Venrayse wegkruisen VAMOS A VER KERKELIJKE DIENSTEN I VASTEN AKTIE NOORD LIMBURG Jongerenviering Venray Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum PEEL EN MAAS Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Rectoraat Yredepeel Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt Jehova's Getuigen SJB INGEZONDEN DERDE ORDE Cursus Praktijkdiploma Boekhouden van 27 maart t.m. 4 april Aanstaande zaterdag, 28 maart, is om 19-00 uur weer een viering voor jongeren van 12 t/m 17 jaar in het zaaltje onder de sakristie van de Grote Kerk. Het thema van de viering is: „Bezint eer ge begint". Voorgan ger: pater Falco Franken. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog- is, int. overl. fam. Bouten-Ver schuren Nol Broers (kaartclub) Marinus Kelders (buurt) Her man v. d. Laar. Zondag: vierde zondag in de veer tigdagentijd. 8 00 leesmis, int. over leden familieleden; 9.30 gregoriaan se hoogmis, int. Herman Ebberink Frans van Opbergen; 11.00 ne- derlnadse hoogmis, int. Jacob Jans sen en Anna Janssen-Wijnhoven fam. Truyen-Hendricx Robert Janssen (buurt). Maandag: 9.00 oude stichtingen (lartinus Janssen en Josephina Krijns Piet Pouwels en echtge note Rie Wol ke-G reef kens; 19.00 fam. Peters-van Dommelen. Dinsdag: 9 00 ouders van Uden- v d. Broek bijzondere intentie; 19.00 Jan van Gerven. Woensdag: 9.00 Willem Poels, echtgenote en zoon Willem; 19.00 Jacob Gossens en Anna Gossens Nellie de Bruyn-v. d. Voort bij zondere intentie (G.). Donderdag: 9.00 Piet Janssen en overl. fam. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het heilig Hart van Jezus. 9.00 uit dankbaar heid; 15.00 25-jarig huwelijksfeest Jans-Beken-Swinkels; 19.00 Fun Odenhoven en zoon Jan. Zaterdag 9.00 Harrie Messe- maeckers Frans Grefefkens; 19.00 Johan Moorrees en overl. fam. ouders Duykers-Philipsen en zoon Pieter Marinus Kelders (buurt). Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 uur is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leid sters; Kitty Cleven en Annemie van Meyel. Vrijdag, eerste vrijdag van de maand wordt vanaf 9.00 uur de heilige communie gebracht aan de zieken. Akolieten: Zaterdag: 19.00 T. Verbeek en G. de Groot. Zondag 8.00 Pieter Hermus en Erik Wekking (lezer: R. Janssen); 30 Mare Linskens en Bemadette Corzilius; 11.00"'C. Hendriks en L. Truijen. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Maar- tje Iluibers en Inge Truijen. Woensdag en vrijdag: 19.00 Ton van Ham en Sandra Wekking. Vrijdag: 15.00 25-jarig huwelijk: Nicole Schwachöfer en Colette Tennissen. Zondag 29 maart vierde zondag van de Veertigdagentijd. H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15 ge zongen door Crescendo; 18.00 uur Krondmis. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus; 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Mededeling: Dit weekend tweede inzameling van de Vastenaktie. We hebben graag uw gevulde enveloppe terug in de kist achter in de kerk. Hel pen wij de gehandicapte bejaarde mensen op de missiepost van zus ter Jenneskens aan een dak boven hun hoofd. Voor hen duurt de vasten al zo lang. Moge ons vas tenoffer daar een beetje verlichting in brengen. Mislntenties: Zaterdag: 18.30 overl. ouders van Veghel-Muysers en Piet Arts en overl. fam. Arts-Hendrix. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 overl. fam. van Teeffelen- Mooren; 10.15 overl. ouders Lin- dersvan den Woldenberg; 11.45 Jan |Lenssen en Piet Clephas; 18.00 bij een verjaardag en tot zekere in tentie (J.). Maandag: 8.00 overl. fam. Am- brosius; 19.00 Hendrina Jenniskens- Voermans (Derde Orde). Dinsdag: 8.00 t.e.v. St. Antonius uit dankbaarheid; 19.00 fam. Dech- nar-Sijbers. Vermeulen-Dijkmnas en Martinus Meijer. Woensdag: 8.00 overl. ouders Ak- kerma n s - T1 mmermans en Pierre Philipsen en echtgenote; 19.00 overl. oude; 3 Derksen-Evers. Donderdag: 8.00 Selida Virginia Rojer en Constant Rojer; 19.00 Gertruda Jenneskens-Deenen (Der de Orde). Vrijdag: 8.00 Antoinette Rammel- man-Elsevier en Eva Wilhelmina Rojer; 19.00 gezinsmis; Cor Vink overl. fam. Botden en Lenssen. Zaterdag: 8.00 Mathilde Wasser en t.e.v. H. Geest. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Willy v. d. Beke- rom en Geert Koppes. Zondag: 9.00 Geert Claes en Eric Arts; 10.15 Peter en Martijn Smelt; 11.45 Jacq. Smetsers en Hans van Geenen; 18.00 Ricky Douwes en Peter Schoenmaekers. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Pepijn Dobbelaar; 19.00 Tonnie Vermeulen. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Ronnie Windra/th. Dinsdag en donderdag: 19.00 Martien Leenders en André Basten. - Zaterdag 28 maart: Euch. viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Misintentie: Mevr. Claessen-Maas. Zondag 29 maart: Gezinsviering om 10 uur. Thema: „Ziende blind". Kindercrèche wordt verzorgd door Miriam Claessens, Trudy Vullings. Misintentie: Voor de parochie. Woensdag 1 april: Euch. viering om 19.00 uun Vierde zondag in de Veertigdagen tijd. Halfvasten. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Huberta Janssen-Hendriks (familie) voor. overl. Wilhelmus v. d. Ven voor overL Maria van Zwamen-Hermsen en als jaarge tijde voor overl. Hans Gommans. Gezangen met het dameskoor „Ven- rode". Zondag: 8.00 leesmis voor overl. familie Wientjes, 9.00 leesmis voor overl. ouders Hendriks-Seijkens en Wim Brouwers; 10.00 hoogmis voor overl. ouders Daniëls-Munsters tot bijzondere intentie. Latijn-Gre goriaanse gezangen door het ker kelijk zangkoor. 11.30 leesmis voor overl. Giel Troisfontaine vcor overl. Maria van Gerven-Cuppen 18.30 avondmis voor overl. ouders Gommans-Bodten en broeder Gom mans. Maandag: 8.00 leesmis voor va der en kinderen en overl. moeder; 19.00 avondmis voor overl. Leida Nooijen-Klaassens voor overl. ouders Janssen-de Bruijn en zoon Johan en dochter Anna. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Tessy Spragg-Tunnekotter (v. W.); 19.00 avondmis voor overl. Annie Litjens-Schreurs (S.) voor overl. Leonardus Janssen en zonen Gerrit en Piet. Woensdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (Th.); 19.00 avondmis voor overl. ouders Jans-Gerits. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Josephus van Winkel; 19.00 avondmis voor overl. ouders Hen- driks-Janssen en zoon. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart. 8.00 leesmis voor 19.00 avondmis voor overl. Henk overl. familie Thielen-Hendriks; Loggen voor genezing van een ernstige zieke. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. 19.00 avondmis voor overl. familie familie van Gerven-van Rhijn; Thijssen-Ueberbach voor overl. familie van Soest-Siebers. Mededelingen: 1. Zondag onder de mis van 11.30 kleutercrêche in de kleuterschool vlak bjj de kerk. Leidster: mej. Mientje Kusters. 2. Denk aan het geven van uw Vastenoffer. Geef b.v. reeds de helft op a,s. zondag halfvasten! 3. Denk aan de zomertijd. De mis sen van zondag beginnen een uur vroeger. (Zomertijd). Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 R. Beerkens en R. Aben; 9.00 B. Verstegen, P. Arts; 10.00 Th. Urselman, A. Millen, Th. Houwen; 11.30 J. Dommeck, U. v. Weert; 18.30 G. Krijnen; M. Fijne man. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 C. Bergs, G. Hout; 19.00 R. Barents, R. Duivenbode. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 F Vercauteren, P. v. Dinter; 19.00 O. Geurts, P v. Weert. 29 maart a.s., de vierde zondag in de veertigdagentijd, om tien uur dienst in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel; predikant is Ds. J. Heine. De eerste kollekte is bestemd voor het Nederlands Bijbelgenoot schap, de tweede voor het plaatse lijk kerkewerk. Zaterdag 19.00 gest. jaard. Ge rard Wolters en Elisabeth Jeurissen overl. familie Min-Verbeek. Zondag: 8.30 Harry Vermeulen en overl. grootouders; 10.00 Broe der Drabbels en overl. familie tot zekere intentie (Gem. Koor). Maandag: 9.00 Mathilde Custers- Peeters. Dinsdag: 9.00 Piet Rutten (v.w. de buurt). Woensdag 9.00 Pierre Bovee en Truus Titulair. Donderdag: 9.00 voor de over ledenen van hen die offerden met Allerzielen; 14.00 voor het bruids paar Custers-de Hoog. Vrijdag: 9.00 gest. jaard. Jacob Vermeulen en Wilhelmina Verhaag; 19.30 uit dankbaarheid bij een 80ste verjaardag. Zaterdag: 19.00 overl. ouders Theodorus Linskens en Alberdina Claessens Jan Haegens. Misdienaarsbeurten Zaterdag: 19.00 Paul Janssen, Roland Tacken, Michel van Dijk, Ivo Franssen. Zondag: 8.30 René Theeuwen, Frits Dupont, Ronny Pelzer, Hans Holtackers; 10.00 Jan Rutten, Leon Hendrix, Sjackie Wilmsen, Roel' Folkerts. Donderdag: 14.00 Ivo Franssen en Frits Dupont. Vrijdag: 19.30 Marcel en Peter Linders. ook UW weekblad Zaterdag 28 maart: 19 uur zon dagsdienst: maanddienst Martin Hub. Bots; maanddienst Jos Dries- sen; Truus Guffens-Swinkels (koll.) jrd. Jan Zanders; Jan Speijken (koll.); (Dameskoor). Zondag: vierde zondag in de veertigdagentijd. 8.30 Ism. overl. fam. Stevens-Steeghs; 10 uur/Hgm. voor het geestelijk en tijdelijk wel zijn van onze parochie; uit dank baarheid (B.); tot zekere intentie (W.); jrd. Piet van Rijswijck; Ger- da van Kempen-Friesen. Na deze H. Mis zal past. C. J. R. Busch- man en Mej. M. Loozen afscheid nemen van de parochianen. (Dit weekend zal de kollekte zijn voor het afscheidskado van past. C. J. R. Buschman. Kerkbestuur). Dinsdag: 8 uur gest. Ism. Joh. Thijssen en Maria Sib. v. d. Laak, Jaoomina Geurts en Johanna Ron gen; gest. Ism. Jacq. Billekens en Wilhelmina Strijbos. Woensdag: 19 uur gez. H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. 85e verjaardag van Mevr. A. PetersGeurts, Molen hoek 16; Sjef Derks. Donderdag: 19 uur H. Uur, uit stelling van het Allerheiligste en Eucharistieviering: int. Piet Rongen en Martin Rongen. Vr\jdag: eerste vrüdag van de maand. 9 uur wordt de H. Com munie naar de zieken gebracht; 19 uur gest. Hgm. fam. Baeten-Jeuris- sen. Zaterdag: H. Isidorus. 19 uur zondagsdienst: Truus Guffens-Swin- kels (koll); gest. Hgm. Louis Maes- sen en overl. ouders; Jan Speijken v.w. de buren. Misdienaars: Edwin Dinghs en Hans van de Ven; Marcel Duykers en Urban Vollenberg; Hoogmis: Mike en Patrick Kleeven. Zaterdag: 19.00 (gezongen) H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Altijdd. Bij stand. Zondag: 8.00 Hendrik Philipsen; 10.00 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van alle parochianen. Maandag: 19.00 jrd. voor Gerar- dus Dinghs en Henrica Friezen. Dinsdag: 8.00 overl. ouders Emonts-Geurts en zoon Martinus. Woensdag: 8.00 jrd. voor Gerar- dus Cremers en Maria Elis. Cre- mers-Versteegen. Tevens tot inten tie van de offeraars. Donderdag: 8.00 bij gelegenheid van een verjaardag. Vrijdag: 8.00 geen II. Mis. Eerste vrijdag van de maand. Zieken communie; 2.00 uit dankbaarheid b.g.v. het zilveren Huwelijksfeest van de familie Duykers-van de Ven. Zaterdag: 19.00 jrd. voor Herman Dinghs. Vierde zondag in de Veertig dagentijd. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten Ism. v. Johanna van Kempen-Lochtens Ism. v. Wil helmus Gommans en echtgenote. Zondag: 8.00 gest. jrd. voor Piet Loenen en echtgenote en Jan Loe- nen gest. jrd. voor fam. Janssen- de Mulder; 10.00 hoogmis voor Mm LangenkampLitjens (vanw. Land bouwbelang) weekd. v. Elisabeth van Nieuwenhoven-Weekers en Fr. van Bavel; 11.15 maandd. v. Harry Heesen Ism. v. Martinus de Bruyni-Jeucken en overl. kinderen. Maandag: 19.00 Ism. v. pastoor de Bot Ism. v. Frans van Bavel en Elisabeth van Nieuwenhoven- Weekers (vanw. de buurt). Dinsdag: 19.00 Ism. voor overl. fam. Michels-Nabuurs weekd. v. Maria Loonen-Scheffers. Woensdag: 19.00 weekd. v. Mia Langenkamp-Litjens. Donderdag: 7.30 gest. jrd. voor Jozef Asselberghs ene chtgenote ism. tot bijz. intentie (H.). Vrijdag: eerste vrüdag van de maand, toegewyd aan het H. Hart. 7.30 maandd. v. Jozef Croijmans, echtg. en Martin Croijmans; 14.30 huwelijk GielensGooren; 19.00 Ism. v. Harry Martens, echtg., dochter Petronella en kleinzoon Harry maandd. v. Jacoba Vogelsangs- Botden. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten /Ism. v. Helm Claessens en Nelly Claessens- Derikx. Misdienaar: 19.00 Wilbert Hei dens. Akolieten: 19.00 Gerrit Voermans en W. van Meijel; 8.00 Tj. Jennis- kens; 10.00 W. Heidens, R. Janssen en Tw. Hegger; 11.15 Mart en Tonn Heesen. Gedoopt: Kersten Gijs. Huwtlyksafk.: Wim Gielens (Hei de) en Anny Gooren; Otto van Geijn en Maria Vogelsangs. Vastenaktie: Wij zijn halfweg de vastentijd. Hebt U uw vastenoffer al gegeven? De bussen achter in de kerk zijn een gelegenheid daartoe! Laat de verdeeldheid geen hinder nis en belemmering zijn om de mens in nood te helpen. Hij rekent op ons. Zaterdag: 19 uur tot int. van fam. Botden. Zondag: 10 uur jaargetijde voor Anton Weerts. Maandag 8 uur voor overl. fam. Poels-Geurts en dochter. Dinsdag: 8 uur tot int. van fam. H. Arts. Woensdag: 8 uur voor Henk Na- buurs. Donderdag: 8 uur voor Plet Vo gelsangs. Vrijdag: 1ste vrijdag. 8.30 voor Maria Peeters-Hakvoort en Thea de dochter. Zaterdag: 19 uur voor overl. fam. Hendrix-van Tilburg. Zaterdag: 19.00 gest. jgt, voor Antoon Verheijen. Zondag: 8.30 gest. jgt. voor Mar tinus Arts en Maria Arts-Janssen; 10.00 gest. jgt. voor Albert Pee- ters en Gerarda Peeters-Ewals; 11.30 H. Mis voor overl. ouders v. Hellemond v. d. Abbeelen. Maandag: 19.00 H. Mis voor overl. fam. MuldersMaessen. Dinsdag: 8.00 H. Mis uit dank baarheid. Woensdag: 8.00 jgt, voor Mathijs Derkx en Anna Linskens. Donderdag: 8.00 H. Mis voor overl. ouders Crèmers-Verstegen. Vrijdag: 19.00 H. Mis voor Nico- laas vna Tilburg en echtgenote. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Jan Hendrix namens de buurt en voor overl. fam. van Osch-Clephas. Mededeling: Het komende weekend, 28 en 29 maart, is de eerste inzameling voor de vastenaktie. Daarvoor staat er een grote bus achter in de kerk. Laten wij allemaal, van jone tot oud, iets geven voor de mensen in de ontwikkelingslanden. Zij ver wachten van ons daadwerkelijk meeleven. Zij die iets aan de lan delijke vastenaktie willen geven, kunnen dat op de enveloppe zetten, dan sturen wij dat echt daar naar toe. Zaterdag 28 maart: 7 uur gez. H. Mis uit dankbaarheid (fam. v. d. Linden). Zondag: 4e zondag van de Vasten. 10.00 gez. H. Mis Joh. van Osch- Janssen; 11.30 H. Mis fam. Jacobs- Daniels. Maandag: 8.30 jgt. Peter Joh. Ewals - Marie Amoudina van En- ckevort. Dinsdag: 8.30 Martinus Arts en overleden fam. Woensdag 1 april: Schoolmis 1-2- 3 klassen. 8.30 H. Mis voor Hen- ricus Gooren, echtgenote en dochter To. Donderdag: feest van Franciscus van Poala. 8.30 H. Mis voor over leden fam. Wilms-Claessen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.30 H. Mis ter ere van het H. Hart, voor de intentie van hen, die geofferd hebben. Zaterdag: Priesterzaterdag. Er zal vandaag een H. Mis gelezen wor den voor roepingen tot het pries terschap en religieuze leven. Om 7 uur Gezinsmis, thema: „In dit teken zult ge overwinnen". Intentie van de Mis: Gerardus Wismans, en Anna Maria Poels. Misdienaars: Zondag: 10.00 woensdag en zater dag Jolanda Kousemaker en Na- tasja Arts; 11.30 Angelique v. d. Linden en Margo Rongen. Koliektan ten: Zaterdag: 7 uur Hendriks; zon dag 10.00 Ewals; .11.30 J. Verhaag. Kerk schoonmaken: Mevr. Claes- sen-van Meyel (Haag) en Mevr. de Rijck (Straat). N.B. Als u geen vastenaktie enve loppe ontvangen hebt of de uwe verloren hebt, kunt u er nog op de pastorie halen. Tracht edelmoedig te zijn. Zondag 29 maart 4e zondag van de 40 dagentijd. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. zal. Maria Ewals-Holtackers. Zondag: 9.45 Hgm. zal Rector J- Geurts, Rector Verbugt en Lena van Dongen; om 11.15 Hgm. jgt. zal. M. Kunen en echtg. en Gerar dus. Maandag: 8; uur Ism. overl. fam. Takken-Nabuurs. Dinsdag: 8 uur Ism. voor een goede uitslag. Woensdag: 8 uur Ism. overl. fam. van Wylick-Engelen- Steegh. Donderdag 8 uur Ism. zal. Ber van Ooi en zoon Wim. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd H. Hart. 8 uur bijz. H. Mis ter ere van H. Hart. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 u. Ism. voor Priesters; 's avonds om 7 uur Hgm. uit dankbaarheid fam. van Staveren. Akolieten 29 maart: C. Classens, H. Geurts, Tw. Jacobs. Misdienaars: Leyssen, Spreeuwen- berg. Vierde zondag in de Veertig dagentijd, 29 maart 1981. Zondag 8 uur H. Mis voor Toon Huisman; 10 uur Hoogmis jaarge tijde voor de overleden vader Sef Janssen. Misdienaars van de week: André Swinkels en Jos Geurts. Akolieten: Wim Janssen en Twan Poels. Eerste inzameling van de Vasten aktie. Heide, Veulen en Ysselsteyn steunen met de Vastenaktie pater Frans Hoogers, de broer van de Veulense rector, in Cameroun. Hij hoopt op Uw gulle bijdrage. Maandag 9 uur H. Mis voor Nel lie Claessens-Derikx en t.b.i. Dinsdag: 8 uur H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand en voor Toon Huisman. Woensdag: 8 uur H. Mis voor overleden ouders Willems-Janssen en kinderen en t.b.i. van de familie Claes-Derikx. Donderdag: 8 uur H. Mis voor Sjef Willems en voor Wilhelmus Voesten. Vrijdag: 8 uur H. Mis voor Jo hannes Mommen, Maria Seijkens, Piet Lomme en voor de overleden vader Jeu Vousten. Zaterdag: 19.30 Avondmis: jaar getijde voor de overleden ouders Engelbertus Nellen en Helena Rut ten. Gevraagd: 32.500,voor gemeenschapshuis in Kenya Voor de Afriakanse staatKenya, wereldbekend als toeristische trek pleister (safari's) geldt het gezegde dat de economische groeicijfers de armoede camoufleren. Kenya heeft, vooral onder president Jomo Keny- atta, een fikse economische ont wikkeling doorgemaakt, geheel ge richt op het verwerven van kre dieten uit het westen en op ex port van landbouwvoortbrengselen naar de westerse landen, maar in tussen is het overgrote deel van de bevolking (12 miljoen mensen) in zijn levensstandaard ver bene den de armoedelijn gebleven. De Kenyaanse economie vertoont alle trekken van neokolonialisme, omdat de werkelijke macht in dit land wordt uitgeoefend door banken, multinationale ondernemingen en een handjevol (vaak corrupte) ka pitalisten van eigen bodem. Hoewel de Kenyaanse regering veel werk maakt van de ontsluiting van het platteland, gebeurt dat op de eerste plaats ten gunste van de grootschalige landbouwprojecten. De kleine boer merkt niets van de economische vooruitgang. In de plaats Malunda (10.000 inwoners), waar de bevolking geheel uit klei ne boeren bestaat, 'wil men onder leiding van een ontwikkelingswer ker van het bisdom Eldoret begin nen met de bouw van een gemeen schapscentrum. Aan de werkgroep Vastenaktie Noord-Limburg is voor dit projekt een bijdrage van 32.5000,gevraagd. In het cen trum, waarvoor de locale bevolking zelf 10.000 gulden bijeen wil bren gen, zullen in de toekomst educa tieve en culturele aktiviteiten wor den georganiseerd, zoals trainingen voor plaatselijke leiders, scholings- I cursussen voor volwassenen en I agrarische voorlichting. De streek van Matunda wil zich- j zelf ontworstelen aan de greep van de onderontwikkeling, van honger en ondervoeding. Onze solidariteit kan ginds medemensen een betere toekomst bezorgen. Vastenaktie Noord-Limburg, giro 225.79.19 Venlo. Parochies, scholen, vereni gingen enz. die in verband met de landelijke Vastenaktie 1981 behoefte hebben aan het vertonen van een of meer dere dia-series, kunnen deze gratis bestellen bijzuster Marie-Thérèse Portegies, Loe- vestraat 10, Horst, tel. 04709- 4854. In totaal zijn 4 series (a 25 stuks, met begeleiden de tekst) beschikbaar, over de onderwerpen: voedsel, le ven in het dorp, gezond heidszorg en ontwikkeling. Ze zijn opgenomen in Papoea Nieuw-Guinea. Zaterdag 28 maart: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef; 19.00 Avondmis met medewerking van het Breda's jongerenkoor. Intenties voor Piet Wismans, fam. v. d. Munckhof, fam. Hest en t.z.i. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees t.z.i.; 8.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor bijz. int. Coppus-Maassen voor een zalige dood; 10.00 Hoogmis met medewerking van het Jongerenkoor uit Breda. Intentie voor Josephina en Henricus Janssen; 11.30 H. Mis ter ere van de H. Jozef voor overl. fam. Janssen en voor alle pelgrims; 15.00 Gebedsdienst ter ere van de H. Jozef door Rector Verbeten. Maandag: 8.45 H. Mis ter ere van de H. Jozef voor de levende en overleden leden van de broeder schap van St. Jozef. Dinsdag: 8.45 H. Mis als afslui ting van de maand maart voor alle pelgrims die in de afgelopen maand St. Jozef bezochten; 10.00 H. Mis voor bedevaart uit Dongen. Woensdag: 8.45 H. Mis ter ere van St. Jozef arbeider voor fam. v. d. Ven en mevr. van Lieshout.* Donderdag: 8.45 H. Mis ter ere van de H. Jozef voor mevr. Slee- gers-Erp en tot zekere intentie. Vrijdag: 8.45 H. Mis ter ere van de H. Jozef voor fam. van Kam- Bruls en voor bijz. intentie. Hiermede willen wij u uitnodigen voor een openbare Bijbeltoespraak met als thema „Ons te allen tijde eerlijk gedragen" in de Konink rijkszaal van de Jehovah's Getui gen. Adres: Henri Dunantstraat 11, Venray. Tijd: zondag 29 maart om 10.00 uur v.m. Geen collecte, geen plaatsengeld. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo, medio Cua- resma, a las once y cuarto, en nuestra cipalla, Overloonseweg 2, Misa con cantos y meditación sobre la Pasión de Nuestro Senor en Castellano. Después de la Misa reunión en la salita del convento eon un cafelito. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES Desde Venlo saldrè todos los viemes un autobus con destinaci-n Sevilla. Mas informaciones en el Centro de Venlo. El programa de nuestro Centro sigrue como siempre. Hasta la vista! Houten kruis met be schadigd houten corpus bij de gedachteniskapel aan de Deurneseweg, nabij de Past. Jacobs- peeli Een gedenksteen ver meldt: „Dit kruis werd geplant ter gedachtenis aan een kapel, door Deurne op deze plaats opgericht in het jaar 1646, tijdens de sluiting der Roomse kerken in de Meierij van 's-Bosch om alhier de gods dienstoefeningen te verrichten''. Verder luidt nog een spreuk: „God is uw schepper, wees hem steeds dankbaar; God is uw vader, bemin hem ten allen tijde; God is uw regter, vrees hem o christenschaar en bid dat God u gelei de in Peel of in Heide". WSgjBBtega j Bronzen corpus, be vestigd boven een ge denksteen in een boer derij schuur aan het Boddenbroek te Oirlo. Geplaatst ter herinne ring aan de tijd na de tweede wereldoorlog, toen, omdat de paro chiekerk van Oirlo door oorlogshandelingen- on bruikbaar was, in deze schuur de kerkelijke diensten werden ge vierd. Tien maanden lang: van december 1944 tot november 1945. Het corpus was eerst bevestigd aan 'n kruis hout. Tijdens een storm sneuvelde het kruis. Omdat het kruis op het erf feitelijk een sta-in- de-weg was, werd be sloten het corpus aan de muur te bevestigen. In de Peel en Maas van af gelopen week stond op de voor pagina 'n verslag van een door de Info-Winkel (Brukske) georgani seerde themaavond over de politie. Het viel op dat er in het verslag over 'n teleurstellende opkomst ge sproken werd. Een kanttekening is hierbij wel op zijn plaats. Een op komst van zo'n 60 mensen is relatief gezien succesvol, zelfs groter dan gehoopt. Wijkaktiviteiten in het Brukske worden namelijk nog altijd door het merendeel der bevolking met een grote terughoudendheid ontvangen. Men staat niet open voor wijkge- beurtenissen, men is nog steeds te veel zelf-gericht. Waar dit aan te wijten is, weten ook wij niet, maar het vermoeden dat het voor veel mensen voldoen de is om in 'n gemakkelijke stoel voor de kleurentelevisie te zitten en zich in hun bekrompenheid verder niet met maatschappe lijke aktiviteiten bezig te houden (en ervoor open te staan), is hier misschien op zijn plaats. Als er toch nog 60 mensen naar een themaavond over de politie komen, is dit dus eerder 'n ver heugend aantal dan „een teleur stellende opkomst". Namens de wijkraad, Rob Bloemen en Bernard Lord Antwoord redaktie: Commentaar overbodig. Diefstallen Van een in de Tedderstraat staande motor werd de bescherm- kap ontvreemd. Uit twee nabij het ziekenhuis staande personenauto's werd na vernieling van een raampje een radio-cassetterecorder en een auto radio ontvreemd. Inbraken In een cafetaria in Veltum had men ongewenst bezoek gehad. .Ontvreemd werden messen en een hakbijl; 14 dozen snoep; 15 dozen sigaretten en 100 gulden wisselgeld.- Door middel van insluiping wer dtoegang verkregen tot een woning aan de Etnalaan. Vermoe delijk was het schuifraam van de woonkamer niet goed afgesloten. Een op de tafel in de woonkamer staande tas werd meegenomen en daarin zat een geldbedrag van 100 gulden. VERDIEPINGSDAG Voor de jaarlijkse verdiepings dag die dit jaar wordt gehouden in Venlo op 31 maart vertrekken we half 9 (precies) vanaf de Zuid ooster. Om ca. 6 uur hopen we in Venray terug te zijn. Kosten in Venlo inclusief warme maaltijd. 25,Kosten vervoer zijn voor eigen rekening. Ook niet-leden kunnen zich voor deze dag nog opgeven bij de heer Jeuken, Oude Oostrumseweg 24, tel. 82046. Met ingang van het schooljaar 1981-1982 zal het Avondcollege te Venray starten met een cursus P. D.B. Deze opleiding voor 't „Prak tijk Diploma Boekhouden" is, zo als de naam al zegt, gericht op de praktijk en daarom bestemd voor diegenen, die in hun werk als zelfstandige of in loondienst te maken hebben met een boekhou ding. Ook volgens deskundigen van het Arbeidsbureau heeft de bezitter van dit P.D.B. veel mogelijkheden, bij vacatures in het bedrijfsleven blijkt er veel vraag te bestaan naar dit diploma. Vooral op de dag van vandaag met zijn steeds toenemende werkloosheid, is dit natuurlijk uiterst belangrijk. De cursus P.D.B. omvat de vak ken: boekhouden, bedrijfsrekenen en statistiek, handels- en wetsken- nis. Cursusduur IY2 tot 2 jaar. Elk jaar wordt er twee keer examen afgenomen, in december en in ju ni/juli, naar keuze zowel overdag als 's avonds, men heeft dus volop keuzemogelijkheden. Het Avond-college zal deze cur sus kunnen geven op één van de bestaande lesavonden. Dat kan dan zijn de maandag-, dinsdag- of de donderdagavond. Men heeft dus per week niet meer dan één avond naar school. Een bepaalde vooropleiding is niet strikt noodzakelijk, maar om de lessen met succes te kunnen volgen, is een zekere vooropleiding toch wel vereist. Maar deze cursus kan men ook zien als een heel goede aanvulling op het mavo-di ploma met handelskennis in het pakket, of op het middenstandsdi ploma. Bezitters van een van beide diploma's verbreden met 't P.D.B. hun mogelijkheden in een belang rijke mate. Daarnaast zullen ook bezitters van een diploma Leao, LDS of LTS enz. deze cursus kunnen volgen, als er maar een redelijke adminis tratieve aanleg aanwezig is en er van voldoende inzet sprake zal zijn. Het Avond-college heeft deze cur sus ingebouwd in het MEAO pro gramma, wat wil zeggen dat de cursisten van de MEAO op de helft van deze 3-jarige cursus kunnen opgaan voor P.D.B. en omgekeerd is het ook mogelijk om eerst het P.D.B. te halen en daarna de nood zakelijke andere vakken te volgen zodat men na drie jaar 2 diploma's kan bezitten, het P.D.B. en het MEAO. Wanneer iemand zich op boek houdkundig terrein nog meer wil bekwamen en bijvoorbeeld mikt op het zwaardere MBA-diploma of misschien wel op het SPD dan heeft hij met het P.D.B. een zeer degelijke basiskennis. Inliohtingen geeft gaarne de con rector van het Avond-college te Venray, te bereiken elke maandag en donderdagavond tussen 18.30 en 21.30 uur onder telefoonnummer: 04780-86855.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 15