JUmrERS VENRAY 30 jaar geleden Volvo is in uw buurt HET WORDT WEER CARNAVAL TOPGARAGE C.V. Uit de gemeenteraad van MEERLO-WANSSUM Uzeren Man-cross te Weert sterk bezet! Liefst 120 atleten namen in Weert deel aan een cross over 11 km. Dnder hen bevonden zich een aan- ai Nederlandse en Belgische top- itleten. Van onze zijde gingen Jo ferlinden en Michel Billekens van start op deze vrij snelle loop van 3 lange ronden. Michel Billekens tjewees opnieuw zijn goede vorm werd 2e met 'n achterstand van 40 sec. op Ten Bult van AVR. Jo Vertinden moest Michel 40 secon den voor laten en werd 4e. Trainingen: Op vrijdagavond in de kleine saai van Servaas. Be tijden zijn als volgt: Pupillen 18.00 tot 19.30 uur; Junioren C/D 19.30 tot 21.00 'uur; Seniroen en Junioren A/B: 21.00 tot 22.i30 uur. Bos: op zondagmorgen vanaf De Schaapskooi. De tijden zijn dan: Senioren en Junioren A/B: 10.00 ot 11.30 uur. De overigen van 10.30 tot 1130 uur. Algemene vergadering met bestuursverkiezing! Op 23 febr. vindt de algemene edenvergadering plaats in de ba- asschool Coninxhof ingang Goud- midstraat 9 te VeltumVenray. De an vang is 19.30 uur. Komt allen n grote getalen naar deze belang rijke vergadering! Wedstrydagenda: 22 febr. Joe Man loop te Best. 2 8febr. Ka ma valse ross te Val- kenswaard. 7 maart: Indoor te Eersel, Jun. A B C, 40 m, kogel en hoog. 8 maart: Ned. Crosskampioen schappen te Duindigt, Wassenaar. maart: Steegbergcross te Seve- rum. 8 maart: Indoorwedstrijden te Dortmund. IVimmen: 22 febr. Geysterse bossen; 1 maart Dooperbaan Merselo Ballonzuil; 8 maart Rank Xerox; 15 maart Me- terik. Aanvang 9.00 uur. ENRAY Nog even en het voorjaar is er raer. Probeer van en met uw gezond heid ook zo'n periode te maken. Dit kan. als U wat gaat bewegen, iets aan uw conditie doen. Wanneer U er wat voor voelt om te gaan trim men, geheel kosteloos, moet U al leen de moed opbrengen om te ko men en wat inspanning te leveren om mee te doen, dan kan met de tijd de uitwerking niet uitblijven om U weer optimaal te voelen. Gelukkig beginnen steeds meer mensen, die niet meer tot de jon geren behoren, te ontdekken welk een plezierig gevoel van „er even helemaal uit te zijn' uitgaat van het trimmen. Informatie: We hebben een sponsor, we gaan voor deze firma reclame dragen, we bereiken er mee dat we een eigen gezicht krijgen, beter herken baar worden, en misschien daarom aantrekkelijker voor toekomstige leden. We gaan onze zaterdagmorgen duurloop lx per 3 weken lopen op 'het Rank Xerox circuit. Let op de mededelingen. Onze 2 halve marathon lopen we in prindpe op zaterdag 14 maart, nadere berichten volgen. Onze aktlviteiten: Zondagmorgen 22 febr. Geysterse bossen, loop-, trim- en speloefenin gen, vertrek om 9 uur. Woensdagavond 18.30 - 19.30 in de zaal Langeweg gevarieerde oefe ningen gebaseerd op het trimmen tot eind maart, daarna weer buiten in de Geysterse bossen om 18.45 u. Verzamelen 5 minuten voor aan gegeven vertrektijden. Inlichtingen: Piet Loomans, Ouver- iturestraat 14, Venxay, tel. 85384. Senioren Heren: Ons VermaakRed Stars 1 5—5 Deze uitslag mag wel een ver rassing genoemd worden. Ons Ver maak zou een zacht eitje zijn, zo werd in de krant gesuggereerd. Een misplaatste opmerking, zo Week later .Ons eerste moest zijn eerste puntje inleveren. Hierdoor komt S.K.F. op één punt dichtertïij. Ronald Bogaard speelde uitstekend. Hij wist dan ook drie overwinnin gen te boeken. Arie en Bert wisten ieder één partij winnend af te «luiten. Men had een uitgesproken Pech.dag. Zoiets kan gebeuren. Volgende week moet SVE bedwon gen worden. Hopelijk is dan ieder een weer in z'n oude vorm. Re dStars 2Armada 3 100 Ons tweede verpletterde een ang stig Armada 2. Het moet nu dui delijk zijn dat onze jongens te sterk zijn voor deze klasse. Een derge lijke uitslag tegen de nummer twee is een teken aan de wand. Maasbree 1Red Stars 3 18 Red Stars 4—TTC 1 6—4 't Belke 1—Red Stars 5 6—5 Re dStars 6—DVO 2 10—0 Red Stars 7—Seta 3 6—4 Red Stars 8Panningen 2 64 Red Stars 9—TTC 4 8—2 DVO 4—Red Stars 10 7—3 Veta 3—Red Stars 11 3—7 Looping 4Red Stars 12 100 Senioren dames: Re dStars 1Megacles 1 73 De dames hebben op duidelijke wijze afstand genomen van 't Weerter Megacles. De in de stand op 2 punten achterstand verkeren de tegenstander werd regelmatig, in een weinig sfeervolle wedstrijd, naar een nederlaag gespeeld. Ans Wijermans, Mandy Janssen en Eri- ka van Bussel wonnen ieder 2x en 't dubbel Ans/Erika was ook suc cesvol. Halfweg de competitie staan, toch wel onverwacht, de dames aan de leiding met één verliespunt. Goed blijven voorbereiden en door vechten in de 2e competitiehelft en wie weetA.s. zaterdag in Arn hem het treffen met de Treffers. Red Stars 3Armada 2 73 Jeugd jongens: Good Luck 1Red Stars 1 91 Red Stars 2—Rath 2—8 Megacles 1Red Stars 3 91 Red Stars 4Blue Star 2 19 Seta 1'Red Stars 5 64 Red Stars 7Maasbree 1 1—9 Red Stars 8Looping 2 82 Red Stars 9Batave 2 91 Jeugd meisjes: K'lust 1Red Stars 1 46 K'lust 5—Red Stars 2 9—1 Red Stars 3Batave 1 46 Red Stars 5—K'lust 8 64 Programma zaterdag 21 febr .1981: Thuiswedstrijden: Senioren: Red Stars 1—SVE 2 Red Stars 3Red Stars 2 Red Stars 5Blue Star 5 Red Stars 7—K'lust 5 Red Stars 10—Veta 4 Red Stars 12Red Stars 9 Dames: Red Stars 3—Red Stars 2 Jongens: Red Stars 2Papendrecht Red Stars 3Kerkrade Red Stars 5Red Stars 4 Red Stars 7—Noad 2 Red Stars 8—DVO 1 Meisjes: Red Stars 1—Kolleberg Red Stars 2—Seta 4 Uitwedstrijden: Senioren: Helden 2Red Stars 4 't Belke 2Red Stars 6 Top Spin 2Red Stars 8 't Belke 5Red Stars 11 Dames: Treffers 1Red Stars 1 Jongens: VW—Red Stars 1. Helden 1—Red Stars 6 Armada 5Red Stars 9 Meisjes: Helden 2Red Stars 3 Helden 4—Red Stars 4 Red Stars 5 vrij Allemaal veel succes. 17.00 17.00 17.00 17.00 17.00 17.00 13.00 13.00 13.00 13.00 13.00 13.00 13.00 13.00 17.00 13.00 14.00 13.00 17.00 13.30 13.30 10.00 13.30 13.30 kutó Ull dub Kfinj Heren 1Sportula 11647 Wat valt er te verteilen over een wedstrijd die eindigt in een stand van 116-47. Binnen 5 minuten was Sportula al volledig dolgedraaid door de Venrayse combinatie. De Horstenaren die aan het begin staan van hun- opbouw waren een te zwakke tegenstander voor ons le herenteam. Een positief punt was dat deze mensen geknokt heb ben tot de laatste minuut. Met de ze florisante uitslag hebben de Jumpers een nieuw clubrecord ge vestigd dat met 3 punten verschil op naam stond van dames. Punt- verdeling: Al brie Beemer 18; Bert Janssen 7; Leo Jansen 4; Patrick Bertrands 35; Mart van Rooy 24; Pieter Lucassen 28. Jumpers 2Supershot We traden dit keer met slechts 5 man aan ,daar Sarven Hangerli voorlopig uitgewezen is in afwach ting van de uitslag van asiel-aan vraag dienend in hoger beroep. Het begin van de wedstrijd verliep bij zonder stroef. Na 10 minuten ston den we al met 23-6 achter. Na een time-out, waarin we vooral afspra ken op puur zekerheid te spelen, lukte het ons op te halen tot een ruststand van 25-31. In de 2e helft bleven we duidelijk achter bij hun scores. Hoewel we todh 23 punten scoorden en zodoende ons normale kwantum haalden (zonder Sarven) bleven we achter bij Supershot die met 9 man op kwam dagen. Uit slag 48-79 voor Supershot. Scoreverloop: Richard 4; Martien 11; Henk 15; Theo 13; Jacues 5. Fort unaWelpen We zouden om 2 uur bij de Wet- teling vertrekken omdat één van de spelers nog niet aanwezig was gingen we hem ophalen. Onderweg kwamen we hem tegen een zo ver trokken we. De reis ging naar St. Oedenrode: Fortuna. Drie kwar tier duurde de reis. Na enig zoe ken vond enwe de sporthal en na enig geharrewar, hadden we ons kleedlokaal gevonden. De le perio de ging het niet zo goed en ston den we achter. De 2e periode gin gen we beter en stonden we gelijk. De derde periode gingen we goed, zodat we voor stonden. Vierde pe riode, iedereen die in het veld van onze ploeg stond had een tegen stander, die hij moest volgen (man- to-man). In de laatste seconden hadden we een doelpunt gemaakt. We gingen met winst naar huls. Eindstand 18-27. Dames 1Vido Met het vooruitzicht op nog maar vier wedstrijden, dit seizoen, traden we weer in het voetlicht van de Venrayse sporthal. Het pu bliek was in aardige getale aanwe zig, hoewel een kwart van de VOORPROGRAMMA'S VENRAY Vrijdag 20 februari: Hockeybal in Prinsenhof, aanvang 20.33 uur. Vrijdag 20 februari: Veltumbal in 'restaurant Vlakwater Vrijdag 20 februari: Klerebal (middelbare scholieren) in zaal In den Engel, aanvang 20.11 u. Zaterdag 21 februari: Vorste (gehuwden) bal Prinsenhof Zondag 22 februari: Ochtendconcert en uitreiking A.P.K.- plak. foyer schouwburg, 11.33 uu*. Zondag 22 februari: Receptie Hofkoor in De Burggraaf van 2-4 uur. t.g.v. 11 jarig bestaan Zaterdag 28 februari: Installatie prins in gemeentehuis (voor genodigden) Hofbal in Prinsenhof en Foyer Schouwburg Zondag, maandag, dinsdag 1, 2 en 3 maart: Carnaval. ALD PRINSE PLAK VOOR G. SCHOLS Op 22 februari a.s. zal de Aid Prinse Plak worden uitgereikt aan Grad Schois. Deze traditionele jaarlijkse onder scheiding zal worden uitgereikt tij dens het zondagochtendconcert van het Hofkoor en de Hofkapel in de foyer van de schouwburg in Ven ray. De onderscheiding wordt niet aan de Heer Schois uitgereikt om dat hij ruim 20 jaar Wethouder van Venray is. Maar wel voor de wijze, waarop hij dit ambt heeft uitgevoerd. Steeds met veel be langstelling voor de mensen. De relativerende opstelling van Schois bracht dikwijls de oplossing van de moeilijke problemen. Zijn uiterma te goede humeur en fijnzinnig ge voel voor humor en de manier, waarop hij dit op zijn omgeving weet over te dragen, hebben de doorslag gegeven bij de Aid Prinse Kompeneej voor de toekenning van de Plak aan Grad Schois. De stijlvolle wijze, waarop deze wethouder gewoonlijk de ca ma vis dagen doorbrengt, zal dit jaar nog meer decor krijgen door zijn wel verdiende decoratie. VORSTENBAL VENRAY Op zaterdag 21 februari a.s. vindt weer het traditionele Vorstenhal plaats in Prinsenhof. In de vijftiger jaren was het de vorst van de vastelaoves- vereniging „De Piëlhaas", Karei Wij nen. die een extra dansvergunning bij het gemeentebestuur wist los te peuteren. Op een doordeweekse dag werd hel Vorstenhal gehouden, af wisselend in de voormalige zaal Wil- helmina en in zaal Prinsenhof. Het bal was speciaal en daarom enkel en alleen toegankelijk voor gehuwden, waaraan streng de hand gehouden werd. Het vorstenhal heeft zich altijd in een ruime mate van belangstelling mogen verheugen en ook nu weer be loofd het er druk te worden. Het is een gecostumeerd bal waar voor diverse prijzen zijn gereserveerd. Het is er gezellig en bij voorbaat al een voorproefje op het a.s. carnavals- gebeuren. Prinsenfoto's en camavalspro- grammas voor opname in dit blad gelieve men zo spoedig mogelijk in te leveren. PRINSES TREES Voor het eerst in de Venrayse carnavalsgeschiednis werd een Prinses gekozen, en wel in het Schuttersveld. Mevr. Trees van Els-Wilems werd er gekozen als carnavalsprinses over de Schutteraars, en dat mag toch wel een aparte vermelding met foto in de krant hebben. GROOT S.V.V.-BAL Ook dit jaar vindt weer het tradi tionele vastelaovendbal van S.V. Ven ray plaats, en wel op vrijdag 27 fe bruari. Alle leden, donateurs, supporters en andere aanhang van 16 jaar en ouder worden dan vanaf 20.30 uur verwacht in het clubgebouw Den Boggerd aan de Sportlaan. Er is gezorgd voor pri ma stemmingsmuziek. Maar liefst 3 blaoskompeneje zullen ongetwijfeld de nodige Venrayse vastelaovesliedjes ten gehore brengen. Wat dacht u van „Blaos urn Op", „Rats d'r Nève" en SW's huisorkest „Lang Zök". En wie afgelopen zondag het joekskapellen festival bezocht, heeft kunnen zien en horen dat feestvieren met een aantal blaoskompeneje uit kan lopen op een grandioos gebeuren. Al met al dus een veelbelovend vooruitzicht en een vastelaovendbal om niet te missen. De entree is natuurlijk gratis. OOSTRUM Zaterdag 21 februari: Prinsenreceptie zaal De Karklingel Vrijdag 27 februari: Schoolcarnaval OIRLO Zondag 22 februari: Receptie prins CASTENRAY Vrijdag 20 februari: Aid Wieverbal Zaterdag 28 februari: Jeugdbal Zondag 1 maart: Optocht 2 uur. Van 2 tot 5 uur Jeugdbal. 8 uur bal Maandag 2 maart: 16.30 tot 20.30 uur jeugdbal. 20.30 uur bal Dinsdag 3 maart: 11 tot 2 uur kinderbal. 8 uur boe renbruiloft LEUNEN Vrijdag 20 februari: Jeugdreceptie café De Herberg Zaterdag 21 februari: Aid Wieverbal Gemeenschapshuis Zaterdag 28 februari: Receptie van de Prins in Café P. Martens MERSELO Zaterdag 21 februari: Aid Wieverbal YSSELSTEYN Vrijdag 20 februari: Aid Wieverbal Gemeenschapshuis O* eM< Tel. 81032 Venray I VOLVO Nu v.a.~| 10.500,— mensen na 15 minuten afdroop om dat het treuzelende hockey suppor ters waren. Doch dat Mevr. van Hooren dapper de voorste rijen banken bezette, wordt zeer gewaar deerd. Hiervoor oprechte dank. Zij kon dan ook genieten van een aan vankelijk enigszins traag doch wel kien uitgespeeld spel. Er werd rond gespeled en gekeken waarheen men gooien moest. Dit alles resulteerde in zeventien punten voorsprong bij het einde van de le helft. Helaas de tegenstander scheen het hier niet helemaal mee eens te kunnen zijn en dacht waarschijnlijk niet goedschiks dan lompschiks. Dit ver hitte de gemoederen van Venray zodanig dat deze dachten lomp om lomp dus. Al met al is het geen leuke wedstrijd geweest om naar te kijken, wel een verdiende over winning waarvan nog gezegd kan worden dat er weinig doelpogingen waren, die niet in punten werden Nog eens willen we de mensen die meegedaan hebben aan de Mini basketball demonstratie, vorige week maandag en dinsdag er op at tent maken, dat dinsdags de moge lijkheid bestaat om van 18.30-19.30 te komen kijken en spelen in de sportzaal van St. Servatius, Oost- singel. Programma 21 en 22 februari: Zaterdag thuis: Jongens KadettenAkros 19.00 Tafel: G. Bertrands en Ch. Frans- sen. Scheidsrechte B. Pleit. Uit: CovecoHeren 2 19.15 zaal van Leuken AetemitasHeren 1 16.30 Zondag thuis: St .Servatius: Meisjes aspirantenYellow Sox aanvang 14.00 uur. Tafel Th. Swin kels, L. Roth. Scheidsrechter: G. Hageman. UITREIKING REUZENKLUUT '81 Reeds een aantal jaren heeft de carnavalsvereniging „De Piëlreuzen" uit Ysselsteyn de Orde van de Reu- zenkluut uitgereikt aan personen die zich op bijzondere wijze verdienstelijk hebben gemaakt voor de Ysselsteynse gemeenschap. Reeds eerder ontvingen deze on derscheiding: Harry Philipsen 1976, Jeu Keijsers 1977, Theo Sanders 1978, Harry Jenniskens 1979 en Lei Pouwels 1980. De Reuzenkluut 1981 wordt dit jaar toegekend aan Huub Gooren die zich verdienstelijk maakte in diverse ver enigingen en organisaties in Yssel steyn: o.a. 25 jaar lid Ruiterclub, vele jaren lid en penningmeester van de Zelfstandige Ondernemersvereniging in Ysselsteyn. 40 jaar lid voetbalclub waarvan een 35-tal jaren als bestuurs lid. mede-oprichter en 25 jaar be stuurslid Stichting Gemeenschapshuis, voormalig blokhoofd B.B., 30 jaar lid kerkkoor, 10 jaar bestuurslid van de karnavalsvereniging „De Piëlreuzen". Deze onderscheiding wordt hem op zaterdag 28 februari tijdens de recep tie van Prins Jeu den Urste, Prins der Piëlreuzen, uitgereikt. HEIDE Zaterdag 28 februari: Carnavalsbal Zondag 1 maart: 2.11 uur optocht. 18.00 uur kinderbal Maandag 2 maart: 1.00 uur vertrek optocht Venray 2.11 uur optocht Venray 18.00 tot 20.00 uur kinderbal 21.00 uur Carnavalsbal VEULEN Zondag 1 maart: Jeugdbal Dinsdag 3 maart: Kinderoptocht 's Avonds carnavalsbal WIJKRAAD NOORD-WEST Vrijdag 27 februari: Carnavalsbal. Aanvang 20.00 uur. Wijkgebouw „Den Hoender" Zondag 1 en maandag 2 maart: Tot 22 uur Carnaval voor de jeugd. Na 22 uur is het Wijkgebouw open voor de ouderen. Woensdag 11 februari: Carnavalsbal voor de 65 ers. Aan vang 20.00 uur. Wijkgebouw „Den Hoender". Geen visitekaartje achter gelaten Vrijdag botste op de Poststraat een personenauto tegen de gepar keerde personenatuo van een in Venray wonende gastarbeider. Die bestuurder keek even eu reed door; de gastarbeider met de schade ach terlatend. Die bestuurder, C. uit Vierlingsbeek, had echter pech want een getuige nam het kenteken op en deed dat briefje achter de ruitenwisser. De politie kon de be stuurder nu aanhouden. M. had zijn Simca personen auto voor zijn woning aan de Cel lostraat geparkeerd- Door een ge tuige werd gezien dat die auto werd aangereden door een Citroën G. S. Die bestuurder reed weg zon der zijn identiteit bekend le ma ken. Jammer dat de getuige het kenteken niet had genoteerd. S. had zijn personenauto aan de Haammakerstraat geparkeerd Bij terugkeer ontdekte hij dat de linker achterdeur was ingedeukt, kennelijk veroorzaakt door een an dere auto. Die bestuurder is weg gereden zonder identiteit bekend te maken. Woensdagavond had een Ven- rayer zijn auto geparkeerd bij de flats in de Rooseveltstraat. Bij te rugkeer ontdekte hij dat zijn auto beschadigd was door een vermoe delijk witte personenauto. Die auto moet waarschijnlijk aan de achter zijde beschadigd zijn. Fietsen gestolen Aan de Chopinstraat werd ten nadele van mevT. v. d. K. uit een schuurtje een damesfiets gestolen. Ten nadele van mej. van H. werd een meisjesfiets in de Paters- straat gestolen. Diefstallen Uit een portefeuille welke in een niet afgesloten vrachtauto lag, wer deen bedrag van 340,ge stolen. Door verbreking werd toe gang verkregen tot het kantoor van de fa. K. aan de Rouwkuilenweg te Ysselsteyn. Ontvreemd werden di verse goederen overalls, stofjassen, pakken koffie, suiker, caoao, tel machine en gereedschap. De waar de bedraagt 5.000, J. uit Venray deed aangifte van diefstal van een twaalftal scha pen uit zijn aan de Lollébeekweg en Veulensewaterweg gelegen wei landen. De waarde van die scha pen bedraagt rond de 2000 gulden. Met een voor de raad der ge meente Meerlo-Wanssum ongeken de snelheid werd de agenda be handeld. Zonder hoofdelijke stem ming werden o.m. de volgende agendapunten goedgekeurd: Een bedrag van 11.000,be schikbaar stellen voor het nemen van de proef om de gameentenaren middels krantenpublikaties de ge meentelijke mededelingen te doen toekomen. Een bedrag van 442.000, werd beschikbaar gesteld voor het bouwrijp maken van de eerste fase van het bestemmingsplan Blitters- wijck; een bedrag van 158.000, voor het bouwrijp maken van het plan Swolgen. Een bedrag van 48.300, werd beschikbaar gesteld voor ad- vieskosten van het plan aanleg stamriool Tienray. Voor vervanging van de open bare verlichting Moleneind werd een bedrag beschikbaar gesteld van 6.860,—. De gemeentelijke zoutstrooier was aan vervanging toe en daar voor stelde de raad een bedrag be schikbaar van 22.234, Ook ondervond het agendapunt Subsidiëring van alfabetiserings- werk in de regio Noord Limburg geen tegenstand. Het raadslid Hu renkamp juichte het voorstel toe maar vroeg zich af wie de controle zal gaan houden. Dat zal door de gemeenschappelijke colleges gebeu ren. Duidelijkheid omtrent die ma terie werd gegeven door de secre taris der gemeente, de heer Van Meegen, en deze bleek een goede deskundige te zijn. De heer Huren kamp had zich wel geërgerd aan het taalgebruik in dat voorstel en dat werd door hem betiteld als taalvervuiling. Maar daaraan had het college geen schuld. In dit al- fabetiseringswerk blijken wel en kele bestaande formaties van vor mingswerk op te gaan, o.a. de Moeder Mavo, de Volksuniversiteit en het Jong Volwassenenvormings werk. Het project is bedoeld voor het tijdvak van 3 jaar en zal de gemeente ongeveer 1000 gulden per cursist gaan kosten. RONDVRAAG Het was maar goed dat de heer L. Beterams tijdens de rondvraag vragen stelde aan de raadsvoorzit ter over de zorgelijke toestand van de werkgelegenheid. Anders had de raadsvoorzitter waarschijnlijk geen mededeling gedaan, dat hij zich middels brieven aan de Minister van Soliale Zaken en Economische Zaken had gewend, waarin hij zijn grote bezorgdheid had uitgesproken over de werkgelegenheid. Die brief was ook verzonden aan het college van Gedeputeerde Staten, aan de Kamer van Koophandel en aan het Venrayse gemeentebestuur. Volgens de raadsvoorzitter is de toestand met betrekking tot de werkgelegen heid in Noord Limburg zorgelijker dan in Zuid Limburg. Te weinig aandacht wordt door de hogere or ganen geschonken aan die zorge lijke situatie. De raadsvoorzitter had in dat schrijven tevens gepleit om het in dustrieterrein Wanssum onder In vesteringspremieregeling te laten vallen. Er zijn de laatste tijd leden van Gedeputeerde Staten in de ge meente Meerlo-Wanssum geweest, o.m. met betrekking tot de nieuw bouw van het gemeentehuis. Daar over zullen de commissieleden bin nenkort worden geïnformeerd. Bezoek van leden van Gedepu teerde Staten werd in het vooruit- Pan stond droog te koken Dat Venrays politiemannen voor geen kleintje vervaard zijn bleek wel toen er een melding kwam dat er rook gesignaleerd werd uit een woning op de hoogste verdie ping van een flat aan de Bach- straat. Via de buren konden de politiemannen aan de achterzijde over het balcon in de woning ko men. Die toegangdeur bleek geluk kig niet afgesloten te zijn. De rook ontwikkeling werd veroorzaakt door droogkoken van een pan op het vuur. De bewoner M. K. was niet thuis. De brandweer behoefde niet in aktie te komen dankzij de door tastendheid van de politie. Vernielingen P. S. deed aangifte van het ingooien van een ruit van zijn woning. Mevr. S. uit Blerick deed aan gifte van vernieling van een raam en een golfplaat van het schuilge- bouw van de kynologenclub Ven ray aan de Sinesstraat. Materiële schade Op de kruising van Broek- huizenstraat-Geyste reeweg werden de voorrangsregels niet in acht ge nomen, waardoor de personenauto's bestuurd door H. B. uit Venray en A. L. eveneens uit Venray met elkaar in botsing kwamen. Op de kruising bij de Paters kerk werden de voorrangsregels niet in acht genomen en daardoor ontstond een botsing tussen de per sonenauto's bestuurd door H. en W. beiden uit Venray. Licht gewond Op de kruising Langeweg Merseloseweg botste de fietser H. tegen de personenauto, bestuurd door F. uit Venray. De fietser liep dusdanige verwondingen op dat hij per ambulance naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. zicht gesteld o.a. in verband met de verkeersproblematiek rond de nieuwe brug. Daarbij zullen dan ook vertegenwoordigers zijn van de Provinciale Waterstaat. Voor de kwestie standplaatsen woonwagens in de gemeente Meer lo-Wanssum, komt een andere De- puté binnenkort naar de gemeente. UIT PEEL EN MAAS van zaterdag 17 februari 1951 nr. 7 Uit de begrotingsbehandeling bleek dat 't Groene Kruis 12.000 subsidie kreeg. De gezinshulpen van de Derde Orde en de KAB kregen elk 1000,toegewezen. Om het begrotingstekort te fi nancieren verhoogde men o.a. de aanslagen in de hand- en span diensten van 5.000,- op 12.000,-. Het Armbestuur begrootte zijn uitgaven voor 1951 op ruim 64.000,en de Sociale Hulpver lening op 89.000, 1951 was een heilig jaar in de Room Katholieke godsdienst. Voor de gelovigen was een jubilé-aflaat te verdienen. Uiteraard onder be paalde voorwaarden. Aangekondigd werd de openstel ling van het nieuwe postkantoor op zaterdag 24 februari. In een re dactioneel artikel lezen we dat aannemingsbedrijf Gebr. Janssen t pand gebouwd had voor 118:500,-. Ter vergelijking: het oude post kantoor met ambtswoning, ge bouwd in 1904, kostte 14.500, De raad sprak zich in beginsel uit, voor de onteigening van 3875 m2 grond van de erven Poels in de Hofstraat, omdat men niet tot overeenstemming kon komen. De grond had men nodig voor de bouw van een nieuwe Petrus Ban- denschool. De Spoorwegen zijn gezwicht voor de vele protesten tegen het stilleggen van de treinen Venlo— Nijmegen v.v. Ondanks de kolen- nood gaat vanaf maandag 19 febr. de trein weer om de twee uur rij den. Schutterij Sint Anna maakte zich op voor het vieren van haar driehonderdjarig bestaan in juni In Wanssum werd het nieuwe gemeentehuis aanbesteed. Laagste inschrijver was de fa. Poels uit Horst voor 120.970, Volgens officiële cijfers zouden er in 1951 20.000 nederlanders naar Canada emigreren. Gerrit Sluys adverteerde met autorijlessen 5.50 per uur. UIT PEEL EN MAAS van zaterdag 24 februari 1951 no. 8 Een tweede bijschrijving op het huisraadschadeboekje laat veel te lang op zich wachten. Maar degene die daar tegen wil protesteren 6 jaar na de bevrijding moet eerst tien gulden „inschrijfgeld" betalen. De luisterbijdrage (t.v. nog niet in gebruik) werd vastgesteld op f 12,per radio per jaar. Het plan van de Vredepeel ver ka veling werd door de regering goed gekeurd. Er werd op aangedrongen nu ook het ontginningsplan zo spoedig mogelijk voor uitvoering vrij te geven. Voor de jongeren vanaf 17 jaar werd een vormingsweek aangekon digd in de tweede week van maart, in de Petrus Bandenkerk. De kapel van St. Jozef te Smakt werd gerestaureerd. Op 4 maart (halfvasten) zou het officieel weer geopend worden. Op een verboden terrein in de Vredepeel, waar de mijnoprui- mingsdienst munitie en ander oor logstuig vernietigde, werden G. Relouw en T. Voesten-Jansbeken dodelijk getroffen, toen zij daar, naar koper zoekende, een niet ont plofte granaat demonteerden. De Zeven Smartenhof langs de Paterskerk is opgeruimd, waardoor de Oude Oostrumseweg verbreed kon worden. Klooster en kerk ko men nu veel beter tot hun recht. Aangekondigd werd een groot schuttersconcours in de eerste helft van mei, bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van Handboog- schutterij St. Joris te Leunen. Venray schaakclub De Juiste Zet werd schaakkampioen van Lim burg in de 2e klasse. Met nog een wedstrijd voor de boeg zijn ze ongeslagen. Damesconfectieindustrie S. de Boer aan de Maasheseweg, vroeg in een advertentie machinestikstera en handwerksters.

Peel en Maas | 1981 | | pagina 7