VERENIGINGSNIEUWS IERPENIEUWS jUM MERSELO >NJ Venray IN LV.B. VENRAY QiEB PEEL EN MAAS UNIE VAN VRIJWILLIGERS cav27mc Venrays Mannenkoor Ruilbeurs K.V.V. Venray VRIJWILLIGERS- CENTRALE REISVERENIGING Kynologen- verenigïng Venray e.o. Nu de zeer goed bezochte jaar- ■gadering, waarvan U elders In I blad een verslag aantreft, er leer op zit. gaan we weer repe- fen, voorlopig onder leiding van 'ue 2e dirigent G. Vogelzangs. ode april - begin mei zal de nieu- dirigent de repetities gaan lei- donderdag 2 april om 20.00 tt repetitie voor het gehele koor. jem op 9 april. Zaterdag 11 april optreden oij Jegenheid van 15-jarig bestaan jaarden vereniging Venray, om Jfi uur kantine Rank Xerox. Zendag 3 mei nemen we afscheid enze (ex) voorzitter Theo van Nadere gegevens hierover dgen. het afmeldingsadres komt Mienxort 'n wijziging. Voorlopig bter nog afmelden bij dhr. H. unmans Niessenstraat. tel. 82687 de Burggraaf, tel. 81244. Donderdag 2 april 19.30 uur re ide harmonieorkest, iderdag 9 april 19.30 u. idem. 4iken wij aan het inleveren de carnavalskostuums. ■rtrlopige agenda: I april aubade Koninginnedag. U mei dodenherdenking. I mei feestconcert b.g.v. nationale en 24 mei Communiefeesten i opluistering H. Mis in Grote srk. nderdag 7 mei: algemene leden- rgadering. ndag 21 juni: intocht jeugd- jagse adag 22 november: gemeentelijk lektoernooi in foyer schouw- rg najaar uitwisselingsconcert met nt en Blerick in Venray. december zondagochtendconcert schouwburg. LEERLINGENOPLEIDING: )onderdag 2 april 18.30 u. repe- le jeugdharmonie. - Lnleveren mavalskostuums. tenderdag 9 april: 18.30 repetitie gdharmonie. lolistenconcours te Castenray: 25 !6 april a.s. incert op Koninginnedag - 30 ril 1981. ividuele repetities volgens af raak met uw leraar. DRUMBAND: tondag 5 april a.s.: 10.30 repe- e. Graag dan inleveren van de mavalskostuums. Iftnelden harmonieorkest bij de retaris - telefoon 80225, jeugdle- bij de heer Raedts, tel. 82803 en unband bij de heer van Els. tel. 824. Telefoon clubgebouw: 82515. tnken wU ook nog aan de oud- pitr-aktie .Breng donderdagavond oud papier mee. Tdags is de opslagruimte ge- end van 11 tot 12 uur. genda: jjdag 3 april: om 19.00 repetitie in de hal van ie Franciscusschool (Eikenlaan); aansluitend om 20.00 H. Mis in de Paterskerk (hi uniform). Undag 6 april: om 18.30 alleen voor de alten. Mdag 7 april: om 18.30 alleen voor de sopranen tensdag 8 april: *n 18.30 „vrije repetitie'1 met lansluitend om 19.15 spelavond (hr. Staal). entuele afmeldingen: secretariaat ngstraat 104, Venray, tel. 81690. eeneen: k om de repetitie en de H. Mis .vrijdag (zie boven). Dhr. eh ïvr. Buys zijn op die dag 25 jaar ïouwd. We verwachten dat alle ïrleden aanwezig zullen zijn. In Iform. Ook de ouders zijn bij to H. Mis natuurlijk van harte Skom. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Mnsdag 7 april, 19.30 uur repe- k voor de alten; om 20.00 uur or het hele koor in de Essel, Ur- tetraat. Woensdag 8 april vanaf 9.00 uur donderdag 9 april 14.00 urn- at U weer oud papier deponeren de container staande de Houten *k 6. ïlnsdag 14 april, 20.00 uur jaar- igadering in zaal In den EngeJ. «straat. indien U verhinderd bent dan leve U zich af te melden bij: r. J. Steijlen Kolikweg 3 tel. 81221 Mw. W. Manders-Weijers, Oran- Itraat 7, tel. 88159. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zaterdagavond 4 april. 17.45 aanwezig zijn in de kapel van Servaas voor het inzingen van de viering die om 18.30 be gint. Zondagmorgen 5 april: Geen repetitie. Maandagavond 6 april: 19.00 repetitie voor het hele koor. Dindsgavond 7 april: 19.00 repetitie voor het hele koor. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 3 april: 18.45 gezamenlijke repetitie Vrijdagavonl 10 april: 18.45 gezamenlijke repetitie Zondagmorgen 5 april: om 10.30 aanwezig in het wijk- wijkcentrum van het Brukske. „SALTARELLO" en „AGEVOLE" Zaterdagavond 4 april: om 17.45 aanwezig zijn in de ka pel van Servaas. Dus geen repe titie om 16.30. „AGEVOLE" houdt op zaterdag middag om 16.00 nog een repe titie alvorens naar de kapel van Servaas te gaan. P.S. Ben jij ook altijd zo „vlot" met contributie betalen? DAMESKOOR Woensdag 8 april om 19.45 uur partij-repetitie voor de alten. Om ongeveer 20.15 uur komen dan de sopranen en de mezzo-sopranen er bij. Woensdag 15 april om 19.45 par tij-repetitie voor de mezzo's. Om 20.15 uur de anderen. Zondag 19 april (Eerste Paasdag) zingen we om 11 30 uur tijdens de Mis in de Vredeskerk; in uniform, op het priesterkoor. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aan mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332, of aan mevr. v. d. Waer- den, tel. 83659. Vrijdag 3 april: Vanavond gaan we onze conditie een stuk opvijzelen door een heel stuk te gaan fietsen. Zorg dat je fiets in orde is en kom op tijd. We vertrekken om kwart over 7. Zaterdag 4 april: Vanaf 8 uur geopend voor ieder een van 15 jaar en ouder. Zondag 5 april: Van 8 tot 12 uur geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. De dansles van a.s. zaterdag 4 april gaat niet door. Op veler verzoek is hier dan weer de informatierubriek voor iedereen die van discomuziek houdt. Bestond de disoo-info vorig jaar slechts uit een agenda van disco optredens, dit jaar zal deze rubriek voortaan ook de PEARLY-DISCO TOP 10 bevatten. In deze lijst ko men de platen voor, die veel wor den aangevraagd of geschikt zijn om op te dansen. Zo kun je op disco-gebied 'n beetje bijblijven. Veel plezier ermee! Pearly-Disco Top 10 nr. 1 - 4 april 1981: 1. Gap. band - Bum Rubber 2. Jacksons - Can you feet it 3. Spargo - One night affair 4. Kool The Gang - Take it tot the top 5. Whispers - It's a love thing 6. Ottawan - Hands up 7. Sister Sledge - All American girls 8. Frankie Smith - Double dutch bus 9. Yarbrough Peoples - Don't stop the music 10. Viola Wills - Upon the roof Agenda: Zaterdag 4 april - 19.30 uur en zondag 5 april - 14.00 uur in „de Springplank'' (jeugdcentrum achter politiebureau). Zondag 5 april a.s. is er De Burggraaf weer een ruilbeurs van 10.00 - 13.00 uur zoals praktisch altijd het geval is op de eerste zondag van de maand. Er kan ge ruild worden in postzegels, munten, sigarenbandjes, prentbriefkaarten, stickers, speldjes, etc. De toegang is gratis. DROPPING VOOR DE YSSELSTEYNSE JEUGD Hedenavond (3 april) is er weer een groots opgezette dropping voor de jeugd vanaf 12'/» jaar. We ver trekken om 8 uur en het inschrijf geld bedraagt 1.50. Per groep kunnen er 6 deelnemers (imcl. lei der/ster) mee doen. De leiding heeft de leeftijd vanaf minimaal 18 jaar. Breng een zaklamp en een pen mee. We vertrekken om 8 uur naar een voor de Ysselsteynse jeugd, erg onbekende streek Maak van te veren eventueel een groepje van 5 personen. Vertrekt: Jeugdcentrum „De Koel", Peter Janssenweg 12. Dagtochtje Jera '70 vrijdag 29 mei voor klas 3 en 4. Opgeven van af 10 april. Kampweek Jera '70 Holthees. Klas 4, 5 en 6 25 juli t.m. 1 aug. Door de jeugd voor de jeugd van avond een grote dropping. ALCOHOLVRIJE DISCO Jeugdklup den Dissel organiseert zaterdag weer een alcoholvrije dis co. Dit doen we al jaren en zullen er ook nog mee doorgaan. Voor zaterdag hebben we weer een leu ke disco te verwachten. We begin nen om 19.30 uur en zullen om 22.00 uur sloppen. We hopen jullie daarom ook weer allemaal te be groeten. De entree is 1 Van onze kant zullen aanwezig zijn: Anja, Elly, Mieke en Peter- Paul. Bram zal de muziek voor z'n rekening nemen. Degenen die niet kunnen worden vriendelijk verzocht zelf voor ver vanging te zorgen. Tot ziens zater dag in wijkgebouw Den Hoender, Ursulastraat 2. Hallo luitjes. Afgelopen zaterdag was er een excursie naar Oploo om spreeuwen- slaaptrek te bekijken. Het was wer kelijk ontzettend mooi om al die spreeuwen te zien. Alle spreeuwen uit de omgeving van Oploo verza melden zich daar voor de nacht. In het totaal hébben we het aan tal geschat op ongeveer 30.000, die allemaal in het sparrebosje van 1 ha neerstreken. Het was op een gegeven moment net een zonsver duistering. In het bosje zelf kon je de spreeuwen, die een hoop la waai maakten tot op een meter be naderen. Vaak zaten ze dan met meer dan 10 spreeuwen op 1 tak, die helemaal krom hing. Tevens hebben we die dag de eerste boe renzwaluwen gezien, en een mooi exemplaar van de zeldzame sleutel bloem in vólle bloei. Zondag hadden we een combi excursie met de afdeling Grubben- vorst. Er is voornamelijk gehybied (waterdieren bekijken). Wat plan ten betreft was de steenbreekvaren mooi ,net als de eerste bloeiende paarse dovenels. Nu de excursies voor volgende week. Zaterdag 4 april vertrekt om 8 uur een excursie met Grubben- vorst o.lLv. Marion, hoogstwaar- lijk naar de Hamert. Ook zondag is er een excursie o.lv. Marion die om 8 uur vertrekt. Waar we dan heen gaan wordt democratisch be sloten d.m.v. stemming. Hoihoi, Marcel. Op 6 april a.s. is een algemene kringavond voor alle leden van de Limburgse Vrouwen Beweging Kring Venray. Politieke oriëntatie. Met betrek king tot de tweede kamerverkie zingen in mei. Onder leiding van Mevr. Hoppenrys zullen we enkele programma's van politieke partijen naast elkaar leggen en verschillen de punten bespreken. De avond is in het gemeenschaps huis te Leunen, aanvang 20.00 uur. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dinsdag 7 april houden we een kienavond voor onze leden in zaal In den Engel, aanvang 19.45 uur. Dinsdag 19 mei gaan we op ex cursie naar de Porceleyne fles in Delft. Hierna gaan we naar Den Haag waar we nog een rondleiding hebben in de Ridderzaal. Hiervoor zijn nog enkele plaatsen vrij en men kan zich nog opgeven bij de eerstvolgende bijeenkomst of bij het bestuur. R.J.C. VENRAY SCOUTINGGROEP JEANNE D'ARC VENRAY zoekt: Vrijwillige medewerkers voor de begeleiding van de gidsengroepen. De groepen bestaan uit ongeveer 24 kinderen in de leeftijd van 11 t.m. 15 jaar. Afhankelijk van de beschikbaarheid van de vrijwilli gers komt de groep op een avond of zaterdagmorgen bij elkaar. Eenmaal per maand is er een bijeenkomst voor de leiding. Activiteiten sport, spel, kreativi- teit, buitenaktiviteiten. Eenmaal per jaar is er een zomerkamp. Een minimale leefijd van 18 jaar is vereist. Informatie: Mevr. M. Walhof, Mambostraat 39, Venray, tel. 85663 (tussen 5-6 uur). JONG NEDERLAND VENRAY zoekt: Vrijwilligers voor de begeleiding van de jongens- en meisjesgroepen in de leeftijd van 9 tm. 14 jaar. De groepen komen eenmaal per week bij elkaar. Bovendien is er eenmaal per maand een leidersver gadering. De aktiviteiten zijn vooral in de sfeer van sport, kreativiteit en bui tenleven. Elk jaar wordt in de zomermaan den een kamp georganiseerd. Een minimale leeftijd van 18 jaar is vereist. Informatie: Twan Peteers, Ark straat 15, Venray, tel. 82270. VRIJWILLIGERSCENTRALE De vrij willigerseentrale wil de or ganisaties van het jeugd(sport)- en jongerenwerk ondersteunen bij het zoeken naar vrijwilligers en even tuele gegadigden wegwijs maken in wat er allemaal te doen is in het vrijwilligerswerk op dit gebied. Door onder andere het plaatsen van bovenstaande berichten. Organisaties die van deze gele genheid gebruik willen maken kun nen informeren bij de Vrijwilligers- cenbrale, Bergweg 4 te Venray tel. 04780-83676. Ook mensen die geïnteresseerd zijn in het jeugd- en jongerenwerk en inlichtingen willen hebben over dte verschillende organisaties kun nen er terecht. ECHTE NEDERLANDSE FIETSERSBOND werkgroep Venray Op zondag 17 mei a.s. is het dan zover! De werkgroep Venray van de ENFB zal dan worden omgezet in een heuse afdeling. We willen dit gaan vieren met een fietstocht voor iedereen die daar zin in heeft. Noteert U het vast even in de agenda? Nadere mededelingen vol gen nog. Alle leden van de a.s. af deling (en dat zijn er in Venray zo rond de veertig) zullen nog bena derd worden om hun medewerking te geven aan dit festijn. De be doeling is om ook aandacht te schenken aan enkele knelpunten voor het fietsverkeer in Venray en omgeving. Iedereen die mee wil werken is welkom op de volgende vergadering over deze fietstocht op dinsdag 14 april 19.30 uur op het adres Eligiusweg 12. Voor verdere inlichtingen: Echte Nederlandse Fietsers Bond werk groep Venray, Mambostraat 148, teL 87494. Geachte leden en niet-leden, Wij gaan weer een gezellige kienavond organiseren, waarop wij u allemaal hopen te begroeten. Hebt u in familie of buurt, men sen die graag kienen, dan zijn ze allemaal van harte welkom. De kienavond is op vrijdag 3 april as., aanvang 20.00 uur en zal gehouden wordten in café Siébers, Merselose- weg 36, Venray. De prijzen bestaan hoofdzakelijk uit vers vlees. De kienkaarten kosten: losse kaart f 2.50; serie van 4 10, serie van 6 f 12.50. Tot vrijdag op de kienavond. katholiek 'vrouwengilde venray Maandag 6 april om 20.00 uur in de foyer van de schouwburg. Dhr. H. van Oers. pastor en medewer ker bij het artsenpracticum te Til burg, zal deze avond voor ons ver zorgen onder de titel „Het ontstaan van conflicten en het leren om gaan daarmee." Pastor van Oers zal in zijn inlei ding ingaan op specifieke proble men en conflicten van deze tijd, zoals eenzaamheid, stervensbegelei ding, angsten, huwelijksmoeilijk heden en verslaving. Maandag 13 april: bijeenkomst in hotel „De Zwaan', Grote Marict 2, om 20.00 uur om samen te praten over politieke zaken met betrek king tot de vrouw. Dinsdag 7 april en 12 mei: Fiet sen. Bijeenkomst om 1330 uur bij de schouwburg. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad VRIJDAG 3 APRIL 1981 Nr. 14 HONDERDENTWEEDE JAARGANG Sedert juli 1979 is een afdeling van de U.V.V. in Venray aktief. Vandaag 2 april worden de eerste zevenentwintig leden officieel ge ïnstalleerd en hetzelfde geldt voor het bestuur. De Unie Van Vrijwil ligers groeit in ledenaantal en ak tiviteiten. U.V.V. is in vele plaatsen in Ne derland reeds vanaf 1945 een be kend begrip. Oorspronkelijk was het Unie van Vrouwelijke Vrijwil ligers met als doelstelling de vrouw bewust in te schakelen bij hulp verlening door vrijwilligers. Die hulpverlening bestond in de naoorlogse tijd vooral uit insprin gen in allerlei noodsituaties. Maar naarmate de samenleving terecht kwam in de welvaartsstatus begön zich een nieuwe situatie af te te kenen. Ondanks alle vormen van sociale instellingen die ontstonden, bleek steeds duidelijker dat menselijke aandacht voor elkaar een behoefte bleef. Een behoefte die nauwelijks door professionele hulpverleners kon worden opgevangen, maar juist wel door een belangstellende mede mens. Steeds opnieuw ontdekte men dat bepaalde groepen mensen in bepaalde situaties gebaat zouden zijn als er „iemand" gewoon wat tijd en aandacht kon geven. Deze hulpverleningsbehoefte tekende zich zo duidelijk af, dat de U.V.V. het als haar centrale doelstelling is gaan zien. Een logisch gevolg was dan ook dat zowel mannen als vrouwen de hulpverleners konden zijn. Vandaar dat in 1977 de naams verandering en een nieuwe formu lering van de doelstelling plaats vond. Voortaan werd UNIE VAN VRIJWILLIGERS en die doelstel ling luidt nu: Het bevorderen en verlenen van maatschappelijke hulp dcor vrijwilligers met menselijk kentakt en continuïteit in het werk als voornaamste kenmerken. Tot dusverre is de U.V.V. in Venray alleen aktief geweest in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Menig pa tiënt heeft reeds kennis gemaakt met de vrouwen die nog tijd weten te vinden voor een opbeurend ge sprek. Het bieden van begeleiding en ondersteuning aan mensen die dat nodig hebben. De vrijwilligers hebben echter meer in petto dan erikele met de patiënten praten. Zo werd b.v. een hostess-üienst in het leven geroe pen. Mensen die voor een operatie het ziekenhuis binnenkomen en cuder zijn dan 40 jaar worden door een vriendelijke U.V.V.-medewerk- ster welkom geheten, op hun ge mak gesteld en begeleid door het ziekenhuis. Ook de begeleiding van patiënten die een behandeling moeten onder gaan op de afdeling fysöo-therapïe nemen de vrijwilligers voor hun re kening. Ook begeleiden de U.V.V.- medewerksters patiënten naar an dere ziekenhuizen zoals naar Eind hoven, Venlo en Nijmegen. Daar, waar een overbezette verpleegkun dige door tijdgebrek niet aan toe komt, biedt de helpende hand van een der vrijwilligers soelaas. Op 27 april gaat de U.V.V. Ven ray van start met een nieuw pro- jekt in het bejaardencentrum „Het Schuttersveld''. Iedere ochtend zul len een 2-tal U.V.V.-dames aanwe zig zijn tijdens het gezamenlijk koffie drinken van de bejaarden. Het doel is hierdoor kontakt te krijgen met de alleenstaande be jaarde die daar behoefte aan heeft. De vrijwilligersdienst, die tot nu toe onder de hoede was van de afdeling Heerlen, draait thans zo goed, dat ze de kinderschoenen is ontgroeid. Vanaf donderdag 2 april gaat de afeling zelfstandig funktio- De stichting kan nog de nodige mensen gebruiken. Vrouwen en mannen, die belangstelling hebben voor het vrijwilligerswerk, voorop leiding speelt geen enkele rol, kun nen zich wenden tot mevrouw N. Bennis, De Aldemveg 20, telefoon 82731 en mevrouw R. Mailand, Brennerlaan 2, telefoon 82181 in Venray. Hondenvrienden opgelet. Sinds enige tijd worden in Noord Limburg door op commersie belus te mensen trainingen gegeven in de zogenaamde gedrag- en gehoor zaamheidscursussen. Dit zijn trai ningen waarbij uw hond wordt bij gebracht om zich op een prettige en verantwoorde manier te gedra gen in de huidige maatschappij. Hierbij wordt er van uit gegaan dat U plezier, en iemand anders geen last heeft van uw hond. Voor deze trainingen worden echter be lachelijk hoge prijzen gevraagd, van f 80,tot f 125,—. U kunt deze trainingen echter ook volgen bij een door de Raad van Beheer officieel erkende ver eniging. Hierbij heeft U dan tevens het recht op het afleggen van een examen voor het officiële diploma, uitgereikt door Cynophilia. Dit al les voor de prijzen van f 15,en f 25,afhankelijk van de cursus die U volgt. (Deze prijzen gelden voor K.C. Venray e.o.). Als laatste kan nog vermeld wor den dat het verschil van prijs niet zit in de kwaliteit van de cursus sen, maar zuiver en alleen in het verschil tussen commercie en hob byisme. Voor inlichtingen kunt U zich wenden tot de officieel erkende verenigingen bü U in de buurt o.a.: K.C. Venray en omstreken, secretariaat: Mevr. Pasmans, R. v. Chalonstraat 30 5923 BW Blerick tel. 077-22053 De eerste onderlinge wedstrijd van dit seizoen is weer voorbij. Zondag j.l. werd gestreden om de gouden-troffee geschonken door A. Thijssen en J. Janssen, beiden ruim 53 jaar lid van ons gilde. Na een zeer spannende wedstrijd moest de winnaar van vorig jaar P. v. d. Broek de beker afstaan aan F. Barends die met 14 punten eerste werd. Bij de extra ronde werden de prijzen als volgt behaald: le prijs H. Rongen 2e prijs A. v. d. Broek 3e prijs H. Janssen 4e prijs J. Willems 5e prijs P. Vollenberg 6e prijs H. Vermeulen Zondag 5 april a.s. begint weer de onderlinge strijd om het kam pioenschap. Deze wordt gehouden over 8 zondagen 's morgens vanaf 10.30 uur. Dinsdag 7 april worden ALLE leden venvacht op de maandelijkse ledenvergadering. Aanvang 20.00 u. in gildehuis Willems. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen: Bespreking van de statiedag op 2 mei a.s. (koning- schieten). 5. Kontributie. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. Zondag 12 april a.s. is de eer ste wedstrijd van de Kleine Kring, gehouden op het schietterrein van het St. Williibrordusgilde van Geys- teren. Aanvang 13.30 uur. MEETING FOX HUNTER Op zondag 29 maart j.l. hadden we weer een QSL ruilmiddag. Er waren ook deze keer weer ver schillende swap clubs uit het bui tenland aanwezig, zoals Duitsland en België. Dan waren er ook nog ruilclubs uit Amsterdam, Rotter dam en Tiel. Dus gelegenheid om te ruilen was er voor 100%. De meeting zou 's middags om 13.00 uur beginnen, maar om 11 uur hadden we al bijna geen plaats meer. Naar aanleiding hiervan gaan we natuurlijk weer verder met meetings te organiseren. Dus op zondag 31 mei is er weer een ruilmiddag in dien Hoender, Ursulastraat. 'De piratenzender de Zwerver en zijn hulp Knoepie verzorgden weer onze luisterrijke muziek. Hiervoor nog hartelijk dank namens leden en vele bezoekers van de 27 mc FOX HUNTER Venray. Dan willen we de K2R ook nog bedanken voor de mooie QSL- beker die hij aan onze club ge schonken heeft. Deze is gewonnen door de Sproet locatie Venray. Dat er veel belangstelling is voor de 27 mc club FOX HUNTER kon den we weer opmaken uit de vele goede reakties die we kregen, van de swapclubs en de tientallen sta tionnetjes buiten locatie Venray, die ook op deze QSL meeting aan wezig waren. Dat FOX HUNTER nog steeds groeiende is, konden wij opmaken uit de vele nieuwe leden die we konden inschrijven bij onze club. Ook andere stationnetjes zijn van harte wélkom bij onze club. ze kunnen zich opgeven bij de pen ningmeester Haammakerstraat 30. Oei, oei. CAV 27 me/Gemeente Vorige week konden jullie in de krant iets lezen over de antennes in Venray en omstreken (Brukske 1 en 2, Oirlo en Oostrum). Er stond echter wel een fout in, n.l. de ge meente zou kontakt opnemen met de 27 mc ver. Dit is niet juist. De CAV had kontakt opgenomen met de gemeente. Afgelopen vrijdag heeft er dan ook een 2e gesprek plaatsgevonden en het was voor ons prettig te horen dat het me rendeel van de antennes goedge keurd was. Vragen hierover wor den op de vergadering van a.s. vrijdag beantwoord. De medewer king en soepele opstelling van de betreffende commissies wordt door ons zeer gewaardeerd. CAV 27 mc verenigingsboekje Reeds 2x is de leden verzocht om copy voor het verenigings boekje. Maas helaas hebben we tot op heden maar 1 reaktie ontvangen. Het is natuurlijk onzin daarvoor een boekje te ma'ken en deze brief kun je hieronder dan ook lezen. Copy voor het boekje kim je te allen tijde inleveren bij Lady Delta Lima, Harpstraat 6, tel. 88546. Aan de leden. Of het met een vereniging goed of slecht gaat is ook een kwestie van gevóél. Niet alleen wordt het door de resultaten bepaald. De sfeer en de entourage een organisatie, de belangstelling en de interesse zijn van doorslagevende betekenis. Wordt aan die voor waarden voldaan, dan komen de re sultaten vanzelf Een door veel negatieve berich ten gekweld CAV, moest zich nood gedwongen weer gaan bezig houden met het weer gezond maken van de vereniging, op basis die zij uit gestippeld hadden. Daar werken een aantal enthousiaste mensen ge weldig hard aan en laten wij hopen met succes. Als de voortekenen ons niet be driegen zal' er binnenkort nog meer te doen zijn door de CAV. Wanneer de CAV in samenwerking met een andere cb-vereniginig hun plannen hebben uitgevoerd. Ongetwijfeld zullen ook de andere cb-verenigin- gen uit de regio Noord Limburg erg gelukkig zijn met deze ontwik keling. Wij blijven het echter triest vin den, dat de verdraagzaamheid op de bak, uitzonderingen daar gela ten, nog onder het gemiddelde ni veau is. Toch is verdraagzaamheid niet alleen zaligmakend, maar één van de pijlers waarop een vereni ging moet kunnen steunen. Er zul len ook mensen moeten zijn, die hun schouders willen zetten onder de leiding van de dlub. Als de voortekenen niet bedriegen, mogen we zeggen dat. er een periode aan breekt waarin weer gejuicht mag worden in de CAV. Binnenkort zijn er weer ledenvergaderingen, zorg dat U er (ook) bij bent. Wij wensen iedereen een pret tige tokkel toe en hou hem hoog en droog. Bye Bye. Een 27 mc'er Lour descomité afd. Venray NIEUWE RECORDS Deze week is de 91e pelgrim voor de Limburgse Bedevaart naar Lourdes ingeschreven. Hadden we verleden jaar 88 mensen uit deze regio mogen inschrijven, dit jaar zijn dat er dus 91. Een ander en misschien wel belangrijker nieuw record is het aantal rieken dat rich onder deze pelgrims bevindt, dat rijn er n.l. 32. Iedereen die zijn medewerking verleende om zo'n groot aantal zie ken naar Lourdes te laten gaan, zijn wij zeer erkentelijk. Hierbij denken we zeker aan al onze kol- porteurs/trtces. WILT U OOG NOG NAAR LOURDES? Ja, dat kan nog, maar niet meer in de hotels Fr. d'Assise of Madon na, want het aantal aldaar toege wezen bedden is volledig bezet. Maar in andere hotels is nog plaats. G. Fhilipsen, Goudsmid straat 42, Venray, teL 83575 kan U hierover alles vertellen en zal U desgewenst ook inschrijven. Men betaalt 100,bij inschrijving en het resterende bedrag kan per bank of giro worden betaald mini maal 4 weken voor vertrek, dus vóór 1 mei. Diegenen die op die datum nog willen inschrijven als er nog plaats is moeten het ge hele reisbedrag ineens voldoen. VOORLICHTINGSAVOND Deze wordt gehouden op maandag 11 mei a.s. om 19.30 uur in Huize De Kruuze. U hoort hier nog meer over in de komende weken.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 9