Venrayse wegkruisen VAMOS A VER DREMPEL VREES KERKELIJKE DIENSTEN VASTEN ACTIE NOORD LIMBURG GIRO 26655 Nieuws uit Overloon Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Yredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum OUD PAPIER Parochie (Hrlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt JEHOVAH'S GETUIGEN VAN 21 TOT EN MET 28 MAART 1981 Houten kruis met hou ten corpus aan de Veu lenseweg te Leunen. Eigendom van de fa milie Baltussen, Hors- terweg. Zeer goed on derhouden met verzorg de aanplant. De paas bloemen stonden op 't punt van bloeien toen wij deze foto maakten. Ondanks de zorg aan kruis en corpus be steed, toont het houten corpus duidelijk teke nen van verval. Gron dige restauratie van dit mooie beeld is dring end nodig, wil het niet voorgoed verforen gaan. Houten kruis met ste nen corpus aan de Horsterweg te Leunen. Eigendom van de fa milie Verheijen. Zeer goed onderhouden en onlangs nog geheel op geknapt. Men is nog doende duurzame bord jes te verkrijgen voor het opschrift INRI en de spreuk: „Dit deed ik voor u. Wat deed u voor Mij?" Het kruis werd in 1950 geplaatst. Binnen een afstand van 1000 meter staan hier in Leunen drie veld- kruisen: bij de familie Verheijen en de familie Jenniskens, beiden aan de Horsterweg, en bij de familie Baltussen aan de Veulenseweg. 'n Vierde kruis stond vroeger op 'n steen worp afstand aan de Veulenseweg tegenover het kapelletje. de deur. Alle leden hebben een programma voor 1981 toegezonden gekregen. Een samenvatting van de aktiviteiten voor de aankomende maand is als volgt: Zondagmorgen 22 maart kan iedereen vanaf 10.30 uur oefenen op het schietterrein aan de Ende- poeL Zondagmiddag begint om 13.30 uur een vriendschappelijke wed strijd te Deume, tussen het Sint Jorisgilde en ons gilde. Uit voor gaande uitwisselingen bleek dat de- 22 middagen spannend en broeder lijk verliepen. Wij hopen dat weer alle leden aanwezig zullen zijn. Zondag 29 maart is om 13.30 uur de wedstrijd om de Gouden Trof fee op het schietterrein. Deze wissel trof fee werd geschonken door j. Jansen err A. Thijssen, beide ere-leden van ons gilde. Vanaf zondag 5 april begint weer de strijd om de kampioens titel van 1981. Ook deze strijd zal over 8 zondagen van elk 6 schoten gaan. De laatste zondag voor het kampioenschieten is gepland op 12 juli. De tussenstanden zullen elke 14 dagen geplaatst worden in dit weekblad. Wist u dat het op 21 maart 1981 21 jaar gele den is dat een vreedzame demon stratie tegen de apartheidswetten in Zuid Afrika door de politie uit elkaar geslagen werd met als triest gevolg 69 doden en 188 gewonden. Dat. in het Nederlands parlement toen voor het eerst een olieboycot aan de orde werd gesteld. Olie wordt als drukmiddel gekozen omdat Zuid Afrika voor zijn economie, de po litie en het leger volledig afhan kelijk is van Ingevoerde olie. Dat.... in 1963 de Algemene vergadering van de V.N. alle staten oproept geen olie en olieprodukten meer te leveren aan Zuid Afrika. Dat... in 1966 de V.N. besluiten tot een verplicht olie-embargo tegen Rho- desië, een buurland van Zuid Afri ka. Met behulp van de westerse landen, die immers nog steeds olie naar Zuid Afrika exporteren, smok kelt Zuid Afrika olie naar Rhode- sië (nu Zimbabwe) geheten). Dat. in 1973 de OPEC (olieproducerende landen) de uitvoer naar Zuid Afri ka verbieden. De sjah van Iran weigert aan deze boycot mee te doen. Sinds toen is Zuid Afrika voor 90#/o afhankelijk van Iran. Dat..., in 1979 de regering van de Sjah van Iran viel en Zuid Afrika daar door volledig afhankelijk werd van inkopen op de vrije markt en in voer van olie (o.a. uit Nederland via de Shell!) Dat. in november 1979 de grootste meerderheid van de Tweede Ka mer zich uitspreekt voor een olie boycot en aan minister van der Klaauw vraagt dit te bespreken met de EEG-partners. Dat.... in juni 1980 de Tweede Kamer op nieuw besluit zich uit te spreken voor een olie-embargo. Dat de Tweede Kamer voor eind 1980 een uispraak wilde hebben van de Eerste Kamer. Dat deze beslissing in februari 1981 weer is uitgesteld en dat er dus sinds 1960 nog NIETS veranderd is?!!! K.V.O. Op 25 maart heeft er een uitwis seling plaats met de. zustervereni ging uit Wanssum in het gemeen schapshuis om 19.45 uur. De dames van de ontspanningsclub en volks dansgroep zullen deze avond ver zorgen. Ook is er deze avond een loterij. De leden mogen prijzen in groeps- of buurtverband of anders voor 23 maart bij de secretaresse bezorgen. Ook dames die voor cake willen zorgen, laat dit even weten dan kan het e.t. het tekort bij be steld worden. En op 8 april is er een bowlingavond in Oostrum van 20 tot 21 uur waarna gezellig sa menzijn in het bowlingcentrum. De kosten zijn 10,— per persoon, kof fie, slaatje en de huur van de ba nen inbegrepen. Van tevoren wel opgeven bij mevr. Visser-Boerstal met betaling, want e-a. moet op gegeven worden vóór 6 apriL JONGERENKERK Voor de tweede maal wordt door de jongerenkerk een koncert ge organiseerd, waaraan weer door al)e Overloonse koren wordt deel genomen. Dit koncert vindt plaats op zondag 22 maart om 11.30 uur in het Gemeenschapshuis. Zaterdag 19.00 nederlandse hoog mis, int. Wim v.d. Munckhof en overl. fam. W. Broers, echtgenote en overl. kinderen Marinus Kel ders vwg. kaartclub Wiel Ver meulen vwg. de buurt. Zondag derde zondag in de Veer tigdagentijd. 8.00 leesmis int. overl. familie; 9.30 plechtige gregoriaanse en meerstemmige hoogmis bij ge- gelegenheid van het gouden pries terfeest van oud-deken A. Loonen. Int. Ans Swinkels-v. Dijck Wil helmus Janssen Frans v. Opber gen; 11.00 nederlandse hoogmis int. overl. ouders Philipsen-Pirlo jrd. Nel Claessens-Poels Piet Ver meulen vwg. de buurt bijz. int. (H). Maandag 9.00 oude stichtingen Gerard Sijbers en Petronella Key- sers Johannes Willems en Maria H. Reijnders; 19.00 Christina Ver- meulen-Albers overl. familie v. Es-Barents, Toos en Dick. Dinsdag 9.00 bijzondere intentie; 19.00 Sjef Ponjée Piet Vermeu len vwg. bejaardenvereniging. Woensdag Maria Boodschap aankondiging van de Heer. 9.00 overl. fam. Marcellis Mathieu Arts; 19.00 Jan van Heister, ouders en broer Constant Pijls en fam./ overl. ouders Janssen-van Gerven en zoon Piet. Donderdag 9.00 ouders Janssen- van Gerven en zoon Piet. Vrijdag 9.00 Peter A. v.d. Munck hof, echtgenote Theodora, Poels dochter Henrica en G. Lamberts; 15.00 (kapel St. Jozefklooster) hu welijkssluiting Wilma Rommen en Peter van Moorsel; 19.00 ouders Laurensse-Maessen Aard v. d. lissen en Jenniskens-Janssen en Zwaan en Martinus Litjens. Zaterdag 9.00 ouders Arts-Come- Willy uit dankbaarheid; 19.00 overl. fam. Bouten-Verschuren Nol Broers (kaartclub) Marinus Kelders vwg. de buurt Herman v.d. Laar. Mededelingen Zondag onder de mis van 11 uur is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leidsters: Ma rijke Vollenberg en Resy v. Hoo- ren. Huwelijksafk.: Wilma Rommen en Peter van Moorsel (Helden). Bij gelegenheid van het gouden priesterfeest v. oud-deken A. Loo nen wordt zondag door hem een hoogmis opgedragen uit dankbaar heid. Na de hoogmis is er gelegen heid de jubilaris geluk te wensen op Het Schuttersveld. De opbrengst van de kollekte dn de Eucharistie viering is bestemd voor het be jaardenhuis in Kediri (Indonesië). Op zondag 22 maart viert oud kapelaan J. Verdonschot, pastoor in Reuver-Offenbeek zijn zilveren priesterfeest. Om 11 uur is de Eu charistieviering in de Fatima-kerk te Offenbeek met aanslutend re ceptie in de kerk. Akolieten: Zaterdag 19.00 A. en G. Regli. Zondag 8.00 Mare Linskens en Bernadette Corzelius (lezeres: M. Janssen); 9.30 Nard Kronenberg en Eric van Gerven; 11.00 T. de Bruyn en W. Bistervels. Misdienaars: Maandag en dinsdag 19.00 Leon Stoffels en Manon Vullings. Woensdag en vrijdag 19.00 Peter Thijssen en Liset Jacobs. Vrijdag 15.00 huwelijksviering ka pel St. Jozefklooster: Ton v. Ham en Sandra Wekking. Zondag 22 maart: derde van de Veertigdagentijd. H. Missen 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15 gezongen door de Zangers van Sint Frans; 18.00 avondmis. Woensdag: Feest van Maria Boodschap. Vrijdag 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Mededeling: In ons dekenaat zijn op dit ogen blik de tarieven voor missti- pendia in het weekend nog al ver schillend. Om hierin meer gelijk heid te krijgen heeft het Kerkbe stuur besloten ingaande 1 juli 1981 voor missen in het weekend een stipendium van 25,te vragen. Wilt u zo goed zijn daar van nu af aan rekening mee te "houden. Voor H. Missen door de week blijft het stipendium zoals het was. Misintenties: Zaterdag 18.30 overl. ouders van Leuken-Reijnders en zoons Harry en Jo en voor Louis Linders vwg. de buurt. Zondag 7.30 Anna Maas-Peters en voor de parochie; 9.00 Karei Hendriks en Mechtilda Maas- Derkx;; 10.15 tot zekere intentie en overl. fam. v. Bakel-Wijnhoven; 11.45 Ria Bongers-van der Loop vwg. de buurt en Teng Hendrix; 18.00 Martien Wijnhoven. Maandag 8.00 Agnes Wetterhahn- Thijssen vwg. Derde Orde en tot zekere intentie (Ph.); 19.00 Louis Linders vwg. Bejaardenvereniging. Dinsdag 8.00 uit dankbaarheid; 19.00 Giel Troisfontaine vwg. de •buurt en Luc. Rijnja. Woensdag 8.00 jrg. Jan Janssen; 19.00 overl. fam. Peters-Arts en levende en overL leden van de KW. Donderdag 8.00 overl. ouders Ak kermans-Timmermans; 19.00 Louis Linders vwg. Bejaarden Wiekslag. Vrijdag 8.00 t.e.v. St. Antonius tot zekere intentie en overl. tam. Ambrosius; 19.00 gezinsmis; Cor Vink en Gertruda Jenneskens-Dee- nem, Zaterdag 8.00 overl. fam. Arts- Jan ssen. Akolieten en misdienaars Zaterdag 18.30 Geert Claes en Eric Arts. Zondag 9.00 Peter en Martijn Smelt; 10.15 Jacq. Smetsers en H. van Geenen; 11.45 Ricky Douwes en Peter Schoenmakers; 18.00 Hans Kerst j ens en Amoud Verhaeg. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Martien Leenders en André Bas ten; 19.00 Pepijn Dobbelaar. Dinsdag, donderdag, zaterdag 8.00 Johan en Leo Pouwels. Dinsdag en donderdag 19.00 Tw. Peeters en Marcel Bastiaans. Zaterdag 21 maart: eucharistie viering om 19.00 uur. Geen kinder- creche. Misintentie: Voor de pa rochie. Zondag 22 maart: gezongen euch. viering om 10.00 uur. Kindercrèche wordt verzorgd door Iris Kroon en Ficque van Casteren. Misintenties: overl. hr. M. Meyer. Woensdag 25 maart. euch. viering om 19.00 uur. Derde zondag in de Veertigda gentijd. Zaterdag 19.00 avondmis v. overl. ouders Vollenberg-Aerts v. overl. Huberta Janssen-Hendriks voor overl. Ben Coolen. Samen zingen we nederlandse liederen. Zondag 8.00 leesmis voor overl. Nout Creemers en Tiny Philipsen; 9.00 leesmis voor overl. Piet Ver meulen (neven en nichten); 10.00 hoogmis voor overL Piet Wilms voor overl. ouders Schobben-Fre- deriks. Nederlandse gezongen met het kerkelijk zangkoor; 11.30 lees mis voor overl. Wilhelmina v. Zwa- men-Barents; 18.30 avondmis voor overl. Johan Janssen (buurt). Maandag 8.00 leesmis voor overl. Anna Cornelia Bakens-Stunnebrink 19.00 avondmis voor overl. Annie Litjens-Schreurs (buurt). Dinsdag 8.00 leesmis voor overl. Jos van Lierop; 19.00 avondmis v. overl. ouders Maassen-Swaghoven/ voor overl. Piet Smits. Woensdag: Hoogfeest van Maria Boodschap. 8.00 leesmis v. overl. Jan van Heijster; 19.00 avondmis voor overl. Peter Pelzer. Donderdag 8.00 leesmis voor de levenden en overledenen van de familie de Haart-Creemers; 19.00 avondmis voor overl. familie Rou- vroye-Ritzen uit dankbaarheid voor behouden thuiskomst. Vrijdag 8.00 leesmis uit dankb. bij gelegenheid van een verjaar dag; 19.00 avondmis als jaardienst voor overl. Wiel de la Roy en An nie van den Akker als jaardienst voor overl. Jan van den Heuvel. Zaterdag 8.00 leesmis voor overl. familie van Gerven-van Rhijn; 19.00 avondmis voor overl. Huber ta Janssen-Hendriks (familie) voor overl. Wilhelmus van de Ven/ voor overl. Maria van Zwamen- Hermsen en als jaarg. v. overl. Hans Gommans. Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.30 uur kleutercreche in de kleuter school vlak bij.de kerk. Leidsters: Wilma van Osch en Jacqueline Vollenberg. Denk aan het geven van uw Vas- •tenoffer. Misdienaars en akolieten Zondag 8.00 T. Franken, P. van Weert; 9.00 M. Janssen en R. Beer- kens; 10.00 A. Millen, Th. Ursel- man en Th. Houwen; 11.30 J. Dom- meck en U. van Weert; 18.30 F. Vercauteren en M. Fijneman. Maandag, dinsdag, woensdag 8.00 B. Verstegen en R. Siebers; 19.00 M. v. Ampting en R. Oomens. Donderdag, vrijdag, zaterdag 8.00 F. Linskens en H. Boom; 19.00 B. Trimbos en W. Asen. 22 Maart a.s., de derde zondag in de veertigdagentijd, om tien uur doopdienst in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel; predi kant is Ds. J. Heine. De eerste kollekte is voor het diakonaatsprojekt, de tweede voor de plaatselijke diakonie. Zaterdag 19.00 gest. jaardienst Jozef Jenneskens en echtgenote, overl. familie Stappers, Nel Arts en Chris van Aarssen, overL fam. Mardou-van de Eisen .(Jongeren koor). Zondag 8.30 Jan v. d. Berg; 10.00 Pieter Hendrik Janssen (Gemengd Koor), Maandag 9.00 gest. jaardienst v. Willem Jenneskens. Dinsdag 9.00 uit dankbaarheid. Woensdag 9.00 Martinus Janssen en Wilhelmina Hoex, o^rL ouders Hulsman-J ansen. Donderdag 9.00 gest. jaardienst Michel Jacobs. Vrijdag 9.00 Broeder Drabbels en overleden familie. Zaterdag 19.00 gest. jaardienst Gerard Wolters en Elisabeth Jeu- rissen, overl. familie Min-Verbeek. Misdienaarsbeurten: Zaterdag 19.00 Sjakie Wilmsen, Leon Hendrix, Jan Rutten, Hans Holtackers. Zondag 8.30 R«nny Pelzer, Frits Dupont, René Theeuwen, Roland Tacken; 10.00 Roel Folkerts, Ivo Franssen, Michel van Dijk, Paul Janssen. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEQ Zaterdag 19.00 zondagsdienst: jrd. Piet Rongen, maandd. Truus Guf- fens-Swinkels, gest. hgm. Mathias Gooren en Gertrudis v. d. Water, Jan Speijken (koll.), Gerardus Wis- mans en Petronella Lommen (kin derkoor). Zondag: Derde zondag in de Veertigdagentijd. 8.30 lsm. overL fam. Stevens-Lenssen; 10.00 hgm. Mathijs Geurts. Dinsdag 8.00 lsm. overleden fam. <N.). Woensdag: Maria Boodschap aankondiging van de Heer. 19.00 gez. h. mis jrd. Petrus Antonius Freriks. Donderdag 8.00 lsm. tot zekere intentie (L.) Vrijdag 14.00 pl. huw. mis voor het bruidspaar Els Achten en Jan Cox. Zaterdag 19.00 Zondagsdienst: maandd. Martin Hub. Bots, maand- dienst Jos Driessen, Truus Guf- fens-Swinkels (koll.), Jan Speijken (koll.), jrd. Jan Zanders (Dames koor). Misdienaars: Mike en Patrick Kleeven; Mark Donders en Marcel Classens; in hoogmis: Luc Venne- kens en Rob Weys. Zaterdag 21 maart 19.00: Mark Donders en Mike Kleeven. Zaterdag 19.00 uit dankbaarheid b.g.v. het 5-jarig bestaan van de Stichting Jeugdwerk Castenray. H. Mis speciaal voor onze jeugd en zoveel mogelijk aangepast aan de jeugd, met muziek en zang. Zondag 8.00 voor onze zieke pa rochianen t.e.v. de H. Gerardus; 10.00 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochianen. Maandag 19.00 Hendricus Dinghs (j«t>. Dinsdag 8.00 overleden familie Kuenen-van de Water. Woensdag 8.00 uit dankbaarheid (Ph.). Tevens tot intentie van al degenen die hiervoor speciaal of feren. Feest van Maria Boodschap. Donderdag 8.00 overleden familie Seykens-Collin. Vrijdag 8.00 voor een zieke (R.) t.e.v. O.L. Vrouw van Atlijdduren- de Bijstand. Zaterdag 19.00 gezongen h. mis t.e.v. O.L. Vrouw van Altijdduren de Bijstand. Vastenactie: Wij geven ook dit jaar weer ons vastenoffer aan Pater Hoogers, mis sionaris in Cameroun. Zaterdag 19.00 lsm. v. Martinus en Harry Heesen en overl. fam. lsm. v. Herman van Leipsig lsm. v. Helm Claessens en Nelly Claes- sens-Derikx. Zondag 8.00 lsm. v. Mathijs Lit jens en echtg. lsm. tot bijzonde re intentie; 10.00 hgm. als gest. jd. voor Willem Jenniskens weekd. voor Maria Loonen-Scheffers; 11.15 lsm, v. Frans van Bavel en Elisa beth v. Nieuwenhöven-Weekers lsm. voor Mia Langenkamp-Litjens vwg. Landbouwbelang. Maandag 19.00 maandd. v. Harry Manders lsm. v. Maria Achten- van Dijok en overl. ouders. Dinsdag 19.00 lsm. voor Fr. van Bavel en Elisabeth van Nieuwen- huyzen maandd. voor Ine Jans sen. Woensdag 7.30 lsm. tot bijzonde re intentie (F.). Donderdag 19.00 lsm. als jd. voor Sjeng Philipsen 0 lsm. v. Sisca Emonts-Manders. Vrijdag 19.00 weekd. voor Maria Langenkamp-Litjens. Zaterdag 19.00 weekd. voor An na Bouten lsm. voor Johanna v. Kempen-Lochtens lsm. v. Wilhel mus Gommans en echtgen. Misdienaars: 19.00 Peeters, Lucien. Akolieten: zaterdag 19.00 Mart en Ton Teesen; zondag 8.00 Tj. Jen niskens; 10.00 R. Janssen, W. Hei dens en L. Peeters; 11.15 W. Emonts en Tw. Hegger. Huwelijksafk. Wim Gielens (Hei de) en Anny Gooren; Otto v. Geija en Maria Vogelsangs, Parocievergadering: Op de parochievergadering van 11 maart is het idee geopperd en men sloot rich daar in zijn geheel bij aan dat de eerste bank in de oude kerk gereserveerd zou zijn voor oudere mensen, die niet goed kunnen lopen, zien enz. Deze men sen hoeven dan niet uit de bank te komen bij het communie-gaan. Het bezwaar tegen deze reserve ring is dat kinderen daar dan niet op de eerste bank kunnen ritten en dan achter de rug van grote mensen ritten. Als oplossing hier voor zag men dat deze kinderen het beste in de eerste bank van de nieuwe kerk gaan ritten. Met een beetje medewerking en goede wil kan veell Zaterdag 19.00 H. Mis voor Wil lem Vollenberg en overl. fam. Zondag 8.30 H. Mis overL fam. Arts-Jenniskens; 10.00 H. Mis voor overl. moeder; 11.30 H. Mis voor Wim In 't Hulst. Maandag 19.00 H. Mis voor Jan Hendrix vwg. de buurt. Dinsdag 8.00 Maanddienst v. Ma rian van Haperen. Woensdag 8.00 H. Mis voor Mar tinus Bos v. d. Heuvel en Martien. Donderdag 8.00 H. Mis v. overl. fam. Fleurkens-van Staveren; 14.30 H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. het huwelijk van Lenie Tielen en Ben Jansen. Vrijdag 19.00 H. Mis uit dankb. en t.i.v. een jarige. Zaterdag 19.00 gest. jrgt. v. An- toon Verheijen. Misdienaars: Zaterdag 19.00 Rob Koonirg Roel Emonts. Zondag 8.30 Peter -eeieis en Wilfried van Dijk; 10.00 Willy Hen driks en Karei Dekkers; 11.30 Ko Flinsenberg en Francis v. d. Hoff. Weekdagen: Joost van Elzakker en Jos Bovee. Zaterdag 21 maart om 6 uur en niet om 7 uur. gez. Mis voor Pe trus Gerardus Michels en Petro nella Poels. Deze h. mis wordt me- deverzorgd door „De Natuurvrien den".' Zondag: 3e Zondag van de Vasten. 10.00 gez. mis voor Lamberdina (Bertha) van Dijk- v. d. Burgt vw. de buurt; 11.30 h. mis voor J. van Dijck-Hoedemakers, Mart v. Dijck- Steegs en To van Dijck. Maandag 8.30 Johanna Pubben- Janssen. Dinsdag 8.30 jgt. Henri van Osch en Theodora Poels. Woensdag schoolmis om 8.30 voor klas 4, 5 en 6. Jgt. Antonius Hoo- genhof, Anna Maria Drabbels en dochter Wilhelmina. Donderdag Feest van St. Ludger. 8.30 jgt. Jan Mathijs Michels en Christina v. d. Hoven. Vrijdag Toediening van het Vorm sel. 8.30 jgt. Jac. "feistervels en An na Maria van Rijswijck; 6.30 uur 's avonds toediening van H. Vorm sel door Vicaris Castermans. Zaterdag 7.00 gez. h. mis uit dankbaarheid (fam. v. d. Linden). Misdienaars: Zondag 10.00, woensdag, vrijdag en zaterdag: Harm Hendriks en St. Verhaag. 11.30 Jolanda Kousema ker en Natasja Arts. Kollektanten: Zaterdagavond 7 uur: Arts; zon dag 10.00 Hendriks; 11.30 Ewals. Kerk schoonmaken: Mevr. Hendriks-Flinsenberg (Grootdorp), mevr. Claessen-van Meyel (Haag). N.B. Deze week zult u met „Ons Krèntje" enveloppen voor de vastenactie ontvangen. We zouden u willen vragen ze voor Pasen te rug te bezorgen of door ze in de kollektebus in de kerk te gooien, of op de pastorie in de bus. U mag verzeker zijn dat uw geld goed wordt besteed. De projekten zijn in Cameroen en Indonesië. We doen samen met een paar kerk dorpen van Venray. Tracht edel moedig te zijn. Verlicht het lijden van Christus in de medemens Har telijk dank bij voorfjaat. Zaterdag 19.00 t.i.v. fam. Pee- ters-Janssen. t Zondag 10.00 voor Frans Mar cellis. Maandag 8.00 voor overl. ouders Poels-Geurts en dochter. Dinsdag 8.00 voor overl. ouders Janssen-Timmermans. Woensdag 8.00 voor Henk Na- buurs. Donderdag 8.00 uit dankbaarheid. Vrijdag 8.00 voor overl. ouders Muysers-v. d. Sterrfen. Zaterdag 19.00 t.i.v. fam. Batden. Derde zondag van de Veertig- dagen tijd. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. overl. fam. Fleurkens-Aarts. Zondag 9.45 Hgm, zal. Wim van de Goor; 11.15 Hgm. jgt. Opa en Oma Bosgoed. Maandag 8.00 lsm. zal. Antonia Janssen-Sanders en dochter Jaco- ba. Dinsdag 8.00 lsm. zal. Ben van Ooi en zoon Wim. Woensdag 8.00 lsm. uit dankb. Geurts-Ambrosius. Donderdag 8.00 lsm. zal. Sef Lin ders en overl. ouders. Vrijdag 8.00 lsm. zal. Annie Nel lissen-Janssen en overl. ouders. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. zaL Maria Ewals-Holtackers. Akolieten 22 maart: W. Fleurkens L. Reintjes en R. Weys. Misdienaars: Geurts, v. Dongen. Derde zondag van de Vasten. Zaterdagavond h. mis voor Mar tinus Peeters en Johanna Gerrits en Jac. Loonen en tevens jaargetij de voor Handrie Maas. Het koor uit Ysselsteyn zingt tij dens de avondmis. Zondag 10.00 Hoogmis voor het rectoraat. Misdienaars voor de avondmis" Geert Poels en Willy van Well. Akolieten voor de Hoogmis: G. Janssen en Maurice Janssen. Zaterdag 8.45 h. mis t.e.v. de H. Jozef; 19.00 avondmis met mede werking van het gemengd koor uit Arcen, int. voor fam. Verstegen- Kuypers, fam. v. d. Munckhof en voor een voorspoedige genering. Zondag 8.30 h. mis te Holthees v.b.i.; 7.00 h. mis in de Jozefkapel voor jongeren uit Geysteren; 8.30 h. mis t.e.v. d H Jozef en voor alle pelgrims, voor de levende en over ledenen van de fam. Hendriks- Peters en voor een pastoor; 10.00 Plechtige Hoogmis opgedragen door Kardinaal Alfrlnk. met medewer king van de zangvereniging Logeko uit Overloon. Intenties voor overl. ouders voor fam. v. d. Broek-Jon kers en voor Ardina v. d. Broek- Jonkers; 11.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor bedevaart uit Tilburg en voor Hubertus Janssen; 15.00 Gebedsdienst t.e.v. de H. Jozef door de provinciaal O.CJD. Maandag 8.45 h. mis voor alle leden van de St. Jozefbroedersch. Dinsdag 8.45 h. mis voor overl. fam. Gerrits-Derks en voor overl. ouders; plm. 11.00 h. mis voor be devaart uit Kerkrade. Woensdag 8.45 h. mis t.e.v. de H. Jozef voor Gerardus Gooren en voor fam. Winters-v. d. Speulhof; plm. 11.00 h. mis voor bedevaart uit Rijen; 19.30 h. mis voor de vrouwenvereniging uit Oostrum. Donderdag 8.45 h. mis uit dank baarheid; 14.30 h. mis voor bede vaart De Kruuze Vtenray. Vrijdag 8.45 h. mis t.e.v. de H. Jozef uit dankbaarheid; 14.00 Ge bedsdienst voor St. Anna. Gevraagd 82.000,voor rijst en water in Senegal Senegal (bijna 6x Nederland, 4 miljoen inwoners), een land in westelijk Afrika, heeft de laatste jaren krachtige financiële steun uit West-Europa gekregen voor de op zet van een grootschalig land bouwprogramma. Talrijke gewassen zoals boontjes, aardnoten, papri ka's enz. worden momenteel uit gevoerd naar de EEG. Op die ma nier wil het land voldoende geld middelen verkrijgen voor de ver betering van zijn economische in frastructuur. Intussen echter wordt de kleinschalige landbouw, gericht op het voorzien in de voedselbe- hoefte van de bevolking, verwaar loosd. Senegal is een typisch voor beeld van een ontwikkelingsland dat met zijn agrarische produktie vooral gericht is op exportgewas sen. In 9 dorpen dn de streek van Casamanche vraagt de bevolking 'n bedrag van 75.000,aan de werkgroep Vastenactie Noord-Lim burg als bijdrage in de kosten van een voorlichtingsprogramma voor landbouwverbetering en het aan leggen van waterputten. Een van de onderdelen van het landbouw programma betreft de aanleg van bananenplantages, met de opbrengst waarvan de bevolking een beter welvaartspeil kan bereiken. Verder wordt aan Noord-Limburg een be drag van 7000,gevraagd door zuster Dolores Piera in het dorp Niaguis, eveneens in de regio van Hiermede willen wij u uitnodigen voor een openbare Bijbeltoespraak met als thema: „Barmhartigheid, 'n overheersende eigenschap van wa re christenen" in de Koninkrijks zaal van de Jehovah's Getuigen. Adres: Henri Dunantstraat 11, Venray. Tijd: Zondag 15 maart om 10.00 uur vjtl Geen collecte, geen plaatsengeld. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo el dia 22 de marzo NO habrè Misa en nues- tra capilla porque el Padre Juan esta fuera de la cdudad. El domin go el dia 29 de marzo SI habra Misa en nuestra capilla, Overloon- seweg 2 a las once y cuarto; este domingo ya es Medio Cuaresma. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES En el Centro el programa sigue como siempre. En la casa del Pa dre Juan entre el lunes el dia 16 de marzo y el lunes el 23 de mar zo NO habrè horas de visita por que el padre Juan estè fuera de la cdudad. Hasta la vdsta! Casamanche, voor de aankoop van een rijstpelmachine als onderdeel van het vormingswerk voor de vrouwen. Uitbanning van de honger, als verschijnsel van onderontwikkeling moet in de arme landen beginnen aan de basis, d.w.z. in de dorpen. Het moet vooral een inspanning zijn van de mensen zelf. De twee aanvragen uit Senegal, ingediend door corporaties van de katholieke kerk, gaan uit van deze zelfwerk zaamheid. Wij vragen hiervoor uw steun. Vastenactie Noord-Limburg giro 225.79.19, Venlo. EEN KURSUS VOOR BEZOEKWERK In vele parochies zijn er werk groepen voor 't bezoek van nieuwe rieken en oudere parochianen. De betekenis van dit bezoekwerk in parochies groeit: nieuwe gezinnen komen en gaan, parochies zijn zeer groot en het aantal pastores is klei ner geworden. Het kan wel tien jaar duren voor een pastoor ieder gezin bezocht heeft! Wie ooit met een kollektebus of lijst langs de huizen is gelopen, weet dat het niet zo gemakkelijk is om aan te bellen. Wie zal open maken? Wat moet ik zeggen? Sta ik niet met een mond vol tanden? Wij zijn bang voor de drempel: let terlijk en figuurlijk. Waarom is het nodig dat iemand van de kerk op bezoek komt? Is een brief of een krantje in de bus niet voldoende voor kontakt? Als iemand van de kerk komt, gaan de deuren soms wijd open, andere meteen dicht. Waar ligt het aan: aan de bezoeker, de boodschap of aan de kerk? Er zijn toch nog al wat mensen die zich mede-verantwoordelijk voelen voor wat er in een paro chie gebeurt en er ook daadwerke lijk aan mee willen werken door „bezoekwerk" ie doen. Om hen daarbij behulpzaam te rijn, wordt er in het najaar een kursus georganiseerd die hen leert te werken met drie media: 1. leren in groepen; je hebt een groep nódig die kritisch luistert naar je woorden en kijkt naar je gericht en je bewegingen; de groep helpt allen die samen de groep vormen. Het aantal bij eenkomsten wordt in onderling overleg afgesproken. 2. schriftelijk materiaal; het kur- susboek geeft beknopte infor matie over het kerkelijk be zoekwerk. 3. radio-uitzendingen cassettes; de radio brengt achttien ver schillende situaties van bezoek werk, bedoeld als startpunt voor de groepsbijeenkomsten. De kursus start op 1 september 1981 met de eerste radio-uitzen ding. Het Dekenaal Centrum Venray heeft zich geplaatst achter de doel stellingen van deze kursus en wil graag meewerken aan de organi satie ervan in Venray en omge ving. Voelt u iets voor deze kursus „bezoekwerk" of wilt u er meer over weten, neemt u dan even kontakt op met of meldt u rich schriftelijk bij B. van Bronkhorst, Bingelkruid 29, 5803 BM Venray, tel. 04780-88386 (b.g.g. 85206).

Peel en Maas | 1981 | | pagina 11