Venrayse wegkruise d'ouwe moestuin VAMOS A VER 2,50 krop ijsbergsla 2,25 chinese koolsalade KERKELIJKE DIENSTEN Parochie Oirlo VASTEN AKTIE NOORD LIMBURG Grote Kerk Venray Kapel St. Servatius Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum PEEL EN MAAS Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Heide Rectoraat Veulen Rectoraat Vredepeel Rectoraat Smakt Jehova's Getuigen VAN 4 TOT EN MET 11 APRIL Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis met kinderkoor, int. Johan Moorrees en overl. fam. ouders Duykers-Philipsen en zoon Pieter Marinus Kelders (vwg. buurt) Karei Jeuken en Wim. Zondag: vijfde zondag in de Veer tigdagentijd. 8.00 leesmis int. over leden parochianen; 9.30 gregoriaan se hoogmis, int. F fens van Opber gen Lies en Herman Jeuken-Ver- hulsdonk fam. Muysers-v.d. Ster ren: 11.00 nederlandse hoogmis, int. Robert Janssen (vwg. buurt) Ma ria Stiphout-Claessen (van de kin- deren). Maandag 9.00 oude stichtingen bijzondere intentie: 19.00 overl. ouders van Kessel-Versleijen en zcon Jan Jan van Gerven. •Dinsdag: 9.00 bijzondere intentie; 19.00 Christina Vermeulen-Albers Sjef van Eijk (vwg. de bejaarden wandelsport). Woensdag: 9.00 Jacob Goumans en Johanna Zeegers; 19.00 overl. fam. Bouten-Verschuren. Donderdag: 9.00 ouders Arts-Cor- nelissen Huub Schols Rie Wol- ke-G reef kens. Vrijdag: 9.00 Theodorus Cremers en Helena Poels; 15.00 huwelijks sluiting van José Korsten en John Hellegers; 19.00 overl. fam. Truyen- Cox ouders van Ud'en-v. d. Broek. Zaterdag: 9.00 overl. ouders Nee- teson-Custers; 19.00 Maria Cremers- Maassen Marinus Kelders (buurt) Piet Vermeulen (buurt) overl. ouders Janssen-van Gerven en zoon Piet. Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leidsters: Anita Jacobs en José van Ger- Huwelijksafkondiging: José Korsten en John Hellegers (Leunen). Akolieten: Zaterdag: 19.00 M. van Pelt en A. Noyens. Zondag: 8.00 Nard Kronenberg en Eric van Gerven (lezer: J. Wek king); 9.30 Henny Fassotte en Be rend Kroft; 11.00 A. en G. Regli. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Nicole Schwachöfer en Colette Teunissen. Woensdag en vrijdag: 19.00 Erik en Jolanda Beerkens. Vrijdag: 15.00 huwelijksviering: Maartje Huibers en Inge Truijen. Zaterdag 4 april: 18.30 Avondmis, m.m.v. het jongerenkoor Capriccio o.l.v. p. Falco Franken. Int. voor een overledene. Misdienaars: Geert- Jan Wismans en Hans Hebben. Zondag 5 april: Vijfde zondag in de Veertigdagentijd. 9.30 Hoogmis, int. Br. Kees van Lingen (Perso neelsvereniging); misdienaars Freek Dirkx en Peter Janssen. De kollektes zijn bestemd voor de Landelijke Vastenaktie. Door de week is er iedere dag een avondmis om 18.30, behalve woensdag. Zondag 5 april: H. Missen 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15 gezongen door Crescendo; 18.00' avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.00 avondmis, gezins viering. Mededeling: Witte Donderdag om 9.30 wordt de Paascommunie thuisgebracht aan zieken en thuiszittenden. Wie de Paascommunie thuis wil ont vangen, geve dit deze week op aan de pastorie: tel. 80202. De ons be kende zieken van de Eerste Vrijdag hoeven zich niet te melden. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Gerardus Brünken Ria Bongers-van der Loop (buurt). Zondag: 7.30 Lei v. d. Berg voor de parochie; 9.00 Aloys Thie- len; 10.15 Johanna Huberta Lamers en fam.; 11-45 overl. ouders van Veghel-Muysers Konrad Thijssen en overl. fam.; 18.00 tot zekere in tentie. Maandag: 8.00 Elisa Gregoria Palm t.e.v. H. Geest; 19.00 Eduard Versleijen Elisabeth Hendrix .en dochter Truüs. Dinsdag: 8.00 overl. ouders Ak kermans-Timmermans; 19.00 Wim van den Munckhof en overl. fam. Woensdag: 8.00 Apollonia Nane- Splintcr; 19.00 Mafihieu van Houdt en overl. ouders en Huub v. d. Be- kerom. Donderdag: 8.00 Jos Linders; 19.00 Maria Wijnhoven-Theelen (Derde Orde). Vrijdag: 8.00 overl. fam. Ambro- sius; 19.00 gezinsmis; overl. fam. Sangers, Jean v. d. Munckhof en fam. Zaterdag: 8.00 Clarita Romijn- Snijders Jan Kusters. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Amoud Verhaeg en Hans Kerstjens. Zondag: 9.00 Willy v. d. Bekerom en Geert Koppes; 10.15 Geert Claes en Eric Arts; 11.45 Peter en Mar- tijn Smelt; 18.00 Hans van Geenen en Jacq. Smetsers. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Marcel Bastiaans; 19.00 Leo en Jo han Pouwéls. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Tonnie Vermeulen. Dinsdag en donderdag: 19.00 Ron nie Windrath en Twannie Peeters. Zaterdag 4 april: Euch. viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Misintentie overl. hr. Gerard de Bruin. Zendag 5 april: Gezongen euch. viering om 10.00 uur. Kindercrèche wordt verzorgd door Usha Sanichar, Lydia v. d. Bosch, Margo Franssen. Misintentie: voor de parochie. Woensdag 8 april: Euch. viering om 19.00 uur. Vijfde zondag in de Veertigdagen tijd. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. familie Thijssen-Ueberbach voor overl. familie van Soest- Siebers voor overl. Peter Muij- zers. Samen zingen we nederlandse gezangen. Zondag: 8.00 leesmis voor een overl. familie (G.); 9.00 leesmis v. overl. Louis Pouwels en WilheLmina van de Munckhof voor overL Ma ria Derks; 10.00 hoogmis voor overl. familie van Rossum-Janssen voor overl. vader Rombout Appels voor overl. Huberta Janssen-Hen- driks. Nederlandse gezangen met het kerkelijk zangkoor. 11.30 lees mis voor overl. Willem v. Waaijen- burg en zoon Jan en als jaar getijde voor overl. Jacques Cus- ters; 18.00 avondmis voor overl. vader Thielen en kinderen. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Harry Arts en Catharina Cuijpers; 19.00 avondmis voor overl. Jacques Mommen en ouders (Th.). Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. familie van Gerven-van Rhijn; 19.00 avondmis voor overl. ouders Voermans-Leij ssen. Woensdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (Th 19.00 avondmis vcor overl. Martinus Jacobs. Donderdag: 8.00 leesmis voor oveil. Piet Lcmme; 19.00 avondmis voor overl. ouders Raaijmakers-van Bree voor overl. Wim Klomp voor overl. Nol Broers (fam. A.). Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Maria Derks (bejaardenvereniging); 1900 avondmis voor overl. Giel Troisfontaine. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. familie Wientjes; 17.00 plechtige eucharistieviering bij gelegenheid van het 25-jarig huwelijksfeest van de ouders Alkemade-Jufferman (Veltumse kapel); 19.00 avondmis voor overl. Antoon van den Heu vel voor overl. Piet Vermeulen (van neven en nichten) (Gezinsmis). Mededelingen: 1. Zendag onder de mis van 11.30 kleutercrêche in de kleuterschool vlak bü de kerk. Leidster: Marjo Rouvroye. 2. Denk aan het geven van uw vastenoffer. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 B. Trimbos, T. Fran ken; 9,00 M. Janssen, R. Beerkens; 1000 A. Millen, Th. Urselman, Th. Houwen; 1130 J. Dommeck, O. Geurts; 18.30 S. Fijneman, G. Krij- nen. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 R. Siebers, S. Rongen; 1900 B. Trimbos, R. Broens. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 M. v. d. Heuvel, B. Verstegen; 1900 E. Smits, T. Franken. Vijf april a.s., de vijfde zondag in de veertigdagentijd om tien uur dienst in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel, waarin voorgaat Ds. J. Heine. Tijdens de dienst kinderkerk en -oppas. De koliekten zijn bestemd voor Algemene Diakonale Doeleinden en het plaatselijk kerkewerk. Na de dienst gezamenlijk koffie drinken in de koffiekamer. Zaterdag: 19.00 overl. ouders Theodorus Linskens en Alberdina Claessens Jan Haegens. Zondag: 8.30 Pieter Hendrik Jans sen; 10.00 Piet Rutten (Dameskoor). Maandag: 9.00 Mathilde Custers- Peeters. Dinsdag: 9.00 jaard. Harry Graat. Woensdag: 9.00 Pierre Vandeven- ne; 19.30 Lena Camps-Driessen. Donderdag: 9.00 Frans van Op bergen. Vrijdag: 9.00 gest. jaard. Gerar dus Camps en Jacoba en Rosalia Hlllen. Zaterdag: 19.00 Wim Kessels familie Stappers Nel Arts en Chris van Aarssen. Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Sjackie Wilmsen, Leon Hendrix, Jan Rutten, Hans Holtackers. Zondag: 8.30 Ronny Pelzer, Frits Dupont, René Theeuwen, Ivo Frans sen; 10.00 Michel van Dijk, Roland Tacken, Paul Janssen, Roel Fol- keris. Woensdag: 19.30 Sjackie Wilmsen, Ronny Pelzer. Maandelijkse kollekte In dit komende weekend de maandelijkse kollekte voor onze eigen kerk. We willen U die weer graag in uw mildheid aanbevelen. uw Venrays weekblad Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis st. Louis Maessen en overleden ouders Truus Guffens-Swinkels (koll.) Jan Speijken (buurt) Theodora Willemssen-Opheij (koll.) (Kinder koor). Zéndag: 8.00 leesmis voor de pa rochie: 10.00 pl. Hoogmis en In stallatie van Pastoor H. Lempens tot pastoor van onze parochie door Deken L. Theunissen. Medewerking fanfare ,Ons Genoegen'1 en beide koren. Maandd. Mechtilda Zegers- v. d. Meer. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor over leden familie. Woensdag: 8.00 H. Mis bijzondere intentie. Donderdag: 8.00 H. Mis overleden ouders. Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis mnd. Maria Heidens-Snellen Jan Speij- ken (collegas Rongen's Bakkerij) Truus Guffens-Swinkels (koll.) Theodora Willemsen-Opheij (koll,) (Dameskoor). Misdienaars: Mark Donders en Marcel Classens; Luc Vennekens en Rcb Weys; Hoogmis: Edwin Dinghs en Hans van de Ven. Vijrdag 10 april 2 uur: Marcel Classens en Mark Donders. Zaterdag: 19.00 jgt. voor Herman Dinghs. Zondag: 8.00 overleden familie Philipsen-Aerts; 10.00 Jan Reyn- ders. Maandag: 19.00 Peter Strijbos. Dinsdag: 8.00 Geert Classens. Woensdag: 8.00 overl. fam. van Kuyck-Verrijt. Tevens tot intentie van degenen die hiervoor offeren. Donderdag 8.00 Josephina Sey- kens-Collin. Vrijdag: 8.00 geen H. Mis. 2.00 gezongen H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. het zilveren huwelijksfeest van de fam. Classens-Valkx. Zaterdag: 19.00 (gezongen) heilige Mis uit dankbaarheid tot intentie van de familie Seykens-Ewals. Vijfde zondag in de veertigdagen tijd. Eerste zendag van de maand, bij zondere kollekte voor enze eigen kerk. Uw steun is voor de KERK ONMISBAAR. Dank Uü! Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bcuter\ lsm. v Helm Claessens en Nelly Claessens-Derikx. Zendag: 8.00 lsm. ter ere van H. Geest (B); 10.00 hgm. voor Antoon Verheijen Elisabeth Voermans- Litjens; 11.15 als jrd. v. Harry Heesen Gerard Thijssen Mia Langenkamp-Litjens (vanw. vrien dinnen). Maandag: 19.00 weekd. v. Elisa beth v. Nieuwen'hoven-Weekers en Frans v. Bavel maandd. v. Harry Manders. Dinsdag: 19.00 maandd. v. Jozef en Gerrit Claessens weekd. v. Maria Loonen-Scheffers. Woensdag: 19.00 weekd. v, Mia Langenkamp-Litjens. Donderdag: 14.00 huwelijk van Geijn-Vogelsangs; 19.00 lsm. voor Frans van Bavel en Elisabeth van Nieuwenhoven-Weekers (vanw. de buurt). Vrijdag: 19.00 lsm. voor Gerrit Bouten maandd. v. Herman van Leipsig. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten lsm. v. Mia Langenkamp- Litjens (vanw. L.V.B.) jrd. voor Johanna van Kempen-Lochtens. Gedcopt: Arno Geurts. Huweljjksafk.: Otto van Geijn en Maria Vogelsangs; Wiel Leijsten en Karin Meijers; Martin Gommans en Marjan Schij (Eersel); Johnny Hel legers en José Korsten (Venray). Misdienaar: 19.00 André Peeters. Akolieten: za 19.00 H. van Rhee en Tj. Jenniskens; zo 8.00 G. Voer- mans; 10.00 Th. v. Kempen, R. Duijkers en W. van Meijel; 11.15 Mart en Ton Heesen. Zaterdag: 19.00 1) H. Mis v. Jan Hendrix namens de buurt; 2) H. Mis v. overl. fam. van Osch-Cle- phas. Zondag: 8.30 H. Mis voor Gerar dus, Gertruda, Wim en Jan Spreeu- wenberg; 10.00 H. Mis uit dank baarheid b.g.v. verjaardag; 11.30 H. Mis voor Gerard v. d. Munckhof. Maandag: 1900 1) H. Mis voor overl. fam. de Weert-de Swart; 2) H. Mis voor overl. fam. van Soest- Smedts en Kersten-Jenniskens. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor Mar tinus van Asseldonk. Woensdag: 8.00 H. Mis tot int. van fam. Philipsen-Cremers. Donderdag: 8.00 maandd. voor Jan Hendrix. Vrijdag: 13.30 H. Mis uit dank baarheid b.g.v. het 25-jarig huwe lijk van dhr. en mevr. Derikx-Hen- driks; 19.00 H, Mis voor Gonda Baghus. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Jan Hendrix namens de duivenclub. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Willy Hendriks en Karei Dekkers. Zondag: 8.30 Ko Flinsenberg en Francis v. d. Hoff; 10.00 Joost v. Elzakker en Jos Bovee; 11.30 Rob Koonings en Roel Emonts. Weekdagen: Peter Peeters en Wilfried van Dijk. Mededelingen: I. De opbrengst van de eerste in zameling voor de vastenaktie is 1100,De bus blijft achter in de kerk staan, voor degenen die het nog vergeten zijn. 2. Zondag 12 april is het Palmzon dag. Tijdens de H. Mis van tien uur is de palmwijding. Na de H. Mis kunt U palmtakjes halen. Ook na de H. Mis van. half 12. 3. Gevonden voorwerpen in de kerk: een bruine rozenkrans en enige tijd geleden ook een paar zwarte dameshandschoenen. Te rug te krijgen op de pastorie. Zaterdag 4 april: feest van St. Isidcrus, priesterzaterdag. Er zal vandaag een H. Mis gelezen wor den voor priesterroepingen en roe pingen tot het religieuze leven. 7 uur Gezinsmis met thema: In dit teken zult gijoverwinnen. Intentie: Gerardus Wismans en Anna Maria Poels. Zondag: 5e zondag van de vasten. 10.00 gez. Mis Petrus Gerardus Mi- chels en Petronella Poels; 11.30 voor Lamberdina (Bertha) van Dijk- v. d. Burgt. Maandag: 8.30 uit dankbaarheid (fam. Wilms). Dinsdag: feest van St. Jan Bap- tista de la Salie. 8.30 jgt. Nicolaas van Tilburg en echtgenote. Woensdag: Schoolmis 12 3 klas sen. 8.30 jgt. Gerardus Verhaag en Linderdina Heynen. Donderdag: 8.30 Lamberdina (Ber tha) van Dijck-v. d. Burgt. Vrijdag: 8.30 jgt. ter ere van O.L. Vrouw van Smarten en Onbevl. Hart. Zaterdag: feest van St. Stanis laus Bisschop en Martelaar. 7 uur gez. Mis Petrus Mathijs Gi'elen en overl. kinderen. Misdienaars: zondag, 10.00 woens dag en zaterdag: Angelique v. d. Linden en Margo Rongen; 11.30 Petra van Hoof en Chantal Wilms. Kollektanten: zaterdag 7 uur Ewals; zondag 10.00 J. Verhaag; 11.30 J. van Hoof. Kerk schoonmaken 9 april: mevr. Claessen-van Meyel (Haag); mevr. de Rijck (Straat). Nog twee weken tot Pasen. Vas tenaktie loopt ten einde. Er zijn nog enveloppen op de pastorie te krijgen. Weest edelmoedig zoals God edelmoedig voor u is geweest. Vijfde zendag in de Veertigdagen tijd 5 april 1981. Zondag: 8 uur H. Mis voor Betje Ewals-Fleuren; 10 uur jaargetijde voor Arnold Gielens en voor Nellie Claessens-Derikx van de familie Claessens. Misdienaars van de week: John ny Claessens en Maurice Engber- sen. Akolieten: Niko Jakobs en Leon Pouwels. Kerkdeurkcllekte voor de Natio nale Kinderbescherming. Maandag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Poels-Michels en voor de overleden ouders Huisman- Paulus en zoons Toon en Jan. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Lien Peeters-Janssen en voor Jos Lin ders. Woensdag: 7 uur Avondmis voor Nellie Claessens-Derikx v.w. de Kring L.V.B. Donderdag: 8 uur H. Mis uit dankbaarheid v£tn de familie Gie- lens-Litjens. Vrijdag: 8 Aur H. Mis voor Hen drik Huisman-Paulus en zoons. Zaterdag: 19,30 Avondmis voor Nellie Claessens-Derikx en voor de levende en overleden leden van de handboogschutterij St. Sebastiaan. Zondag 5 april: 5e zondag van de Veertigdagentijd. Vrijdag 3 april: om 1 uur H. Mis verzorgd door schoolkinderen bij afscheid juffrouw Els. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. uit dankbaarheid fam. van Stave ren. Zondag: 9.45 Hgm. gez. jgt. zal. Hub. van Rijswijck echtg. en doch ter Drini; om 11.15 Hgm. zal. Joh. Geurts. Maandag: 8 uur lsm. zal. Ber van Ooi en zoon Wim. Dinsdag: 8 uur lsm. uit dank baarheid. Woensdag: 8 uur lsm. uit dank en overl. fam. Groetelaars. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Sef Linders en overl. ouders; om 2 uur pl. Hcogmis uit dankbaarheid bij 25-jarig huwelijk fam. Fleurkens- Janssen. Vrijdag: 8 uur lsm. zal. Jan van den Aker. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. overl. fam. Burgers-Heesen. Akolieten voor 5 april: Chr. van Dongen D. Janssen, E. van de Ligt. Misdienaars: Reintjes, Backer. Zaterdag: 19 uur voor overl. fam. Hendrix-van Tilburg. Zondag: 10 uur voor overl. ouders Muysers-v. d. Sterren. Maandag: 8 uur ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Dinsdag: 8 uur voor Anna Maria Vogelsangs. Woensdag: 8 uur voor Henk Na- buurs. Donderdag: 8 uur tot int. van fam. van Helvoïrt. Vrijdag: 8 uur tot int. vpn fam. Claessens. Zaterdag: 19 uur tot int. van fam. Geven. Zaterdag 4 april: 19.00 Avond mis voor een missionaris en uit dankbaarheid. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Maria Linssen; 10.00 Hoogmis voor bedevaart Berg aan de Maas tot int. van fam. Buyzen, fam. Rolen- en voor zegen over gezin en toekomst voor de kinderen, en voor een zieke. Maandag: 8.45 H. Mis voor gene zing van een zieke voor welslagen van een examen en voor fam. Huurderman-van Kam. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor gene zing van een zieke. Woensdag: 8.45 H. Mis ter ere van de H. Jozef uit dankbaarheid. Donderdag: 8.45 H. Mis uit dank baarheid en verdere hulp in gezin en voor fam. Rutten. Vrijdag: 8.45 H. Mis ter ere van de H. Jozef uit dankbaarheid. Gevraagd: 84.000, voor landloze boeren in Brazilië „Boias frias'' worden ze genoemd, koude-pot-arbeiders. Hun aantal wordt in Brazilië geschat op 6 mil joen. Het zijn landloze boeren die door de landbouwgebieden van Bra zilië zwerven, op zoek naar werk, en die zich niets anders kunnen veroorloven dan wat karig, mees tal ongekookt voedsel. De „boias frias" zijn het schrijnend toonbeeld van verwaarlozing en onderdruk king door de Braziliaanse over heid die allerwegen op grote schaal boeren verdrijft en hun gronden in beslag neemt om deze over te doen aan multinationale onderne mingen voor grootschalige land bouw- en veeteeitprojekten. In de Braziliaanse staat Parana heeft nu de Commissie Justitia et Pax zich het lot van 1 miljoen rondzwervende, onteigende boeren aangetrokken. Een team van 4 fulltime hulpverleners zal deze verstoten groep gaan organiseren, in samenwerking met al bestaande boerenorganisaties. Het doel daar van is o.a. bewustmaking van de ze mensen, mobilisering van de kerkelijke en politieke instanties die zich hun lot willen aantrekken en ook het eventueel opzetten van resettlementprojekten (hervestiging) in streken waar nog landbouw gronden in exploitatie genomen kunnen worden. Voor dit werk dat vele jaren in beslag zal nemen vraagt de Commissie Justitia et Pax aan de werkgroep Vastenaktie Ncord-Limburg een bijdrage van 84.000,—. Brazilië, zo groot als Europa en bevolkt door ruim 80 miljoen men sen, noemt zich niet graag een ont wikkelingsland. Maar intussen lijdt meer dan van de bevolking on der armoede en onderdrukking. Aktief verzet tegen deze uitwas sen van een door militairen gecon troleerde dictatuur, in welk verzet de kerk steeds meer partij kiest voor de armen, kan slechts resul taat hebben als het op lokaal ni veau wordt aangezet. Als wij ons sol-idair tonen, zullen de „boias frias*' in Parana de moed hebben om door te gaan met de strijd. Vastenaktie Noord-Limburg, giro 225.79.19, Venlo. Parochies, scholen, vereni gingen enz. die in verband met de landelijke Vastenaktie 1981 behoefte hebben aan Het vertonen van een of meer dere dia-series, kunnen deze gratis bestellen bij: zuster Marie-Thérèse Portegies, Loe- vestraat 10, Horst, tel. 04709- 4854. In totaal zijn 4 series 25 stuks, met begeleiden de tekst) beschikbaar, over de onderwerpen: voedsel, le ven in het dorp, gezond heidszorg en ontwikkeling. Ze zijn opgenomen in Papoea Nieuw-Guinea. is de kollektie jurken en pakjes voer Uw lente er. zomer&arderobe. Niet alleen kombinaties van khaki-groen en honinggeel, maar ook exotische kleuren als koraalrood, azuur, tabaksbruin, IJsblauw en fr.ozaiekgrjjs voeren de boventoon* En bovendien genivelleerde prezen: b.v. japonnen reeds vanaf 6^,50. Ook U koopt ir.ooie en betaalbare mode b(J: Hiermede willen wij u uitnodigen voor een openbare Bijbeltoespraak met als thema: „Uw toekomst - Hoe kunt u die te weten komen?" in de Koninkrijkszaal van de Jeho vah's Getuigen. Adres: Henri Dunantstraat 11, Venray. Tijd: Zondag 5 aprill om 10.00 uur v.m. Geen collecte, geen plaatsengeld. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo es el 5-° do- mingo de Cuaresma. A las onze y cuarto Misa con cantos y pl'atica en Castellano en nuetra capilla, Over- loonseweg 2 en Venray; después de la Misa charla con un cafelito en la salita del convento. A las 10 en Geysteren Misa contada en la iglesia paroquial por el descamso eterno de José Manuel Villasante Cifrièn y Toos Weyers. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES El programa del Centro sigue como siempre; para las proxianas fiestas pascuales la junta esta pre- parando un programa especial e.o. un programa para los ninos y una pelicula infantil. En el ayuntamien- to estan preparando el documento definitivo de las menoridades en Venray. Hasta la vista! Houten kruis met hou ten corpus aan de Ser- vatiusweg hoek Henri Dunantstraat. Eigendom van de familie Claes sens. Vroeger hing er een stenen corpus aan het kruishout, maar dat werd in de oorlog ge heel vernield. In het begin van de jaren '50 maakte Piet van Don gen 'n nieuw fraai hou ten corpus dat sinds dien het kruis siert. De familie Claessens die behalve dit kruisbeeld ook nog een kapelletje op het erf heeft staan, onderhoudt beide mo numentjes op voorbeel dige wijze. Een houten bord met spreuk maant de gelovige: Aanbid geen hout of steen maar Uwe God en Heer alleen. Met het hieronder afgedrukte kruis zijn het de laatste overblijf selen van het oude Brukske Houten kruis met sU nen corpus aan de Pw vinciaile weg Venray. Wanssum aan de van 't Brukske. Eigen dom van de famil] Swinkels die daar mi huq, oude boerderij tui sen weg en nieuwboui liggen ingesloten. Hf voortrazende verket kan in het voorbijgaai slechts 'n vlugge bli werpen op dit fraaie goed onderhouden we kruis. Een beukenl vormt een prieel waarin het kruis staa opgesteld. Vroeger hk er een houten bed maar dat was zo ventf dat men het opgestool heeft onbekend h( laas van de waardi Een stenen beeld kf er voor in de plaatj dat intussen ook weer eens gereste» reerd werd. Ook hier een bon met een grote sprevl en een aansporing offeren voor de zielen speciaalzaak voor groenten en fruit spinazie lekkere frisse 200 gram 2,25 derde ons GRATIS

Peel en Maas | 1981 | | pagina 14