AGENDA De Wending Groots programma d Muziekfeesten Merselo VIERING GOUDEN FEEST VEULENSE SCHOOL WERD EEN GROOT SUKSES RED STARS RECIPIEERDE Schutterij 't Zand- akker schiet om koningschap ZONDAGOCHTEND CONCERT Uitbreiding sport park „de Vlies" Ysselsteyn Nieuwe uniformen Zevende prijs voor foto van Duitse militaire begraafplaats Voorverkoop van kaarten begonnen De viering van het vijftigjarig estaan van de school in Veulen is i alle opzichten een geweldig suc- geworden, met een reeks van igtepunten. Voor de ene zal het de gezellige Ktmaaltijd, voor de leerlingen |h geweest, waarbij Rector Hoo- ers zich ontpopte als de maker an een heerlijke koude schotel, oor de leerlingen waren verder filmvoorstelling, de geslaagde kamp, het poppentheater, de égerwedstrijd en de spelletjes igtepnuten van de feestviering. Maar het belangrijkste was toch "el de receptie waarbij Veulena- en en oud-Veulenaren elkaar weer a vele jax*en ontmoetten. Tal van orinneringen uit het verleden orden uiteraard opgehaald en na- grlijk was er de heimwee naar "at geweest is, te bespeuren. Ook de prachtige fototentoon- elling van meer dan 300 vergro- ftgen van oude foto's was een oogtepunt van de feestviering. Öto's en krantenknipsels waren "erzichtelijk gerangschikt en trok- ên zeer veel belangstellenden. De eerste „schoolmeester", de oer Coenders, die nu in Venray an een welverdiende rust geniet, as met zijn vrouw aanwezig en ole oud-leerlingen maakten een raatje met het oude schoolhoofd. In het feestweekend is in ieder ®val duidelijk naar voren geko- n, dat Veulen een hechte dorps- peenschap is, die trots is op zijn looi en er al'les aan zal doen om ot onderwijs in eigen dorp te be- &uden. Vooral voor het nabestellen van o tentoongestelde foto's bestond belangstelling. Daarbij raakte verkoop van het „programma boekje" in het gedrang. In dit boekje wordt uitvoerig ook illu stratief ingegaan op de geschie denis van 50 jaar school te Veu len. Alleen al vanwege die geschie denis is het een waardevolle uit gave. Geïnteresseerden die alsnog een boekje willen kopen, kunnen daarvoor terecht bij Rector Hoo- gers van Veulen. De prijs is 7.50. Tafeltennisvereniging „Red Stars" hield in haar eigen home „De Mazzelbal"' zondagmiddag een drukbezochte reecptie bij gelegen heid van de successen, welke het eerste dames- en herenteam als het tweede herenteam in hun klassen hebben behaald. Het bestuur en de succesvolle teams hebben ondervonden, dat zij een belangrijke plaats innemen in het Venrayse sportleven. Behalve leden en ouders kwamen veel re presentanten van bevriende tafel tennisverenigingen uit de gehele regio hun gelukwensen aanbieden alsmede vertegenwoordigers van andere sportverenigingen. De gemeente werd vertegenwoor digd door wethouder J. van Oers. Verder waren aanwezig een ver tegenwoordiger van de bestuurs commissie voor jeugd, sport en jongerenwerk en bestuursleden van de Ka bh. Invalidienlbond Een traditie uit het grijze ver leden zegt dat deze schutterij op de eerste zondag van mei aan de schiethoorn gaat uitmaken wie voor het komende seizoen alskoning over 't Zandakker zal regeren. Koning van een schutterij wordt degene, die volgens traditie het laatste restje van de vogel afschiet. De feestelijkheden rond het ko- ningschieten van 't Zandakker ne men de gehele zondag in beslag. Om negen uur wordt de huidige koning afgehaald waarna om 10.00 uur de Hoogmis in de Vredeskerk wordt bijgewoond. Vervolgens zal een aandeel wor den geleverd in de opening van de schutterswük. In deze nieuwe woonwijk, begrensd door Zuid singelGroenewoldsepad en de Langstraat, is een aantal straten genoemd naar 't Zandakker of attributen welke bjj de aktivitei- ten van de Jtft«itterü worden ge hanteerd. Naar verluidt zuTTen de Bielemannen in de verovering van dit gebied een werkzaam aandeel hebben. Om ca. 12.30 uur zullen de schutters aanzitten aan een Lim burgse koffietafel in hun gildehuis (café Klomp). KONINGSCHIETEN Om ca. 14.30 uur volgt dan de strijd om de hoogste eer op het schietterrein aan de Endepoel. Door de commandant van 't Zandakker is wederom een prach tige vogel gemaakt waarop door de schutters tot de laatste veel strijd zal worden geleverd. Een voor de toeschouwers leuke bijkomstigheid is dat het „publiek" kan meeschieten om de titel „ere- koning". Iedereen is welkom en bij deze uitgenodigd om aan de wed strijd mee te doen. Ook voor dit onderdeel heeft de commandant een „vogel" getooid. Na afloop van het feest aan de Endepoel wordt de nieuwe koning aan de leden van zustervereniging St. Anna voorgesteld. Om negen uur 's avonds volgt dan het ko ningsbal in het Gildehuis. Inbraken en diefstallen Onbekenden hebben vermoedelijk met een valse sleutel zich toegang weten te verschaffen tot het woonhuis en het café van B. te Ysselsteyn. Ont vreemd werd aan kleingeld een be drag van ongeveer 10.000 gulden, di verse sigaren en sigaretten, zilver be stek in lade, zilveren roomstel, kaar senkandelaar en 3 Delftsblauwe vazen. De totale waarde van het gestolene bedraagt ca. 16.000 Door W.É. uit Venray werd aan gifte gedaan van diefstal van zijn por tefeuille, inhoudénde: rijbewijs, groene kaart en kentekenbewijs, een geldsbe drag van 100,- en 3 betaacheques van de Rabobank. De portefeuille werd gestolen uit een bureau in het maga zijn van zijn werkgever Door verbreking van een slot heb ben onbevoegden zich toegang weten te verschaffen tot de kelder van een flat in Venray-kom. Ten nadele van P. K. werd daar een bromfietshelm ont- vreemdvreemd. In overleg met de Fanfare uit Griendtsveen is besloten dat Fan fare St. Catharina uit Leunen het zondagochtendconcert van 3 mei a.s. zal openen, waarna de fanfare uit Griendtsveen het tweede ge deelte van het concert zal verzor gen. Beide fanfares komen met een zeer gevarieerd programma. Bejaarden-pick-nick dinsdag 23 juni rond Het Schuttersveld Evenals vorig jaar zal ook dit jaar een bejaardenpicknick worden georganiseerd voor de bejaarden uit de gehele gemeente. De orga nisatie van deze akti'viteit berust bij de bejaardenverenigingen, het Open Bejaardenwerk en Het Schut tersveld. Zoals men zich zal heri'nneren moest vorig jaar deze eerste pick nick tweemaal in verband met. het slechte weer worden uitgesteld. Het risico van slecht weer durft men dit jaar niet te nemen. Alle aktiviteiten zullen plaatsvinden in een op de terreinen rond Het Schuttersveld te plaatsen tent met dansvloer. Bij deze bejaardenpicknick zal niet zoals vorig jaar de na druk worden gelegd op het spel element. Thans denkt men aan ge zelligheid rond diverse kleine ker- misattrakties, zoals balgooien, schieten etc. Er kcmcn weer zitjes voor het consumeren vanhapjes en drankjes of om zomaar van de gezelligheid te genieten. De toegang tot deze picknick is gratis. De deelnemers moeten wel tevoren een deelnemerskaart halen bij de kontaktpersonen in Venray en cp de kerkdorpen. Hapjes en drankjes zijn verkrijgbaar op te betalen consumptiebonnen. In dé raadsvergadering van 30 september 1980 heeft, de gemeente raad van Venray een krediet be schikbaar gesteld voor uitbreiding van het sportpark „De Vlies" in Ysselsteyn. Inmiddels zijn de voorbereidin gen zover, dat binnenkort (in mei) gestart zal worden met de werk zaamheden, die inhouden: 1. rekonstrukitie van de bestaande voetbal-oefenhoek tot korfbal- vel d; 2. aanleg van een zandsportveld t.b.v. de trainingsaktiviteiten van de voetbalsport; •3. verbetering van 't ruiterterrein 4. reservering van een afdeklaag teelaarde voor het toekomstige derde sportveld in Oostrum. 5. aanbrengen van een berege- ningssysteem voor de uitbrei ding. Dat de sportgemeenschap van Ysselsteyn enthousiast instemt met deze uitbreiding mag. ender meer blijken uit de bereidheid om de no dige zelfwerkzaamheid aan de dag te leggen. Zaterdag a.s. wordt gékollekteerd ten bate van het Müziek- en Ma- jorettenshowkorps, £int .Petrus Ban- In hun nieuwe uniformen trek ken de leden langst de huizen met de kollektebussen. Het ?ijn juist die nieuwe uniformen waardoor de vereniging diep in de schuld is ge komen. Bovendien rpoeten ook de meerd worden. Vandaar ,dat men hoopt dat de nieuwe leerlingen straks geunifor- inwoners van Venray ruim voor dit goede doel zullen geven. Bromfietser gewond Het niet verlenen van voorrang werd een 35-jarige bromfietsbe stuurder op de kruising Industrie wegDr. Kortmannweg noodlottig. Hij botste met zijn bromfiets te gen een personenauto, bestuurd door 54-jarige Venrayse dame. De bromfietser liep dusdanige verwon dingen op dat hij naar het zieken huis moest worden vervoerd. Peter Müller uit Plochingen, die jaarlijks de leiding heeft van de Duitse jongeren, die werkzaamhe den verrichten op de Duitse mili taire begraafplaats in Ysselsteyn, heeft met een foto van deze be graafplaats de zevende prijs bij een fotowedstrijd gewonnen. Het was een opname van het plaatsen van nieuwe kruizen op dit soldatenkerkhof in het kader van de aktie „Verzoening over de gra ven" door Duitse jongeren. Door een aantal Duitse kranten, waaronder de Esslinger Zeitung was onder het motto „maak eens een foto" de fotowedstrijd uitge schreven. De onvoorstelbare hoe veelheid van 46.000 foto's werd in gestuurd, waaronder 1.500 door le zers van de Esslinger Zeitung. Door de jury werden uiteindelijk 1000 foto's voor een nadere toet sing uitgezocht. De inzending van Peter Müller geen onbekende in Venray en Ysselsteyn werd met een zevende prijs beloond. De inzender kreeg een oorkonde en een brood- en worstsnijder. Met dit apparaat wordt nu de inven taris van de Duitse jongeren in Ysselsteyn uitgebreid. Nadat zijn vader bij de strijd om Stalingrad was gesneuveld, wilde Peter Müller zich blijvend inzetten voor de vrede. In het verzorgen van Duitse oorlogsgraven en de ontmoètingen tussen jongeren die daarbij ontstaan, zag hij een ver wezenlijking van zijn ideaal. Ze ventien jaar geleden begon hij met het werken op soldatenkerkhoven in Frankrijk, waarvoor hij zijn va kantie opofferde. Na drie jaar 'kwam hij met jongeren op het kerkhof in Ysselsteyn werken. In 1971 werd hij met. de alge hele leiding belast. Dat betekende zes weken werken zonder vergoe ding. Bij de overname van het kerk hof door de Volksbund Deutsche Kriegsgraberfürsorge werd hem voor zijn inzet de gouden spel van verdiensten uitgereikt. Gestolen fietsen Bij het pschychiatrisch Centrum St. Servatius werden, twee fietsen ver nield aangetroffen terwijl op de sport- laan eveneens twee vernielde fietsen werden gevonden. Ook kwamen het afgelopen 'weekend verschillende mel dingen van gestolen fietsen bij de politie binnen. Botsingen Op de hoek van de Veulenseweg en de Kooiweg kwamen ten gevolge van een voorrangsfout de auto's van een 33 jarige Venrayse dame en een 57 jarige, eveneens uit- Venray afkoms tige dame, met elkaar in botsing. Er ontstond alleen materiele schade. Een 52 jarige autobestuurder uit Holthees nam op de Oirloseweg na bij de Witte Venneweg de bocht wat ruim en kwam daardoor in botsing met een hem tegemoetkomende auto, bestuurd door een 31 jarige Venrayer. Ook hier alleen-wat materiele schade. Op de afslag van de ventweg langs de Zuidsingel verleende een 19 jarige autobestuurder geen voorrang aan de personenauto, bestuurd door een 36 jarige Venrayse dame. Er ontstond bij deze botsing materiele schade. Materieële schade Onvoldoende opletten had tot ge volg dat op de kruising Noordsingel Ursulastraat twee personenauto's met ekaar in botsing kwamen. Een 38-jarige bestuurder uit Ven ray verleende geen voorrang en daar door ontstond een botsing met een personenauto bestuurd door een '21- jarige dame uit Venray. Eveneens onvoldoende opletten was oorzaak dat op de kruising Deur- neseweg Wanssumseweg-Witte Venne weg twee auto's, bestuurd door een 32-jarige en een 47-jarige beide uit Venray, met elkaar in botsing kwamen. Poot brak van tafel Een 38 jarige autobestuurder reed over de Henry Dunantstraat met op de im perial een tafel bevestigd. Toen een poot van de tafel brak viel de tafel op het wegdek, op het .voor het tege moetkomend verkeer bestemd weg gedeelte. Een 29 jarige autobestuurder probeerde nog door te remmen de ta fel te ontwijken, maar dat lukte niet. Bij de botsing werd de tafel zwaar, de auto licht beschadigd. Bromfietser verleende geen voorrang Een 19 jarige bromfiets bestuurder lette onvoldoende op toen zij vanuit een uitrit op Kleindorp de weg op reed Zij botsie tegen een personenauto, bestuurd door een 37 jarige man uit Groeningen. Achteraf bezien viel de schade nogal mee. Daders van vernielingen aangehouden In de nacht van woensdag op don derdag omstreeks twee uur werd de politie getipt1, dat enkele jongens ver nielingen aan het aanrichten waren achter de snackbar aan de Puttenweg te Ysselsteyn. In een in de omgeving staande per sonenauto trof de politie een vijftal jongemannen aan, die als de daders werden aangewezen. De auto reed met gedoofde lichten weg, doch de politie wist de wagen te achterhalen De bestuurder, een uit Venray afkomstige 20jarige, bleek on der invloed te verkeren en moest in het pijpje bazen. Tegen hem en zijn vrienden werd pro cesverbaal opgemaakt. Ook de reke ning van de vernielingen zal door hen moeten worden betaald. DRANK in bestuurders Twee bestuurdersn va personenauto's uit Horst en Venray moesten na het pijpje blazen de bloedproef ondergaan. De politiemannen hadden drankge bruik bij de bestuurders geconsta teerd. Met een rijverbod en de aan zegging dat proces verbaal zal wor den opgemaakt, werd het tweetal huiswaarts gezonden. Auto in brand Venrayse brandweerlieden moesten in aktie komen voor een in brand'Staan- de personenauto van de 27 jarige blusten de brand, welke vermoede lijk door kortsluiting was ontstaan. Een schadepost voor de bezitter, daar deze alleen WA. verzekerd was. Diefstallen Een 31 jarige Duitser uit Remscheid afkomstige Duitser die in Venray op vakantie was, zal daaraan minder pret tige herinneringen hebben. Uit het kleedlokaal van het zwembad werd zijn portemonee met 70 gulden gesto len. In een atelier van het psychiatrisch centrum St. Servatius was door open breken van e enraam toegang ver kregen. Ontvreemd werd een AEG- boormachine met standaard. Waarde 500,- Mishandeling Een Venrayer werd in een bar in Venray centrum met een barkruk ge slagen waardoor hij een hoofdwonde opliep en voor behandeling naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De politie hield de dader aan en deze werd naar het bureau overge bracht. Met de aanzegging dat pro- clesverbaal zal worden opgemaakt werd hij huiswaarts gezonden. Hond gewond Een Mechelse herder liep op de kruising Westsingel-Kempweg tegen de valbeugel van een motor, welke bestuurd werd door de 23 jarige H.N. uit Venray. De bestuurder liep geen letsel op en het heeft wat moeite ge kost om de hond, die bij de botsing zwaar werd gewond, op te sporen. De hond werd naar een dierenarts gebracht en later naar het dierenasyl te Oostrum. De politie hoopt nog de eigenaar van de hond op te kunnen sporen om hem tevens de rekening van veearts en aeyl te kunnen overhandigen. Verkeersexamen Op het onlangs gehouden jaar lijkse verkeersexamen voor leerlin gen van de lagere school kregen 719 kandidaten het diploma. Drie kandidaten moesten worden afge wezen. Materieele schade Op de Stationsweg reed een 32-jarige autobestuurder vanuit een inrit de weg op en kwam in botsing met een PTT-auto bestuurd door een 38-jarige Venrayer. De PTT-auto kwamvan rechts maar reed wel op het verkeerde wegge deelte. Hel bleef bij materiële schade. Aanrijding met gewonden Op de Heidseweg reden een 16-jarige fietser en een 18-jarige bromfietser naast elkaar. Door on opgehelderde oorzaak, kwam de fietser te vallen en diep daarbij dusdanige verwondingen op dat zij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Op de kruising Oude Oostrum- sewegOostsingel verleende een 21-jarige autobestuurder geen voor rang aan een 42-jarige bestuurder van een scooter. Bij de daardoor ontstane botsing werd de scooter bestuurder zodanig gewond dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervored. Een 70-jarige fietsende Ven rayse dame verleende: geen voor rang aan een 16-jarige bromfietser uit Venray. De dame werd bij die botsing gewond en meest naar het ziekenhuis worden overgebracht. Mogelijk dat de vlak bij de bccht staande SRV-wagen op de Oirloseweg er mede oorzaak van is geweest dat het zicht in de bocht verminderd werd, waardoor de personenauto, bestuurd door een 45-jarige Venrayer, tegen de tege moetkomende personenauto, be stuurd door een 55-jarige man uit Horst, botste. De melding was nog al alarmerend, maar het bleek dat slechts één inzittende verwondin gen had opgelopen. Zij werd naar het ziekenhuis vervoerd. De gealarmeerde brandweer be hoefde niet in a'ktie te komen. Inbraken Bij een snackbar aan de Vel- tumse Kleffen werd in de nacht van 18 op 19 april idgebroken. Door de ruit van de buitendeur er uit te nemen werd toegang verkre gen. Ontvreemd werd wat snoep goed en een geldbedrag van onge veer 100 gulden. Op p.aasmorgen kwamen be woners van een pand in de Enge lenstraat tot de entdekking dat een geldbedrag van 25000 gulden ver- dwenen was. Er waren geen spo ren van inbraak te ontdekken en hoe daders zijn binnengekomen is nog een raadsel, Van een viertal winkels in de Grotestraat werd het cylinderslot van de ingangsdeur vernield. Uit het onderzoek is gebleken dat de daders maar één zaak zijn binnen- geweest. Daar werd een bedrag van 350 gulden uit de kassala ont vreemd. Door de achterdeur open te breken werd toegang verkregen tot de woning van de familie L. aan de Langeweg, die niet thuis was. Er werden drie Perzische tapijten met een waarde van 5.000,ge stolen. Diefstallen Vanuit de garderobe van de LTS werd een jack van G. C. uit Ven ray orat vreemd. De 44-jarige A. S. uit Venray deed aangifte van diefstal van twee radiatoren ter waarde van. 250,bij zijn woning aan het Biezenvennëke. Dader inbraak aangehouden Op paasmaandag omstreeks half zeven zag bij thuiskomst een be woner van de Eikenlaan nog net een man weglopen. Hij ging deze nog achterna maar kon hem niet meer te pakken krijgen. Toen be merkte hij dat die man bij hem een inbraak had gepleegd. Door het inslaan van een ruit in de achter deur was toegang verkregen. Ont vreemd werd een tas met levens middelen en wat muziekplaten, maar deze buit had de man bij zijn overhaaste vlucht in de tuin ach tergelaten. Het gelukte de Venrayse politie de dader aan te houden en het bleek een 33-jarige man uit Voorburg te zijn. Drankgebruik Wegens het besturen van een bromfiets onder invloed van alco hol en het rijden met een snelheid van 80 km. per uur werd een 18- jarige jongeman uit Horst aange houden en met de nodige proces- senverbaal huiswaarts gezonden. Een 25-jarige bestuurder van een personenauto uit Arcen wérd aangehouden en ook deze bestuur der verkeerde onder invloed van alcohol. Hij reed zonder rijbewijs en vermoedelijk was de auto ook niet verzekerd. De auto werd in beslag genomen, terwijl ook deze bestuurder de nodige processen- verbaal kreeg aangezegd. Vandalisme in kapel van Het Schutters veld Vorige week dinsdagavond bij het afsluiten van de als kapel in gebruik zijnde ontmoetingsruimte tussen het verzorgingshuis en de flat, bleek dat enkele vernielingen hadden plaatsgevonden. Zo was de (dure) Paaskaars doorgebroken en de zangbundels vernield en door de ruimte gesmeten. Om een herhaling van een der gelijk vandalisme te voorkomen, heeft men moeten besluiten 's avonds de kapel eerder af te sluiten. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de paliënten van de huisartsen van Loon, Corver, Ver- cauteren, De Vocht en Schmeetz Koninginnedag J.W. DE VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 Normale weekenddienst G. VAN LOON Julianasingel 11, tel. 83700 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen Koninginnedag E. DE MUINCK KEYZER Mgr. Nolensstraat 2 - telefoon 80305 Normale weekenddienst isCHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 DR. KEIJZF-R van Beurdenweg 10, Ysselsteyn telefoon 04785-777 neemt waar voor eigen praktijk. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-31333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN tot en met Koninginnedag APOTHEEK DE MONNIKSKAP Paterslaan-hoek Patersstraat, tel. 30140 vanaf vrijdag 1 mei APOTHEEK ST. ODA Passage 1 teli. 81255 Openstelling: zaterdag van. 9.00 tot 13 00 en van 17.00 tot 18.00 uur: zondag: van 10.00 tot 12.00 en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen, uitsluitend na telefonische afspraak, neemt waar O. VERHAEGEN, telefoon 82281 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssum Koninginnedag Mej. Zr. J. JANSSEN telefoon 04780-81269 Normale weekenddienst Zr. G. HOUWEN-MARTENS telefoon 04780-81269 Kollekte Nationaal Rheumafonds Venray De in de week van 9 t.m. 16 maart gehouden kollekte heeft in Venray het prachtige bedrag van f 12.106,37 opgébracht, L.w.: Castenray i 368,50 Heide 333,65 Leunen 403, Merselo 558,80 Oirlo 613,23 Oostrum 1021,98 Smakt 100, Vredepeel 130, Veulen 289, Ysselsteyn 368,10 Venray-Brukske 1911,99 Venray-kom 5808,12 Graag bedankt het plaatselijk co- mité alle gevers, kollektrices en kollektanten, welke zich dit jaar weer (ondanks het slechte weer) volledig hebben ingezet. Aan allen heel hartelijk dank! Auto beschadigd Op vrijdag 24 april omstreeks tien over twee parkeerde een 33 jarige uit Venray afkomstige autobestuurder zijn wagen aan de Poststraat. Toen hij een kwartier later terug kwam, ontdekte hij dat de gehele linkerzijde van zijn auto knap was beschadigd. Uit de sporen viel op te moaken, dat de auto waar schijnlijk door een vrachtauto was geraakt. Getuigen van deze beshadiging wor den verzocht zich met de politie in verbinding te stellen. Reegeit gedood Weer sneuvelde een reegeit in het snelverkeer. Deze keer op de Deurne- seweg en de bestuurder van een vrachtauto heeft waarschijnlijk niets gemerkt.Volgens de voorschriften is de reegeit afgevoerd naar de poelier. Ruit sneuvelde Het schoolbestuur van Ysselsteyn deed aangifte van vernieling van een ruit van de kleuterschool. PROGRAMMA SPORTHAL van 1 tot en met 7 mei 1981 Vrüdag 1 mei: Zaalvoetbal vriendschappelijk 19.30 Ford' OldtimerE.J.P. 20.30 Stappers 21.30 Rutten 22.30 Vlakwater Zaterdag 2 mei: 10.00-15.00 Taekwon-do Oh do Kwan. 12.00 Demonstratie. 15.00-16.00 L.D.T. zaalv. vr, 16.00-22.00 Bata Badaun zaal voetbaltoernooi. Teams: Batu Badaun I en II, De Lelie, Rank Xerox, Stappers, Het Stuff uit Utrecht. Zondag 3 mei: 09.30-12.00 Badminton 12.00-14.00 FC de Klomp zaalv. Maandag 4 mei: 18.00-21.30 VC Rooy tr. 21.30 E.J.P.Baarlo 2 zaalv. vr. 22.30 E.J.P.Gaarlo zaalv. vr. Dinsdag 5 mei: 18.00-21.00 VC Rooy .tr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 6 mei: 19.30-22.30 Badminton 22.30-23.30 de Wetteling zaalv. vr. Donderdag 7 mei: 19.00-20.30 VC Rooy tr. 10 jaar De muziekschool en vrije akade- te Venray bestaan beiden 10 I Zij vieren dit 10 jarig be- i gezamenlijk op 30 april a.s. muziekschool te Venray, in- marktzijde. jepast in de feestelijkheden het Oranje-comité zullen van- ilf drie tot zeven uur aktivi- plaats vinden, kramen, geplaatst voor de mu- ~iool zullen kinderen zich be- kunnen houden met muziek- imenten maken. tekenen, Ideren enz. de muziekschool zullen cur- >n van de vrije akademie de- istraties geven in schilderen, te- edelsmeden, boetseren, enz. evens zal er een tentoonstelling zijn van door cursisten yervaar- digde voorwerpen. De cursisten van de muziekschooL zullen het geheel opluisteren met muziek. Er zal ook gelegenheid zijn voor volwassenen om zich bezig te hou den met diverse aktiviteiten. In informatiestands kan men kennis nemen van de cursussen die dcor muziekschool en vrije akade mie gegeven worden, terwijl er de mcgelijkheid bestaat zich als deel nemer op te geven. Cursisten en oud-cursisten van muziekschool en vrije akademie worden uitgenodigd het 10 jarig bestaan mee te vieren. Tussen 6 en 7 uur worden de genodigden ver wacht. Tijdens het Pinksterweekend zul- n voor de vierde keer de Mu- ekfeesten in Merselo worden ge- ouden. Uit het programma blijkt, it de organisatie de suksesvolle iderdelen van vorig jaar heeft ■handhaafd, maar het ook heeft mgedurfd om hierin nieuwe ele- enten op te nemen. Eén van de ganisatoren licht dit als volgt „Reakties van bezoekers van irgaande jaren, als ook het feit, (t bepaalde avonden steeds eer- f uitverkocht raken, hebben ons leerd, dat er voor iedere avond ju grote vaste groep bezoekers sar Merselo komt, die ook ver- ichten, dat deze vaste onderdelen ■ug kernen Als organisatie heb je n de plicht om deze avonden jet alleen te handhaven, maar ook kwalitatief opzicht te verbeteren it nieuwe groepen aan het publiek i presenteren Dit voorkomt ook, at jc als organisatie zou gaan stroesten Het vereist vindingrijk- id, zeker als je je ook ten doel jt gesteld om de prijzen te ndhaven. Voor dit jaar is dit ook lukt''. Voor de country- en western ed dit jaar op zaterdag- ©nd is men erin geslaagd om ast de bekende solist Ben Stene- en de gevierde groep Canyon Ive Band de' country-band van dvin Henderson uit Engeland ir Merselo te laten komen. Dit reden van Kelvin Henderson net o.m. Larry Newman en Dave [oily in de groep) is een onder- el van het tournee, dat de band s maakt. (oor de vrijdagavond heeft men Tiroler Spatzen niet gekonti- lerd, maar heeft men zich ver eerd van de medewerking van ander orkest uit Oostenrijk, de Oberkrainer Sextett Janes Jsek, Er staat dit jaar geen dixieland- op het programma. Nieuw is wel de komst van Wil ly Sehobben en zijn Big Band Voor zondagavond de traditioneel geworden „3-kapelilen-show" met deze keer de top-drie uit de regio, n.l. De Muhltaler Muzikanten uit Horst, De Freunde Echo uit Over- loon en Merselo's eigen kapel Die Fidelen Rosentaler. Op Pinkstermaandag zal Merselo weer de gehele dag in het teken staan van het wonen, werken en leven van vroeger. Hoewel de schattingen van het bezoekersaan tal vorig jaar uiteenlopen, houdt de organisatie er rekening mee, dat er weer vele duizenden die dag naar Mereslto komen. Vëel zal af hangen van het weer. Het programma vermeldt verder enkele nieuwe onderdelen: op don derdagavond zal er na een concert een toneelstuk worden opgevoerd en wel „ien 't Mersels". Het toneel stuk „Verwaaid volk" speelt zich af in de Peel. Vrijdagmiddag is er een speciaal en gevarieerd programma voor de 50 ers. Zaterdagmiddag zullen 4 jeugdfanfares harmonieën (Oos trum, Venray, Gemert en kombina- tie van Merselo, Grashoek en Broekhuizenvorst) optreden en sa men zórgen voor een muzikale hap pening, waaraan Peter Haans en componist Piet Stalmeijer zullen meewerken. Zondagmorgen zal er na de Eucharistieviering Frühschoppen zijn met medewerking van de Aces. Tijdens dit Frühschoppen zullen er houtzaagwedstrijden worden gehou den. Voor inlichtingen en kaarten: Mi- chels Molen, Grootdorp 45, tel. 04786-225. Op de foto: Oberkrainer Sextett Janes Kalsek, gekleed in kleder dracht van de streek, waar ze van daan komen, n.l. de streek Slo- wenja.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 3