!ebberink oostrum Tennisclub Rodhe' Venray M.C.C. VENRAY Jeugdwieler- ronde Jeu de boules Drie kapellen- show Raadsverga dering ge meente Vier lingsbeek Hergeboorte van Kunst Door Oefening Merselo Merselo ge reed voor mu ziekfeesten Laatste nieuws Competitie: Het juniorenteam, uit- mend in de landelijke competitie, eft wederom 2 winstpunten binnen liaald en is kampioen in hun afde- g. Zij zullen nu gaan strijden om het idskampioenschap. Dok het juniorenteam tm 12 jaar, komend in de P. en M. competitie, ;ampioen geworden. Proficiat. Het senioren gemengde team 4e ise, en het herenteam 5e klasse, delijke competitie, zijn beide op de plaats geëindigd. De damesteams :len deze weck hun laatste comp. dstrijden Het le damesteam is ds kampioen; het 2e team zal de iten moeten weten te veroveren om li ook kampioen te kunnen noemen, el succes. e uitslagen van de gespeelde wed- Jen op 26-27 29 30-31 mei zijn als pdelijk gemengd team 4e klasse idhe 1 - Deurne II jidclijk heren 5e klassen •mert II - Rodhe ndelijk junioren Uturn - Rodhe strict junioren-gemengd >dhe I - V.T.E. I strict junioren jongen jokerheide - Rodhe strict heren idhe - Venray 2 strict dames Dekhuizen I - Rodhe I idhe II - Grubbenvorst 3 el en Maas junioren jongens erlingsbeek I Rodhe ing-junioren meisjes ilden I Rodhe 4-0 iderlinge comp. gemengd tm 17 jaar am II-Team III 2-2 Het programma voor de komende ek is als volgt: Vrijdag 5 juni Onderlinge competi- gemengd tm 17 jaar; aanvang 16.00 r, Team III - Team I. Woensdag 10 juni kring junioren lisjes; aanvang 14.(X) uur Arcen Bdhc. Dinsdag 9 juni Kampioenswedstrijd imes. Programma zal zo snel moge- tbekend gemaakt worden. Zondag 14 juni. Gemengd junioren idelijke competitie, lstc wedstrijd het landskampioenschap. Pro- unma zal zo snel mogelijk bekend naakt worden. C. Venray 1 V.T.C. 1 C. Venray 2 - Tegelen 1 tasbree II - T.C. Venray 3 C. Venray 4 Velden 2 V. Bergen 1 - T.C. Venray 5 ilden 4 - T.C. Venray 6 Peel en Maas (dames) competitie ekslag 2 - T.C. Venray 1 2-2 C. Venray 2 Mookerheide 1 3-1 C. Venray 3 - T.C. Mill 2 1-3 C. Venray 4 - Edos 1 3-1 Ipio 5 - T.C. Venray 5 3-1 lonse Duinen 1 - T.C. Venray 6 4-0 C. Venray 7 - Thos 2 4-0 Districts seniorencompetitie (A) C. Venray 1 - Velden 1 C. Venray 2 - Schaapskooi 1 5-3 2-6 4-2 4-0 Dames districtscompetitie 3-2 2-3 1-4 4-1 3-2 2-3 4-1 0-5 Districts seniorencompetitie (B) rk E 9 1 - T.C. Venray 1 4-1 C. Venray 2-T.C. Venloó 2-3 C. Schaapskooi 1 - T.C. Venrav 3 4-1 Dokerhcide III - T.C. Venray 4 4-1 Districts herencompetitie(A) letelberg 2 - T.C. Venray 4-2 Districts herencompetitie (B) C. Venray I T.V, Mookerheide 1 3-3 Rodhe 1 - T.C. Venray 2 4-2 C. Venray 3 - Kaetelberg 2 4-2 K.N.L.T.B. competitie (heren) C. Venray 1-R.T.C-l C. Venray II - Blerick VI agel II - T.C. Venray 6-0 5-1 K.N.L.T.B. competitie (mixed) tSprenk II-T.C. Venray I 2-6 C. Venray II-Velden III 7-1 Districts-Damescompetitie L.T C. I - T.C. Venray I 3-2 ferick2-T.C. Venray 2 3-2 C. Venray 3 - T.C Lichtenberg 2 4-1 C. Grubbenvorst 3 - T.C. Venray 4 3-2 C. Venray 5 - Wiekslag 3 3-2 ■C. Venray Grubbenvorst 3 1-4 Peel- en Maas Damescompetitie C. Venray 1-St. Tunnis3 1-3 .Tunnis 2T.C. Venray 2 3-1 •C. Venray3 - Gr. Herman 1 1-3 Nekslag 3 - T.C. Venray 4 3-1 r Herman 3 - T.C. Venray 5 4-0 C. Venray 6 - Topspin 2 1-3 opspin 5 - T.C. Venray7 1-3 C. Venray 8 - Topspin 4 1-3 Districts- Herencompetitie (A) •C, Venray -Grubbenvorst II 1-5 Districtsmixed competitie (A) C. Venray I - T.C. Maasbree 3 3-2 C. Venray II - T.C. Venlo IV 3-2 Districts-Herencompetitie (B) orst 1- T.C. Venray I 4-2 C. Venray II -TONIDOII 5-1 IC. Lottum I - T.C. Venray 3 4-2 Districts-mixed competitie (B) aexem 1 - T.C. Venray I 5-0 ookerheide 1 - T.C. Venray II 5-0 ':rick 5 T.C. Venray III 4-1 >C. Venray IV - Venlo X 1-4 Landelijk gemengd team 5e klasse T.C. Venray I - Liessel 2 Venlo VI - T.C. Venray 2 8-0 8-0 Landelijk heren team (overgangsklasse) Venlo II - T.C. Venray I 3-3 T.C. Venray II - Velden III 6-0 Mookerheide III - T.C. Venray III Uitslagen van zondag 31-5-'81 Junioren: Venray I - T.C. Velden III 7-1 Arcen - Venray II 0-8 District zaterdag tm 14 jaar. T.C. Venray I - Bosdael I 4-1 Blerick III- Venray II 0-5 tm 17 jaar. T.C. Venray I-Venlo IV 1-4 Peel en Maas tm 14 jaar Thos 3 - Venray I 5-0 Venray II - Thos V 5-0 Peel en maas woensdag tm 12 jaar. Thos 2 - Venray I 2-3 de Mookerheide I - Venray II 3-2 Venray 3 de Mookerheide 2 5-0 Venray 4 - Wanroy I 1-4 Jongens tm 12 jaar. Venray I - Bergen I 1-3. Toon Claessens winnaar Kampioen cross 125cc te Boxmeer. Toon Claessens onderstreepte zijn goede vorm door beide manches van de 4e kampioenscross 125cc meetel lend voor het M.O.N. kampioenschap van Nederland te winnen. Na het vallen van het starthek voor de le manche zat Sjaak Willems 2e, Toon Claessens 11e en Peter Willemse laatste. Toon wist in de 4e ronde Sjack van de eerste plaats te verdringen en langzaam een flinke voorsprong op te bouwen om onbedreigd te winnen. Tweede werd Gert-Jan Boeyen voor Mario Beekmans en Sjaak Willems, die na een gedwongen rust van 5 we ken door een voetblessure goed voor de dag kwam. Peter Willemse kwam na een goed gereden race op een 14e plaats terecht. In de 2e manche was het Toon die in de 2e ronde weer de koppositie voor zich opeiste met Sjaak op een 3e en Peter op een 12e plaats. Toon wist on danks het hete weer, waar veel ren ners problemen mee hadden, zijn voorsprong te behouden en eerste te worden. 2e werd Ben Scheeres voor Bert Heynen, Gert-Jan Boeyen en Sjaak Willems. Die evenals Toon Claessens ook aan het eind van zijn krachten was. Peter Willems werd dit keer keurig 7e wat hem ook de nodige punten voor het kampioenschap ople verde. Stand kampioenschap 125cc van M.O.N. le Ron Marchal Steyn 162 punten 2e Mario Beekman Boekei 152 punten 3e Toon Claessens Ysselsteyn 151 punten 7e Sjaak Willems Deurne 93 punten 14e Peter Willems Venray 52 punten Programma komende weekend. 7 juni Nederweert I.M.B.A. 125cc; 250 promotie B; 125 Junioren C; 7 juni Schayk 250 senioren; 8 juni Hapert 500 junioren B- 125 pro motie B-125 senioren; 8 juni 250 cc senioren kampioenswed strijd. Wandelsportfederatie Venray Maandag 8 juni 2de Pinksterdag wordt er gewandeld in Milsbeek. De start is van 11.00 uur tot 14.00 uur van uit het Gemeenschapshuis. Kerkstraat 31 te Milsbeek. De bussen vertrekken als volgt: W.S.V. de Belhamels: 10.00 uur Gemeenschapshuis Leunen. W.S.V. de Bejaarden: 10.10 uur bij de Kruuze. W.S.V. de Doorzetters 10.15 uur bij Schuttersveld. De routes lopen door het natuurre servaat St. Jansberg. Veel plezier en een fijne wandeldag. De jeugdwielerronde 1981, waar voor wij reeds eerder uw aandacht vroegen, wordt gereden van 21 tot en met 25 juli a.s. Momenteel zijn nog niet voldoende ploegen bij elkaar, maar men mag aannemen dat er nog wel enkele plaatsen in Noord-Limburg zijn die ook aan dit jeugdfietsevene- ment willen deelnemen. Deelname is mogelijk voor ploegen van kinderen, jongens en meisjes in leeftijd van 10 tot en met 12 jaar. De ploegen moeten uit minimaal 6 en ma ximaal 10 kinderen bestaan met een ploegleidererbij. De kinderen fietsen 'smorgens en 's- middags telkens een afstand van onge veer 20 km. In de middagpauze wordt een klassementsproef gereden waaruit een klassement wordt samengesteld. De beste krijgt de gele trui. De organisatie is in handen van de 'Stichting Jeugdwielerronde van Noord-Limburg', gevestigd te Venray. Informatie is te krijgen bij Marian van Mil. Vivaldistraat 43, 5802 JL Venray, tel.: 04780-80893 en bij Harry Horstermans, Vivaldistraat 5, 5802 JH Venray, tel.: 04780-84159. ENRAY Trimmen, dat doen vele duizenden Nederlanders. De een doet het een of tweemaal per week omdat trimmen gewoon lekker is. Je wordt er weer eens echt moe van. Andéren doen het om - alleen of samen met anderen een poosje lekker actief in de natuur bezig te zijn. Weer anderen trimmen, om dat ze van lekker eten houden, en daardoor dikker worden. Toch willen zij er niets voor laten staan. Trimmen is voor hen een uitstekende methode om die extra pondjes kwijt te raken. Maar met trimmen houd je ook je li chaam in conditie. Vele mensen denken daar net zo over. Een zittend leven bevordert hun spierkracht en uithoudingsvermogen bepaald met. Daardoor worden ze sneller moe. Trimmen helpt daarte gen. Al deze mensen hebben ieder hun eigen reden om te gaan trimmen, en eigenlijk hebben ze allemaal gelijk. Er zijn ook mensen die gaan trimmen, omdat ze denken, dat een flinke portie lichamelijke activiteit per week het ri sico op hart- en vaatziekten waaron der het hartinfarct - vermindert. Jam mer genoeg valt er wat dat betreft geen garantie te geven. Wel is her haaldelijk aangetoond, dat bij groe pen mensen die zwaar lichamelijke ac tiviteiten verrichten minder hart- en vaatziekten voorkomen dan onder mensen die minder actief zijn Maar een duidelijk verband tussen het re gelmatig leveren van zware inspan ning en een verlaagd percentage hart infarcten is nooit bewezen. Zijn de andere redenen die hierbo ven worden genoemd eigenlijk niet voldoende om te blijven trimmen? Of bent U misschien nog niet be gonnen? Waarschijnlijk is het daar voor dan nude tijd. Onze activiteiten: zaterdagmorgen 6 juni duurloop 6 of 10 km. op het bal lonzuil circuit. Vertrek om 7.15 uur vanaf cooperbaan. Zondagmorgen 7 juni loop-trim- en speloefeningen, vertrek om 9 uur vanaf Rank Xerox. Woensdagavond om 18.45 uur ver trek vanaf Geysteren voor loop- trim- en speloefeningen. Verzamelen 5 minuten voor aange geven vertrektijden. Inlichtingen verstrekt gaarne: P. Loomans, Ouverturestraat 14, Ven ray, tel. 85384. In de thuiswedstrijd tegen D.V. Venlo heeft D.C. Venray het clubkam pioenschap uit het vuur gesleept. Het werd een gelijk spel. maar door de eerste overwinning op Venlo en daar naast een overwinning en een gelijk spel tegen D.V. Velden bleef D.C. Venray ongeslagen. De wedstrijd Venlo-Velden moet nog worden gespeeld, maar beide ver enigingen kunnen de Venrayse totaal score van 6 wedstrijdpunten en 37 te gen 27 bordpunten niet meer bereiken. Het verloop van deze beslissende wedstrijd was zeer spannend. Tot op het laatst bleef de stand in evenwicht Maar de Venrayse dammes, die met een verzwakt team met 2 reserve-spe lers moesten aantreden, moesten er zich fel voor verroeren. De wedstrijdleiding had de twee se nioren van Bommel en Wille als twee routiniers op de laagste borden ge plaatst om de overwinning uit het vuur te laten slepen. Wille kon vlot aan die opdracht voldoen en maakte met zijn tegenstander korte metten. Maar Van Bommel had het zwaarder te verdu ren; hij kon niet tot voordeel komen, tastte toen in een nerveus ogenblik mis. en verloor daarna jammerlijk met een simpele damslag. Gelukkig ver keerde Th Zaal in goede vorm en le verde zijn vereniging 2 winstpunten. Ook Kennis leverde op bord 4 een zeer goede prestatie door met degelijk spel de sterke dammer Strijbos te be dwingen. F. Jacobs dreigde tegen het snelle en grillige spel van LO-A-Foc niet opge wassen te blijven, maar in het eindspel wist hij zich toch knap te herstellen en een punt voor Venray te veroveren. M. Bakker bood tegen hoofdklasser Adringa lang en goed weerstand maar moest in het eindspel tenslotte toch zijn meerdere erkennen en zo was de totaalstand nog steeds in evenwicht met Noyens en Berkitu op de eerste twee borden nog in de strijd. Tegen de landelijke hoofdklasser Roest, afkomstig van NOAD uit Nij megen. moest Noyens alle zeilen bij zetten. Roest kreeg geen kansvoordeel te behalen en in het eindspel moest deze Venlose topspeler zelfs oppassen om aan verlies te ontkomen. Berkitu speelde tegen de Venlose clubkam pioen G. Janssen. Hij hield zijn vere niging het langst in spanning, maar wist toch in zeer kritieke tijdnood een bijzonder verdienstelijke remise te be reiken, waardoor D.C. Venray uitein delijk het kampioenschap behaalde. De gedetailleerde uitslag. D.C. Venray D.V. Venlo 1.A. Noyens - B. Roest 2. M. Berhitu - G. Janssen 3. M. Bakker A. Adringa 4. A. Kennis - W. Strijbos 5. Th. Zaal - T v. Velsen 6. F. Jacobs - G. Lo-A-Foe 7. W.v. Bommel - H. Dommcck 0-2qqp8. W. Wille - H.v.d. Burgt 2-0 8-8 Onder grote publieke belangstelling is op 24 mei jl. voor het eerst in het ka der van de regionale competitie Oost brabant een thuiswedstrijd gespeeld tegen H.T.C.C. uit Eindhoven. In een aanvankelijk gelijk opgaande strijd, waarbij dhr. Leenders als scheidsrechter diverse malen moest bijspringen, werd er voor Venray uit eindelijk een overtuigende overwin ning behaald door de volgende triplet- tes: Triplette: Kleintjens - Huismans - Scholten - 3 gewonnen uit drie wed strijden. Triplette; Wickers - v.Bakel - la Garde 2 gewonnen uit drie wedstrijden Triplette: Smits - v.d.Berg-Scholl - 1 gewonnen uit drie wedstrijden. Het volgend toernooi in het kader van de regionale competitie Oost-bra- bant zal gehouden worden te Eindho ven tegen Stadspark op 7 juni a.s. De verder nog te spelen wedstrijden voor genoemde competitie worden ge houden op 21 juni in Eindhoven tegen Jagershoef en op 16 aug. wederom een thuiswedstrijd tegen Uden. Op 27 sept. vind het slot-toemooi van de deelnemende clubs plaats in Netersel. Uit de reeds behaalde overwinnin gen is een plaats onder de eerste drie zeer zeker niet uitgesloten. Verder lijkt ons interessant te ver melden dat de laatste weken diverse nieuwe leden zijn toegètreden tot de club. Zodra de data's bekend zijn voor de onderlinge club-toernooien zult U via deze rubriek hiervan op de hoogte ge steld worden. Op Hemelvaartsdag heeft Mare De- rix uit Horst in Neerkant zijn eerste overwinning behaald in zijn nog prille carrière als adspirant-wielrenner. In de vorige verslagen hebben we het al voorspeld. Mare heeft het in de benen om te winnen. Wanneer hij in de loop van de jaren ervaring krijgt zal hij beslist vaker als eerste over de eindstreep flitsen. De overige renners deden het ook goed. De amateurs en senioren hadden het druk. Nadat ze afgelopen weekend de Pijl van Limburg hadden gefietst, moesten ze donderdag weer aantre den. Daar werd niet prijsgereden. En dan de Omloop van de Peel in het laatste weekend. Daar bleek de jonge Richard Rongen uit Venray de grote belofte te zijn. Richard werd tiende in het algemeen klassement, en er werden de nodige kilometers afge legd. Alle clubleden reden de totale wed strijd uit. Piet Engbersen had nog last van zijn blessuren, opgelopen in de Pijl van Limburg. De tourrenners reden hun rit naar Berg en Dal, en daarbij hadden ze steeds gezelschap van de zon, wat de laatste tijd ook niet steeds het geval is. Maandag rijden de tourrenners naar de Peel en Maas-route. Zondag moe ten de wedstrijdrenners naar Wylre voor de Europese Kampioenschappen. Een jaarlijks onderdeel van de Mu ziekfeesten is de Drie Kapellen Show op de eerste Pinksterdag. Een jaarlijks traditie is. dat de drie bekende kapel len in de regio, nl. Die Freunde Echo uit Overloon, De Multhaler Muzikan ten uit Horst en Die Fidelen Rosenta- ler uit Merselo eens per jaar samen een beierse avond verzorgen. Dit ge beurt in één van de drie plaatsen, dit jaar dus in Merselo. Eén van de leden van het comitee deelt hierover het vol gende mee: 'Het is een ijzersterke for mule, waarmee in Horst is begonnen. De kapellen kennen elkaar, brengen de beste stukken van het eigen reper toire en hebben een eigen supporters- schare. Er heerst sfeer, vooral door het kon- takt tussen de kapellen en het publiek. Het samen-spelen van 3x3 nummers, onder leiding van één van de drie diri genten, die elkaar afwisselen, is voor het publiek zeker een hoogtepunt. Voor de organisatie is het prettig, dat deze avond zeker uitverkocht zal ra ken. Overigens zijn er nog kaarten te verkrijgen. I Voor de Fidelen rosentaler zijn dit de eerste optredens, nadat ze onder leiding van dirigent Jan van Osch de NCRV-Blaastest-trophee hebben ge haald in Kerkrade. Voor de Multhaler Muzikanten is dit het eerste optreden, nadat ze afgelopen weekend een trip hebben gemaakt naar Oostenrijk. Zonder hoofdelijke stemming nam de raad der gemeente Vierlingsbeek de navolgende besluiten. Het voorschot aan de scholen voor gewoon lager onderwijs werd vastge steld op 491 gulden per leerling. Het r gemiddeld aantal leerlingen bedraagt voor de school te Holthees 63, voor de school te Maashees 96. VortumMul- lem 47. Vierlingsbeek 215 en Over loon 314 leerlingen. Aan Jillissen te Maashees werd een strookje grond verkocht tegen de prijs van 15 gulden per meter. Aan de heer Mulder werden de jachtrechten van de gronden gelegen nabij het pompstation te Overloon verpacht tegen een prijs van 5 gulden per ha: terwijl de Fanfaren en Gilde voor de prijs van 7 gulden per ha eeiv klein perceel in Holthees konden pachten. De raadsnestor vroeg aan het college te willen bekijken, of het niet de hoogste tijd wordt, dat de jachtrechten aanmerkelijk verhoogd gaan worden. Geen bezwaar had de raad tegen aan- en verkoop van grond te Groe ningen. Antwoorden Tijdens de begrotingsbeschouwin gen werden door het raadslid Ophey vragen gesteld, waarop het college toen geen antwoorden kon geven. Dat kan ze nu wel: Omtrent de invoering van een touris- tenbelasting zal de raad binnenkort een discussiestuk tegemoet kunnen zien. Het college is niet voornemens tot ge bruik van kringlooppapier over te gaan. Offsetpapier is namelijk goed koper Het college zal geen voorstel doen om het roken tijdens raads- en commis sievergaderingen te verbieden. Voor plaatsing van wildspiegels is sub sidie aangevraagd. Het rampenplan zal, zij het dan ver traagd. binnenkort in behandeling worden genomen. Rondvraag De mgr. Geurtstraat te Maashees zal door de Provincie worden opge knapt. De taxaties voor de Onroerend Goed Belasting zijn binnen en die ge ven een kapitaal te zien van 238 mil joen. De enquette woningbehoefte is klaar en het college heeft nu een in zicht wat er verlangd wordt. Er is wei nig behoefte aan vrije-sector wonin gen, wel aan sociale woningbouw. Dat enkele inwoners geen zorg heb ben over het behoud van het land schap, wordt ook door het college be treurd. Er zal worden getracht, daar waar Maasheggen gekapt zijn. een herbeplantingsplicht op te leggen; maar of dat een haalbare zaak is wordt nog betwijfeld. Het oorlogsmonument zal worden verplaatst; waarschijnlijk tussen kerk en sacristie: maar overleg is nog gaande. 'sweatshTrts1 'POLOBLOESENL 1 Marktstraat 5. Venray, telefoon 04780-81294 Het amateurtoneel is springlevend. Onlangs konden we nog in de Volks krant lezen, dat zo'n tweehonderd duizend amateurs zich bezighouden met toneel. Is het toeval, dat leden van de Mer- selose toneelvereniging K.D.O. (kunst door oefening) de koppen bij elkaar gestoken hebben en het plan hebben opgevat om ter opening van de Muziekfeesten een concert en het toneelstuk Verwaaid Volk ten gehore te brengen? De laatste keer, dat een toneelstuk werd opgevoerd is geweest in het jaar 1960... Tot dat tijdstip kende de toneelvereniging een bloeiend bestaan. Men speelde ook wel in andere dorpen, maar men ging zelf ook wel naar andere dorpen kij ken. En niet alleen voor het toneel!! Het concert, zoals de avonden ook wel werden aangeduid, was één van de weinige gebeurtenissen, waarop jon gens en meisjes elkaar konden ont moeten. Na afloop van het toneelstuk was het 'jongvolk' gauw verdwe nen.... en menigeen heeft daar de echtgeno(o)te) leren kennen. Het vaststellen van een datum voor een uitvoering was een belangrijke bezigheid vóór de oorlog; dit in ver band met vrijwel ontbreken van straatverlichting. Bij het vaststellen van de datum voor de uitvoering werd dan ook rekenii/g gehouden met de stand van de maan. en wel zó dat de datum samenviel met volle maan. Met toneeluitvoeringen werd be gonnen in 1901. toen de handboog schutterij vereniging werd opqericht. Later. 1918. kwam het concert van de fanfare erbij. Aanvankelijk werden er nog twee stukken per jaar opgevoerd. Later ging men het samen doen. Tot 1952 was het toneel geheel een 'man nen-zaak'. De vereniginq telde qedu- rende die jaren om en nabij de 20 man nen. De wisseling van pastores in dat jaar gebruikte men om ook vrouwen tot de vereniging toe te laten. Al veel eerder hadden toenmalige pastors toegestaan, dat vrouwen en mannen samen naar het concert mochten gaan. Tot dan was er per groep een aparte avond, voor de meisjes vooraf gegaan met een kerkdienst! Het hoofd van de school was aan vankelijk per traditie de regisseur. Dit waren achtereenvolgens: meester Jas pers, meester Eyssen en meester van de Venne, die de leiding in de laatste jaren overdroeg aan Teng Arts. Het toneelstuk Verwaaid Volk is al een oud stuk en stond ook vroeger al op het repertoire, nl. in 1941 en voor de tweede keer in 1951. qp Het speelt zich af in de Peel. Het stuk zal dan ook in 't Mèrsels dialekt worden gespeeld, met ook spelers, die al in 1951 meededen, nl. Teng Arts, Tien Hoenselaar. Teng Michels en Albert Michels. Men is al enige maanden aan het re peteren. Aandacht! Minse, as gullie noar den Aid Mer- selse Dag goat, let dan us op de slag werker van 'Blaos urn op'. Enne dek selse jong. Hej hout urn den anderste slag de trom en de deksels. Ge kunt um kenne an de groete trom. Ene fan Merselo heeft in de afgelopen dagen alles in gereedheid gebracht voor de muziekfeesten, die in het komend Pinksterweekend worden gehouden. De vrije dagen van het Hemelvaart- weekend zijn gebruikt om het terrein achter café Janssen in gereedheid te brengen voor de feesttent. Enkele we ken te voren zijn de verschillende on derdelen op maat gemaakt. Bij verschillende aktiviteiten zijn Merselose groepen betrokken, die in de afgelopen dagen hun laatste repeti ties hebben gehouden: de toneelgroep, het koor met fanfare-ensemble de ka pel en het jeugd-orkest. In enkele keu kens worden voorbereidingen getrof fen. zodat de bezoekers van de Aid Mèrselse Dag niet tevergeefs om een pannekoek, een wafel, poffertjes of appelbeignets zullen vragen. Ruim 300 namen staan vermeld in het draaiboek, bijna 100 meer dan in andere jaren. Als we de reakties om ons heen goed hebben opgevangen, kan Mer selo rekenen op vele bezoekers. Deze kunnen kiezen uit verschillende aktivi teiten. De donderdagmiddag is voor de jeugd van Merselo en Vredepeel. die een kreatieve middag zullen hebben niet de Vrije Akademie. Donderdag avond wordt het toneelstuk Verwaaid Volk opgevoerd, een oud stuk, dat zich afspeelt in een peeldorp. Het stuk zal in 't Mèrsels dialekt worden opge voerd. De vrijdagmiddag is voor de 50 plus sers. Negen volksdansgroepen van be jaardenverenigingen uit Overloon en gemeente Venray zullen optreden, ter wijl er tussendoor voldoende gelegen heid is om te dansen. Op vrijdagavond komt er het Oos tenrijks orkest van beroepsmuzikanten Die Lechtaler Buam (10 gouden lang speelplaten) en de Jodelkönig Erich Endlinger (6 gouden en 2 platina lang speelplaten). Zij verzorgen de ope ningsavond wat betreft het muzikale gedeelte van de muziekfeesten. De Oostenrijkers zullen in totaal vier uren optreden met een show-gedeelte van anderhalf uur. Hoge verwachtingen zijn er met name voor de zangpresta ties van Erich Endlinger, die ruim 4 oktaven kan zingen, en de bijnaam van Jodelkönig. De zaterdagmiddag staat in het te ken van de Hafa-muziek en wel voor en door de jeugd, terwijl op de zater dagavond twee country-groepen, Kei vin Henderson uit Engeland en de Ca nyon Drive Band, en solist Ben Stene- ker de country- en westernavond zul len verzorgen. Op eerste pinksterdag zal de Eu charistieviering in de feestent gehou den worden! Dan zal ook de première van de St. Jansmis worden gehouden. Hierna volgt Frühschoppen met mu ziek van de Aces en om 12 uur hout zaagwedstrijden. 's Avonds is er de Beierse avond met de drie topkapellen uit de regio: Die Freunde Echo, De Multhaler Muzikanten en Die Fidelen Rosentaler. Op tweede pinksterdag is er de Aid Mèrselse Dag. Is de tent op alle weers gesteldheden ingericht, op deze dag is men voor het welslagen afhankelijk van de weergoden. De aktiviteiten vin den namelijk plaats in het gehele dorp. Met de Merselose organisatoren ho pen we. dat het in ieder geval droog blijft. Dan zullen ongetwijfeld weer vele bezoekers naar Merselo trekken, dat weer teruggebracht is in de en- thourage en sfeer van begin deze eeuw. De muziekfeesten zullen die dag in de feesttent worden afgesloten met op treden van Willy Schobben en zijn Big Band met veel gelegenheid voor dan sen. Er is voor elk wat wils en als U niet naar alle avonden kan, dan zal een keuze uit de aktiviteiten niet eenvou dig zijn. Bij het schrijven van dit stuk zijn nog kaarten voor alle aktiviteiten ver krijgbaar en wel op verschillende plaatsen: in Merselo bij Michels Mo len. in de Grotestraat bij de Lektuur- hal en groentezaak Theo Linsen en m Winkelcentrum van Veltum bij de Sto merij. Joekskapel De Plaarzèk zal op tweede pinksterdag naar Merselo trek ken en nodigt iedereen uit om deze muzikale trektocht- zo mogelijk in kle derdracht van vroeger- mee te maken. Er zal om 12 uur op het Schouwburg plein worden gestart om vervolens met begeleiding van de muziek naar Mer selo te wandelen. Tot maandag om 12 op schouwburg plein.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 7