GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Afsluitende inspraakbijeenkomst over deelplan culturele minderheden s Leges voor hinderwet-en bouwvergunningen verhoogd Vrijdag 22 mei a.s. vindt de afslui- nde Inspraakbijeenkomst plaats over deelplan voor culturele minderhe- jojltn. Deze bijeenkomst begint om 6.00 uur en wordt gehouden in de urgerzaal van het raadhuis te Ven- >rif ijf. Eind april en begin mei hebben qa tarts inspraakbijeenkomsten plaats- wonden met de diverse groepen die 3a$t de culturele minderheden te reke- zijn. Genoemd kunnen worden de urkse en Marokkaanse groeperingen, e Spaanse en Griekse groeperingen i de Molukse en Surinaamse groe- m. Deze inspraakbijeenkomsten wer en georganiseerd door leden van de irkgroep in samenwerking met het t.i uurtwerk Venray en de Limburgse v imigratiestichting. De resultaten van i inspraakbijeenkomsten met de af- aderlijke groepen en de bijeenkomst n 22 mei worden door de werk- aa oep culturele minderheden beoor- cii eld en zonodig in het plan opgeno- m en. Daarna zal de commissie voor jciale zaken, volksgezondheid en latschappelijk werk het deelplan 1 h «tstellen. De eerste drie hoofdstukken van 3 "iet deelplan bevatten een algemene néntatie op de situatie van de cultu- minderheden in ons land. Daarbij ordt ingegaan op de oorzaken van komst naar Nederland van de ver- aa chiilende culturele minderheden. Het derde hoofdstuk handelt voor- lelijk over het beleid van de over- I ten aanzien van de culturele ijktfcftderheden. Daarbij is onderscheid laakt tussen het beleid van het en het beleid van de gemeente Cilfciray. rbt lei KNELPUNTEN 1n hoofdstuk vier komen de instel- igen aan de orde die activiteiten dernemen ten behoeve van culture minderheden. In dit hoofdstuk zijn j d i knelpunten genoemd die het wer- hl n met culturele minderheden met A brengen. Tevens is aandacht ge- ionken aan de wensen en behoef- "tenin die er zijn, zowel die van de min- n0 rheidsgroepen zelf. als die van de itellingen die werk voor mïnderhe- ne en do n. Als belangrijkste knelpun- /V t wo den genoemd: gt de ontmoetingsruimten zijn te klein; gt het meervoudige gebruik van de ontmoetingsruimten brengt organi satieproblemen met zich mee; soms bestaan er ernstige tegen stellingen binnen de eigen groe pering; tof aan voorlichting wordt te weinig en onvoldoende gericht aandacht geschonken; de Limburgse Immigratiestichting staat te ver af van de groepen en geeft te weinig ondersteuning en begeleiding, de Venrayse welzijnsinstellingen ge n-eten onvoldoende bekendheid bij de buitenlandse groepen; vaak ontbreken voldoende finan ciële middelen om de activiteiten voor de eigen mensen te ontwik kelen. 9b loi Bij de organisaties en instellingen met minderheden werken bestaan jefifoaard ook een aantal knelpunten: hu er bestaat onduidelijkheid over de er|( taak van de L.I.S.; de L.I.S. kan onvoldoende inspelen op een nieuw beeid voor minder- heden (meer plaatselijk werken); t/OG (je functionarissen zijn de taal onvoldoende meester om met di verse minderheden te kunnen wer ken; daardoor vraagt de hulpverlening aan minderheden erg veel tijd. De oplossingen die worden voorge- 'eld zijn uiteraard af te leiden van i genoemde knelpunten. UITGANGSPUNTEN In hoofdstuk vijf van het plan heeft l werkgroep een aantal uitgangspun- n voor het gemeentelijk beleid ge- Wmd voor de komende vier jaren, leze zijn op drie hoofdproblemen ge- Tseerd: - de achterstandsproblematiek van minderheden; bij culturele minder heden is daarvan in versterkte ma te sprake; - de culturele of identiteitsproble men; in hoeverre is sprake van aanpassing aan de Nederlandse cultuur, danwel van een eigen min- derheidscultuur in ons land; •het meerderheidsprobieem; in wel ke mate is de Nederlandse samen leving bereid om culturele minder heden te accepteren. De werkgroep heeft de volgende tgangspunten voor het gemeentelijk Heid genoemd: Er dient te worden uitgegaan van een permanent verblijf van cultu rele minderheden in onze gemeen te. Het beleid moet gericht zijn op opheffen van achterstand. Fartoren die ongelijkheid tussen minderhe den en Nederlanders in stand hou den moeten worden weggenomen; er moeten mogelijkheden tot in halen van de achterstand worden geboden; de minderheden moeten bij het beleid worden betrokken en er zelf aan meewerken. Uitgegaan moet worden van ge lijkwaardigheid. Het beleid voor culturele minder heden dient een integraal onderdeel te zijn van het totale welzijnsbe leid. AANBEVELINGEN Hoe deze uitgangspunten te reali seren zijn, staat in de beleidsaanbe velingen vermeld: Er moet door de instellingen die werkzaam zijn voor culturele min derheden veel meer worden samen gewerkt. Het werk dient veel meer door de plaatselijke instelingen te gebeu ren. De subsidies van de rijksoverheid dienen via de gemeente naar de plaatselijke instellingen te gaan. Er zal aandacht aan de educatie van volwassenen moeten worden geschonken. Daarbij vragen de bui tenlandse vrouwen om extra aan dacht. Er zal veel aandacht aan voorlich ting en informatie moeten worden geschonken. Voorlopig ook in de eigen taal van de minderheden. Het sociaal-cultureel werk zal zo wel via de door de minderheden zelf georganiseerde groepen moe ten gebeuren as ook via bestaan de Nederlandse verenigingen en organisaties. De pensions voor buitenlandse werknemers dienen zo spoedig mogelijk te worden ontruimd, zodat aan de slechte woonsituaties een einde komt. Door de werkgroep wordt erop aangedrongen dat speciale aan dacht wordt geschonken aan de gevolgen van de te verwachten snelle aanwas van minderheids groepen. Door gezinshereniging en het rela tief hoge geboortecijfer zal naar schatting in de komende tien jaar het aantal mensen die tot de cul turele minderheden behoren meer dan verdubbelen. Dit vraagt om extra aandacht voor: de werkgelegenheid; het onderwijs en de volwassenen educatie; de positie van de buitenlandse vrouwen; het vraagstuk van de tweede ge neratie. COMPLEXE ZAAK Uit het deelplan blijkt dat het vraagstuk m.b.t. de culturele minder heden in ons land een complexe zaak is. Uil het gehele plan blijkt dat de werkgroep er vanuit gaat dat het verblijf van culturele minderheden in ons land vrij definitief is en dat van terugkeer naar het eigen and nage noeg geen sprake zal zijn. De conclusie mag dan ook zijn dat het beleid voor culturele minderheden zowel van belang is voor de betrok ken minderheidsgroeperfingen als voor de Nederlandse burgers. Een beleid gebaseerd op tegenstellingen zal wei nig kans van slagen hebben. Daarvoor s de medewerking van alle betrokke nen nodig. WIELERRONDE OOSTRUM BURGEMEESTER EN WET HOUDERS VAN VENRAY, ma ken bekend hun besluit van 13 mei 1981 nr' 449 waarbij in verband met de wielerronde van Oostrum het vol gende is besloten. Op zondag 24 mei 1981 door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens voor alle verkeer be halve voetgangers gesloten te verkla ren: a. het circuit van de wielerronde: de Van Broekhuizenstraat, de Ooster Thienweg. de Mgr. Hanssenstraat de Watermolenstraat, de Randenrade, De Vlasakker, de Geysterseweg. van 12.00 tot 18.00 uur; b. het circuit van de prominen- tenrit: de Van Broekhuizenstraat, de Ooster Thienweg, de Valkenkamps- traat, de Witte Vrouwenstraat, de He- renpasweg. van 11.30 tot 12.00 uur. onder de bepaling, dat de onder a en b genoemde perioden zoveel korter of langer gelden als in verband met de omstandigheden mogelijk dan wel noodzakelijk is. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is beroep aantekenen. Het beroep schrift wordt gericht aan de Koningin en ingediend bij de commissaris van de Koningin. Bouillonstraat la. 6211 LH Maastricht. Venray. 22 mei 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, Mr H.J.M. Defesche, burgemees ter J.M. Poels, secretaris. Ophalen huisvuil tijdens feestdagen Op donderdag 28 mei (hemel vaartsdag) en maandag 8 juni (tweede pinksterdag) wordt in de gemeente geen huisvuil opgehaald. Er wordt geen extra route gereden, zodat men genoodzaakt zal zijn het huisvuil 'n week langer op te sparen Op de zaterdagen 30 mei en 6 juni zal de regionale stortplaats in Horst- America de gehele dag geopend zijn. VERKEERS MAATREGELEN Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend hun besluit van 20 mei 1981 waarbij i.v.m. reconstructie-en onderhoudswerk zaamheden tot de volgende tijdelijke verkeersmaatregel is besloten: I door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens geslo ten te verklaren in alle richtingen voor alle verkeer, behalve voetgangers: a - De Reekgraafstraat en de krui sing van de Lollebeekweg met de Oos terbosweg en de Meterikseweg, gedu rende de periode van 1 t/m 5 juni 1981 b- de Hoogriebroekseweg. gelegen tussen de Blakterweg en de Horster- weg, gedurende de periode van 9 t/m 12 juni; onder de bepaling dat deze perio den zoveel korter of langer zijn dan i.v.m de werkzaamheden mogelijk dan wel noodzakelijk is; II voor zover genoemde werkzaam heden dit toelaten en de veiligheid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ontheffing te verlenen van de onder I genoemde verkeers maatregel ten behoeve van bestuur ders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen: a- wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder I vermelde weg(en) en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoer tuig kunnen bereiken. b- wanneer zij het motorvoertuig besturen in opdracht of met toestem ming van de onder a vermelde perso nen en onder aan die personen ge stelde voorwaarden; c- wanneer aangetoond of aanne melijk gemaakt kan worden dat zij ge durende de tijd dat de onder I ge noemde verkeersmaatregel geldt, ge bruik moeten maken van de onder I vermelde weg(en) voor het laden of lossen van goederen of voor het ver richten van noodzakelijke werkzaam heden met het door hen bestuurde motorvoertuig en deze activiteiten niet of bezwaarlijk op andere wijze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is beroep aantekenen. Het beroepsch rift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de Commissaris van de Koningin. VENRAY. 22 mei 1981 Men zal zich ongetwijfeld kunnen erinneren hoe de gemeenteraad in e laatste maanden van het vorig jaar 'P alle mogelijke manieren heeft ge- lobeerd door het aanbrengen van al- ïlei bezuinigingen de begroting voor ^81 sluitend te krijgen Daarvoor had ook het college van B d W al aangegeven op welke manier nanciële dekking zou kunnen wor- ta gevonden voor het realiseren van tt)groot aantal prioriteiten. Het gevolg daarvan is geweest dat «schillende belastingen moesten orden verhoogd het het door de mi- l'ster toegestane percentage. In verband met het invoeren van de valstoffenheffing moesten de ge meentenaren 1U% meer betalen voor het laten afvoeren van huisvuil. Even heeft de dreigende wolk van een verhoging met 27% van de onroe- rendgoedbelasting boven Venray ge hangen. De gemeenteraad heeft dit echter weten te voorkomen, door da nig met het snoeimes door de priori teitenlijst te gaan. Een verhoging van deze belasting met 6% werd toen re delijk geacht' Ook het eventueel invoeren van een rioolrecht bleef achterwege, maar de raad had er geen bezwaar tegen, dat door het verhogen van de leges Hinderwet-en Bouwvergunningen een meer-opbrengst van f60.000,- zou worden verkregen. In zijn vergadering van 24 februari j.l. heeft de gemeenteraad zijn goed keuring gegeven aan de nieuwe leges verordening, waarin de tarieven voor hinderwet-en bouwvergunningen worden verhoogd tot een totaalbe drag van f60.000,-. .Deze legesverordening is thans bij Koninklijk Besluit van 29 april 1981 goedgekeurd. Dit betekent, dat de nieuwe tarieven met ingang van 10 mei j.l. van kracht zijn gewórden. Het zou ons te ver voeren om de nieuwe tarieven voor de afgifte van hinderwet- en bouwvergunningen in deze rubriek op te nemen. Daarom verwijzen wij graag naar de moge lijkheid de verordening in te zien op kamer 132 van het raadhuis. BOUWVERGUNNING VERLEEND Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 20 mei 1981 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 da gen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders. het verbouwen van de woning aan de Stationsweg 127. t.n.v. J. H. Herm- sen. het bouwen van een woning aan de Kerkweg 16, t.n.v. C. J. A. Jan sen; het bouwen van een carport aan de Morenahof 4, t.n.v. J. B. M. Witt- gen; het verbouwen van een horeca- pand aan de Hofstraat 4, t.n.v. mevr. P. H. van Meijel-Hendrix. Venray, 22 mei 1981 De burgemeester van Venray, G. H. Schols, loco-burgemeester BOUWVERGUNNING AANGEVRAAGD Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende plan c.q. vooruitlopend op een in voorberei ding zijnd plan bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een schuur aan In de Wieën 8. t.n.v. W. M. Groot- jans; het uitbreiden van legkippenhok- ken aan de Heidsepeelweg 41, t.n.v. P J. Crienen; het uitbreiden van bedrijfsruimte aan de Langstraat 2, t.n.v. A. J. J. van Vegchel, het plaatsen van een terrasover kapping aan de Sanshofstraat 46. t.n.v. J. v. Daal; het plaatsen van een terrasover kapping aan de Sanshofstraat 48. t.n.v. T. Splunter; het verbouwen en uitbreiden van de woning Andantestraat 9, t.n.v. A. G. H. M. Claessens, het uitbreiden van een opslag ruimte aan Straat 7a, t.n.v. P. Smits; het plaatsen van een scheidings muur aan het Binnenhof 2, t.n.v. A. v. d. Boogaard. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 25 mei 1981 gedurende veertien dagen /oor iedereen ter inzage bij de afde ling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schrifte lijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 22 mei 1981 De burgemeester van Venray. G. H. Schols, loco-burgemeester Tijdelijke afsluiting van enkele wegen In verband met reconstructie-en onderhoudswerkzaamheden zullen enkele wegen binnen de gemeente voor enkele dagen wordn afgesloten. In Venray is het de Reekgraafstraat. die van 1 t/m 5 juni a.s. voor alle ver keer wordt afgesloten. In dezelfde periode wordt de krui sing van de Lollebeekweg met de Oos terbosweg en de Meterikseweg voor alle verkeer afgesloten. In de periode van 9 t/m 12 juni a.s. zal het gedeelte van de Hoogriebroek seweg. gelegen tussen de Blakterweg en de Horsterweg voor alle verkeer worden afgesloten. In alle gevallen zal er voor worden gezorgd. dat voetgangers en (brom)fietsejs weinig of geen last van de afsluitingen zullen ondervinden. Het verkeer zal - behalve bij de Reek graafstraat - door middel van pijlen worden omgeleid. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Lozingsverordening riolering BURGEMEESTER EN WET HOUDERS VAN VENRAY. brengen hiermee ter algemene kennis dat vanaf heden gedurende drie maanden ter secretarie van de ge meente (kamer 204). Raadhuisstraat 1, voor eenieder ter lezing is neerge legd het besluit van de raad dezer ge meente van 24 februari 1981, nr. R 804, tot vaststelling van de 'Lozings- verordering Riolering', welke veror dening in werking treedt op de derde dag na dien. waarop zij is afgekon digd, onder gelijktijdige intrekking van de vigerende verordening, vastge steld bij raadsbesluit van 29 november 1977, nr. 267 en na afkondiging in wer king getreden op 1 december 1980. Venray, 22mei 1981 Burgemeester en wethouders voor genoemd. mr. H.J.M. Defesche. burgemees ter, J. M. Poels, secretaris. VERKLARINGEN VAN GEEN BEZWAAR Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 18 mei 1981 aan het ge meentebestuur verzonden de navol gende verklaringen van geen bezwaar zoals bedoeld in artikel 50. lid 8 van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning. welke zijn vereist voor het ver lenen van de gevraagde bouwvergun ningen voor: het bouwen van 2 varkensstallen met tussenlid aan de Ysselsteynse- weg op perceel sectie N. nr. 1059. t.n.v. J. Houben agrarisch bedrijf b.v.; het bouwen van een varkensstal op de hoek Groeneweg/Ysselsteynse- weg op perceel sectie N, nr. 1058, t.n.v. J. Houben agrarisch bedrijf b.v.; het bouwen van een varkensstal op de hoek Lollebeekweg/Middelijk- seweg op perceel sectie P. nr. 61. t.n.v. J. Tacken; het bouwen van een vervangende woning aan het Kleindorp 12, t.n.v. F. J. P. H. Muysers; het bouwen van een loods aan de Witte Vennenweg op perceel sectie S nr. 430. t.n.v. H. P. J. Voermans (ver- zenddatum 6 mei 1981). Deze verklaringen van geen be zwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Wet AROB een bezwaarschrift in dienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een even tueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzendda- tum. Venray, 22 mei 1981 De burgemeester van Venray, G. H. Schols, loco-burgemeester CONTROLE OP BELASTING HONDEN- Momenteel is een controleur van de hondenbelasting op pad om na te gaan of alle hondenbezit(s)ters wel belasting voor hun viervoeter betalen. Met ingang van 1 januari j.l. is de hondenbelasting vastgesteld op f42,- per jaar. Wanneer blijkt, dat men deze be lasting ontduikt, dan zal men behalve de f42,- ook nog een boete moeten be talen. Omdat ook hier voorkomen beter is dan genezen, doet men er goed aan de aanwezigheid van een (of meer) hon- d(en) te melden bij de afdeling belas tingen op het raadhuis' Geen glas in vuilniszakken Nogmaals wordt men gevraagd GEEN glas in de plastic vuilniszakken te doen.' Onlangs heeft een van de op halers zich zodanig aan een stuk glas, dat uit een zak stak. verwond, dat hij voor 20% arbeidsongeschiktheid is verklaard. Zakken met een verdachte inhoud zal men niet meer meenemen en hierop is geen verhaal mogelijk. Glas behoort thuis in een glascontai ner, welke in een voldoende aantal in de gemeente zijn geplaatst. Legesverordeni ng goedgekeurd Bij Koninklijk besluit van 29 april 1981 no. 13 is goedkeuring verleend aan de bij raadsbesluit van 24 februari 1981, Nr. R 802, vastgestelde Leges verordening Venray 1981. De verordening ligt tot 3 maanden na de datum van deze bekendmaking ter inzage op de afdeling belastingen, kamer 132, Raadhuisstraat 1. alhier. Venray. 20 mei 1981 Burgemeester en wethouders .van Venray, Mr. H.J.N4 Defesche, burgemees ter. J.M. Poels, secretaris. ONTGRONDING IN OOSTRUM Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat bij gedeputeerde staten van Lim burg is ingediend het verzoek om verlening van een ontgrondingsver gunning door het gemeentebestuur van Venray tot het gedeeltelijk ont- gronden van de percelen sectie S nrs. 142, 144 en 145, gelegen nabij de Sparrendreef te Oostrum, zulks in verband met de realisering van het derde voetbalveld binnen het sport park Oostrum. Het verzoek ligt met ingang van 22 mei 1981 tot en met 22 juni 1981 voor een ieder ter inzage ter ge meentesecretarie, afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Ingevolge het bepaalde in artikel 5. lid 2 van de Verordening op ontgron dingen in Limburg kan een ieder bin nen dertig dagen na dagtekening van deze bekendmaking schriftelijk be zwaren tegen de inwilliging van de aanvraag tot verlening van de ver gunning indienen, te richten aan ge deputeerde staten en in te dienen bij de gemeente Venray. Venray, 22 mei 1981 Burgemeester en wethouders vnd., HINDERWET Kennisgeving bekendmaking beschikking. BURGEMEESTER EN WET HOUDERS VAN VENRAY. gelet op artikel 31 van de Wet algemene be palingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen. onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen, op 13 mei 1981 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van M.J. Meulendijks, Meerselsepeel 1 te Ys- selsteyn-Venray, voor het wijzigen van een varkens mesterij waar mest en meststoffen worden bewaard en waar propaan wordt gebruikt, gelegen aan de Meerselsepeel 1 te Ysselsteyn- Venray. Voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij en varkensmes- terij waar mest en meststoffen worden bewaard, gelegen aan de Matthiass- traat 3 te Castenray-Venray. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Ven ray. ter inzage en wel van 22 mei tot 22 juni 1981 elke werkdag van 09.00uur tot 12.00 uur en donderdags van 15.30 uur tot 19.30 uur. Ingevolge artikel 44. tweede lid. van de Wet algemene bepalingen staat tot 22 juni 1981 beroep open bij de Kroon, door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig ar tikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eer ste lid. onder c. van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht de enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig ar tikel 20. 21 of 22, tweede lid, of 28, eer ste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht ten zij voor deze datum beroep is inge steld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorzie ning. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's- Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van Staten. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is be slist. Venray, 22 mei 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen. Het hoofd van algemene zaken en kabinet. A. L. G. Janssen. UITOEFENING VAN HET KIESRECHT DOOR WERKNEMERS De burgemeester herinnert eraan, dat iedere werkgever VERPLICHT is zijn kiesgerechtigde werknemers in de gelegenheid te stellen aan de ver kiezingen deel te nemen wanneer zij niet buiten diensttijd kunnen stem men. Deze verplichting geldt niet ten aanzien van kiezers, die buiten hun woonplaats werken en om aan de stemming deel te nemen langer dan gedurende twee achtereenvolgende uren afwezig zouden zijn. Het niet nakomen van deze ver plichting is strafbaar. Venray, 18 mei 1981 De burgemeester G. H. Schols, loco-burgemeester WIJZIGING HUUR SUBSIDIE REGELING Onlangs is de huursubsidieregeling gewijzigd op het punt van de maxi male huurgrens. De regeling is momenteel als volgt: je maximale huurgrens van 8.040, (voor gehuwden en alleenstaanden boven 30 jaar) geldt niet voor: 1. Huurders die op 1 juli 1981 65 jaar zijn of het vóór 1 juli 1982 worden mits zij huurder zijn van een bejaardenwoning; 2. Huurders die op 1 juli 1981 65 jaar zijn of het vóór 1 juli 1982 worden en huurder zijn van een normale gezinswoning, tenminste als deze woning 1 jaar voor het bereiken van de leeftijd van 65 jaar reeds werd betrokken; 3. gehandicapten die huurder zijn van een aangepaste woning; huurders van monumentenwo ningen. mits hij de zittende huurder is die na de restaura tie in de woning is blijven wo nen; en voor grote gezinnen (8 per sonen of meer). Mensen die niet vallen onder de hiervoor genoemde uitzonderingsge vallen en toch menen in aanmerking te komen voor huursubsidie op grond van voor hen geldende bijzondere smstandlgheden raden wij aan con tact op te nemen met de gemeente (afd. huursubsidie) voordat zij tot hu ren van een woning overgaan. HINDERWET Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne; maken bekend: dat op 16 april 1981, bij hen een aanvraag is ingekomen van J. Derikx, Volen 6 te Heide-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzi gen van een varkensfokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard, gelegen aan het Volen 6 te Heide- Venray; dat op 22 april 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van gebr. J. en B. Burgers, Veulenseweg 31 te Veulen-Venray. voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uit breiden en wijzigen van een varkens fokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard, gelegen aan de Veulenseweg 31 te Veulen-Venray; dat op 22 april 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van mevr. M. A. v. d. Boogaard, Rouwkuilenweg 29 te Ysselsteyn-Venray, voor een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten in werking brengen en in werking houden van een varkens- en stierenmesterij waarbij mest en meststoffen worden bewaard, gelegen aan de Rouwkuilenweg 29 te Yssel steyn-Venray. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, ter inzage en wel tot 22 juni 1981, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur; na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werk dag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Des gewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden ver kregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge be zwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 10 juni 1981 om 15.00 uur in het raadhuis, kamer 119, waarbij tevens gelegenheid wordt ge geven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd ge zag, de aanvrager en de overige aan wezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren heb ben ingebracht op de wijze als bo venomschreven en een ieder die aan toont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gele genheid zullen worden gesteld bezwa ren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Venray, 22 mei 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen SPREEKUREN BURGEMEESTER EN WETH. VERVALLEN Op maandag 25 mei a.s. zullen bur gemeester mr. H. J. M. Defesche en wethouder J. van Oers geen spreek uur houden. Het spreekuur van wethouder G. Schols is op maandag 25 mei gewij zigd. In plaats van 10.00 tot 11.00 uur houdt hij spreekuur van 09.30 tot 10.30 uur. Men gelieve hiervan goede nota te nemen. Bestemmingsplannen Molenklef en dorp Veulen De burgemeester van Venray maakt ter voldoening van het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening bekend, dat ingaande 25 mei 1981, gedurende een maand ter gemeentesecretarie, afdeling ruim telijke ordening, kamer 201, geopend van 9.00 tot 12.00 uur, voor een ieder ter inzage liggen ontwerp-bestem- mingsplannen met bijbehorende toe lichtingen voor MOLENKLEF en het dorp VEULEN. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bij de ge meenteraad bezwaren indienen tegen de ontwerpen. Venray, 22 mei 1981 De burgemeester voornoemd, G. H. Schols, loco-burgemeester STEMMING TER VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN DE TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL De burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat op 26 mei 1981 de stemming zal plaatsvinden ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. De stemming vangt aan om 8 uur v.m. en duurt tot 7 uur n.m. Hij herinnert aan de inhoud van ar tikel 128 van het wetboek van straf recht: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevarlgenisstraf van ten hoogste een jaar. Venray, 18 mei 1981 De burgemeester voornoemd, G. H. Schols, loco-burgemeester

Peel en Maas | 1981 | | pagina 13