JUM MERSËLO N EN MAAS SCHAKEN cav27mc Venray Venrays Mannenkoor uterpe nieuws ongerenkoor C^hriólio Limbra 69 Groot disco festival in Ven ray Kindervakan tiewerk jeugdnatuurwacht i.s. Donderdag 4 juni om 19.30 uur etitie voor le en 2e bassen en om 00 uur voor hel gehele koor. )onderdag 11 juni om 19.30 uur re- ilie voor le en 2e tenoren en om 00 uur voor het gehele koor. !ondag 21 juni deelname aan de jdelvierdaagse. Diegenen die mee- en in de groep van het mannenkoor me even melden bij J. Nooyen. tfmelden: Vanaf heden is *t adres ir afmeldingen gewijzigd. Dit dient te geschieden bij F. v. d. Kruijf, imihof 3. tel. 86 848. of bij dublo- J de Burggraaf, tel 81244. ieen repetitie wegens vakantie op 23 en 30 juli. leis Ahrweiler 28, 29 en 30 aug. eft U hiervoor het geld al overge- ikt aan onze penningmeester? Jonderdag 4 juni: 19.30 uur repeti- harmonieorkest; iderdag 11 juni: 19.30 uur repetitie monieorkest. Agenda idag 21 juni: intocht jeugdvier- igse. iderdag 25 juni: concert in/nabij be rdencentrum Schuttersveld, idag 23 augustus: zondagochtend- iccrt St. Anna. iodc 10 tm 13 september Harmo- feesten met Oude Beroependag, 13 '81. meentelijk muziektournooi van 22 cmber '81 is naar halfvasten 1982 [estcld. december zondagochtendconcert in er schouwburg. n najaar verder nog uitwisselings- icert met Horst en Blerick in Ven- Leerlingenopleiding iderdag 4 juni. 18.30 uur repetitie gdharmonic; iderdag 11 juni: 18.30 repetitie gdharmonie. erdag 6 juni: 's-middags optreden te rselo bij muziekfeesten aldaar. Bij komst om 13.30 uur in feesttent ividuelc repetities volgens afspraak tuw leraar. Drumband idag 7 juni: Pinksteren géén repeti- dag 14 juni: 10.30 uur repetitie. Lfmcldcn harmonieorkest bij de se- laris - tel. 80225. jeugdleden bij de r Raedts. tel. 82803 en drumband dc heer van Els. tel. 86824 Telefoon clubgebouw: 82515. lenken wij ook nog aan de oudpa- aktie. Breng donderdagavond uw papier mee. aterdags is de opslagruimte geo- van 11 tot 12 uur. Agenda: •Tijdag 15 juni: om 18.30 uur voor tn en sopranen; om 19.15 uur voor oren en bassen. zondag 7 juni: om 10.15 uur Hoog- in de Paterskerk (in uniform); ügfeest van Pinksteren, maandag 8 juni: geen repetitie. Snsdag9 juni: geen repetitie, loensdag 10 juni: om 18.30 voor al en sopranen; geen spelavond na top. :ventuele afmeldingen: secretariaat Dgstraat 104, tel. 81690. llgemeen: Vij rekenen op een goede opkomst staande zondag (Pinksteren), ladere mededelingen omtrent de ttenrijkreis en nog vele andere za- in DE GALM die binnenkort ver- ijnt. VREDESKERK VENRAY juni a.s. is er weer een jonge- viering, o.l.v. Jean-Marie Bertho- m.m.v. orkest. De koor en orkest en worden weer om 6 uur verwacht het parochiezaaltje. Als je niet it. meld je dan af bij een van de be- ursleden. Wij repeteren elke woensdagavond i half 7 tot half 8 in het parochie- iltje, Whistlerstraaf 1. Ms je zin hebt om erbij te komen, je altijd op woensdagavond ko- n kijken en luisteren. Nieuwe leden zijn van harte wel- Het jongerenkoor 'capriccio' Woensdagavond 10 juni: bestuursver gadering bij Mevr. Ellemers aanvang 20.00 uur. Koorleden die een brief hebben ont vangen voor het weekend in Baexem worden verzocht het een en ander goed te bestuderen. Het jongerenorkest 'bojema' Vrijdagavond 5 juni: geen repetitie Vrijdagavond 12 juni: gezamenlijke repetitie Donderdagavond 18 juni. uitvoering Schuttersveld, aanvang 19.30 uur. 'agevole' Zaterdag 6 juni: 15.30 repetitie. 'saltarello' Zaterdag 6 juni: 16.30 repetitie. n DAMESKOOR Woensdag 10 juni om 19.45 uur par tij-repetitie voor de mezzosopranen; om ongeveer 20.15 uur komen dan de sopranen en alten erbij. Woensdag 17 juni om 19.45 uur par tij-repetitie voor de sopranen. Zaterdag 20 juni zingen we om 19.00 uur in de Vredeskerk. tijdens de avondmis. Woensdag 8 juli is onze laatste repe titie vóór de zomervakantie; om 20.00 uur voor het hele koor. En op woens dag 12 aug. beginnen we weer. Als U verhinderd bent, graag Uw af melding aan Mevrouw v.d. Bekerom, tel 83332, of aan Mevrouw v.d. Waer- den, tel. 83659. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Dinsdag 9 juni. 19.30 uur repetitie voor de alten om 10.(X) uur voor het gehete koor in de Essel, Ursulastraat. Zondag 14 juni, 9.30 uur zingen we in de Hoogmis in de Grote Kerk, Markt. Dinsdag 16 juni, 19.30 uur repetitie voor de tenoren, om 20.00 uur voor het hete koor in de Petrus Banden School, Dr. Poelsstraat. Zondag 21 juni zulten we deelnemen aan de vierdaagse. U kunt zich hier voor opgeven bij dhr. A. Clephas. Pr. Bernhardstraat 76, tel. 84418 of op de repetitieavonden. Bij verhindering van de repetities gelieve U zich af te melden bij: dhr. J. Stijlen, Kolkweg 3 tel. 81221 of Mw. W. Manders-Wijers, Oranjestraat 7,tel. 86159. Smakt - Holthees Programma: zaterdag 6 juni 10.30 uur wekelijkse repetitie van de aspirant drumband leden o.l.v. Hr. H. v. Els. 10.00 uur bloemenactie 20.00 uur rondgang door het dorp van de drumband. Drumband St. Theobaldusgilde uit Overloon naar Herpen Maandag (2e pinksterdag) 8 juni zal de drumband op uitnodiging een drum bandfestival opluisteren in Herpen. De drumband is uitgenodigd v.w. het feit dat de muziekvereniging al daar 50 jaar bestaat. De drumband zal dit festival een half uur opluisteren, en wel van 16.05 tot 16.35. Vertrek bij het Gildehuis om 14.30 uur. Eventuele supporters kunnen mee gaan. Ruilbeurs Op zondag 7 juni aanstaande kan men van 10.00 tot 13.00 uur in hotel De Burggraaf weer ruiten: postzegels, munten. sigarenbandjes, stickers, edelstenen, prentbriefkaarten, speld jes, etc, etc. De toegang is gratis. Amnesty International 20 jaar In het kader van het 20-jarig bestaan van Amnesty International - de we reldwijde organisatie die vecht voor de rechten van de mens - houdt de werk groep van Venray op vrijdagavond 5 en 12 juni van 18.00 tot 21.00 uur een stand in de Grote Straat Hier kunt U terecht voor informatie over het werk van deze organisatie en over de activi teiten van de plaatselijke werkgroep Ook kunt U er kaarten, affiches en li teratuur over Amnesty International kopen. De werkgroep Venray Contactadres: Groene Hart 6. tel. 04780-86389. Tijdens het komende Pinkster weekend zal er in Venray een groot disco-festival plaatsvinden. Het gehete festival zal zich gedurende twee dagen afspelen in jeugd-discoclub PEAR- LY(centrum Brukske). De eerste dag, zondag 7 juni, wordt er van 14.00 tot 17.00 uur een dans wedstrijd gehouden, terwijl er 's avonds vanaf 19.30 uur non-stop disco- muziek gedraaid zal worden met spe cials van bekende disco-stars. Maandag 8 juni is er ter afsluiting van het festival vanaf 14.00 uur een 'golden-disco-oldies' wedstrijd. Er zijn leuke prijzen te winnen, zoals platen- bonnen.qp De entreeprijs bedraagt twee gulden per keer. maar een passe partout kost slechts f4.50.- (Zondag vanaf 14.(X) uur verkrijgbaar). Dit disco-festival is speciaal bedoeld voor dc jeugd van 12 tot 17 jaar 's- Middags zijn ook andere belangstel lenden welkom. Pearly Disco Top 10 - 6 juni nr. 10 1.(1) Carol Jaieni - Hit "n run lover 2. (3) Lakeside 3. (21 Frankie Smith 4. (7) Gap Band - Humpin' 5. (5) Fruitcake 6. (6) Sister Sledge - If you really want me 7. (4)T.S. Monk 8. (.10) K.I.D - Don't stop 9. (9v) Maria Verano 10. (-) Pino D'angio - Ma quale idea Tip: Lime - your love Pearly disco agenda: Discofestival in discoclub Brukske; Zondag 7 juni 14.(X) en 19.30 uur; Maandag 8 juni 14.00 uur (dansweds trijden, specials, golden -disco-oldies wedstrijden) Passepartout (3x entree) f 4.50; lx entree f2.- Vrijdag 5 juni Vanavond gaan we naar Deurne toe, om daar op bezoek te gaan bij de jeugdvereniging. We gaan er met auto's naar toe. We vertrekken op tijd. zorg dat je om half zeven aanwezig bent. Omstreeks half tien zijn we weer in Merselo terug. Zaterdag 6 juni. Vanaf 8 uur geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Het tafeltennissen kan vanavond niet doorgaan. Zondag 7 juni. Gesloten i.v.m. de Muziekfeesten. Zaterdag 13 juni. Vanavond bieden wij een optreden aan van de groep Obsession. Entree voor leden: f 3,-, voor niet-leden f 4,-. Obsession brengt zeer goede en eigen tijdse muziek. Hoi N.J.N..sters/ers Het HEMKA zit er weer op, maar het PI KA staat alweer voor de deur. Zoals jullie al in de Limbo hebben kunnen lezen is het in Venlo. het be gint vrijdagavond. Afgelopen zondag was er nog een excursie naar de Bult. maar afgezien dat het erg gezellig was. weet ik er verder niet veel van. Dan nog de excursies voor zondag. Dit is er in verband met het PI KA maar 1. en wel van Stefan naar de Overloonse Duinen. Vertrek om 11 uur. Tot op het PIKA Hoi, Marion. Kontaktdagen voor imkers uit de re gio Venray: Zondag 14 juni bij Wim Bastiaans. Moosdijk 1. Ysselsteyn. om 10.30 uur Zondag 12 juli "bij Wim Janssen, Ericaweg. (richting Oirlo-Wanssum) om 10.30 uur. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad In de loop van deze week zullen op de schoten van Venray-kom en de kerkdorpen de programmagegevens voor het komende kindervakantiewerk worden uitgedeeld. Het is de bedoeling dat kinderen en ouders dat programma goed doorlezen en de kinderen die mee willen doen moeten het antwoordformulier en het benodigde geld in de enveloppe zo spoedig mogelijk mee terug nemen naar school. Wanneer alle aanmeldingen op tijd binnen zijn dan kunnen de leerkrach ten op de schoten de gegevens verwer ken voordat een van onze mede- werk(st)ers alles weer op school op komt haten. Wanneer de ouders aan hun kinde ren vragen wanneer alles weer op school terug moet zijn. dan kan alles op tijd verwerkt worden. Zoals men in de programma's kan lezen is er dit jaar voor het eerst een duidelijke scheiding tussen de onder delen van de lagere klassen (een en twee) en de hogere. De lagere klassen hebben een pro gramma dat bestaat uit sprookjes, spelletjes, kastelen bouwen en een uit stapje naar Wanroy en de gebruike lijke film De klassen 3-4 en 5 gaan op maan dag proberen een zodanige hut te bou wen dat deze bijna een hete week mee kan. Vanuit deze hut worden de di verse programmaonderdelen afge werkt. waarbij ook in en om die hut in de loop van de week een aantal aktivi- teiten gepland zijn. Het uitstapje met de bus voor deze groep is gepland op vrijdag, wanneer de hut afgebroken is. Diverse aktivitei- ten van deze groep staan in het teken van de stripfiguren Astrix en Obelix. Wij hopen dat alle kinderen die mee willen doen zich tijdig opgeven, zodat wij goed op tijd weten hoeveel kinde ren er mee willen doen. Alleen dan kunnen wij de rest van het voorberei den van het programma goed afwer ken, zonder in eert laat stadium voor verassingen te komen staan door di verse late aanmeldingen. Deze week hebben jullie jeugdna tuurwachters allemaal 2 plantjes ont vangen voor verdere kweek. De plant jes zijn in onze streken een vrij onbe kend gewas: De Courgette. Handel volgens de handleiding die je gelijker- tijsdhebt ontvangen. Het weertype van de laatste dagen is wel ideaal voor de Courgette! Hoe wc de sptmpel-waardering voor deze aktie, die in plaats van de zonne- bloemkweek wordt gehouden, gaan toepassen, zal via dit blad kenbaar worden gemaakt. De uitgave van De Natuurvriend heeft stagnatie ondervonden. Wij ho pen hem binnenkort op school te be zorgen. Je Coleus. siernetel. zit nu flink in de groei. Houdt hem goed zonnig en vooral goed nat! Om de twee weken wat kamerplantenmest is eveneens be vorderend voor de groei van deze mooi'e bladplant. J.V.N. In samenwerking met J.V.N.-Hel den wordt a.s. zaterdag 6 juni een ex cursie gehouden naar de Geuite, nabij La Calamine. België. De J.V.N.leden, die zich voor deze interessante tocht hebben opgegeven, vertrekken om 7.45 uur vanaf Schouwburgplein per eigen vervoer, richting Panningen. Al daar zal worden overgestapt in Bus sen, die om 8.30 uur vertrekken. Vanaf Venray worden autobezitters verzocht met-autobezitters een lift te geven. Denk U aan aangepaste kleding en schoeisel! Er wordt gelegenheid gege ven Uw lunchpakket te gebruiken! Blijft het deze week nog betrekke lijk rustig, de disco op vrijdag- en za terdagavond gaat natuurlijk gewoon door. volgende week is er weer het een en ander te doen. Op woensdag 10 juni presenteert de Werkloosheidsgroep van het Venrayse Vormingscentrum voor Werkende Jongeren een zelf gemaakt DIA - KLANKBEELD over werkloosheid. Middels dia's en geluid brengen zij in beeld wat het betekent om werkloos te zijn. Deze prestatie begint om 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom in het kleine filmzaaltje van Free Whee- lin. Zaterdag 13 juni speelt de rockband BAD EDGE. Deze groep komt uit Horst-America en brengt dan ook ste vige Lim-Rok op de planken: strak, ei genwijs en 'n beetje hard. Bad Edge zit duidelijk in de lift. Volgende week verschijnt hun eerste elpee, deze is voor de liefhebbers bij het optreden voor een zacht prijsje te koop. Verder gaan zij waarschijnlijk touren in het voorprogramma van de Golden Earing. Kortom de moeite waard. Trouwens in Limburg zit zat kwali teit. niet alle goede groepen komen uit de randstad. Kom maar eens kijken en overtuig jezelf. Zaterdag 27 juni DRAGON FLY, knallende burenrok uit Ysselsteyn. Eerste pinksterdag zijn we alleen 's avonds open. tweede pinksterdag zo wel 's middags als 's avonds. VRIJDAG 5 JUNI 1981 Nr. 23 HONDERDENTWEEDE JAARGANG Kleine kring Tijdens de Kleine kring wedstrijd op Hemelvaartsdag, dat georganiseerd werd door ons gilde op het schietterein aan de Endepoel, werden de volgende prijzen per onderdeel gewonnen! Kampioen: H. Langenkamp Holthees reservekampioen: H. Rongen Venray Vrije Hand: le prijs: A. vd. Broek Venray 2e prijs: G. Langenkamp Holthees 3e prijs: J.v. Eek Holthees Personeel: le prijs: J. Willems Venray 2e prijs: F. Barends Venray 3e prijs: P. vd. Broek Venray 4e prijs: E. Cornelissen Geysteren 5e prijs: H. Rongen Venray 6e prijs: A.vd. Broek Venray Korps: le: Geysteren: 17 punten 2e: Holthees: 16 punten 3e: Venray: 10 punten 4e: Maashees: 6 punten Uniformfonds: le prijs: J. Willems Venray 2e prijs: P. Volleberg Venray 3e prijs: J.v. Eek Holthees 4e prijs: H. Creemers Maashees 5e prijs: M. Allarts Geysteren Klos: le prijs: A.v.d. Broek Venray 2e prijs: L. Willems Venray 3e prijs: J.v.Gerven Venray 4e prijs: H. Vermeulen Venray 5e prijs: G. Mulder Vernay 6e prijs: W. Alberts Maashees 7e prijs: P. Willems jr. Venray Extra aanbieding: le Geysteren 2e Geysteren 3e Maashees 4e Geysteren 5e Maashees Kampioenschieten Met nog 12 schoten, verdeeld over 2 zondagen, in de strijd om het kampi oenschap. is de stand als volgt: IFred Barends 30 punten 2. Antoon vd. Broek 29 punten 3. Harrie Rongen 28 punten 4. Pieter vd. Broek 27 punten 5. Jan Willems 25 punten 6. Piet Volleberg 24 punten 7. Herman Janssen 24 punten 8. Martien Hendriks 22 punten 9. Nel Willems 21 punten 9. Jo Reynders 21 punten 11 Jef Beckers 20 punten 12. Carla Riteco 19 punten 12 Mieke Rongen 19 punten 12 Jep Jansen 19 punten 12 Hans Vermeulen 19 punten 16. Gerrit Mulder 18 punten 17. Nel Malta 17 punten 17. Peter Willemse sr. 17 punten 19. Peter Willems jr. 14 punten 19 Roel Kreemer 14 punten 21. Sjaak v. Gerven 12 punten 22. Annie Vermeulen 11 punten 22 Frans Bogerts 11 punten 24. Leen Willems 10 punten Geweerschutterskring Land van Cuyck. Zondag 31 mei j.l. behaalde ons korps een 10e plaats op het schietconcours georganiseerd door Schutterij Wilhel- mina te Oeffeit, dat ook is aangesloten bij de Geweerschutterskring Land van Cuyck. Maandag 8 juni, 2e pinksterdag, hebben we weer onze jaarlijkse onder linge wedstrijd tegen Schutterij 't Zan- dakker, op het schietterrein. De aan vang der wedstrijden is 13.30 uur. Venray wint Limburgs beker. In het kader van de Limburgse vier tallen - bekerwedstrijd speelde Venray in de finale te Roermond. Ons viertal Coolen. Gommans. Louwerse en Kor- tehoeven deden het goed, getuige de ongeslagen le plaats in de 3e klasse, waarbij nog vermeld kan worden dat Gommans en Louwerse topscores wa ren met 2 1/2 punt uit 3 partijen. Uitslagen: Kerkrade - Venray 11/2 - 21/2 Linne - Schaesberg 3 -1 Venray - Linne 3 -1 Schaesberg - Kerkrade 3-1 Schaesberg - Venray 11/2-21/2 Kerkrade - Linne 1-3 Eindstand Venray 330068- 14 Linne 320147-5 Schaesberg 3 102 251/2-61/2 Kerkrade 3 003 0 31/2-81/2 Interne kompetitie In groep 1 heeft Coolen nog 11/2 punt nodig om kampioen te worden, wat gezien zijn tegenstanders mogelijk moet worden geacht. Wannet heeft nu in groep 2 het kampioenschap in eigen hand. want hij heeft aan remise ge noeg om Gommans achter zich te hou den omdat laatstgenoemde verloor van Louwerse. In groep 3 zijn nog 4 kanshebbers voor de le plaats dus nog spanning ge noeg. In groep 4 zijn de prijzen al ver-, deeld. Groenendijk is hier le gewor den. Amateur Fotografen Vereniging A. F. V. VENRAY *r>-~ Beste clubleden, we zijn al weer aanbeland bij de een na laatste club avond van dit seizoen. Jammer genoeg vielen er de laatste tijd enkele club avonden uit i.v.m. de vele feestdagen. Op de komende donderdagavond, 11 juni a.s. zulten enkele leden wat recent diawerk laten zien en hopelijk breng U alten veel foto's mee. Op deze avond zulten tevens de nieuwe lidmaat schapskaarten uitgereikt worden. We hopen U alten te mogen begroe ten om 20.00 uur op St. Antoniusstraat 1 te Venray. Ook belangstellenden zijn van harte welkom. Schaken Ledenvergadering Vanavond, vrijdag. 5 juni is er weer een ledenvergadering in het gebouw aan de St. Anthoniusstraat 3a. Aan vang 20.30 uur. Iedereen die intresse heeft in het wel en wee van de vereni ging en in het organiseren van evene menten moet zeker komen. Uw aller aanwezigheid wordt zeer op prijs ge steld. Fietstocht Zoals al eerder vermeld is er op le pinksterdag, 7 juni. een fietstocht voor alle leden van de vereniging met hun gezin. Daarna is er een barbeque. U kunt zich hiervoor direct opgeven bij de onderstaande adressen. Indien er minder dan 15 deelnemers zijn kan deze tocht helaas geen doorgang vin den. Dus wilt U eens gezellig uit, doe dan mee. Prestatierit De zondag na de fietstocht, dus op 14 juni is er een prestatierit, Ook deze keer kunt U weer lekker sportief bezig zijn. Het is natuurlijk het beste uw kle ding hierbij aan te passen. Géén zon dagse kleding maar sportieve makke lijke kleding en schoenen. Dit zeggen we vooral om te voorkomen dat U er gens niet aan mee zou kunnen doen. De prijzen zijn weer zeer de moeite waard. Inschrijven vóór 12 juni. Knutselmiddagen Iedere zaterdag kan ieder lid met zijn gezin naar het gebouw aan de St. An- thoniusstr. 3a komen. Vanaf 14;00 uur kunt U daar doen waar U zin in heeft. Bijvoorbeeld: figuurzagen, solderen, kaarten of gewoon gezellig praten. Na tuurlijk staat er ook diverse zend- en ontvang-apparatuur. C.A.V. Q.R.V. Direct na de ledenvergadering van 5 juni zal er weer een CAV/QRV ver schijnen. Copy hiervoor kunt U inleve ren of opsturen naar de Harpstraat 6. Heeft U ideeen, aan of opmerkingen dan kunt U die altijd kwijt in ons club blad. Heeft U vragen bel dan tel. 88546. Adressen voor opgave van nieuwe leden of inschrijving voor de fietstocht en prestatierit: Sierra 99 Klarinetstraat 35 Delta Lima - Harpstraat 6 Pinky - Monnikenstraat 10 Bullshit - Ouverturestr. 45 Pussycat - Pavanestraat 47 (Tussen 18.00 uur en 19.00 uur) Tot zaterdag, bye. bye en zwaai, zwaai. K O N T A K T GROEP VEN RAY De AAW/WAO Kontaktgroep heeft vanaf dinsdag 9 juni haar ont moetingsmiddag in het wijkcentrum "t Brukske'. Wij hopen u allen te kunnen verwel komen. Ook nieuwe WAO/ers schrijven wij graag in als lid. Kom en neem die stap nu en maak eens vrijblijvend kennis. Van 2 tot 5 uur kunt U er met andere WAO-ers praten en/of gezellig bezig zijn met di verse gezelschapsspelen. U weet het adres voor inlichtingen: Herman Nooijen Bure. vd. Loostr. 19. tel. 87498. Bestuurder ging er vandoor Een politiepatrouille zag tijdens de nachtelijke uren een autobestuurder rijden. Toen men hem wilde controle ren reed hij met grote snelheid weg, de politie zette een achtervolging in. Op de kruising Westsingel-Veltumse Klef- fen-Molenpad verloor de bestuurder, waarschijnlijk door te hoge snelheid, de macht over het stuur en de auto kwam via het trottoir tot stilstand. De man bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewijs, terwijl de auto niet ver zekerd was. Met de aanzegging dat de nodige processen verbaal zulten wor den opgemaakt werd hij huiswaarts ge zonden. Ergelijke diefstal van zanglijsters De invalide Venrayer G. welke aan de Spinetstraat woont is een ware die- ren- en vogelvriend. Rond zijn woning hangen verschillende nestkastjes en tot zijn grote vreugde werden die ook dit jaar bewoond. Evenals andere jaren had er ook een zanglijsterechtpaar een tehuis gevon den in een nestkastje dat op enkele meters hoogte aan een muur was aan gebracht. Het lijsterechtpaar had voor 4 nakomelingetjes gezorgd en deze ware zo ver dat ze op uitvliegen ston den. Dat uitvliegen kon echter niet plaats vinden, omdat een onbekende het nestkastje van de muur had gerukt en de jonge vogels had meegenomen. Te lefonisch stelde G. de politie hiervan op de hoogte. Omdat de politieman liever zag dat er ten burele aangifte werd gedaan, verzocht hij G. zulks te komen doen op het bureau. Volgens zijn verklaring kreeg hij op het politieburo te horen 'wij hebben niemand met een kooitje gezien'. Daarop werd G. kwaad en gebruikte woorden, die we hier niet kunnen her halen. Desgevraagd verklaarde de politie te betwijfelen dat men op een derge lijke manier G. te woord zou hebben gestaan. Er moet sprake zijn van een misverstand. Van de Venrayse politie is bekend dat zij voor heel wat minder ernstige gevallen in aktie komt. En in het bo ven geschreven geval is het ondenk baar dat de politie niet gereageerd zou hebben. Overigens zal het motief voor het vangen van de jonge zanglijsters wel zijn. deze te ringen en ze in een vo- herre te plaatsen. Dan is het zg. eigen kweek en zijn de vogels niet meer be schermd. Diefstal van 30 briefjes van 100 gulden Een 21 jarige inwoonster uit Venray deed bij de politie aangifte dat haar 30 briefjes van 100 gulden waren gesto ten. Die briefjes waren bestemd voor haar uitzet. Zij had ze in een enve loppe liggen in een kast in haar wo ning. Eind november, dat wist zij met zekerheid te verklaren, lagen die brief jes nog in de enveloppe. Hoe ze kwijt zijn geworden tracht de recherche op te lossen, maar dat lijkt een onmoge lijke opgave. Nog steeds te snel Tijdens een gehouden snelheidscon trole op de Noordsingel en Stations weg bekeurde de politie 39 bestuur ders die te snel reden. Snelheden wer den gemeten van 61 tot 88 km. per uur. Drank in bestuurder Een bestuurder van een personen auto moest na het pijpje blazen de bloedproef ondergaan. De politie had namelijk overmatig alcoholgebruik ge constateerd. Dader heling aangehouden. Terzake heling van een van diefstal afkomstige cassette-recorder en een T.V.-toestel werd door de politie een 21 jarige Venraynaar aangehouden. Na verhoor en aanzegging dat proces zal worden opgemaakt werd hij weer huiswaarts gezonden. Koelkast lekte Venrays politie werd te hulp geroe pen bij een flat in de Veltumse Kleffen waar water naar buiten kwam terwijl de bewoners afwezig waren. Namens de woningbouwvereniging werd een onderzoek ingesteld en het bleek dat een koelkast aan het lekken was ge raakt. Toen de bewoners arriveerden was de wateroverlast verdwenen, en de koelkast weer afgesloten. Ruit beschoten Een 20 jarige Venrayer zal een re kening gepresenteerd krijgen voor zijn schuttersactiviteiten aan de Maashese- weg. Hij schoot daar met een wind buks een ruit van een bedrijf aan flar den. De politie wist hem aan te hou den en een procesverbaal aan te zeg gen. Ruiten ingegooid. Vier knaapjes in de leeftijd van 11 tot 12 jaar hadden er de grootste schik in om een achttal ruiten in te gooien van een bedrijf aan de Langeweg. Die schik ging over toen de politie arri veerde. De knapen werden meegeno men en aan de ouders werd medege deeld dat ze de rekening gepresen teerd zullen krijgen. De spaarpot van de knapen zal wel gelicht moeten wor den. Overigens kregen de knapen nog een vermanend woord van de politie te horen. Bestuurder onder invloed Een 20 jarige bestuurder van een personenauto moest na het blazen in het bekende pijpje de bloedproef on dergaan. De politie konstateerde over matig drankgebruk. Met een rijverbod en de aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt werd hij huis- J waarts gezonden.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 9