JumpfRs De Wetteling 6. s.v.v. VENRAY 30 jaar geleden JAARVERGADERING EUTERPE De Koninklijke Harmonie heeft grootse plannen INGEZONDEN GIRO BLAUWAKTIE Schoolhoofd en hoofdleidster openbare scholen Landweert 60 jaar 'Comedia' Leunen GEVONDEN VOORWERPEN VISWA '81 Invaliden Sportclub Venray Omstreken PONYCLUB 'ST.ISID0RUS' VETERANEN Frans van de Kamp Financieringen Harmonie Euterpe wil in 1985 het grote limburge Bonds concours orga niseren. Dat deelde de president van de ver eniging. de heer M. Kooien, mee tij dens de onlangs gehouden jaarverga dering. Het bestuur zal op korte termijn daartoe een verzoek indienen bij het Bondsbestuur van de Limburgse Bond van Muziekgezelschappen. Hoewel het tijdstip nog ver verwij derd ligt wil Euterpe in de tussenlig gende vier jaar een aantal plannen realiseren, die in 1985 de bekroning moeten krijgen als de vereniging 125 jaar bestaat. Het Bondsconcours zal daarbij het hoogtepunt zijn. Het beleidsplan voor de komende vier jaar omvat vier hoofdpunten: - Nieuwe kostumering; - aanvulling en gedeeltelijke vernieu wing van het instrumentarium o.a. van de drumband; - Consolidatie van de financiële basis: - verhoging van het muzikale peil en verdere uitbouw van het harmonieor kest. 'We zullen ons veel werk en vele in spanningen moeten getroosten om dit ambitieuze programma uit te kunnen voeren' aldus de heer Kooien. Mid dels akties en het organiseren van eve nementen hoopt het bestuur aan de nodige geldmiddelen te kunnen ko men. Zo wil men in September van dit jaar weer een oude beroepen manifes tatie organiseren, waartoe inmiddels de eerste voorbereidingen al worden getroffen. Een punt van grote zorg noemde president Kooien de uniformering. Nog niet de helft van de leden kan over een verenigingskostuum beschikken hetgeen bij allerlei optredens als een bijzonder pijnlijke zaak wordt erva ren. Hoge verwachtingen heeft de vere niging van haar donateursvereniging 'Vrienden van Euterpe' waar thans meer dan 70 Vrienden bij zijn aange sloten. Dank zij hun bijdrage en dank zij de geslaagde September-evene- menten van het vorig jaar is het de ver eniging gelukt de grote bankschuld af te lossen. De bijdragen van de 'Vrienden van Euterpe' worden in een apart fonds gestort, waarvan de gelden bestemd worden voor de uitvoering van de grootse plannen, met name voor de aanschaf van muziekinstrumenten. In een speciale uitgave van het vere nigingsblad 'Harmonieus' was van de hand van de secretaris Herman Ste vens een zeer lezenswaardig jaarver slag opgenomen. Daaruit bleek dat de vereniging in 1980 zo'n 50 keer is op getreden, en dat naast de wekelijkse repetitie-avonden. Op 1 januari van dit jaar telde Eu terpe 184 leden, leerlingen en jeugd orkest inbegrepen. Men beschikt thans over zo'n kleine 200 instrumen ten, waarvan een groot deel dringend vernieuwd moet worden. Terugblikkend op het afgelopen verenigingsjaar sprak de president van de harmonie nogmaals zijn grote IN MEMORIAM Tot ons leedwezen vernamen wij het overlijden van mej. Chris Janssen, cud-lerares in de Neder landse taal op het voormalig pen sionaat Jerusalem te Venray. Wij, oudleerlingen, willen haar hierbij graag in het kort, met waardering gedenken. Met hart en ziel zette zij zich in voor haar leerlingen, zich geen moeite besparende. Ock trachtte zij hun schoonheidszin te ontwik kelen en gaf hun aandacht en be langstelling mee voor de kunst. In wat zij naar vaste overtui ging voor juist hield, kende zij geen compromis, hetgeen soms aan leiding gaf tot conflicten waarvan zij de consequenties echter niet uit de weg ging. Op de blijde dag van de Op standing van Christus uit de dood, nam God haar vermoeide ziel tot zich. Haar aardse strijd was voor bij en het nieuwe leven kon voor haar beginnen. Zij zal een plaats behouden in onze herinneringen en gebeden. Oud-leerlingen. Geachte redaktie. Verzoeke beleefd ondervolgende rectificatie in uw blad Peel en Maas te willen opnemen. Na het verslag in Sport in Ven ray van de afgelopen week in Peel en Maas, wil ik graag een nadere toelichting geven op Ven ray 4SV Blerick 5. Om aan een moeilijk te begrij pen misverstand toch telkens weer een korte uitleg proberen te geven inzake: Molukker-Indische Neder lander-Nederlander. Een Molukker hier beter bekend als Zuid-Molukker kwam buiten zijn wil om naar Nederland. Zij hebben een eigen land, De Moluk- ken of ook bekend als de Spece rijen eilanden (peper-notemuskaat- kruidnagel e.d.). Indische Nederlander is ontstaan door het 350 jaar koloniaal verle den van Nederland. Zij hebben Holland of te wel Nederland als vaderland en het voormalige Ne derlands Indië als moederland. S.V. Blerick 5 bestaat derhalve uit 99,9% uit Nederlanders geboren in een ander land. U dankend voor de genomen moeite, teken ik met de meeste hoogachting, C. L. Couwenberg, Diependijk- straat 38, 5922 XW Venlo. waardering uil voor ae samenweiMiig van het Winkelcentrum Venray en memoreerde de geslaagde Septem berfeesten. gehouden onder het mot to: 'Venray, daar zit muziek in Drs. W. Kremer, de beschermheer van Euterpe hield een gloedvol plei dooi voor de instandhouding van de traditionele gebruiken en ging in een geestige toespraak in op het jaarlijkse 1 mei-blazen, wanneer de muzikanten reeds voor dag en dauw op diverse plaatsen in Venray onder luide mu ziek de Mei-boom gaat planten. De beschermheer bood vervolgens 100 leerboeken aan, ten dienste van de jeugdopleiding. Euterpes Ere-president, de heer L. Laurensse. maakte de vereniging en met name de penningmeester Pierre Verbeek, zijn complimenten met het finacile beleid. Consolidatie van de fi nanciële positie is prijzenswaardig, al dus de heer Laurensse. maar U moet niet bang zijn om in het belang van de vereniging enige schuld te maken." Uw belangen gaan voor.' aldus de oud-president' Een uitspraak die Eu terpe zich de komende 4 jaar onge twijfeld nog vaak zal herinneren, wan neer de Koninklijke Harmonie haar grootse plannen tracht te verwezenlij ken. E.K.V. VENRAY Ook Limburg is gestart met de giro- blauwaktie. We roepen iedereen op. de elektriciteitsrekening uit protest tegen kernenergie in twee of meer ge deelten te betalen. Wat willen we bereiken? Dat de kerncentrales binnen 2 jaar gesloten zijn. Waarom zo'n aktie? U betaalt mee aan de gevaarlijke kernenergie. Zo wel in Dodewaard als in Borssele wor den de bergen levensgevaarlijk ra dioactief afval steeds groter. Hier door nemen de gevaren van de atoom centrales als maar toe. Gevaren dus waar wij met zijn allen aan meebeta len. Gevaren voor onze gezondheid, maar vooral voor ons nageslacht. Ie der zinnig mens zou zeggen: "We stop pen met kernenergie, de problemen zijn ons boven het hoofd gegroeid.' De atoomindustrie wankelt, maar kiest een andere 'oplossing': ze gaat op stelten lopen om het hoofd boven de afvalhopen uit te houden. Maar.... op stelten loop je niet stevig. Wat moet U doen om aan deze aktie mee te doen? Als U een automatische overschrijving hebt, bij de bank of giro of pnem, moet U deze meteen, we herhalen meteen opzeggen. Tel van de PNEM: 043848888. Betaal Uw energierekening niet met de gebrui kelijke acceptgirokaart maar met een eigen bank- of girokaart, of nog beter: Betaal uw energierekening in twee keer. Op een kaart maakt U 'n gulden over: op de andere kaart het reste rende bedrag. (Vergeet wel niet op beide kaarten de termijn waarover U betaalt in te vullen.) Door deze ma nier van betalen ontregelt U de admi nistratie van de elektriciteitsmaat schappijen. Hiermee maakt U duide lijk dat U geen atoomstroom wilt. Reeds honderden mensen betalen met giroblauw. Loopt U risico's dat de stroom wordt afgesloten? Nee. U heeft im mers aan alle wettelijke verplichtin gen voldaan en U heeft afschriften van Uw betalingen. De volgende groepe ringen staan achter deze aktie: E.K.V. Vereniging Milieu Defensie, M.A.N. (Milieu Alarm Centrale Noord-Limburg). Meikers. Wereld winkel, school en wereld, de grote Mond. P.v.d.A.. P.P.R.. P.S.P., C.P.N., Vrouwencafé, en Milieu fe deratie. Voor meer informatie tel. 04780- 84145 of bij de wereldwinkel geopend vrijdagavond tussen 19.00-2100 uur aan de Marktstraat 8 tegenover Ebbe- rink. Financiële steun is welkom op RABOBANK reknr17.39.31.308. Het college van b. en w. zal de gemeenteraad op 2 juni a.s. voor stellen over te gaan tot het benoe men van het hoofd van de in aan bouw zijnde openbare lagere school in Landweert. Voorgesteld wordt uit de voor dracht de heer Hans Dierendorp uit Den Bosch te benoemen. Het bencemen van de hoofdleid ster van de openbare kleuterschool is door de raad aan het college gedelegeerd. B. en w. hebben mej. Gusta Faber uit Schaesberg be noemd tot hoofdleidster van de eveneens in aanbouw zijnde openbare kleuterschool in Land weert. Zowel d» openbare kleuter- als de lagere school start op 24 augus tus a.s. het nieuwe schooljaar in een tweetal lokalen van de open bare schcol De Flierefluit in Bruk- ske om dan vlak voor de herfst vakantie te verhuizen naar de nieuwe scholen in Landweert, Half juni wordt de gelegenheid opengesteld om nieuwe leerlingen voor beide scholen op te geven. In november a.s. hoopt toneelvere niging 'Comedia' haar 60-jarig be- staansfeest te vieren. In verband met dit jubileum zou de kommissie, die de festiviteiten voorbereidt, graag op de hoogte komen van de adressen van al diegenen die in de afgelopen 60 jaren lid zijn geweest van 'Comedia". Indien U dus zelf lid bent geweest of indien U mensen kent die lid waren van 'Come dia'. wilt U dan s.v.p. naam en volle dig adres even schriftelijk doorgeven op een van de onderstaande adressen. Graag vóór 14 juni. Bij voorbaat dank. Uiteraard wordt l.z.t. uitge breid teruggekomen op dit jubileum. J. Haegens Mr. De Haanstraat 15 5809 BC Leunen. H. Vennekens Oude Oostrumseweg 42 5802 CD Venray. J. Verdellen Veulenseweg 24 5814 AC Veulen. 1 kleine sleutel nr. K 44680; 1 tennisracket merk Slazenger; knip model portemonnaie inh. 40, en bcodschappenbriefje; bankbiljet van 10,in zwarte portemon naie met ritssluiting; bankbiljet van 100 D-mark; 1-jarig rund pink; bruin zwarte hond plm. 1 jaar oud teef; bruine hond Pincher plm. 1 jaar oud reu; twee kratten lege flessen E 10; gele dames portemon naie inh. I 135,05; beige dames- vest; bankbiljet van 10,en een van 5,rose zonnebril; kin- derbril met ijzeren montuur; fiet- sensleutel; wit-br. gevlekte (jacht hond. Voor informatie kunt u zich wenden tot de administratie van de gemeentepolitie Venray, Grote straat 1, tel. 04780-84888, tst. 30. PROGRAMMA vrijdag 22 t.m. donderdag 28 mei Vrijdag 22 mei: 19.30 Stappers zaalv. vr. 20.30 EJPW'horst zaalv. vr. 21.30 EJPCredietb. zaalv. vr. (dames) Zaterdag 23 mei: 09.0017.00 Volleybaltoernooi dr- VCB. Deelname van 14 teams rekreanten. 17.00 LTD zaalv. vr. 18.00 FC de Klomp, zaalv. vr. 19.0020.00 Verstraaten zaalv. vr. Zendag 24 mei: 09.3012.00 Badminton 12.0013.00 FC de Klomp zaalv. vr. dames Maandag 25 mei: 18.00—21.30 VC Rooy Ir. 21.3023.30 Funny Fashion zaalv. vr. Dinsdag 26 mei: 18.00—21.00 VC Rooy tr. 21.0023.00 Badminton Woensdag 27 mei: 19.3022.30 Badminton 22.30—23.30 Wetteling zaalv. vr. Donderdag 28 mei: Hemelvaartsdag. Op 22- 23- en. 24 mei wordt er voor de tweede keer de VISWA georgani seerd. Liefhebbers van hengel- en wa tersport kunnen hier op uitgebreide schaal kennismaken met deze tak van sport. Maar ook diegene die niets van deze sport afweet kan zich uitgebreid laten voorlichten. De beide Venrayse visverenigingen 't Alvertje en De Roerdomp, broe derlijk verenigd in de stichting Hen gelsport Venray, zullen U informatie verstrekken over de sportvisserij in het algemeen maar ook hebben ze zich verzekerd van voorlichtingsmateriaal van de NWS en de OVB. Een aantal groothandelaren en za kenlieden hebben hun medewerking toegezegd om er een complete ten toonstelling van te maken. Daar zijn dan de Fa. Lankhorst en Shakespeare die hun puikje van hengelassortiment laten zien. Venautic vertegenwoor digt boten voor de sportvissers. De Firma van Grootel Hengelsportzaak (Stationsweg) toont er u een ruim assortiment hengelsportartikelen. Fa. Thuilshof (Venrays tuincentrum) zorgt voor een prachtige aankleding maar ook en dat is nieuw op de show, ze tonen U hoe men zelf een vijverpar tij kan aanleggen in eigen tuin. U hoeft het dan niet bij goudvissen al leen te laten, de graskarper doet het ook bijzonder goed in de tuinvijver. Ook nieuw is de Fa. Ansul. Zij geven U adviezen hoe U Uw huis, boot en bv. caravan kunt beveiligen tegen brand. Er wordt een castingbaan aange- legt". Een castingbaan is een baan waar men kan laten zien hoe hand vaardig men is met de werphengel. Tegen een kleine vergoeding kan men hieraan deelnemen. De opbrengst komt ten goede aan het Lourdes-co- mité Venray. Aan de kinderen is ook gedacht. Ze kunnen mee doen aan de kwis 'Waar vis ik op.' Er worden doorlopend films ver toond. Alles bij elkaar wordt het een show die het bezoeken waard is. Ook al om dat op 28 mei het visseizoen wordt ge opend. De VISWA '81 wordt op vrijdag middag 22 mei om half drie geopend door Locoburgemeester G. Schols. De tentoonstelling is geopend:vrijdag van 15.00 tot 21.00 uur. Zaterdag en zondag van 10.00 tot 18.00 uur. En tree is slechts f3,-. Voor leden van de Federatie Noord en Midden-Limburg alsmede kinderen onder de 15 jaar f 1,50. DRONKENSCHAP Een jongeman uit Meerlo-Wans- sum kon in de cel op het politiebureau zijn roes uitslapen. De politiemannen troffen hem aan in kennelijke staat van dronkenschap. Na ontnuchtering en de aanzegging, dat proces verbaal zal worden opgemaakt, werd hij huis- waards gestuurd. INBRAKEN In het centrum voor Spanjaarden aan de St. Antoniusstraat werd met een steen een ruit vernield, waarna een raam geopend kon worden. Men kon binnen komen en het hangslot van het voetbalspel was vernield. Een be drag van 800 gulden aan kleingeld bleek verdwenen te zijn. Kennelijk door een niet afgesloten raam werd toegang verkregen lot de basisschool De Kemp' Ontvreemd werden 3 TV's, 2 casetterecorders. 1 bandrecor der, 1 projectiescherm. 1 diaprojector en 1 pick up. DIEFSTALLEN Drie beelden werden uit een tuin centrum gestolen en de waarde van die beelden bedraagt f.550.- Vanuit een winkel aan het Hensenius- plein werd een video-casette-recorder ter waarde van f.2995,- gestolen De fa. F. aan de Plataanstraat deed aangifte van diefstal van een aanhang wagen, staande bij het bedrijf aan de Plataanstraat. Het bedrijf was mid dels een ijzeren hek met hangslot af gesloten. Het hangslot en de aanhang wagen bleken verdwenen te zijn. De aanhangwagen is wit geverfd en op de aanhangwagen is een soort pijpenrek gebouwd voor vervoer van plestic of metalen pijpen. M. F. uit Venray deed aangifte van diefstal van zijn bromfietshelm op het terrein van de golfclub in Geysteren. VERNIELINGEN H.C. deed aangifte van vernieling van zijn bloembak. Een tiental plant jes waren uit de bloembak gerukt J.R. deed aangift van vernielingen aan zijn op de Maasheseweg gepar keerde personenauto. Deur en mo torkap waren met geweld geopend. Diverse slangen waren losgetrokken en doppen van accu, olie en water los gedraaid en weggegooid. VERDUISTERING VAN AUTO J. L. deed aangifte van verduiste ring van een huurauto. Die auto werd door de eigenaar in Nijmegen terug gevonden. Hij nam de auto mee na hiervan melding te hebben gedaan bij de gemeentepolitie van Nijmegen. AFPERSING Een inwoner van Venray deed aan gifte. dat hij op het parkeerterrein aan de Julianasingcl door een hem onbe kende man met een mes bedreigd was en dat die van hem een bedrag van honderd gulden eiste. De recherche stelt een onderzoek in. BURENGERUCHT Voor de tweede maal in korte tijd werd een Venrayer aangehouden ter zake burengerucht. Hij werd aange houden en ter ontnuchtering ingeslo ten. Later werd hij weer op vrije voe ten gesteld met de aanzegging dat pro ces verbaal zal worden opgemaakt. AANGEHOUDEN. Twee 17-jarige knapen afkomstig uit Venray werden in de nacht van 13 op 14 mei betrapt terwijl ze bezig wa ren flessen en andere voorwerpen naar een lichtmast te gooien. Die lichtmast stond nabij de school 'De Hommel'. Enkele dozen met vuilnis had het tweetal over de straat ver spreid. Door een der knapen werd de lichtmast dermate bewerkt, dat de kap en de lamp vernield waren. Beide knapen werden aangehouden; moes ten de gemaakte rommel opruimen en konden na verhoor en de aanzegging dat proces verbaal zal worden opge maakt, huiswaarts keren. VERNIELINGEN Een inwoner van de Kempweg deed aangifte van vernieling van zijn voor- deurruit. Die ruit zou door drie nog onbekende knapen zijn ingetrapt. Een Venrayer deed aangifte van ver nieling van de autoantenne van zijn op dc Henscniusstraat geparkeerde per sonenauto. Het hoofd van de LOM-school deed aangifte, dat er weer enkele ruiten van zijn school waren vernield. NIET OPGELET Een bestuurder van een personen wagen afkomstig uit Venray lette bij het uitrijden van een uitrit aan de Overloonseweg onvoldoende op het verkeer. Daardoor ontstond een bot sing met een bromfiets, bestuurd door een Venrayenaar. Het liep nog goed af en er behoefde alleen maar mate riële schade genoteerd te worden. ONVOLDOENDE AFSTAND Toen een bestuurder van een perso nenauto bij de kruising Oostsingc- Oude Oostrumseweg afremde, werd dat te laat bemerkt door een achter hem rijdende bestuurder van een per sonenauto, eveneens afkomstig -uit Venray. Het werd een kop/staart bot sing met materiële schade. DRONKEN BESTUURDER Een bestuurder van een bromfiets, afkomstig uit Meerlo-Wanssum, moest de blaas- en bloedproef onder gaan. Met de aanzegging van een pro ces verbaal wegens rijden onder in vloed werd hij huiswaarts gezonden. BARAKKEN IN OOSTRUM Een in maart j.l. gehouden tafelten- nis-ontmoeting tegen de Oostrumse Biljartclub 'Sport na Arbeid' heeft er toe geleid, dat er j.l. donderdagavond een tweede uitwisseling volgde in Café v. Dijck. De Oostrumse vereniging had niet alleen barakken op het programma staan - de prima accomodatie in Café zaal "De Karklingel' maakte het mo gelijk dat ook met het voetbalspel, sjoelen en ook tafeltennis, punten verdiend konden worden. Nadat in de eerste ontmoeting in Venray destijds, de punten voor onze vereniging waren, mochten wij ook in Oostrum met de winst (hetzij dan met gering verschil) gaan strijken, zodat het grote 'Pipo-Bar Trofee' ook nu in ons bezit bleef. Een bijzonder sympathieke geste was het feit. dat de voorzitter van S.N.A. aan Mej. Nelly van Dijck een bloemboeket aanbood wegens haar pas behaald Nederlands Kampioen schap Tafeltennis. Ook Leo Reintjes had gelukwensen in ontvangst te nemen wegens zijn 25- jarig dienstjubileum bij het werkvoor zieningsschap Venray. Een bijzonder geslaagde avond, welke zeer zeker na de vakantie's een verlenging zal krijgen, dan wederom in Venray. Uitslagen concours 17/5 in Ameri- ca:ind. dressuur: Ingrid Peeters met Sedina 140 punten. 5e prijs; Charlotte Coenen. éérste maal in LI,met Witje, 119 punten 2e prijs;Proficiat! Achttal met 118 punten 2e prijs. Proficiat Elma. en jullie ruiters! Je ziet. vaak oefenen met compleet achttal levert resultaten. Dus in Bergen op 31 mei weer prijs? Uitslag 9 mei S.V.V. Wittenhorst 2- 0 De wedstrijd 16 mei S.V.V. - Politie kon niet doorgaan. In verband met de beslissingsweds trijd van Volharding I a.s. zaterdag avond gaat onze wedstrijd tegen de veteranen van Volharding niet door. Deze wedstrijd wordt door de week ingehaald. tafat-kall dok km) Dinsdagavond 26 mei in de sporthal st. Servatius om 20.30 VETERANEN wedstrijd tegen Heren Speciaal; scheidsrechters: P. Bertrands en E. Hageman. Uitgenodigde veteranen zijn: Th.v.d.Werken. J. Lamers, B. Pleit. L. Bertrands. B. Hageman, Fr. Koe- kelkoren, W. Gilliam. J. Cup. P. de Jong. KLEIDUIVENSCHIETEN Op zondag 24 mei is het weer klei- duivenschieten aan de Bredeweg in Holthees. De organisatie is in handen van de Lobeekse Jagervereniging in samenwerking met het Gilde en de Fanfare. Voor de schutters zijn er aan trekkelijke prijzen te winnen, terwijl het voor de verdere toeschouwers een lust is om te zien. Aanvang van de wedstrijden 13.00 uur. AUT0BRAND J. Th. uit Venray reed met zijn per sonenauto over de Baggenweg en hoorde plotseling een knal. Hij stopte en zag vlammen onder de motorkap vandaan komen. De auto brandde ge heel uit. De eigenaar is verzekerd en de deskundigen trachten de oorzaak op te sporen MAXIMUM SNELHEID Op de Stationsweg en de Langstraat hield de politie weer snelheidscontro les. Het bleek wel degelijk waar te zijn dat daar tc hard gereden wordt. Ach tenvijftig bestuurders krijgen binnen kort de acceptgirokaart thuis. Snelhe den werden gemeten van 61 tot 85 km. per uur. GEEN VISITEKAARTJE Een autobestuurster uit Venray kon bij terugkeer bij haar op de par keerplaats bij de Kiosk geparkeerde auto geen visitekaartje ontdekken van de veroorzaker van beschadigin gen aan haar auto. VERKEERSBORD SNEUVELDE Een autobestuurster uit Venray kwam bij het nemen van een bocht naar rechts met haar auto in de berm terecht en kwam vervolgens in botsing met een verkeersbordpaaltje. Maar zij bleef dame in het verkeer want ze gaf de door haar veroorzaakte bescha digingen door. Uit Peel en Maas van zaterdag 19 mei 1951 nr. 20. Pinkstermaandag werd onder grote belangstelling de hergoten Aposte- lenklok van dc Grote kerk gewijd. Deken Berden herinnerde daarbij aan de klokkenroof door de Duitse bezetters. Dat was dan de vierde maal in zijn geschiedenis dat deze klok her goten werd. Volgens de in de klok aangebrachte inscripties was dat in 1618.1645.1870 en 1951 Als opvolger van de heer A.F.M. van Haaren. die ontslag nam als lid van de Venrayse Gemeenteraad, werd benoemd de heer P.J.I. Oo- mens. directeur van de L.T.S. te Ven- 104 jongens en 102 meisjes zullen zondag 20 mei hun eerste communie doen in de Petrus Bandenkerk. Dit is het grootste aantal communicantjes dat ooit in Venray werd bereikt. Te Oostrum werd aanbesteed de uitbreiding van een fabriek voor de heer G. Mulders. De firma L. Ou denhoven kreeg het werk opgedragen voor f50.000.-. In Merselo werd op grootse wijze het 30-jarig bestaan gevierd van de Boerenbond. Tevens herdacht men het zilveren voorzitterschap van de heer P. Pubben. Het bestuur van de Venrayse Vak groep Kappersbedrijven maakt be kend, dat de kappers hun tarieven hebben verhoogd Haarknippen kost voortaan 65ct., scheren 25ct. Voor de damens kost het watergolven 1,75 en een complete permanent minimaal 7.50. Uit Peel en Maas van zaterdag 26 mei 1911 nr 21 Marie van den Buus woonde 50 ja ren in dc bekende uitspanning aan dc Maasheseweg, waarvan reeds 39 jaar als weduwe. Dat was voor Peel en Maas voldoende aanleiding om even stil te staan bij dit uitzonderlijk jubi leum. Het bekende Circus van Bever komt drie dagen naar Venray. op het sportterrein aan de Leunseweg. In de tent zijn 3000 zitplaatsen ondergebrac ht. In Leunen opende de heer Fr. Stro- lenberg zijn nieuwe kapsalon en kwam het kantoor van de L.L.T.B. onder 'een nieuw dak'. In Oostrum opende de heer Kessels zijn nieuwe zuivelwinkel. Ook in Venray startte een aktie als onderdeel van de landelijke HAAK- IN-aktie: Hulp Aan Alle Kankerpa- tinten In Nederland; onder leiding van de radio-presentator Johan van Bodengraven. Het zwembad in Well-Wellerlooi werd voor het publiek open gesteld. Natuurlijk waren er aparte zwemuren voor dames en heren. Zelfs de heren geestelijken hadden aparte zwemu ren gereserveerd.... Een complete Solex kostte f392.50'. Maar voor f 1(H),- minder kon men al een Mosquito hulpmotor ko pen; te monteren op elk rijwiel. En zo ging dat in het Rijke Roomse Leven: De zusters van het St. Elisa beth ziekenhuis hebben vijf dagen re traite en daarom hebben de doktoren GEEN spreekuur. Ook het consulta tiebureau van Dr. Maarsevecn blijft dan gesloten. In Ysselsteyn zjjn op een tweetal boederijen beregeningsinstallatics gebouwd. Daarmee zal men gedu rende drie jaren proeven nemen om na te gaan of deze wijze de verdro- gingsverschijnselen van de gronden kan worden voorkomen. Dodelijk ongeval Dinsdagmiddag omstreeks kwart voor zes heeft zich aan de Putten- weg te Ysselsteyn een tragisch on geval voorgedaan, waarbij de 13- jarige Raymond van Asten dus danige verwondingen opliep, dat hij bij aankomst in het Venrayse ziekenhuis bleek te zijn overleden. Het slachtoffer reed op een brom fiets cp het ouderlijk erf en kwam in een bocht van de bedrijfsweg tegen een tegemoetkomende tractor welke bestuurd werd door de broer van het slachtoffer. Diefstal van asperges De eerste melding van diefstal van de te velde staande asperges is reeds bij de politie binnenge komen. De Venrayse politie en de rijkspolitie schenken extra aan dacht aan het stropen van asper ges. Aan de bewoners van afgelegen gebieden wordt gevraagd, indien er in de vroege morgenuren zich ver dachte personen ophouden rond de aspergesvelden, onmiddellijk de po litie te waarschuwen. Diefstal Door de beheerder van het tank station aan de Noordsingel werd aangifte gedaan van diefstal van ongeveer vijfhonderd gulden aan kleingeld, verpakt in rolletjes. Ter wijl de kassière bezig was met het schoonmaken van een benzinepomp is de dader vermoedelijk de afre- kenruimte binnengegaan en het geld meegenomen. 1.1 Gegevens voor deze rubriek kunnm wekelijks tot dinsdags 12 uur worden opgegeven aan het bure Jl. van dit blad: Grotestraat 68, Veni aa MEI 23 mei: C.D.A.-verkiezingscaravaan in Venray, met enkele ministers en fraktieleider dhr. Lubbers. 23 mei: CPN verkiezingscaravan tr^1 door Venray en omstreken, 's Avonds grote CPN meeting zaal ..Het Trefpunt". Aanva el 20.00 uur. Sprekers w.o. G r Schreuders, kamerkandidaat hoofdredakteur van „De Waa heid". Optredens van Gerij Christiaens en Luis Aravena. 28 mei: Internationaal handbaltoernooi M de terreinen van St. Servatii 51 Organisatie ManuaL 22 t.m. 24 mei: Viswa, vistentoonstelling. 23 mei: Verkiezingsoptocht CDA. Bezo^ van premier A. van Agt. 23 mei: Toernooi en feestavond SV Oef" trum. 24 mei: Wielerronde Oostrum. 28 mei: Polio-toernooi voetbalclubs. 28 mei: Handbaltoernooi in de Wettelin 30 mei: Majorettenshow door D.S.V. 30 mei: Groot Gemeentelijk Veterant Tournooi te Oostrum, Deelnan 10 elftallen. Aanvang 12.00 uu JUNI 3 juni: Start wielervierdaagse van DS j( in Prinsenhof. 4 juni: St. Petrus Bandenkerk: Org e concert door Albert de Klerk. 4 t.m. 8 juni: Muziekfeesten te Merselo. 13 en 14 juni: Zaalvoetbaltoernooi E.J.P. va dames en heren. Van 09.00 ti 17.00 uur. 13. 14, 15, 16 juni: Kermis in Leunen 14 juni: Oriëntatietoeht CAV 27 Mc. 18 t.m. 21 juni: Jeugdvierdaagse Venray. 20 juni: Mini veldvoetbaltoemooi op Ser vatius-terrein aan de Oostslngt: aa 20 en 21 juni: VC Rooy volleybaltoernooi. 20, 21, 22 en 23 juni: Kermis in Heide. 23 juni: Bejaardenpicknick voor alle jaarden uit de gemeente Vent nabij Het Schuttersveld. 25. 28, 29 juni: Open dagen Rioolwaterzuivering» installatie, Metaalweg. Exposit [j en voorlichting. 27. 28, 29 en 30 juni: Kermis in Merselo. 27 en 28 juni: Handboog-schietwedstrijden van Ons Genoegen in Ysselsteyn. JULI 4 en 5 juli 1981: Fancy-fair Comeo, Venray, va de gehandicapten in de deri wereld. 4, 5, 6, en 7 Juli: Kermis in Ysselsteyn. 15 t.m. 18 juli: Fietsvierdaagse „De Peel". 17 Juni t.m. 19 juli: Tentoonstelling in de schout burg; Venrayse Kunstkring. 18 t.m. 21 juli: Vredefeesten in Vredepeel. 20 juli: Jaarmarkt Venray. 21 t.m. 25 juli: Jeugdwielerrronde Noord Lira! met op 25 juli: tijdrit in Ysselsteyn. AUGUSTUS 1 t.m. 5 augustus: Kermis in Venray. 9 augustus: Autocrosswedstrijden te Oirlo. 23 augustus: Ruiterwedstrijden in Ysselsteyn SEPTEMBER 4 Lm. 6 september: Zomermuziekfeesten Fanfare Drumband te Oirlo. 5 september: Taptoe Venray 1981, 21.00 uur. 10 t.m. 13 september: Harmoniefeesten Venray 1981 n op zondag 13 september „Oiï Beroepen-manifestatie". 25. 26 en 27 september: Viering 60-jarig bestaan van Yfrc selsteyn. GELD NODIG? KAN U HELPEN BEL 87575 1

Peel en Maas | 1981 | | pagina 10