VERENIGINGSNIEUWS PEEL EN MAAS >NJ INFO VOOR OUDEREN ebberi ITERPENIEIIWS JIM MERSEIO Jeugdcentrum M.A.S.J. Venray N C.D.A. cav2Tmc Venrays Mannenkoor Jaarvergadering „Crescendo" St. Pe Openbare bijeen komst van de CPN Ruilbeurs K.V.V. Venray [WXZliüiifcU Limburgse Katholieke INVALIDENBQND PEEL EN MAAS ook üw krant Nieuws uit Overloon As. donderdag 26 febr. om 20.00 uur repetitie voor 't gehele koor. Donderdag 5 maart: herring- schelle, nog wat nakaarten over de carnaval en ook nog wal repeteren in zoverre de stemmen het toela ten. Zondag 22 maart optreden in de „Wietzcl" in Helden. Aanvang 10 u. Donderdag 26 maart is de alge mene jaarvergadering, aanvang 20.00 uur. Op de agenda staat o.a, bestuursverkiezing, waarbij aftre dend zijn do heren C. van Baarsen, R .van Mil en J. Nooyen. Hcfkcor: Optreden a.s. zondag 1 maart tijdens 't zondagochtend concert en maandag na de optocht" in Vincent iushuis. Afmelden Hof koor: bij Th. Jans sen, tel- 81079. Afmelden V.M.K. bij H. Gom man?. tel. 82687 of de Burggraaf, tel. 81244. Dcndordag 26 febr.: 19.30 repetitie harmonieorkest Zondag 1 maart: deelname aan jeugdoptocht. Bij eenkomst om 14.00 uur in Tar- tuffebar (achterkant schouwburg). Kleding naar eigen keuze. Géén Arabische kiel. Maandag 2 maart: deelname aan grote optocht. Bij eenkomst om 13.30 uur in Tar- tuffe-bar. Kleding: arabische kiel, sjerp en hoofddoek. Donderdag 5 maart: geen repetitie. LEBRLINGENOFLEIDING: Donderdag 26 febr.: 18.30 repetitie jeugdharmonie. Zondag 1 maart: deelname aan jeugdoptocht. Kle ding naar keuze. Bijeenkomst om 14.00 uur in Tartuffe-bar (ach terkant schouwburg). Maandag 2 maart: deelname aan grote optocht. Bij eenkomst om 13.30 uur in Tar tuffe-bar. A.s. donderdagavond zijn nog arabische kielen etc. tij dens de jougdrepetitie verkrijg baar. We doen natuurlijk zoveel mogelijk met z'n allen mee. Donderdag 5 maart: géén repetitie jeugdharmonie. Individuele Jessen vervallen ook tijdens de carnavalswcek. In de week vanaf 8 maart is alles weer bij het oude. DRUMBAND: Zondag 1 maart: géén repetitie vanwege carnaval. Voor de verdere camavalsaktivi- teitcn zie agenda harmonieorkest. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris - telefoon 80225. jeugdle den bij de heer Raedts. tel. 82803 en drumband bij de heer van Els. tel. 86821 Telefoon clubgebouw: 32515. Donken \v"u ook nog aan dc oud- papicr-aktic .Breng donderdagavond uw oud papier mee. Zaterdags is de opslagruimte ge opend van 11 tot 12 uur. In verband met carnaval géén repetitie op: maandag 2 maart, dinsdag 3 maart, woensdag 4 maart. De eerstevolgende receptie is op: vrijdag 6 maart: om 18.30 voor alten en sopranen om 19.15 voor tenoren en bassen. Wij wensen onze koorleden pret tige carnavalsdagen, onder het mot to: viert feest, maar spaar de stem. DAMESKOOR Woensdag 4 maart a.s. om 20.00 uur houden wij onze jaarvergade ring. in le school „De Essel''. Zaterdag 7 maart zingen we in de Vredeskerk om 19.00 uur tijdens de avondmis; boven bij het orgel. Woensdag 11 maart om 20.00 uur repetitie voor het hele koor. Zondag 15 maart om 11.30 uur indagochtendconcert in de f schouwburg, tesamen met D.S.V. In uniform. Als U verhinderd bent, graag uw f afmelding aan mevr. v. d. Beke- rom, tel. 83332, of aan mevr. v. d. I Waerden, tel. 83659. boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ...ARS MUSICA" Dinsdag 3 maart zal ons koor de Boerenbruiloft 1981 verzorgen. De directe familieleden en overige bruiloftsgasten worden om 10.30 u. in dc Boerenhof 'l Peppelshuus, Oude Oostrumseweg verwacht. 14.11 uur vertrek optocht vanaf Schouwburgplein. 15.11 uur trouw plechtigheid op het bordes van het oude Gemeentehuis, ongeveer 16.00 uur receptie in de foyer van de schouwburg. We rekenen op een grote opkomst. CAPRICCIO Zaterdagmorgen 28 Roman 11.00 uur: Generale repetitie Grote kerk. Zondagmorgen 1 maart 10.30 uur: Aanwezig zijn in de Grote Kerk. Maandag- en dinsdagavond: geen repetitie. Zondagmorgen 8 maart: 10.30 uur tenoren en bassen; 11.00 uur ge zamenlijke repetitie. I BOJEMA Vrijdagavond 27 lobruari: geen repL.wie. Vrijdagavond 6 maart: 18.45 uur de strijkers (violen en cclli); 20.00 uur: het hele orkest. Saltarello en Agévolé Zaterdagmorgen" 28 februari: 11.00 uur: generale repetitie in de Grote Kerk. Zondagmorgen 1 maart: 10.30 u. aanwezig zijn in de Grote Kerk. Zaterdagmiddag 28 februari 15.30 uur: eerst Agévolé; 16.30 uur ge zamenlijke repetitie voor Saltarello. Zaterdagmiddag 7 maart, geen repetitie. Op de onlangs gehouden algeme ne ledenvergadering onder leiding van mevr. Janssen-Koppen, werd in de bestuursvakature Thijs Swa- ters voorzien door de verkiezing van mevr. van de Ven-Coopmans van de Langeweg. Uitvoerig werd gediscussieerd over de aanschaf van uniformen of beter gezegd over de aanpassing van uniformen met nieuwe blou ses. Ook werden de eerste besprekin gen gehouden in verband met de viering van het vijftienjarig be staan in de maand november 1981. Het programma voor het komen de weekend zal geheel in het teken van de carnaval staan. ib 23 februari is er van 18.00-22 00 uur groot Jeugdbal in de tent. dat bezocht zal worden door de Jeugdprins met gevolg i|i Jockskapel ..Dikke Mik". Vrijwilligers worden nog gevraagd om de tent mee te versieren, zater dagmorgen om 10.00 uur. Zondag 1 maart, Kinderoptocht, waaraan ook het korps met Majo- retten en Miniretjes zal deelnemen. Kleding: uniform. Maandag 2 maart zal het korps met majoretten deelnemen aan de grote optocht. Kleding: eigen keuze. Voor dinsdag 3 maart staat de Boerenbruiloft voor korps en Ma joretten op het progiamma. Kle ding: zoveel mogelijk boer of boe rin. Nu de schoonmaaktijd weer aan breekt zal er een en ander op te ruimen zijn. Mocht U goederen hebben, geef dan een telefoontje aan de heer Elderkamp, voorzitter van het Oudercomité, telefoon 80524. De spullen worden dan af gehaald, want op Koninginnedag houdt het korps wederom een gro te rommelmarkt. Wat te doen? Wat te doen aan de problemen van werkloosheid en crisis? Wat te doen aan de toenemende aanslagen op inkomen en levens peil? Wat te doen om weer perpspec- tief ,hoop en vrolijkheid te krijgen in ons leven? Wat te doen om verhalen en fa bels die dat perspectief vervangen door doem-denken, te bestrijden? Deze vragen wil de CPN afdeling Venray-Horst met iedere Venray- naar bespreken. Daarom organi seert de CPN op dinsdag 10 maart a.s. een openbare discussiebijeen komst in zaal In den Engel. We beginnen om acht uur. Wanneer U over onze ideeën nu al informatie wenst, dan kunt U terecht op het volgende adres: CPN Venray-Horst, Haammaker- straat 96, Venray, telefoon: 04780- Vrijdag 27 febr.: Groot Ka.- ojvalsbal voor iedereen van to. ocl ja.ir in de /.nul van het jeugdhuis van 7 tot half 11. Met medewerking van de i'anfare- joekskupcl. Ook l'rins Harry II met z'n raad van 11 en Jeugdprins Theo II zullen aanwezig zijn. Zaterdag 28 febr.: karnavalsavond voor iedereen van 15 jaar en ouder, vanaf 8 uur. Zondag 1 maart: Tijdens de optocht van 2 tot 6 uur geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Van half 8 tot half 11 geopend voor iedereen van 12 t m. 15 jaar, die met ons karnaval wil vieren. Maandag 2 maart zijn we ge sloten. Dinsdag 3 maart: s morgens van 10 tot 12 uur kinderbal voor de jeugd tot 12 jaar. 's Avonds van 7 tot half 11 kar- navalsbal voor de jeugd van 12 t.m. 15 jaar. Danskursus en Tafeltennissen De danskursus en het tafelten nissen gaan zaterdagmiddag en -avond gewooh door. Ons zomerkamp houden we, in tegenstelling tot eerdere berichten, van 13 t.m. 18 juli in Swalmen. Heitje voor een karweitje De aktie „een heitje voor een karweitje'1 die afgelopen zaterdag gehouden werd ten behoeve van de jcugdkarnaval in Merselo, heeft 510,opgebracht. Alle guile gevtus en karweitjes- veiZ.nneis: hartelijk dank voor uw bijdrage. Deelnemers en ouders van deel nemers. In dc carnavalsweek van 2 maart t.jn. 6 maart a.s. zullen in verband met carnaval en de schoolvakanties geen clubs worden gehouden. Op 9 maart a.s. starten wij ech ter weer als vanouds om ons lus trumjaar vol te maken. Alaaf! Vrijdagavond 27 februari: KARNAVALSAVOND Bi- - ns en meisjes. Hier is a het voorwoord van de Prii!:.. van de Springplank. Als Prins',es) van de Springplank nodig ik juilic uit om allemaal vrijdagavond naar onze karnavals avond te komen in het clublokaal. Muzikaal zal de zaak verzorgd worden door de joekskapel „Efkes Waachte" en die kunnen er wat van geloof dat maar. De jeugd prins van Venray met zijn gevolg komt de feestvreugde nog vergro ten en de meisjes dansen er vro lijk op los. We beginnen om 7.00 uur en stoppen om ongeveer 10 uur. Iedereen mag broertjes, zusjes, vrienden vriendinnen van 9 t.m. 16 jaar meebrengen. Hoe meer zie len hoe meer vreugd, is karnaval vieren bij de jeugd. Jullie Prins(es) Beste mensen, Per 1 maart gaat onze huidige beroepskracht Hans van Bruinessen ons verlaten. Om dat niet onge merkt voorbij te laten gaan, orga niseren we op vrijdag 27 februari een afscheidsfeest, waarop iedereen welkom is om Hans uit te zwaaien. We beginnen dan om 20.00 uur en als je koffie met gebak wilt heb ben kun je beter op tijd aanwezig zijn! Tot dan. Free Wheelin' is tijdens de car naval zevenendertig uur geopend met goeie muziek en ouderwetse gezelligheid. Vanaf zaterdagavond tot en met dinsdagavond zijn we geopend van 20.00 tot 2.00 uur, 's middags van 14.00 tot 18.00 uur, behalve maandag, want dan begin nen we al om 11.00 uur früh te schuppen met de bekende Joeks kapel „Brandholt". Woensdag besluiten we carnaval met het traditionele herringschelle. Laat ons dan niet zitten met al die vissen! Tot ziens. Wegens carnaval gaat de maan delijkse ruilbeurs in de Burggraaf op zondag 1 maart a.s. niet door. Op zondag 5 april is de volgende ruilbeurs in de Burggraaf en wel, zoals gedoonlijk, op de eerste zon dag van de maand, van 10.00 tot 13.00 uur. Toegang gratis. MASJ, het maatschappelijk advies senlrum voor jongeren is tijdens de karnaval gesloten. Onze medewer kers zijn wel telefonisch te berei ken. Via het telefonisch antwoord apparaat worden hun telefoonnum mers doorgegeven. Het telefoon nummer van MASJ is 04780-85251. Ock het kamerbemiddelingsburo gaat tijdens de karnaval dicht. Hier kan men vrijdag 6 maart weer om 12.00 uur terecht op de Clockert, Bergweg 4. Afgelopen week is er een excur sie gehouden naar de Geysterse bossen door Stefan. Er werden o.a. 3 buizers, 5 reeën en 4 soorten spechten gezien (n.l. de zwarte specht, de groene specht, de grote bonte specht en de kleine bonte specht). I.v.m. karnaval worden er ko mend weekend geen excursies van uit Venray gehouden. Wél is er een karnavalskampje van ons dis- trikt, dat gehouden wordt in He- lenaveen. Deze week komt er weer een Limbo uit, het Distriktsblad waar waarschijnlijk meer over het kampje te vinden zal zijn. Zo niet en/of als je vragen hebt, kun je altijd terecht bij Marion, onze n.s. Ook kun je dan regelen om 1 dag op excursie te gaan samen met de kakagnngers. Helenaveen is immers dichtbij- Mensen van onze afdeling die van kaderen houden kunnen voor hi t nieuwe onderzoek naar bloei tijden van planten bloeitijden- ondorzoekformulieren bij Marion ophalen. Tevens zijn de bestelde tabellen reeds gearriveerd, dus als je labellen besteld had, kun je die bij Marion nu kopen. Verder is de kopijsluitingsdatum voor de jeneverbes gesteld op 4 maart, dus als je nog een leuk txcursieverslag of onderzoekje of iets dergelijks thuis hebt liggen, lever het dan in bij Peter, onze redak. De excursies voor 't weekend van 7 maart zijn de volgende: 7 maart: Peelwerken. 's Avonds houdt Stefan een uilenexcursie in de Geysterse bessen, vertrek 8 uur. Zondag 8 maart is er een excur sie o.I.v. het voltallige bestuur naar de Griendtsvcense Peel. Aan het eind daarvan wordt er bij de voorzitster thuis (in Gi iendtsveen) een bestuursvergadering gehouden. Uiteraard is ledeieen welkom. Diezelfde dag vertrekt cr ook om 8 uur o.i.v. Sloiaü een excursie naar de Hamert. Alle excursies vertrekken vanaf het schouwburg plein. Marcel HET C.D.A.-BESTUUR VERGADERDE Op dinsdag 17 februari j.l. hield het C.D.A. Venray haar eerste be stuursvergadering na de Algemene Vergadering van 20 januari 1981. Hierdoor zijn er enkele wijzigin gen gekomen in de samenstelling van het bestuur. De samenstelling is thans als volgt: H. Philipsen, voorzitter; Mevr. van Bavel-van Nieuwenho- ven, vicevoorzitter; H. Raedts, sekretaris; J. Jenniskens, penningmeester. Leden: Mevr. Strijbosch-Norbruis en de heren J. de Beer, M. Kassot- te, J. Geelen en H. Staal. Gesproken is o.a. over reglemen ten, de Tweede Kamerverkiezingen van mei a.s., ledenwerving CDA- jongeren, en financiën van de af deling. Het belangrijkste agendapunl vormde de Gemeenteraadsverkie zingen van 1982. Op de algemene vergadering van 20 januari j.l. is aan de leuen uitvoerig verslag ge daan van het resultaat van de com missie van goede diensten be slaande uit Mevr. Poc.s-. .^.s en de heer J. Loonen. In hun eind verslag is een voorstel gedaan over des voorwaarden waarop de C.D.A. leden uit de fraklies Samenwerking en Kia idorpen bereid zijn op een te vormen C.D.A.-lijst le gaan staan. Deze voorwaarden hebben o.a. betrekking op de regionale sprei ding tussen kerkdorpen en Venray- centrum en op de wijze van sa menstelling van de lijst. Het dagelijks bestuur heeft na de algemene vergadering nog een ge sprek gehad met de C.D.A.-frak- tieleden van Samenwerking en Kerkdorpen. Het bestuur heeft uit voerig gediscussieerd over een en ander. Voorop zal moeten blijven staan, dat er niet van de regle menten kan worden afgeweken. Voor de volgende bestuursverga dering van 24 maart a.s. zal het dagelijks bestuur met een voorstel komen waarin het bestuurs-stand- punt wordt weergegeven over het verslag van de commissie van goede diensten. Tevens zal dan de verder te bewandelen marsroute worden uitgestippeld. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Vrijdag 6 maart: WERELDGEBEDSDAG Deze gebedsviering wordt gehou den in de Paterskerk op het Pries terkoor, aanvang 14.30 uur. Het thema van dezè gebedsdag is sa mengesteld door vrouwen van In diaanse stammen uit alle delen van de Verenigde Staten. VRIJDAG 27 FEBRUARI 1981 Nr. 9 HONDERDENTWEEDE JAARGANG Op 10 februari 1981 werd het ontwerp-deelplan Gecoördineerd Bejaardenwerk Venray aangeboden aan de gemeentelijke Commissie vcor Sociale Zaken, Volksgezond heid en Maatschappelijk Werk. Het deelplan omvat een beleid dat de gemeente Venray zich voorstelt te gaan voeren in de jaren 1982-1985. Het plan wordt dan ook in hoofd zaak geschreven en toegelicht door de daartoe verantwoordelijke ge meentelijke funktionaris. Nu de Stichting Open Bejaarden- werk Venray een tweede beroeps kracht heeft kunnen aanstellen zal door dit Open Bejaardenwerk nog meer gewerkt worden aan de pro blemen en behoeften van ouderen. In de loop van dit jaar zal de Stichting Open Bejaardenwerk Venray haar plannen voor de jaren 1982-1985 uitwerken, die zij samen met de ouderen wil uitvoeren. Dat hierbij de ouderen een voorname rol spelen, spreekt voor zich. Doel is dat de ouderen hun eigen kun nen en mogelijkheden ontdekken en gebruiken, gaan deelnemen aan studies, organisaties en/of aktivi- teiten die hun interesse hebben. Vanuit die eigenwaarde en deel name aan het maatschappelijk le ven de mensen overtuigen dat „dat zielige oudje1' of „bejaardzijn be tekent armoede en eenzaamheid'' niet meer bestaat. Door de Bond van Ouderen is weer een beroep gedaan op het Open Bejaardenwerk Venray voor het organiseren van een nieuwe kadercursus. Ook bestaat er de mogelijkheid tot het deelnemen aan gespreksgroep. Hebt U belangstelling voor de kadercursus of de gespreksgroep, dan kunt U zich melden bij de sekretaris van de plaatselijke be jaardenvereniging of bij het Open Bejaardenwerk Venray. Hebt U een uitgesproken voorkeur voor de ge spreksgroep, kunt U dan aangeven welke onderwerp U het meest in teresseert. De tijd dat de belastingformu lieren moeten worden ingevuld is weer aangebroken. De Inspektie der Rijksbelastingen uit Venlo wil de ouderen helpen bij het invullen van hun formulieren. De ambte naar zal voor U zitting houden op donderdag 19 maart 1981 vanaf 14.00 uur in de Wiekslag, Mozart- straat 20a te Venray. Wij verzoeken U dringend' Uw naam bekend te maken bij het Open Bejaardenwerk Venray, Berg weg 4, telefoon 82996, wanneer U geholpen wilt worden. Voor de belastingdienst is dit verreweg het gemakkelijkst, omdat zij dan kan zorgen dat zij de be nodigde papieren bij zich heeft; voor het Open Bejaardenwerk is het handig, omdat zij dan kan re gelen of er meer ambtenaren van de Belastingdienst moeten komen. Immers, iedere invulling heeft vrij veel tijd nodig! Op 13 februari 1981 hield de bejaardenvereniging Ysselsteyn haar jaarvergadering. Ruim 80 leden wa ren opgekomen. De volgens rooster aftredende bestuursleden, mevrouw J. Keijzers-Smeets en de heer M. Teunissen werden met algemene stemmen herkozen. Secretaris Jeu Arts stelde zich niet meer herkies baar. In zijn plaats werd met al gemene stemmen gekozen de heer Antoon Winnen. In september hoopt deze bejaar denvereniging haar 20-jarig be staan te vieren. Tijdens de jaarvergadering werd besloten tot de oprichting van een bejaardenkoor. Een dirigent heeft zijn medewerking al toegezegd. Nu nog minstens 18 leden en het koor kan gaan zingen!! Wij twijfelen er niet aan of dit koor zal er komen in die aktieve Ysselsteyn. Vooraf gaande aan de jaarvergadering hielden de heren Heijnen en Gub- bels een interessante lezing met lichtbeelden over de ziekteverzeke ring voor ouderen. Het plan bestaat om alleen staande ouderen tegemoet te komen bij het wassen van hun lijfgoed. U kunt zich daarvoor opgeven bij het Open Bejaardenwerk Venray. Mocht aan deze dienstverlening behoefte bestaan, dan zijn wij graag bereik na te gaan of hier van een vaste activiteit gemaakt kan worden. De kookcursus voor ouderen belooft een sukses te worden. Er zijn 20 deelnemers, waarvan 18 mannen. De kosten zijn 5.50 per persoon per keet, alles inbegrepen. Ze start op 13 maart a.s. om 13.30 uur in de keuken van Marianum. Eventuele kandidaten kunnen zich alsnog opgeven bij het Open Be jaardenwerk. Het ligt in de bedoeling om eind maart a.s. bekend te maken aan wie de nieuwbouw-bejaarden- woningén in de kerkdorpen toege wezen zul'len worden. Deze toewij zing zal een hele moeilijke op dracht zijn, immers in Castenray komen 8 woningen voor 10 gegadigden; in Leunen 7 woningen voor 18 gegadigden; in Merselo 4 woningen voor 9 gega digden; in Oirlo 9 woningen voor 12 gegadigden; in Oostrum 6 wo ningen voor 16 gegadigden; in Ys- sselsteyn 15 woningen voor 30 ge gadigden. Alle gegadigden worden of zijn al bezocht door een van de func tionarissen van het Open Bejaar denwerk om een sociaal rapport op te maken. Dit met de bedoeling om de verdeling zo eerlijk moge lijk te laten verlopen. Vorig jaar waren de spelen- middagen, onder leiding van de leidsters Meer Bewegen Voor Oude ren, een groot sukses. Het spelen pakket is thans weer aangevuld en vernieuwd. In principe zijn de spelenmiddagen al vastgelegd: 11 maart: Merselo en Vredepeel; 25 maart: Smakt. Heeft U voor de volgende Info voor Ouderen nog nieuwtjes of verslagen van bijeenkomst, feesten e.d. dan kunt U deze inleveren bij het Open Bejaardenwerk, Bergweg 4,Venray of telefonisch even door geven tel. nr. 82996. Lour descomité afd. Venray NOG ENKELE PLAATSEN VRIJ 82 a.s. bedcvaaiïgangers naar Lourdes hebben zich reeds in laten schrijven. Hieronder bevinden zich 25 zieken/gehandicapten, die een gratis "reis en verblijf in Lourdes kregen aangeboden. Hiermede staat de afd. Venray weer aan de top in Limburg. Voor de snelle besluiers zijn er nog enkele plaatsen vrij. Dan is het aantal toegewezen bedden in de hotels Fr. d'Assise en Madonna bezet. Men kan zich nog opgeven bij dhr. G. Philipsen, Goudsmid straat 42, Venray, tel. 04780-83575. Ook als U een ander hotel ver kiest is een snelle beslissing ge wenst, .want dc. toeloop is dit jaar weer erg groot. Evenaf- ancLre jaren, zal er ook dit jaar weer een voorlichtings avond worden belegd. Waar en wanneer wou!", tijilii. in deze ru briek bekend gemaakt. C- v. carnaval? Vergeet Jv.i nv.K-r!!! Zoals eenie der van ons v. cel waren er plan nen om als C.A V iets aan carna val te doen. Tot up heden heeft 't bestuur van de betreffende com missies niets vernomen. Deze zijn echter wel actief bij een andere vereniging. Dit was voor ons aan leiding om alle bestaande commis sies te ontbinden. Wij willen de se rieuze leden echter wel oproepen met eventuele ideeën naar het be stuur te komen. Tüdelüke bestuursleden Er is inmiddels contact geweest met enkele serieuze stations, die blijk geven van de juiste instelling door de functie van tijdelijk be stuurslid niet te licht op te ne men. Deze week zullen er verdere gesprekken zijn waarvan jullie de volgende keer het resultaat veme- Zin of onzin Jullie hebben de laatste tijd wat weinig van ons gehoord (zin) maar in tegenstelling tot de indruk die gewerkt wordt (onzin) is het be stuur wel degelijk actief. Wij ho pen desondanks het vertrouwen te genieten van onze leden. N.C.F.-info in Deume Op 20 maart a.s. is er in Deur- ne een NCF info-avond. Deze be gint om 20.00 uur en wordt ge houden in zaal De Vierspan, Har moniestraat in Deume. 27 Mc club Deurne nodigt hierbij de leden van de C.A.V. 27 Mc uit. Regio cb-besturen a.s. Donderdag is de C.A.V. 27 Mc gastvrouwe van de regionale cb verenigingen, waarbij jjllie be langen regionaal behartigd zullen worden. Hiervan wordt op de vol gende ledenvergadering uitgebreid verslag gedaan. C.A.V. wat sport aangaat, Kom er bij als volleybal fanaat. Mei carnaval veel plezier, Op de bak geen dronkemans vertier Glaasje op, laat je rijden. Ruzies op de bak vermijden. Bye bye en zwaai, zwaai De nieuwe generatie gezondheids ondergoed Op vrijdag 20 februari j.l. werd er voor onze leden een voorlich tingsavond gegeven in het Raad huis over „gemeentelijke zaken". Kennelijk had de heer Schütte met de benaming Raadhuis ook enige moeite, in die zin, dat het woord gemeentehuis eigenlijk meer zegt waarvoor dit gebouw dient: 'n huis voor en van alle gemeentenaren. Dat is natuurlijk mooi gezegd, maar 't betoog van de „gemeente lijke voorlichter" wees inderdaad zo duidelijk in die richting, dat we gerust kunnen zeggen dat we ons gemeentehuis na afloop echt met andere ogen gaan bezien. Enkelen van ons kenden het ge bouw reeds (van de opening), maar een rondgang door het gebouw, met uitleg, voorafgegaan door een uiteenzetting, en een dia-geluids reportage van o.a. hoge kwaliteit, is toch heel wat anders. Het was voor ons vooral een leerzame- maar daarnaast ook een prettig- gemoedelijke avond. De belangstelling onder onze le den voor deze voorlichting was zo danig, dat we het gezelschap over twee avonden hebben moeten ver delen. A.s. vrijdagavond om 20.00 uur komt de tweede groep aan de beurt. Door verschuiving van data in een laat stadium zijn er voor deze groep nog enkele plaatsen vrij o.a. voor degenen die vorige week vrijdag verstek moesten laten gaan. Voor hen die vrijdagavond present zijn: tot ziens in het gemeentehuis! Op de komende, clubavond, don derdag 5 maart a.s., zal men de definitieve clubcollectie samenstel len welke ingestuurd zal worden naar de BONDSFOTOWEDSTRIJD 1981. Alle foto's dienen opgeplakt te zijn cp dun fotokarton. Afme tingen, minimaal 30x40 cm, maxi maal 40x50 cm inclusief passepar tout. Er dienen 8 foto's ingestuurd te worden, gemaakt door tenmin ste drie makers. Na de pauze: Bespreking van een bondsfotocollectie, 28 portretten ge maakt door buitenlandse fotogra fen. We hopen dat er een groot aanbad werk zal zijn voor de Bondsfotowedstrijd, veel succes. VER JAARDAGEN AKTIE Be verjaardagenaktie in onze parochie gehouden heeft in de maand januari de mooie som van 329,95 opgebracht. Dit bedrag is bestemd voor de jeugdverenigingen in onze parochie. K.V.O. Op 6 maart is er om 19.00 uur in enze parochiekerk een eucharis tieviering ter gelegenheid van de wereldgebedsdag voor alle volke ren. Deze is voorbereid door de Indiaanse vrouwen met als thema: „De aarde des Heren". Gaarne zag het bestuur dat de dames die enigzins kunnen, deze viering bij wonen, zodat wij allen er ook bij betrokken zullen zijn. 11 maart algemene ledenvergade ring om 20.00 uur in restaurant „De Riet", met een handwerktentoon- stelling door onze leden zelf ge maakt. Dit mag van alles zijn, gaarne uw stukken tijdig die avond meebrengen met uw naamkaartje erop, zodat alles overzichtelijk op gesteld kan worden. Ook zal deze avond mevr. M. Alders uitleg geven over verschillende handwer ken, terwijl ze ook verschillende handwerken meebrengt om U te laten bekijken. Na de pauze dia's over verschil lende planten en bloemen met uit leg door mevr. M. Willems. Het zal voor eenieder een aantrekke lijke avond worden. Dan is er op 18 maart de cul turele avon din Cuyk, die wordt verzorgd door de rayons Mill en Vianen. Degenen die deze avond willen bezoeken kunnen zich op geven bij de sekretaresse Mevr. Visser-Boerstal, Museumlaan 2a, met betaling van 6,voor en tree. Gelieve zelf voor vervoer te zorgen.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 9