GEMEENTEPRAAT r NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY TEMMEN BIJ VOLMACHT OF IN EEN ANDER STEMBUREAU HET EDUCATIEPLAN 1. iTEMMEN IN EEN ANDERE PLAATS (EEN ANDER STEMBUREAU) leze mogelijkheid is bijvoorbeeld belang voor mensen die in een lere gemeente werken en 's avonds laat thuiskomen of alleen voor weekeinde naar huis gaan. En degenen die na 14 april 1981 een andere gemeente (in Ne land) zijn vertrokken en (dus) nog hun oude gemeente voor de stem- ig worden opgeroepen. Ie regeling voor het stemmen in 'n ere gemeente en/of een ander ibureau is als volgt: 26 mei is het weer zover Op dinsdag 26 mei a.s. worden de verkiezingen gehouden voor de Tweede Kamer. De meeste kiezers zullen op die dag persoonlijk hun stem gaan uitbrengen. En wel in het stembureau dat op hun oproe- pingskaart is vermeld. Er zullen echter ook kiezers zijn die niet per soonlijk kunnen komen, b.v. door ziekte. Verder kan het voorkomen dat men op 26 mei niet in de gemeente is waar men voor de stem ming wordt opgeroepen. In zo'n geval is het toch mogelijk om te stemmen. Men kan namelijk zijn stem laten uitbrengen door een andere kiezer, dat wil zeggen bij volmacht stemmen. Verder bestaat de mogelijkheid om van te voren te regelen dat men zijn stem in een andere plaats kan gaan uitbrengen. 1. VERZOEK i moet een aanvraag doen om zogenaamde kiezerslegitimatie- r' te krijgen Deze aanvraag kan m 1 riftelijk of mondeling gebeuren. SCHRIFTELIJK AANVRAGEN lie elders wil stemmen, kan dit riftelijk aanvragen bij de burge- •ster van de gemeente waar hij/zij 14 april (de dag van de kandi- m 1 (stelling) in het kiezers register is Bfiomen. Voor de aanvraag moet ruik worden gemaakt van een rgeschreven formulier. Dit is kos- os bij iedere gemeente verkrijg- r. In Venray kan men voor zo'n en i mlier terecht bij het bureau be- ks j ingszaken, geopend dagelijks van tot 12.00 uur en donderdag van K#f) tot 17.30 uur. aanvraag moet voor 13 mei a.s. den ingestuurd, zo mogelijk met jproepingskaart erbij. ks< MONDELING AANVRAGEN sdra men de oproepingskaart heeft angen, kan men ook mondeling im foeken om elders te mogen stern- Dat moet men wel persoonlijk i en wel voor 22 mei a.s. Hier- kan men alleen terecht bij de im (bureau verkiezingen) en gemeente waar men op 14 april ld ingeschreven als kiezer. Daar 1 men zijn oproepingskaart over- 2. KIEZERSLEGITIMATIEKAART inwilliging van het verzoek wordt etekend op de oproepingskaart. om moet die ook worden meege- ht. De oproepingskaart wordt door aantekening omgezet in een kie- egitimatiekaart. Met deze kaart men op de dag van de stemming iezer terecht bij iedere willekeu- tembureau. in en buiten de eigen tente. STEMMEN BIJ VOLMACHT ie verhinderd is om persoonlijk omen stemmen, kan zijn haar laten uitbrengen door een ande- iezer. Hij of zij moet die andere ïr dan als gemachtigde aanwijzen, roor zijn 3 mogelijkheden. In alle Hen gelden daarbij de volgende Is: e eenmaal gegeven volmacht kan iet worden ingetrokken; Is men een ander gemachtigd eeft. mag men natuurlijk niet ook og eens zelf gaan stemmen. drie manieren kan men ervoor en dat men zijn/haar stem door andere kiezer bij volmacht mag uitbrengen: len kan dit schriftelijk aanvragen, ten kan zijn oproepingskaart aan en ander overdragen en zodoende lie ander machtigen. Voorwaarde dat die ander tot hetzelfde temdistrict behoort, da wil zeg en naar hezelfde stembureau loet. Us het nodig blijkt, kan men ook en al gekregen kiezerslegitimatïe- aart (waarmee men zelf elders stemmen) overdragen en als- log een ander (ook weer uit het- elfde stemdistrict) machtigen. SCHRIFTELIJK AANVRAGEN en schriftelijke aanvraag om bij lacht te mogen stemmen moet Sen ingediend voor 13 mei a.s. wel bij de burgemeester van de eente waar men voor de stemming it opgeroepen. Voor het aanvra- moet het voorgeschreven formu- worden gebruikt. Dit is kosteloos rijgbaar. De aanvraag moet zowel de volmachtgever als door de lachtigde zijn ondertekend. Als ge bigde kan in dit geval optreden reen die stemgerechtigd is. De achtigde hoeft niet in dezelfde ge- nte ingeschreven te zijn. e volmachtstem hoeft ook niet te den uitgebracht in de gemeente r de volmachtgever is ingeschre- Dat kan bij deze verkiezingen in e andere gemeente, e aanvraag is wél iets minder een- dig, wanneer de gemachtigde niet letzelfde kiezersregister is opgeno- 1 als volmachtgever. Dan moet na lik het ingevulde aanvraagformu- nog worden voorzien van een daring door de burgemeester van Qemeente waar de gemachtigde kiezer is ingeschreven, oldoot de aanvraag aan alle re dan krijgt de gemachtigde een nachtlegitlmatiekaart. Die moet hij/ inleveren bij het stembureau om 'Hmachtstem te mogen uitbrengen. OVERDRACHT VAN DE KIEZERS LEGITIMATIEKAART AAN EEN ANDERE KIEZER Ook wanneer men al een kiezers- legitimatiekaart heeft gekregen om zelf elders te kunnen stemmen, be staat de mogelijkheid om alsnog aan een andere kiezer volmacht te geven Bijvoorbeeld in geval van ziekte. Men kan de kiezerslegitimatiekaart weer op dezelfde wijze als de ongewijzigde oproepingskaart (zie hiervoor) aan 'n ander overdragen. Dat kan dus even eens tot en met de dag van de stem ming. Ook hier geldt dat men wel iemand moet machtigen die zijn stem moet uitbrengen in hetzelfde stemdis trict. INLICHTINGEN Verdere inlichtingen over het stem men bij volmacht of elders en natuur lijk ook over andere verkiezïngsaan- gelegenheden kan men krijgen bij de afdeling bevolkingszaken, telefoon 83838, toestel 134. BOUWVERGUNNING AANGEVRAAGD Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende plan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd plan bouwvergunning te ver lenen voor: het bouwen van een woning aan de Veulensewaterweg ter vervanging van de Veulenseweg 2 t.n.v. P. G. Jans sen. het verbouwen van het pand op de hoek Paterslaan-Kruisstraat t.n.v. A. Toktas; het- uitbreiden van een jongv/éestal aan de Kempkesberg 30 t.n.v. A. P. Franken; het verbouwen van de bar aan de Stationsweg 16 t.n.v. P. Timmermans; het bouwen van een autobox aan de St. Barbarastraat t.n.v. A. J. M. J. de Kleyne, het verbouwen van de winkel aan de Merseloseweg 20 t.n.v. T. Vranken, het bouwen van een woning aan de Kerkweg op perceel M 508 (ged.) t.n.v. P. J. T. Koopmans. het verbouwen en uitbreiden van de bioscoop op de hoek Kempweg- Merseloseweg t.n.v. R. Cattoir; het bouwen van een woning aan de Albionstraat op perceel N 757 t.n.v, C. Jeuken; het plaatsen van een erfafschei- ding aan de Menuetstraat 18 t.n.v. C. T. M. van Lieshout; het uitbreiden van de Biologische School aan de Eikenlaan 76 met een dierenpraktijklokaal t.n.v. de Vereni ging van Voortgezet Onderwijs in Limburg het uitbreiden van een loods aan de Rouwkuilenweg 37 t.n.v. H. G. Willemse; het bouwen van een carport aan de Ailegrostraat 28 t.n.v. M. Rutten; het vernieuwen van een garage- hobbyruimte aan de Hogeweg 2 t.n.v. J. H. Bastiaans; het verbouwen van een garage berging tot praktijkruimte-berging aan de Stationsweg 139 t.n.v. J. Effing: Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 11 mei 1981 gedurende veertien dagen voor iedereen ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schrifte lijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 8 mei 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche VERKLARING VAN GEEN BEZWAAR Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 15 april 1981 aan het ge meentebestuur verzonden de navolgen de verklaring van geen bezwaar, zo als bedoeld in artikel 50, lid 8 van de Woningwet en artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunning voor: het bouwen van een woning aan de Kerkweg op perceel M 508 (ged.) t.n.v. C. Janssen. Deze verklaring van geen bezwaar kan worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van deze verklaring van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Wet AROB een bezwaarschrift indie- nienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn waarbinnen een even tueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 8 mei 1981 De burgemeester van Venray mr. H. J. M. Defesche STEMBUREAUS EN AANPLAKBORDEN Voor de tweede kamerverkiezingen op 26 mei a.s. zijn door de gemeente zoals gewoonlijk weer aanplak borden geplaatst. Hierop kunnen de aan de verkiezingen deelnemende politieke partijen en groeperingen hun affiches kwijt. Uiteraard wordt er weer van uit ge gaan, dat de plakkers respect zullen hebben voor elkaar en niet het ene affiche met het andere overplakken. De aanplakborden zijn geplaatst na bij de stembureaus. In Venray-centrum: Raadhuis, Raadhuisstraat 1 noodgebouw Mavo-school, Min Ch. Ruysstraat 1; St .Franciscusschool, Eikenlaan 1; school De Essel, St. Ursulastraat 15; bejaardencentrum Het Schuttersveld, ingang Bergweg; restaurant Thielen, Kennedyplein (Ken- nedystraat 25); basisschool De Kemp, Kruitweg 12; aula Den Hoebert, Westsingel 1, restaurant Vlakwater, Kempweg 162; bejaardensociëteit Mozartstraat 20a, Brukske; basisschool De Foekepot, Kiosk 3; wijkcentrum, Brukske 1 schouwburg De Kerkdijk, ingang t.o. garage Gommans; Huize St. Anna, ingang Noordsingel; peuterspeelzaal Hubenhof 67. Op de kerkdorpen: Oostrum. gemeenschapshuis. Water molenstraat 1; Oirlo, zaal Rongen, Hoofdstraat 43; Castenray, café van Rhee, Horster- weg 53; Veulen, café-zaal 't Veule, Veulense weg 49; Leunen, gemeenschapshuis, Albion straat 28; Heide. Jeugdhuis Gelderkoel. Heidse- weg 28: Ysselsteyn, gemeenschapshuis, Put- tenweg; Merselo, zaal Arts, Grootdorp 33; Vredepeel, gemeenschapshuis; Smakt, Pelgrimshuis, St. Jozeflaan. BOUWVERGUNNING VERLEEND Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 6 mei 1981 voor xJe navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van oeze publicatie op grond van de Wet Administratieve nechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgefneester en wethouders. het bouwen van een garage aan de Kuiperstraat 13 t.n.v. L. H. H. Jen- neskens; het verbouwen van de woning Nevadahof 8 t.n.v. J. C. Ellis; het bouwen van een berging aan het Grootdorp 5c t.n.v. H. W. Jacobs; het uitbreiden van de woning Dr. Poelsstraat 21 t.n.v. L. L. G. van Ha ren; het verbouwen van het winkelpand aan de Prins Bernhardstraat 15 tot kantoor t.n.v. Accountants-Belasting- adviesburo Ruhl en Haegens te Over- loon; het intern verbouwen van het pand Jan Henssenstraat 2 van woning tot winkel t.n.v. W. A. O. van Soest; het uitbreiden van de garage-ber ging aan de Hoogriebroekseweg 5 t.n.v. W. G. M. Kateman; het plaatsen van dakkapellen op het pand aan de St. Servatiusweg 21 t.n.v. H. M. H. Bloemen; het plaatsen van 3 kunstwerkmobie len aan de Julianasingel nabij het Zuid-Ooster busstation t.n.v, gemeen tebestuur Venray. Venray, 8 mei 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche AANLEG SPEELTERREIN AKKERWEG Reeds meerdere malen is het ge meentebestuur benaderd door de be woners uit de omgeving van de Ak- kerweg over de bestemming van het nu nog braakliggende terrein aan de Akkerweg naast garage van Haren. Men wilde hier graag een speelter- reintje voor de jeugd. Aanvankelijk heeft de gemeente ge meend hieraan geen gehoor te geven omdat het terrein voor bebouwing is bestemd. Omdat op dit moment nog geen concrete plannen voor dit ter rein bekend zijn wil het gemeente bestuur het terrein TIJDELIJK als een speelgelegenheid inrichten. De bewoners wordt er evenwel dui delijk op gewezen, dat op geen enke le wijze rechten kunnen worden ont leend voor vervangende speelruimte in de toekomst. Zodra concrete plannen voor be bouwing ontwikkeld worden, zullen de te plaatsen speeltoestellen onmid dellijk moeten worden opgeruimd. Er zullen om de kosten te be perken alleen speelwerktuigen worden geplaatst, die door de eigen dienst gemeentewerken kunnen wor den gemaakt. De gedachten gaan uit naar het plaatsen van een klimrek, banden schommel e-d. De definitieve keuze zal worden be paald in overleg met de bewoners. Werk aan de welzijnswinkel De gemeentelijke welzijnsplan ning nadert haar eindpunt. Eén van de onderdelen voor het wel zij nsplan wordt gevormd door het EDUCATIEF PLAN. Dit deelplan is door een werk groep opgesteld en is in concept klaar. In een tweetal artikelen wil len wij het educatief plan belich ten. WAT IS EEN EDUCATIEF PLAN? Helaas zijn moeilijke woorden niet altijd te vermijden. Ook nu gen de. niet. Waar het om gaat is het vol- Veel mensen hebben, ook als zij soms al lang de „schoolbanken'' hebben verlaten, behoefte aan on derwijs, beroepsscholing of vor ming op latere leeftijd. Kortom, men wil iets leren of met een moeilijk woord men heeft behoefte aan educatie. Om aan deze wens te kunnen voldoen is er nogal wat nodig aan maatregelen, voorzieningen en geld. Dat alles komt er niet zomaar. Bo vendien moet er voor worden ge zorgd dat er niet allerlei voorzie ningen dubbel komen en andere er helemaal niet komen. Daarom wordt een educatiefplan gemaakt, waarin geprobeerd wordt zo goed mogelijk aan te geven: welke behoeften er onder de mensen in Venray leven als het gaat om nog wat te leren; op welke wijze hieraan het bes te tegemoet kan worden geko men, dus wie gaat het doen en waar kan dit het béste gebeu ren; hoeveel geld en eventueel ande re middelen (lokalen e.d.) er nodig zijn om dit te realiseren. Hiermee is meteen aangegeven wat er globaal gesproken in zo'n educatief-plan staat. IS LEREN OP LATERE LEEFTIJD BELANGIUJK? Deze vraag zou, hoe gek het ook klinkt, beantwoord kunnen worden met een reek,s andere vra gen. Wal dacht U bijvoorbeeld vaj» de volgende: Zou iemand die vroeger niet of maar mogelijkheden krijgt om via andere beroepsopleiding toch weer werk te krijgen, dit wil len? Zou iemnad die M-oeger niet of nauwelijks heeft ler^n lezen en schrijven om welke rédeneiTdan ook, dit toch niet willen leren? Zou iemand die vroeger geen kans heeft gekregen om verder te leren, maar deze kans nu wel krijgt, dit willen?., Kunt u zich voorstellen dat er mensen zijn die graag bij willen blijven en mee willen praten over allerlei gebeurtenissen en zaken in onze samenleving? Kunt u zich voorstellen dat er mensen zijn die hun vrije tijd voor een gedeelte willen vullen met bijvoorbeeld het leren van een vreemde taal? De praktijk bewijst dat alle vra gen zonder meer met ja te beant woorden zijn. Hiermee is ook aan gegeven dat mensen om verschil lende redenen nog iets willen leren, namelijk: om IN TE HALEN, waarvoor men vroeger geen kansen kreeg of de kans niet heeft genomen; om BIJ TE BLIJVEN in de maatschappij; omwille van een stuk algemene ONTWIKKELING. SITUATIE IN VENRAY Door de werkgroep die het edu catief plan heeft voorbereid, is ge probeerd na te gaan wat de men sen in Venray zoal, willen leren. Dit is een moeilijke zaak omdat je niet iedereen in Venray kunt vra gen of en wat men wil leren. Bo vendien is het mogelijk dat mensen nu iets nog niet willen, maar over enige tijd wel, omdat de omstan digheden soms heel snel kunnen veranderen. Toch is en blijft een educatief plan afhankelijk van wat de men sen willen. Daarom heeft de werk groep geprobeerd om dit enigszins in beeld te brengen. Zij heeft dit gedaan via gesprekken, onderzoek bij bestaande organisaties enz. Al dit materiaal is verzameld en daaruit zijn toch zoveel gegevens tevoorschijn gekomen dat met ta melijk grote zekerheid het volgen de te zeggen valt: Er zijn nogal wat mensen in Ven ray die geen werk hebben. Met een vorm van praktische bijscholing of 21 MEI INSPRAAK AVOND EDUCATIEPLAN Stap voor stap nadert de welzijnsplanning van de ge meente Venray haar eind punt,. Met het gereedkomen van het concept educatief plan is weer een stap in Aie richting gezet. Het educatief plan gaat in op de behoefte die er bestaat aan onderwijs, beroepsscho ling op latere leeftijd en hoe dit georganiseerd kan/moet worden. Op DONDERDAG 21 MEI zal een inspraakavond wor den gehouden over dit plan. Het is dan voor iedereen mo gelijk zijn of haar mening te zeggen over het plan en sug gesties te doen voor het plan. De avond zal worden gehouden in de burgerzaal van het raadhuis en begint om 19.30 uur. Bent U geïnteresseerd naar de inhoud van het concept educatiefplan? U kunt het le zen in de infotiek in de hal van het raadhuis. U kunt een exemplaar van 't plan krijgen bij de heer R. Zeelen op het raadhuis (kamer 106). omscholing zouden deze mensen wellicht geholpen kunnen worden. Op dit terrein zijn er wel wat mo gelijkheden. Met name moet je hierbij denken aan: omscholingen/opleidingen bin nen bedrijven en instellingen; omscholing/opleidingen via pro gramma's voor werklozen (STUW); omscholingen/opleidingen via 't centrum vcor vakopleiding voor volwassenen. Zo'n centrum is er bijvoorbeeld in Venlo. De werkgroep is van mening, dat er meer mogelijkheden zouden moe ten komen. Zij is ook van mening dat deze mogelijkheden er moeten komen via heel goed overleg tus sen o.a. arbeidsburo, bedrijven en onderwijsinstellingen. Dit vooral om te voorkomen dat er (werk loze) mensen opgeleid worden voor banen en beroepen waaraan geen behoefte bestaat. Er zijn ook in Venray heel wat mensen die op latere leeftijd tol de ontdekking komen of zijn gekomen dat zij nog iets willen leren: Er zijn b.v. nogal wat mensen die niet of heel slecht kunnen lezen en schrijven. Via het Plaatselijk Educatief Centrum (P.E.C.) bestaan er sinds enige tijd mogelijkheden om dat als nog te leren. De werkgroep vindt dat dit zeker de eerste ja ren zo moet blijven. Er komen tamelijk veel mensen (Turken, Marokkanen, Spanjaar den enz.) in Venray te wonen. Deze hebben grote problemen omdat zij nauwelijks Nederlands kunnen lezen en schrijven. Al hoewel er reeds wat voor deze mensen gedaan wordt is de werkgroep van mening dat dit beter aangepakt kan en moet worden. Er zijn vrij veel mensen die vroeger geen kans hebben gehad om b.v. middelbaar onderwijs te volgen en dit alsnog willen doen. Met name bij veel vrou wen bestaat deze behoefte. Voor Venray bestaat deze kans o.a. via de avond-MAVO en, zij het enigszins anders, via de Open School. De werkgroep is van me ning dat beide instellingen niet alleen behouden moeten blijven, maar dat zij ook verder uitge bouwd dienen te worden. Tenslotte blijken diverse men sen gebruik te maken .van zgn. schriftelijk onderwijs. Deze men sen hebben het extra moeilijk, omdat zij alles zelf moeten doen. De werkgroep is van mening dat nagegaan zou moeten wor den of via het P.E.C. toch enige hulp aan deze mensen gegeven zou kunnen worden. In de gemeente worden allerlei cursussen georganiseerd voor men sen om zicht te krijgen of te blij ven houden op allerlei zaken in de samenleving. Het is nauwelijks mo gelijk om alle wensen en mogelijk heden in beeld te brengen. Gewe zen kan worden op: cursussen van Vormingscentrum Koken vergt ook theorie bij de Open School voor Jong Volwassenen; cursussen van Volksuniversiteit; cursussen van Volksuniversiteit; cursussen van allerlei vrouwen organisaties; cursussen voor vrijwillig kader (sociale school, sportkader, peu- terspeelzaalwerk, jeugdwerk enzj De werkgroep is van mening dat al deze mogelijkheden moeten blij ven bestaan en dat er zelfs moge lijkheden zijn om deze uit te brei den. O.a. denkt de werkgroep aan cursussen die samenhangen met al lerlei onderwijsvernieuwingen, ouderparticipatie en zgn. preventie- aktiviteiten. Met dit laatste wordt gedoeld op alle aktïviteiten die er op gericht zijn het eigen vermogen tot een geestelijk en maatschappe lijk gezond leven te ontwikkelen, in stand te houden of te vergroten maar kan er ook op gericht zijn de samenleving en het leefmilieu zodanig in te richten dat ze ge zondheidsbevorderend zijn. Wel vindt de werkgroep het uiter mate belangrijk dat: tussen degenen die dit soort cursussen aanbieden goed wordt samengewerkt; dat bij het aanbieden van de cursussen goed gekeken wordt naar de vraag aan wie, waar en wanneer deze het beste gegeven zou kunnen worden. Tenslotte blijkt dat er ook in Venray talloze mensen zijn die cur sussen volgen uit de behoefte aan een stuk algemene ontwikkeling. Met name valt op: de behoefte aan het leren van vreemde talen. Deze mogelijk heid bestaat vooral bij de Volks universiteit en de Stichting Ta- lenprakticum. De werkgroep is van mening dat deze beide instellingen eigenlijk heel goed met elkaar zouden kun nen samenwerken, zodat er goed doordacht en verschillend aan bod gedaan zou kunnen worden; een grote verscheidenheid van allerlei cursussen. Dit varieert van bloemschikken en doe 't zelf tot kunstgeschiedenis en archeo logie. Ook hier weer zijn het met name de Volksuniversiteit en de vrouwenorganisaties die mogelijkheden scheppen. In dit artikel zijn we ingegaan op de noodzaak en de verscheiden heid van educatie. In het volgende artikel, volgende week zullen we ingaan op de mid delen die nodig zijn om aan de be hoefte aan educatie te voldoen. Koken op de Open School in praktijk SPREEKUUR WETH. VAN OERS VERVALT Als gevolg van de afwezigheid van wethouder van Oers zullen zijn spreekuren tussen nu en 23 mei vervallen Voor dringende gevallen kunt u zich wenden tot de respectievelijke afdelingen op het raadhuis: de af delingen welzijn en de afdeling on derwijs en sport HINDERWET Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne; maken bekend: dat op 3 april 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van gebr. Zanders, Bremmeokamp 2 te Oirlo- Venray voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uit breiden/wijzigen van een pluimvee houderij waar mest en meststoffen worden bewaard en propaan wordt gebruikt, gelegen aan de Hoogrie broekseweg 6 te Castenray-Venray. dat op 30 maart 1981 bij hen een aanvraag is ingekomen van M. J. Pouwels, Ripseweg 6 te Vredepeel- Venray voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Ripse weg 6 te Vredepeel-Venray. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, ter inzage en wel tot 8 juni 1981, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur; na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werk dag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Des gewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden ver kregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge be zwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 27 mei 1981 om 15.00 uur in het raadhuis, kamer 119, waarbij tevens gelegenheid wordt ge geven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd ge zag, de aanvrager en de overige aan wezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren heb ben ingebracht op de wijze als bo venomschreven en een ieder die aan toont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gele genheid zullen worden gesteld bezwa ren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Venray, 8 mei 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter GOEDKEURING TARIEF ONROEREND-GOED BELASTING Bij Koninklijk Besluit van 22 april 1981 nr. 23 is tot 1 januari 1983 goed keuring verleend aan de bij raadsbe sluit van 16 december 1980, nr. R 756, vastgestelde ..Wijzigingsverordening onroerend-goedbelasting 1980-11". Dit betekent, dat het tarief over 1981 is vastgesteld op 4,53 per 3.000,van de vastgestelde econo mische waarde ten laste van de ge bruikers en op 5,69 per f 3.000, ten laste van de zakelijk gerechtigden (eigenaren) van gebouwde onroerende goederen. De voor 1980 geldende tarieven wa ren resp. 4,27 en 5,37. Venray. 6 mei 1981 Burgemeester en weth. van Venray. mr. H. J. M. Defesche, burgemeester J. M. Poels, secretaris SCHOOLRAAD OPENBAAR KLEUTER- EN BASISONDERWIJS VERGADERT Op dinsdagl2 mei zal om 19.30 uur, in kamer 127 op het raadhuis de vergadering van de schoolraad voor het openbaar Kleuter- en Ba sisonderwijs in Venray beginnen. De vergadering is vrij toegankelijk. De agenda van de vergadering is als volgt: 1. Opening e.a. 2. Vaststelling verslag vorige ver vergadering. 3. Voorlichting openbare scholen. 4. samenwerking openbare scholen. 5. start school Landweart. 6. benoeming hoofden. 7. Afvloeiingsregeling 8. Rondvraag en sluiting, Voor meer informatie over de agendapunten kunt u zich wensen tot de afdeling Onderwijs op het raadhuis. VERGADERING COMMISSIE OPENBARE WERKEN De comissie voor openbare werken komt op maandag 11 mei a.s. om 19.00 uur in openbare vergadering bij een in kamer 127 van het raadhuis. Aan de orde komen de volgende onderwerpen, waarover de commissie advies moet uitbrengen aan het col lege van b. en w.: grondruil in het bestemmingsplan Vlakwater II met de heer K. P. J. Janssen; aankoop van grond met opstallen in het bestemmingsplan Smakterheide van C. G. J. Dijkmans; intrekking/ontbinding koopovereen komst met de heren M. H. G. en Th. J. M. Kusters te Leunen en A. Nelis- sen te Wanssum; verkoop van ca. 2800 m2 indus- triegrond in het bestemmingsplan Smakterheide aan de heer W. Smits te Holthees; verkoop van ca. 1925 m2 grond aan de heer A. Poels aan de Lang straat ten behoeve van de uitbreiding van zijn tuincentrum; het beschikbaar stellen van een krediet van 39.000,voor het aan passen van twee lokalen t.b.v. de openbare lagere school De Flierefluit.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 15