A KOOPJE KOOPJE GEMEENTEPRAAT IVegkruizen en eldkapellen in het Venrayse land Hinderwetver gunning be perkt Reanimatie- curcus NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting 1000ste cliënt bij van de Kamp assurantiën Activiteiten van Leerlin gen- en Ouder raad van Mu ziekschool Lichtpunten vervallen Stenen bij woningbouw afgekeurd. Opknapbeurt voor Ballonzuil Parkeren van vrachtauto's in Castenray CK Vcldeke Venray - de vereniging K>r Venrayse volkscultuur - heeft ze week een werkgroep gevormd, et het doel het herstel en onderhoud n de Venrayse wegkruizen en veld- pellen krachtig te steunen en/of zelf rhand te nemen. Enkele maanden geleden, bij de uit- iking van de Aid Venraodse Iëre- ies aan Piet Clephas, werd al mede- deeld dat Veldeke pleitte voor het rplaatsen van beelden in de kapel- n. Rank Xerox stelde destijds 0.(KK). beschikbaar om de dikwijls ardevolle beelden uit deze kapellen copiëren. Piet Clephas maakte 10 12 beelden op waarlijk kunstige ijze na. zo mooi. dat men niet alleen nr de originele beelden zorg had. ar ook voor de copiën. men durfde niet in de kapellen te plaatsen. 4u blijkt echter in de kunststoffen- iistrie de mogelijkheid te bestaan de beelden, waaronder crucifix, feil- te copiëren. Dat is niet zo'n heel stbare zaak. maar evengoed zal er ik wat geld nodig zijn om die me lde toe te pakken waar dat nodig of renst is. Veldeke is vol lof over het werk dat van Toor met zijn L.T.S.-leerlin- heeft verricht. De Financiële mid- en waarover van Toor kan beschik- zijn echter zo miniem, dat er fei- jk slechts heel weinig gedaan zou men worden, indien de L.T.S. niet gde voor dikwijls kosteloze mate- en Het nadeel van het werk van Jan Toor en zijn leerlingen is, dat men :hts enkele uren per week aan de ikten kan werken. En nu in de exa- itijd en in de komende vakanties jft het werk helemaal stil liggen, r kapellen hebben de leerlingen on- faanden en het zou helemaal niet emd zijn, indien deze eerst over en- t maanden geheel hersteld zijn. lat is natuurlijk geen gezonde zaak. deze manier duurt het jaren voor men alle Venrayse kapellen en kruizen hersteld heeft. Veldeke daar meer spoed achterzetten. Als it aanzet gaat men de kruizen en ellen inventariseren, met name [stellen wie de eigenaren zijn. want itel zal eerst met hun medewerking elijk zijn. )at herstel en vernieuwing handen geld gaan kosten, wanneer dat vol de officiële (aannemers) weg !t gebeuren, is een duidelijke zaak. deke hoopt dan ook dat zich plaat- k enkele werkloze bouwvakkers :n inzetten om dat werk kosteloos n. De benodigde materialen wil :kc. eventueel tezamen met de. naar. beschikbaar stellen. Maar dan kost het algehele herstel van Venrayse kapellen en kruisen nog 1 geld. Veldeke heeft als eerst op bankrekening van de werkgroep bedrag van f 500,- gestort, in de Ie hoop dat velen dit voorbeeld m volgen en door kleine en grote Iragen een fonds zullen vormen iruit herstel en herinrichting van ze oude cultuurmonumenten moge- [k zijn. jcïntcrcssecrden of vrijwilligers nnen nader geïnformeerd worden or de voorzitter van Veldeke, Koos inkels. tel. 84631. En mocht u fi- tciele bijdrage willen leveren, dan nt U terecht bij de Rabobank Ven- 1. op rekeningnummer Hoewel tegen het verlenen van een nderwetvergunning aan een agrariër Leunen voor het uitbreiden van zijn rkensbedrijf geen bezwaren zijn ge takt, hebben b. en w. beperkingen Meld aan deze uitbreiding, wegens overschrijden van de hinderwet- rmen. Vergunning werd gevraagd voor het en toenemnen van het aantal zeu- met 123 en de mestvarkens uit te iden met 1.280. Het bedrijf zou dan n capacitiet krijgen van 2.280 mest- ftens, 323 zeugen, 6 beren en 1.080 Sgen. Omdat het college verwacht, dat or deze uitbreiding ernstige stank- erlast voor de omgeving ontstaat, eft het besloten eerv hinderwetver- nning af te geven voor het houden n 1.400 mestvarkens, 323 zeugen. 6 ren en 1 .-080 biggen. )p particulier initiatief heeft er in iray in samenwerking met de Ned. rtstichting de eerste reanimatie cur- die uit twee cursusavonden be lt, plaats gevonden. 13 Dames en Heren uit Venray, uneer, Meerlo. Oostrum en Veulen met zeer veel interesse en enthou- me bijeen gekomen om onder lei- gvan een erkend instructeur van de rkgroep 'Reanimatie- vriendenhart- hting afd. Eindhoven' e.o. reani- ren te leren. leammatie is hartmassage en/of nd op mond beademing. In de prak- blijkt dat het zeer belangrijk is dat vele mensen zijn die hartmassage incn toepassen in de eerste minuten bij een medemens circulatie- en/of emhalinesstilstand intreed. GESLAAGD ïan de Gelderse Leergangen te Nij gen slaagde René Schütte uit Ven- voor leraar geschiedenis en aard- Skunde. !AY HINDERWET Kennisgeving bekendmaking aanvraag i Burgemeester en wethouders van Venray. gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne; maken bekend: dat op 6 mei 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van W. H. Phi- lipsen, Ringweg 12 te Ysselsteyn-Ven- ray. voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een varkensmesterlj waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen. gelegen aan de Pottevenweg 12 te Ysselsteyn-Venray. dat op 8 mei 1981 Bij hen een aanvraag is ingekomen van L. A. J. Snoeks. tfennedybaan 58, te Oss. voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een rundveehouderij waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar electromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 Kw, gelegen aan de Veulenseweg 57 te Veulen-Venray. dat op 8 mei 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van Fa. M. Rieter-Jansen, Grootdorp 35 te Mer- selo-Venray, voor een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het uit breiden/wijzigen van een verkooppunt van motorbrandstoffen waar butaan en propaan wordt opgeslagen, gelegen aan het Grootdorp 35 te Merselo- Venrav. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, ter inzage en wel tot 5 juli 1981, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur; na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werk dag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Des gewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden ver kregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bi] ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge be zwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 24 juni 1981 om 15.00 uur in het raadhuis, kamer 119, waarbij tevens gelegenheid wordt ge geven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd ge zag, de aanvrager en de overige aan wezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren heb ben ingebracht op de wijze als bo venomschreven en een ieder die aan toont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gele genheid zullen worden gesteld bezwa ren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Venray, 5 juni 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet. A.L.G. Janssen Vergadering bestuurscommisie sportzaken gaat niet door De aanvankelijk voor 12 juni a.s. geplande vergadering van de bestuurs commissie voor sportzaken, jeugd- en jongerenwerk gaat niet door. De volgende vergadering zal gehou den worden op donderdag 9 juli a.s. (advertentie) 41/2 jaar na de start van Van de Kamp assurantiën is wederom een mijlpaal bereikt. In 1976 gestart met 110 clienten is nu de 1000ste cliënt een feit. De gelukkige en zeer verraste 1000ste was Jan van Rijdt, herenkap per van professie en al jaren werkzaam bij kapsalon Nooyen. Natuurlijk werden de heer en me vrouw van Rijdt in de bloemetjes ge zet. Gevraagd, waarom ze cliënt werden bij van de Kamp Assurantiën, leverde het volgende antwoord op; Al diverse keren was er in de kap persstoel gesproken Over verzekering en; mijn polissen liepen her en der ver spreid en Van de Kamp overtuigde mij dat het veel verstandiger was alle po lissen via één kantoor te laten lopen. Van de Kamp assurantiën kon daar bij veel bieden; een modern opgezet kantoor, geheel onafhankelijk en des kundig personeel. Voor mij niet veel moeite om deze stap te nemen. Als we gaan kijken, vanuit de visie van de clienten, dan is het logisch dat zovelen voor een kantoor als het onze kiezen. Vakmanschap, goede afwerking van verzekeringszaken en schades zijn een noodzaak. De clienten moeten zich thuis voe len en niet de indruk krijgen dat ze een of ander nummer zijn. Persoonlijke benadering en goede adviezen zijn zeer belangrijk. Als we de grote groei in ogenschouw nemen en het zeer geringe aantal men sen dat bij ons weggaat dan is het voor ons duidelijk dat we op de goede wee zijn en op die weg willen we blijven, zeker nu dit jaar ook nog het vijf jarig beslaan gevierd kan worden. RECTIFICATIE HINDERWET In Gemeentepraat van 29 mei 1981 is een tweetal bekendmakingen van ontwerp-beschikkingen foutief gepubli ceerd. Voor de duidelijkheid zullen beide bekendmakingen hier worden her haald. HINDERWET Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepa lingen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om. op de aanvraag van: W. J. M. van Ooi, Puttenweg 3 te Ysselsteyn-Venray, voor een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een cafetaria-resto, waar voe- dings- en genotmiddelen worden ge bakken in olieën en vetten, gelegen aan de Puttenweg 3 te Yssesteyn- Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te onder vangen. Gebr. Fleurkens. Heidse Peel- weg 50 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een var- kensmesterij waar mest en meststof fen worden bewaard, gelegen aan de Heidse Peelweg 50 te Ysselsteyn- Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te onder vangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray ter inzage en wel tot 12 juni 1981, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijker wijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-be schikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray. 29 mei 1981 Burgemeester en wethouders vnd., namens dezen. het hoofd van algemene zaken en kabinet A. L. G. Janssen Commissie ruimtelijke ordening vergadert. Op donderdag 4 juni om 19.00 uur vergadert de commissie voor de ruim telijke ordening en de volkshuisvesting in het openbaar in kamer 127 van het raadhuis. Deze commissie zal advies moeten uitbrengen aan het college over het voorstel van de gemeenteraad om in Venray een verordening Welstands toezicht in het leven te roepen. Hier door zal de welstandscommissie op een nieuwe leest worden geschoeid. Verder zal worden gesproken over de Notitie inzake verkoopvoorwaar den en worden mededelingen gedaan over de sociale woningbouw op de kerkdorpen en de situering van wonin gen voor een- en tweepersoonshuis houdens. (combiwoningen). Vragen..? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Verkeersmaatregelen tijdens Pinksterdagen in Merselo Tijdens de pinksterdagen worden in Merselo muziekfeesten en de Aid Merselsedag georganiseerd. In ver band daarmee zullen beide dagen en kele tijdelijke verkeersmaatregelen worden aangegeven. Op 1ste pinksterdag zal het hele centrum van Merselo rondom de feest tent voor alle verkeer, behalve fiet sers, worden afgesloten. Op tweede pinksterdag, wanneer de Aid Merselsedag wordt gehouden, is het hele centrum afgesloten voor het gemotoriseerde verkeer. Om een goede doorstroming van het verkeer te verkrijgen gelden dan stopverboden en eenrichtingsverkeer op een aantal wegen: Stopverbod voor beide zijden geldt voor alle toegangswegen tot de par keerterreinen: t.w.: Haag. Beek, Han- drik tussen Hoopweg en Pas. Klein- dorp. Eenrichtingsverkeer geldt voor: Kleindorp tussen Beekweg en Mer- seloseweg in de richting van Merselo; Merseloseweg tussen Hoenderstraat en Pas in de richting van Merselo; Handrik in de richting van de Deurne- seweg en Beek in de richting van de Beekweg. De terreinen, waarop gratis kan worden geparkeerd worden door de organisatie aangegeven. ZWEMVIERDAAGSE 1981 van 29 juni t.m. 3 Juli in het gemeentelijk combi-zwembad Commissie voor onderwijs vergadert op 9 juni a.s. Op dinsdag 9 juni a.s. om 16.30 uur komt de commissie voor onderwijs, vormingswerk en recreatie in open bare vergadering bijeen ter afhande ling. van een agenda waarop in hoofd zaak onderwijszaken voorkomen. Tij dens deze vergadering zal het concept- deelplan volwassen-educatie ter vast stelling worden aangeboden. De punten, waarover advies aan het college zal moeten worden uitgebracht hebben betrekking op de volgende raadsvoorstellen: Bespreking ontwerp-raadsvoorstel inzake vaststelling van de exploitatie vergoeding over het jaar 1978 voor de lagere school Hensenius (thans depen dance De Kemp); Het verlenen van medewerking voor een aanvullende inrichting ex art. 50 van de Kleuteronderwijswet ten be hoeve van de k.o.-component van de experimentele basisschool De Meent te Leunen; Het verlenen van medewerking voor het vervangen van een oliegestookte door een gasgestookte c.v.-ketel met bijkomende werken ten behoeve van de lagere school St. Antonius te Veu len; Het verlenen van medewerking voor de inrichting van een les- en vaklokaal en het aanschaffen van leer- en hulp middelen en schoolbehoeften ten be hoeve van de lagere school De Foeke- pot: Het verlenen van medewerking voor het inrichten van een werklokaal en het aanschaffen van ontwikkelingsma teriaal. hulpmiddelen en schoolbe hoeften ten behoeve van de kleuter school De Foekepot I; Het '<eschikbaar stellen van geiden voor de aanschaffing van meubilair, leer- en hulpmiddelen en schoolbe hoeften voor de openbare school De Flierefluit; Het beschikbaar stellen van gelden voor het inrichten van het 7e lokaal met meubilair ten behoeve -van de openbare lagere school De Flierefluit. AFVALSTOFFEN HEFFING Ondanks herhaalde publikaties blijkt er toch nog misverstand te bestaan over de afvalstoffenheffing, welke in de plaats is gekomen voor de oude reinigingsrechten. Was het voorheen zo, dat vrijstel ling kon worden verleend, wanneer aantoonbaar was, dat men geen vuil nis meegaf aan de vuilnisophaaldienst, thans wordt geen vrijstelling meer verleend. Nu moeten allen, die feitelijk ge bruik maken van een perceel waar huishoudelijke afvalstoffen geregeld in een particuliere huishouding kunnen ontstaan, deze nieuwe belasting be talen. Zoals bekend is enkele maanden geleden de Leerlingen- en Ouderraad opgericht door leerlingen en ouders van leerlingen van de Muziekschool Venray. Ondanks het feit. dat deze uit zes personen bestaande groep offici eel is gekozen tijdens een vergadering waarop slechts 26 van de 1300 leerlin gen aanwezig waren, is men met groot enthousiasme van start gegaan. Op de eerste plaats wil men bewij zen. dat er op school behoefte bestaat aan een dergelijke raad. welke de be doeling heeft de school beter te laten functioneren. Dit wil men bereiken door gehoor te geven aan ideeën, sug gesties en wensen van leerlingen en ouders en te proberen daaraan ge stalte te geven. De Leerlingen- en Ouderraad van de Muziekschool hoopt op de eerste plaats het vertrouwen van alle ouders en leerlingen te winnen, ondanks het feit, dat hij gekozen is door een kleine groep. De grote wens van de raad is, dat de ouders meer belangstelling tonen voor het reilen en zeilen van de school, de prestaties van de leerlingen en de mogelijkheden, welke er nog zijn. In dat verband heeft de Leerlingen- en Ouderraad al een paar initiatieven genomen in de hoop. dat zij met steun van allen kunnen worden uitgevoerd. Gedacht wordt b.v. aan het uitge ven van een periodiekje, waarin regel matig het functioneren van de raad zal .worden belicht. Er wordt over gedacht om te komen tot het stichten van een fonds ten be hoeve van de uitleen van muziekin strumenten. Daarnaast zal men trachten de volwassen leerlingen te activeren om deel te nemen aan de gradenopleiding voor volwassenen. Een eerste aanzet is gegeven om het fonds voor gehandicapte leerlingen nieuw leven in te blazen. Op korte ter mijn denkt men met concrete voor stellen te kunnen komen b.v. over de financiering van aan gehandicapte aangepaste muziekinstrumenten. Grote behoefte heeft de Leerlin- gen-en Ouderraad aan de contacten met de achterban en alles wordt in het werk gesteld om een en ander te reali seren. Men kan steeds terecht bij de leden van deze raad. J.C.P. Bennis. De Alden Weg 20. R.H.H. Berben, Hoebertweg 17; J.B. van Marle-Klün- nen, Dolomietenlaan 2; P.J.M. No ten, Dakdekkerstraat 2; A.J. van Vegchel, Weth. Pubbenstr. 5 te Mer selo en M.H.T.M. Savelberg, De Al- den Weg 11. De P.L.E.M. gaat weer een ge deelte van het bovengrondse laagspan ningsnet vervangen door een zwaarder ondergronds kabelnet. Hierdoor ko men de steunpunten voor vijftig straat lantaarns te vervallen in Merselo (in clusief Endepoel), heide (Deumese- weg) en Venray (langs de Maashese- weg). Van de thans in Merselo aanwezige 42 lichtpunten zullen er 9 vervallen. In Heide vervalt een van de twee licht punten en langs de Maasheseweg ver valt er een van de vijf. Over deze plannen heeft overleg plaatsgevonden met de verschillende dorps-c.q. wijk/aden. Dat heeft er toe geleid, dat in Mer selo het lichtpunt bij Grootdorp 43 aan de overzijde van de weg wordt ge plaatst en dat het lichtpunt bij Haag 11 blijft. Ondanks het feit, dat de dorpsraad van Heide heeft gepleit voor handha ving van het lichtpunt nabij Deurnese- weg 46, hebben b. en w. toch besloten dit lichtpunt te laten vervallen, omdat deze straatlamp staat bij een aanslui ting van een ondergeschikte openbare zandweg, waarvan nauwelijks gebruik wordt gemaakt. De wijkraad Smakterheide heeft be reikt. dat een lichtpunt langs Spurkter- weg gehandhaafd blijft. Een lichtpunt ten noorden van Nelipak komt te ver vallen. Door de toezichthoudende ambte naar van Bouw-en Woningtoezicht is geconstateerd, dat de in de bouw van een woning in Westeinde verwerkte gevelstenen niet voldoen aan de eisen voor dragend metselwerk. Omdat de ruwbouw inmiddels gereed is en ver vanging van de verwerkte stenen niet meer mogelijk blijkt, is de bouwer ver plicht speciale voorzieningen te treffen bij de oplegconstructie van de stalen balken. Het college zal in de toekomst de nu gevolgde handelswijze zeker niet meer accepteren. Uit analyserapporten zal eerst de deugdelijkheid van de bak steen moeten blijken voordat de uit voering van metselwerken kan worden toegestaan. Op initiatief van en in samenwer king met de plaatselijke V.V.V. is men deze week begonnen met het opknap pen van de Ballonzuil in de Ende- poelse bossen. Deze zuil werd in 1896 opgericht ter herinnering aan de landing van een ballon afkomstig uit het door de Duit sers omsingelde Parijs, vijfentwintig jaareerder in 1871. Dit unieke ballonvaardersmonu- ment heeft in de afgelopen 85 jaar blootgestaan aan weer en wind, terwijl ook de onmiddellijke omgeving niet zo fraai meer was. Aan de eigenlijke zuil. vervaardigd van Franse kalksteen, wordt niets ge daan omdat de hierin in de loop der ja ren gekraste initialen toch iets eigens geven aan de obelisk. Het opknappen beperkt zich tot het cementeren van de bakstenen voet. het in orde brengen van het heuveltje waarop de zuil is geplaatst en het aan brengen van een beschoeiinkje van rondhout rondom het heuveltje. Het is de bedoeling, dat de vrijwel onleesbaar geworden inscriptie 'Bal lonzuil 1871-1896' in het zandsteen, vervangen wordt door een bordje met deze tekst op het heuveltje. B. en w. voelen er niets voor om op het terrein op de hoek van de Horster- weg/Rietweg in Castenray een par keerterrein voor vrachtauto's aan te leggen. Hierom had de Castenrayse dorpsraad gevraagd. Geadviseerd wordt 'contact op te ne men met de betreffende vrachtwagen chauffeurs om de wagens op het ter rein van hun werkgever te parkeren. Het door de dorpsraad gesugge reerde terrein heeft de bestemming openbaar groen en leent zich qua grootte en vorm niet voor parkeerter rein voor vrachtwagens. Bovendien wordt overlast gevreesd voor de toe komstige bewoners van de achterlig gende kavels. Gevonden Zilveren kinderarmband (kettinkje met plaatje. Claudis. 20.2-78): Speldje van de binnenlandse strijdkrachten 44- 45.; Damesjack blauw met rits; Twee sleutels, resp, 1 autosleutel en een huissleutel- voorzien van een rood la bel met een S. Een bos sleutels, waar van 2 van DAF 1 huissleutel en een sleutel van hangslot. Groen hangslot met sleutel, (kabel slot) Zwarte bou vier, (reu) Zwarte poes met witte plek op de borst. 1 plastic draagtas inhou dende: 1 doosje met plastic kabelbeu- geltjes, 1 sponszeem. 1 potje pritt- lijm. 1 kurk schuurblokje, 1 scharnier- stuk t.b.v. handdouche,'1 tangetje, 3 steenboren. 4 ijzerboren, 1 houten blokje met 3 raspjes t.b.v. een boor machine en 1 plastic waterslangetje t.b.v. een kraan. Voor informatie kunt u zich wenden tot de administratie van de gemeente politie Venray, Grotestr. 1. tel. 04780- 84888 toestel 3-0.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 13