zal worden overgegaan tot de aanleg van plantsoenen en paden. De commissie zal om advies worden gevraagd omtrent het beschikbaar stellen van de nodige gelden; het zelfde voor het uitvoeren van open bare werken, straten, verlichting etc. voor fase 11 van het bestemmingsplan Land weert; het aanleggen van een rij wielpad langs de Noordsingel; het beschikbaarstellen van een krediet voor uitvoering openbare verlichting in Merselo, Deumeseweg en Maashesc- weg; verkoop van ca. 585 m2 bouw grond aan de Merseloseweg in het cen trumplan aan de Rabobank, verkoop van een kavel bouwgrond in het be stemmingsplan Heide ter grootte van ca. 505 m2 aan de heer H.P.J. Claes; verkoop bouwgronden in het bestem mingsplan Oostrum-Zuid ter grootte van ca 4420 m2 aan de woningbouw vereniging N. Limburg; grondruil in het centrumplan met Van de Koppel Meubelen Venlo Bv; aankoop van ca 260 m2 grond met opstallen in het bestemmingsplan Landweert van de heer M. van Rijswijck; aankoop van ca 6240 m2 grond in Leunen van Em- ka Bv; Mededelingen worden gedaan over de verhoging van tarieven voor het ma ken van rioolaansluitingen en inrit ten en het herstellen van bestratingen; herziening contract ophalen huisvuil met Speciaal Transport Deurne als mede gewijzigde tariefstelling i.v.m. ophalen van papier door derden en tenslotte over het reconstrueren van het voorplein van de Grote Kerk. Verklaring van geen bezwaar Gedeputeerde Staten van Limburg op 27 mei 1981 aan het gemeentebestuur verzonden de navolgende verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in art. 50, lid 8 van de Woningwet en ev entueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke zijn ver eist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen voor - het bouwen van een sierteeltkwekerij en een dienstwoning op perceel H 837 aan de Endcpocl, t.n.v. "Florida", Merseloseweg 53b, - het bouwen van 4 varkensstallen op perceel N 61 aan de Ysselsteynseweg, t.n.v. J. Houben agrarisch bedrijf b.v Ysselsteynseweg 76; - het bouwen van 87 premie-koop woningen in het bestemmingsplan 'Landweert', t.n.v. Drs. Ruijters BV, Stationsplein l.Sittard; - het bouwer, van een tweede bedrijfs woning aan de Ambachtstraat 4, t.n.v. G.M Swinkels, Ambachtstraat 4. Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afde ling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Wet A.R.O B. een be zwaarschrift indienen bij Gedeputeer de Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig dagen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 12 juni 1981, De burgemeester van Venray, Mr. H.J.M. Defesch B ouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 10 juni 1981 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn ge troffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Recht spraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders. - Het uitbreiden van het woonhuis aan de Hoenderstraat 94. t.n.v. H.W.A. Arts. - Het bouwen van een garage en het slopen van een volière aan de St. Oda- straat 48, t.n.v. P.J. Hebben. - Het bouwen van een 2e bedrijfs woning aan de Ambachtstraat 4, t.n.v. G.M. Swinkels. - Het bouwen van 4 dubbele varkens stallen aan de Ysselsteynseweg 76, t.n.v. Houben Agrarisch Bedrijf B.V. - Het bouwen van 10 premie-koop woningen aan de St. Antoniusstraat 14 t/m 32, t.n.v. Woningbouwvereniging Noord-Limburg. Venray, 12 juni 1981 De burgemeester van Venray, Mr. H.J.M. Defesche. Onderwijsvoorzieningen Landweert ln Landweert wordt gebouwd aan de grootste Venrayse woonwijk. Er kom en ca. 2400 woningen, die straks door ongeveer 8.000 mensen worden be woond. Mensen met kinderen, die onder wijs moeten volgen op een kleuter- of een lagere school. Mensen ook met hun eigen levens- en maatschappe lijke beschouwing. Hiermee wordt met de scholenbouw in Landweert rekening gehouden. Daarnaast bouwt men naast een katholieke kleuter- en lagere school dezelfde onderwijsaccommodatie voor het openbaar onderwijs. Over een paar jaar zal in Nederland de nieuwe wet op het basisonderwijs worden ingevoerd Kleuterschool èn lagere school vormen dan een z.g. basisschool. Vooruitlopend op die wet zullen in Landweert twee scholencomplex en worden gebouwd met kleuter en lager onderwijs onder een dak om eep betere integratie tussenbeide onderwijsvormen mogelijk te maken Beide complexen zullen vlak na de herfstvakantie in gebruik worden ge nomen. R.K. KLEUTER- EN LAGERE SCHOOL De St. Ursulaschool aan de Raad huisstraat gaat binnen enkele jaren verdwijnen. Zij verhuist dan naar de wijk Landweert. In de nieuwe school komen onder één dak een kleuter school met twee lokalen en een speel zaal en een lagere school met zes klassen. De school start met 1 hoofd en 3 leerkrachten. Van huis-uit put de nieuwe kat holieke school naar uitgangspunten Vergaderschema Raadsvergadering 7 juli Commisie onderwijs, vormingswerk en recreatie: 7 julie Commissie voor openbare werken: 15 juni 14 juli. Commissie Verkeer: 6 juli. Commissie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting: 29 juni 4 juli. Commissie sociale zaken, volksge zondheid en maatschappelijk werk: 25 juni. Commissie werkgelegenheid: 18 juni. Commissie handen en middenstands zaken: 16 juni. Commissie financiën en Belasting: 15 juni 1 juli. Alle vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het raadhuis. Tijdstip van aanvang en agenda worden in de week voorafgaan aan de vergadering gepubliceerd in de rubriek 'Gemeentepraat'. Agenda en notulen van de vergade ringen treft u ook aan in de infotiek in de hal van het raadhuis. Commissie voor financiën Op woensdag 17 juni om 17.15 uur vergadert de commissie voor finan ciën en belastingen in het openbaar in kamer 004 van het raadhuis. De volgende onderwerpen zullen worden besproken: vaststelling van de slotwijzigingen van de gewone en kapitaaldienst 1980; het beschibaar stellen van een krediet voor het aan schaffen van materiaal en' materieel ten behoeve van de politie, legeshef fing i.v.m. artikel 19 en 50 gevalen. Vernieuwing van rijbewijs Zoals u bekend is moet - alvorens u een rijbewijs laat vernieuwen- een zo genaamde 'eigen verklaring' worden aangevraagd bij de afdeling Bevol kingszaken. die na invulling met een uittreksel uit het geboorteregister op gestuurd moet worden naar het Cen traal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (C.B.R.)te Rijswijk. Na enige tijd (meestal binnen 2 we ken) ontvangt u dan een geneeskun dige verklaring, die bij de afdeling Be volkingszaken moet worden overge legd. tegelijk met twee pasfoto's en het genoemde uittreksel. Voor personen van 60 jaar en ouder geldt een enigzins andere regeling. Zij mogen namelijk de eigen verklaring niet zelf opsturen naar het CBR, maar moeten de achterzijde daarvan eerst laten invullen door een arts, die niet de eigen huisdokter is. Van het CBR is onlangs bericht ont vangen, dat de aanvragen voor een ge neeskundige verklaring voor deze ca tegorie personen (60 jaar en ouder) de laatste tijd aanzienlijk zijn toegeno men. Omdat deze aanvragen alle nader beoordeeld moeten worden door een arts van het CBR. wat extra veel tijd in beslag neemt, moet rekening wor den gehouden met een vertraging van de behandeling, die 3 maanden kan duren Om te voorkomen, dat men niet op tijd over een nieuw rijbewijs kan be schikken, wordt personen van 60 jaar en ouder aangeraden, de aanvraag voor een geneeskundige verklaring te doen reeds drie maanden voordat de geldigheidsduur van het rijbewijs ver lopen is. tie a en doelstellingen vanuit het Christei D« z(jn. dat niet alleen zit in de kat< ts cheselessen, maar vooral ook in d ite levensinstelling en idealen van d in teamleden Klassikaal en groepsinstructie wordfclc gevolgd door o.a. groepswerk en.iioc dividuele hulp. De leerlingen starten het nieuw schooljaar in de Sint Ursulascho^Zc aan de Raadhuisstraat Direct na het gereedkomen van d e, nieuwe school m Landweert (Bote a- bloem 47) gaan de kleuters en leer p lingen van de drie laagste klassefi verhuizen De leerlingen van de hoogste klaJZc sen bouwen de school aan de Raadfst huisstraat af. De kinderen van de klassen 4, 5 e o< 6, die in de wijk Landweert komen kM gaan vanzelfsprekend naar de nieuw 0| school De nieuwe school wordt gebouwi door bouwmaatschappij Jansen ond« architectuur van Architecten- en Inge nieursburo Ir. Duijsens b.v. te Kerk rade. OPENBARE KLEUTER- EN LAGERE SCHOOL Openbaar onderwijs gaat uit vi gelijkwaardigheid van alle levensbe schouwelyke en maatschappelijke stro mingen Op die manier kan de leerling ee levensbeschouwing opbouwen en va daaruit een eigen inbreng hebben. Uiteraard met respect en begri voor anderen Het schoolteam van deze nieuwt', openbare school - de derde in Venray onderstreept in de eerste plaats d doelstellingen van het openbaar ondei ti wijs. Hieraan zal door team én oudci al gestalte moeten worden gegeven. p De kleuterschool start met twe ,0 lokalen en een speelzaal. q De lagere school krijgt in eerst instantie vier lokalen, maar word e zodra daar behoeft bestaat, uitgt breidt tot zes lokalen Beide scholen zijn onder één dal' gehuisvest en worden onder archi 1S| tecteur van Architecten- en Inge 7 nieursburo Gebr. de Vries b.v. Venra] gebouwd door Bouwmaatschappij Jan j sen. De leerlingen starten het nicuwi schooljaar in de openbare schoo 1 'De Flierefluit' in 't Brukske om dai vlak voor de herfstvakantaie geza n mcnlijk naar het nieuwe schoolgeboui |if in Landweert (boterbloem 47) verhuizen. In Kermis Leunen De kermis te Leunen begint op za terdag 13 juni te 16.00 uur en duurt tot dinsdagavond 16 juni te 24.00 uur. Op het kermisterrein hij de kerk wor den de volgende attracties geplaatst: autoscooter en babysport (exploi- tant Boeken, Helmond), schictsalon (exploitant A. Regter, Langcnboom) 'r zweefmolen (exploitant J. Regter 1 Oss); lijntrekspel en bussenspel (ex ploitant Van Benthem, Berkcl ci Rodenrijs.); balco-rotor (exploitan Van Spronsen, Delft); nougat-suikcr kraam(exploitant fa. Camps, Horst) suikerspin-popcorn (exploitant Lut gens. Roermond); viskraam (exploi tant Otten, Gemert). De exploitanten mogen hun tractics naar believen openen, maar op de volgende tijdstippen zijn deze z< ker open: - op zaterdag te 17.00 uur - op ZOl dag te 13.00 uur - op maandag I 16.00 uur - Alleen voor de viskraam gelden afwijkende tijden, te wetei - 18.00 uur. 15.00 uur, 18.00 uur1 18.00 uur. Voor sommige attracties gelden i volgende afgesproken maximum-tarir u ven autoscooter per 2-personenwage*\ 1 rit voor f 1.-. 4 ritten voor f 3. 7 ritten voor f 5,- en 15 ritten voo f 10,-. babysport: 50 cent per ril zweefmolen: 50 cent per rit; lijntrek j spel: 75 cent per spel; balco-roto n 25 of 50 cent per spel, naar keuze va j( de speelkast; suikerspin; f 1,- voor g wonc suikerspin. lan lit Rondweg Brukske Burgemeester en wethouders va &l Venray maken hierbij bekend hu besluit van 27 mei 1981 nr. 50 waarbij door het aanbrengen een onderbroken streep met fiett afbeelding, als bedoeld in artiki 28, lid 2 van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens aan bet 4 de zijden van de wijkverzamelwcj yl (rondweg) genaamd Brukske, behalfl Ie ter hoogte van de aangelegen bus ji haltes, een fietsstrook wordt aan 19 gegeven voor het (brom-) fietsver o keer in één richting. 2 li Belanghebbenden kunnen tegen di a, besluit binnen dertig dagen na de daj ,c waarop deze bekendmaking gepubli ;a ceerd is beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan koningin gericht en ingediend b> de commissaris van de Koningii| te Maastricht. ii1 Venray, 12 juni 1981ta, Burgemeester en weth. voornoemd Mr. H.J.M. Defesche, burgemeester b J.M. Poels, secretaris. M Meer „Gemeentepraat", met name bekendmakingen over 1 de Hinderwet, kunt u op de volgende tekstpagina lezen.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 12