GEMEENTEPRAAT bool-vluch- len HET FACETPLAN CULTUUR NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting Werk aan de welzijnswinkel Welzijnvoorzienin- gen in Landweert RAADHUIS TIJDENS CARNAVAL GESLOTEN Op carnavalsmaandag en -dinsdag js het raadhuis de gehele dag geslo ft Voor aangiften van geboorten, over lijden en destructiemateriaal kan men op het raadhuis terecht tussen 11 en 12 uur. OPHALEN HUISVUIL TIJDENS CARNAVAL Op carnavalsmaandag en -dinsdag (2 en 3 maart) zal in de gemeente Venray geen huisvuil worden opge haald. Er wordt geen aparte route ngelast, zodat men de vuilniszakken êén week langer bij huis zal moeten liouden. Ook de regionale stortplaats in America is op carnavalsmaandag en dinsdag gesloten. Ter compensatie zal de stortplaats op zaterdag 28 februari a.s. de gehele dag tot 17.00 uur geopend zijn. TAXI standplaatsen tijdens carnaval Tijdens de carnavalsdagen van 1979 en 1980 heeft de gemeente bij wijze va nexperiment in het cen trum van Venray een aantal taxi standplaatsen ingericht. Omdat de praktijk heeft uitge wezen ,dat deze vorm van service verlening is aangeslagen en om het taxivervoer tijdens de dolle dagen goed te regelen, zpllen weer op onderstaande locaties standplaatsen voor taxi's worden ingericht: Poststraat: 3 plaatsen; Grote Markt: 2 plaatsen; Henseniusplein nabij café Huls man: 4 plaatsen; Leeuwstraat nabij café van Ros- sum: 2 plaatsen. Evenals voorgaande jaren zullen alleen taxi's met mobilofoon mogen worden ingezet. Uiteraard blijft het mogelijk tele fonisch taxi's te bestellen- Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Parkeren voor invaliden tijdens carnavalsoptochten Ook dit jaar zullen ten behoe ve van invaliden speciale parkeer plaatsen worden gereserveerd tij dens de kinderoptocht op cama- valszondag en de grote optocht op camavalsmaandag. Op zondagmiddag kunnen inva liden hun auto kwijt op het par keerterrein van TORRO aan de Merseloseweg en op maandagmid dag op de parkeerstrook aan de Julianasingel voor hotel ALMON- DA en het onverharde parkeerter- reintje op de hoek van de Hoen derstraat en de Deken Thielen- straat. GEEN SPREEKUUR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS Omdat het raadhuis op carnavals- maandag en -dinsdag gesloten is zul len burgemeester en wethouders op deze dagen geen spreekuur houden. Het afgelopen jaar hebben tal- we Venrayse organisaties kunnen jerken, dat de regering op het relzijnsterrein een andere weg is geslagen. Ongetwijfeld zal bij den het begrip „decentralisatie" lekend in de oren klinken- Daarmee wil men duidelijk ma len ,dat het welzijnswerk niet meer litsluitend centraal vanuit Den laag geregeld wordt, maar dat coral de gemeenten voortaan zelf loeten aangeven wat er op dit lebied dient te gebeuren. Men is Dt deze aanpak gekomen, omdat en gemeente beter dan het „ver- e" Den Haag kan weten, wat voor laar inwoners belangrijk is. Uiteraard is het dan wel ver- landig ,om samen met de betrek en organisaties goede plannen te naken. In de voorbije maanden is daar in Venray hard aan gewerkt. )e diverse werkgroepen hebben tgelmatig contact gehad met de rganisaties om voor hun onder eet een plan te kunnen samen tellen. Al deze facetplannen samen Ban het totale welzijnsplan vor- len op basis waarvan de gemeen- e zal bekijken wat er de komende jaren moet gebeuren. CULTUUR Een onderdeel van welzijn is de ulturele sector. Het spreekt voor tich. dat ook daarvoor een plan gemaakt wordt: het facetplan voor ultuur. werkgroep die daarmee bezig s, heeft de volgende indeling ge- 1 naakt om aan te geven wat zij met het woord cultuur bedoelt. 1 Kunstzinnige en creatieve vor- I ming (muziekschool, vrije acade- I mie, werkgroep filmvorming Amateuristische kunstbeoefening EI (muziekgezelschappen, zangver- D I enSgingen. toneelverenigingen). p Passieve kunstbeleving (cultu- Ïreel centrum, tentoonstellingen, concerten), Volkscultuur (carnaval, volks- Jl feesten, schutterijen D F Cultuurbezit en -behoud (monu- inenten, museum, dialect «Natuurlijk zijn sommige organi ses in meerdere groepen in te Melen. Met het oog op de gewenste dui flelijkheid, heeft de werkgroep zich ichter beperkt tot de hoofdtaken. Inmiddels is het facetplan voor ultuur zover gevorderd, dat aan «trekkenen en geïnteresseerden de mogelijkheid van inspraak wordt leboden. Na deze inspraakronde zal de werkgroep de beleidsvoornemens in prioriteiten ten aanzien van het mderwerp cultuur vaststellen. )aama zal de raadscommissie voor lultuur rich over het plan uitspre id (ken. D ■f m Vervolgens zal het plan aange boden worden aan het Planberaad, dat tot taak heeft de diverse deel- plannen voor de welzijnsplanning samen te smeden tot één welzijns plan voor de gemeente Venray. In een reeks van 4 artikelen zullen wij het facetplan cultuur belichten. Aan de hand van de in deling van de werkgroep zal een aantal opmerkelijke zaken .naar voren worden gehaald. Vandaag het eerste artikel over kunstzinnige en creatieve vorming. KUNSTZINNIGE EN CREATIEVE VORMING Met kunstzinnige en creatieve vorming bedoelt de werkgroep al die activiteiten en voorzieningen, waardoor de mensen zelf schep pend leren bezig te zijn. De nadruk ligt hier op de edukatie. Dit hoofddoel hebben in Venray voornamelijk de muziekschool, de muziekconsulent. Vrije Academie, de Nijmeegse school voor dans kunst. de werkgroep filmvorming en de amateur fotografen vereni ging .De werkgroep vindt dat on derzocht moet worden wat op dit terrein in het middelbaar onder wijs gebeurt. MUZIEKSCHOOL EN MUZIEKCONSULENT Met rond de 1.300 leerlingen heeft de muziekschool vrijwel haar maximum bereikt en kan nauwe lijks nog groeien. Er zijn aanzien lijk meer vrouwelijke dan manne lijke leerlingen en de jeugd is heel wat beter vertegenwoordigd dan de volwassenen. Dat laatste heeft uiteraard te maken met het feit dat veel mensen na een aantal ja ren stoppen met de opleiding, om dat ze tevreden zijn met het be reikte niveau. In verhouding komen iets meer leerlingen uit de kerkdorpen dan uit de kom. Dat hangt waarschijn lijk samen met de vele muziek gezelschappen in de kerkdorpen. De meeste leerlingen bekwamen zich in het bespelen van een in strument. Vlak daarachter komt het Instrumentaal Voorbereidend Muziekonderwijs en de HAFA-op- leidingen. De werkgroep vraagt zich af of het niet mogelijk is om de IVM- opleiding tot 1 jaar te beperken, mede vanwege de activiteiten van de muziekconsulent in het basis onderwijs. Dat zou eveneens ruimte scheppen voor enkele andere ac tiviteiten als voor b.v. de zangers en de culturele minderheden. Deze vragen staan in verband met de heroriëntatie op de muziek school als onderwijsinstituut, iets da tmomenteel ook binnen de mu ziekschool zelf plaatsvindt. De werkgroep ziet graag een minder Inspraak facetplan cultuur De werkgroep cultuur heeft in het kader van de Wel zijnsplanning een voorlopige beleidsvoornemens en priori teiten geformuleerd. Een overzicht hiervan ligt ter inzage in de bibliotheek en in het raadhuis (infotiek). Bovendien is het voor ieder een verkrijgbaar op het raad huis bij de heer In 't Zandt, kamer 220. Een ieder die dat wil, kan op het facetplan cultuur en op de beleidsvoornemens en prioriteiten reageren. Dit kan zowel schriftelijk als monde ling. De schriftelijke reakties moeten voor 13 maart ge stuurd worden aan de ge meente t.a.v. de werkgroep facetplan voor cultuur. Als afsluiting van de in spraakronde zal op 23 maart een inspraakavond worden gehouden in de burgerzaal van het raadhuis, aanvang 19.30 uur. Ook u bent van harte wel kom. schoolse en meer speelse aanpak. Dat is eveneens van belang met het oog op een eventuele samenwer king tussen muziekschool en vrije academie in de toekomst. VRIJE ACADEMIE EN DE NIJMEEGSE SCHOOL VOOR DE DANSKUNST Het aantal cursisten van de vrije academie loopt tegen de 350 en is dus aanzienlijk minder dan bij de muziekschool. Omdat beide insti tuten nogal verschillende opgezet rijn, kun je die cijfers echter niet zo maar met elkaar vergelijken Ook hier is het merendeel van de cursisten vrouwen. De kerkdor pen zijn echter slecht vertegen woordigd evenals de jongeren. De vrije academie trekt dus vooral kinderen en volwassenen van het vrouwelijke geslacht uit de kom. Het programma is zeer uitge breid en biedt vele mogelijkheden. Toch riet de werkgroep ruimte voor een aantal nieuwe cursussen. Bovendien pleit ze voor experimen tele projecten ten behoeve van o.a. scholen en jongeren. Op het terrein van de dans is in Venray eveneens de Nijmeegse school voor de danskunst actief. Dit puur commerciële instituut is een welkome aanvulling. Verder constateert de werkgroep dat de huisvesting van de vrije academie verre van optimaal is en een verbetering daarvan gewenst WERKGROEP FILMVORMING EN AMATEUR FOTOGRAFEN- Elk seizoen organiseert de werk groep filmvorming 20 filmvoorstel lingen, verdeeld over 3 series. Daarmee bereikt ze telkens zo'n 2.450 scholieren en 250 volwasse nen. Dat zijn ongeveer evenveel mannen als vrouwen. De groep jongeren van 1621 jaar is moei lijk te bereiken, iets dat elders ook wel vaker voorkomt. Het doel is het bijbrengen van een positieve beleving van de film. De fotografenvereniging is een club van 25 tot 30 volwassenen. Hier hebben de mannen het voor namelijk voor het zeggen. Af en toe organiseren zij ook lezingen. Mogelijk kan deze vereniging bij het maken van folders en affiches de helpende hand bieden, aldus de werkgroep facetplan cultuur. Tot zover dit eerste artikel over het facetplan cultuur. De volgende week gaan we in op de amateuris tische kunstbeoefening. Conceptplan maatschappelijke dienstverlening In het kader van de welzijns planning is het conceptplan Maat schappelijke dienstverlening opge steld. Hierover zal op donderdag 5 maart a.s .een inspraakmiddag wor den gehouden, welke om 16,00 uur begint. Alle betrokken instellingen heb ben het conceptplan reeds ontvan gen zodat, de vertegenwoordigers daarvan goed beslagen ten ijs kun nen komen. SNOEI- AKTIVITEITEN IN BRUKSKE Velen hebben er zich over ver baasd, dat de gemeente vrij rigou reus aan het snoeien is in Brukske II. Op het eerste gericht is deze verbazing alleszins verklaarbaar omdat de gemeentelijke plantsoe nendienst inderdaad fors het snoei mes zet in de beplantingen. Maar natuürlijk is er een gegronde reden voor. Destijds heeft de gemeentelijke plantsoenendienst de beplanting in een zodanig plantverband en sa menstelling aangelegd om zo snel mogelijke een dichte begroeiing te krijgen. Deze opzet is dan ook goed gelukt. De uiteindelijke bedoeling is om in Brukske een zo natuurlijk moge lijke vegatatie met de verschillen de kruiden-, struik en bomenetages te verkrijgen. Onder normale omstandigheden duurt het tientallen jaren voor een dergelijke drie-tage-vegatatie wordt verkregen. Wil men dit proces versnellen, dan is een ingreep zoals nu gebeurt noodzakelijk. Hoe deze methode heeft gewerkt kan men in Brukske I zien, waar vorig jaar op eenzelfde wijze is gesnoeid. De beplanting daar is nu volledig gesloten. Hier en daar heeft de plantsoe nendienst met opzet de gesnoeide takken in de beplanting laten lig gen. Dit is gebeurd om het natuur lijke proces van afbraak, opbouw en humificatie van de bodem te bevorderen en snel een kruiden- vegatatie te verkrijgen. In de komende jaren zal daar dan ook niet meer behoeven te worden gespoten. Afgifte paspoorten wordt van provincie naar de gemeente gedelegeerd De commissie voor financiën, die op woensdag 4 maart om 17.15 uur ir. openbare vergadering bijeen komt. zal het college van b. en w. moeten adviseren over het wijzi gen van de legesverordening waar het het afgeven van paspoorten betreft. Het is n.l. mogelijk, dat in het vervolg de aangevraagde nationale paspoorten niet langer door de Commissaris van de Koningin wor den afgegeven, maar dat het af geven van die stukken wordt ge delegeerd aan de burgemeester. Hierdoor wordt de service aan het publiek verbeterd. De provin ciale leges zullen dan komen te vervallen. Daar staat tegenover, dat de gemeente Venray extra uitgaven zal moeten doen. Uiteindelijk zo heeft men berekend zal hierdoor een aanvrager van een paspoort 3,voordeel hebben. Verder zal de commissie de kos ten van schrijf- en bureaubehoef ten, drukwerk, briefporten, vracht lonen en andere kleine uitgaven onder de loep nemen en de Veror dening m.b.t. de organisatie van de financiële administratie en van het kasbeheer van de gemeente Venray bespreken. AFWERKING BINNENTERREINEN LANDWEERT Het is alweer enige tijd geleden dat de eerste woningen in Land- weert door de bewoners zijn be trokken. Langzamerhand is dan ook de tijd aangebroken dat de aankle ding van de wijk wordt opgepakt; niet alleen het openbaar groen be treffend maar ook de binnenter reinen van de woningblokken. Bij de opzet van het plan Land- weert is steeds gesteld dat deze binnenterreinen veelal gebruikt gaan worden als speelterreinen. De uiteindelijke vormgeving diende te gebeuren in overleg met de aan- wonende bewoners. Bovendien is in overleg met het Buurtwerk Venray afgesproken dat deze de organisatie van dit alles op zich zal nemen. Wel zal er van gemeentezijde eerst een aantal randvoorwaarden worden geformu leerd. Verwacht mag worden dat bin nen een maand als eersten de bewoners van de Aronskelk. Bin gelkruid en Kruidenlaan zullen worden uitgenodigd om gezamen lijk na te denken over de aan kleding van de binnenterreinen. Gemeentelijk combi-bad en sportaccommodaties Vanaf zaterdag 28 februari is er weer gelegenheid tot vrij zwem men van 13.00 tot 13.45 uur en van 15.45 tot 16.45 uur. Camavalsmaandag en dinsdag is het gemeentelijk combibad gesloten. Woensdag 4 maart is er vrij zwem men van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 15.30 uur. Donderdag 5 maart vrij zwemmen van 8.30 tot 12.00 uur.^ Alle overige gemeentelijke sport accommodaties zijn zondag, maan dag en dinsdag gesloten. Commissie sociale zaken Op donderdag 26 februari om 17.00 uur komt de commissie voor sociale zaken, volksgezond heid en maatschappelijk werk in openbare vergadering bijeen in kamer 127 van het raadhuis. De ze commissie zal over een viertal belangrijke punten advies moeten uitbrengen aan het college van burgemeester en wethouders. Op de eerste plaats zal de com missie moeten adviseren over de voorgenomen fusie van de drie Noordlimburgse Stichtingen voor Jeugdtandverzorging t.w. Horst/ Venray, Tegelen en Venlo. In feite is deze fusie een logisch vervolg op de reeds bestaande vorm van samenwerking en speelt zij in op het landelijk streven naar regiona lisatie van de jeugdtandverzorging. Verder wil het college van b. en w. het advies van de commissie over de voorgenomen uitbreiding van de schoolartsendienst. In het district Noord Limburg zijn thans acht full-time school artsen werkzaam t.b.v. 56.000 leer lingen, hetgeen een aantal leerlin gen per schoolarts betekent van ruim 7000. Dit totaal ligt 1000 leer lingen boven de ministeriële norm. Het plan is de dienst uit te brei den met één schoolarts en één as sistente. Hierdoor zal het gemeente lijk subsidie ever 1981 met 7.865 moeten worden verhoogd. Nauw verband houdende met het bovengenoemde voorstel staat de advisering met betrekkign tot stu dieverlof van schoolartsen. Dit on derwerp is aktueel geworden nu als egvolg van het volgen van een studie door een schoolarts de leer lingen van de tweede klassen van basisscholen in de gemeente Ven ray dit jaar niet onderzocht zullen worden. Dit wordt door het college niet juist geacht. Het recreatiecentrum voor min der validen „Bekkers Hof" te Ven lo heeft bij de gemeente een sub sidieverzoek ingediend. Voorlopig houdt men het cp een afwijzing in verband met de geringe aktiviteiten voor Venrayse invaliden. De com missie zal hierover advies moeten uitbrengen. Tenslotte zal gesproken worden over mogelijke bezuinigingen op kosten van commissievergaderin gen. Bouwvergunningen verleend Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 25 februari 1981 voor de na volgende bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen gedurende 30 dagen na datum va ndeze publicatie op grond van de Wet Administratieve Recht spraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders. het bouwen van een bedienings ruimte het uitbreiden van de bestaande luifel aan de Albion- straat 10 t.n.v. Chevron Petro leum Maatschappij (Nederland) b.v.; het verbouwen van de boerderij Sttraat 10 t.n.v. J. M. H. Hen driks; het bouwen van. een buitenber ging scheidingsmuur aan de Andeslaan 4 t.n.v. K. Walma; het bouwen van een woning aan de Dionisiusstraat 9 t.n.v. Th. W. A. Arts; he tbouwen van een varkens- fokstal aan het Rotven 3 t.n.v. P. J. Th. Philipsen; het bouwen van een woning aan het Sparveld 7 t.n.v. A. G. M. Litjens; he tbouwen van een woning garage aan het Sparveld 9 t.n.v. J. F. M. Litjens; het bouwen van een woning aan de Spurkterdijk 12a t.n.v. L. M. P. G. Direks; het bouwen van een woning aan de Everesfilaan 3 t.n.v. J. M. J. Arts; het bouwen van een loods aan de Horster weg 1 t.n.v. G. Pij pers; het bouwen van een garage aan de Pettenmakerstraat t.mv. H. A. A. Ewals. Spreekuur van wethouder Schols Wethouder G. H. Schols zal op maandag 9 maart a.s. geen spreek uur houden. Bouwvergunningen aangevraagd Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende plan c.q. vooruitlopend op een in voor bereiding zijnd plan bouwver gunning te verlenen voor: het uitbreiden van een garage aan de St. Catharinastraat 6 t.n.v. W. Janssen; het bouwen van een transfof- matorhuisje type 0-C5 aan de St. Antoniusstraat t.n.v. N»V. PLEM; het verbouwen en uitbreiden van een garage/hobby ruim te aan' de Hoogriebroekseweg 5 t.n.v. W. G. M. Kateman; het plaatsen van een plantenkas aan de Horsterweg 16 t.n.v. M. Theunissen het uitbreiden van een land- bouwschuur aan Roffert 12 t.n.v. H. Seykens; het uitbreiden van de woon kamer en de keuken van de woning Vollenbergstraat 24 t.n.v. W. J. J. Sassen; het bouwen vön een varkensstal op perceel P 61 aan de Lolle- beekweg t.n.v. J. Tacken; het plaatsen van een hobby kasje nabij de Albionstraat 40 t.n.v P. Jenniskens. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 2 maart 1981 gedurende veertien dagen voor iedereen ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, ge opend van 9.00 tot 12.00 uur. Ge durende deze termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 27 februari 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Commissie ruimtelijke ordening De commissie voor ruimtelijke ordening komt a.s. donderdag 5 maart om 19.00 uur in openbare vergadering bijeen in kamer 127 van het raadhuis. Aan de orde komt het bouwplan voor 170 sociale woningen in de tweede fase van het bestemmings plan Landweert en de stedebouw- kundige ontwikkeling van het cen- trumdeel van dit bestemmingsplan. Verder zal gesproken worden over het nemen van een voorbe- reidingsbesluit bestemmingsplan De Wieën in verband met aanvragen voor particuliere bouw. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: P. H. G. Leijssen, Steegse Peelweg 83, Veulen om vergun ning ex art. 6a der Hinderwet tot het uitbreiden/wijzigen van een pluimveehouderij en timmerwerk plaats waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk ver mogen van meer dan 1,5 KW, en waar propaan wordt gebruikt. Adres inrichting Steegse Peelweg 83 .Veulen, kadastraal gemeente Venray sectie 0-9 nrs. 379 376. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 18 maart 1981 om 15.00 uur in het raadhuis, Raadhuisstraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 27 februari 1981 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Sinds enkele maanden is ook de gemeente Venray verplicht wo ningen beschikbaar te stellen voor de opvang van Vietnamese bootvluchtelingen. Het eerste groepje, dat in Ven ray is ondergebracht, bestaat uit vier alleenstaanden, waarvan er twee gezinshereniging hebben aan gevraagd .Hiervoor rijn de vereis te vergunningen vanuit Hanoi en van het ministerie van justitie verleend. Het betreft hier gezinnen met resp. 1 en 6 kinderen. De alleenstaanden hebben een Van Damwoning in de Burggraaf toegewezen gekregen terwijl de herenigde gezinnen gehuisvest zul len worden in woningen aan de Franciscuslaan en de St. Antonius straat. Volgende week komen weer twee gezinnen; een echtpaar met een pasgeboren baby en een alleen staande met drie middelbare scho lieren. Zij zullen een woning krij gen in Landweert. In het najaar, wanneer er weer Van Damwoningen worden opgele verd komen weer Vietnamese boot vluchtelingen naar Venray. De vluchtelingen rijn afkomstig uit opvangcentra, waar zij een half jaar tot anderhalf jaar hebben vertoefd. Gedurende die tijd heb ben zij 400 lesuren Nederlands ge had, zodat zij zich aardig met de taal kunnen redden, wanneer zij in Venray komen. Op 9 maart a.s. start bij het P.E.C. een cursus Nederlands voor de Vietnamezen. Tweemaal per week zal dan anderhalf uur les in de Nederlandse taal worden ge geven. De maatschappelijk werkster van de gemeente heeft het eerste con tact met de vluchtelingen in de opvangcentra en zorgt ook voor de eerste opvang in Venray. Direct na aankomst maken de vluchtelingen kennis met de contactadressen. Deze zijn gelukkig in Venray ruim voorhanden. Een gemeentelijke op roep om mensen, die Vietnamese bootvluchtelingen in Venray willen begeleiden, heeft een dertigtal adressen opgeleverd. Vrijwel dagelijks worden vanuit de gemeente gesprekken gehouden met de Vietnamezen over sociale contacten, inrichting van de wo ning, schoolbezoek etc. Na zes a acht weken wordt het Regionaal Instituut voor Maatschappelijk Werk (R.I.M.) ingeschakeld. Intussen is een Kerngroep Op vang Vietnamezen in Venray werk zaam. Hierin zijn vertegenwoordigd de gemeentelijke afdeling voor so ciale zaken, het Regionaal Insti tuut voor Maatschappelijk Werk (RIM), het Buurtwerk, het Gewes telijk Arbeidsbureau, het Perma nent Educatief Centrum (PEC) en de Algemene Hulpdienst. De ver gaderingen van deze Kerngroep worden bijgewoond door vertegen woordigers van de Vereniging Vluchtelingenwerk. Bij de planning van noodzake lijke welzijnsvoorzieningen in het bestemmingsplan Landweert heeft men destijds de mogelijkheid open gelaten zo mogelijk enkele be staande panden hiervoor te be stemmen. Nader overleg heeft er toe geleid, dat in ieder geval geen sociaal culturele bestemming zal worden gegeven aan de panden Smakter- veldweg 1, 8 en 9, Servatiusweg 18 en Stationsweg 119. Het enige pand, dat hiervoor wél in aanmerking zou kunnen komen is Servatiusweg 12. B. en w. hebben besloten dit pand voorlopig „in reserve" te houden, bijvoorbeeld voor jeugd werk. De gedachte bestaat om een aan tal welzijnvoorzieningen zoals peu terspeelzaal tijdelijk te realiseren via gebruik van leegstaande loka len in nieuw te bouwen scholen in Landweert, uiteraard na nauw overleg met betrokkenen. Te zijner tijd zullen alle voor zieningen worden ondergebracht in een te realiseren centrale accom modatie/wijkcentrum, zodat opti maal meervoudig gebruik belang rijke besparingen kan opleveren met betrekking tot investering en exploitatie. Nader zal worden bezien wat in de toekomst gaat gebeuren met de bovengenoemde panden, die geen bestemming krijgen voor welzijns voorzieningen.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 13