27 Venrayse Omroep - Stichting ;av mc I.V.N. JEU boules V.C. ROOY Kath. Invalidcnbond kijkt terug op veel aktiviteiten DERDE ORDE Energie Komitee Venray Federatief solisten-concours te Castenray K.V.V. Venray PEEL EN MAAS GEVONDEN VOORWERPEN OUD PAPIER BENOEMING J 3 M.C.C. VENRAY OOK IN VENRAY Tafeltenniskamp,. basisscholen Venray PEEL EN MAAS Indoor volleybal toernooi VC Rooy Minivoetbaltoernooi Naturistisch zwem- uur in gem. zwembad Geen trottoir langs Horsterweg Castenray PRESTATIETOCHT Afgelopen zondag werd ter gele- [enheid van het 1-jarig bestaan van |e CAV 27 me een prestatietocht eorganiseerd. Zoals verwacht was et een succes en volgens velen oor herhaling vatbaar. Vanwege iet jubileum heeft de CAV gedacht ets extra's te moeten doen in de orm van lunchpakketjes, een rankje, een appel en als sluiting en stuk vlaai. Kortom de inwen- mens was de hele dag ver- orgd. Ook de jeugdige deelnemers heb- ien het naar hun zin gehad. De inderen waren verdeeld in 2 leef- jdsgroepen. In de le groep t.m. jaar werden de prijzen gewon- !en door: 1 Marwin (Willempie); Erwin (Papa Victor) 3. Ramon Pascal). In de 2e groep, 8 t.m. 14 jaar ,'aren de volgende prijswinnaars: Bianca ('Bullshit); 2 Monique Willempie); 3 Anja (Swity). Voor de volwassenen waren er prijzen. Deze werden gewonnen oor: 1 Papa Victor; 2 Idefix; 3 ady Bolletje; 4 Willempie; 5 Rose lolly. De data van komende evenemen- ïi worden nog nader bekend ge laakt. LEDENVERGADERING A.s. zaterdag 9 mei is er een xtenvergadering in Hotel „de urggraaf", aanvang 20.30 uur. Eenieder die wil weten hoe het iet de vereniging gaat en wat voor renementen er binnenkort geor- miseerd worden, moet zeker ko- ien. VOSSEJACHT GENNEP Vorige week vertelden we al dat in Gennep vossejachten georga- erd worden. Zo ook a~s. zondag mei. De start is om 14.00 uur jnaf het Nato-kamp in Gennep, us vossejagers op naar Gennep. Tot zaterdag, bye, bye en zwaai, zwaai. „TUSSEN MAAS EN PEEL" Voor de afdelingsleden van het 1 stituut voor Natuurbeschermings- ucatie „Venray-Geysteren'' volgt het algemene excursie-pro- i voor de maanden mei en juni: 9 mei 1981: Excursie in de Ballonzuilse bos- n a-s. zaterdag o.l.v. L. Swinikels. ndat vooral onze vogels de aan- rtdacht krijgen, wordt vroeg ge- irt en wel om 6.00 uur vanaf t parkeerterrein nabij de vis- jver, welke gelegen is achter de kende ballonzuil (te bereiken via rfiarde weg vanaf Beekweg)! Gezien de weersomstandigheden n de laatste tijd is een aange- ste kleding wenselijk. Wij hopen veler belangstelling. 6 juni 1981: In samenwerking met I.V.N. - ilden wordt op deze zaterdag een gwandeling gehouden langs de Rille nabij La Calamine (België), te tocht staat onder leiding van I.H. gids Hein Offermans. Denk «ntueel aan Uw legitimatiebewijs! Vertrek bus vanaf Raadhuisplein Panningen om 8.30 uur. Vertrek naf Venray - Schouwburgplein - 7.45 uur. Aptobezitters worden Bocht niet-autobezitters tot Pan- Dgen een lift te geven. \v.m. busvervoer vanuit Pannin- n dient opgave tot deelneming n spoedigste, uiterlijk 15 mei a.s. geschieden bij: J. Min, Gilde- raat 4 te Geysteren, tel. 04784- ?3. Een programma over deze in- ressante en floristisch leerzame indeling zullen de deelnemers tij- g ontvangen. 14 juni 1981. Op deze zondag een excursie naar natuurreservaat „Gerendal" met chideeëntuin, gelegen te Zuid- mburg. Deze tocht wordt geleid lor J. Jansen en zo mogelijk ge- ippeld met een bezoek aan het tuurreservaat .Savelsbos", alwaar is een interessante rondwandeling wachten staat! Hj voldoende deelname zal ook er een bus tot vervoer worden gezet. Opgave voor deelneming terlijk tot 1 juni 1981 te doen op .volgende adressen: J. Min, Gildestraat 4, Geysteren, te!. 04784-1973 J. Jansen, Groene Hart 1, Ven ray, tel. 04780-'82772. Programma en verdere medede- igen over deze excursie zullen dig aan de deelnemers worden «gezonden. Voteert U ook de juiste excursie- da in uw agenda? Vior een zondagmorgen, eind mei, ardt de mogelijkheid bezien een zoek te brengen aan een bota- sche tuin binnen onze regio. Ge- vens hierover zullen nader in dit ad worden bekendgemaakt., Teleac cursisten amateurfotografen opgelet De Venrayse fotoclub (A.F.V. inray) organiseert op maandag 11 Ki a.s. een voorlichtingsavond Wr alle belangstellenden. Tijdens deze avond staan een intal gevorderde amateurfotogra- n klaar voor het beantwoorden m al uw vragen op fotogebied. Hebt U bijvoorbeeld vragen be- effende de bediening van uw ca- era of het ontwikkelen en af tikken van uw films etc. kom gerust en neem eventueel uw imera mee. De koffie staat klaar. U kunt vanaf 20.00 uur (terecht St. Antoniusstraat 1 te Venray ngang achterzijde oud Lyceum). Met de traditionele jaarvergade ring waarvoor jammer genoeg maar matige belangstelling bestond heeft de Limburgse Kath. Inva- lidenbond afd. Venray het vereni gingsjaar 1980 afgesloten. Uit 'het jaarverslag bleek, dat de vereniging in het afgelopen jaar vele aktiviteiten heeft ontplooid. Zoveel zelfs, dat menig andere ver eniging hieraan een voorbeeld zou kunnen nemen. Daarbij mag zeker ook worden gedacht aan de vele financiële of fers, welke de vereniging moet brengen voor haar sportbeoefening. De Invalidensportbond met 32 leden waarvan de helft beneden 21 jaar, houdt op tal van terreinen de naam van Venray hoog, om het even of het nu met tafeltennissen, zwemmen of sjoelen is. De Venrayse invalide sporters zijn alom in den lande gewaardeer de en soms ook wel gevreesde te genstanders. Naast ontspanning be tekent de sport voor hen een goe de therapie. De voorzitter, de heer v, d. Big- gelaar dankte de trainers en de mensen van het Rode Kruis zonder wie de beoefening van de sport door invaliden niet mogelijk zou zijn. Dankbaar was hij ook jegens Red Stars voor hun hulp bij de inzamelingsaktie voor de gehandi captensport. Deze inzameling heeft in Venray het schitterende bedrag van 5.800,opgebracht. Het ledental van de vereniging bedraagt thans 130, maar verwacht wordt, dat dit aantal zal stijgen wanneer gehandicapten weten wel ke voordelen verbonden zijn aan het lidmaatschap. Zo zal worden nagegaan of en in hoeverre leden van de invalidenbond korting kun nen krijgen bij schouwburgbezoek. Door het vertrouwen van de le den in hem zag de heer Wim van Ooi zijn bestuursmandaat verlengd. Overigens zal in verband met de vele aktiviteiten het bestuur nog worden uitgebreid. Op 23 mei zal voor de tiende maal de oriëntatietocht voor Noord 'en Midden Limburg worden ver reden. Geprobeerd zal worden of deze in de toekomst in de mooie omgeving van Venray kan worden georganiseerd. Een sympathieke geste van het bestuur was om onze verslaggever, dhr. G. Hovens, een attentie aan te bieden in verband met het feit, dat hij voor de 25ste maal de jaarvergadering van de invaliden- bond bezocht. Na het huishoudelijke deel van de vergadering te hebben afgehan deld ging men gezellig kienen, waarbij menigeen een mooi prijsje in de wacht sleepte. Postbus 320 - Venray St- Anna: psychiatrisch centrum Venray: Maandag van 15.00 tot 16.30 u. programma „non-stop lichte en veel gevraagde muziek". Woensdag: van 10.00 tot 10.45 uur het programma „fijne luis- termuziek". Vrüdag van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en ac tualiteiten" waar het „Verzoek- platenprogramma". St. Servatius: psychiatrisch centrum Venray: vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur: „Nieuws" en het programma „fijne luistermuziek". vrijdag van 15.30 tot 17.00 uur „Nieuws en informaties", vervol gens het programma „fijne luis termuziek". Tot slot van dit pro gramma „Zomaar muziek'' met het verzoekplatenprogramma. De Kruuze: geriatrisch centrum Venray: dinsdag van 15.00 tot 16.00 u- het programma „Fijne luistermu- ziek". vrijdag van 15.00 tot 16.00 u. het programma „Nieuws en informa ties" en het programma „Ver zoekplaten". St. Elisabethstreekziekenhuis Ven ray: te beluisteren via kanaal 4: dinsdag van 10.15 tot 11.00 uur het programma „Fijne luister muziek".. donderdag van 10.15 tot 11.45 u.: speciaal programma voor de jeugdige luisteraars, vervolgens „Nieuws en ak- tualiteiten" daarna het „verzoekplaten- programma' Zij die personen uit de hierboven genoemde instellingen een muzikale groet willen brengen, kunnen dit doen door een briefje te schrijven naar de Venrayse Omroep Stichting, Postbus 320 te Venray. Mogen wij U wel verzoeken, wan neer U via postbus ons om een verzoekje vraagt, om Uw envelop pe een postzegel van 0.65 te plakken, anders hebben wij steeds strafport te betalen! Eventueel kunt U ook een for muliertje vragen bij het afdelings hoofd om dan een plaatje aan te vragen en/of een muzikale groet te doen. Gelieve wel duidelijk te vermelden naam, nummer van de kamer, en de afdeling van het betreffende ziekenhuis van diegene voor wie de plaat is bestemd, maar ook wie de afzender is. BEDEVAART NAAR DEN BOSCH OP MAANDAG 11 MEI We vertekken om 1 uur vanaf de Paterskerk en rijden langs Het Schuttersveld. Om ca. 6 uur hopen we in Venray terug te zijn. Het Energie Komitee bestaat uit verschillende organisaties politieke partijen en personen die samen werken op basis van vrijwilligheid. Het doel van het komitee is om u meer te informeren over: wat kernenergie nu eigenlijk is: wat daar zo gevaarlijk aan is; wie daar vooral belang bij hebben; of het ook annders kan; wat alternatieve energie is en welke keuzen er ge maakt worden voor onze toekomst en die van ons nageslacht. Het Energie Komitee Venray handelt vanuit een oprechte be zorgdheid ten aanzien van de ge varen die onnze maatschappij door kernenergiecentrales bedreigen. Wij willen u voortaan regelma tig op de hoogte houden van onze aktiviteiten. De afgelopen tijd heb ben wij ons met het, volgende be zig gehouden: In november hebben we de tentoonstelling Energie-Educatief ge organiseerd waar in totaal 40 schoolklassen en ongeveer 250 men sen van buiten de scholen geweest zijn. We hebben een aantal lezin gen verzorgd voor VOS-groepen, Open School, vrouwengroepen e.d, We hebben vier lessen op een middelbare school verzorgd over energie. Op het moment zijn we bezig de mensen op te roepen hun elec- triciteitsrekening uit protest tegen kernenergie in twee gedeelten te betalen de zogenaamde giroblauw aktie. Hierover zult u nog zeker meer horen. Voor informatie kunt u terecht bij de wereldwinkel, geopend op vrijdagavond tussen 19.00 en 21.00 uur. Marktstraat 8 tegenover Ebbe- rink. Deze aktiviteiten kosten geld, uw financiële steun is daarom wel kom op rekeningnummer 173931308 bij de Rabobank. Het gironummer van de Rabobank Venray is 1068514 t.n.v. Energie Komitee Venray. Tijdens het weekend van 25 en 26 april, werd in het gemeenschaps huis te Castenray het jaarlijkse Sclisteneoncours gehouden van de Federatie van Muziekgezelschappen in de gemeente Venray. Terugkijkend op dit Solistencon cours mag gesteld werden, dat dit concours bijzonder geslaagd is en dat er door heel veel muzikanten erg fijne muziek ten gehore is ge bracht. De jurering was in handen van de heer P. Kingma uit Venlo, die gedurende deze twee dagen maar liefst 131 optredens, verzorgd dcor 152 muzikanten als solist, duo enz. heeft beoordeeld. De muzikan ten werden op de piano begeleid dcor de heren A. Schellens uit Venray en J. Kranen uit Venlo, terwijl daarnaast een aantal mu zikanten werd begeleid door mej. Janssen uit Merselo. In een korte nabeschouwing prees de heer Kingma de kwaliteit van de muziek die ten gehore was gebracht, met name ook door de vele jeugdige muzikanten die aan dit concours hebben deelgenomen. Tegelijkertijd spoorde hij alle leden van de diverse muziekverenigingen aan om, vooral ook als klein en semble, aan dergelijke concoursen deel te nemen. Van de 131 optredens werden maar liefst 122 optredens beloond met een le prijs, waarvan 21 met lof der jury. Een 2e prijs werd toegekend aan 8 optredens, terwijl één 3e prijs werd toegekend. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dinsdag 12 mei gaan we ter be devaart naar Oostrum. De aanvang van de H. Mis is om 19.00 uur. Ieder kan hier op eigen gelegen heid naar toe gaan. Hierna is er neg gezellig samenzijn in het zaal tje bij Vermeulen tegenover de kerk. ook UW weekblad Van 7-4 tot 12-4 1981 Een sleutelhanger met daaraan 5 sleu tels. waaronder een huissleutel. Bruine plastic portemonaie; inhoud 10.- en kleinged. Dames horloge; goudkleurig (doublé), merk Anker, type 17 Inca- bloc. Bruine pony. Zwart grijs-bruine bastaard hond. Poes met witte vlek onder de kin. Bril met zilverkleurig montuur met het opschrift: Metzer germany 7090 135 in zwart etui met het opschrift Gerard Meyling, speciaal optiek. Passage 5 Venray. Zwart mon tuur bril met blauwachtige glazen. Van 13-4 tot 20-4-1981 Rood tuingereedschap, een grasmaai- machine. een grasschaar en twee borsteltjes. Een ketting met hanger waaraan de naam: Miranda. Een hor loge donkerblauw en bruin Quarts Commondore. Suede jack met groene das. 2b.b. van 10,- 1b.b. van 25,- en een van 5,- Van 21-4 tot 26-4 1981 Bril met gekleurde glazen, zwart-grijs montuur, zwart etui. Duitse Herder. 1 b.b. van 25.- 1 van ƒ10,- en 1 van 5.-. Twee sleutels, een Yamaha en een sure. Ring met 3 sleutels: een klaviersleutel, een klaviersleutel klein en een cylindersleutel 205. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG Gegevens voor deze rubriek kunnen wekelijks tot dinsdags 12 uur gratis worden opgegeven aan het bureau van dit blad: Grotestraat 68, Venray MEI I t.m. 14 mei: Tentoonstelling in de schouw burg; Johan Verspaget en Joop Wismans. 9 mei: Gezellige bazar in chr basis school De Hommel, Oostsingel 39, vanaf 10 uur vrm. 9 - 12 mei: Kermis Oirlo II mei Voorlichtingsavond Lourdesreis in De Kruuze, 19.30 uur 14 mei: Biologische winkel in wijkcen trum Brukske. 15 mei: Jaarvergadering üèmpers 86 om 19.30 in Trefcentrum van sport hal De Wetteling 15 mei: Politieke vrouwendag, 's Middags informatiemarkt. Opening door mevr. Rutten, wethouder, vanaf 13.30 kinderzang. 17.00 Marionet tentheater. 20.00 Forum discussie met vrouwelijke kamerleden, me vrouw van Soest, Ria Beckers PPR. 16 mei: Rommelmarkt in wijkcentrum Brukske. 16 mei: Circus Mariska. Twee voorstel lingen in tent op terrein van voormalige Gouden Leeuw. 16 mei: CDA-campagne in Schouwburg. Spreker: Mr. van der Stee. 17 mei: Circus Mariska matinee. 17 mei: Het eerste lustrum van de als stichting opererende jeugdclub VELTUM, wordt in de kelder van Coninxhof, Goudsmidstraat 9, ge vierd van 13.30 tot ca. 16 30 uur, met een tentoonstelling, demon straties en spelen. 17 mei: Oprichtingsfietstocht van de Ech te Nederlandse Fietsersbond afd. Venray. 23 mei: CPN verkiezingscaravan (trekt dcor Venray en omstreken, 's Avonds ^rote CPN meeting in zaal „Het Trefpunt". Aanvang 20.00 uur. Sprekers w.o. Gijs Schreuders, kamerkandidaat, en hcofdredakteur van „De Waar heid". Optredens van Gerrit Christiaens en Luis Aravena. 28 mei: Internationaal handbaltoernooi op de terreinen van St. Servatius. Organisatie Manual. 22 t.m. 24 mei: Viswa, vistentoonstelling. 23 mei: Verkiezingsoptocht CDA. Bezoek van premier A. van Agt. 23 mei: Toernooi en feestavond SV Oos trum. 24 mei: Wielerronde Oostrum. 28 mei: Polio-toernooi voetbalclubs. 28 mei: Handbaltoernooi in de Wetteling. 30 mei: Majorettenshow door D.S.V. JUNI 4 juni: St. Petrus Bandenkerk: Orgel concert door Albert de Klerk. 4 t.m. 8 juni: Muziekfeesten te Merselo. 18 t.m. 21 juni: Vredefeesten in Vredepeel. 18 t.m. 21 juni: Jeugdvierdaagse Venray. 20 juni: Mini veldvoetbaltoernooi op Ser- vatius-terrein aan de Oostsingel. 20 en 21 juni: VC Rooy volleybaltoernooi. 23 juni: Bejaardenpicknick voor alle be jaarden uit de gemeente Venray, nabij Het Schuttersveld. JULI 4 en 5 juli 1981: Faney-fair Comeo, Venray, voor de gehandicapten in de derde wereld. 17 juni t.m. 19 juli: Tentoonstelling in de schouw burg; Venrayse Kunstkring. 21 t.m. 25 juli: Jeugdwielerronde Nrd. Limburg. AUGUSTUS 9 augustus: Autocrosswedstrijden te Oirlo. SEPTEMBER 4 Lm. 6 september: Zomermuziekfeesten Fanfare en Drumband te Oirlo. 5 september: Taptoe Venray 1981, 21.00 uur. 10 t.m. 13 september: Harmoniefeesten Venray 1981 met op zondag 13 september „Oude Beroepen-manifestatie". Teneinde in een bestaande vaka- ture te voorzien is door het Bis dom Roermond' Ir J. G .M. van Leek Langstraat 74 Venray be noemd tot Kerkmeester van de Pa rochie Christus Koning te Venray. De heer van Leek zal zich spe ciaal belasten met alle onderhouds- zaken van kerk en pastorie. BEDRIJFSVOETBALCLUB VENRAV Op maandag 27 april is de nieu we competitie van start gegaan en de uitslagen van de eerste week zijn als volgt: GemeenteCusters 42 SVCB—FC PH 2 7—0 Inalfa—PTT 0—2 Hermus/NelissenFC PR 1 02 Zoals je ziet haalde SVCB als een van de eerste hun punten binnen met een forse score. Een niet al te sterk team van FC PR 2 had naar gelang de wedstrijd vorderde, bij zonder veel moeite om de snelle aanvallen van het winnende team te stoppen. Helaas lukte hen dit niet steeds en het resultaat bleef dan ook niet uit. Het programma voor de volgende week is als volgt: vrijdag 8 mei: PTTHermus/Nelissen maandag 11 mei: FC PR 1—FC PR 3 dinsdag 12 mei: SVCB—Inalfa woensdag 13 mei: Custers—FC PR 2 donderdag 14 mei: GemeenteHermus/Nelissen vrijdag 15 mei: PTT—FC PR 3 (W sportveld de Wieën (S) sportveld Servatius (P sportveld St. Paschalis Oos trum. (W) (W) (S) (W- (P- (W) Kampicenscross 250 cc in Gennep Grote pechvogel in deze kam- pioenscrcss was Henk Maessen die in de eerste manche liggend op een mooie 5e plaats vroegtijdig naar het rennerskwartier moest. Bert Hendrix had dit keer duidelijk mceite met de terreingesteldheid en bereikte een 21e plaats. Leo van Soest deed het niet on aardig en wist de wedstrijd af te sluiten op een 24e plaats. In de 2e manche kwam Henk met een geleende motor aan de start waarop hij erg goed mee door het zware zand kwam totdat hij in de laatste ronden te kampen kreeg met een loszittend stuur zo dat hij weer veel plaatsen verloor en uiteindelijk 14e werd. Bert wist ook ditmaal enkele punten 4e pakken door 16e te wor den. Leo had voortijdig de wed strijd gestaakt. Bij de 25 cc senioren reed Toon Claessens naar een 6e plaats in de eerste manche. Peter Willemse Wist ondanks een val bij de start nog een 18e plaats te behalen uit een veld van meer dan 50 rijders. Geert Gcumans werd in het begin al uit geschakeld dcor een val. We zagen hem in de 2e manche niet meer aan de start. Wel aan de start van de 2e man che Peter Willemse die nu redelijk goed weg kwam en een keurige 5e plaats voor zich opeiste. Toon Claessens kwam nu niet verder dan een 19e plaats. In de finale van de 250 cc junio ren haalde alleen Hay Claessens de finish op een 14e plaats. Peter van Es en Hans Tunnissen verdwenen na een valpartij uit de strijd. Bij de 500 cc promotie kwam Jan Bardoel in de beide manches niet bij een plaats onder de tien. Het Jeu de Boules seizoen i£ weer volop bezig met een uitzon derlijk hoog opkomst percentage op de speeldagen. Uiteraard zijn nieu we leden van harte welkom en ho pen U tijdig te kunnen informeren via deze rubriek over de datum van de regionale Jeu de Boules dag in Venray, waarbij eenieder van harte welkom is. Op die dag zult U de gelegenheid krijgen de spel regels nader te leren kennen. De uitslag van het toernooi in Netersel 26 april j.l.: door de drie afgevaardigde triplettes zijn de vol gende punten behaald. Punten totaal Venray 75. Punten totaal Netersel 97 De eindstand na de eerste compe titiedag van deze regionale compe titie Oost-Brabant geeft een wed strijd-stand: Venray drie gewonnen wedstrijden, Netersel zes gewonnen wedstrijden. De eerstvolgende competitiedag zal zijn op 24 mei a.s. te Venray, aanvang 12.30 uur. Wij hopen dat alle leden en ook niet leden als supporters te mogen verwelkomen. De vaste speeltijden op de reeds in gebruik zijnde nieuwe accom modatie „Vlakwater" zijn woens dags vanaf 18.30 uur, zondags van af 10.30 uur. Daarnaast kunnen de Jeu de Boules-spelers elke dag terecht op deze prachtige accommodatie waar van de officiële opening nog nader bekend gemaakt zal worden. Laatste uitslagen ranglijstcompe titie D.C. Venray. JacobsVerstegen 11 BerhituSchol te 20 Goorenv. d. Voort 20 ZaalPeters 20 WesterAlblas 20 Er zijn nog vier wedstrijdronden te spelen. In het eerste team is nog lang niet zeker wie de drie hoofdprijzen gaan bemachtigen. De grootste kanshebber op de kam pioensbeker is wederom voorzitter Noyens, maar hij heeft nog wel een zwaarder program af te werken dan zijn naaste concurrenten Wes ter en Berhitu. Maar ook Bakker, Tijssen en van Bommel zijn nog lang niet kansloos voor een tweede of derde prijs. In de reservegroep zijn Verste gen, Gooren, Huys en Alblas de kanshebbers op de prijzen in de 2e categorie. Vooral voor Gooren en Alblas zijn dit bijzondere presta ties, omdat zij slechts een halve competitie meespelen. Ook staan er nog 2 wedstrijden op het programma voor het kam pioenschap van Noord Limburg- Maandag a.s. speelt D.C. Venray de uitwedstrijd tegen D.V. Helden. Na het enigszins tegenvallende gelijke spel in de thuiswedstrijd zetten de Venrayse dammers zich nu schrap voor een beter resultaat. Na de for se zege tegen D.C. Venlo hebben we daar goed vertrouwen in. Op dinsdag 21 april j.l. werd in sporthal de Wetteling getafelten nist dcor de scholieren van de 3e, 4e. 5een6e klas van de lagere school (gemeente Venray).De orga niserende vereniging Red Stars had er reeds drie dagen opzitten. Maar buiten het basisscholenkam- picenschap kan men niet meer om. Zo n 450 deelnemers en deelneem sters werden ca. 08.45 uur binnen gelaten. Stipt 09.00 uur begonnen de wedstrijden. Door de enorme medewerking van vele Red Stars leden verliepen de wedstrijden vlekkeloos. Het geplan de tijdschema kwam niet in ge vaar. Tot half één liepen de voorron des. Iedereen had hierin een aan tal wedstrijden kunnen spelen. Al leen de beste (nrs. 1) van de 4, 5, 6 of 7 kampen mochten doorgaan naar de halve finales ,die gepland waren om 13.30 uur. Tijdens de pauze werd een de monstratie voor de schooljeugd verzorgd onder leiding van A. v. d. Giessen. Dat deze demonstratie aansloeg blijkt wel uit de goede reakties vanuit het publiek. Ook de halve finales verliepen volgens planning. Alieen de aller- sterksten wisten door te dringen tot de finale. Uiteraard waren in de finale, die om 15.00 uur begon, de boeiendste partijen te zien. De uitgeschakelde jeugd moedigde hun klas/school- genoten luidkeels aan. Meest span nend ging het er bij de 3e klassers aan toe. De laatste partij moest de beslissing brengen. De latere num mer 4 had bij winst de le plaats opgestreken. De wisselbeker werd met een straatlengte voorsprong gewonnen door Coninxhof, evenals in voor gaande jaren. De prijsuitreiking vormde het slot van een vermoeiende dag. De prijswinnaars keerden moe, doch voldaan huiswaarts. In een mum van tijd werd de zaal ontruimd en schoongemaakt.. Vier wedstrijddagen van inten sief werken waren de organisato ren van het gezicht te lezen. De voldoening, dat alles perfekt was verlopen, maakte veel goed. Zon der medewerking echter van alle medewerkérs(sters) op de dagen zelf en ook vooraf was het nooit gelukt een dergelijk monster- toeriooi te organiseren. Vanaf de zijde van het bestuur nogmaals hartelijk dank. Uitslagen tafeltenniskampioenschap- pen basischolieren Venray d.d. 21 april 1981: Klas 3: 1 Sjoerd' Smits, Coninxhof 2 Sander van Kuyck, Coninxhof 3 Mark de Bruyn, Conimxhof 4 Danielle Strolenberg, Coninxhof Klas 4: 1 Mark Achten, Clara 2 Harm Leenders, Franeiscus 3 Peter Clijsters, Coninxhof 4 Misoha Nelissen, Coninxhof Klas 5: 1 Maarten Stienstra, Franeiscus 2 Guido Hendriks, Coninxhof 3 Pieter-Jan Tacken, Franeiscus 4 Vincent Theunissen, Coninxhof Klas 6: 1 Marcel van Kuyck, Coninxhof 2 Maurice Achten, Clara 3 Mich iel Wismans, Clara 4 Marcel Strolenberg, Coninxhof Stand wisselbeker: punten 1 Coninhof 58 2 Franeiscus 26 3 Clara 24 4 Petrus Banden 7 5 Ursula 6 6 De Keg 3 Foekepot 3 Maria Oostrum 3 9 De Flierefluit 2 Dr. Poels 2 De Kemp 2 12 Maria Oirlo 0 uw Venray s weekblad De aktieve afdeling Veteranen van de volleybalvereniging V.C. ROOY organiseert dit jaar haar in middels bekende toernooi op zater dag 9 mei a.s. De opzet is.dit jaar enigszins gewijzigd ten opzichte van vorige jaren, er is gekozen voor een gecombineerd toernooi op veteranen- en rekreantennivo. Ook zal er dit jaar geen damestoernooi gehouden worden op deze dag zo dat er enkel herenteams zullen spe len. De opzet van het toernooi is dat er 's morgens gespeeld wordt om de wisselbeker voor de rekreanten- teams en 's middags om de wissel beker voor de veteranenteams. De inschrijvingen voor het re- kreantentoemooi komen voorname lijk uit de omgeving van Venray met uitzondering van V.C. Jaco uit Niewenhagen. De veteranen van VC Rooy krij gen het 's middags waarschijnlijk erg zwaar, gezien het nivo van de deelnemende verenigingen. Zo zijn er inschrijvingen vanuit Rotterdam, Maastricht, Venlo en vooral niet te vergeten het haast niet te verslane VC JACO uit Nieuwenhagen dat reeds de wisselbeker vele malen in successie heeft gewonnen. Aanvang van het toernooi is om 09.30 uur, finale rondes zullen er zijn om 13.00 uur en 17.30 uur. Dit sportieve gebeuren speelt zich af in sporthal De Wetteling, ge legen aan de Zuidsingel te Venray. De toegang is gratis en eenieder is hartelijk welkom. Op 20 juni a.s. vindt er een groot mini veldvoetbaltoernooi plaats, op de voetbalvelden van Servatius aan de Oostsingel. Tot 20 mei kunt U zich nog in schrijven voor dit toernooi; na deze datum is dit niet meer mogelijk in verband met de organisatie. Zoals de inschrijvingen momenteel lopen belooft het weer een geweldige voetbaldag te worden. Het toernooi staat open voor iedereen, zowel voor de zaal- en veldvcetballer, alsmede de rekrean- ten. De spelregels zijn dezelfde als bij het zaalvoetbal, ook de team samenstelling. Gespeeld wordt er op gymschoenen. De inschrijfkosten bedragen 35,- per team. Nadere gegevens over dit toernooi kunt u verkrijgen bij C. Vervoort, Etudestraat 20, tel. 80339 te Venray. De ledenvergadering van 7 mei is verplaatst naar 11 mei 20.00 uur i.v.m. de volgende bekerwedstrijd: HarderwijkVC Rooy 1 7 mei Dames spelen op 9 mei: VC Rooy 1—A.V. Veertig 16.30 sporthal St. Servatius. In navolging van tal van andere gemeenten heeft het college van b. en w. besloten om eenmaal in de veertien dagen het gemeentelijk combi-zwembad één uur open te stellen voor naaktzwemmen. Het verzoek hiertoe is gedaan door de zwemvereniging „Vrij en Blij Venray". Bij wijze van proef zal gedurende de maanden septem ber t.m. december naturistischl kunnen worden gezwommen op za terdag van 17.30 tot 18.30 uur. De organiserende vereniging zorgt voor een eigen ordedienst, toezicht, schoonmaak en afdichting (tegen inkijk) van het zwembad en zal de volledige verantwoording voor de veiligheid van de bezoe kers dragen. De gemeente houdt het recht, wanneer daartoe redenen bestaan, de proefperiode onmiddellijk te doen beëindigen. Na de proefperiode zal een eva luatiegesprek worden gehouden. Nu gebleken is, dat nog geen 70% van de huurders en eigenaren van panden aan de Horsterweg be reid zijn hiervoor baatbelasting te betalen, hebben b. en w. besloten, dat de aanleg van het trottoir daar niet doorgaat. Uit een door de dorpsraad gehou den enquête is gebleken, dat van de 22 belanghebbenden (eigenaren enhuurders er 15 akkoord gingen met de aanleg van het trottoir langs de Horsterweg, terwijl er 7 tegen waren. Een gevolg hiervan is, dat een belangrijk gedeelte van het aan te leggen trottoir niet zou kunnen wor den aangelegd en dit is juist het deel, dat aansluit op de dorpskern. Hoewel de dorpsraad desondanks voorstander blijft van aanleg van het trottoir hebben b. en w. beslo ten hiervan af te zien omdat de basis voor het heffen van de baat belasting waardoor een gedeelte van de te maken kosten terug vloeit in de gemeentekas té smal is.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 11