VAMOSAVE GEMEENTEPRAAT KERKELIJKE DIENSTEN Grote Kerk Venray Kapel St. Servatius Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Rectoraat Heide Rectoraat Veulen Parochie Ysselsteyn Rectoraat Smakt Parochie Mersc Rectoraat Vredepc Jehova's Getuigt NOTITIES EN MEDEDELINGEN VN DE GEMEENTE VENRAY Redactie: G. A. Schütte, Bureau voorlichting en inspraak COMMISSIE ONDERWIJS VERGADERT OP 12 MEI A.S. Op dinsdag 12 mei a.s. komt de commissie voor onderwijs, vormings werk en recreatie, in openbare verga dering bijeen in kamer K. 19 van het raadhuis. Aanvang 16.30 uur. De commissie zal aan het college van b. en w. advies moeten uitbrengen over de volgende onderwerpen: het beschikbaarstellen van gelden voor het aanpassen van twee lokalen ten behoeve van de openbare school De Flierefluit; het verlenen van medewerking voor de inrichting van de bestaande werk plaats als handenarbeidlokaal en ver vanging en aanvulling van meubilair ten behoeve van de MLK-school De Essel; vaststelling van de diverse onder- wijsvergoedingen over het jaar 1980. Omstreeks 17.00 uur zal een gesprek worden gevoerd met een deputatie van het bestuur van de WV Nrd. Lim burg. KERMIS OIRLO 9, 10, 11 en 12 mei De kermis te Oirlo begint op za terdag 9 mei te 16.00 uur en duurt tot dinsdagavond 12 mei te 24.00 uur. Het achterrein van café-restau rant De Ruif, Hoofdstraat 43, wordt als kermisterrein gebruikt. De volgende attrakties worden geplaatst: 1. Autoscooter - exploitant Boeken, Helmond 2. Kindervliegtuigmolen - exploi tant Boeken, Helmond 3. Schietsalon - exploitant Anton Regter, Langenboom 4. Lijntrekspel - exploitant Van Benthem, Berkel en Rodenrijs 5. Bussensport - exploitant Van Benthem, Berkel en Rodenrijs 6. Balco-rotor - exploitant Van Spronsen, Delft 7. Nougat-suikerkraam - exploi tant fam. Camps, Horst 8. Suikerspin-Popcorn - exploitant Lutgens, Roermond 9. Paling - Vis - Zuur-veroop - exploitant Otten, Gemert. De exploitanten mogen de attrac ties, met inachtneming van de ope ningstijden, naar eigen believen openen, maar op de volgende tijd stippen moeten zij openen: op zaterdag te 17.00 uur; op zondag te 13.00 uur; op maan dag te 16.00 uur; op dinsdag te 16.00 uur. Alleen voor de viskraam gelden afwijkende tijden, te weten: 18.00 uur, 15.00 uur, 18.00 uur. 18.00 uur. Voor sommige attrakties geiden afgesproken maximum-tarieven, te weten autoscooter per 2-persoonswa- gen: 1 rit voor 1,4 ritten voor 3,— 7 ritten voor 5, 15 ritten voor f 10, kindervliegtuigmolen: 50 cenit per rit; lijntrekspel: 75 cent per spel; balco-rctor: 25 cf 50 cent per spel, naar keuze van de speel kast; suikerspin: 1,voor gewone suikerspin. HUURSUBSIDIE HUURGEWENNING De Beschiking individuele huursub sidie is voor het komende subsidie tijdvak, dat loopt van 1 juli 1981 tot 1 juli 1982. gewijzigd. Om in aanmerking te kunnen ko men voor huursubsidie over dit tijd vak, moet voldaan worden aan de vol gende voorwaarden. Huurders die op 1 juli a.s nog geen 30 jaar oud zijn, niet gehuwd (geweest) zijn, geen recht op kinder- derbijslag hebben. Inkomen 1980: maximaal 27.500, Huurprijs: minimaal 1.840,per jaar (153,per maand); maximaal 5.400, per jaar (450,per maand). Huurders die op 1 juli a.s. 30 jaar of ouder zijn, gehuwd (geweest) zijn of recht hebben op kinderbijslag: Inkomen 1980: maximaal 43.000. Huurprijs: minimaal 2.485,per jaar )207,per maand); maximaal 8.040, per jaar (670,per maand). De aanvraagformulieren huursubsi dies die voor het komende subsidie tijdvak zijn te verkrijgen op het ge meentehuis en moeten daar ook in gediend worden vóór 1 oktober 1981. Naast de huursubsidie kan een huurder die een woning, aangemerkt als krot, verlaat, danwel een woning bewoont waarvan de huur verhoogd wordt wegens verbetering van de wo ning, ook in aanmerking komen voor een huurgewenningsbijdrage. De hieraan verbonden voorwaarden zijn: Inkomen 1980: maximaal 43.000, Nieuwe huurprijs: minimaal 600.per jaar (50.per maand) hoger dan de oude huurprijs; maximaal 8.040,per jaar (670,per maand). Aanvraagformulieren zijn te verkrij gen op het raadhuis en moeten daar ook ingediend worden binnen 3 maan den na het ingaan van de nieuwe huur. Het is van belang te weten, dat on der de huurprijs verstaan wordt het per jaar te betalen bedrag, vermin derd met het bedrag dat daarin be grepen is voor het genot van een garage/bedrijfsruimte, voor het ge bruik van meubelen en stoffering, voor de levering van water, gas en electriciteit en voor de levering van warmte. UNIFORMITEIT OP DE ALGEM. BEGRAAFPLAATS Om alle misverstanden over de le vering van kruisen, zuilen en naam plaatjes op de graven op de alge mene begraafplaats Boschhuizen uit de weg te ruimen, dient men van het volgende goede nota te nemen: Kruisen en zuilen kunnen via de gemeente worden besteld in tegenstel ling tot de naamplaten. De nabestaanden dienen zelf te zorgen voor de bestelling van naam platen, waarbij men zich wel te hou den heeft aan de door de gemeente gegeven richtlijnen. SPEL- EN SPORTINSTUIF IN SPORTHAL GROOT SUKSES Het Comité Recreatiesport Venray mag evenals het vorige jaar ook nu weer terugzien op een zeer geslaagd aktiviteit. De instuif die verdeeld was in twee dagdelen, n.l. 's morgens van 10.00 tot 12.00 uur en 's middags van 12.00 tot 16.00 uur werd zeer druk bezocht. Maar liefst plm. 500 schoolkinderen hebben zich op deze dag uitstekend en op sportieve wijze vermaakt. Het was een drukte van jewelste. Vooral de trampoline was erg in trek. Ook een succes was het kleuren. Dit on derdeel was dit jaar voor het eerst in de instuif opgenomen. Het sprak de kinderen wel degelijk aan en het kleuren zal derhalve een volgende keer wederom in het programma worden opgenomen Als afsluiting van de morgen en de middag was er een ballonnenwed strijd. Iedere deelnemer kreeg een ballon die op de parkeerplaats voor de sporthal in groten getale werden opgelaten. De 3 ballonnen die nu het verste komen worden beloond met een leu ke prijs. De deelnemers die aan de ballonnenwedstrijd hebben deelgeno men. kunnen zich met het terugge stuurde kaartje melden op het buro sportzaken en recreatie op het raad huis Daar zal dan bekeken worden welke ballonnen het verste zijn ge komen. Later zal dan de uitslag nog eens in Peel en Maas bekend worden ge maakt. BESTUURSCOM. SPORTZAKEN, JEUGD- EN JONGERENWERK De bestuurscommissie voor sport zaken. jeugd- en jongerenwerk komt op donderdag 14 mei a.s. in kamer 127 van het raadhuis in openbare vergadering bijeen. De aanvangstijd van deze vergadering is vastgesteld op 19.00 uur in plaats van 18.30 uur. In het vervolg zullen de vergade ringen van deze bestuurscommissie altijd om 19.00 uur beginnen. De agenda vermeldt de volgende punten: voorstel tot het verstrekken van een bijdrage uit het jeugdfonds van 500. voor jeugdactiviteiten in de wijk Smakterheide; voorstel inzake erkenning van een peuterspeelzaal in Veulen (vergun ning. subsidiering en huisvestingskos ten). Over dit onderwerp zal advies moeten worden uitgebracht aan het college van b. en w.; raadsvoorstel inzake het instellen van een bovengrens jeugdfonds en (jeugd-)sportfonds raadsvoorstel inzake aanpassing regeling gebruik, beheer en exploita tie sportparken kerkdorpen; discussienota inzake zelfwerkzaam heid. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter COMMISSIE VERKEER BEHANDELD FIETSSTROKEN RONDWEG BRUKSKE Op 11 mei a.s. zal de commissie verkeer in openbare vergadering bijeenkomen op het raadhuis. De vergadering begint om 16.30 uur. Belangrijkste onderwerp van ge sprek zal zijn het voorstel voor het treffen van een verkeersmaatregel t.b.v. de aanleg van fietsstroken op de rondweg Brukske. Het is de be doeling, volgens het voorstel, om van de nu 8 meter brede weg aan beide zijden een strook van een ruime meter af te scheiden m.b.v.. een ononderbroken lijn. Deze fiets stroken zullen worden aangegeven met het witte fietssymbool op de weg. De voordelen van het aanbren gen van de fietsstrook zijn ver schillende er zal sprake zijn van een schei ding van verkeerssoorten (snel- en langzaam verkeer); er is sprake van een visuele versmalling met hel gevolg dat de gemiddelde snelheid van het verkeer op de rondweg lager komt te liggen; op en naast de fietsstrook mag niet geparkeerd worden, d.w.z. de rondweg wordt vrij van ge parkeerde vrachtauto's. Het is de bedoeling dat in de maand juni de fietsstroken worden aangebracht. Voor het overige vermeldt de agenda van de commissies, alleen de gebruikelijke vergaderpunten. DINSDAG DISCUSSIEERT DE RAAD OVER DE WERKGELEGEN HEID Dinsdag 12 mei a.s. 's avonds om zeven uur komt de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen om te discussieren over het rapport „Werk- gelegenheidsonderzoek gemeente Ven ray 1980". Dit is het enige punt, dat op deze avond zal wórden behandeld. Bij de behandeling van dit rapport zullen de volgende ingekomen brie ven worden meegenomen: schrijven van de Federatie Bouw en Houtbonden met nota. welke betreking heeft op de werkgelegen heidsproblemen in de bouw en houtsector; schrijven van enkele CDA-statenle- den uit Limburg aan G.S. van Lim burg over het Tiemstra-onderzoek voor Noord- en Midden Limburg, met name de werkgelegenheid; schrijven van het COREAO met „brandbrief" gericht aan enkele overheidsinstanties, naar aanleiding van een aantal recente beleids voornemens van de centrale over heid; schrijven van de Industriële Club Venray e.o. waarin ongerustheid wordt uitgesproken over de werk- gelgenheidssituatie in Noord Lim burg; schrijven van de Kamer van Koop handel en Fabrieken in Noord Limburg over de werkgelegenheids situatie in Noord Limburg; schrijven van de Nederlandse Ver eniging van Wegenbouwers, waar in aandacht wordt gevraagd voor de nijpende situatie in de grond-, water- en wegenbouw. van 9 tot 36 mei 1981 Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis (kinderkoor), int. Dr. Poels, ouders Jean en Jeanette Poels en zoon Martin Wim v. d. Munck- hof en overl. fam. overl. fam. Cox-Deckers Antoon en Gerrie Maria van Dijck-Duykers. Zondag: vierde zondag van Pasen. 8.00 leesmis int. Karei Jeuken (buurtver. St. Jozef); 9.30 grego riaanse hoogmis, int. Wilhelmus Janssen Christina Vermeulen-Al- bers An Swinkels-van Dijck Herman Ebberink; 11.00 nederland se hoogmis, int. ouders van Veg- chel-Muysers Gerardus v. Bracht Frans van Opbergen Hendrik Keijsers. Maandag: 9.00 oude stichtingen; 19.00 Thij Voesten (buurt). Dinsdag: 9.00 Gerard Manders, Lambertus en ouders voor een oorlogsslachtoffer; 19.00 W. Broers echtgenote en overl. kinderen Frans van Opbergen (bejaardenver- eniging). Woensdag: H. Servatius, bisschop. 8.00 bijzondere intentie; 19.00 Aard v. d. Zwaan en Martinus Litjehs Teng Willemsen- Donderdag: M. Mattias, apostel. 8.00 bijzondere intentie (C.). Vrijdag: Alle heilige bisschoppen van Maastricht. 8 00 Bertha Rovers; 14.00 25-jarig huwelijksfeest Jacobs- Reijnders; 19.00 Thij Voesten An toon Oudenhoven. Zaterdag: 9.00 overleden ouders Neeteson-Custers; 14.00 huwelijks sluiting Leonie Vermeulen en Hans Alards; 19.00 Maria Stiphout-Claes- sen (van de kinderen) Karei Jeu ken en Wim Petronella Janssen- van Dijck Handri Jans Beken en zoon Arnold. Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 uur is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leid sters: Kitty Cleven en Annemie van Meijel. Huwelijksafkondiging: Leonie Vermeulen en Hans Alards. Op de Zondagen 17 en 24 mei is het feest van de eerste heilige communie. Daarom vervalt de 'hoogmis van 9,30 uur en is de mis van 11.00 uur om 11.30 uur. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Bas Houba en Sammie Huibers lezer: G. de Groot. Zondag: 8.00 Petran Poels en Erik Wekking, lezer: M. Janssen; 9.30 Nard Kronenberg en Eric van Gerven; 11.00 Erik en Jilanda Beer- kens, lezer: A. Regli. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Pe tran Poels en Erik Wekking. Woensdag en vrijdag: 19.00 Bas Houba en Sammie Huibers. Vrijdag: 14.00 25-jarig huwelijks feest: Nicole Schwachbfer en Colet te Teunissen. Zaterdag: 14.00 huwelijkssluiting: Maantje Huibers en Inge Truijen. Zaterdag 9 mei: 18.30 Euch. vie ring, int.: uit dankbaarheid voor genezing. Misdienaars: Gert-Jan Wismans en Harm v. d. Bosch. Zondag 10 mei: 9.30 Hoogmis (gregoriaans), int. Fr. Stappers-Pou- wels en Jo Pouwels. Misdienaars: Freek Dirkx en Arno Klein Over- meen. Door de week: Maandag, dinsdag en donderdag avondmis om 18.30 uur. Vrijdag 15 mei: 15.30 Eucharistie viering bij het 40-jarig klooster- feest van Br. Martino v. d. Maat. Geen Avondmis. Zondag 10 mei: H. Missen: 7.30, 9.00. 11.45; hoogmis 10.15 gezongen door Crescendo; 18.00 avondmis. Dinsdag: 5e dinsdag van de An- toniusnoveen. 19.00 avondmis met voorbeden voor eigen en aanbevo len intenties. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Harrie Lenssen Robert Klaus Hein van Lierop. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 overl. fam. Ambrosius; 10.15 Gertruda Jenneskens-Deenen Fe lix Peters; 11.45 overl. ouders Poels-van Dooren Wim Verleijs- donk Dorothea Hendriks-Vermeu- len; 18.00 overl. ouders Kleuskens- Achten. Maandag: 8.00 Clarita Romijn- Snijders tot zekere intentie (Ph.); 19.00 Antoon Luijpers levende en overl. fam. Willems. Dinsdag: 8.00 t.e.v. Maria voor verkregen gunst; 19.00 Lambertus de Lauw en zoon Peter overl. fam. Vermeulen-Dijkmans en Boe- ren-van Wees tot zekere intentie. Woensdag: 8.00 overl. ouders Ak kermans-Timmermans; 19.00 overl. ouders Lucassen-Maassen en Pater Florentius. Donderdag: 8.00 overl. fam. Pe ters-Arts; 19.00 t.e.v. O.L. Vrouw Caecilia Sedee-Pasteuning en overl. fam. Vrijdag: 8.00 Sjang Ewals; 19.00 gezinsmis; Maria Cleven-Maassen fam. Wijnen-Wijnhoven. Zaterdag: 8.00 uit dankbaarheid (Ph.) Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Willy v. d. Beke- rom en Geert Koppes. Zondag: 9.00 Geert Claes en Eric Arts; 10.15 Peter en Martijn Smelt; 11.45 Hans van Geenen cn Jacq. Smetsers; 18.00 Ricky Douwes en Peter Schcenmaekers. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Tonnie Vermeulen; 19.00 Leo en Johan Pouwels. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.1 Ronnie Windrath. Dinsdag en donderdag: 19.00 uur Twannie Peeters. Zaterdag 9 mei: Euch. viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Mis- intentie: voor de parochie. Zendag 10 mei: 9.30 Eerste com munieviering voor de kinderen van de Flierefluit; 11.00 Gezongen euch. viering. Kindercrèche wordt ver zorgd door Ellen Gerrits, Yvonne Cybulski. Misintentie: Dhr. v. Me- gen. Woensdag 13 mei: Euch. viering om 19.00 uur. Misintentie: fam. Lemmen. Vierde zondag van Pasen: Roe pingenzondag en Moederdag. Zaterdag. 19.00 avondmis voor overl. Antoon Creemers voor overl. Frans Stevens en zoon Leo voor overl. familie Kappel- Ewalts. Zang van het dameskoor „Venrode". Zondag: 8.00 leesmis voor overl. cuders Kusters-Ewalts; 9.00 lees mis voor overl. Maria Derks voor overl. Joos Simons en ouders; 10.00 hoogmis als jaargetijde voor overl. Piet Potten voor overl. Harry Valckx. Latyn-Gregoriaanse gezan gen met het kerkelijk zangkoor (meerstemmige mis van Moortgat). 11.30 leesmis'--voor overl. Harry Schrcoten voor overl. Willem Manders en Hendrina Janssen; 18.30 avondmis voor overl. Jan Evers (buurt), j In alle H.H. Missen van dit weekend zal, in verband met Moe derdag, gebeden worden om zegen in onze gezinnen en om het verkrij gen van priesterroepingen. Viert Moederdag niet alleen met het geven van een bloemetje of ge schenkje maar ook door te bidden en God te danken voor alles wat mceder voor ons doet of deed. Maandag 8.00 leesmis tot bijzon dere intentie (zieke); 19.00 avond mis voor overl. Harry Linssen en familie. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl Piet Kusters; 19.00 avondmis voor overl. ouders Hendriks-Seijkens en Wim Brouwers en voor overj. ou ders Litjens-Jaeobs als zesweken- dienst. Woensdag: H. Servatius, bisschop van Maastricht. 8.00 leesmis voor overl. Piet Lomme; 19.00 avondmis voor overl. familie Rouvroye-Ritzen voor overl. Hubertha Janssen- Hendriks. Donderdag: H. Mattias, apostel. 8.00 leesmis voor overl. familie van Gerven-van Rhijn; 19.00 avondmis voor overl. Peter Pelzer voor overl. familie Sijbers-Dielemans en zoon Theo voor overl. Wim Steerneman en zoon Henny. Vrijdag. Alle heilige Bisschoppen van Maastricht. 8.00 leesmis voor overl. Louis Custers; 14.00 plech tige huwelijksinzegening en eucha ristieviering voor het bruidspaar v. d. Bekerom-Mulders; 14.00 uur plechtige huwelijksinzegening en eucharistieviering voor het bruids paar Janssen-van Mil (kapel van Veltum); 15.00 plechtige eucharis tieviering uit dankbaarheid bij ge legenheid van het 40-jarig huwe lijksfeest van de ouders Janssen- Jacobs (Kapel van Veltum); 19.00 avondmis voor overl. familie van Gerven-van Rhijn. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders de Mulder-Aerts; 19.00 uur avondmis voor overl. vader Thie- len en kinderen voor overl. An toon v. d. Heuvel voor overl. Jacques Janssen. Mededelingen: 1. Eerste Communie. Zondag 17 mei om 9.30 doen de kinderen van de basisschool de Kemp hun eerste H. Communie. Zondag 24 mei om 9.30 doen de kinderen van de basisschool Coninxhof hun eerste H. Communie. In verband hiermee is er op beide zondagen geen mis om 9 en 10 uur. Daarvoor in de plaats staan de communie-missen om half tien. 2. Zondag onder de mis van half 12 kleutercrêche in de kleuter school vlak bU de kerk. Leid sters: Mej. Christel Versleden en Jolanda van Nies. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 T. Franken, W. Aben; 9.00 B. Verstegen, M. van Ampting; 10.00 A. Millen, Th. Ur- selman. S. Fijneman; 11.30 J. Dom- meck, O. Geurts; 18.30 G. Krijnen, M. Fijneman. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 R. Duivenvoorde, E. Smits; 19.00 P. van Dinther, P. Arts. Donderdag, vrijdag,'zaterdag: 8.00 G .Hout, C. Berg; 19.00 M. v. d. Heuvel, W. Aben. A.s. zondag 10 mei*om half tien viering van het H Avondmaal in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel. Predikant is Ds. J. Hei ne. Koliekten voor diakonie en kerk. In Blitterswijok geen dienst. Donderdag 14 mei om acht uur gemeente-avond in de koffiekamer. Zaterdag: 19.00 voor een bijzon dere intentie t.e.v. O.L. Vrouw Jan Haegens gest. jaard. Marti nus Reijnders gest. jaard. Mar tinus Hendrix en Anna Gertr. Janssen. Zondag: MOEDERDAG. 8.30 An na Gertrudis Janssen-Renkens; 10 00 GEZINSMIS - Thema: MOE DERDAG. Pierre Jacobs gest. jaard. overl. ouers Hendriks-Geurts Lies én Herman Jeuken-Verhuls- donk Gerda Janssen-Keilholz overl. fam. Siebers-Camps en Nijs- sen (Kinderkoor). Maandag: 9 uur gest, jaard. Ge rardus v. d. Voort en echtgenote. Dinsdag: 9 uur Broeder Drabbels. 19.00 K.V.V. Woensdag: 9 uur Bert Daniëls (v.w. familie Rongen). Donderdag: 9.00 uit dankbaarheid. Vrijdag: 9.00 tot zekere intentie; 14.30 uit dankbaarheid bij 25 jarig huwelijk Reijnders-Custers. Zaterdag: 19.00 Jaard. Antoon Tacken en Wilhelmina Janssen Lena Driessen (v.w. de buurt) Jongerenkoor. Misdienaarsbeurten Zaterdag: 19.00 Paul Janssen, Ro land Tacken, Michel van Dijk, Ivo Franssen. Zendag: 8.30 René Theeuwen, Frits Dupont, Ronny Pelzer, Hans Holtackers; 10.00 Jan Rutten, Sjac- kie Wilmsen, Reel Folkerts. Leon Hendrix. Dinsdag: 19.00 Ronny Pelzer. Hans Holtackers- Vrijdag: 14.30 Ivo Franssen, Frits Dupcnt. Kermiszondag. Zaterdag: 19.00 pl. H. Mis met Vormsel door mgr. Castermans, ver zorgd dcor de kinderen Basisschool. Int maandd. Maria Heidens-Snellen, tot intentie van de vormelingen: Theodora Willemsen-Opheij (koll.j; Simon Classens en een zieke. Zondag: 8.30 H, Mis tot inten tie familie Sch.; 10 uur Hoogmis maandd. Mathijs Geurts en Jan Speijken (koll.). Maandag: 10.00 gez. H. Mis Toos Duijkers-Jenniskcns vanwege mis- sienaaikrans. Dinsdag: 10.00 gez. H. Mis voor ens pastoraat en pastoraat van pas toor Buschman. Woensdag: 8.00 H. Mis bijzondere intentie. Donderdag: 8.0P H. Mis overleden ouders. Vrijdag: 8.00 H. Mis st. Marl. van Oirschot en Catharina Loonen. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis So phia Verdellen; maandd. Truus Guffens-Swinkels; Jan Speijken (collega's Bakkerij Rongen); Theo dora Willemsen-Opheij (koll.). 4e zondag van Pasen: Roepingen zondag. Moederdag. Misdienaars: Mark Donders en Marcel Classens; Luc Vennekens en Rob Weys; Hoogmis: Edwin Dinghs en Hans v. d. Ven. Zaterdag: 19.00 t.e.v. O.L Vrouw, voor het geestelijk en tijdelijk wel zijn van onze parochianen. Zondag: 8.00 Truus Smits-Jans sen; 10.00 te v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Maandag: 19.00 uit dankbaarheid (S). Dinsdag: 8.00 overl. fam. Clas- sens-Janssen. Woensdag: 8.00 uit dankbaarheid (V.). Tevens tot int. van de offe raars. Donderdag: 8.00 jgt voor Mar tinus Keysers en Catharina Helle gers. Vrijdag: 8.00 overleden ouders Verhoeven-Houben. Zaterdag: 19.00 ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. VUfde zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten Ism. v. Johanna Weijs- Wijnen lsm. v. overl. fam. Voer- mans-Kursten en zoon Antoon. Zondag: 8.00 lsm. als gest. jrd. voor Gerard Rein tj es lsm. tot bijz. intentie; 10.00 hgm. als gest. jrd. voor Eduard en Stans Dietz hgm. v. Elisabeth van Nieuwenho- ven-Weekers en Frans van Ba vel; 11.15 lsm. v. Gerard Thijssen weekd. v. Maria Loonen-Scheffers maandd. v. overl. ouders Litjens- Reintjes. Maandag: 19.00 lsm. uit dank baarheid (V.) Mathieu Vervuurt en overl. fam. Dinsdag: 19.00 lsm. voor Mathijs Litjens en echtg. lsm. v. Maria Ach ten-van Dijck en overl. ouders. Woensdag: 19.00 lsm. v. Mia Lan- genlkamp-Litjens (vanw. fam. Bal- tussen) maandd. v. Elly Loonen en Elly van Berlo. Donderdag: 19.00 lsm. v. overl. ouders v. d. Berg-Jacobs Jozef Martens en overl. fam. Vrijdag: 7.30 maandd. v. overl. ouders Martens-Smedts en Henri Martens tot bijz. intentie; 14.00 zilveren huwelijk Litjens-Lemmen. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten lsm. v. Helm Claessens en Nelly Claessens-Derikx. Onder deze H. Mis wordt het vormsel toe gediend door Vicaris-generaal Gas termans aan de schoolverlaters. De eerste banken in de nieuwe kerk zijn dan gereserveerd voor de vor melingen en hun ouders. Misdienaar: 19.00 Olaf Terpstra. Akolieten: za 19.00 Tj. Jenniskens en H. van Rhee; zo 8.00 J. Janssen; 10.00 R. Kuenen, W. Heidens en R Janssen; 11.15 W. Emonts en Tw. Hegger. Huweiykafk.: Wim Verheijen en Marjan Nellen (Heide); Bert van Hees en Mien Pelzer (Venray). Vierde zondag van Pasen. Roepin genzondag 10 mei 1981. Zondag: 8 uur H. Mis voor de overleden familieleden Ewals-Fleu- ren; 10 uur Hoogmis voor de over leden ouders Geurts-v. d. Broek. In deze Hoogmis doen de kinderen de Eerste H. Communie. Bijeenkomst van ouders en Eerste Communican ten om kwart voor 10 bij het veld- kapelletje. Misdienaars van de Hoogmis: Johnny en Marco van Kempen, Joop Drabbels, Wilbert Claessens, Berrie Fleuren en Mar- tien Jenqiskens. Misdienaars van de week. Mark Koonings en Aron Voermans. Maandag: 8 uur H. Mis voor Wim Derikx en overleden familie leden Derikx-Voesten van de Be jaarden. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Nel lie Claessens-Derikx. Woensdag: 8 uur geen H. Ms; cm 2 uur plechtige Jubileummis b.g.v. het 40-jarig Huwelijksfeest van het Bruidspaar Jan van Veg- chel en Paula Lemmen. Donderdag: 8 uur H. Mis voor Lien Peeters-Janssen. Vrijdag: 8 uur H Mis voor Toon Huisman. Zaterdag: Om 16.30 Avondmis. In deze Avondmis worden de kinde ren van de zesde klas gevormd door vicaris-generaal Mgr. A. Cas termans. De avondmis is tot int. van de Vormelingen. Zondag 10 mei, 4e zondag van Pasen. Zaterdagavond cm 7 uur Hgm. jgt. zal. Tina Groetelaars-Stroeken. Zondag: half tien Hgm. tot in tentie van onze communicantjes. Om kwart over negen wprden zij dcor de fanfare afgehaald, 11.15 u. 4e zeswekendienst voor zal. Marlie Weys. Maandag: 8 uur lsm. overl. ouders Jaccbs-van Dijck. Dinsdag: 5e dinsdag ter ere van de H, Antcnius van Padua. 8 uur lsm. ter ere van H. Antonius van Padua, int. offerblok Woensdag: 8 uur lsm. zal. Sef Linders en cverl. ouders. Donderdag: 8 uur lsm. zal Bei- van Ooi en zoon Wim. Vrijdag: 8 uur lsm. uit dank baarheid fam. Wilms. Zaterdagavond om 8 uur Hgm. jgt. zal. Peter Joh. Ewals, echtg, en overl. familie. Misdienaars: Leyssen, -Spreeuwen- berg. Zaterdag: 19.00 1) H. Mis uit dankbaarheid fam. Philipsen-Peters 2) jgt. voor Mevr. Verhoeven-Arts. Zondag: 8.30 H. Mis voor overl. par. Toon Marcellis, Marian van Haperen, Jan Hendrix. Fransje Vriens en Jeu van Ass; 10.00 H. Mis uit dankbaarheid; 11.30 H. Mis voor overl. ouders Poels-Reines. Maandag: 19.00 1) maandd. v. Toon Marcellis; 2) weekd. v. Jeu van Ass. Dinsdag: 8.00 H, Mis v. overl. fam. Arts-Willemse, Woensdag: 8.00 H. Mis voor Harrie Peeters. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Pe ter Johannes Philipsen. Vrijdag: 19.00 H. Mis voor Jacob Arts en overl. ouders. Zaterdag: 19.00 H Mis voor oved- ouders Arts-Gielen en Harrie en Jacob Arts. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Rob Koonings en Roel Emonts. Zondag: 8.30 Ko Flinsenberg en Francis v d. Hoff; 10.00 Joost van Elzakker en Jos Bovee; 11.30 Willy Hendriks en Karei Dekkers. Weekdagen: Peter Peeters en Wil- fried van Dijk. Mededeling: Het komende weekend wordt in heel Nederland Roepingenzondag gevierd. Gelukkig neemt het aan tal roepingen weer wat toe, zodat er bijna in alle bisdommen weer convicten zijn voor priesterkandi daten. Daarom houden wij het ko mende weekend een extra kollekte voor de grote onkosten van deze opleiding. Hopenlijk wilt U deze kollekte goed gedenken. Zaterdag 9 mei: 19.00 Avondrrffs voor Maria Asselberghs, overl. ou ders van Es, Toon en Dick en voor fam. van Weerdeburg. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor onze moeders en tot persoon lijke intentie en voor fam. Bas- tiaans; 10.00 Hoogmis voor alle moeders voor Antonia Bovens, overl. fam. Sijbers en uit dank baarheid. Maandag: 8.45 H. Mis voor overl. zusters en broeders van de Carmel, fam. Rijken-van Hees en voor fam. Altink. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor overl. fam. Berden en fam. Tadke. Woensdag: 8.45 H. Mis ter ere van de H. Jozef voor vader Kers ten, fam. Linders, Therese Herc- kenrath-van Lieshout, Gerardus Gooren, Josephina Janssen en voor fam. van Weerdenburg. Donderdag: 8.45 H. Mis voor fam. Gerrits-Oudenhoven en voor alle weldoeners. Vrijdag: 8.45 H. Mis tot int van een 40-jarig huwelijksfeest en ter ere van de H. Jozef. Zaterdag 9 mei: 7 uur jgt. toon Egelmeers. Zondag: 4e zondag na Pasen, ste Communie van de 2e klas Vandaag ook Roepingenzondag uur Eerste Communie van de deren. Intentie voor de kind en hun ouders; 11.30 voor P ZwitserloocL Maandag: 8.30 jgt. Leona Kessels, Maria Kaffers. Dinsdag: feest van Sta Pan tius. 8.30 jgt. Martinus Pubben Woensdag, feest van St. Se tius, Bisschop van Maastr Schoolmis 4-5-6 klassen. 8 Jaccbus v. d. Heuvel, overl ouders en kinderen; 7 u. 's avi Rozenhoedje bij Mariakapel; tie Roepingen. Donderdag: feest van H, Maï| Apostel. 8.30 jgt. Petronella berta en Margaretha Emonts. Vrijdag: 8.30 jgt. Marinus T sen en Maria Arts. Zaterdag: feest van Pasd Baylon. 7 uur Joh. van Osch-J sen. Misdienaars: zondag 10.00, wc dag en zaterdag: Angelique Linden en Margo Rongen; 11.: tri van Hoof en Chantal Wiln Kcllektanten: zaterdag 7 uuj Verhaag; zondag 10.00 J. van H 11.30 Emonts. Kerk schoonmaken 14 mei: n: van Hoof-Gielx, Coppelenberg mevr. v. d. Heuvel,Grootdorp. Dit weekeinde is ook weeke voor de Oosterse Kerk. Zaterdag: 19 uur tot int. van v. d. Pas. Zondag: 10 uur tot int. van v d. Heuvel. Maandag: 8 uur voor Henk buurs. Dinsdag: 8 uur voor weisla van een examen. Woensdag: 8 uur voor F: Geven namens de buurt. Donderdag: 8 uur overl, Pouwels-v. d. Steeg. Vrijdag: 8 uur overl. fam. A Kuypers, Zaterdag: 19 uur tot int. van f Botden. De bijbeltoespraak in de koni rijkszaal van de Jehovah's Gel gen komt te vervallen i.v.m. congres te Bennekom. U bent harte welkom op zaterdag 9 mei zendag 10 mei van 10.00 v.m. 4.00 n.m. te komen luisteren n bijbel toespraken in het thema v „Strijd de voortreffelijke strijd het geloof". Adres: Congreshal van Jehova Getuigen, Edeseweg 147, Bennek NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo es el dia la Madre: felicidades para to: las Madres de nuestra colonia. E domingo NO habrè Misa porque Padre Juan debe ir a Venlo p bautizar a las once y media, la Iglesia del Colegio de los Ag tinos al hijo de Julién y Angeli Martines. SI el domingo el dia de mayo habrè Misa en nuei capilla Overloonseweg 2 en Venr Esta Misa cantada de Requién ofrecerè por el descanso eternoi la alma de la Senora Da. Salvadi Ramirez Moreno que a la edad 81. aftos, el viernes pasado, ha lecido en Valencia: es la Madre Virtudes Naves Ramirez Despi de la Misa reunión en la salita convento por el p'same. Hasta vista NOTICIAS CULTURALES Cadauno de Vds recibera el tei en Castellano de la reunión de colonia espanola. el sabado pass en El Centro sobre el Welzijnsp! 1982/1985 Deelplan Culturele M derheden. Estaban presentes 34 p sonas espanolas. El Padre Juan i taba en su calidad de miembro da ccmisión. El viernes el dia de mayo a las 16.00 horas de tarde habra una reunión de to los estranjeros que viven en Vi ray con todos los miembros de Comisión en la Casa Municipal Venray para aprobar la redaca definitiva de este Rapport y el P- Definitivo. Con gran éxito el grupo folc rico de nuestra colonia ha parti pado en la celebración del cu pleanos de la reina Beatrix el 30 de avril. Los jóvenes parti paran también en el Jeugdvi daagse. Hasta la vista! BRAND IN RIETMEUBELZAA Even na sluitingstijd van de y dagsc koopavond werd brand dekt in de zaak van rieten meu's len in het Schoutenstraatje, onverklaarbare oorzaak was bra ontstaan in de voorraad meubelen. De brandweer die recordtijd ter plaatse was en i groot materieel was uitgerukt 1 uitbreiding voorkomen. Op dat r ment was echter van de gehele i ventaris niets meer te redden. Venrays politie hield de v> kijklustigen op veilige afstand, c dat gevaar bestond dat ruiten 5 den springen en dat het vuur t overslaan naar belendende perceh Dat kon worden voorkomen. Wat niet verbrand was, was herstelbaar beschadigd door en roet. Ook de naast gelegen ju- we'ierszaak liep rookschade op. 1 schade bedraagt meerdere tiendu zenden guldens. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uu inleveren bij dit blac

Peel en Maas | 1981 | | pagina 16