VERENIGINGSMEUWS >NJ PEEL EN MAAS 11ITERPENIEUWS JIIMERSELO cav27mc O.J.C. DE BARAK Venrayse Omroep Stichting Ver Milieudefensie Venray Venray IN Venrays Mannenkoor jeugdnatuurwacht PEEL EN MAAS Kulturele avond van KJP's uit de kring Venray Toneelvereniging „Comedia" Leunen Vërenigingsnieuws uiterlijk dinsdag 12 u. inleveren. UIT DE GEMEENTERAAD VAN VEERLINGSBEEK jaan L Verho kundi loogt. A s. donderdag 26 maart algeme- „e jaarvergadering in de Burggraaf anvang 19.30 uur. Op deze avond K>rdt afscheid genomen van direk- teur Fr. Verhofstad, die het op loktersadvies wat kalmer aan moet raan doen. Bijna 8 jaar heeft dhr. itahofstad het koor onder zijn des- ,dige hoede gehad met vele epunten en suksessen, o.a. in lome. Wenen, Meinerzhagen, AVRO orenfestival enz. enz. en niet te trgeten met het hofkoor dat ook 1 die jaren onder zijn leiding ond. Venrays Mannenkoor is veel ie met al zijn inzet 't koor heeft ink verschuldigd aan deze man, &racht tot wat het nu is. „Frans ïgmaals bedankt namens geheel mgminnend Venray!" Verder staat er deze avond ook bestuursverkiezing op het pro- jamma Zoals vorige week ver- lelt, gaat ook voorzitter Th. van ijk wegens verhuizing naar 's-Her- genbcsch het koor verlaten. Dhr. is Gommans is door het bestuur opvolger gekozen en is bereid ne zware funktie te aanvaarden, p een nog nader te bepalen tijd- ip zal van dhr. van Dijk afscheid •nomen worden. Voor de open vallen bestuursfunktie wordt dhr. r. de Kruif als kandidaat voor hagen. De heren C. van Baar- m, R. van Mil en J. Nooyen die tredend zijn, stellen zich weder- m herkiesbaar. Donderdag 2 april om 20.00 uur epetitie voor het gehele koor. Zaterdag 11 april optreden in de Untine van Rank Xerox b.g.v. i-jarig bestaan bejaardenvereni- ing Venray, aanvang 15.00 uur. Inmiddels is het bijna zeker dat l opvolger van Fr. Verhofstad dhr. lerre Gerits uit Hoensbroek zal jn, een bekende naam in de zan gwereld. Naast 't dirigentschap in nog enkele gerenommeerde ko- •n is deze muziekleraar ook biblio- lekaris van het Koninklijk Ne- trlands Zangersverbond. Nadere Sevens volgen op de jaarverga- 'ering. Afmelden bij H. Gommans, tel. 1687 of de Burggraaf, tel. 81244. Donderdag 26 maart 19.30 uur re- etitie harmonieorkest. Donderdag 2 april 19.30 u. idem. Denken wij aan het inleveren Bn de carnavalskostuums. oorlopige agenda: april aubade Koninginnedag, mei dodenherdenking, mei feestconcert b.g.v. nationale lestdag. mei en 24 mei Communiefeesten et opluistering H. Mis in Grote «rk. onderdag 7 mei: algemene leden- engadering. ondag 21 juni: intocht jeugd- ierdaagse ondag 22 november: gemeentelijk wziektoemooi in foyer schouw- urg. najaar uitwisselingsconcert met lorst en Blerick in Venray. i december zondagochtendconcert a schouwburg. LEERLINGENOPLEIDING: Donderdag 26 maart: 18.30 repe- leie jeugdharmonie. - Inleveren imavalskostuums. Dinsdag 31 maart concert te Boe- el. Vertrek om 18.15 uur. Donderdag 2 april: 18.30 repetitie eugdharmonie. Solistenconcours te Castenray: 25 en 26 april a.s. Concert op Koninginnedag - 30 ftpril 1981. Individuele repetities volgens af- praak met uw leraar. DRUMBAND: Zondag 29 maart a.s.: 10.30 repe- tie. Graag dan inleveren van de imavalskostuums. Afmelden harmonieorkest bij de ecretaris - telefoon 80225, jeugdle- en bij de heer Raedts, tel. 82803 en mmband bij de heer van Els. tel. 16824. Telefoon clubgebouw: 82515. Denken wty ook nog aan de ond- •pier-aktle .Breng donderdagavond lw oud papier mee. Zaterdags is de opslagruimte ge- •pend van 11 tot 12 uur. :nda: VrUdag 27 maart: om 18.30 voor alten en sopranen om 19.15 voor tenoren en bassen Maandag 30 maart: om 18.30 alleen voor alten Ag 31 maart: om 18.30 alleen voor sopranen Woensdag 1 april: om 18.30 vrije repetitie met aan sluitend om-19.15 spelavond (hr. Maasdam). Eventuele afmeldingen: secreta ry Tiaat L^Sstraat 104 teL 81690. Algemeen: ■'v Zaterdag 28 maart: vlooien- en möekmarkt. Zorgt iedereen voor >ude spullen? Graag voor 10 uur bezorgen aan zaal Halfweg. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Zondag 29 maart gaan we zin gen in de St. Jan te Den Bosch. Vertrek 10.00 uur vanaf parkeerter rein Gemeentehuis, stopplaatsen: Bachstraat-Brukske, Westsingel t.o. Hubenhof en 10.15 uur hoek West- singelB eek weg. Dinsdag 31 maart, 19.30 uur re petitie voor de sopranen; om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Indien U verhinderd bent, dan gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, teL 86159. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zondagmorgen 29 maart: 10.30 Tenoren en Bassen; aan sluitend het hele koor om 11.00. Maandagavond 30 maart: 19.00 de sopranen Dinsdagavond 31 maart: 19.00 de alten JONGERENKOOR „BOJEMA" Vrijdagavond 27 maart: Geen orkestrepetitie. Vrijdagavond 3 april: 18.45 Gezamenlijke repetitie. Zondagmorgen 5 april: 10.30 Aanwezig zijn in het wijk centrum van het Brukske voor de uitvoering die om 11.00 uur begint. „AGEVOLE" en „SALTARELLO" Zaterdagmiddag 28 maart: 15.30 repetitie voor Agevole; aansluitend 16.30 repetitie voor Sailtarelio P.S. Contributie betalen, waarom niet meteen! DAMESKOOR Zaterdag 28 maart zingen we om 19.00 uur in de Vredeskerk tijdens de avondmis; boven bij het orgel. Woensdag 1 april om 19.45 uur partij-repetitie voor de sopranen. Om ongeveer 20.15 uur komen dan de mezzo-sopranen en de alten er bij. Om 21.30 uur eindigt deze re petitie, vanwege een vergadering van de besturen en dirigenten van de Venrayse koren. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aan mevr. v. d. Waerden, tel. 83659, of aan mevr. v. d. Beke- rom, tel. 83332. Afgelopen week stonden weer een groot aantal aktiviteiten voor het korps op het programma. Woensdag werden twee evenementen opgeluis terd, te weten de Boomplan tdag en de opening van de waterzuive ring. 2kmdag namen een aantal leden zeven in totaal deel aan het solistenconcours te Broekbuizen- vorst. Alle deelnemers van St. Pe trus Banden behaalden de eerste prijs. Dit waren Daniel van den Einden; Roland Vüemmings; Perry Eibers; Johan Elderkamp; Mare van Els, Twan Driessen en Erik Willemse. Het programma van het korps is voorlopig nog goed gevuld. Zondag 29 maart wordt in sporthal „de Wet teling" een grootse Majoretten- meeting gehouden met een groot aantal deelnemers en deelneemsters uit de hele regio. De opening is om 12.45 uur. (Denk om de zomertijd!) Verder vermeldt het voorlopig programma: 11 april: Festival Gennep, 19.00 u. 13 april: Internationale wandelaars inhalen. 17.30 uur. 30 april: Optreden Henseniusplein. Koninginnedag, tevens rommel markt. 2 mei kollekte. 16 mei: Taptoe Angeren. 23 mei: Taptoe St. An than is. 21 juni: Jeugdvierdaagse. 12 juli Laatste repetitie voor de vakantie. 9 augustus: Eerste repetitie na de vakantie. 5 september: TAPTOE VENRAY. Vrijdag 27 maart: Vanavond weer volop disco-mu- ziek voor iedereen van 12 t.m. 15 jaar. Van 7 tot 10 uur zijn jullie welkom. Zaterdag 28 maart: Vanaf 8 uur geopend voor ieder een van 15 jaar en ouder. Zondag 29 maart: Van 8 tot 12 uur geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Dansles Groep 1 begint zaterdag om half 5, groep 2 begint om 6 uur. Hoi NJN-ers. 16.00 u. zaterdag 28 maart ver trekt een excursie o.l.v. mij naar Oploo. Daar wordt de slaaptrek bekeken van meer dan 15.000 spreeuwen, die daar bij elkaar de nacht doorbrengen. Rond half 10 's avonds zijn we weer terug. Ook is het zaterdag voor de laat ste keer dit seizoen peelwerken. Vertrek half 8 's morgens. Zondag 29 maart leiden Stefan en Marion een excursie naar de Griendtsveense peel. Marion bekijkt vooral loopkevers en vroegbloeien- de planten, Stefan vogels. Vertrek is 8 uur. Alle excursies vertrekken vanaf het schouwburgplein. Marcel. Hallo, beste jeugdnatuurwachters! De lente heeft zijn intrede gedaan en daarmede starten ook wij met vele aktiviteiten. Komende week ontvang je „De Natuurvriend" en een „pakket", waarmede jullie 5e- klas-jeugdnatuurwaehters een nest kast kunnen timmeren. Voor de puzzelaars onder jullie, ook déze keer een „puzzelpagina". Komende zondag 29 maart star ten we met de eerste puzzel-wan deltocht van dit jaar. Gelopen gaat worden in de prachtige omgeving van Geysteren. Gestart wordt vanaf 9.30 tot 10.00 uur vanaf parkeerterrein „Ros molen". Komend vanaf Oostrum zal de startplaats middels pijlen worden aangegeven. Zorg voor aangepast schoeisel en kleding! Denk vooral aan je „groe ne boekje"! Zij, wiens boekje aan ons is ingeleverd, kunnen dit bij de „start" terugontvangen. Tot zondag 9.30 uur, Rosmolen - Geij steren. Zondagmiddag j.l. organiseerde het St. Jorisgilde uit Deurne een vriendschappelijke wedstrijd tegen ons gilde. Na een sportieve en spannende strijd werden onder staande prijzen per onderdeel be haald: Korps: le prijs St. Anna Venray 18 p. 2e prijs St. Joris Deurne 17 p. VrUe hand: le prijs H. v. Engelen, Deurne 2e prijs H. van Rooy, Deurne 3e prijs M. Linders, Deurne 4e prijs H. Rongen, Venray Puist: le prijs A. v. d. Broek, Venray 2e prijs H. v. Engelen, Deurne 3e prijs H. v. Engelen, Deurne 4e prijs H. Rongen, Venray 5e prijs H. Rongen, Venray 6e prijs P. v. d. Broek, Venray Kampioen: le prijs H. Rongen, Venray Res. kampioen: J. Willems, Venray Ere-kampioen: H. v. Engelen, Deurne Personeel: le prijs H. Rongen, Venray 2e prijs A. v. d. Broek, Venray 3e prijs H. v. Engelen, Deurne 4e prijs: C. v. d. Kerkhof, Deurne Drum- en Showband Venray en omgeving Op het federatief solistencon cours, gehouden te Broekhuizen, werden door onderstaande leden de volgende resultaten behaald: Giel Krijnen le prijs; Geert Koo nings le prijs; Mak Koonings le prijs; Brenda Roozeboom le prijs; Louis Linders le prijs; Robert v. d. Pol le prijs; Sjoerd Selders le prijs; Peter Thijssen 2e prijs; Twan Achten 2e prijs. Duo José Smits en Astrid van Hoek le prijs; Trio Hans van Rhee, Peter Hermsen, Vermeulen behaal de een le prijs met promotie. Namens D.S.V. allen gefeliciteerd. A.s. zondag 29 maart zullen 7 op tredens van D.S.V. plaatsvinden op de majoretten meeting. Gaarne zou den wij zien dat er vele leden van onze vereniging naar toe gaan om de deelneemsters aan te moedigen. Zondag 5 april zal D.S.V. weer met verschillende trio's, duo's en solo's deelnemen aan het solisten- concours voor majoretten in sport hal „Den Asseldonk" in Bergen. Dit is een federatief concours van de Limburgse Bond. uw Venrays weekblad Amateur Fotografen Vereniging A. F. V. VENRAY Op donderdagavond 2 april a.s., thema-avond. Thema voor deze avond is. „Sporen van de Mens". Er kunnen ter bespreking zowel dia's als foto's meegebracht wor den. We verwachten U om 20.00 uur op St. Antoniusstraat 1 te Ven ray. Foto's met bovenstaande thema kunnen tevens ingezonden worden naar de grote nationale fototen toonstelling „Sporen van de Mens" georganiseerd door de fotobond. Inzenden voor 1 mei a.s., formaat 18 x 24 - 40 x 50 cm incl. passe partout, kleur of zwart wit. In schrijfgeld 10, Op vrijdag 10 april worden in de Oranjerie te Roermond de beste foto's (topgroepen en stickers) be sproken uit de Bondsfotowedstrijd 1981 Aanvang 20.00 uur. Deze avond mag U niet missen. Als jaarlijks evenement organi seert de K.P.J. Leunen op vrijdag 27 maart a.s. een culturele avond. De aanvang is 19.30 uur in het Ge meenschapshuis te Leunen. De toe gangsprijs is 2.50 en iedereen is van harte welkom. Op deze avond zullen afdelingen van de Kring Venray hun kunnen op het culturele vlak vertonen. De stukken worden door een deskun dige jury beoordeeld en de beste voordracht wordt afgevaardigd naar de Culturele Dag 1981 te Weert. Hier worden de beste stukken van alle K.P.J.'s uit Limburg geduren de een hele dag vertoond. Programma: 1Openingswoord. 2. Werkloosheid - afd. Veulen 3. De beslissing afd. Ysselsteyn/ A.J.W. 4. Loterij 5. Wie van de drie - afd. Heide 6. Kernenergie - afd. Veulen 7. De Koldershow - afd. Leunen 8. Muzikaal optreden met zang en gitaar. 9. Uitslag van een deskundige jury 10. Sluitingswoord. VROUWENKAFEE VENRAY Hoenders.raat 10 Informatie tel. 80294 30 MAART: VROUWEN STAKINGSDAG Vrouwenkafee Venray organiseert 30 maart een thema-avond over de verslechteringen van de positie van vrouwen, verder tegen de abortus wet, tegen sexueel geweld, voor recht op werk en voor vrede en veiligheid. Elke vrouw is welkom, aanvang 20.00 uur: Hoenderstraat 10, Ven ray. Lourdescomité afd. Venray TUSSENTIJDSE VERGADERING Al onze geregistreerde medewer- kers/sters hebben een uitnodiging ontvangen voor een bijeenkomst op maandag 30 maart a.s. om 20.00 uur in het parochiezaaltje van de Vredeskerk, Whistlerstraat 1. Wij verwachten dan ook al die genen die een uitnodiging hebben ontvangen. Op deze bijeenkomst zal door het bestuur de te voeren akties worden besproken, waarnaast ook nog andere bestuursmededelingen ter tafel kamen. Wij vinden het tevens nodig am eens bij te praten, waarbij U uiter aard ruimschoots in de gelegenheid wordt gesteld vragen te stellen. Aangezien de voorbereiding van diverse akties in volle gang is, ho pen we na deze vergadering met uw onmisbare hulp te starten met de uitvoering daarvan. Tot maandagavond. VOORLICHTINGSAVOND Op maandag 11 mei a.s. is er een voorlichtingsavond voor alle zieken en pelgrims, die in mei a.s. naar Lourdes gaan. Deze avond wordt gehouden in Huize De Kruuze, Leunseweg en begint om 19.30 uur met een eucharistieviering. De heer Werson zal op deze avond aanwezig zijn om uitleg te geven en vragen te beantwoorden speciaal voor de hospitaalzieken. Maar ook geeft hij nuttige tips voor de hotefzieken. Een en ander zal worden ver duidelijkt met dia's. Tijdens de pauze krijgt U een kop koffie aan geboden. We komen hier in deze rubriek de komende weken nog nader op terug. Er is in de ons toegezegde hotels (Fr. d'Assise en Madonna) nog één kamer vrij, althans bij het ter per se gaan van dit blad. Daarna moet men genoegen nemen met een an der hotel. VRIJDAG 27 MAART 1981 Nr. 13 HONDERDENTWEEDE JAARGANG Op 6 februari is in Venray een kerngroep van de Vereniging Mi lieudefensie (V.M.D.) opgericht. De VMD is een landelijke organisatie en heeft haar zetel in Amsterdam. De vereniging kent kerngroepen, deze zijn regionaal verspreid. Onder de grote rivieren zijn slechts vier kerngroepen: in Nij megen, Tilburg, Maastricht en nu ook in Venray. De doelstellingen van de kern groep Venray zijn: Voorlichting geven over milieu bewust leven (b.v. Milieu en Huishouden). Opzetten en ondersteunen van specifieke milieu-akties. Op een aktieve manier meehel pen opbouwen van een gezonde milieubewuste samenleving. Vier van de kemgroepleden heb ben al sinds 3 jaar ervaring in het geven van lessen en voorlichting o.a. milieu en huishouden. Andere aandachtspunten voor de kerngroep in Venray zullen zijn: afvalverwerking/-voorkoming voedsel (zonder gif, warenwet etc.) biologisch land en tuinbouw alternatieve energie (zonne- en windenergie) kringlooppapier milieuwetgeving was- en reinigingsmiddelen, che mische afvalstoffen kernenergie en kernwapens. De eerste aktiviteit die de kern groep in Venray zal starten, sluit aan op de landelijke aktie van VMD. Deze aktie zal gaan over het her-invoeren van de statiegeldfles en wordt gehouden van 1 april tot 4 april. Met de glascontainers is VMD erg blij: dit leidt tot besparing van grondstoffen en beperking van de afvalhopen. Beter zou het zijn het glas opnieuw te vullen in plaats van te smelten, want smelten kost veel meer energie da nschoonma- ken en vullen. Dus om zuinig te zijn met grondstoffen én energie is het milieuvriendelijk de statie geldfles te gebruiken. Het gebruik van karton verpak king (met kunststof) vergt per liter vier keer zoveel energie dan de glazen statiegeld melkfles. (Deze fles wordt gemiddeld 55 keer ge vuld). Minister Ginjaar moet op 1 mei a.s. beslissen of de melkfles ge handhaafd blijft en hopenlijk heeft de aktie zo'n succes dat het ge bruik van de fles meer toegepast zal worden. Daarom zullen wij op vrijdag 3 april in 't Brukske en voor Albert Heyn en op zaterdag 4 april voor AH een handtekenin- ^genaktie gaan houden voor de sta tiegeldfles. De Nederlandse Melkhandelaren staan achter deze aktie. We hopen dat deze eerste aktie van de kerngroep van de Vereni ging Milieu Defensie in Venray een groot succes zal wórden. Grote Markt 21, tel. 04780-86750 Na twee succesvolle voorstellin gen in Leunen treedt de Leunse toneelvereniging „Comedia" a.s. zondag 29 maart op in de Venrayse schouwburg. Gieren op 't Veilig Nest van Ha rold Mc Pherson is een komische thriller en wordt door vier dames en vier heren gespeeld. De regie is in handen van de heer Ad van Glabbeek. 't Veilig Nest is een rustig primi tief hotelletje op een rotsachtig eiland. Hier spelen zich angstige en spannende momenten af. We hopen dat veel amateur- toneelliefhebbers komen kijken en genieten van een (ont)spannende avond! Ledenvergadering Vrijdag 3 april is er een leden vergadering in zaal „de Burggraaf" te Venray, aanvang 20.00 uur. Jammer genoeg is het niet moge lijk onze ledenvergadering te hou den in bar café „de Klomp", daar er dan over het algemeen andere aktiviteiten plaatsvinden. Op deze vergadering worden veel belangrijke punten besproken en jullie aanwezigheid wordt zeer op prijs gesteld. Mocht je nog geen uitnodiging ontvangen hebben, neem dan even kontakt op het Pinky of één van de andere bestuursleden. C.A.V. 27 mc boekje Wij hebben een drukkerij bereid gevonden ons verenigmgsboekje te drukken. Om dit zo snel mogelijk uit te brengen hebben wij nog veel copy nodig. Heb je dus iets te ver tellen, te koop, zoek je iets of wat dan ook, laat dit dan voor de 15e van de maand weten bij: Lady Del ta Lima, Harpstraat 6, tel. 88546. Voor de volgende vergadering wordt er een blaadje uitgebracht. Wil je hier iets in kwijt, laat dit dan voor a.s. zondag even weten. Tot 3 april. Bye bye en zwaai zwaai A.s. zondag hebben wij weer een internationale Q.S.L. meeting in de Hoender, Ursulastraat, aanvang 13.00 uur. Het belooft weer een gezellige middag te worden. Alle 27 mc zijn van harte welkom om Q.S.L. kaar ten te ruilen of gewoon eens ge zellig met andere stationnetjes te babbelen en van gedachten te wis selen. Tot zondag. Wij hebben enkele weken geleden een gesprek gehad met de CA..V. om in de toekomst bepaalde pro blemen samen op te lossen. Hoppa Hoppa Vrijdag 27 maart a.s. speelt in Jongerencentrum „De Brak", Leun seweg, Venray de Friese topgroep The Visitor. Aanvang 10 uur. Entree gratis. The Visitor speelt stevige melo dieuze New Wave muziek, en heeft al erg veel optredens achter de rug en de nodige aandacht op de radio. Onlangs hebben ze op het Phonogram label de elpee „Night time Visitor" uitgebracht. De be zetting is als volgt: Marianne van de Brug, zang. Net 17, klein van stuk en een dijk van een stem, vormt het middelpunt van de show. Ernst Langhout, gitaar, zang. De muzikale leider, neemt alle kompo sities voor zijn rekening; kombi- neert haarzuivere vokalen met een zeer afwisselend gitaarspel. Erik Paul van de Muijaenber, bas. De zeer beweeglijke bassist vormt een gedegen ritmetandenmet. Bertus de Blauw drums. De jon ge zeer veel belovende drummer, die overal bijval oogst met z'n strakke, op de voorgrond tredende stijl. Postbus 320 - Venray St- Anna: psychiatrisch centrum Venray Maandag van 15.00 tot 16.30 u. programma „non-stop lichte en veel gevraagde muziek". Woensdag: van 10.00 tot 10.45 uur het programma „fijne luis- termuziek". Vrijdag van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en ac tualiteiten" waar het „Verzoek- platenprogramma". St. Servatius: psychiatrisch centrum Venray: vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur: „Nieuws" en het programma „fijne luistermuziek". vrijdag van 15.30 tot 17.00 uur „Nieuws en informaties", vervol gens het programma „fijne luis termuziek". Tot slot van dit pro gramma „Zomaar muziek1' met het verzoekplatenprogramma. De Kruuze: geriatrisch centrum Venray: dinsdag van 15.00 tot 16.00 u- het programma „Fijne luistermu ziek". vrijdag van 15.00 tot 16.00 u. het programma „Nieuws en informa ties" en het programma „Ver zoekplaten". St. Elisabethstreekziekenhuis Ven ray: te beluisteren via kanaal 4: dinsdag van 10.15 tot 11.00 uur het programma „Fijne luister muziek".. donderdag van 10.15 tot 11.45 u.: speciaal programma voor de jeugdige luisteraars, vervolgens „Nieuws en ak- tualiteiten" daarna het „veraoekplaten- programmai''- Zij die personen uit de hierboven genoemde instellingen een muzikale groet willen brengen, kunnen dit doen door een briefje te schrijven naar de Venrayse Omroep Stichting, Postbus 320 te Venray. Eventueel kunt U ook een for muliertje vragen bij het afdelings hoofd om dan een plaatje aan te vragen en/of een muzikale groet te doen. Gelieve wel duidelijk te vermelden naam, nummer van de kamer, en de afdeling van het betreffende ziekenhuis van diegene voor wie de plaat is bestemd, maar ook wie de afzender is. De raad der gemeente Vierlings beek had tijdens de periodieke raadsvergadering weinig moeite met goedkeuring van de diverse agenda punten. Goedgekeurd werden o.a.: Het herstel en vervanging van gymnastiektoestellen voor de basis school te Holthees. De aan vervan ging toe zijnde toestellen waren 23 jaar in gebruik. De kleuterscholen te Vierlings beek en Holthees kunnen een stof zuiger aanschaffen. De koopavondverordening werd conform het voorstel aangepast. Nu kan er als er op vrijdag een feest dag is, koopavond op donderdag worden gehouden. In Vortum-Mullem kunnen een dTietail bejaardenwoningen worden gebouwd nu de raad geen moeite had met de verkoop van een stuk grond voor een bedrag van/ 28.050. Wel moeite hadden enkele raadsleden tegen aan- en vericoop van grond ten behoeve van de rea lisering van het bestemmingsplan Pas veld te Overloon. De Maaskant- se fra'ktie ging met tegenzin ak koord terwijl de Overloonse fraktie' ook niet van harte akkoord kon gaan. De aankoop vergde immers een bedrag van 108.600Maar omdat daar sociale woningbouw kan warden gepleegd waar in Over loon behoefte aan is, ging de raad toch zonder hoofdelijke stemming akkoord. De raad had ook geen moei te met het nemen van een voor- bereidingsbesluit, wat inhoudt d)at begonnen kan worden met de rea lisering van het komplan Vierlings beek. Niets staat dan meer de bouw van een Rabo-bank, super markt, bibliotheek en woningen rond het Vrijthof in de weg. De toegangsweg naar het In ternaat „de la Salie" kon worden aangekocht en dan moet de ge meente in de toekomst ook die weg onderhouden. Voor de verbetering van de Maasstraat over een lengte van 660 meter werd een bedrag van 44.062,en voor de Voortweg over een lengte van 800 meter werd een bedrag van 44.660, beschikbaar gesteld. De huurovereenkomst voor de kantine en het tennisgedeelte op het sportcomplex „De Raay" te Overloon werd notarieel opgemaakt. De huurprijs bedraagt 6725,per jaar maar op verzoek van de raad zal mogelijk nog een aanhangsel aan die overeenkomst worden ge hecht om meer duidelijkheid te verkrijgen. Nog één keer kreeg de Stich ting Venlose Vrije Academie voor leerlingen uit de gemeente aan de Venrayse dependance een subsidie. Dit jaar ten bedrage van 2256, Dan is het afgelopen, omdat de ge meente Vierlingsbeek alleen de Vrije Academie te Boxmeer gaat subsidiëren. Met een hamerslag werd het voorstel aanvaard inzake vaststel ling van de presentiegelden voor de leden van de gemeentelijke commissies. Die ontvangen nu een bedrag van 68, Het pand Soetendaal kan het achterstallig onderhoud laten uit voeren. Daarvoor stelde de raad een bedrag van 11.678,beschik baar. De Stichting Bejaardenzorg in de gemeente Vierlingsbeek kan in verband met de bouw van drie bejaardenwoningen in Vortum- Mullem bij de Rabobank te Vier lingsbeek een z.g. klimlening aan gaan. De gemeenteraad bleef voor die lening garant

Peel en Maas | 1981 | | pagina 9