50 JAAR SCHOOL VEILEN w 18 Veranderingen bij Venrays Mannenkoor En toch is 't goed dat er politie is„„ Vijftig jarige garage v. Haren bestaat al drie en vijftig jaar AGENDA De Wetteling Nee.Voorkoming Misdrijven is'n zaak van de politie èn u. Middenstand en winkel diefstallen Ruim zestig landschappen bijeen Vloek op straat- naamgeving VERLINDEN JUWELIER In het weekend van vrijdag 24 zaterdag 25 april gaat Veulen 70 jeest vieren. Het is dan 50 jaar «deden dat in dit kerkdorp de agere school toen nog slechts ree-klassig geopend werd. De ledenis van Veulen is natuur- vele, vele jaren ouder, maar beschouwt de ingebruikname de school toch als het begin een echt dorpsleven. In de loop der jaren hebben de inde heren als schoolhoofd ge- ird: Coenders, Claessens, Vol- iberg, Krijger, Schiks, Beulen en Klaessens. Voor zover nog in jfi zijn deze allen uitgenodigd, enals de onderwijzeressen, om de estelijkheden bij te wonen. Van kele onderwijzeressen heeft men en adres kunnen achterhalen, iaar mogelijk dat zij middels deze nkondiging nog bereikbaar zijn. M urgee: nberg lok persoonlijk zijn uitgenodigd voormalige leerlingen van de rste vier schooljaren. Maar van- Ifsprekend zijn ook alle andere [d-leerlingen én inwoners én be- ngstellenden van harte welkom. De feestviering betreft o.a. een «toonstelling van foto's uit het uilen. De organisatoren hadden erbij keuze uit vele honderden ote en kleine prentjes. Zo onge- er 350 stuks worden er tentoon- steld, waarvan er 250 flink ver- oot werden. Het aantrekkelijke ongetwijfeld ook, dat men deze to's kan nabestellen. Naast deze totentoonstelling wordt er een riculiere verzameling oudheid- indige vondsten geëxposeerd. Be- lve vrijdags en zaterdags kan en deze tentoonstelling ook zon- igs bezoeken. De jeugd komt rijkelijk aan bod tt festiviteiten als zeskamp, vlie rwedstrijden e.d. Voor de ouderen is er o.a. een tellige dorpsavond in zaal 't Veu- Het schoolbestuur zal recipiëren zaterdagavond van 20.00 tot .30 uur, na een plechtige H. Mis m dankzegging in de rectoraats- trk. Op dit jubileum komen wij nog ider terug» Slechts een veertig tal midden- ders bleken interesse te kunnen ngen voor de, door de Ven- lyse Vereniging van Zelfstandige nemers (VZO) georganiseerde rond, met als onderwerp „Winkel- allen''. Vanwaar deze geringe gstelling? Er zal toch wel j enkele winkelier zijn, die niet het euvel van winkeldiefsrtal- I geconfronteerd wordt? Of zou de interesse voor dit on- werp parallel lopen met het t van aangiften van winkeldief- len? Terwijl iedereen weet, dat «tolen wordt als raven", wer- l er vorig jaar in Venray slechts 5 gevallen bi; de politie gemeld. I de landelijke cijfers werkelijk- zijn, betekent dat, dat deze i aangiften twintig procent van totaal uitmaken. Omgerekend, sken we dan van ruim 300 win- UefstallenVan n pakkie wgum van 'n paar stuivers tot i ring van 11.000, De heren van de Venrayse ge- tntepolitie hebben ondanks de ge belangstelling, eer van hun c gehad. Op duidelijke en over- de wijze werd het aandachtig ■ende publiek, voorgelicht s methoden welke de winkeldie- I toepassen én over de metho- I om dfeze diefstallen te voor- Als hun causerie er toe dat de winkeliers zelf pre- Itieve maatregelen nemen en dit zonder pardon van elke dief- aangifte doen, dan is er al |Jveel gewonnen. J De thuisblijvers hebben zich deze [svond tekort gedaan Op een zeer goed bezochte en geanimeerde jaarvergadering van 't Venrays Mannenkoor bleek dat er nogal wat veranderingen in de vereniging gaan plaatsvinden. Op de eerste plaats was er 't afscheid van Frans Verhofstad als direkteur van het koor. Op doktersadvies moet dhr. Verhofstad het wat kal mer aan gaan doen. Bijna 8 jaren lang heeft hij het beste aan het koor gegeven en veel suksessen met het koor behaald. Het was dan ook een onrtroerend moment voor de zangers en voor dhr. Ver hofstad, toen bugemeester Defesche beschermheer van het Venrays Mannenkoor, de scheidende diri gent bedankte voor alles wat hij voor het koor betekende en deze dank onderstreepte met het aanbie den van een prachtig herinnerings bord. Verder was er deze avond nog een afscheid, n.l. van de voorzitter van het koor, dhr. Theo v. Dijk, die deze avond voor de laatste maal de voorzittershamer hanteer de. 10 Jaren lang heeft het koor mogen profiteren van het leider schap van deze voorzitter en er zal dan ook een afscheidsbijeen komst worden gehouden op zondag morgen 3 mei in clublokaal De Burggraaf. Uit het jaarverslag van secreta ris Wim Smits bleek dat het koor weer een zeer druk jaar achter de rug heeft. Enkele hoogtepunten avn het afgelopen jaar waren o.a. de concertreis naar Wenen sept. j.l., de viering van het 70-jarige bestaan en de organisatie van de Limburgse Zangersdagen. Al deze evenementen werden een geweldig sukses. Dat een en ander ook fi nanciële konsekwenties had, kon penningmeester Cees van Baarsen in zijn 'keurig financieel verslag beamen maar met pijn en moeite kon hij toch weer de eindjes aan elkaar knopen. Hierna volgde de bestuursverkiezing waarbij de he ren C. van Baarsen, R. van Mil en J. Nooyen werden herkozen. Als nieuw bestuurslid werd gekozen: de heer Fr. van der Kruif. Hierna kwam er weer een ont roerend moment, n.l. toen de heer van Dijk in zijn afscheidsspeech 't wel en wee van de afgelopen tien jaren nog eens de revue liet pas seren. Venrays Mannenkoor is een deel van mijn leven geweest, waar bij de mooie dingen in deze ver eniging, de moeilijke momenten ver overtroffen, aldus Th. van Dijk, waarna hij overging tot de instal latie van zijn opvolger. De nieuwe voorzitter werd dan de heer Hans Gcmmans, die zijn sporen als be stuurslid van het koor al enkele jaren had verdiend. De heer Gom man s vroeg de steun van alle le den om hem in deze moeilijke taak bij te staan. Een doel staat me voor ogen; dat is zingen en nog eens zingen en liefst zo perfekt mo gelijk waarbij natuurlijk de gezel ligheid niet wordt vergeten, aldus de nieuwe voorzitter, waarna hij de fraaie voorzittershamer als een herinneringsgeschenk aan de schei dende voorzitter overhandigde. Hierna werd bekend gemaakt dat men als opvolger van Frans Ver hofstad, had gevonden dhr. Pierre Gerits uit Hoensbroek. Een beken de naam in de Nederlandse zan gerswereld. De vergadering was het met deze keuze unaniem eens. Tot slot van deze vergadering werd voor de laatste maal onder leiding van de heer Verhofstad 'n toepasselijk afscheidslied gezongen. Schitterende tentoonstelling Ven rayse Kunstkring in schouwburg Venray Tot 21 april worden in de foyer van de Venrayse Ischouwburg niet minder dan drie en zestig werken getoond van bekende Limburgse kunstenaars. Deze collectie wordt gebracht onder de titel „Groeten uit Limburg"', samengesteld door het Cultureel Centrum te Venlo. De tentoonstelling is voor 'n breed publiek zeer aansprekelijk; het is een collectie die geen uitlegkunde vergt. Bijgaande afbeelding laat 'n werk zien van Hanny v. d. Bosch in Maastricht. In deze geest zijn er tal van schilderijen op de expo sitie te bewonderen. De tentoon stelling is gratis toegankelijk, ge opend alle dagen van 2 ot 5 uur en bovendien vrijdagavond van 7 tot 10 uur. Foto: „Jekervallei in de winter'' 1980. Olieverf. 59x79 cm. Er rust blijkbaar een vloek op de straatnaamgeving in onze ge meente, aldus het raadslid A. den Brok, deze week in de raadsverga dering, waar enkele nieuwe straat namen in Vlakwater II en het In dustrieterrein Smakterheide op de goedkeuring van de raad wachtten. En de heer Den Brok beklemtoon de dat er een einde moet komen aan dit geharrewar, dat al maan den duurt. „Er wordt hier een be leid gevoerd", aldus spreker, „waar ik me voor schaam. Al maanden lang weet men dat er nieuwe straatnamen moeten komen, en dan moet alles ineens hals over kop.'' Wat is er feitelijk aan de gang? Van gemeentewege worden enkele straatnamen voorgesteld. De com missie voor cultuur beoordeelt die namen en adviseert eventueel an dere benamingen De gemeente vraagt daarna aan de dorps- of wijkraad of men met de toekoms tige namen aide oord kan gaan. Eventuele adviezen van die kant worden in het uiteindelijk besluit betrokken. Maar in dit geval (Smakterheide) gaat de commissie niet akkoord' met de door de wijk raad voorgestelde c.q. gekozen straatnamen. „Geen nood", zegt de gemeente, en bericht opnieuw aan de wijkraad dat andere namen door de commissie gekozen zijn. Maai de wijkraad heeft ook dan een eigen mening. En dan komt uitein delijk een raadsvoorstel ter tafel waarmee de commissieleden zich wéér gepasseerd voelen. Maar ja. omdat bij de wijkraad verwachtin gen gewekt zijn, zou de fraktie Samenwerking met tegenzin ak koord gaan met de voorgestelde straatnamen. Maar bij de straat namen in Vlakwater II moet de toevoeging „dokter'1.laan verval len, Ook al omdat elders in Venray de toevoeging „dokter" reeds bij straatnamen gebruikt is. Burgemeester Defesche moest de heer Den Brok gelijk geven; ten eerste wat betreft de lange duur van de gehele procedure; ten twee de wat betreft de inspraak van een dorps- of wijkraad. Een maal inspraak moet voldoende zijn, want uiteindelijk beslist toch de gemeen teraad; ten derde wat betreft de weglating van „dokter''. Maar de toezegging, dat het in de toekomst ander zal gaan met de straatnaamgeving hebben we niet gehoord 137 Autobezitters in Venrays en Vel turn hebben vrij dagavond laat of zaterdagmorgen hoeg, niet tot hun schade, maar *'el tot hun schande ontdekt, dat tr iemand in hun auto was geweest. Niet om er wat uit te halen, maar wel om er iets in te leggen Dienaren van de H. Hermandad waren deze avond op pad om ge parkeerde auto's te controleren of o] afgesloten waren. En, zoals ge zegd, 137 auto's waren niet of zeer slecht afgesloten. Op de zitplaats van de bestuur der vonden die nalatigen een ui terst vriendelijk foldertje met de goede raad in het vervolg de auto if te sluiten. „Dit keer ligt er wat In, volgende keer is er wat uit'1, luidde de waarschuwing. De oogst aan niet-afgesloten au todeuren bij deze eerste controle was groot genoeg om de actie in de komende dagen in andere Venrayse woonwijken voort te zetten. Deze [rote controle 1085 auo's wer den onderzocht was mogelijk door deelname van de politiemen sen buiten hun diensttijd en de in zet van het volledige reservecorps. Dit foldertje is op 'n uiterst eenvoudige manier in uw auto beland. De deur was niet op slot. Dit keer ligt er wat in, volgende keer is er wat uit. Dë En zo'n gelegenheid ontstaat maar al te gauw door 'n kleine onachtzaamheid. Heel veel misdrijven kunnen dan ook voorkomen worden door 'n beerjc zorgvuldigheid. U speelt daarin 'n belangrijke rol. Draai om tc beginnen 't stuur door tot u de klik van 't slot hoort. Sluit de auto goed af. Ponieren, ramen en koitcrdeksel. Steek autopapieren en contactsleutel bij u. Laat geen aantrekkelijke voorwerpen zichtbaar in de auto achter. Voorkoming ènu. gelegenheid maakt de dief. Misdrijven. Een zaak van de politie Zoals wij de vorige keer al schre ven is op 13 maart l.l. de kookcursus voor ouderen van start gegaan in Marianum te Venray. Maar liefst twin tig heren en twee dames zijn enthou siaste leerlingen van mevrouw L. Lin- ders. Met veel plezier wordt er ge kookt. Alle lessen worden keurig uit gewerkt en in een klein mapje be waard. Op donderdag 2 april om 14.30 uur ontvangen de bejaarden volks dansers van Ysselsteyn hun clubge noten uit het Brukske. De gymnastiek voor bejaarden in het Brukske komt die middag te vervallen. Öp donder dag 9 april a.s om 9.30 uur ontvan gen de bejaarden volksdansers van Broekhuizen hun clubgenoten uit Leu nen. Vanaf 9 april a.s. geldt voor de bejaarden uit Brukske: gymnastiek voor bejaarden iedere donderdagmid dag van 13.30 tot 14.15 uur; volksdan sen voor bejaarden iedere donderdag middag van 14.45 tot 15.45 uur. Indien er nog belangstellenden zijn voor een of voor beide groepen, dan kunnen zij zich aanmelden tijdens deze middagen bij een van de leidsters Hebt u belangstelling of wilt u meer weten van wat daar alzo gebeurt, kom dan rustig eens naar binnen lo pen. Beide activiteiten staan open voor ouderen vanaf 60 jaar. Op woensdag 8 april a.s. is er weer een ontspanningsdansavond voor personen vanaf 50 jaar. Het be treft een echte ouderwetse dansavond. In Merselo wordt deze gehouden in zaal Arts vanaf 19.30 uur De muziek wordt verzorgd door „Hollands Glo rie". In wijkcentrum Den Hoender, St. Ur- sulastraat 2, wordt deze dansavond gehouden vanaf 20.00 uur De muziek wordt verzorgd door W. Kunzler. Spelenmiddag voor ouderen: Een ieder kent het blije van een spontane, ongedwongen ontspanning. En waar kan dat haast beter dan in het spel. Tijdens het spelen worden niet alleen haast al uw spieren maar ook uw reageren geoefend. In het spel zit na tuurlijk ook een wedstrijdelement. Uw persoonlijke inzet wordt daar door nog eens extra verhoogd en be loond. Dit geeft de hele groep extra plezier. Een nog vrij nieuwe activiteit is het spelenpakket; bestemd voor zowel grote als kleine groepen, le dereen kan er aan meedoen. Lijkt U dit wat, kom dan eens kijken en eventueel meedoen. Op woensdag 8 april wordt zo een spelenmiddag ge houden in het gemeenschapshuis te Oostrum. De aanvang is om 14 uur. Op zaterdag 11 april is er groot feest. De bejaardenverengiing Venray- kom viert dan haar derde lustrum. Het bestuur heeft weer een uitsteken de feestmiddag voor haar ruim acht honderd leden georganiseerd. En als we broeder Maturus Laans sprankelend voorzitter van deze grote vereniging, mogen geloven dan heeft hij voor deze feestmiddag nog twee grote verrasingen in petto. Bij gelegenheid van Koninginne dag op 30 april is er voor de be jaarden van Venray-kom een spelen middag samengesteld. Deze zal wor den gehoüden in zaal ,.ln den Engel". Aanvang 14.00 uur. Er zal een groot aantal materialen aanwezig zijn, waarmee allerlei ple zierige spelen zullen worden gedaan. Alle ouderen zijn van harte welkom Eenieder kan meedoen, omdat deze spelen geen extra lichamelijke in spanning vereisen. Op 27 'juni a.s. zal Garage van Haren het vijftigjarig bestaan van het bedrijf vieren. Volgens de heer Bert van Haren is het op die datum precies vijftig jaar geleden, dat zijn vader, de heer L. J. van Haren, officieel dealer werd van de N.V. Nederlandsche Ford Automobiel Fa briek, Rotterdam. Verkoopcontracten vanaf dat jaar worden zorgvuldig bewaard als kostbare relikwieën om het nageslacht aan te tonen, dat in 1931 de geschiedenis van het garagebedrijf in Venray begon. In feite gaat echter de geschiedenis van Van Haren nog drie jaar terug, zodat de vijftigjarige in werkelijk heid zijn drieënvijftigste verjaardag viert. Om dit te ontdekken vonden we bij het samenstellen van de rubriek „Venray dertig jaar geleden" een ad vertentie „Ford opent in Venray" waarin men werd uitgenodigd op don derdag 29 maart 1951 aanwezig te zijn bij het herbouwde, uitgebreide en gemoderniseerde Official Ford Dealersbedrijf van L. J. van Haren, Markt 2a en Grotestraat 2 (telefoon 221). Op zoek in oude jaargangen von den we in 1931 niets over het be drijf, dat al enkele maanden adver teert met „Van Haren vijftig jaar" Totdat. Peel en Maas van 12 mei 1928 meldde dat „Door de Firma L. van Haren en Co., Official Ford Dealer, die te Bomeer een garage en werkplaats bezit, ook te Venray, in een pand aan de Groote Markt naast Hotel „De Zwaan" eene modern in gerichte garage met werkplaats zal vestigen". Veertien dagen later meldde Peel en Maas de aanbesteding „van eene garage met bovenwoning aan de Groote Markt alhier met gunning aan de laagste inschrijver Gebr. Ouden hoven Venray voor 5250,alles zonder bijlevering van steenen". In 1928 werd volgens een ad vertentie op zaterdag 25 augustus de garage met showroom en werk plaats officieel geopend: 1928 of 1931, het blijft de zoon van de stichter van het bedrijf om het even. Vijftig of drieënvijftig, reden om deze verjaardag te vieren is er. De stichter van het bedrijf, dat momenteel 25 personeelsleden telt, werd in 1884 in Overasselt geboren. Zijn ouders hadden de rechten van het Graafse Veer. Toen de heer L. J. van Haren acht jaar was stierf zijn vader en moest hij het veer bedie- nen. Als jong weduwnaar kwam de heer van Haren op 20 juni 1917 naar Ven ray. Samen met de Venrayer Trynes runde hij op de grens van Overloon de Venrayse Stoom Steenfabriek. Bij de herbouw van het in 1925 door brand verwoeste patersklooster en -kerk werden de in deze fabriek ge bakken stenen gebruikt. Het zal om streeks dat jaar zijn geweest, dat L. van Haren, samen met v. d. Homberg, in Boxmeer een Fordgarage is be gonnen, waarvoor hij het dealerschap heeft verworven. In 1928 vestigde de firma van Ha ren zich aan de Grote Markt. Het autobedrijf werd samen het Thei en Toon Cremers geleid. In 1933 trouwde de heer van Haren met mej. Rous, die in Venray als „juffrouw van de eerste klas" grote bekendheid en populariteit genoot. Hij stapte uit de zaak in Boxmeer om zich verder in te zetten voor de steen fabriek en het Venrayse autobedrijf. Tijdens de slag om Overloon ging de steenfabriek verloren. Zijn accoun tant raadde hem af de fabriek te herbouwen, zodat hij zijn volle aan dacht kon geven aan het autobedrijf in Venray. In 1950 kocht hij het pand Fonck, waarin thans de Bata is gevestigd. Op de Grote Markt bleef de garage met werkplaats, in de Grotestraat kwam de showroom. In 1959 deed hij de zaak over aan zijn zoons Joos. Koos en Bert, die in april 1964 de oude panden afstoot ten en een nieuw bedrijf stichtten aan de Maasheseweg, thans Raadhuis straat. Zoon Koos stapte in 1967 over naar de TOP-garage terwijl de oud ste zoon Joos op 1 januari de auto branche vaarwel zei. Rest nog te vermelden, dat de heer L. J van Haren vanaf 1931 tot 1940 raadslid van de gemeente Venray is geweest. Foto Grote Markt en Garage van Haren omstreeks 19(19 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Loonen, Oorver, Ver- cauteren. De Vocht en Schmeetz J.W. DE VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen J. WITTGEN Langstraat 76, telefoon 86082 DR. KEIJZER van Beurdenweg 10, Ysselsteyn telefoon 04785-777 neemt waar voor eigen praktijk. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK ST. ODA Passage 1 teli. 81255 van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13 00 en van 17.00 tot 18.00 uur; zondag: van 10.00 tot 12.00 en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen, uitsluitend na telefonisce afspraahk, neemt waar G. VALLEN, telefoon 86605 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssum Mej. Zr. J. JANSSEN telefoon 04780-81269 UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS De Clockert, Bergweg 4, Venray Geopend van maandag tot en met vrijdag van: 08.30 tot 09.00 uur en van •jnn 00'LI W 00'9I In het weekend uitsluitend via de wijkverpleegkundige van de zon dagsdienst. KAMERBEMIDDELINGSBURO De Clockert, Venray, Tel. 83100 Openingstijden: maandag 9-12 uur; dinsdag 15.00-19.00 uur; vrijdag 12.00-15.00 uur. KINDERDAGVERBLIJF „DUIMELOT" Heuvelstraat Venray tel. 87110 Geopend van ma tm vr 8.00 17.30 u les D. ior VENRAY HELMOND \Grotestraat 2 I Ameideslraal 1 oj PROGRAMMA SPORTHAL van vrijdag 3 Lm. donderdag 9 april Vrijdag 3 april: Zaalvoetbal vriendschapelijk 19.30 E.J.P.S.D.W. 20.30 E.J.P. Dames 21.30 Stappers 22.30 Koetshuus Zaterdag 4 april: 09.30 EJP 2—EJP 3 zaalv. vr. 10.30-23.30 SVV zaalv. vr. VC Rooy volleybal comp. 13.00 Dames 2—AVOC Dames 3Lyceum 3 Meisjes jun.AV Flash 2 14.30 Heren 2—AV Flash Heren 3Concordia 16.30 Dames 1Marathon Heren 1Concordia 19.00 Lamers zaalv. vr. 20.00-22.00 Batu' Badaun mini zaalv. toernooi Zondag 5 april: 09,30-12.00 Badminton 12.00-12.00 Wijk Zuid zaalv. vr. 13.00-14.00 Drumband 14.00-15.00 SW afd. jeugd zaalv. 15.00-16.00 SW Dames zaalv. vr. Maandag 6 april: 18.00-21.30 VC Rooy tr. 21.30 de Wetteling 1-Perey Verzek. zaalvoetbal comp. 22.30 EJPFord Oldtimer zaalv. vr. Dinsdag 7 april: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 8 april: 19.30-2.30 Badminton 22.30-23.30 de Wetteling zaalv. vr. Donderdag 9 april: 19.00-20.30 VC Rooy tr.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 3