r PEEL EN MAAS 1 I VERENIGINGSNMIWS JUM MERSELO uk >NJ SlITERPENMIWS Jeugdcentrum „De Springplank" WIJKRAAD BRIKSKE HVK Venray N Venrays Mannenkoor ■X Ruilbeurs Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Verenigingsnieuws uiterlijk dinsdag 12 u. inleveren. St. Pe\^S CDJA Vereniging van Zelfstandige Ond. 15 Mei Politieke Vrouwendag VELDEKE jeugdnatuurwacht Afgelopen zondag hebben we dan aanwezigheid van beschermheer i de oude en nieuwe dirigent, af scheid genomen van onze ex-voor zitter Th. van Dijk. De opkomst was geweldig en zodoende konden we dan ook op waardige wijze af scheid nemen. We wensen de fam. van Dijk dan ook veel goeds toe in hun nieuwe woonplaats 's-Her- togenbosch. A s. donderdag starten we met de nieuwe dirigent dhr. P. Gerit# uit Hoensbroek, aanvang repetitie .00 uur voor 't gehele koor. Er tllen in de toekomst extra partij- repetities worden gehouden. Hier van hoort U meer op de repetitie. Nog even enkele data om te no teren: Geen repetitie wegens vakan tie op 16, 23 en 30 juli. Concertreis Ahrweiler 28, 29 en 30 augustus. Afmelden bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7, tel. 82687 of de Burggraaf, tel. 81244. DAMESKOOR Zaterdag 9 mei zingen we om 1.00 uur in de Vredeskerk, tijdens de avondmis; boven bij het orgel. Woensdag 13 mei om 19.45 uur rtij-repetitie voor de alten; om [eveer 20.15 uur komen dan de sopranen en de mezzo's erbij. Vrijdag 15 mei zingen we om [4.00 uur jn de Vredeskerk tijdens huwelijksdienst van ons mede- Wilma v. d. Bekerom. Gaarne n aanwezig indien enigszins «gelijk! Als U verhinderd bent graag uw telding aan Mevrouw v. d. Be- irom, tel. 83332, of aan Mevr. f. d. Waerden, tel. 83659. londerdag 7 mei: 19.30-20.30 repetitie i.v.m. com muniefeesten; 20.30 algemene le- denvcrgadering. [Vrijdag 8 mei: Serenade. Bijeenkomst om 19.45 |café Volleberg, Henseniusstraat. iderdag 14 mei: I 19.30 repetitie harmonieorkest. Er zijn nog een 20-tal leden wel- t hun carnavalskostuum niet heb- i ingeleverd. Doe het nu. Agenda: mei en 24 mei Communiefeesten it opluistering H. Mis in Grote :rk. iderdag 7 mei: algemene leden- jadering. idag 21 juni: intocht jeugd- •rdaagse. 22 november: gemeentelijk :iektoernooi in foyer schouw- rg. najaar uitwisselingsconcert met irst en Blerick in Venray. december zondagochtdenconcert schouwburg. LEERLINGENOPLEIDING: inderdag 7 mei: 18.30 repetitie jdharmonie. Donderdag 14 mei: idem. Zaterdagmiddag 6 juni optreden tijdens muziekfeesten te Merselo. Individuele repetities volgens af- ipraak met uw leraar. DRUMBAND: Donderdag 7 mei: 20.30 algemene ledenvergadering. Zondag 10 mei: 10.30 uur repetitie drumband - bardienst H. Thomas sen. Zie verder agenda harmonieorkest Maandag 11 mei a.s. vanaf 1800 uur papiercontainer laden voor le den van de drumband. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris - telefoon 80225, jeugdle den bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els. tel. 86824. Telefoon clubgebouw: 82515. Denken wfó ook nog aan de ood- «pier-aktie .Breng donderdagavond uw oud papier mee. Zaterdags is de opslagruimte ge- «pend van 11 tot 12 uur. Kopy voor de volgende uitgave van Harmonieus voorlopig inleve ren bij de secretaris. Vrijdag 8 mei: Van 7 tot 10 uur kan iedereen van 12 t.m. 15 jaar genieten van de laatste nieuwtjes op muziek gebied. Degenen die zich nog niet opge- 'even hebben voor het kamp kun- ien dit alsnog doen bij de leiding. Zaterdag 9 mei: Vanaf 8 uur geopend voor ieder een van 15 jaar en ouder. Zondag 10 mei: Van 8 tot 12 uur geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Dansles: Groep 1 begint ora half 5; groep begint om 6 uur. l Na één week uitstel is er zon- |8g 10 mei a.s. een ruilbeurs in Otel De Burggraaf. Er kan dan (Jssen 10 en 13 uur geruild, worden jl postzegels, munten, stenen, stic- prentbriefkaarten, suikerzak- etc. De toegang is gratis., VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Dinsdag 12 mei 19.30 uur repe titie voor de alten; om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Zaterdag 16 mei, 15.00 uur zin gen wij in de kapel op de Smakt t.g.v. het huwelijk Janssen-Cleven. Indien U verhinderd bent dan ge lieve U zich af te melden bij: dhr. J .Steijlen Kolkweg 3 tel. 81221 of Mw. W. Manders-Weijers Oranje straat 7, tel. 86159. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zondagmorgen 10 mei: geen repetitie. Maandagavond 11 mei: 19.00 Gezamenlijke repetitie. Dinsdagavond 12 mei: 19.00 Gezamenlijke repetitie. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 8 mei: 18.45 Gezamenlijke repetitie. Vrijdagavond 15 mei: 18.45 Gezamenlijke repetitie. „AGEVOLE" Zaterdagmiddag: 15.30 repetitie. „SALTARELLO" Zaterdagmiddag: 16.30 gezamenlijke repetitie i.v.m. de uitvoering van 22 mei. Aan alle leden van Saltarello in het bijzonder aan onze gast- dirigente Willy Janssen nog een hartelijk wel gefeliciteerd met de le prijs in Neerpelt. Afgelopen weekend was het druk en vooral koud voor onze schutters. Vrijdag en zaterdag voor de Len tefeesten, met als hoogtepunten de rijtour met de meikoningin en het plaatsen van de meiboom op de markt. Zondag 3 mei was het de grote dag voor de schutterij. Om 09.00 uur wer dhet Koningspaar Relouw- Webers afgehaald aan hun woning, waarna er om 10.00 een Gildemis werd gehouden in de Vredeskerk. Vervolgens werd in een optocht naar de sehutterswijk gemarcheerd, waar de schutters warm werden onthaald. De bielemannen dienden een versperring op te ruimen al vorens toegang tot de wijk kon worden verkregen. De beschermvrouwe van de schutterij, mevrouw Defesche open de officieel de wijk door een bord met de straatnaam te onthullen. Met de buurtbewoners volgde een ongedwongen samenzijn. Vervolgens werd een aubade ge bracht aan de oud-commandant van de schutterij de heer Frans Hendriks. Langstraat, die ziek thuis verblijft. Dit werd zeer op prijs gesteld door betrokkene en zijn fa milie. Inmiddels stond er een voor treffelijke koffietafel gereed in ons Gildehuis bij Dolf en Nelly Klomp. Na de maaltijd begaven de schut ters zich naar het schietterrein aan de Endepoel waar het gebruikelijke Koningschieten zou plaatsvinden. Door het goede weer werd het een leuke happening met veel belang stelling van het publiek. De openingsschoten werden af gevuurd door onze beschermvrou we de burgemeester en pastoor Geerits, alsmede door de leden van onze zustervereniging St. Anna. On geveer twintig schutters namen aan de strijd om de titel deel. Voor het publiek was er een gelukshark en een aparte ere-vogel opgesteld. Reeds na 104 schoten werd de ere- vogel geveld. Harry Rongen was de gelukkige en werd daardoor ere-koning van het Zandakker voor het jaar 1981. De strijd om de gro te vogel duurde inmiddels onver minderd voort. Uiteindelijk ging onze ere-voorzitter P. Lenssen sh. met de eer strijken. Het gelukte hem de grote vogel te vellen. Ver volgens werd hem door de burge meester en de voorzitter Joep Krij- nen het Koningszilver omhangen. De nieuwe koning werd ook gepre senteerd aan het schuttersgilde St. Anna. Het drukke weekend werd afge sloten met een gezellig samenzijn in ons gezellige Gildehuis, café Klomp. Op zondag 10 mei a.s. worden er te Venray de Dekenale schietwed strijden gehouden. Hieraan nemen de schutterijen van Sevenum, Horst en Grubbenvorst, alsmede schut terij 't Zandakker deel. Aanvang 14.30 uur op het schietterrein aan de Endepoel. De leden van 't Zandakker wor den om 13.00 uur op bet schietter rein verwacht om de benodigde harken en kramen gereed te ma ken. STATIEDAG 1981 Zaterdag 2 mei begon met een mooi lentezonnetje in het gildehuis waarf de koning uitgehaald werd. Met opgerold hoofdvaandel werd in optocht naar de dekenale kerk ge gaan, waar de jaarlijkse gildemis gehouden werd. Tijdens deze dienst werd het -nieuwe vaandel ingeze gend. Na afloop van de mis wer den deken Theunissen en burge meester Defesche overvendeld, als Eed van Trouw aan kerkelijk en burgerlijk gezag. De vendeliers brachten daarna de vendelgroet aan alle aanwezigen. In optocht werd naar Hotel de Burggraaf ge gaan, waar de genodigden en de leden de traditionele Erewijn aan geboden kregen. Tevens hadden zij de gelegenheid om 'het nieuwe hoofdvaandel en andere gilde-attri buten 4e bezichtigen. Na het nuttigen van de Limburg se koffietafel werd naar het schiet terrein gegaan. De schutsbomen werden bevrijd en de koning werd van het zilver ontdaan. Mevr. De fesche loste het eerste schot op de damesvogel; burgemeester Defesche op de koningsboom. Ook de ere leden losten een schot. Door loting werd de volgorde van schieten be paald. Als eerste viel de vogel van de damesboom omlaag. Mieke Ron gen schoot hem er met het 46e schot af. Enkele minuten later schoot Liesbeth Peters de vogel van de genodigdenboom omlaag met het 34e schot. Enige lijd later viel de vogel van de jeugd. Hier was het Peter Willems jr. met 'het 48e scobt» Op de koningsboom waren de eer ste periode geen vorderingen.. Met het 188e schot schoot Martien Hen driks het laatste restje hout naar beneden. Liesbeth Peters werd uitgeroepen als Koningin van Ere over 1981. Zij nam het zilveren ereschild in ont vangst. Mieke Rongen en Peter Willems ontvingen een standaardje als aandenken dat zij ook de vogel naar beneden geschoten ahdden. De vorige koning Fred Barends hing Martien Hendriks het konings zilver cm. Met de punt van het nieuwe vaandel in de hand legde de nieuwe koning de Eed van Trouw af aan het gilde. Hierna werd naar het gildehuis gegaan. Om 7 uur ging het gilde in op tocht naar het gildehuis van zus tervereniging 't Zandakker. waar de nieuwe koning voorgesteld werd. In cptcch.t werd weer naar ons eigen gildehuis teruggegaan, waar tafels en stoelen werden opzij ge schoven voor het koningsbal. Tot in de kleine uurtjes werd er ge zellig feestgevierd. Op de komende clubavond don derdag 14 mei a.s., bespreken we de pertretfotos welke gemaakt .zijn op de werkavond van 16 aprill. Op deze avond zijn ook modellen van harte welkom. Na de pauze zullen we een bonds- fotocollectie bekijken, bestaande uit 26 zwart-wit fato's uit Denemar ken. We verwachten U om acht uur op St. Antoniussttraat 1 te Venray. JUBILEUMVIERING Zcals reeds eerder in dit blad werd gemeld bestaat de Stichting „Jeugdwelzijn VELTUM" vijf jaar. De stichting houdt zich voorna melijk bezig met het stimuleren van het „ZELF DOEN" onder de jeugd van de wijk. Naast stofver- sieren, knutselen, schilderen, email leren, boetseren enz. verzorgt de vereniging donderdagsavonds een spelletjesavond en elke vrijdag avond om de veertien dagen een disco voor 10 - 12 jarigen. Dit lukt ons steeds door de mede werking van een groep zeer en thousiaste vrijwilligers. Op ZONDAG 17 MEI a.s. willen wij ons eerste lustrum vieren in ons onderkomen in de kelder van Coninxhof, Goudsmidstraat 9. Er komt een tentoonstelling van werk stukken van onze leden. Er zullen demonstraties worden gegeven van o.a. bloemen maken, emailleren en potten bakken, waaraan zelf kan worden meegewerkt. In de ontmoe tingsruimte tussen het tentoon- stellings- en demonstratielokaal in, waar men iets zal kunnen gebrui ken, wordt een volksdansdemon- stratie gehouden, terwijl met onze toekomstige leden, de kleuters van 4-6. jaar spelletjes worden ge speeld (grabbelton en auto/bal spelletjes). Bij goed weer zal voor de oudere jeugd (t.m. 12 jaar) een buiten- aktiviteit worden opgezet. Wij den ken hierbij aan een fietsbehendig- heidswedstrijd en/of straattekenen. Wij hopen door deze tijdige aan kondiging op Uw aanwezigheid op 17 mei. Beste jongelui. Afgelopen vrijdag mag goed ge slaagd genoemd worden. A.s. vrijdagavond wordt de avond de avond verzorgd door groep 2. Dus Sjang, Frank, Truus en Frans en zij hebben weer iets leuks in petto. Verder gaat de zaterdagavond- groep kegelen en wij vragen hier voor een eigen bijdrage van 2.50. Zorg dat je om 19.00 uur in het clubgebouw bent. Groetjes leiding. Na een geslaagd optreden op Ko ninginnedag en het succesvolle ver loop van de zaterdag j.l. gehouden kollekte zijn de aktiviteiten nu ge richt cp het optreden op 16 mei a:s. in Angeren. waar een grote Taptoe wordt gehouden. Goede voorbereiding en serieus repetitie- bezoek is hard nodig, want St. Pe trus Banden zal zich in Angeren mceten meten met zeer bekende korpsen. Zaterdag j.l. hebben vijf majoret tes aan het einde van een vijf- maandelijkse cursus in Blerick exa men afgelegd. Resultaat: vier van de vijf kandidaten geslaagd. Dit waren: Nelly Driessen, Carla Kes- sels, Jalieke v. d. Windt en Mar- gret van Rattingen. Het Oudercomité is ook, zoals ge bruikelijk, erg aktief geweest en heefit op Koninginnedag met groot succes een rommelmarkt gehouden en medewerking verleend aan de jaarlijkse kollekte. OPENBARE WIJKRAAD VERGADERING De volgende openbare wijkraad vergadering Brukske is gepland op 19 mei 1981 om 20.00 uur in het wijkcentrum „De Kiosk". Agenda: 1 Opening. 2 Ingekomen stukken. 3 Notulen van 21 april j.l. 4 Voorbereiding algemene wijkraad verkiezingen. 5 Mededelingen van werkgroepen. 6 Rondvraag en sluiting. THEMA-AVOND VAN DE INFO-WINKEL Oe Info-winkel Brukske heeft een thema-avond1 gepland vior don derdag 14 mei a.s. om 20.15 uur in het wijkcentrum „De Kiosk". De biologische winkel komt deze keer langs om ons te informeren over hun werk. Dus hopelijk tot 14 mei a.s. De Info-winkel CD JA-VOORZITTER JOHAN DE LEEUW IN VENRAY Op vrijdagavond 8 mei a.s. houdt het CDJA Noord-Limburg een le denvergadering. De landelijke voor zitter van de CDA-jongeren, Johan de Leeuw, zal dan spreken over ak- tuele politieke zaken én over de onafhankelijkheid van het CDJA t.o.v. het CDA. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur en wordt gehou den in hotel-restaurant j,De Burg graaf'", Stationsweg 1, Venray. Ook niet-CDJA-leden zijn van harte welkom. h u is vrouwen Icontakt' brukske Op zaterdag 9 mei is het weer spulletjes ophalen voor de jaarlijk se rommelmarkt. Vanaf half een kunt u de auto in uw straat ver wachten. Zet u alles vast klaar? Voor de rommelmarkt kunt u ©en week later op 16 mei terecht in het winkelcentrum van het Brukske. VRIJDAG 8 MEI 1981 Nr. 19 HONDERDENTWEEDE JAARGANG Maandag 11 mei a.s. organiseert de LOZO in samenwerking met de Vereniging van Zelfstandige Onder nemers te Venray een centrale raadsvergadering. Deze Centrale Raadsvergadering zal geheel in het teken staan van de Tweede Kamerverkiezingen die op 26 mei gehouden zullen worden. Van de vier grootste politieke partijen t.w. PvdA, CDA, VVD en D66 zullen vertegenwoordigers aan wezig zijn, die een toelichting ge ven op hun partijprogramma in re- laitie tot het midden- en kleinbe drijf. De avond wordt gehouden in het cultureel centrum „de Beejekurf' te Venray. De zaal is open vanaf half acht, de aanvang is om acht uur. Het programma is als volgt: 20.00 uur: Openingswoord voor zitter LÓZO dhr. N. J. Beuken. Welkomstwoord voorzitter V.Z.O. Venray dhr. C. G. Reijnders In leiding gastsprekers diverse poli tieke partijen. Pauze. Recht streekse discussie met forumleden. 22.30 uur Sluitting direkteur LO ZO dhr. Rooskens. Tijdens de informatiemarkt 's mid dags in de foyer van de schouw burg zal om 14.30 uur de profes sionele toneelgroep „Vitrage" uit Amsterdam een voorstelling geven met als onderwerp „huishoudelijke arbeid". Om 17.00 uur volgt in de schouw burgzaal een uitvoering van het marionettentheater van Saartje Jop- pe uit Middelburg met als titel „alle mannen zijn altijd moe". De vrouwelijke clowns „Miep en Jans" uit Amsterdam zullen de hele vrijdag 15 mei in het centrum van Venray in de Grotestraat en op de Markt voorstellingen geven om de mensen op te roepen naar de informatiemarkt in de schouw- burge te komen. De gemeente heeft vergunning verleend voor dit straattoneel. POLITIEKE FORUMDISCUSSIE VRIJDAGAVOND 15 MEI Tijdens de fcrumdiscussié komen aan de erde de huishoudelijke arbeid die de positie van de vrouw bepaalt de stijgende werkloos heid bij vrouwen, de keuze tussen betaald en vrijwilligerswerk de sociale zekerheid voor vrouwen, wel premie betalen maar geen uit kering familierecht, abortus, ali mentatie en omgangsrecht belas tingen discriminerend voor vrou wen omdat ze als aanhangsel van de man worden beschouwd. Over deze onderwerpen zijn bro chures gemaakt die momenteel in V.O.S. en V.L.A.M. cursusgen wor den besproken. Een complete brochure over alle onderwerpen ter voorbereiding van de forumdiscussie is bij onder staande adressen te verkrijgen. Om zeker te zijn dat politieke vrouwenproblemen in de forum discussie aan de orde komen zal de forumdiscussie alleen voor vrouwen toegankelijk zijn. Voor de mannen is 's avonds de tartuf-bar in de kelder van de schouwburg geopend. Als tijdens de forumdiscussie de vrouwelijke kamerleden van de po litieke partijen hun mening geven over de onderwerpen zal op een groot scherm de itekst uirt het ver kiezingsprogramma van de partij geprojekteerd worden.. De onderhandelingen met de po litieke partijen zijn nog niet afge rond, maar iti elk geval komt Ria Beckers, lijsttrekker van de PPR en Susanne Bischof 2e kamerlid van D66 en 'bekend van de motie over kernbewapening. Voor meer informatie kan men teretcht bij: Annelies Flapper, tel. 04780- 80536, Morenahof 3, Venray; Jetty van Zutphen, tel. 04780- 86828, Haammakerstraat 26, Venray. Afgelopen zondag is er weer flink wat gevogeld, en wel in de Griendtsveense peel, de Hamert, de Geysterse bossen en alles daar tussen. Gezien werden o.a. de le zwarte stem, bergeenden, kleine plevier, boomleeuwerik, zomertalin- gen en bonte vliegenvanger. Verder is er vanuit de VWG een onder zoekje opgezet naar de Noordse gele kwikstaarten. Als je er een ziet, geef dat dan even door. Ook wil ik tabellen gaan bestel len, dus als je iets wilt hebben, geef het dan even door. Dan nu nog de excursies: Zaterdag 9 mei om 8.00 Roy naar Griendtsveense peel. Ook gaat Boena een dialezing over vlinders houden, als je die wilt zien, moet je om 2 uur in Grubbenvorst in 'het hol zijn. Dat is het dan weer. Hoi, Marion. P.S. Een late mededeling: zon dag mo 8 uur vogelen o.l.v. Henkie ook in de Griendtsveense peel. Pearly discop top 10 van 9 mei '81 1 (1) Frankie Smith - Double Dutch Bus. 2 (2) Jacksons - Can you feel it. 3 (6) T,S. Monk - Bon bon vie. 4 (3) Ottawan - Hands up. 5 (5) Viola Wills - Upon the roof. 6 (4) Spargo - One night affair. 7 (10) Carol Jaieni - Hit'n run lover. 8 (9) Fruitcake - Fruitcake. 9 (-) Lakeside - Fantastic voyage. 10 (-) Sister Sledge - If you really want me. Tip: Maria Verano - Having fun. Pearly Disco-agenda: Zaterdag 9 mei: 19.30 uur en zon dag 10 mei 14,00 uur in de disco club Brukske. Er zullen weer sin gels worden weggegeven. Ien Venroi bestöt en entoesiaste club van meense, die prebiere aid Venródse gebruuke, tradities enz. vast te legge.... went mit den dag verdwient er mier van al dat schóns. Veldeke, zoë hiet die club, het bijv. en dialectcommissie van de Venródse taal, Ienmiddels is er en nij idee uutgedokterd: wij wille uut de rieke Venródse cultuur „óp- graavinge' gón doën nor Venródse liedjes en gezOnge rijmpjes. Hier- mit werre dan allieën bedoeld ien echt Venrcóds dialect gezónge lied jes, bijv. fieëstliedjes, oeë^stiiedjes, wiegeliedjes, liedjes bij het waerk, oërlogsliedjes enz. enz. Zeui iemes zó'n liedje kenne (of van enne meens wieëte dat den zó'n lieje kenit!) schriëf dan efkes en kart je an: Veldeke, Postbus 52 5800 AB Ven ray of bel. 83504 (Venray). Jullie Jeugdnatuurwachters heb ben deze week een plantje met kweekwijze ontvangen „Coleus" ge naamd! Deze siernetel, want zo heet hij, moet je thuis verder kwe ken. Hoe, dat kun je allemaal lezen in de kweekwijze! Wanneer je de plant weer mee naar school moet nemen om te beoordelen, wordt t.z.t. via dit blad en de „Natuur vriend" bekend gemaakt. Je kunt ook hiermede wederom vijf, drie of één stempel(s) verdienen. Dus doe je best. De puzzelwandeltocht in de Bal- lonzuilse bossen op 26 opril j.l. gaf wederom grote getale jeugd natuurwachters te zien. Dit ondanks het koude, winderige weer! Toch wel fijn hè? De komende tocht wordt in het Loobeekdal gehouden op 24 mei a.s. De samenstelling van het lente nummer „De Natuurvriend" heeft met problemen te kampen, maar in elk geval zul je zeer spoedig het nieuwe nummer ontvangen. Over wogen wordt nog of de redaktie de kweekwijze van de door jullie te gaan kweken „Gourgette", alsnog in de Natuurvriend te plaatsen. De jeugdnatuurwachters die dit jaar de basisschool verlaten, ver klappen we alvast dat jullie als laatste JNW-aktie een bezoek gaan brengen aan de kinderboerderij „Hagerhof" te Venlo, Hierover la ter meer nieuws! Agenda: Vrijdag 8 mei: om 18.30 coor sopranen en alten; om 19.15 voor tenoren en bassen. Zaterdag 9 mei: om 14.45 vertrek naar Kleef (zie algemeen;) Maandag 11 mei: om 18.30 alleen voor de alten; Dinsdag 12 mei: om 18.30 alleen voor de sopranen Woensdag 13 mei: om 18.30 „vrije repetitie" met aansluitend om 19.15 spelavond (hr. Peeiers); Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104 tel. 81690. Algemeen: Op de repetitie van a.s. vrijdag worden alle koorleden verwacht. Vertrek naar Kleef a.s. zaterdag om 14.45 uur vanaf het Kennedy- plein. Zorg er voor op tijd aanwe zig te zijn. Denk ana de reispapie- ren (paspoort of toeristenkaart). Uniform niet aantrekken, wel mee nemen (op 'n hangertje). Voor weekend-tassen kan men nog te recht bij dhr. Peeters. Lour descomité afd. Venray UITNODIGING A.s. maandagavond 11 mei is de voorlichtingsbijeenkomst voor alle pelgrims en zieken, die op 28 mei a.s. naar Lourdes gaan. Deze avond wordt gehouden in Huize De Kruu- ze. We beginnen om 19.30 uur met een eucharistieviering, die zal wor den opgedragen door onze geeste lijk adviseur, pastoor W. Geerits. Mocht er iemand zijn die geen persoonlijke uithodiging mocht heb ben ontvangen dan wordt U toch verwacht. Natuurlijk zijn begelei ders of vertegenwoordigers van zie ken ook van harte welkom. Tijdens de eucharistieviering en de verdere avond zullen wat dia's gemaakt worden waarvan later fo to's kunnen worden bijbesteld. We hebben een vrij grote agenda en vertrouwen er op dat we tijd kunnen beginnen. Men gelieve bij Huize De Kruu- ze gebruik te maken van de hoofd ingang. Als gast zal deze avond aanwe zig zijn de heer L. Werson hoofd verpleegkundige tijdens de reis en verblijf in het hospitaal te Lourdes. Ook voor hotel-zieken heeft hij veel nuttige tips op zak. Het is aan te bevelen een pen mee te brengen voor eventuele notities. Voor papier wordt gezorgd. Graag tot maandagavond om half acht! Jongens we hebben op 17 mei een fietsen vossejacht, dus begin er nou maar aan je fiets in orde te brengen en je bakje er luister rijk op te monteren. Want nu begint het mooie weer voor te vossen. Dus zondag 17 mei fiets-vossejacht, aanvang 14.00 uur. Inschrijven in ons clubhuis café 't Huukske. DISCO 's Avonds na het vossejagen dis co in den Hoender. Deze disco avond begint om 19.30 uur en duurt tot 24.00 uur. Entree vol wassenen 2.50, voor de jeugd 1.50. Iedereen is welkom, dus dis co voor jong en oud. MEETING Zoals jullie al weten, hebben we op 31 mei weer een internationale QSL-meeting met vele stations uit het buitenland. Deze wordt gehou den in café Halfweg, omdat den Hoender voor een internationale meeting te klein is. Dus 31 mei QSL meeting in café Halfweg, aan vang 11 uur. FILMAVOND In de maand juni willen we een filmavond organiseren. Deze film gaat over Truckers met een bakkie. Deze film duurt IV2 uur. Hier over meer op de ledenvergadering. LEDENVERGADERING Op donderdag 14 mei ledenver gadering, aanvang 19.30 uur in den Hoender, Ursulastraat. We hopen dat jullie allemaal aanwezig zijn, voor bespreking van andere aktivi teiten en bespreking notulen en huishoudelijk reglement. OPGEVEN NIEUWE LEDEN Deze kunnen zich opgeven bij onze penningmeester: Haammaker straat 30, Venray, 's avonds na 17.00 uur. Vrijdag 8 mei a.s. Disco-Speciaal, schreven wij vorige week. Wel dat klopt, morgenavond gaat het dan ook gebeuren, Free Wheelin heeft een primeur in petto ,die niet al leen de moeite waard is om te zien, maar vooral om er aan mee te komen deen: Free Wheelin disco- rolschaats-gebeuren. We hebben beslag weten te leg gen op een aantal Amerikaanse rolschaatsen. Iedereen de zin heeft kan dan zo'n paar „rolling skates" aantrekken en bij ons zijn disco- pasjes komen draaien. En als alles meezit komt er ook nog 'n beroeps voordoen hoe het allemaal zou kunnen gaan. Deze disco-happening op wielen mag je niet missen, trek de stoute disco-rolschaa'tsenschoenen aan en kom meedoen. Zaïterdag weer normaal disco. Trouwens, het broeit al weer aar dig op Free Wheelin, wie weet wat er volgende week in staat.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 9