VERENIGINGSNIEUWS I >NJ m <S? Euterpe-nieuws 'a.mv UMBRA '69 nmtiEsiv cav2t7mc DUIVENSPORT Venray gaat schieten bij Schutterij 't Zandakker Jeugdcentrum „DeSpringplank" Venray IN I.V.N. Venrays Mannenkoor Den Dissel. Aquariumvereniging Venray e.o. Kanarievereniging De Huisvriend miERnnnonM INFOWINKEL „Jerusalem" Honingslingeren OUD PAPIER DIABETICI BETERE WAREN ANDERE WET PEEL EN MAAS WIJKRAAD SMAKTERHEIDE FIETSEN IN STEVENSBEEK A.s. Donderdag 11 juni om 19.30 uur extra repetitie voor le en 2e tenoren en om 20.00 uur voor het gehele koor. Donderdag 18 juni om 19.30 uur extra repetitie voor le en 2e bassen en om 20.00 uur voor het gehele koor. Zondag 21 juni deelname aan de avondvierdaagse. Verzamelen om 12.30 uur bij sporthal 'De Wetteling', in mannenkoorsweater. De afstand is 20 km. We nodigen alle leden uit om deel te nemen aan deze bijzonder ge zellige en gezonde middag. Het défilé begint om 16.45 uur waarbij de toet- /engers ons op de laatste kilometer zullen vergezellen. Beslist aan mee doen. Afmelden niet meer bij H. Gommans maar bij F. van der Kruijf, Casinohof 3, tel. 86848 of de burggraaf tel. 81244. Verder hopen we dat diegenen die door een of andere omstandigheid niet mee gaan naar Ahrweilen, toch nog een oplossing vinden om deze prachtige zangersdagen onder leiding van onze nieuwe dirigent mee te kun nen maken. Bedankt Bassen... Donderdag 11 juni: 19.30 uur repetitie harmonieorkest. Donderdag 18 juni; Agenda zondag 21 juni: intocht jeugdvier- daagse. donderdag 25 juni: concert in/nabij be jaardencentrum Schuttersveld, zondag 23 augustus: zondagochtend concert St. Anna. periode 10 tm 13 september Harmo niefeesten met Oude Beroependae 13 *p. KI Gemeentelijk muziektournooi van 22 november '81 is naar halfvasten 1982 uitgesteld. 13 december zondagochtendconcert in foyer schouwburg. In najaar verder nog uitwisselings concert met Horst en Blerick in Ven- eerlingenopleiding: londerdag 11 juni: 18.30 uur repeti- ic jeugdharmonieorkest. Donderdag 8 juni: idem. Individuele repetities olgens afspraak met uw leraar. )rumband: Eondag 14 juni: 10.30 - 11.30 uur epetitie drumband. Zondag 21 juni: dein. Zie verder agenda harmonie- Orkest. Afmelden harmonieorkest bij de se- retaris - tel. 80225, jeugdleden bij de iccr Raedts, tel. 82803 en drumband lij de heer van Els. tel. 86824. Telefoon clubgebouw: 82515. Denken wij ook nog aan de oudpa- lieraktie. Breng donderdagavond uw »ud papier mee. Zaterdags is de opslagruimte geo- lend van 11 tot 12 uur. Agenda: Vrijdag 12 juni: om 18.30 uur voor al en en sopranen, om 19.15 uur voor enoren en bassen. tondag 14 juni: om 10.15 uur Hoog- nis in de Paterskerk, laandag 15 juni: om 18.30 uur alleen oor de alten. )msdag 16 juni: om 18.30 uur alleen oor de sopranen. Woensdag 17 juni: om 18.30 uur Vrije epetitie' met aansluitend om 19.15 Jurspelavond. (hr. Remmers). Eventuele afmeldingen: secretariaat angstraat 104 Venray, tel. 81690. Algemeen: Ter gelegenheid van het feest van de 1. Antonius zingen we zondag de loogmis. Dit is tevens de inhaalmis an 31 mei j.l. We uringen er bij de koorleden op an de repetities bij te wonen. Met et oog op de reis naar Oostenrijk sdit zonder meer noodzakelijk. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MIJSICA" Zondag 14 juni, 9.30 uur zingen we Ie Hoogmis in de Grote Kerk Dinsdag 16 j-mi, 19.30 uur repe- itie voor de tenoien om 20.00 uur oor het gehele koor in de Petrus landenschool, Dr. Poelsstraat. Woensdag 17 juni kunt U weer iud papier deponeren in de con- ainer. staande Houten Hoek. Indien U verhinderd ^ent dan ge- ieve U zich af te me.den bij: dhr. J. Njlen, Kolk weg 3 tel 81221 of Mw. Manders-Weijcrs, Oranjestraat 7, el. 86149. Zondag 21 juni zullen we di linemen an de vierdaagse. U kunt zich hier- 'Oor opgeven bij dhr. A. Clephas, r Bemardstraat 76, tel. 84418 of op 'e repetitieavonden. JONGERENKOOR 'CAPRICCIO' Nog geen brief over Baexem ont vangen. Stel je dan in verbinding met Sigrid Laurensse, Nassauplein 7, tel. 83754. JONGERENORKEST 'BOJEMA' Vrijdagavond 12 juni 18.45: gezame- lijke repetitie i.v.m uitvoering op 18 juni. Donderdagavond 18 juni 19.00: Aan wezig zijn op het schuttersveld. 'AGEVOLE' en 'SALTARELLO' Zaterdag 13 juni: GEEN REPETITIE Voor 'Saltarello' is er wel een bijeen komst gepland bij Roy Sharpe thuis op MAANDAGAVOND 15 juni om 20.00 uur. DISCO - INFO Pearly Disco - agenda. Zaterdag 13 juni - 19.30 uur en Zondag 14 juni - 14.00 uur in jeugdcentrum 'De Springplank' (wit gebouw tussen Wilhelmina» en Dr. Poelsstraat). I Disco Disco Disco. Wisten jullie dat ieder vanaf 9 jaar welkom is Wisten jullie dat er weer disco is in Den Hoender. Wisten jullie dat er al weer twee weken voorbij zijn. Wisten jullie dat er maar één disco Den Dissel is. Wisten jullie dat we bijna feest hebben. Daarom verwachten we jullie weer allemaal om 19.30 in Den Hoender. Dit omdat we veranderingen willen aanbrengen in de disco's. Dus kom ook en laat van je horen. Onder het mom van anders besluiten andere voor mij. Verder zu je de vrijwillige mede werkers: Mieke, Anka, Alda en Gerrit er aantreffen. Voor de muziek zorgen Bram en Frenske. HOI NJN'ers/sters Afgelopen weekend was er in Venlo het PIKA van ons samen met de IWG, waar slechts 3 mensen van onze afd. waren. Gezien werd o.a. een vale gier, die ontsnapt was uit een duits roofvo gelpark, ongeveer 30 soorten zweef vliegen, uit vetkruid, heksenmelk. een jauge hand bloem, horepootje, grote pimpernel, rode dopheide, voor- jaars vergeet me nietjes en breedbla- dige wespenorchis. Als je al deze planten niet kent moet je gauw eens op excursie komen. Kom ende zondag is een hylie-excursie in de Griendtsveense peel. Vertrek om 8 uur o.l.v. mijzelf. Ook zou ik alle e.l.'s willen vragen om excursieformulieren en excursieprogramma's in te leveren. Tot op excursie. Hoi, Marion.. Op 14 juni komt A.V. Kempvis uit Valkenswaard bij ons op bezoek vanaf 10 uur 's morgens. Op 16 juni de maandelijkse contact avond bij café Vermeulen te Oostrum. aanvang 8 uur. Op de/e avond zal er een dialezing verzorgd worden door dhr. Verbakei met als inhoud, keurin gen 1981 Het bestuur A.V. Venray e.o. Dinsdag 16 juni kienavond, uitsluit end voor leden van de Huisvriend met echtgenote, verloofde of introducé. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad DAMESKOOR Woensdag 17 juni om 19.45 uur partij-repetitie voor de sopranen; om ongeveer 20.15 uur komen dan de mezzo's en de alter, erbij. Zaterdag 20 juni zingen we om 19.00 uur in de Vredeskerk, tij dens de avondmis; boven bij het orgel. Woensdag 24 juni beginnen om 19.45 uur de alten. Zaterdag 27 juni zingen we oml 19.00 uur in het Schuttersveld: in uniform. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aan mvr. v.d. Bekerom, tel 83332, of aan mvr. v.d. Waer- den, tel. 83659. Zaterdag 13 juni a.s. speelt de rockband BAD EDGE in Free Wheel- in te Venray. Deze groep, afkomstig uit America-Horst brengt stevige Lim- Rok op de planken: strak eigenwijs en een beetje hard. Bad Edge is het aan het maken, de elpee is uit (te koop bij het optreden). Ze gaan waarschijnlijk touren met De Golden Earing, enz. Bad Edge draait alweer zo'n 4 jaar in dezelfde bezetting en groeide met de muzikale stromingen mee tot wat ze nu is: een volwaardig nedcrlandse band van nivo, die zich zonder moeite kan meten met de bestaande top-acts. Zij brengen swingende muziek, om lijst met een lichtshow en een prima geluid. Het repertoire bestaat hoofdzakelijk uit eigen werk, met daarnaast enkele bewerkingen van oude blues en roek- klassiekers die zich allemaal kenmer ken door een stevig geluid en aanpak. Het begint om 20.30 uur en is zeer beslist de moeite waard. Hallo Luitjes A.s. vrijdag wordt verzorgd door Wiel, Gerard en Ine. Disco Disco Disco Zaterdag is er weer disco en wel van 19.00 uur tot 22.00 uur. En zondag van 14.00 tot 17.00 uur Disco Disco Disco Denken jullie nog aan het kamp formulier. Tot ziens. Programma: zaterdag 14 juni om 10.30 uur repetitie aspiranten drumband o.l.v. Hr. H.v. Els. Maandag 16 juni: 19.30 repetitie drumbandleden o.l.v. Hr. F. v. Els. Aansluitend hierop vergadering met het bestuur van de plaatselijke Gilde. „TUSSEN MAAS EN PEEL" A.s. zondag 14 juni organiseerd het I V.N.-Venray Geijsteren haar eerste buiten excursie en wel naar het Gerendal en de tuinen van kasteel Schalden nabij Oud-Valkenburg. Deze dag-excursie start per bus vanaf het Schouwburgplein om 8.30 uur. Deelnemers gelieve tijdig aanwezig te zijn. Een overzicht van het dagprogramma ontvangen de deelnemers tijdens de bustocht. Tot het nuttigen van Uw lunchpakket volgt ruimschoots gele genheid. Ook hier geldt, naar gelang de weersomstandigheden, aangepaste kleding en schoeisel. P.S. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Eventuele gegadigden telefonisch ond er nummer 82772 op te geven. WIT-GELE-KRUIS OVERLOON Op maandag 15 juni a.s. houdt het Wit-Gele Kruis haar jaarvergadering. In de kleine zaal van het Gemeen schapshuis, aanvang 20.30 uur. Agenda. Opening door de voorzitter Jaarverslag Financieel verslag Bestuursmutaties Rondvraag Sluiting Aan de beurt van aftreden is: Mevr. Wellen. Is herkiesbaar dhr. Ir. J. A. Weymans treeds tussentijds af i.v.m. vertrek naar elders. Het bestuur stelt voor in de functie van voorzitter: dhr. J.C.MJanssen, Vierlingsbeekseweg 41 Overloon. In het kader van het 20-jarig be staan van Amnesty International, de organisatie die opkomt voor de rechten van de mens, houdt de werkgroep van Venray op vrijdag avond 12 juni een stand in de Grote Straat. Hier kunt u terecht voor informatie over het werk van deze organisatie of over de activiteiten van de plaatselijke werkgroep. Ver der kunt U er kaarten, affiches, stickers en literatuur over Amnesty kopen. Het huidige- contactadres van de werkgroep Venray is veranderd. Voortaan kunt U voor informatie terecht bij: Han van Weers, Aan de Dril 11, Venray. tel 04780-84136. BRUKSKE In het gevolg zullen er maandelijks, en wel op iedere 3e donderdag leden van het Politie Corps Venray mee werken met de Info-winkel. De leden van de Politie Corps wil len vooral mensen helpen met speci fieke problemen en ook inlichtingen geven. Dit zal gebeuren in de loop van de normale info-winkel, die van 19.00 tot 20.00 uur iedere donderdag plaats vindt. We hopen dat van onze nieuwe dienst goed gebruik zal worden ge maakt door onze medebewoners. De bovengenoemde gebeurtenis vindt plaats in wijkcentrum 'de Kiosk' die gesitueerd is vlak bij het win kelcentrum in het Brukske. De leden van de Info-Winkel Brukske. Vrijdagavond 5 juni j.l. was cr weer een ledenvergadering. Deze keer in het gebouw aan de St. Anthoniusstraat. De aanwezige leden waren zeer tevreden over dit zaaltje en vroegen dan ook in het vervolg hier de vergadering te houden. Na afloop werd er nog ge zellig een kaartje gelegd en wat gepraat. De notulen e.d. verschijnen binnenkort in C.A.V./Q.R.V. OUD-MERSELO Maandag j.l., 2e pinksterdag, heeft de vereniging de communicatie ver zorg tussen de parkeerplaatsen tijdens de alt Merselse dag. De organisatie van dit evenement had ons hierover benaderd en was zeer tevreden over de gang van zaken. De vereniging zelf was erg blij dit te kunnen doen en heeft de toe zegging gedaan ook de volgende keren stand-by te zijn. Onze speciale dank ga,at uit naar de H-7, die ons op het laatste moment uit de nood hielp door in te vallen voor iemand die helaas verhinderd was. AVONDVIERDAAGSE Zoals vorig jaar ook het geval was zal de C.A.V. ook dit jaar weer assisteren bij de avondvierdaagse. De communicatie zal plaatsvind en op kanaal 9. Dit omdat kanaal 9 het schoonste kanaal is en er ta melijk grote afstanden tussen rust plaats en start overbrugd moeten worden. Treden er storingen op dan lopen veel mensen het risico hun versnapering tijdens de rust te moeten missen. Wij willen alle 27 mc'ers vriendelijk doch dringend verzoeken ons hierbij te helpen en kanaal 9 schoon te houden. Namens alle wandelaars en de organisatie bij voorbaat dank. Dit jaar wil de C.A.V. ook meelo pen tijdens de vierdaagse. Zowel op de 5 km als op de 10 km kan er een groep gevormd worden. Iedereen die wil meedoen, ook de kinderen v.d. leden, kunnen zich hiervoor opgeven bij Lady Delta Luna, Harpstraat 6, tel. 88546. Graag vóór vrijdag 12 juni. Dus sportieve C.A.V.'ers doe mee en laat zien dat de C.A.V. van alle markten thuis is. Bye Bye zwaai zwaai K O N T A K T GROEP VENBAY De AAW/WAO Kontaktgroep heeft vanaf dinsdag 9 juni haar ont moetingsmiddag in het wijkcentrum "t Brukske'. Wij hopen u allen te kunnen verwel komen. Ook nieuwe WAO/ers schrijven wij graag in als lid. Kom en neem die stap nu en maak eens vrijblijvend kennis. Van 2 tot 5 uur kunt U er met andere WAO-ers praten en/of gezellig bezig zijn met di verse gezelschapsspelen. U weet het adres voor inlichtingen: Herman Nooijen Burg. vd. Loostr. 19. tel. 87498. Vrijdag 29 mei j.l. zijn de jongens en meisjes van de S.G. Jerusalem uit Ven ray in Hoensbroek winnaar gewor den van het via de S.H.S. georganiseer de softbaltoernooi. in dc leeftijdskate- gorie 16 t/m 19 jaar, om het Limburgs kampioenschap. Door dit resultaat zullen beide teams worden afgevaardigd naar het toernooi om het kampioenschap van Nederland op 13 juni in Utrecht. Op het softbaltoernooi om het Lim burgs kampioenschap in de kategorie tot 16 jaar in Geleen op 3 juni zijn de meisjes van Jerusalem kampioen van Limburg geworden, terwijl de jongens een mooie tweede plaats behaalden. Lour descomité afd. Venray 40-jarig huwelijksfeest Onlangs vierden de heer en mevrouw Janssen-Jacobs van de Kempweg hun 40-jarig huwelijksfeest. Daarbij gat dit robijnen paar te kennen liever geen persoonlijke geschenken te ontvangen, maar in plaats daarvan een gift te stor ten op een rekening bij de Ned. Cred- ietbank te Venray t.b.v. het Lourdes Liefdewerk in Venray. Woensdag jJ. vond de officiële overdracht plaats ter kantore van de Ned. Credietbank te Venray. Het Lourdescomité afd. Ven ray mocht een overboeking in ont vangst nemen van meer dan f 5.200,-. Namens het Lourdescomité dankte de heer Theeuwen voor deze zeer royale geste. Dit bedrag zal in zijn geheel worden besteed voor de voorjaars bedevaart van 1982. Nogmaals heel hartelijk dank dhr. en mevr. Janssen- Jacobs. We houden U op de hoogte. Lourdes—bedevaart Op donderdag 28 mei vertrok de 92e Limburgse Bedevaart naar Lourdes. Ruim 100 pelgrims uit onze regio, waaronder 31 zieken, namen hieraan deel. De gunstige weersomstandigheden in Lourdes droegen bij tot een voor velen onvergetelijke bedevaart. Een extra cachet kreeg deze bedevaart voor het zilveren bruidspaar Philipsen- -Smedts uit de Vredepeel. Er was voor hen een eucharistieviering besteld op woensdag, die door bijna alle Venrayse pelgrims werd bijgewoond.'s middags werd hen een receptie aangeboden, waarbij enkele geschenken natuur lijk niet ontbraken. Behouden en voldaan keerde men op vrijdag 5 juni weer terug in Venray. Koliek te De eerste aktiviteit na de voorjaars bedevaart is de huis-aan-huis-kollekte die gehouden wordt van 22 t/m 27 juni a.s. We kunnen nog enkele kol- porteurs/trices gebruiken. Men kan zich hiervoor opgeven bij G. Philip- sen. Goudsmidstraat 42, Venray, tel. 83575 of H. Beerkens, Noordsingel 11, tel. 83428. WIJKVERENIGING VELTUM Fietscross - rolschaats - straattekenwed strijden op zaterdag 19 juni a.s. De wijkvereniging Veltum organiseert op zaterdag 13 juni van één uur 's mid dags tot half vijf fietscross- rolschaats en straattekenwedstrijden voor de jeugd. Het straattekenen is voor dc kleuters en voor de eerste en tweede klassers. Deel name hieraan is gratis, evenals een consumptie. Voor de beste tekeningen worden mooie prijsjes uitgereikt. Krijt zal gratis worden verstrekt. Voor de derde tot en met de zesde klassers is er fietscrossen en rolschaat sen. Deelname hieraan kost één piek en hiervoor kan vier keer worden meege daan. Ook hierbij is een consumptie graties. Wil je meer dan vier keer fiet sen of rolschaatsen dan kan dat, maar dan moet je wel opnieuw voor een piek inschrijven. Ook hier zijn weer mooie prijzen te verdienen.... Inschrijven kan van één uur tot half drie, dus zorg dat je op tijd bent. Als je aan het rolschaatsen of het fietscros sen wil meedoen moet je wel zelf rolschaatsen of een fiets meebrengen. Het crossen wordt gehouden op het terrein aan de Hardeweg en het rol schaatsen en straattekenen op de Adelbertweg/ hoek Kulutweg. Jongens en meisjes. Zorg dat jullie er allemaal zijn. Tot zaterdag. Jubileum demonstratie Zondag 14 juni a.s. vindt in Horst in de modelbijenstand "'t Zoemhukskc" een demonstratie honingslingeren plaats. De demonstratie staat in het teken van het tienjarig jubileum van de modelbij enstand. Bijenhouders van de Imkersvereniging Horst e.o. slingeren de voorjaarshoning van drie honingvolken. waarmee ze dit vooijaar naar het koolzaad in de Flevo- polder zijn gereist. Daarnaast geven ze tekst en uitleg van hun boeiende hobby, het houden van bijen. De modelbijenstand is zodanig inge richt, dat men ongehinderd door de bijen de demonstratie kan volgen. Tevens verzorgen leden van de Dracht- plantenclub rondleidingen door de tuin. waarin meer dan honderd ver schillende drachtplan ten groein. Nieuw in de tuin is de kruidenhoek. Bijzonder fraai bloeien momenteel de vaste plan ten gerapium en de campanula's. De demonstraties vinden plaats van half elf tot half een, en zijn gratis toe gankelijk. Daarnaast bestaat er de mo gelijkheid tot het kopen van verse Nederlandse bijenhoning. De modelbijenstand is gelegen in de Kasteelse Bossen nabij de ingang van het sportpark. Vanaf het begin van de Kasteellaan volgt men de wegwijzer "bijenhal". KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG OUDERAVOND In het Groene Kruisgebouw aan de Bornestraat 1 Blerick, houdt de dia betes vereniging afd. Venlo, donder dag 18 juni aanvang 20.00 uur, een kontakt-avond voor ouders van dia- betische kinderen. Op deze avond zullen enkele films m.b.t. diabets melitus, en de diaserie "Meester, hoe zit dat nou met Bassie" getoond worden; Tijdens de pauze zal er een kop koffie zijn, waarna een diskussie mogelijk is. Aan deze avond zal medewerking wor den verleend door dr. Gierlings, kin derarts, en dr. Kuyper, schoolarts in de regio venlo. Voor nadere inlichtingen m.b.t. deze avond kan men zich wenden tot mw. Bep Fehring, Diderostraat 9, 5924 EG Blerick, tel. 077-28014. Volksdansinstuif De Volksdansvereniging Opanka te Venray sluit komende week in zaal De Prinsenhof het dansseizoen af. Voor de kindergroepen gebeurt dat met een grote, open instuifavond, die voor iedereen toegankelijk is. De toegang van deze instuif is gratis. De kinderen van Opanka, ingedeeld in drie groepen (eerste en tweede, derde en vierde, vijfde en zesde klassen van de basisscholen) laten de bezoek ers zien wat ze in het afgelopen jaar geleerd hebben aan Nederlandse en internationale kinderdansen. Sommige dansen zijn gemakkelijk genoeg en heel leuk om met zijn allen, gevorderden en beginnelingen te doen. De instuif van Opanka vindt plaats op maandagavond van zes tot acht uur in zaal De Prinsenhof aan de Wilhelmi- nastraat in Venray. Bij vorige afsluit- avonden was het vaak zo druk dat nauwelijks nog mensen in de zaal konden.Wc hopen opnieuw op een zo grote belangstelling. Kinderen die het heel erg leuk vinden, maar ook volwassenen, kun nen zich deze avond ook opgeven voor een van de kindergroepen of een van de morgen of avonden voor de volwassenen voor het seizoen 1981 - 1982. Van 1-14 juni wordt er door het Landelijk Voedseloverleg (LAVO)een landelijke voedselaktie gehouden, met als thema: 'betere waren, andere wet'. Volgens het Lavo, een samenwerk ingsverband van een aantal consumen ten-, voedsel- en milieuorganisaties zo als het Konsumenten Kontakt en de Vereniging Milieudefensie, weten veel consumenten niet wat ze kopen.Dat komt doordat de fabrikanten de consument op allerlei manieren mis leiden. Ze mogen b.v. kleurstoffen in vruchtenyoghurt gebruiken om veel vruchten te suggereren en een pro- dukt halva of mager noemen, terwijl er een dikmakend produkt in zit. Ook is het toegestaan goedkope grondstof fen, zoals lucht en water te gebruiken zonder de consument daarover in te lichten. Het LaVo vindt dat de huidige Warenwet, de wet die eisen stelt aan levensmiddelen, veel te weinig rekening houdt met de consument. Nu de Warenwet binnenkort wordt herzien, moeten er regels opgenomen worden die meer duidelijkheid schep pen voor de klant. Het LaVo denkt daarbij onder meer aan een verbod op het gebruik van stoffen die de con sument een verkeerde indruk geven over de samenstelling van het produkt, zoals troebelmakers in sinas, die niets anders doen dan niet aanwezige vruchten suggereren. Voor een betere Warenwet moet de consument zelf in aktie komen, vindt het LaVo. Wij, als Kerngroep Ver. Milieude fensie, willen deze aktie ondersteunen en staan daarom met een informatie stand in de Grotestraat op zaterdag 13 juni van 10.00 uur tot 14.00 uur. Mocht u niet in de gelegenheid zijn onze stand te bezoeken, dan kunt U voor nadere informatie terecht bij het LaVo, postbus 485, 3500 Al Utrecht, tel. 030-331328. C.C. PEEL EN MAAS Orleans 6-6-'81 1679 duiven. 1. An Houdt Zwaluw 1255.185; 2. Jac Hendriks Bergen 1252.997; 3. J. Cuypers Vierlingsbeek 1248.086; 4. H. v.d. eynden Ysselsteyn 1244.339; 5. J. v. Haren Zwaluw 1242.851; 6. L. Willems N Zwaluw 1231.539; 7 Chr. Cuppen Zwaluw 1229.566; 8.G. Cup pen Horst 1226.042; 9. A. Wijnands Horst 1223.744; 10. H. Litjens Zwa luw 1222.773. Nivilles 28-5-'81 501 duiven. 1. P. Philipsen L Zwaluw 1535.460; 2. P. Philipsen L. Zwaluw 1534.701: 3. H. Jacobs Wanssum 1520.677; 4. M. Loonen Zn Zwaluw 1503.325; 6. M. Kusters L Vredesduif 1499.166; 6. J. Boom Vredesduif 1497.744; 7. W. Vervuurt Vredesduif 1494.171; 8. G. Linders Ysselsteyn 1492.583; 9. H.Jacobs Wanssum 1491.556; 10. L. Gommans Vredesduif 1486.845. een abonnement waard Als de voortekenen niet bedriegen dan zal de toeloop bij de verenigings schieten van schutterij 't Zandakker, Gilde St. Jan massaal zijn. De vereni ging looft voor het eerst de Jacques Mols Wisseltrofee uit voor Venrayse zestallen van verenigingen en gelegen- heidsgroepen. Jaarlijks terugkomend feest. Met deze wedstrijden hersteld het Gilde een oud gebruik waarbij de gehele Venrayse bevolking massaal in staat wordt gesteld kennis te maken met de aktiviteiten van de Schutterij. De regels voor de wedstrijden zijn dezelfde als die gelden bij Bondsfeest: en en bij het O.L.S. Er wordt dus geschoten in zestallen. In verband met de verwachte toe loop zullen de wedstrijden om 14.30 uur beginnen, om hiermee in staat te zijn het gehele programma af te werken. Ook individueel schieten. Om mensen, die niet in staat waren een zestal te formeren, ook de kans te geven kennis te maken met onze grote 20 mm buks zal er ook gelegenheid geboden worden tot individueel schiet en op de gelukshark. Niemand komt dus tevergeefs. Schutterij 't Zandakker, Gilde St. Jan beijvert zich hiermee het totale schut- tersgebeuren dichter bij de Venrayse gemeenschap te brengen, om daarmee iets terug te doen voor de vele adhesie betuigingen, die zij gedurende de laat ste zes jaren na haar wederopstanding uit vele lagen van de Venrayse bevol king heeft ervaren. Goede organisatie Op het gebied van organisatie heeft het Gilde de laatste jaren haar sporen reeds verdiend. Ook deze dag beloofi een hoogte punt te worden in het schuttersge- beuren van dit seizoen, dat zo rijk voorzien is van belangrijke gebeurte nissen. Wij herinneren hierbij aan de uitverkiezing om mee de officiële ope ning van het komende O.L.S. te ver zorgen en haar deelname aan het Europese koningsschieten in Koblenz. Al met al een gebeurtenis die zeker een bezoek waard is, waarbij in de prachtige bossen van Endepoel een plezierige schuttersambiance succes verzekerd. Wijkraad Smakterheide organiseerd sport en spel weekend. Zaterdag a.s. 13 juni is het dan zover. Het trapveldje dat de gemeente bij ons in de wijk heeft aangelegd, zal dan in gebruik genomen worden. Wethouder van Oers zal om. 14.00 uur de officiële opening verrichten. Dan kan de jeugd gaan beginnen aan hun sport en spelmiddag. Voor de jeugd heeft de wijkraad sam en met hulpvaardige wijkbewoners een zeskamp georganiseerd van 5 tot 9 uur. Hun programma ziet er als volgt uit: Zaklopen, eierlopen, tekenestafette, steprace, bloklopen, touwspringen op alfabet. Na de pauze: uitbeeldestafette, blikgooien, penalty-schieten, puzzeles tafette, waterdragen en touwtrekken. Voor de jeugd van 10 t/m 15 jaar zijn er balspelen .Hun programma: voetbal, volleybal en trefbal. Na de pauze: Waterdragen, touwtrekken, rug by, ping-pong. Deze jeugd speelt in 3 poules nl: Poule A 10-11 jarigen, B poule 12-13 jarigen en Poule C 14-15 jarigen. Voor de zondag 14 juni heeft de wijk raad een voetbalinstuif georganiseerd j voor alle leeftijden. Van 13.00-14-00 uur spelen" de 5 t/m 9 jarigen. Van 14.00 - 15.00 uur de 10 t/m 15 jarigen. Van 15.00 - 16.00 uur de 15 t/m 22 jarigen. Van 16.00 - 17.00 uur de Veteranen. Beide dagen kunnen toeschouwers en deelnemers hun geluk proberen bij de 'geldkraam'. Ook is er gezorgd voor de inwendige mens. Drank en versnaperingen volop. Het enige wat we hopen, mooi weer, een gezellig weekend. Mensen tot 13 juni. Wilt u alleen, samen, met gezin of in groepsverband een eind gaan fietsen. Dan hebben we voor u een mooie rou te van 25 km. gevonden, die gaat door de natuur met vel bos en groen en over goede wegen. Halverwege de route is 'een pleister plaats' waar een versnapering aange boden wordt. 'De bezemwagen' is aan het einde waar iedere deelnemer een herinneringsvaantje kan ontvangen. Inschrijven en starten tegen betaling van f3,- per deelnemer kan geschieden bij café Parkzicht tussen 13.00 en 15.00 uur waar om ongeveer 10.00 uur sluiting Informatie wordt gaarne verstrekt on der tel. nr. 08858 - 2069. Dit wordt georganiseerd door fanfare en drumband 'St. Jozef Stevensbeek. op zondag (vaderdag) 21 juni. Met dank aan alle medewerkers en publiek voor het welslagen van het zilveren 'St. Jozef feest op 15, 16 en 17 mei.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 11