BRAKS BOUWMATERIALEN NU OOK IN YSSELSTEYN Kamerbemiddeling nog zeven ton belasting-capaciteit onbenut AGENDA De Wetteling Ysselsteynseweg 82 Telefoon 04785-748 t Loop eens vrijblijvend 4 (Vanaf 4 maart 1981) Provincie blijft aandringen op invoering van een rioolrecht Uitbreiding centrale antenne-inrichting Kulut Speelvergunning voor circussen Prins Joos II geeft Barry Hughes kamerbreedtapijt op z'n kop OUD PAPIER GEVONDEN VOORWERPEN G.A.P.M. van Loon Het provinciale bestuur van Lim burg heeft de Venrayse gemeen tebegroting 1981 goedgekeurd, z\j het met enkele kanttekeningen en waarschuwingen. Een daar van, is het feit, dat in Venray nog 700.000,aan belastingen kan worden ingevorderd en waarvan de gemeente geen ge bruik maakt, hoewel Gedepu teerde Staten reeds bij de begro tingen van 1979 cn 1980 deze belastingheffing in overweging hebben gegeven. Gedeputeerde Staten hebben aan de hand van de Venrayse begroting moeten constateren dat 1981 geen ruimte meer zal bieden voor het doen van verdere onrendabele ka pitaalsuitgaven. Aanvragen daartoe kunnen door G.S. slechts worden goedgekeurd indien daarvoor dek king wordt gevonden door verla ging van de niet-verplichte uitga ven óf door verhoging van de ge meentelijke inkomsten: belastingen. Zoals gezegd, hebben Gedepu teerde Staten in verband met de ongunstige begrotingspositie van onze gemeente reeds in voorgaande jaren in overweging gegeven, te bevorderen dat wordt overgegaan tot de heffing van rioolrechten, dan wel dat deze rechten worden ge- incorpeerd in de tarieven van de onroerendgoed-belastingen. Gedeputeerde Staten hebben be cijferd, uit de normen welke in 1981 kunnen worden gehanteerd bij de beoordeling van het redelijk peil van de eigen inkomstenheffin gen van de gemeenten, dat de on benutte belastingcapaciteit in Ven ray voor 1981 ruim 700.000, bedraagt. Dat is dan ruim 21, per inwoner, groot en klein Men zal zich herinneren, dat de kwestie van een rioolrecht ook eind vorig jaar bij de begrotingsbehan deling aan de orde werd gesteld. B .en w. voelden er niet veel voor om deze nieuwe belasting in te voeren, maar wilden door een forse verhoging van do onroerendgoed- belasting het begrotingstekort weg werken. De raadsleden waren daar echten bijna unaniem tegen en brachten in de begroting dusdanige bezuinigingen aan, dat de onroe- rendgoed-bélasting slechts met 6°/o verhoogd behoefde te worden. De fraktie Kerkdorpen wilde wel de weg van de rioolrechten op, omdat daardoor een huns inziens eerlijker manier van belastinghef- fen ontstaat. Wanneer men name lijk niet op riolering is aangesloten, behoeft men ook geen rioolrecht te betalen, aldus de mening van de Kerkdorpen-fraktie. En het is juist op de kerkdorpen in het buiten gebied dat op vele plaatsen (nog) geen riolering ligt. Het hiervoor vermelde bedrag van 21,per inwoner zal dus in de praktijk wel hoger zijn. Als we er van uitgaan dat bijvoorbeeld 10% niet op de riolering is aange sloten, dan betekent dat voor de anderen al een verhoging van 23.50 per jaar. De bezuinigingen welke door de raadsleden werden aangedragen lieten uiteindelijk nog een post voor onvoorziene uitgaven over ten bedrage van 108.000,Keurig gedaan ,zou men willen zeggen, maar G.S. zijn een heel andere mening toegedaan. Zij achten het namelijk noodzakelijk, dat op de post onvoorziene uitgaven een be drag wordt geraamd voor het op vangen van werkelijk niet voor ziene uitgaven, welk bedrag voor dit jaar op 4.75 per inwoner kan worden gesteld, hetgeen voor Ven ray een bedrag van ruim 150.000 betekent. Nadrukkelijk wijzen G.S. er op, dat dit bedrag niet kan worden bestemd voor het opvangen van de financiële gevolgen van in geldelijk opzicht onrendabele kapitaalsuitga ven. noch als dekking van struc turele uitgaven. Ook wijzen Gedeputeerde Staten er op, dat in het kader van het door de regering gevoerde ombui- gings en bezuinigingsbeleid geen verhogingen zijn te verwachten uit het gemeentefonds, en dat bezui nigingen op de departementen op de gemeenten worden afgewenteld door vermindering van de specifie ke uitkeringen. Met andere woor den: de gemeenten zullen voor on ontkoombare uitgavenstijgingen worden gesteld. Volgens G.S. heeft de gemeente Venray te optimistische verwach tingen over de hoogte van de Rijksbijdrage in de bouw van het nieuwe politiebureau Onze gemeente heeft bij het sluitend maken van de begroting van diverse reserves gebruik ge maakt. Dat is volgens Gedeputeer de Staten slechts enkele jaren mo gelijk en derhalve niet van struc turele betekenis Het is derhalve helemaal niet verwonderlijk, dat G.S. hun brief aan b. en w. als volgt besluiten: Vanwege de ernstige financiële si tuatie waarin uw gemeente ver keert, dringen wij wederom bij u er op aan, te bevorderen, dat spoe dig tot de heffing van rioolrechten wordt overgegaan En met deze aanmaning voor zich, kunnen b, en w. niet veel minder doen dan de rioolrechten opnieuw in de raad ter discussie te stellen, óf te wachten op de komende begrotingsbehandeling, eind van dit jaar, waarin deze post dan zeker zal zijn opgenomen. Maar dat is dan slechts uitstel van discussie.... Trouwens, de WD verklaarde dinsdag in de raadsvergadering, zich niet meer te zullen verzetten tegen de invoering van een riool recht. Mogelijk dat daardoor de vereiste meerderheid in de raad bereikt kan worden. Steeds meer jongeren willen op kamers gaan wonen. Veel jongeren kiezen vaak in het begin om op kamers te wonen, omdat ze daar- doo rminder uitgaven hoeven te doen. Alles is kleiner en vergt daardoor minder geld. Daarnaast weten vele jongeren niet van in schrijving bij de woningbouwver eniging of het wachten duurt ze te lang, zodat ze zich niet in laten schrijven. Op het moment dat deze mensen zelfstandige woonruimte zoeken zijn ze gedwongen om eerst op kamers te gaan wonen. Door de stagnatie in de koophui- zcnmarkl ontstaat er een vermin dering in de bouw van huur- woningwctwoniiigen, waarvan jon geren en alleenstaanden de dupe worden m.n. de mensen met de laagste inkomens kunnen niet in aanmerking komen voor particu liere appartementen of de geëigen de alleenstaande flats bekostigen. Tevens groeit de kamervraag in Venray e.o. doordat instellingen niet meer zoveel aan huisvesting voor hun personeel doen als enkele jaren geleden, Door continudiensten zijn ook vele verpleegkundigen ge dwongen om huisvesting in Ven ray zelf te zoeken. Van daaruit is er in Venray e.o. nog een zeer grote vraag naar kamers. Van onze mensen die op dit moment karpers zoeken is er een grote groep van zeer urgenten (doordat ze zonder onderdak zit ten, of hun onderdak dreigen te verliezen). In Venray worden op dit moment ongeveer 110 kamers verhuurd. Deze zijn doorgaans steeds voor langdurige tijd bezet, zodat het moeilijk is mensen te plaatsen. Het kameraanbod is dus veel te klein. Mensen die belangstelling hebben om kamers te verhuren kunnen kontakt opnemen met: Kamerbemiddel ingsbu ro Venray e.o., Bergweg 4, Venray Telefoon: 83100 toestel 19. Spreekuren zijn: maandag van 10 tot 12 uur; dinsdag van 3 tot 7 uur; vrijdag van 12 tot 3 uur. (De eerste kennismaking tussen verhuur en het kamerbemiddelings- bureo (KBB) bestaat uit: kennismaken verhuurder infor KBB/samenwerking bespreken van eventuele erva ringen wensen en voorkeuren van ver huurder t.a.v. huurders bekijken van de verhuurde ruimte(s). Opnemen van ligging, grootte, prijs, regels huis en evt. bijzonderheden. Het bezoeken van de verhuurder is erg belangrijk. Enerzijds kun je de aspirant huurder alles vertellen over de kamer. De aspirant huur der kan van te voren al zeggen of de kamer hem/haar bevalt. Dit bespaart een bezoek als men de kamer niet ziet zitten. Anderzijds is het een voordeel, dat je ver huurder, kamer e.d. gezien hebt, om ongeveer in te kunnen schatten welke aspirant huurder er past. Van zowel de kant van de ver huurder als aan de kant van de huurder kan ja of nee gezegd wor den. Verdere samenwerking tussen KBB en verhuurder bestaat uit: bemiddelen tussen vraag en aanbod ondersteuning, informatie en ad vies evt. bemiddelen bij geschillen. Voordelen hierbij zijn: geen advertentie zetten aspirant huurders zijn geselec teerd; niet zoveel mensen aandc deur, alleen mensen die u graag ge zien zou willen hebben grotere kans op het beschik ken von konstante aanbod eerlijker verdeling van mensen die werkelijk huisvestingnood hebben. verkrijgen van benodigde infor matie en advies over alles om trent huur, verhuur, onderver huur, rechten en plichten bij evt. problemen is er de mo gelijkheid tot overleg alles is gratis. Mocht u vragen hebben of wilt u verdere inlichtingen, u kunt ons bereiken: De Clockert, Bergweg 4, Venray Tel. 83100. Het college van b. en w. heeft er geen bezawar tegen, dat de Stichting C.A.I. Kulut en omgeving tijdelijk een antenne plaatst nabij het wijkverdeelcentrum in KuluL Hierdoor zullen de aangeslotenen uit de wijken Kulut en Westeinde ook het twee Nederlandstalige Bel gische net kunnen ontvangen op hun t.v.-toestllen. Het tijdelijke van deze voorzie ning houdt verband met de ge meentelijke plannen om te komen tot een uitgebreide centrale an tenne-inrichting voor geheel Ven ray. Bij de gemeente zijn verschillen- aanvragen binnengekomen om ver gunning voor circus- stunt- en showwerk. Het college heeft zijn voorkeur dit jaar laten uitgaan naar het circuswerk, waardoor het stunt- en showwerk ditmaal niet aan bod zullen komen. Het toekennen van speelvergun- ningen voor circussen is afgestemd op niet meer dan twee vergunnin gen per jaar met zo mogelijk één in het voorjaar en één in het na jaar. Dientengevolge zijn de vol gende vergunningen verleend aan: Circus Mariska van de Neder landse Circuscombinatie b.v. voor het geven van twee voorstellingen op zaterdag 16 mei en "n matinee voorstelling op zondag 17 mei. Circus Renz voor het geven van twee voorstellingen op vrijdag 25 september en zaterdag 26 sep tember en één matineevoorstelling op zondag 27 september. Circus Bassy Adriaan (bekend van de t.v.) had aangevraagd voor 1 en 2 augustus. Omdat het dan kermis is in Venray kon deze aan vraag niet gehonoreerd worden. Verder hebben b. en w. besloten het Gouden Leeuwterrein aan te wijzen als circusterrein voor bo vengenoemde data omdat het ter rein aan de Sint Jozef weg (t.o. de LTS) te veel problemen oplevert. Diefstallen Uit een schuur aan de Lolle- beekweg werden twee herenfietsen en een damesfiets gestolen. Tijdens afwezigheid van de bewoners hebben onbevoegden ge tracht zich toegang te verschaffen tot een woning aan de Kempweg. Een deur was reeds opengebroken maar kennelijk is men in zijn werk gestoord. Voor zover kon worden nagegaan wordt er niets vermist. Uit een schuurtje in de Hou ten Hoek werd een rol nieuwe li noleum ontvreemd. Van een teruggevonden brom fiets waren verdwenen stuur, kop lamp, achterlicht, snelheidsmeter, carburateur, cylinder, verzekerings plaatje en gereedschap. De brom fiets kon aan de eigenaar worden ter hand gesteld. Van de diefstal heeft de benadeelde aangifte ge daan. Een 28-jarige man uit Venray miste na een bezoek te hebben gebracht aan een bar zijn jas ter waarde van 179,Van die dief stal deed hij aangifte bij de po litie. Gaslek In de nacht van vrijdag op zater dag even voor een uur ontdekte een oplettende voorbijganger dat er vermoedelijk een gaslek zou zijn op de kruising Langstraat-Deur- neseweg. Personeel van Limagas ontdekte dat een hogedrukpijp ge broken was vermoedelijk door grondverschuivingen. Tijdens de werkzaamheden werd het verkeér over een rijbaan van de Deumese- weg geleid. De werkzaamheden duurden tot zaterdagmiddag. Te veel drank in bestuurders Een autobestuurder moest de bekende proeven ondergaan wegens geconstateerd alcoholgebruik. Hij kon huiswaarts keren zonder auto en de aanzegging dat procesverbaal zal worden opgemaakt. Op de Rondweg Brukske was de snelheid óf het beneveld brein van een 34-jarige .autobestuurder, oorzaak dat de door hem bestuur de auto uit de juiste koers geraak te. De auto botste tegen een licht mast, waarbij de bestuurder licht werd gewond. Hij moest de beken de proeven ondergaan en met de aanzegging dat procesverbaal zal worden opgemaakt en met een rij verbod werd hij huiswaarts gezon den. Inbraak In een direktiekeet aan de Vul lingsstraat werd ingebroken. Ont vreemd werden een koffiezetappa raat en pakjes koffie. Daarnaast werden nog andere materialen meegenomen zodat de aannemer met een schade zit van ruim 3000 gulden. Vernieling Aan het voormalig Lyceum aan de Leunseweg sneuvelden weer een aantal ruiten door vandalisme. Van een vitrine voor de schouw.- burg werd een ruit vernield. De daarin aanwezige goederen konden worden veilig gesteld. Een oplet tende getuige zag dat die vernie ling werd gepleegd door enkele jeugdige knapen. Maar die „hel den" waren natuurlijk verdwenen toen de politie arriveerde. Brand aan de Brugpas te Veulen Vermoedelijk door een defect aan de verwarmingsketel, staande in de keuken-berging van de woningwet- wening van de Jam. Reintjes aan de Brugpas te Veulen, brak er donderdagmorgen brand uit. Ven- rays brandweer was snel ter plaat se, maar kon niet verhinderen dat keuken en berging geheel uitbrand den, terwijl de woning veel rook schade 'opliep. De bewoners moes ten tijdelijk elders worden onder gebracht. Zowel de eigenaresse, de woningbouwvereniging Noord Lim burg, als de huurder, is tegen brand verzekerd. De schade be draagt naar schatting 50.000 gulden. Ter ontnuchtering ingesloten Twee Venrayse vechtersbazen, resp 20 en 21 jaar oud, werden aangehouden. Het tweetal verkeer de onder invloed van alcohol en werden ter ontnuchtering ingeslo ten. Zij worden verdacht betrok ken te zijn geweest bij een vecht partij waarbij drie plaatsgenoten mishandeld werden. Materiële schade Op de kruising Langstraat Pa terslaanLange weg verleende 'n autobestuurder afkomstig uit Bus- sum niet de vereiste voorrang. Daardoor botste zijn auto tegen een vanaf de Langeweg naderende per sonenauto. Schade viel ook te noteren op de kruising Oude Oostrumseweg Oostsingel, waar onvoldoende oplet ten oorzaak was dat twee per sonenauto's afkomstig uit Venray en Veenendaal tegen elkaar bots ten. Vorige week vrijdag vond de of ficiële prijsuitreiking plaats van de door de Vakantiewinkel georgani seerde aktie ter gelegenheid van de opening van dit nieuwe reis bureau. Op de foto ziet u van links naar rechts de heer A. Boving, manager Nederland van de Vakantiewinkels; de heer en mevrouw en Bas Jans sen, winnaars van de 5 daagse reis naar Parijs; de dames Marianne Wils-Spekman en Maja Kateman- van Opbergen van de Vakantie winkel, en de heer G. Cox die een reischeque met een waarde van 250,in ontvangst kon nemen. A.s. vrijdag tijdens de koop avond zal de inmiddels in heel Nederland bekend geworden trai ner van de Rotterdamse voetbal club Sparta, doch de laatste tijd meer bekend als schlagerzanger, Barry Hughes in Thomassen wo ninginrichtingszaak in de etalage plaats nemen om door Prins Joos II en adjudanten Pierre en Theo 'n kamerbreedtapijt op z'n kop aan te laten brengen. Zij zullen bijgestaan worden door een eerste klas stoffeerder van deze zaak en door Venray's herenkapper Leo Ncoyen. Barry Hughes nam deze uitno diging aan naar aanleiding van op merkingen gemaakt door deze Venrayse woninginrichter. „Wat 'n idioot gedoe, die commerciële „car navalsschlagers'' die naar het zui den geplugd worden. Wie zet er nou 'n paard in de gang of wie heeft grote bloemkoie. V/at hebben de slijpers van Parijs met carna val te doen en ga zo maar door". „Neen, de zuiderlijke schlagers zijn niet commercieel maar wel reëel. Als in Venlo de sterre straole, nou dan is dat zo. Als men in Venray zingt „ik kan wel böke als ik an aswoensdag denk" dan scheelt het niets of je moet je zakdoek erbij nemen. Of neem bijv. „Rooi mien dörp ien de piël", men zingt dit uit volle borst, staande, als is het een nationaal volkslied. De lin kerhand op de naad van rok of broek, in de rechter een glas pils. In ieder geval geen commerciële meezinger. Eerst dachten we Corry van Gorp te vragen doch toen we zagen dat dit mens niet eens kan trommen hoefden dat dus ook al niet meer. Toen kwamen we in contact met Barry Hughes die ons vertelde het als voetbaltrainer bij Sparta het best naar de zin te hebben, doch geen publiciteit schuwt, zeker niet wanneer deze geld opbrengt.'1 Zo nam hij dus de uitdaging aan om bij Thomassen woninginrichting op de laatste koopavond voor karnaval in de etalage te gaan zitten met kamer breed van deze firma op z'n kep aangebracht door Prins Joos II en z'n adjudanten. „Good", zei Barry, „ik komme naar Venray en jij moet m'n kop stofferen". De handtekeningen jagers komen aan hun trekken want Barry deelt gratis foto's uit, voorzien van z'n handtekening. En misschien is het best leuk om de fotocamera mee te nemen om 'n plaatje te schieten van deze voet baltrainer die het als zanger op de top tien goed doet. (Adv.) TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG van 16 t.m. 22 februari 1981 Wijzerplaat van horloge merk Continental. Dames schoentje, maat 35. Blauwe want, links. Bruine klapbeurs inhoud 10,met pas foto's. Autosleutels drie stuks. Een broekriem met daaraan vermoede lijk autosleutels kleur riem bruin rood, portemonnaie inhoud, bon netjes van div. restaurants en girocheque t.n.v. D. R. Heesters. Schroevendraaier met rood hand vat. Voor informatie kunt u zich wenden tot de administratie van de gemeentepolitie Venray, Grote straat 1. Tel. 04780-84888 toestel 30. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Ver- cauteren, De Vocht en Schmeetz zaterdag en zondag J.W. DE VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 maandag F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 85900 dinsdag D.J. VERCAUTEREN Merseloseweg 33, telefoon 82200 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen E. DE MUINCK KEYZER Mgr. Nolensstraat 2 - telefoon 80305 DR. KEIJZER van Beurdenweg 10, Ysselsteyn telefoon 04785-777 neemt waar voor eigen praktijk. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. APOTHEEK DE MONNIKSKAP Paterslaan-hoek Patersstraat, tel. 80140 Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13 00 en van 17.00 tot 18.00 uur; zondag: van 10.00 tot 12.00 en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen, uitsluitend na telefonisce afspraahk, neemt waar zaterdag en zondag J. JANSSEN, telefoon 81458 maandag en dinsdag G. VALLEN, telefoon 86605 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssum Zr. REINILDE telefoon 04780 - 81269 In verband met carnaval is het uit leenmagazijn van hetGroene Kruis op maandag en dinsdag 2 en 3maart gesloten. SPREEKUUR WIJKVERPLEEGKUNDIGEN Iedere morgen van 08.30 tot 09.00 u. behalve in het weekend. Na 09.00 uur kunnen eventuele be- SPEEKUUR DIETISTE richten gedurende de gehele dag worden doorgegeven via tel. 81269. Uitsluitend op afspraak via tel. 81269 VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23. Venray telefoon 04780-81152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggeloven-Kugpers Florishof 23 Venray telefoon 04780-82411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert. volgens afspraak Eveneens op afspraak, tel. 83859 of KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 NED. VER. VAN RHEUMA- PATTËNTEN AFD. LIMBURG Postbus 100 6100 AC ECHT Algemeen Informatie-adres: Tel. 04754-2054 KAMERBEMIDDELINGSBURO De Clockert, Venray, Tel. 83100 Openingstijden: maandag 9-12 uur; dinsdag 15.00-19.00 uur; vrijdag 12.00-15.00 uur. m.i.v. 01-03-1981 wordt de praktijk van J. M. L. BECKERS voortgezet door: Huisarts JULIANASINGEL 11 5802 AS VENRAY TELEFOON 83700 PROGRAMMA SPORTHAL van vrijdag 27 febr. t.m. 6 maart Vrijdag 27 febr.: 19.30 Zaalvoetbalcompetitie 20.30 selectiewedstrijd dames 21.30 de Wetteling 3—E.J.P. 3 22.30 E.J.P. 2Bamev. Eierh. Zaterdag 28 febr.: 08.00-13.00 MHCV 13.00.16.00 Korfbal comp. 16.0018.30 MHCV zaalhockey 18.30-J19.30 FC 't Plein zaalv. vr. 19.30-20.30 Batu Badaun zaalv. vr 20.30-21.30 Lamers zaalv. vr. Woensdag 4 maart: 19.30-22.30 Badminton 22.03-23.30 de Wetteling 1—PSOV zaalv. vr. Donderdag 5 maart: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. Vrijdag 6 maart: zaalvoetbalcompetitie 20.30 Stappers 2—E.J.P. 3 21.30 de LelieBamev. Eierh.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 3