AGENDA Venrayer gaat strijden voor nat. ralley-titel TANK VOOR 300.000 L. MELK Onderzoek naar clandestiene antennes hoger dan 6 meter Erfafscheidingen bij woningen in Landweert GEVONDEN VOORWERPEN loon Janssen van de gemeente" 40 jaar in dienst van de gemeente Is haaruitval te genezen In juni van het vorig jaar heeft het college van b. en w. zich uit voerig beziggehouden met de pro blematiek rond het oprichten van antennes. Het college heeft toen het stand punt ingenomen, dat de welstands commissie bij een aanvraag voor het oprichten van een antenne al of niet met constructiemast ten behoeve van een 27 MC-ër zonder beperkingen moet oordelen of het gevraagde uit een oogpunt van welstand in redelijkheid al dan niet aanvaardbaar is. Is het niet aanvaardbaar dan dient weigering te volgen. Iets anders ligt het, wanneer het gaat om een aanvraag van een zendamateur, die daarvoor bij de P.T.T. een examen heeft afgelegd en over een speciaal zendbrevet be schikt. Eveneens, wanneer het om een aanvraag gaat ten behoeve van de ontvangst van signalen over grote afstanden. Voor deze beide categorieën vin den b. en w. een vrij soepele wel standsbenadering wel op zijn plaats. Maar het college heeft er duide lijk bij gezegd, dat zeker niet alles kan worden geaccepteerd. Naar aanleiding van deze college uitspraak zijn sinds juni 1980 alle ingekomen verzoeken voor het op richten van antennes voorgelegd aan de welstandscommissie terwijl voorts een alert toezicht werd ge houden op eventuele clandestiene antennes, vooral vrijstaande con st ructiemas ten. Intussen is in een vijftiental ge vallen bouwvergunning verleend. Vier aanvragers, die niet op het verzoek van de gemeente om hun aanvragen te completeren hebben gereageerd, bleken clandestien de antenne te hebben geplaatst. De welstandscommissie heeft evenwel deze antennes uit een oogpunt van welstand aanvaardbaar geacht. Op drie aanvragen is intussen op welstandsgronden afwijzend be schikt. In een van deze gevallen bleek de antenne(mast) reeds clan destien te zijn geplaatst. Uit wel standsoogpunt was deze mast wel zo volstrekt onaanvaardbaar, dat het college' heeft besloten de eige naar te verplichten die mast on middellijk te verwijderen. Aan deze verplichting heeft de eigenaar vol daan. Door bouw- en woningtoezicht is naar aanleiding van een daartoe strekkend b. en w.-besluit een on derzoek ingesteld naar alle klandes- tien opgerichte antennes van dui delijk meer dan zes meter hoog (vanaf de voet gemeten) waarvoor men bouwvergunning had moeten aanvragen. Hiervan werden foto's gemaakt en ter beoordeling aan de welstandscommissie voorgelegd. De eerste inventarisatie is de woonwijk Brukske en delen van Oostrum en Oirlo leverde foto's op van cirva 65 clandestiene anten nes van duidelijk meer dan zes meter van de voet gemeten Na beoordeling van de foto's acht te de welstandscommissie daarvan 12 uit een oogpunt van welstand onaanvaardbaar. Omdat het college ingevolge zijn standpunt van het innemen van een vrij soepele wel standsbenadering niet rigoureus tot het laten afbreken van deze mas ten wilde overgaan, zijn de door de welstandscommissie onaanvaardba re geoordeelde antennes nog eens bestudeerd. De conclusie van dat onderzoek was, dat in cngeveer de helft van de gevallen de onaanvaardbaarheid niet van dien aard is, dat daar voor een aanschrijving tot aanpas sing of verwijdering op zijn plaats wordt geacht. In zes gevallen zal dit wèl gebeuren. Het onderzoek naar clandestien geplaatste antennes zal in de ge meente verder worden afgerond waarbij men zich zal richten op antennes, die uit een oogpunt van welstand vermoedelijk onaanvaard baar z(jn. Dit geldt dan oök voor nieuw geplaatste antennes. De uit eindelijke beslissing wordt dan door het college van b. en w. genomen. Omdat concrete welstandseisen nauwelijks zijn te geven, zal bouw en woningtoezicht binnenkort met de 27 M.C. verenigingen gaan pra ten om de leden een algemeen in zicht te bieden over wat op het ge bied van antennes nu wel of niet is toegestaan. Twee bewoners van woningen in Landweert hebben erfafscheidingen gebouwd. Omdat deze afscheidin gen niet van de openbare weg af zichtbaar en minder dan 2 m. hoog zijn, was hiervoor geen bouwver gunning nodig. Zij dienen echter wèl te voldoen aan de eisen van de bouwverordening en met name het welstandsaspect. De welstands commissie oordeelde deze afschei dingen uit een oogpunt van wel stand onaanvaardbaar omdat al te decoratieve en sterk sprekende erf afscheidingen niet in 'harmonie met de omgeving en niet in verhouding met de woningen zijn. Mede om te voorkomen, dat in Landweert direct al onaanvaard bare bouwwerken zullen ontstaan, welke wellicht ook nog een nega tief effect kunnen hebben op toe komstige bebouwing, zijn beide be woners aangeschreven om de bouw sels in overeenstemming te bren gen met de adviezen van de wel standscommissie. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Loonen, Corver, Ver- cauteren, De Vocht en Schmeetz F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 85900 Weekenddienst voor de patiènten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen W. BLOEMEN Stationsweg 15 tel. 81465 DR. KEIJZER van Beurdenweg 10, Ysselsteyn telefoon 04785-777 neemt waar voor eigen praktijk. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: "s morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK DE MONNIKSKAP Paterslaan-hoek Patersstraat, tel. 80140 van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13-00 en van 17.00 tot 18.00 uur; zondag: van 10.00 tot 12.00 en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY Voor spoedeisende gevallen, uitsluitend na telefonisce afspraahk, neemt waar H. PETERS, telefoon 83478 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssum Zr. L CUPPEN telefoon 04780-81269 SPREEKUUR WIJKVERPLEEGKUNDIGEN Iedere morgen van 08.30 tot 09.00 u. behalve in het weekend. Na 09.00 uur kunnen eventuele be richten gedurende de gehele dag worden doorgegeven via tel. 81269. UITLEENMAGAZUN GROENE KRUIS De Clockert, Bergweg 4, Venray Geopend van maandag tot en met vrijdag van: 08.30 tot 09.00 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. In het weekend uitsluitend via de wijkverpleegkundige van de zon dagsdienst. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP Westsingel 5 Venray tel. 04780-86363 spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur. GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg 4, tel. 81269 Uitsluitend volgens afspraak. SPEEKUUR DÏETISTE Uitsluitend op afspraak via tel. 81269 VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-81152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggeloven-Kujjpers Florishof 23 Venray telefoon 04780-82411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert, volgens afspraak Eveneens op afspraak, tel. 83859 of 81269 KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 047C9-1324 NED. VER. VAN RHEUMA- PATTËNTEN AFD. LIMBURG Postbus 100 6100 AC ECHT Algemeen Informatie-adres: Tel. 04754-2054 KAMERBEMIDDELINGSBURO De Clockert, Venray, Tel. 83100 Openingstijden: maandag 9-12 uur; dinsdag 15.00-19.00 uur; vrijdag 12.00-15.00 uur. KINDERDAGVERBLIJF „DUIMELOT" Heuvelstraat Venray tel. 87110 Geopend van ma tm vr 8.00 17.30 u ALGEMENE HULP-DIENST VENRAY telefoon 04780 - 84163 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot half 11 "smorgens en van 7 tot 8 uur 'savonds INFORMATIEWINKEL BRUKSKE Elke donderdag van 19.00 - 20.00 uur in het wijkgebouw De Kiosk. DE HARTLIJN De Hartlijn (van de Nederlandse Hartpatiëntenvereniging) hulpver lening aan hartpatiënten is op de vol gende nummers te bereiken: Maandag: tel. 077-12988; dinsdag tel. 04740-2865; woensdag tel. 043- 620358; donderdag tel. 04402-2163; vrijdag: tel. 04950-33428. De telefoonnummers zijn van maan dag t.m. vrijdag alleen bereikbaar tussen 15.00 en 18.00 uur. Zaterdag en zondag alleen voor noodgevallen 04750-23290. M.A.S.J. maatschappelijk advies sentrum voor jongeren Hoenderstraat 33 te Venray Tel. 04780-85251 Geopend: van maandag tm. don derdag van 10.00-19.00 uur; op vrijdag van 10.00-21.00 uur. VROUWEN BELLEN VROUWEN Vrouwen luister- en informatiedienst, van maandag t.m. vrijdag van 9-12 uur elke dinsdagavond vin 1-11 uur. TELEFOON 0478*18000 Hinderwet vergunning geweigerd Het college van b. en w. heeft geweigerd aan een bedrijf aan de Rouwkuilenweg een hinderwetver gunning te geven voor het nieuw te bouwen (vierde) legkippenhok. Dit hok zou een capaciteit hebben van 28.000 legkippen op droge mest- opslag. Om stankoverlast voor de om geving te voorkomen zou de af stand van het nieuwe hok tot de woningen aan de noordzijde mini maal 120 meter moeten bedragen. In dit geval is er sprake van on geveer 80 meter, waardoor ge vreesd moet worden voor een aan zienlijke verslechtering vergeleken met de huidige situatie. Wel heeft het college een hinder wetvergunning aan hetzelfde be drijf verleend voor het uitbreiden van de bestaande drie hokken tot 84.000 legkippen en het wijzigen van natte naar droge mestopslag van de drie bestaande hokken. van 16 t.m. 23 maart 1981 Zwart regenkapje; Bos sleutels met daar aan twee autosleutels, twee huissleutels (Autosleutels zijn vermoedelijk bestemd voor een auto van Engelse makelij). Pakje van Fa. Mackingtoch-Stein, inh. trainingspak. Voor informatie kunt u zich wen den tot de administratie van de gemeentepolitie Venray, Grotestraat 1, tel. 04780-84888 toestel 30. Oorlogstuig Bij de politie kwamen weer mel dingen. binnen van het vinden van oorlogstuig. Op de Laagheidseweg werd een scherpe brisantgranaat gevonden, op de Aronskelk in Landweert hetzelfde soort oorlogs tuig en op de Haag te Merselo een stuk oorlogstuig van nog onbeken de soort. De mannen van Explo sieven Dienst zullen zich over een en ander ontfermen. Vrijdag 27 maart: Zaalvoetbalcompetitie: 19.30 Stappers 2—E.J.P. 3 20.30 E.J.P. 2Bamev. Eierh Zaalvoetbal vriendschappelijk: 2130 E.J.P.SBSA 22.30 Koetshuus Zaterdag 28 maart: Zaalvoetbal vriendschappelijk: 09.30-15.30 SW jeugd 15.30-17.30 Batu-CBadaun 17.30-18.30 L.D.T. 18.30-20.30 Jumpers basketball 20.30-21.30 Lamers zaalv. vr. Zondag 29 maart: 09.30-12.00 Badminton 12.00-20.00 Majoretten meeting 20.00-21.00 Wijk Zuid zaalv. vr. Maandag 30 maart: 18.00-21.30 VC Rooy tr. 21.30 Dames selectieEJP 1 22.30 E.J.P. Dinsdag 31 maart: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 1 april: 19.30-22.30 Badminton Zaalvoetbal vriendschappelijk: 22.30-23.30 Wetteling 1—docenten Boschveldcollege Donderdag 2 april: 19.00-20.30 VC Rooy tr. haarvaten etc. Daarom is vooraf een medisch onderzoek noodzake lijk. De oorzaak van de aandoening ligt meestal in de bloedvoedingsstof, die voeding geeft aan de haarwor tels, en waar meestal de storing optreedt. Het eerste verschijnsel is meestal haarroos. Door tijdig ingrijpen is echter zeer veel te voorkomen. Daarom meent de gezondheids dienst er goed aan te doen een lezing hierover te hobden. Deze vindt plaats a.s. woensdag en wel in hotel „de Burggraaf" te Venray. Deze lezing, met een duidelijke uiteenzetting gegeven door dr. Son- neville, zal voor vele mensen een zeer verhelderende werking hebben. Het ls niet meer nodig om nog lan ger met een toupet of een frustalie te blijven rondlopen. De lezing begint om 20.00 uur en de toegang is geheel gratis. Tijdens de pauze wordt U een consumptie aangeboden. Ook mensen mét haar zijn van harte welkom. Er is ruime parkeergelegenheid op het parkeerterrein bij het ge meentehuis. Diefstal Tijdens de voetbalwedstrijd SV Venray—PSV werd bij sport park de Wieën een damesfiets ge stolen. In het afgelopen weekend werd ingebroken in de nieuwbouw van het psychiatrisch ziekenhuis St. Servatius. Voor een waarde van 700 gulden werd aan klein gereed schap meegenomen. Diefstal en vernieling A. J. deed aangifte van dief stal van 5 vlaggen en vernieling van 2 verlichtingsarmaturen van reclamezuilen. Wanneer die vemie- gevonden is niet meer te achter- lingen en diefstallen hebben plaats halen. Omgevallen boom Tijdens de zware rukwinden werd een boom aan de Steegse Peelweg ontworteld. De boom die bij een woning stond viel tussen de woning en electriciteitsmasten. Er ontstond weinig schade, alleen werd de inrit voor de woning ge blokkeerd. Onvoldoende opgelet Op de kruising Langstraat DeurnesewegHeidseweg stond de personenauto bestuurd door mej. v. d. V. stil voor de kruising. Zij trok weer even op en moest toen weer stoppen. Dat stoppen werd te laat opgemerkt door de achter haar rijdende auto bestuurd door B. uit Venray. Bij de botsing bleef het bij lich'te schade. Twee personenautos reden op de Oude Oostrumseweg achter elkaar. Voor de kruising met de Oostsin gel stopten beide auto's. De eerste auto trok op, maar moest weer stoppen om het over de Oostsin gel rijdend verkeer voorrang te geven. Dat voor de tweede maal stoppen werd te laat door de an dere auto opgemerkt. Nu botsten de auto's tegen elkaar met als ge volg lichte 6chade. 55.nn Op 10 april a.s. zal de heer A. L. G. Janssen, meer bekend als „Toon Janssen van de gemeente" of als „Toën uut Oastrum" veertig jaar in dienst van de gemeente Venray zijn. De jubilaris is een niet weg te denken figuur binnen het ambtelijk apparaat van de gemeente waar hij kabinetchef, hoofd van de hoofd afdeling algemene zaken en kabi net en loco-gemeentesecretaris is. Gedurende de afgelopen veertig jaar heeft hij zich onopvallend zo wel ambtelijk als in zijn vrije tijd ten volle ingezet voor de gemeen schap binnen de gemeentegrenzen. Enkele jaren geleden werd hij door een regionale krant getypeerd als „De Engelbewaarder van de burgemeester". Een betere typering is wel niet mogelijk, want als ka binetchef beschermt hij niet alleen de burgemeester, maar ook de za ken, die aan zijn zorgen zijn toe vertrouwd. De 58-jarige jubilaris werd in Ravenstein geboren. In 1940 werd zijn vader, die bij de Nederlandse spoorwegen werkte, overgeplaatst naar het station in Oostrum. Nadat Toon in Oss was afgestudeerd kreeg hij een funktie als volontair op het Venrayse gemeentehuis. Het secretariepersoneel bestond uit tien ambtenaren. Mr. A. Janssen was toen burgemeester en de heer van Haaren gemeentesecretaris. De ge meente telde toen 14.500 inwoners. Thans telt de gemeente meer dan 33.000 inwoners en het raadhuis wordt bevolkt door een kleine tweehonderd ambtenaren Na zijn onderduiktijd kwam de heer Janssen in 1945 terug. Hij werd coor een salaris van 25, per maand de rechterhand van burgemeester Janssen. Het aanbod om voor kort verband als bestuurs ambtenaar naar Aruba te gaan, wees hij van de hand omdat de wederopbouw en ontwikkeling van Venray hem na aan het hart lag. In de loop der jaren is de heer Janssen „Engelbewaarder" van vier burgemeester geweest. Op het gemeentehuis is Toon Janssen de grote man van de Be scherming Bevolking, Civiele Ver dediging, Rampenbestrijding etc. en dat heeft weer alles te maken met ambulancevervoer, politie en het openbare veiligheidswezen. Het is een welhaast ondoenlijke zaak om alle funkties, die de heer Janssen heeft bekleed en nog bekleedt, op te sommen. We noemen slechts zijn aktiviteiten destijds voor het tot standkomen van de Muziekschool en thans voor de stichting van het Venrays museum in het Freulekes- huus. In zijn spaarzame vrije tijd was en is hij zeer aktief in zijn woon plaats Oostrum met name voor het gemeenschapshuis en de harmonie „Sub Matris Tutela" waarvan hij sinds kort president is. Het Oranjecomité ligt hem na aan het hart evenals het werk in het belang van de Oostrumse pa rochie. Meerdere malen heeft Toon Jans sen de gelegenheid gehad elders te gaan werken. Maar de liefde voor de gemeente Venray en zijn dorp Oestrum of mag men het ook chauvinisme noemen hield hem hier. „Het boeiende werk en de op dracht temidden van dat boeiende gebeuren te mogen staan en een aandeel te megen hebben in de ont wikkeling van Venray hebben me hier gehouden" zegt hij nu na veer tig jaar. Op 10 april a.s. wordt Toon voor veertig jaar gemeentedienst gehul digd. Toon Janssen, de bescheiden, onopvallende, maar toch altijd aan wezige figuur binnen het Venrayse gebeuren, verdient het. Op vrijdag 10 april vanaf half zes zal men tijdens een door het gemeentebestuur in liet raadhuis aangeboden receptie de kans krij gen hem te huldigen voor zijn in zet gedurende veertig jaar in het belang van Venray. Vorige week zaterdag heeft een reu ze-transport plaats gevonden van de haven van Wanssum naar de zuivelfa briek te Venray. Een tank, met een inhoud van 300.000 liter werd met twee hijskranen uit een vrachtschip gelost en op een trailer geplaatst. Het gevaarte, veertien meter lang en vijf en een halve meter doorsnee vormde voor het verkeer op de provinciale weg veel hinder. Men had vergeten de over de weg gespannen electrici- teitsdraden te verwijderen en daar moest de PLEM ter elfder ure nog aan Na het behalen hiervan is hij uit genodigd om als navigator te star ten in alle nationale rally's. Het Team uit Gouda, heeft dit jaar met behulp van de dealer uit Gouda, de beschikking gekregen over een Ascona 2,0 S/R, die in groep I is uitgevoerd. Bijzonder aan deze auto is de motor, die van hetzelfde type is, als waarmee het equipe Bror Danielson en Bob de Jong 17e werd tijdens de rally van Monte Carlo 1981. De motor werd geprepareerd tot 150 pk., dit gebeurde in het Opel-Sport- Centrum te Zoetermeer. Tevens wordt door het Team een Opel Kadett GT/E opgebouwd in de groep I uitvoering, welke ook zal meedingen, naar het neder- landse kampioenschap. Gerard Zweden zal samen gaan rijden met Joost de Jong uit Gou da. De Jong beschikt al over rui mere rally-ervaring. Beiden zien ze met belangstelling en hoge ver wachtingen, gezien de optimale conditie van de wagens, het sei zoen tegemoet. Er wordt nu ook in de omgeving van Venray veel getraind, ook al omdat de meeste rally's in Lim burg, Brabant en België verreden worden. Mensen, die interesse hebben om reklame te maken via deze auto's kunnen kontakt opnemen met Joost de Jong, tel. 01820-17122 of G. Zweden, tel. 04780-84475. te pas komen. Zonder ongelukken werd de zuivel fabriek bereikt, waar de tank dienst gaat doen voor opslag van ondermelk, vrijkomende bij de boterbereiding. en bestemd voor de Campina fabriek te Veghel. Inderdaad is haaruitval te gene zen. Dit heeft dhr. H. Gerrats per soonlijk aan den lijve ondervonden. Na een ziektegeval werd hij hele maal kaal. Dank zij het feit dat hij in contact kwam met dr. Sonne- ville, specialist op het gebied van haarziekten, kreeg hij na een be handeling van 3 maanden zijn haar weer volledig terug. De oorzaak van deze ziekte (Lat. Hypertrichosis) kan volgens dr. Sonneville velerlei zijn. Erfelijk heid, bloedziekte, storingen in de Gerard Zweden, die in het dage lijks leven werkzaam is als ver pleegkundige in een kinderzieken huis te Utrecht, doet in zijn vrije lijd veel aan autosport. Na een Paar jaar aktief te zijn geweest in I slalom-wedstrijden en rittensport en hierin promoveerde naar de hoog ste klasse, is hij wat uitgekeken op deze tak van autosport. Daarom heeft hij dit jaar examen gedaan voor de rally-licentie III. De Venrayer Gerard Zweden (Deken Thielenstraat), krijgt dit jaar kans, om de Nationale Rally- titel te behalen. Dit is mogelijk ge worden door het Opel-Dealer-team te Gouda, dat hem uitgenodigd heeft om plaats te nemen in het Team. PROGRAMMA SPORTHAL VAN 27 maart t/m 2 APRIL 1981

Peel en Maas | 1981 | | pagina 3