VERENKMSNIEUWS 0 PEEL EN MAAS ét >NJ iTERPEMEllWS L.V.B. VENRAY JUM MERSELO Jeugdcentrum „De Springplank" cav27mc K.P.J. Venray li Venrays Mannenkoor St. Pe\^S K.V.V. Venray VerenijSingsnieuws uiterlijk dinsdag 12 u. inleveren. Marktkraam MASJ KINDER VAKANTIEWERK VENRAY 1981 Limburgse Katholieke INVALIDENBOND a.s. Dinderdag 19 maart om 20 uur repetitie voor het hele koor. Zondag 22 maart optreden te Hel den. Vertrek per bus vanaf Burg graaf om 9 uur in uniform. Aller aanwezigheid gewenst! Maandag 23 maart om 20 uur bestuursvergadering in De Burg graaf. Donderdag 26 maart algemene jaarvergadering, aanvang om 19.30 uur in De Burggraaf. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7, telefoon 82687 of De Burggraaf, tel. 81244. Donderdag 19 maart 19.30 uur re petitie harmonieorkest. Maandag 23 maart 20.00 uur be stuursvergadering. Donderdag 26 maart 19.30 uur re petitie harmonieorkest LEERLINGENOr LEIDING Donderdag 19 maart 18.30 uur re petitie jeugdharmonie. Donderdag 26 maart idem. Dinsdag 31 maart concert te Boe kei. Individuele repetities volgens af spraak met uw leraar. Solistenconcours 25 en 26 april te Castenray. DRUMBAND: Zondag 22 maart 10.30 uur re petitie drumband. Zondag 29 maart 10.30 uur idem. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris - telefoon 80225, jeugdle den bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els. tel. 86824 Telefoon clubgebouw: 82515. Denken w(J ook nog aan de oud- papler-aktie .Breng donderdagavond uw oud papier mee. Zaterdags Is de opslagruimte ge opend van 11 tot 12 uur. Agenda: Vrijdag 20 maart om 18.30 uur voor alten en sopranen; om 19.15 uur voor tenoren en "bassen. Zondag 22 maart om 10.15 uur hoogmis Paterskerk. Maandag 23 maart om 18.30 uur alleen voor alten. Dinsdag 24 maart om 18.30 uur alleen voor sopranen. Woensdag 25 maart om 18.30 uur vrije repetitie met aansluitend om 19.15 uur spelavond (hr. Peeters). Eventuele afmelding: secretari aat Langstraat 104, tel. 81690. 'Algemeen: Tijdens de spelavond van 25 mrt. tal weer een ruilbeurs korden ge houden. Heb je iets te ruilen, breng maar mee. Ook vriendjes enz. zijn welkom om iets te rui len. Denkt iedereen aan de opgave voor de rommelmarkt van zater dag 28 maart? Als we allemaal meedoen zal het zeker slagen. DAMESKOOR Na ons zondagochtendconcert be ginnen we nu weer met een ander programma. Daarom houden we 2 repetities een soort „open huis", waar zangliefhebbers en belangstel lenden eens kunnen horen, hoe het er bij Venrode toe gaat. Woensdag 25 maart om 19.45 uur partij-repetitie voor de mezzo-so pranen. Om ongeveer 20.15 uur komen dan de sopranen en de al ten erbij. Zaterdag 28 maart a.s. zingen we weer in de Vredeskerk tijdens de avondmis van 19.00 uur. Woensdag 1 april begint de re petitie om 19.45 uur voor de sopra nen. Deze repetitie eindigt iets vroeger, vanwege een vergadering van de besturen en dirigenten van alle koren in Venray. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Dinsdag 24 maart 19.30 uur re- Petitie voor de bassen om 20.00 u. voor het hele koor in De Ess el, Ursulastraat Zondag 29 maart gaan we zingen in de St. Jan te Den Bosch. Ver trek om 10.00 uur vanaf parkeer terrein Gemeentehuis, stopplaatsen: Bachstraat, Brukske, t.o. de Hu- benhof Westsingel en 10.15 uur op de hoek Westsingel-Beökweg. Indien u verhinderd bent dan ge lieve u zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221, of mevrouw W. Manders-Weijers, JONGERENKOOR CAPRICCIO Zondagmorgen 22 maart: 10.30 u. tenoren en bassen; 11.00 uur het hele koor. Maandagavond 23 maart: 19.00 u. sopranen. Dinsdagavond 24 maart: 19.00 uur alten. JONGERENORKEST BOJEMA Vrijdagavond 20 maart: 18.45 uur repetitie hele orkest in de aula. Zaterdagmiddag 21 maart 15.00 uur: feestelijke reünie b.g.v. 3e lustrum van ons orkest Zondagmiddag 22 maart: 14.00 u. Snertwandeling in de Geysterse SALTARELLO Zaterdag geen repetitie. Wel om 20.30 uur 's avonds optreden op Het Schuttersveld. Momenteel draait het korps op volle toeren met het ook op de di verse op handen zgnde activiteiten. Zondag zullen een vijftal tam boers deelnemen aan het solisten- concours te Broekhuizenvorst. De deelnemers moeten om 17.00 uur aanwezig zijn. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Woensdag 25 maart vieren we moederdag. We beginnen met een H. Mis in de Paterskerk. Aanvang 19.00 uur. Hierna gezellig samen zijn in Zaal In den Engel. Het duo Haans, vader en zoon, zullen deze avond muzikaal verzorgen. Wij verwachten een goede op komst. Voor de leden van de Limburgse Wouwen Beweging Kring Venray wordt de jaarlijkse studieavond ge houden op maandag 23 maart in de schouwburg te Venray, aanvang 19.00 uur. Na de opening door de kring voorzitster is er een lezing over: De gehandicapte mens door Prof. J. J. M. Michiels, geneesheer-direc teur verpleegtehuis Kalorama te Beek bij Nijmegen. Na de pauze: toneel. Het blijspel „Een meisje om te stelen", door toneelgezelschap Onderling Kunst genot uit Blerick. DISCO SPECIAL Hallo discofans. Hebben jullie 'n goede carnaval gehad? Nou bij ons is alles goed verlopen, met veel lol en gein. Nu we weer uitgerust zijn kunnen we er weer flink tegenaan. Maar dit gaat anders als dat er vermeld staat in het wijkblad. Door omstandigheden kan zaterdag de disco niet doorgaan en daarom draaien we vrijdag een disco-spe cial van 19.30 tot 22.30 uur en de entree is maar 1, Dus vrijdagavond allemaal pre sent in wijkgebouw Den Hoender, Ursulastraat 2. Ieder van 9 tot 80 jaar is van harte welkom. De discomedewerkers en de Stage Fright drive-in show. Vrijdag 20 maart: Vanavond dropping voor ieder een van 12 t.m. jaar, samen met de B- en C-jeugd van de voetbal club. Om 7 uur moet iedereen aan wezig zijn. Na afloop snert. Rond 11 uur hopen we terug te zijn, het kan echter iets later wor den. Inlichtingen kunnen de ouders vrijdagavond krijgen op telefoon nummer 04786-553. Kosten bedragen 2,50 p.p. Zaterdag 21 en zondag 22 maart: Zijn we normaal geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Dansles De dansles gaat deze week niet Voor het aanstaande weekend zijn weer verschillende aktiviteiten op touw gezet. Zo is er voor de vrijdagavond een water ballet. Ie der wordt verzocht om op tijd dus voor deze keer om 6 uur aanwezig te zijn. Meebrengen: zwemspullen en 1,25 voor bijdrage in de kos ten. Hopelijk is iedereen aanwezig om dit spektakel mee te maken. Wij gaan hiervoor naar een zwem bad. DISCO Zaterdagavond van 7 tot 10 uur en zondagmiddag van 2 tot 5 uur is er weer een disco voor iedereen die graag wil komen. Naast de dis co kun je je ook vermaken met biljarten en tafelvoetbal. Ook voor degenen die nog niet zijn geweest. Kom gerust eens kennismaken. Met een fraaie verlichting, goede muziek en een stel flink enthou siaste mensen proberen wij een goede sfeer te creëren voor een fij ne ontspanning. COLLECTE Voor zaterdag is onze jaarlijkse jeugdeollecte weer vastgesteld. Ie der wordt verzocht om half elf aan wezig te zijn en voor ieder die meedoet staat een verrassing te wachten. Hoe meer dat er opge haald wordt, des te meer kan er besteed worden aan aktiviteiten. Laat ons allen ons best doen door rond te gaan en de grote mensen door hun bijdrage te geven in de bus. Veel succes. a WIJK NOORD-WEST De maandelijkse dansavond is op zaterdag 21 maart. Aanvang 20.00 uur. Wijkgebouw Den Hoender, Ursulastraat 2. Iedereen is hier van harte wel kom. Drum- en Showband Venray en omgeving Zondag j.l. werd voor de eerste keer in Limburg door HIT A (Hoi- land International Twirling Asso ciation) een beginners competitie georganiseerd. Hieraan werd door de twirlgroep en verschillende solisten van DSV Venray deelgenomen. Ondanks de spanning en de ze nuwen waren de uitslagen voor DSV voortreffelijk. Twirling solo junioren: eerste plaats voor Dorian van Rhee, 2e plaats voor Monique Marten*. Twirling solo senioren: 3e plaats Monique van Lin. Danstwirl solo senioren: le plaats Jeanine v. d. Boom, 4e plaats voor Els Koonings. Danstwirl groepen senioren: le plaats Twirlgroep DSV. De deelneemsters zijn geplaatst voor de prov. kampioenschappen, distrikt zuid, op 25 april in Den Haag. Zondag a.s. 22 maart deelname verschillende solisten aan het so listenconcours te Broekhuizenvorst. Zondag 29 maart deelname aan de majoretten-meeting, sporthal, Ven ray. Zondag 5 april deelname aan het majoretten solisten concours te Bergen in sporthal Den Asseldonk. MASJ het Maatschappelijk Ad vies Sentrum voor Jongeren start weer met een marktkraam. Het ligt in de bedoeling om op deze manier voorlichting c.q. ad vies te verstrekken over o.a. de volgende onderwerpen: huisvesting, drugs, alkohol, justitiële zaken, seksualiteit, werk, werkloosheid, studie en school, sociale verzeke ringen, dienst en dienstweigeren. Foldermateriaal over deze onder werpen is aanwezig en gratis mee te nemen. We staan op 'vrijdagavonden in de Grotestraat voor café In den Engel (om de 14 dagen). De data zijn: 20 maart, 3 april, 17 april, 1 mei, 15 mei en 29 mei. Ons sentrum aan de Hoender straat 33 is iedere werkdag ge opend van 10 tot 19 uur. Brievenbus Je brievenbus moet je deze week in de gaten houden. Daar komt n.L je uitnodiging in voor de volgende ledenvergadering. Als er leden zijn die beslist voorkeur hebben voor vrijdag 27 maart of zaterdag 4 april, die worden verzocht dit zo spoedig mogelijk telefonisch of bak- kisch door te geven. Kopü gevraagd Ondersteuning hebben we nodig. Een goed verenigingsblad zit niet zo maar in elkaar. Wie schrijft er een leuk artikel? Wie heeft iets te koop of zoekt iets te koop (geen bankstellen natuurlijk) voor de koopjesrubriek. Wie kan goed te kenen? Wie kent de goedkoopste drukker? Suggesties en reacties op de vergadering of liever eerder aan het bestuur o.a. te bereiken op postbus 394, 5800 AJ Venray, Kla rinetstraat 35, Harpstraat 6, Mo- niekesstraat 10, Ouverturestraat 45, Pavanesraat 47. Overheid Samenwerking staat centraal bij de CAV. Aan overheidsinstanties hebben we heel wat bezoekjes af gelegd. Er is een hoop gepraat. De verslagen hierover op de ledenver gadering. VRIJDAG 20 MAART 1981 Nr. 12 HONDERDENTWEEDE JAARGANG Beste 27 Mc vrienden, Na een week van hard werken komen we weer met wat nieuws in de krant. Zoals degenen die de ledenvergadering hebben bijge woond weten dat er een bestuur is gekozen. Het bestuur dat toender- tijd voorlopig was, is met aanvul ling van 2 leden gevormd en uit gebreid tot 5 personen. Het bestuur bestaat nu uit voor zitter Zeeridder, secretaris Linke Loet, penningmeester Dubbeldek ker, Lady Kotex en Taranta be stuursleden. Verder hebben wij ook de sa menstelling van de werkgroep, maar met deze namen komen we in ons volgende clubblad retour. Met de volgende vergadering worden er nog twee leden als af gevaardigden van de jeugd geko zen. Maar hierover de volgende keer meer. Denk aan zondag 29 maart, dan is er weer een QSL meeting in de Hoender, Ursulastraat. Er komen verschillende swap-ruilclubs uit België. Dan nog een kleine mededeling: degene die graag iets in het club blad wil schrijven, kan kontakt op nemen met Linke Loet, Luitstraat 41, tel. 86372. WIJKVERENIGING VELTUM Wijkvergadering met na afloop kienen De wijkvereniging Veltum orga niseert op maandag 23 maart de eerste algemene vergadering. Zoals besloten is op de oprich tingsvergadering wordt er ieder half jaar een vergadering belegd waarbij alle bewoners van Vellum in de gelegenheid worden gesteld hun mening over de afgelopen pe riode te uiten en tevens de wensen voor de toekomst te vertellen. Voor de wijkvereniging is net de gelegenheid om verslag uit te brengen over- wat er zoal onder nomen is gedurende het afgelopen half jaar en wat dat voor financi ële konsekwenties 'gehad heeft. Ook is tijdens de oprichtingsver gadering bepaald dat het bestuur van de toenmalige wijkraad nog een half jaar aan zou blijven. Nu is het punt bereikt waarop een aantal zittende bestuursleden hun plaats beschikbaar stelt voor de nieuwe leden. Logisch gevolg hier van is dat er kandidaten moeten komen voor een plaats in het be stuur van de wijkvereniging. Zij die hiervoor interesse hebben kun nen zich op de vergadering melden of voor die tijd bij Mark Schapen- bonk, Adelbertweg 28, tel. 85728. De agenda voor de algemene ver gadering is als volgt 1. Opening 2. Verslag secretaris 3. Verslag penningmeester 4. Bevindingen van de kascom- missie 5. Benoeming nieuw bestuur 6. Verkiezing nieuwe voorzitter 7. Benoeming nieuwe kas commis sie 8. Aktiviteitenprogramma voor lo pend 1981 9. Rondvraag 10. Sluiting. Om het nuttige met het aange name te verenigen is er na afloop van de vergadering kienen. De wijkvereniging heeft gezorgd voor zeer aantrekkelijke prijzen die het op zich al de moeite waard ma ken om mee te spelen. Mocht u niet tot de prijswinnaars behoren dan weet u dat uw geld besteed zal worden voor aktiviteiten in de wijk. Een dubbele reden, de vergade ring en het kienen, om op maan dagavond 23 maart om 20.00 uur naar Vlakwater te komen. Wij re kenen op uw komst, tot dan! De Stichting Kindervakantiewerk is al weer enige weken bezig met het programma voor het komende seizoen. Het belangrijkste nieuws op dit moment is een mededeling voor de ouders van kinderen die dit jaar misschien wel weer mee willen doen. De mededeling n.l. van de data dat wij het Kindervakantiewerk organiseren. In tegenstelling tot het verleden hebben wij hierover dit jaar vrij lang van gedachten moeten wisse len, omdat de schoolvakanties in de regio dit jaar tamelijk laat val len. Toch hebben wij gemeend aan een jarenlange traditie te moeten vasthouden n.l. het Kindervakan tiewerk vóór de Venrayse kermis. De data van dit jaar zijn: maandag 20 juli t.m. vrijdag 24 juli en van maandag 27 juli tun. vrijdag 31 juli. Ouders die in die periode vakan tie hebben en ook de kinderen wil len laten meedoen kunnen met de planning van hun vakantiereis mis schien met bovenstaande data re kening houden. Van het programma kunnen we heel summier alvast iets vertellen. De klassen 1 en 2 hebben een enig zins traditioneel programma, voor namelijk omdat dit bij deze kinde ren het meest aanslaat. Sport en spel, een dagje eruit met de bus vormen de belangrijkste onderde len. Voor de klassen 3, 4 en 5 hebben we de opzet enigzins veranderd. Een van de programma-onderdelen in het verleden die altijd succesvol was, was het huttenbouwen. Het was echter jammer dat de hutten dezelfde dag nog moesten worden afgebroken. Dit jaar willen we de hutten op maandag laten bouwen en de hele week laten staan. Van uit die eigen hutten zullen we dan diverse activiteiten ontwikkelen. Op het einde van de week zullen we de hutten dan weer laten af breken. We hopen dan, dat de kin deren er meer plezier aan hebben beleefd. Indien er over het programma of andere belangrijke zaken mede delingen te doen zijn, dan zullen we dat via dit blad laten weten. ECHTE NEDERLANDSE FIETSERSBOND werkpoep Venray België is een mooi, maar ge vaarlijk fietsland. Het land is te verdelen in de Ardennen en het Vlaamse platteland. Hoewel de meeste fietstoeristen naar de Ar dennen gaan (een fietsgebied dat u wjb. zwaarte niet moet onder schatten), biedt ook het platteland voldoende mogelijkheden voor erg mooie fietstochten. Hc'_ gevaar dat je als fietser in België loopt schuilt allereerst in het gedrag van de automobilisten. Ofschoon er 3,3 miljoen fietsen geregistererd staan, is elke fietstocht een avontuur op zichzelf: een Belgische automobilist zal een fietser nooit voorrang ge ven. Verder is het zo dat er in België slechte fietspaden zijn: een smalle gele strook langs de gewone weg, een slecht betegeld over in- en uitritten hobbelend pad of he lemaal niets. Of er in België meer fietsers in het verkeer worden ge dood dan in andere Europese lan den is moeilijk vast te stellen. In België zijn 10,8 procent van het aantal dodelijk verongelukte ver keersslachtoffers fietsers. Voor Ne derland is dit percentage dubbel zo hoog (20 procent), maar er wordt hier veel intensiever gefietst. P.S. De datum voor de thema avond over „Verkeerslichten en 't fietsverkeer" op het adres Mambo- straat 148 is gewijzigd: dit moet zijn DINSDAG 24, MAART om half acht. Voor verdere inlichtingen: Echte Nederlandse Fietsers Bond, werk groep Venray, Marrtbostraat 148, te lefoon 87494. De jaarvergadering van de ver eniging is door een groot aantal leden bijgewoond in restaurant Vlakwater. Atredend: bestuurslid J. Janssen (niet herkiesbaar). Voorzitter A. v. Gogh dankte dhr. Janssen voor zijn verdienstelijk werk voor de vereniging en een presentje was hier zeker op zijn plaats. Als bestuurslid werd gekozen: H. van Ass. De voorzitter gaf een kort over zicht van de groei van de vereni ging- Waren er in 1970 slechts 6 leden met een omzet van 300,inclu sief suiker, zonder verdere activi teiten; in 1980 telde de vereniging 63 leden met een omzet van 30.000 gulden inclusief suiker. De activiteiten: bestuursvergade ringen, ledenvergaderingen en bij eenkomsten, deelname groenmarkt, een vlechtcursus, een cursus voor beginnend imker, een cursus voor gevorderd imker, slingerdemonstra tie, excursie „Ambrosiushoeve'', deelname beroepenmarkt koolzaad- reis, werkgroepen: een boom- en zaaifonds, coordinatoie koolzaad- reis, oprichting openbare bijenhal. Ook dit jaar staat er een excur sie-uitstapje op het programma. Hierover wordt nader bericht. Door een grotere financiële om zet binnen de vereniging werd een kascontrolecommissie gevormd. De volgende kontaktdag: zondag 12 april bij Hein en Elisa v. d. Wildt, Witte Vrouwenstraat 2 in Oostrum om 10.30 uur. Op donderdag 26 maart zal dhr. Geurts een lezing verzorgen over koninginneteelt in restaurant Vlak water om 20.00 uur, voor de Im kersvereniging Venray. Alle be langstellende imkers uit de regio zijn van harte welkom. Geachte verkeers deelnemers Nu de grote drukte van carnaval voorbij is, wil ik uw aandacht vra gen vcor enkele punten, die voor u van belang kunnen zijn. Tegenwoordig doet zich veelvul dig het probleem voor, dat de in validen-parkeerplaatsen worden be zet door autobezitters die niet in het bezit zijn van een geldige par- keer-ontheffing voor die plaats. (Zo u als gehandicapte in aanmer king denkt te komen voor een ont heffing, zo kan ik u informeren waar u aan moet voldoen.) Allereerst wil ik u, gehandicap ten, enkele punten verduidelijken welke aan het bezit van een par- keerontheffing vastzitten. Zo er nabij een invaliden-par keerplaats een andere parkeer ruimte beschikbaar is moet men deze benutten. U heeft dan een plaats, en anderen, als het drukker wordt, ook. Vergeet vooral niet uw kaart duidelijk zichtbaar achter de voorruit te plaatsen. De controle door de politie verloopt dan vlot ter. Controleer oök de geldigheid van uw ontheffing, want als deze verlopen is, dan loopt u het risico een bon tussen uw ruitenwisser te vinden. Laten wij, gehandicapten, ons correct gedragen zodat anderen niets cp ons aan te merken heb ben. De contacten die we, Invali- denbond en Invaliden-sportclub hebben met de politie, gemeente enz. zijn zéér goed we hopen dat dit zo te houden. Mocht er onver hoopt toch iets bijzonders zijn, zo hoor ik dit graag van u, positief of negatief. Tijdens de kamavals-op- tocht waren er ook diverse punten gereserveerd voor gehandicapten en ouden van dagen. Dank aan de uitvoerende instantie. In de toe komst zullen we proberen meer aandacht aan dit punt te geven. Doch nu: „Misbruik van de in valide-parkeerplaatsen". In deze tijd waar alles snel of nog sneller moet gaan, neemt soms de aandacht voor verkeersborden en tekens af. Als men inkopen wil doen en men ziet een leeg par keervak, dan neemt menigeen niet de moeite te kijken wat voor een plaats het is. Maakt men de par keerder er op attent, zo blijkt uit de opmerkingen, wat voor een men taliteit menig automobilist bezit. Anderen reageren spontaan en zoe ken een ander plaatsje. Dat de po litie veelvuldig controleerd en be keuringen uitdeeld, ontgaat velen tot dat zij zelf moeten betalen 25,en dan is de agent de boeman! Het is niet onze bedoeling „rech ten op te eisen", van de invaliden parkeerplaatsen, maar vragen u wel, dames en heren automobilis ten, GEEF ons deze plek, zodat wij ook onze boodschappen kunnen doen. De Limburgse Kath. Invaliden Bond afd. Venray e.o. heeft zich zeer ingezet om deze plaatsen ge realiseerd te zien en te behouden. Hoe meer gehandicapten wij kun nen vertegenwoordigen, hoe beter wij van ons kunnen laten horen. Er zijn nog vele verkeerszaken aan de orde die de gehandicapten aan gaan. Als eenling kunt u zo goed als niets beginnen zodat ik u vraag „Bent u al lid van de Gehandicap ten Organisatie?" Vakverenigingen zijn er voor ie der beroep. Wij, de invalidenbond, is er voor u! Wilt u meer infor matie belt u dan een van deze nummers: 82164, 81507, 83969, 83364 82648, 84016, 81704 of 86256. Denk nu niet dat we in het jaar van de gehandicapten aktiever zijn dan voorheen. Wij proberen ons in te zetten voor de gehandicapten, om zodoende te trachten, een volwaar dige plaats te veroveren in deze maatschappij. Hoe meer leden, hoe sterker de stem naar buiten. U, parkeerders in Venray, wil ^k danken voor uw medewerking om de gereserveerde plaatsen vrij te houden, namens alle gehandicapten die hiervan gebruik maken. Voorzitter LKIB afd. Venray e.o. J. P. v. d. Biggelaar. Zondag 22 maart zijn er weer 2 excursies. Marion gaat hybiën in de bult voor een onderzoek (hybi- en is het water onderzoeken op or ganismen die er leven). Ook Stefan houdt een excursie, en wel in de Rouwkuilen, het na tuurgebiedje dat hij inventariseert Deze keer wordt vooral naar plan ten gekeken. Beide excursies ver trekken om 8 uur vanaf 't schouw burgplein. Verder wil ik jullie nog een keer attenderen op het bloei- tijdenonderzoek. Het is een onder zoek naar verschillen van bloei tijden van 12 vrij algemene plan ten. (De waarnemingen worden het hele land doorgegaan door alle NJN-afdelingen). Zo ontstaat er dan een mooi overzicht van de ver schillende data waarop de noorde lijke en zuidelijke planten beginnen te bloeien. Dit wordt waarschijnlijk dan statistisch weergegeven in het landelijk blad de Trias. Iedereen kan meedoen, iedereen kan deze planten makkelijk onder scheiden. Het enige wat je hoeft te doen, is het invullen van het formulier, en veel op excursie gaan. Het formulier kun je krijgen bij Marion, waar je de formulieren ook weer moet inleveren. Eén plant van de 12 is in Venray en omstre ken al in bloei gezien, n.l. het klei ne hoefblad. Haal ook zo'n formulier, want hoe meer mensen aan dit onder zoek meedoen, des te nauwkeuriger worden de resultaten. Succes er mee, Marcel. Lourdescomité afd. Venray Wij zijn voornemens om in mei a.s. weer een voorlichtingsavond te beleggen voor alle zieken en pel grims, die van 28 mei t.m. 5 juni naar Lourdes gaan. De juiste plaats en aanvang hopen we binnenkort in deze rubriek bekend te kunnen maken. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor pelgrims, die met deze bede vaart naar Lourdes willen. Zij kun nen zich opgeven bijG. Philip- sen. Goudsmidstraat 42, tel. 04780- 83575. Hier kan men ook alle in lichtingen verkrijgen. Het banknummer van het Lour- des-comité afd. Venray: Rabobank Venray nr. 1739.06.958, voor elke gift. Hartelijk dank aan hen, die reeds een bijdrage hebben gestort. KRING VENRAY Als jaarlijks evenement organi seert de KPJ Leunen op vrijdag 27 maart een culturele avond. De aanvang is 19.30 uur in het- Ge meenschapshuis te Leunen. De toe gangsprijs is 2,50 en iedereen is van harte welkom. Op deze avond zullen afdelingen van de Kring Venray hun kunnen op het culturele vlak vertonen.'De stukken worden door een deskun dige jury beoordeeld en de beste voordracht wordt afgevaardigd naai de Culturele dag 1981 te Weert Hier worden de beste stukken van alle KPJ's uit Limburg gedurende een hele dag vertoond. Programma 1. Openingswoord 2. Werkloosheid, afd. Veulen 3. De beslissing, afd. Ysselst/AJW 4. Loterij 5.. Wie van de drie, afd. Heide 6. Kernenergie, afd. Veulen 7. De Koldershow, afd. Leunen 8. Muzikaal optreden met zang en gitaar. 9. Uitslag van een deskundige ju ry. 10. Sluitingswoord-

Peel en Maas | 1981 | | pagina 9