fERENIGINGSNIEUWS PEEL EN MAAS cav27mc Venrays Mannenkoor ■UTERPE IEUWS Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan MILIEUGROEP VENRAY C.D.A. VENRAY ZATERDAG CPN MEETING Kanarievereniging DE HUISVRIEND Amnesty International 20 jaar. WIJKVERENIGING VELTUM F.N.V. VENRAY JUM MERSELO UMBRA '69 WIJK NOORD-WEST PEEL EN MAAS VRIJDAG 22 MEI 1981 Nr. 21 HONDERDENTWEEDE JAARGANG A s. Donderdag 21 mei om 19.30 irekstra repetitie voor le en 2e teno- n en om 20.00 uurvoor het gehele tor A s. zaterdag 23 mei opluistering iwelijksmis van Peter Houba en Ja- mine Janssen. Verzamelen in uni- rm bij de St. Josephkapel. Over- onseweg 2 om 10.45 uur. Na de mid- g opluistering receptie in café v. ijk Oostrum. Verzamelen om 17.30 iraldaar, uiteraard in uniform. Donderdag 28 mei. Hemelvaarts- ig. geen repetitie. Donderdag 4 juni n 19.30 uur repetitie voor le en 2e issen en om 20.00 uur voor het ge le koor. Zondag 21 juni deelname voor de fhebbers aan de wandelvierdaagse, eelnemers van ons koor dienen voor n mannenkoorsweater te zorgen, fmelden, bij H. Gommans tel. 687 of de Burggraaf tel. 81244. donderdag 21 mei: 19.30 uur repeti- harmonieorkest zondag 24 mei:Communniefees- n. Bijeenkomst om 8.30 uur Paters- rk. daarna Vredeskerk en Grote crk in welke laatste wij ook de dienst uzikaal opluisteren. Uniform: wit 1 en zwarte vlinderdag. ndcrdag 28 mei: 19.30 repetitie onieorkest Agenda: ndag 21 juni: intocht jeugdvier- iode 10 tm 13 september: harmo- 'eesten met oude ambachten. 4ag 22 november: gemeentelijk "jcktoernooi in schouwburg Ven- ag 13 december: zondagochten- fi in foyer schouwburg, najaar (datum nog niet bekend) uit- jslingsconcert met Horst en Ble- ^;in Venray Leerlingenopleiding: erdag 21 mei: 18.30 uur repetitie "harmonie. erdag28 mei: idem •rdagmiddag 6 juni optreden tij muziekfeesten te Merselo "dagmorgen 13 december: zon- Shtendconcert in foyer schouw- ividucle repetities volgens af traak met uw leraar Drumband: tndag 24 mei: géén repetitie i.v.m. tmmuniefeesten. Zie harmonieor- fst. mdag 31 mei: 10.30 uur repetitie - irdienst H. Thomassen. Afmelden harmonieorkest bij de crctaris - telefoon 80225. jeugdle- tn bij de heer Raedts, tel. 82803 en umband bij de heer van Els. tel. <824 Telefoon clubgebouw: 82515. Denken wij ook nog aan de oudpa- er-aktie. Breng donderdagavond oud papier mee. Zaterdags is de opslagruimte geo- tndvan 11 tot 12 uur. [Agenda: vrijdag 22 mei. om 18.30 kvoor alten en sopranen, om 19.15 pvoor tenoren en bassen. (Maandag 25 mei: om 18.30 uur voor [dinsdag 26 mei: om 18.30 uur voor Ipranen [woensdag 27 mei: om 18.30 uur hije repetitie' met aansluitend om 1.15 uur spelavond (hr. Staal) Eventuele atmeldingen: secreta- aat Langstraat 104, tel. 81690 Algemeen Op zaterdag 30 mei gaan wc voor en week-end-bezoek naar Esternay 'lak bij Parijs) Zondagavond ko len we terug. Deelnemers aan dit eek-end dienen zich op te geven bij t secretaris. ENRAYS GEMENGDE ANGVERENIGING 'ARS IUSICA' Dinsdag 26 mei geen partijrepeti- om 20.00 uur repetitie voor het 'Ie koor in de Essel. Ursulastraat. Dinsdag 2 juni 19.30 uur repetitie 'or de sopranen om 20.00 uur voor it hele koor. Indien U verhinderd bent dan ge- tve U zich af te melden bij: dhr. J. I eijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, 186159. JONGERENKOOR 'CAPRICCIO' Zondag 24 mei: Geen repetitie. We gaan trouwens het koorseizoen be sluiten en wel met het weekend in Baexem. Dat is gepland rond 3 juli. Wil je zo goed zijn om aan een van de bestuursleden bekend te maken of je wel of niet meedoet met dat weeken. JONGERENORKEST 'BOJEMA' Vrijdagavond 22 mei.Geen repetitie. Vrijdagavond 29 mei: 18.45 Geza menlijke repetitie. Zaterdagmiddag 30 mei: Uitvoering in den Engel: optreden voor de Zon nebloem. Aanvangstijd wordt nog be kend gemaakt. 'AGEVOLE' Zaterdag 23 mei: Geen repetitie. 'SALTARELLO' Vrijdagavond om 20.00 uur: uitvoe ring Vlakwater i.v.m. de Adelbert- bijeenkomst. Zaterdag 23 mei: geen repetitie. Koningschieten voor honoraire leden. Op zondag 24 mei ontvangt Schut terij 't Zandakker Gilde St. Jan haar honoraire leden. Zij gaan met elkaar kampen om het honoraire koning schap, een jaarlijks terugkerend eve nement waar koning P.J.P. van de Werf zijn titel zal gaan verdedigen. Hiertoe worden de ca. 50 leden van dit edele gezelschap met hun huisge noten om 14.30 uur op ons schietter- rein aan de Endepoel verwacht, om hier een plezierige schietmiddag tege moet te gaan. Op de eerste plaats wordt er op de vogel geschoten. Ver der worden er zestallen wedstrijden georganiseerd voor iedereen, dames en heren, boven de 16 jaar. Voor de kinderen is er een balion- nenschietwedstrijd, zodat op deze middag een ieder volledig aan zijn trekken komt. 5 eerste prijzen. Op het eerste bondsfeest in Sieben- gewald op zondag 17 mei behaalde schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan 5 eerste prijzen en 1707 punten. Reden tot feest dus voor het Gilde, dat hier mee het schuttersseizoen voortreffe lijk inzette. Het A-zestal behaalde de derde prijs. Het C-zestal (dames) behaalde de eerste prijs. Het jeugdteam be haalde de zesde prijs. Verder behaalde het Gilde de eer ste prijs voor het beste défilé, de beste houding als militaire groep én de mooiste sappeurs. Daarbij haalde het tamboerkorps de zevende prijs (van de 22) en werden er individuele prijzen uitgereikt aan verschillende muzikantjes. Van onze zes kandidaten hadden er zes prijs, waarbij een eerste prijs voor Roos Scheffers en een tweede prijs voor Giel Krijnen opvielen. AI met al een succesvol begin van het seizoen, dat veel belooft voor de verdere bondsfeesten en het Oud Limburg Schuttersfeest. FR. HENDRIKS Op zaterdag 16 mei had Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan de droeve plicht haar Gildebroeder Frans Hen driks ten grave te dragen. Frans Hen driks was ruim 50 jaar lid van het Gilde, waarvan enkele tientallen ja ren commandant. Gedurende de laat ste jaren liet zijn gezondheid hem niet meer toe om aktief aan het schutters- leven deel te nemen, hetgeen zowel Frans als zijn Gildebroeders zeer aan het hart ging. Wij zijn in hem een gewaardeerd schutter en een vraagbaak naar het verleden van ons Gilde kwijt geraakt en zullen hem met zijn familie in lengte van jaren blijven gedenken als een van de mensen, die Schutterij 't Zandakker mede heeft gebracht tot de bloei die het Gilde nu op het punt staat in te gaan. Dat hij ruste in vrede. De samenwerkende limburgse mi lieugroepen organiseren vandaag donderdag 21 mei, 20.00 uur in de schouwburg van SITTARD een poli tieke discussie over milieu en werk on der het motto 'Limburg leefbaar.' Medewerkenden:Walter Paulis (CDA), John Geelen(CPN), Jo Tous- saint (D'66), Henk Waltmans (PPR). Wilbert Willems (PSP), Martin Ko- nings (P.v.d.A), Van Tilburg (VVD) Discussieleider Pieter Beek (R.O.Z.). Optreden Herman Veuge- lers (zang). Dat door inzet en goede onderlinge sfeer, de resultaten niet uitblijven, bleek zondag j.l. op de Kringgildedag te Vianen (Cuyck). waar ons gilde aan deelnam. Bij de categorie Algemeen Klassement zijn we in een periode van 3 jaar opgeschoven vanaf de 5e plaats naar een eervolle 2e. Onder deze cate gorie vallen o.a.: Algemene Indruk Optocht; Tentoonstelling; Deelname aan alle wedstrijden; Aanwezig zijn van alle gilde-attributen. Verder behaalde het korps een le prijs bij het klosschieten. In de categorie Vendelwedstrijden behaalde de 12 jarige André van der Meyde een 2e prijs. Bij de tromweds- trijden behaalde Mario Willems in de B-klasse Muziektrom een 3e prijs en in diezelfde klasse Marcel Vermeulen een 4e prijs Alle prijzen zijn in de vorm van een zilveren schild. We hopen met dezelfde inzet even succesvol te zijn op de Vrije Gildedag te Sambeek op 21 juni a.s. Zondagmorgen 24 mei om 10.30 uur is er weer kampioenschieten. Donderdag 28 mei (hemelvaarts dag) zullen wij de Kleine Kring wed strijd organiseren op het schietterein aan de Endepoel. Hieraan zullen deelnemen de gildes uit Maashees, Geysteren. Holthees en Venray. De aanvang der wedstrijden is 23.30 uur. Hobbyruimte Zaterdag j.l. zijn we voor het eerst in onze hobbyruimte geweest. Alle aanwezigen vonden het een bijzonder geschikte ruimte. Afgelopen zaterdag was een kennismakingsmiddag maar vanaf a.s. zaterdag om 14.00 uur gaan we echt van start. Iedereen die graag knutselt is dus fan harte welkom met zijn kinderen. Ten overvloede ver melden we nog even dat deze midda gen voor de leden met hun gezin zijn. Evenementen. Denk aan de komende evenemen ten. De data en msehrijvingsadressen staan in CAV/QRV. Opgave nieuwe leden tussen 18.00uur en 19.00 uur bij: Delta Lima - Harptstraat 6; Sierra 99 - Klarinets traat 35; Pintey - Monikenstraat 10. Kopy voor QRV inleveren op Harpstraat 6. Voor eventuele vragen kunt U altijd bellen. Tel. 88546. Bye Bye en Zwaai Zwaai. Zoals jullie afoelopen zondag zelf hebben gezien zijn we gestart met onze eerste fietsvosseniacht. Er wa ren 17 jagers aanwezig, waaronder ook enkele Ladijs tandemmobiels. De topper van de week was wel Flying Star met een vijf persoons tandem, maar deze moest jammer genoeg uit vallen wegens bandenpech. Om twee uur liet de vos het eerste signaaltje horen. En konden we ver trekken onder toezicht van drie con trolewagens. De vos zat zeer goed ver stopt, want de eerste meldde zich pas om 15.13 uur. Er waren slechts twee jagers die de vos niet vonden. Verder waren er nog twee pechprij- zen voor de grootste pechvogel. Ter afsluiting van deze vossejacht hadden we een discoavond met mede werking van Disco Pearly. Ook deze avond was zeer geslaagd en is zeker voor herhaling vatbaar. Voetballen Er is iedere donderdagavond om 19.30 uur trainen voor alle voetballers op het voetbalveld Gemmada. Afgelopen zaterdag hadden we een zaalvoetbalwedstrijd tegen de Ta verne Boy's, onze jongens waren goed in vorm en we wonnen de wedstrijd dan ook met 12-5. Ledenvergadering. Donderdag i.l. 14-5-'81 hadden we een ledenvergadering, er waren 24 personen aanwezig. Jullie kunnen het verslag lezen in het komende club blad. Filmavond. Op 19 juni organiseren we een fil mavond over Truckers, voor jong en oud. Deze wordt vertoond in 'Den Hoendert'. dus houdt deze avond vrij. Meeting. Zondag 31 mei hebben we een in ternationale Q.S.L. meeting in café Halfweg, aanvang 11.00 uur. De mu ziek word ook deze keer weer ver zorgd door onze bekende piratenzen der; De Zwerver. Tot ziens bij Halfweg. Hoopa Ho- poa. De C.D.A.-verkiezingscaravaan trekt a.s. zaterdag dwars door Lim burg. Per trein en bus wordt door de C.D.A.-top Limburg bezocht.In te genstelling tot eerdere berichten zal de minister-president Mr. A.v.Agt Venray niet bezoeken. Hij blijft om o.a. veiligheidsredenen in de trein, 's Avonds zal de heer v. Agt in Kerkrade een grote rede houden in de Rodahal- len. Van 10.00 -11.00 uur zal Venray worden bezocht door enkele CDA- kopstukken, o.a. fraktieleider Drs. R, Lubbers, de ministers van Trier en De Ruiter alsmede een groot aantal kandidaat Kamerleden. Het gezel schap zal vanaf het Gemeentehuis door Venray wandelen naar het Hen- seniusplein. Intussen is er ruime gele genheid om met de kiezers te praten. Ondanks de ingrijpende economi sche teruggang is het kabinet van Agt erin geslaagd de pijnlijke gevolgen hiervan zoveel mogelijk te beperken en zo eerlijk mogelijk te verdelen. Het C.D.A. wil geen dingen beloven die niet waargemaakt kunnen worden, zoals sommige andere partijen doen- Iedereen zal een stap terug moeten doen. zowel de hoge als de lage inko mens. De hogeren inkomens uiter aard het meeste. Voor de jaren die voor ons liggen is het van erg groot belang, dat we een stabiele regering krijgen. Een regering met het C.D.A. is de beste garantie voor een evenwichtig regeringsbeleid, dat tracht rekening te houden met de belangen van alle burgers. Daarvoor zijn wij samen verant woordelijk. U en wij. Een progressief antwoord op van Agt Een progressief antwoord op van Agt. Dat is het motto van de grote po litieke en culturele meeting van de CPN, aanstaande zaterdag in Venray. Dat vormt immers de inzet van de ko mende Tweede Kamerverkiezingen. Rechts probeert ons in de personen van van Agt en Wiegel een crisispoli- tiek aan te praten die armoede, kern wapens en mobiele eenheid zaait en waarvan de rijken de vruchten pluk ken. Zaterdag komt van Agt dat nog eens stevig inprenten. Maar zaterdag hebben wij ook ons antwoord klaar. Het is dat antwoord, het antwoord van de CPN, wat wij za terdagavond aan de orde stellen. Gijs Schreuders. hoofdredacteur van het volksdagblad De Waarheid en vierde op de CPN-lijst voor de Tweede Ka merverkiezingen, zal het CPN verkie zingsprogramma toelichten. Na Gijs Schreuders zal Netty van Römph, afdelingsbestuurster van de CPN Venray-Horst en actief in de vrouwenbeweging in Venray, ingaan op de positie van de vrouw in Noord- Lomburg' Ruud Meij, lid van het districtsbe- stuur van het CPN district Limburg en actief in diverse Venrayse actiecom- mitees zal het hebben over de werkge legenheidssituatie in Noord-Lim burg. Daarna bestaat de mogelijkheid om met de inleiders in discussie te gaan. Natuurlijk is er ook kunst en mu ziek. Op de eerste plaats van Gerrit Christiaens. de Noord-Limburgse zanger van het kritische lied. Verder zal de Chileense zanger Luis Aravena. Zuid Amerikaanse anti-fascistische liederen ten gehore brengen. Ook zal de kunstenares Hermien van Herpt uit Deurne met behulp van dia's iets vertellen over haar werk, wat zij in dienst stelt van de bevrijding van de vrouw. Zij zal tevens een eigen kunst werk verloten' Dit alles op de grote politieke en culturele meeting van de CPN op za terdagavond aanstaande. De meeting vindt plaats in zaal het trefpunt (hoek Paterslaan/Kruisstraat) en begint om 20.00 uur. De toegansprijs bedraagt f 2,50. Informatie: CPN Venray-Horst, Haammakersstraat 96 Venrav. tel. 80294. dag j.l. in het Gelderse Angeren op de Taptoe Angeren is een groot succes geworden. Momenteel zijn de voor bereidingen gericht op de Taptoe St. Anthonis, waaraan het Korps zater dag e.k. zal deelnemen. Vertrek om 18.45 uur vanaf de LTS per autobus. Vergadering maandag 25 mei 1981 om 20.0 uur In Den Engel. Agenda Opening verslag secretaris verslag T.T. bestuur ingekomen stukken bestuursmededelingen uitreiking ringen contributie-inninq rondvraag sluiting. Op 28 mei a.s. bestaat Amnesty In ternational, de wereldwijde organisa tie, die opkomt voor de rechten van de mens. 20 jaar. In de .laatste tien jaar maakte de organisatie een enorme groei door. maar het werk van Am nesty International is helaas nog net zo nodig als twintig jaar geleden. Er zijn nu ruim 250.000 leden in 134 lan den. Deze mensen zetten zich in voor de vrijlating van gewetensgevange nen over de hele wereld mannen en vrouwen, die wegens hun politieke of godsdienstige overtuiging, hun ras, taal of geloof gevangen zitten en geen geweld hebben gebruikt of gepropa geerd. Ook proberen ze een goed en eerlijk proces voor alle politieke ge vangenen te bewerkstelligen en be strijden ze martelingen en doodstraf. Dit gebeurt o.a. door het zenden van brieven en telegrammen aan regerin gen en door publikaties over landen, waar mensenrechten geschonden worden. In de afgelopen 20 jaar heeft Amnesty ruim 20.000 gevangenen kunnen helpen; soms betekende die hulp vrijheid, soms verbetering van de behandeling in de gevangenis. Tentoonstelling. De werkgroep Venray van Am nesty International wil met een aantal aktiviteiten nog eens extra de aan dacht vestigen op het werk van deze organisatie. Zo zal er van 21 mei tot 4 juni een overzichtstentoonstelling van het werk van Amnesty Internatio nal te bezichtigen zijn in het Ge meentehuis van Venray. U kunt daar d.m.v. de borden met affiches en tek sten meer over Amnesty te weten ko men. Lourd«MomiU afd. Venray Op maandag 11 mei j.l. hielden wij onze voorlichtingsavond in de sfeer volle aula van Huize 'De Kruuze'. De opkomst was zeer groot. Er werd be gonnen met een plechtige eucharistie viering, aangepast aan de tocht naar Lourdes, die werd opgedragen door onze geestelijke adviseur, past. W. Geerits. Na een korte koffiepauze was het woord aap dhr. H. Theeuwen, die een uitgebreid betoog hield over de ko mende pelgrimstocht. Nadat de heer L. Werson een duidelijke uitleg had gegeven over hospitaal- en hotelzie- ken en hun medicatie, volgde er nog een korte dia-vertoning. We komen volgende week in het stand. Men kan op deze stand zijn ge luk beproeven met hengelen. Voor aanvang e.d. zie advertentie elders in dit blad, WE GAAN NAAR LOURDES Ja. het is weer bijna zover. Vol gende week donderdag (Hemel vaartsdag) vertrekken we naar Lour des. Zorgt allen op tijd in Venlo te zijn' De Lourdes-trein komt aldaar aan om 10.42 uur en vertrekt om 19.08 uur. We komen in Lourdes aan op vrijdag 29 mei om 14.02 uur. Mgr. Beel zal de bedevaart vergezellen. Drumen Showband Venray en omgeving Na een zeer druk weekend afgelo pen week, optredens in Beek en Ste vensbeek, staan wij nog voor enkele drukke weken. De laatste twee weket\ voor ons majoretteshowfestival wordt er druk geoefend tot viermaal per week. a.s. Zaterdag is er generale repeti tie; tijd en plaats worden op de repeti tie afgesproken. 31 mei deelname aan ons distriktfesti- val in de kantine van Rank Xerox. 3tm 6 juni wielervierdaagse, in zaal 'Prinsenhof. 24 juni: deelname aan het drumband concours te Kerkrade. door de drum band. boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Woensdag 20 mei om 19.45 uur par tij-repetitie voor de sopranen; komt U s.v.p. op tijd. Om ongeveer 20.15 uur komen dan de mezzo's en de alten er bij. Zaterdag 30 mei zingen we weer in de Vredeskerk tijdens de avondmis van 19.00 uur. Als U verhinderd bent. graag uw af melding aan mevrouw v.d. Waerden, tel. 83659. of aan mevrouw v.d. Beke- rom. tel. 83332. 1 DE LUSTRUMVIERING: EEN SUCCES! Afgelopen zondag hebben wij ons lustrum gevierd. De belangstelling en de toeloop heeft onze stoutste ver wachtingen overtroffen In onze club ruimten was het afgeladen, maar er heerste een goede sfeer. Enige hon- derde kleine werkstukjes werden ge ëmailleerd, vele potten gedraaid, fi guren geboetseerd en meegenomen door de enthousiaste makers en maaksters. Ook verlieten velen ons getooid met zelfgemaakte papieren bloemen. De grabbelton, het spel voor de al lerkleinste, en ons buffet vonden gre tig aftrek, temeer daar de gezelligheid werd vergroot door volksdansjes. De tentoonstelling gaf, evenals de diaprojectie en de fotocollages een goede indruk van de aktiviteiten van de stichting. Dank zij het mooie en droge weer waren ook de buitenspelen een groot succes. 44 deelnemers, van 4 t/m 12 jaar demonstreerden met wisselend succes hun behendigheid op de fiets, terwijl uit de straattekeningen bleek, dat in onze wijk nog veel talent ver borgen ligt. NIEUWE VRIJWILLIGERS Nu U zelf heeft kunnen zien, wat de Stichting Jeugdwelzijn in haar mars heeft, nodigen wij U uit om de stap te wagen en ook vrijwilliger bij onze clubs te worden. Geef U op bij, of vraag inlichtingen bij onze voorzitter: Dhr. H. Dooremalen, Rochusstraat 5, Venray, Tel. 84192. Enkele be- zoek(st)ers gaven zich reeds spontaan op n.a.v. ons lustrum, om onze groep enthousiaste vrijwilligers te verster ken, in het seizoen 1981/82. Medewerkers. Wij danken bij deze nogmaals alle vrijwilligers en bestuursleden, die door hun inzet deze dag mogelijk heb ben gemaakt. DE WIJK Ook de bewoners van Veltum, die in grote getalen kwamen om onze open dag bij te wonen zijn wij daar voor zeer erkentelijk JAARLIJKSE COLLECTE Graag willen wij van Uw belang stelling ook zaterdagmiddag 23 mei a.s. gebruik maken door de collecte t.b.v. het werk van onze stichting, waarvoor wij van de gemeente toe stemming hebben gekregen, warm bij U aan te bevelen. Wij komen tussen 17.00 en ca. 19.30 uur bij U langs (en aan). U herkent ons aan ons embleem op de bus en de legitematie. EINDE SEIZOEN Deze week hebben wij de laatste clubs gehad, na de vakantie hoort U hetzij via de krant, hetzij via de aan meldingsformulieren weer van ons. WANDEL-0RIENTATIET0CHT VOOR HET HELE GEZIN Een aantal jaren geleden organi seerde de toenmalige wijkraad de grote manifestatie Veltum-Tien. Een erg geslaagd onderdeel hiervan was de gezinswandeltocht. De Wijkvereni- ging meent er goed aan te doen deze geslaagde aktiviteit te herhalen. Daarom is er 28 mei, dit is Hemel vaartsdag, opnieuw een wandeloriën- tatietocht. U kunt tussen 11.00 en 13.00 uur starten vanaf het terras van Pancken bij het winkelcentrum Vel tum. Deelname per gezin kost slechts f 2,-. De tocht, die ongeveer 11/2 uur duurt, voert langs de mooie plekjes die er in Veltum nog veel zijn. Onder weg krijgt u van de wijkvereniging een gratis versnapering aangeboden om zo de wandeling te verfrissen. Deze keer is er gekozen voor een foto-ori- ëntatietocht. Dit wil zeggen dat u aan de hand van foto's en enkele korte be schrijvingen de weg moet vinden. Ook zullen er een aantal vragen/ op drachten gesteld worden om uw 'ken nis' van Veltum en de natuur in Vel tum te testen. Al met al een leuke bezigheid voor het hele gezin. Als het weer meewerkt wordt het deze keer zeker weer even suksesvol als voorheen. Tot slot wijzen wij er op dat Veltum weliswaar erg mooi is maar dat het er ook druk kan zijn met autoverkeer. Daarom zeggen wij nu al PAS OP. Ben voorzichtig in het verkeer en ben zuinig op de natuur. Op Hemelvaartdag is Veltum dus aan de wandel. Tot dan. Het bestuur van de F.N.V. afd. Venray houd op maandag 25 mei 1981 om 19.30 uur in zaal Sijbers Merselo- seweg te Venray een gespreks en in formatieavond voor alle aangesloten bestuursleden van de div. F.N.V. le denbonden in Venray. Het thema is 'Vakbondsschool'. De N.K.V. so ciale school, die nog tot en met dit jaar april heeft 'gedraaid' heeft een andere naam gekregen. In het nieuwe sei zoen, dat in september 1981 begint, gaat het heten F.N.V. Vakbonds school. Ook de manier van werken veranderd. Op 25 mei zal de nodige in formatie worden gegeven aan de be sturen van de aangesloten bonden, zo dat deze binnen hun bond aan curcis- ten werving kunnen gaan doen. Het bestuur van de F.N.V. afd. Venray hoopt op een zo groot mogelijk aantal bestuursleden, want hoe meer men sen weten hoe e.e.a. werkt des te mak kelijker is het voor de leden om hun informatie te kunnen delen. Vrijdag 22 mei: Vanavond weer een grandioze disco- special voor iedereen van 12 t/m 15 jaar. Vanavond komt ook de jeugd uit Heide bij ons op bezoek. Zaterdag 23 mei: Groot internationaal voetbaltoernooi in sportpark 'de Vloet'. Dames- en he renteams uit verschillende landen zul len strijden om de JUM-wisselbeker. Aanvang 14.00 uur.'s Avonds nabe spreken van de middag en gezellig sa menzijn voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zondag 14 mei: Van 8 tot 12 uur geopend voor ieder een van 15 jaar en ouder. Vrijdag 29 mei: Dansavond voor iedereen van 12 t/m 15 jaar. Iedereen kan dan nog oefenen voor de afdansavond op zaterdag 30 mei. Smakt - Holthees Programma: zaterdag 23 mei: 10.30 uur: repetitie voor de aspirantendrumbandleden o.l.v. Hr. H.V.Elst in zaal "t Tref punt'. 16.45 uur: optreden te Vortum - Mui len i.v.m het te houden jaarlijkse ge meenteconcours georganiseerd door de fanfare en drumband S.Cornelius van Vortum-Mullen in samenwerking met de gemeente. Vertrektijd: 16.00 uur vanaf zaal "t Trefpunt'. Maandag 25 mei: 19.30 uur: repeti tie o.l.v. Hr. F.V.Eist t.b.v. het bondsconcours te Milheeze op 27 sep tember a.s. 20.30 uur: bestuursvergadering met het bestuur van de plaatselijke fanfare in zaal "t Trefpunt.' De maandelijkse dansavond is op zaterdag 23 mei. Aanvang 20.00 uur. Wijkgebouw 'Den Hoender'. Komt U ook? Het is er altijd heel gezellig. een abonnement waard Pearly Disco Top 10 - 23 mei '81 - nr. 8 l.(3)Carol Jaieni 2(l)Frankie Smith 3(2)T.S. Monk 4(5)Lakeside 5(4) Jacksons 6(9)Sister Sledge 7(8)Fruitcake 8(6)Ottowan 9(-)Gap Band - Humpin' 10(-)Maria Verano - Having Fun Tip: K.I.D. - Don't stop Pearly Disco Agenda Zaterdag 23 mei om 19.30 uur en zon dag 24 mei om 14.00 uur disco in disco club 'Pearly', wijkgebouw 'kiosk', Brukske.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 9