De traditionele lintjesregen op Ko ninginnedag leverde in Venray zoals be kend drie decoraties op In Ysselsteyn werden de activiteiten van de heer M.S. J. Keijzers voor de ge meenschap met zilver beloond. (1) In verband met zijn veertig jarig dienstverband bij de P.T.T., ontving in Venray de heer L.J. Hendricx uit han den van burgemeester Mr. H. J. M Defesche de bronzen eremedaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau (3) Op koninginnedag werden de drie ge decoreerden nogmaals gehuldigd in het raadhuis (2). Rechts de derde gedeco reerde, de heer H. Luc^ssen, die 'n dag eerder in het Maas-hötel te Arcen zilver had gekregen in verband met zijn veer tig jar.g dienstverband bij Campina. Zaterdag 2 mei was voor Venray een bijzondere drukke dag. 's Morgens werd het wijkgezondheidscentrum Landweert officiéél geopend door Wethouder Mevr A.P. Rutten-Tielen. Als blijvende herin nering aan dit feit plantte zij voor het gebouw een fruitboompje (4). Zondag was het koningsschieten door schutterij t Zandakker Gilde St. Jan. Piet Lenssen werd koning. De hier bij behorende versierselen werden hem door voorzitter Joep Krijnen en de burgemeester omgehangen (11). Vrijdagavond feest in Venray's win kelcentrum. |")e Mei-Koningin (Mej. Lu- cassen) maakte een rijtoer door het centrum (7) en plantte een tien meter hoge meiboom op de Grote Markt. Het was die avond gezellig in het centrum met eet- en driktentjes en muziek door enkele joekskapellen. Schutterij 't Zandaker Gilde St. Jan luisterde de optocht en de meiboom planting op (8) Zaterdagavond werd de nieuwe schutterskoning, Martien Hendriks, van Gilde St. Anna voorgesteld aan geeste lijke en wereldlijke autoriteiten en aan de gildebroeders van het Zandakker (9). Schuttersgilde „St. Anna" die reeds eeuwenlang de voorstelling van de ver keerde heilige in zijn vaandel heeft mee gedragen, vierde zijn statiedag. Tijdens de plechtige Gildemis in de Grote kerk werd het nieuwe vaandel met beeltenis van de H. Anna door Deken L. Theunis- sen ingezegend (5) Na de Mis werden het koningspaar, de deken en de bur gemeester met het nieuwe hoofdvaan del overvendeld. (6) Op deze dag vierden de bewoners van de nieuwe woonwijk „De Wieën" de of- ficieële opening van hun wijk. Omdat de straten hier genoemd zijn naar de schutterij en schuttersattributen, werd het buurtfeest opgeluisterd door schut terij 't Zandakker (12) Op de avond van de vierde mei wer den de Venrayers die hun leven hebben gegeven voor de vrijheid, herdacht. Bij het oorlogsmonument werden na de herdenkingsdienst in de Grote Kerk kransen en bloemen gelegd (10).

Peel en Maas | 1981 | | pagina 13