De Wetteling AGENDA openbare werken Volvo is in uw buurt Zakelijk antwoord van b. en w. op zakelijke vragen van P.v.d.A. Zangers van Sint Frans op bezoek in Kleef PEEL EN MAAS TOPGARAGE C.V. I VOLVO I BIJDRAGEN AAN BUITENGEWOON HER STEL KERKEN NADER BEKEKEN Uit de commissie voor Huisvuilzakken- maniak eindelijk aangehouden k eet ins! net !25 Raadsdiscussie over ontslagen bij Rank „Naar onze mening heeft het liege van b. en \tf. zich wat af- andelijk opgesteld met betrekking het massale entslag bij Rank erox" zei de heer H. Willems na- de PvdA-fractie in de ge- leenteraad. Aanleiding tot deze tatering meende de heer Wit te hebben gevonden in het itwoord van het college op een mtal door de fractie gestelde hriftelijke vragen over de rec-en- ontslagaffaire bij Rank Xerox, ij vond, dat het college te wei- g medeleven had getoond. In dit rband herinnerde de fractievoor- tter aan de gang van zaken bin- >n het bedrijf op de dag, dat 413 erknemers op non-actief werden Esteld. Maar de raadsvoorzitter bleef bij, dat het niet op de weg van et gemeentebestuur ligt over de volgde procedure een waarde- :ht" )rdeel uit te spreken. Dat het college als antwoord op vraag welke prognoses er met ■trekking tot de werkgelegenheid Rank Xerox bestaan, een af- k gaf van de Xerokrant zat heer Willems niet goed. lij veronderstelde, dat de toe- mst van het bedrijf te zeer af- nkelijk werd gesteld van de pro- ktie van een nieuwe machine. had liever vernomen of het drijf geneigd was ontslagen rknemers terug te nemen wan- •r de nieuwe machine in pro- ktie wordt genomen. In dit verband pleitte de heer Uems er voor cm het bedrijf te wegen de onderdelen voor deze ichine niet uit het buitenland, lar in eigen omgeving te betrek je burgemeester stelde, dat de 'kemst van het bedrijf niet af- mgt van de nieuwe machine, ar dat door de reorganisatie men het bedrijf de werkgelegen- id voor de anderen veilig is ge teld. Diefstallen Een Venrayse jongeman moest ider zijn jack huiswaarts keren. Hij Idat kledingstuk aan een kapstok in dancing gehangen, maar daar bleek later verdwenen' te zijn.. -v. D deed aangifte van diefstal van ir boekentas inhoudende studieboe- i, schriften, agenda en etui. De uitvoerder van aannemings- tdrijf V. uit Venray deed aangifte van ifstal uit een nieuwbouwprojekt aan Vullingsstraat. Een nishut was met weid opengebroken. Ontvreemd wer- n een schaaf en een cirkelzaagma- ine. Uit een woning aan de PaterssJraat d een gasgeyser ontvreemd. Hoe die ifstal heeft kunnen plaats vinden, is eén raadsel. Een bewoner van de Kruisstraat eed aangifte dat bij hem achter zijn oning een ronde witte tafel en 4 witte linstoelen gestolen waren. Een 17 jarige bromfietser uit Meer- Wanssum deed aangifte van diefstal au zijn witte integraalhelm, vanaf zijn romfiets, staande in de fietsenstalling an „Marianum". Mevr. H. wonende aan de Vlie- anweg deed aangifte van diefstal van amesondergoed vanaf de waslijn ach ar haar woning. Wat de toelevering betreft zou de burgemeester in een gesprek met de directie alles proberen wat in zijn macht ligt. Wat het „afstandelijke" van het antwoord op de vragen aangaat, zei de burgemeester, dat het col lege zakelijk had geantwoord op een aantal zakelijke vragen. De gemeenteraad discussieerde deze avond langdurig over het Werkgelegenheidsonderzoek ge meente Venray1980. Vclgende week komen wij uit voerig terug op deze discussie, wel ke wij onmogelijk in kort bestek kunnen brengen. Op uitnodiging van de Manncr- sangverein Eintracht uit Materborn (Kleef) hebben de Zangers van St. Frans vorig weekend een bezoek gebracht aan Kleef. Deze uitnodiging was voortgeko men uit het contact, dat tussen de dirigenten van beide koren was gelegd tijdens de viering van het 70-jarig bestaan van het Ve; rays Mannenkoor in april van het vo rig jaar. Het optreden van de Zangers van Sint Frans (met de eerste uitvoering van Jeruzalem van Ver di) had toen grote indruk gemaakt cp de Duitse bezoekers. Voor het bezoek aan Kleef wa ren drie optredens gepland. De eer ste bestond uit het opluisteren van een H. Mis in de parochiekerk van Materbcrn cp de zaterdagmiddag, 's Avonds volgde 'n concert, waar bij Eintracht o.l.v. W. Schiitko en de Zangers van St. Frans o.l.v. W. Buys beurtelings optraden. Het hoogtepunt van het concert vormde het gezamenlijke optreden van beide koren met de uitvoering van Handel's Dank sei dir. Herr, waarbij als solist optrad Leon Staal van de Zangers van Sint Frans. Na de pauze bevatte het pro gramma hoofdzakelijk profane lie deren en omdat het Nederlands voor het publiek, zo vlak over de giens, geen probleem vormt, oogst ten de Zangers van Sint Frans grote bijval. Zondagochtend luisterden de Zangers" van Sint Frans in de gro te Stiftskirche van Kleef de hoog mis op. Deze kerk, voorzien van een schitterende akoestiek, was tot in de uiterste hoeken bezet. Ge- zóngen werdén gedeelten uit de Missa Quarti Toni (Vittoria), Glo ria (A. Vivaldi) en nog enkele tus- >sengezangen. Het hoogtepunt vormde ongetwijfeld het Ave Maria van Anton Bruckner dat zoals later bleek bij velen een grote indruk maakte. Alle koorleden zullen ongetwij feld goede herinneringen aan deze trip hebben overgehouden. een abonnement waard Ook gebruikt Tel. 81032 Venray Nu v 10.500,- Commissie Financiën: geen automatisme De commissie voor financiën en «lastingen heeft zich uitvoerig bezig- fiehouden met de vraag of de ge beente subsidie moet verlenen ten «hoeve van buitengewoon herstel van erken. Aanleiding hiertoe was een verzoek van het kerkbestuur varv de Sl. Petrus Banden kerk om een een- ige bijdrage van 50°/® in de kosten van herstel van het torenuurwerk en een verzoek van het R.K. Kerkbestuur 'hristus Koning voor vervanging van lie verwarmmgsinstalatie. De commissie gaf als haar mening e kennen, dat bij dergelijke verzoe- ien de gemeente zich niet automa- bch behoeft te scharen achter de kovinciale beslissing. Bij het beoor- lelen van aanvragen om bijdragen in luitengewoon herstel van kerken zal («keken moeten worden naar de fi- lanciële positie van de gemeente èn 'aar de financiële positie van het be- 'effende kerkbestuur. Reeds in een eerder stadium was afwijzend beschikt op het verzoek van ket kerkbestuur St. Petrus Banden >m een bijdrage In het herstel van het torenuurwerk. De gemeente huldigt het standpunt, dat voor torenuurwerken subsidie *ordt gegeven gelijk aan de kosten in het onderhoudsabonnement. Nu een aanvraag is ingekomen van de Christus Koningkerk om een bij drage in de kosten van vernieuwing van de verwarmingsinstallatie, werd de vraag actueel of de gemeente bij subsidieverlening de provinciae rege ling moet volgen De commissie dacht, dat dit niet zou moeten. De subsidie-aanvragen zullen incidenteel worden beoordeeld. Daarom wil de commissie zich eerst nader laten informeren over de finan ciële positie van de Christus Koning- parochie. INSTELLEN BOVENGRENS FONDSEN De commissie moest het college adviseren over het raadsvoorstel tot instellen van een bovengrens van 20.000.voor het jeugdfonds en het (jeugd)sportfonds. gezien in het licht van de totale financiële probe- matiek. Daarbij wil men het meerdere per 1 januari 1981 (in totaal 57.000, ter besteding vin de bestuurscom missie voor jeugd-, sport- en jonge renwerk laten en voor 1981 geen stor ting doen in beide fondsen. De commissie stelde evenwel, dat de vrijkomende 57.000.beschik baar moet komen voor algemene prio riteiten in de gemeentelijke sector. De beslissingsbevoegdheid over de besteding zal derhalve moeten liggen bij de gemeenteraad en niet bij de bestuurscommissie. In de commissie voor openbare werken waren het ditmaal voorna melijk grondtransacties waarover de commissieleden moesten advise ren. Zo is ene meneer Karei Janssen bereid in het bestemmingsplan Vlakwater II 2605 m2 grond uan de gemeente te verkopen, terwijl hijzelf van de gemeente daar een bouwkavel koopt van 820 m2. Bij deze transactie houdt Janssen er bijna 22.000,aan over. Maar omdat hij ook zijn bijdrage moet leveren aan de exploitatiekosten van dit bestemmingsplan, krijgt hij van de gemeente nog een rekening van ruim 60.000,Een nogal ingewikkelde gang van zaken. De gemeente heeft de door Jans sen aangeboden grond hard nodig voor het afwerken van het rio'.e- rinsplan en daarom moesten de commissieleden hun gunstig advies maar even geven Dat zat echter niet zo lekker. Want, ligt het perceel, dat Jans sen koopt al aan een verharde weg? Zo niet dan moet de gemeen te zorgen dat zulks gebeurt, en dat zou wel eens duurder kunnen zijn dan de I 38.000,die de ge meente er nu oij deze transactie aan over houdt Wethouder Loonen en zijn secre taris konden geen definitief ant woord geven. Men zal zorgen dat er bij de behandeling in de raad nadere toelichting gegeven wordt. Mocht dan blijken dal er nog geen vei harde weg langs het betreffen de perceel ligt, dan is het helemaal niet denkbeeldig dat enkele raads leden hun goedkeuring aan deze kcop en verkoop onthouden. Er zijn immers ontsloten kavels ge noeg te koop in Vlakwater. SMAKTERHEIDE Helemaal geen probleem had dc commissie met de aankoop van de grond met opstallen in het be stemmingsplan Smakterheide van C. Dijkmans. Totale perceelsgroot te ca. 2,21 ha voor de somma van 375.000Het sluit aan op het gebied voor kleine industrieën aaD de Metaalweg, langs het overstort/ laadbedrijf van Kortenoeven. Evenmin problemen met de ver koop van 2800 m2 industriegiond in Smakterheide. voor 40,per m2, aan de heer W. Smits te Holt- hees. die daar een metaalbedrijf wil vestigen. TE DUUR Opnieuw wordt de gemeente ge confronteerd met aanvragen tol intrekking of ontbinding van koopovereenkomsten van percelen bouwgrond. Het bouwen is voor velen te duur geworden, ook al door de hoge rentestand; terwijl men cok problemen heeft mei de verkoop van zijn eigen woning nu deze markt duchtig in elkaar ge zakt is. De gemeente heeft daar alle be grip voor. Derhalve had men geen bezwaren tegen de intrekking'ont binding van twee koopovereenkom sten voor bouwkavels te Leunen en voor een bouwkavel in Vlakwa ter II. Wel zijn de heren hun waarborgsom kwijt.... ACHTERAF Zoals wel eens meer voorkomt, werd cok nu aan de commissie om een gunstig advies gevraagd, ter wijl de zaken al in kannen en kruiken zijn. Zo heeft Tuincentrum Poels aan de Langstraat al bijna een grote Het is de Venrayse gemeentepoli tie eindelijk gelukt 'n sinds maan den in Venray opererende „huis- vuilzakkenmaniak" te pakken te krijgen Dat kon gebeuren, nadat iemand die voor de tweede keer het slachtoffer dreigde te worden, de politie een vrij nauwkeurig sig nalement kon opgeven. De gearresteerde 20-jarige Ven- rayer had, zoals hij tijdens het verhoor toegaf, er 'n spert van ge maakt om de aan de straatkant geplaatste huisvuilzakken in zijn personenauto te laden en deze el ders, b.v. in het vrije veld of aan de bosrand leeg te storten. Daar snuffelde hij de inhoud na in de hoop iets waardevols te kunnen vinden. Bij het vinden van een partij vuilnis sloeg de politie op haar beurt aan het snuffelen maar nu naar een aanwijzing om de eige naar van de vuilniszak te kunnen opsporen. Deze kreeg dan de keu ze tussen het opruimen van de rommel of een proces verbaal. Aanvankelijk geloofde de politie weinig van de protestverhalen van de slachtoffers maar toen er meer dere meldingen binnenkwamen, werd aan een maniak gedacht. Van dat moment af speurde de po litie ijverig naar iemand, die met zakken huisvuil manipuleerde. De grote fout maakte de maniak toen hij voor de tweede keer bij iemand de voor ophalen door de vuilnisophaaldienst klaargezette zakken in zijn auto laadde. De po litie werd gewaarschuwd en kon vrij kort daarna de 20-jarige Ven- rayer aanhouden. Tijdens het verhoor bekende hij ongeveer twintig zakken te hebben meegenomen, maar het ziet er naar uit, dat hij veel meer zakken el ders heeft leeggestort. parkeerplaats gerealiseerd, terwijl zowel de commissie als de raad de verkoop van de gebruikte grond nog moet goedkeurenEn als dan ook nog blijkt dat er sprake is van een grondprijs die 17, per m2 lager is dan te doen ge bruikelijk, dan vraagt men toch cm moeilijkheden. Het bleek ech ter dat de gevraagde prijs vorig jaar juli geoffreerd werd, terwijl Peels in oktober zijn fiat gaf En trouwens, men mag cok wel wat doen voor een bedrijf dat zorgt voor een eigen (dure) par keerplaats en daarmee de omge ving ontlast Eveneens achteraf moest de com missie adviseren voor het ver nieuwen van de verwarmingsketel in het gymlokaal aan de Lange- weg. Teen gevraagd werd of de vernieuwing bij inschrijving of gunning gebeurde, bleek dat de niewe ketel al geïnstalleerd was. Vanwege het koude voorjaar was wachten cp een gunstig advies van de commissie onmogelijk. WITTE VENNEN Hoewel het niet in de bedoeling ligt van burgemeester en wethou ders cm de Witte Vennen zoveel mogelijk grond te verwerven, kon men ditmaal toch moeilijk neen zeggen, nu er een perceel grond te koop is, dat geheel ingesloten ligt tussen gemeentelijk eigendom. Ook met de pachter valt te praten over beëindiging van de pachtover eenkomst, maar daarover zou men ter zijner tijd wel ingelicht wor den. Hoewel de commissieleden liever gezien hadden dat tegelijk met de kcop cok de pachtcntbinding be handeld zou worden, adviseerde men uiteindelijk toch maar gunstig over de voorgenomen aankoop. Hoe groot de som van de pachtontbin- ding gaat worden, blijft voorlopig nog een verrassing Veiligheidsprijs voor technische school Twaalf teams van drie leerlingen uit de hoogste klassen van het lager be roepsonderwijs hebben vorige week deelgenomen aan de finale van de lan delijke veiligheidswedstrijd, die het Veliligheidsinstituut jaarlijks voor deze tak van het onderwijs organiseert. Aan de schriftelijke voorronden van deze voor de 21e maal gehouden wed strijden namen ruim 30.000 technische scholieren van 10 lts- en ito en scholen afdelingen deel, die multiple choice kwisvragen beantwoordden. De finalisten, afkomstig uit Andelst, Breda, Middelburg, Papendrecht, Spij- kenisse. Venray, Vught, Wageningen, Woerden en Zwolle (uit Spijkenisse en Zwolle kwamen twee ploegen), werden creatief en actueel bij veiligheid betrok ken. Op een oppervlakt ter grootte van een tafelblad moesten zij met behulp van materialen een stadswijk opbouwen met woningen, winkels, een school, een fa briek en een opslatank enz. De infra structuur moest worden aangegeven, en aan de groenvoorzieningen moest aan dacht worden besteed. Er moesten we gen, een,kanaal, een brug en wallen worden gesitueerd, maar ook moesten vaten met chemicaliën een plaatsje krij gen, lawaaihinder mocht niet aan de aandacht ontsnappen. Tal van gegevens en aanwijzingen stonden de jongelui ten dienste, zelfs de meest voorkomende windrichting: Zuid-west. Alles moest_zodanig worden opge steld en ingericht, dat de wijk voor allen die er in wonen en werken en zich ver- plaatsenzo veilig en gezond mogelijk zou zijn. Hiervoor kregen de finalisten anderhalf uur de tijd. De uitslagen van de Schoolveilig- heidswedstrijden 1980/1981 waren: voor de I.T.O. afdelingen: 1 CSG De Oude Maas Spijkenisse 2 KTS „St. Jozef" uit Venray 3 CTS Zwolle Inbraken De 47 jarige V. deed aangifte van in- oraak in zijn winkel aan de Grotestraat. Uit een afgesloten koelkast werd geld Dntvreemd uit de daarin staande geld aden van 2 winkels: 500 gulden ten na dele van de groenteman en 1800 gulden ten nadele van de kaasboer. Toegang is vermoedelijk verkregen met gebruikmaking van een valse sleutel. Middels een steen was een ruit vernield van het oude ziekenhuis aan de Merse- loseweg. waarin ondergebracht is het magazijn van de fa. Thomassen. Door het intrappen van de deur verkreeg men toegang tot de Vrije Academie. Op de Stationsweg botste een fiet ser, die onvoldoende uitkeek, ggen een geparkeerde auto. Op de Oirloseweg, in de bocht bij de Witte Venneweg, red zowel een autobestuurder als een motorbestuur der over de wegas. Toen het tweetal el kaar tegemoet kwam was een botsing onvermijdelijk. Op de kruising Bongerdstraat-Tuin straat was het niet verlenen van voor rang oorzaak dat de personenauto's be stuurd door H. uit Maashees en M. uit Venray met elkaar in botsing kwamen. Man greep vrouw naar de keel In de nacht van 11 op 12 mei sloop een 38 jarige man uit Eindhoven de wo ning binnen van een 28 jarige Venrayse dame. De Eindhovenaar zou volgens verklaring van de Venrayse haar bij de keel gegrepen hebben. De politie wist de Eindhovenaar aan te houden. Na verhoor is deze in de loop van 12 mei heengezonden. Het onderzoek in deze taak is nog niet afgelopen omdat er nog :e veel onduidelijkheden zijn. Omtrent iet motief werd niets naders medege deeld. Bruidsauto botste Op de Watermolenstraat te Oostrum had een bestuurder van een bruidsauto mo gelijk meer aandacht voor het bruids paar dat hij vervoerde dan voor een ge parkeerd staande auto. Daardoor botste de bruidsauto tegen die auto. Het bleef bij lichte schade, Trek-as brak Op de Hoofdstraat te Oirlo reed een vrachtauto met daarachter gekoppeld =en stacaravan, bestuurd door een 28 arige Horstenaar. Door onverklaarbare aorzaak brak de trek-as en de onbestuur baar geworden caravan botste tegen een tuinmuur. Caravan en tuinmuur liepen zware schade op. Hond doodgereden Zaterdag omstreeks kwart voor zes vond op de Deurneseweg ter hoogte van de overstortvijver een aanrijding plaats ussen een personenauto en een overste kende hond. De hond werd zwaar ge wond en stierf vrij kort na de botsing. De auto. bestuurd door een 57-jarige dame uit Broekhuizen, werd aan de voor zijde zwaar beschadigd. De eigenaar van de hond. een Dalmatiner, reu, kon nog niet worden achterhaald. Hond gewond Op de Westsingel liep een hond tegen ;en passerende auto op. De hond werd icht gewond en moest door een dieren- irts worden behandeld. De bestuurder van de auto heeft kennelijk niets ge merkt en is doorgereden. Dure moederdagbloemen Zaterdag rond het middernachtelijk lur werd een jongeman door de politie letrapt toen hij aan het bloemen pluk ten was in het Mgr. Wijnhovenpark. Die bloemen had hij voor moederdag bestemd. Het zullen nu wel dure moe derdagbloemen worden. Procesverbaal werd opgemaakt. Botsingen Op de Overloonseweg wilde een autobestuurder een voor hem rijdende vrachtwagenbestuurder attent maken op zijn uit stekende lading. Bij het sei nen kwam hij op het linkerweg gedeelte terecht en kon een aanrijding met een tegemoet komende auto niet meer voor komen. Voetbreuk De 16-jarige V. uit Venray kwam op de Heidseweg per ongeluk tegen een stapvoetsrijdende bromfietser N. terecht Bij zijn val liep hij een voetfraktuur op en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Gekneusde ribben In de Schoolstraat stopt e een auto bestuurder om zijn 15-jarige zoon te la ten uitstappen. Toen de jongeman het portier opende kwam juist een 14-jarige fietser voorbij. Die reed pardoes tegen dat portier aan. Hij kwam ten val en liep enkele gekneusde ribben op. Reebok gedood Op dï; Maasheseweg werd een dode eebok aangetroffen. Het dier is vermoe- lelijk slachtoffer geworden van het ver deer, De reebok werd gedeponeerd bij de Dlaatselijke voedselcommissaris te Well. Rijverboden Twee Venrays autobestuurders kre gen een rijverbod opgelegd. De politie <onstateerde bij hen gebruik van alcohol Verduistering van auto uit Venray werd aangehouden en in ■erzekerde bewaring gesteld, omdat hij n Herkenbosch een personenauto had gehuurd en daarna deze auto had ver- tocht op de automarkt te Utrecht. De betrokken auto, welke een marktwaarde Ie had van 5000 werd in beslag ge nomen. Brand in garage te Leunen Zondagmorgen omstreeks 11 uur werd ïen enorme rookontwikkeling ontdekt n het garagebedrijf van van Gorp aan de Horsterweg te Leunen Venrays brandweer rukte met groot materiaal uit an het heeft enkele uren geduurd eer iet sein „brand meester" kon worden gegeven.. Door de rookontwikkeling was het moeilijk de brandhaard te lo kaliseren. Mogelijk zijn door kortslui- :ing enkele electriciteitsdraden aan het smeulen geraakt. De precise oorzaak irachten de deskundigen op te sporen. Zowel de showroom, het magazijn en de werkplaats met kantoren hebbben enor- ne roetschade opgelopen, welke vele rienduizende guldens zal bedragen. De aigenaar is tegen brandschade verze- <erd. PROGRAMMA Van 15 t.m. 21 mei Vrijdag 15 mei: 19.30 Ford Old Timer zaalv. vr. 20.30 aanv. onderling toernooi VC Rooy. Zaterdag 16 mei: 10.0018.00 LTD zaalv. toernooi. Teams: Aurora, LTD 2, Veld- paerdje, Oet Te Wei, Station- zicht, Walóolala, Wolvennest, LTD 1, Mademolen, Veldpaerdje 2. 18.0019.00 FC de Klomp zaalv. vr. Zondag 17 mei: 09.3012.00 Badminton 12.00—13.00 FC de Klomp Maandag 18 mei: 18 00—21.30 VC Rooy tr. 21.30 EJP—Supp. Ver. FC VW zaalv. vr. 22.30 EJPSiebers Fruithal. zaal voetbal, vr. Dinsdag 19 mei: 18.00—21.00 VC Rooy tr. 21.0023.00 Badminton Woensdag 20 mei: 19.3022.30 Badminton 22.3023.30 Wetteling zaalv. vr. Donderdag 21 mei: 1900—20.30 VC Rooy tr. Gegevens voor deze rubriek kunnen wekelijks tot dinsdags 12 uur gratis worden opgegeven aan het bureau van dit blad: Grotestraat 68, Venray MEI 14 mei: Biologische winkel in wijkcen trum Brukske. 15 mei: Jaarvergadering Jumpers 86 om 19.30 in Trefcentrum van sport hal De Wetteling 15 mei: Politieke vrouwendag, 's Middags informatiemarkt. Opening door mevr. Rutten, wethouder, vanaf 13.30 kinderzang. 17.00 Marionet tentheater. 20.00 Forum discussie met vrouwelijke kamerleden, me vrouw van Soest, Ria Beckers PPR 16 mei: Rommelmarkt in wijkcentrum Brukske. 16 mei: Circus Mariska. Twee voorstel lingen in tent op terrein van voormalige Gouden Leeuw. 16 mei: CDA-campagne in Schouwburg. Spreker: Mr. van der Stee. 17 mei: Circus Mariska matinee. 17 mei: Het eerste lustrum van de als stichting opererende jeugdclub VELTUM, wordt in de kelder van Comnxhof, Goudsmidstraat 9, ge vierd van 13.30 tot ca. 16.30 uur, met een tentoonstelling, demon straties en spelen. 17 mei: Oprichtingsfietstocht van de Ech te Nederlandse Fietsersbond afd. Venray. 23 mei: CPN verkiezingscaravan (trekt öcor Venray en omstreken, 's Avonds grote CPN meeting in zaal „Het Trefpunt". Aanvang 20.00 uur. Sprekers w.o. Gijs Schreuders, kamerkandidaat en hcofdredakteur van „De Waar heid". Optredens van Gerrit Christiaens en Luis Aravena. 28 mei: Internationaal handbaltoernooi op de terreinen van St. Servatius. Organisatie Manual. 22 t.m. 24 mei: Viswa, vistentoonstelling. 23 mei: Verkiezingsoptocht CDA. Bezoek van premier A. van Agt. 23 mei: Toernooi en feestavond SV Oos trum. 24 mei: Wielerronde Oostrum. 28 mei: Polio-toernooi voetbalclubs. 28 mei: Handbaltoernooi in de Wetteling. 30 mei: Majorettenshow door D.S.V. JUNI 3 juni: Start wielervierdaagse van DSV in Prinsenhof. 4 juni: St. Petrus Bandenkerk: Orgel concert door Albert de Klerk. 4 t.m. 8 juni: Muziekfeesten te Merselo. 13 en 14 juni: Zaalvoetbaltoernooi E.J.P. voor dames en heren. Van 09.00 tot 17.00 uur. 13, 14, 15, 16 juni: Kermis in Leunen 14 juni: Oriëntatietocht CAV 27 Mc. 18 t.m. 21 juni: Jeugdvierdaagse Venray. 20 juni: Mini veldvoetbaltoemooi op Ser- vatius-terrein aan de Oostsingel. 20 en 21 juni: VC Rooy volleybaltoernooi. 20, 21, 22 en 23 juni: Kermis in Heide. 23 juni: Bejaardenpicknick voor alle be jaarden uit de gemeente Venray, nabii Het Schuttersveld. 25, 28, 29 juni: Open dagen Rioolwaterzuiverings installatie, Metaalweg. Expositie en voorlichting. 27, 28, 29 en 30 juni: Kermis in Merselo. 27 en 28 juni: Handboog-schietwedstrijden van Ons Genoegen in Ysselsteyn. JULI 4 en 5 juli 1981: Fancy-fair Comeo, Venray, voor de gehandicapten in de derde wereld. 4, 5, 6, en 7 juli: Kermis in Ysselsteyn. 15 t.m. 18 juli: Fietsvierdaagse „De Peel". 17 juni t.m. 19 juli: Tentoonstelling in de schouw burg; Venrayse Kunstkring. 18 t.m. 21 juli: Vredefeesten in Vredepeel. 20 juli: Jaarmarkt Venray. 21 t.m. 25 juli: Jeugdwielerrronde Noord Limb, met op 25 juli: tijdrit, in Ysselsteyn. AUGUSTUS 1 t.m. 5 augustus: Kermis in Venray. 9 augustus: Autocrosswedstrijden te Oirlo. 23 augustus: Ruiterwedstrijden in Ysselsteyn. SEPTEMBER 4 Lm. 6 september: Zomermuziekfeesten Fanfare en Drumband te Oirlo. 5 september: Taptoe Venray 1981, 21.00 uur. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen van Loon, Corver, Ver- cauteren. De Vocht en Schmeetz J.W. DE VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 Weekenddienst voorde patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen E. DE MUINCK KEYZER Mgr. Nolensstraat 2 - telefoon 80305 DR. KEIJZER van Beurdenweg 10, Ysselsteyn telefoon 04785-777 neemt waar voor eigen praktijk. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. APOTHEEK ST. ODA Passage 1 teli. 81255 Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13 00 en van 17.00 tot 18.00 uur; zondag: van 10.00 tot 12.00 en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen, uitsluitend na telefonische afspraak, neemt waar J. JANSSEN, telefoon 81458 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssum Zr. C. Peeters-Janssen telefoon 04780-81269 UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS De Clockert, Bergweg 4, Venray Geopend van maandag tot en met vrijdag van: 08.30 tot 09.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend uitsluitend via de wijkverpleegkundige van de zon dagsdienst. KAMERBEMIDDELINGSBURO De Clockert, Venray, Tel. 83100 Openingstijden: maandag 9-12 uur; dinsdag 15.00-19.00 uur; vrijdag 12.00-15.00 uur. KINDERDAGVERBLIJF „DUIMELOT" Heuvelstraat Venray tel. 87110 Geopend van ma tm vr 8.00 17.30 u SPREEKUUR WIJKVERPLEEGKUNDIGEN Iedere morgen van 08.30 tot 09.00 u. behalve in het weekend. Na 09.00 uur kunnen eventuele be richten gedurende de gehele dag worden doorgegeven via tel. 81269. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP Westsingel 5 Venray tel. 04780-86363 spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur. GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg 4, tel. 81269 Uitsluitend volgens afspraak. SPEEKUUR DIETISTE Uitsluitend op afspraak via tel. 81269 VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23. Venray télefoon 04780-81152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggeloven-Kuppers Florishof 23 Venray telefoon 04780-82411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert, volgens afspraak Eveneens op afspraak, tel. 83859 of 81269 KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 NED. VER. VAN RHEUMA- P ATI ENTEN AFD. LIMBURG Postbus 100 6100 AC ECHT Algemeen Informatie-adres: Tel. 04754-2054 ALGEMENE HULP-DIENST VENRAY telefoon 04780 - 84163 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot half 11 'smorgens en van 7 tot 8 uur 'savonds INFORMATIEWINKEL BRUKSKE Elke donderdag van 19.00 - 20.00 uur in het wijkgebouw De Kiosk. M.A.S.J. maatschappelijk advies sentrum voor jongeren Hoenderstraat 33 te Venray Tel. 04780-85251 Geopend: van maandag Lm. don derdag van 10.00-19.00 uur; op vrijdag van 10.00-21.00 uur. VROUWEN BELLEN VROUWEN Vrouwen luister- en informatiedienst, van maandag t.m. vrijdag van 9-12 uur elke dinsdagavond van 8-11 uur. TELEFOON 04750-18000 DE HARTLIJN De Hartlijn (van de Nederlandse Hartpatiëntenvereniging) hulpver lening aan hartpatiënten is op de vol gende nummers te bereiken: Maandag: tel. 077-12988; dinsdag tel. 04740-2865; woensdag tel. 043- 620358; donderdag tel. 04402-2163; vrijdag: tel. 04950-33428. De telefoonnummers zijn van maan dag t.m. vrijdag alleen bereikbaar tussen 15.00 en 18.00 uur. Zaterdag en zondag alleen voor noodgevallen 04750-23290.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 3