VAMOSAVER KERKELIJKE DIENSTEN Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk PEEL EN MAAS Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectordat Smakt Het Sint Oda-kapelletje aan de Hoender straat van 24 december t.m. 3 januari Zatbrdag: 9.00 bijzondere intentie; 19.00 overl. fam. Theunissen voor de zieken van onze parochie. H. Familie Jezus, Maria en Jozef, zondag onder het octaaf van Kerst mis. 8.00 leesmis, int. Bertha Ro vers; 9.3 Ogregoriaanse hoogmis, int. Jan van Gerven en schoonzoon Har Pouwels en Gretha Kassing; 11.00 nederlandse hoogmis, int fam. Muskens-Claessens Bernardina v. Vegchel-Muysers (neven en nich ten Muysers) uit dankbaarheid (H). Maandag: 9.00 oude stichtingen Elisabeth Franssen-Tihon;» 19.00 Ti ny Heuts bijzondere intentie. I Dinsdag: 9.00 ouders Jacobs-Arts, Martin en Piet; 19.00 overl. fam. Janssen-Huybers en Arnold Jans sen- Woensdag: laatste dag van het jaar 1980. 9.00 jrd. Martinus FLin- senberg en Carolina v. d. Mortel ouders Kersten-Daniëls en zoon Piet Petronella Swmkels-Aerts; 19.00 plechtige Eucharistieviering hij gelegenheid van oudejaarsavond int. Wim v. d. Munckhof en overl. fam bijzondere intentie. Donderdag: NIEUWJAARSDAG, .oktaafdag van Kerstmis: II. Maria, Moeder van God. 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. oude stichtingen Peter Muysers; 11.00 nederlandse hoogmis, int. Bertha Rovers bij zondere intentie. i Vrijdag: H.H. Basilius de Grote en Gregorius van Nazianze, bis schoppen en kerkleraren. 9 00 fam. Loonen-Peeters; 19.00 Mien Wis- mans-Laumen Ed Stevens en overl. fam. Stevens-Bertrams. Zaterdag: 9.00 Jozef Bouten en Wim v. d. Munckhof en overl. fam- Petronella Jacoba van Megen; 19.00 Maria Stiphout-Claessens (fam. Claessens) Johan Moorrees, echt genote en kinderen. Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 uur is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leid sters: Mariëtte van Aarssen en Anny Driessen. Ook op Nieuw jaarsdag is om 11.00 uur kinder - chrèche: leidsters Karin Weyers en Astrid van Keeken. Op de eerste vrijdag van janua ri word geen H Communie ge bracht aan de zieken. Op verzoek van „Mensen in noor d caritas neerlandica" wordt in de kollekte van dit weekeinde (27/28 dec.) een ex tra gave gevraagd voor dc vele slachtoffers van de aardbevings ramp in Zuid-Italië. Gaama van harte aanbevolen. Akolietcn: Zaterdag: 19.00 T. de Bruyn en G. de Groot. Zondag: 8.00 Pieter Hermus en Berti Bouten (lezer: M. Janssen); 930 Kees v. d. Helm en John van Bers; 11.00 C. Hendriks en L. Truijcn. Woensdag: 19.00 T. Verbeek en A. Noycns. Donderdag9.30 Mare Linskcns en Bemadette Corzilius; 11.00 A- cn G. Regli. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Ton van Ham en Sandra Wekking. Vrijdag: 19.00 Nicole Schwachö- fer en Colette Teunissen. uw Venrays weekblad Woensdag 24 dec.: 17.00 gelegen heid om te biechten. 20.00 Eerste Kerstviering. 19.45 beginnen de Zangers van St. Frans met kerst liederen. afgewisseld door kerstlie deren door allen samen; 20.00 uur plechtige Kerstmis gezongen door de Zangers van St. Frans. 23-00 u. Tweede Kerstviering. 22.45 beginnen de Zangers van St- Frans met meerstemmige kerstliederen, afge wisseld door kerstliederen met al len samen; 23.00 plechtige Nachtmis gezongen door de Zangers van St. Frans. Donderdag 25 dec.: Eerste Kerst dag. H. Missen: 7.30, 9.00 met kerst liederen; hoogmis 10.15 gezongen door de gemengde zangvereniging Ars Musica. GEEN AVONDMIS. Zondag 28 dec. H. Missen: 7.30, 9 00, 11.45; hoogmis 10.15 gezongen door Crescendo; 18.00 avondmis. Onder alle II. Missen extra koliek- te voor de 5 door aardbeving ge troffen gebieden in Zuid-Italië. Woensdag: Oudejaarsdag, 's Avonds om 7 uur H. Mis om God te dan ken voor het voorbije jaar. Deze H. Mis wordt opgeluisterd door de Zangers van St. Frans. Donderdag: Nieuwjaarsdag. GEEN II- Mis om 8.30! H. Missen: 9.00, 11.45; hoogmis 10.15 gezongen door Crescendo. Geen Avondmis. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Mededelingen: 1 De berichten over de grote aardbevingsramp in Zuid-Italië hebben ons van alle kanten be reikt. Onnoemelijk veel verdriet is er gebracht vanwege de dui zenden doden, gewonden en daklozen. De bisschoppen van ons land nodigen ons uit hulp te bieden via de Stichting Men sen in Nood Caritas Neerlan dica. Deze stichting heeft al be langrijke steun gegeven en ver dere hulp beloofd aan de 5 ge troffen gfibieden. Bij deze stich ting is onze hulp in goede han den. Graag bevelen wij de ex tra kollekte voor dit doel in het weekend van 27 en 28 december bij U aan. Dat is Kerstmis met de daad. U kunt ook persoonlijk overmaken op giro 11.11.22.2 van Mensen in Noord 's Hertogen bosch met vermelding van: „Aardbeving Italië". 2 Einde van het jaar. Allen har telijk dank voor het voldoen van uw gezinsbijdrage over 1980. Was u het vergeten, doet U dat dan nog in de laatste dagen. Wij kunnen uw aller steun be slist niet missen. Misintcnties: Zaterdag: 18.30 Hubertus Clovers. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 tot zekere intentie; 10.15 overl. fam. Slits; 11-45 Mia Ctaessen- Maas: 18.00 Thea Hendriks-v. Els v.w. de buurt). Maandag: 8.00 overl. fam. Am- brosius; 19.00 overl. fam Spring in het Vpld Geurts en Konings Grdaje Custers overl. fam. Ba- ken-Jenniskens. Dinsdag: 8.00 overl. fam. Akker mans-Timmermans; 19.00 Marijke Derks v.w. Derde Orde) Woensdag. 8.00 voor de gelovige zielen; 19.00 Wim Verlijsdonk en Felix f'eters. Donderdag: 7.30 geen H. Mis; 9.00 Zuster Bcnvenuta en fam. Bakker; 10.15 Gerard us Peters en Elisabeth Derks; 11.45 overl. ouders Akker mans-Timmermans Geen avond mis. Vrijdag: 8.00 t.e.v. Pater Pio t.z.i. 19.00 gezinsmis Leonard Kleuskens. Zaterdag: 8.00 t-e.v. de H. Maagd, uit dankbaarheid. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Peter en Martijn Smelt. Zondag: 9.00 Jacq. Smetsers en Hans van Geenen; 10.15 Ricky Douwes en Peter Schoenmaekers 11.45 Arnoud Verhaeg en Hans Kerstjens; 18.00 Willy v. d. Beke- rom en Geert Koppes- Maandag dinsdag, woensdag: 8.00 André Basten en Tonnie Vermeu len. Dinsdag en zaterdag: 8.00 Mar tien Leenders en Johnny Jans-Be- ken. Maandag, dinsdag, vrijdag: 19.00 Mattie Hendriks en Robert Arts. Woensdag, oudejaarsavond: 19.00 Geert Claes en Eric Arts. Donderdag: nieuwjaarsdag: 9.00 Peter en Martijn Smelt; 10.15 Jacq Smetsers en Hans van Geenen; 11.45 Ricky Douwes en Peter Schoenmaekers Woensdag 24 dec.: Kerstnachtvie ringen. 18.00 Gezinsviering. Crèche wordt verzorgd door Miriam Claes sens, Ellen Gerrits. Misintentie dhr. P. Kruysen; 19.30 Gezinsviering. Crèche wordt verzorgd door Iris Kroon, Usha Sanichar. Misintentie: Mevr. H. Hermans; 21.00 Gezongen euch. viering met eigen koor. Mis intentie: overl. ouders en fam. van Treeck-Stoffels en de Lange-Groart 22.00 Gezongen euch. viering met eigen koor. Misintentie: fam. van Mil-Reijnders, grootvader Wolf, Leo en Martien Zegers. Donderdag 25 dec. Eerste Kerst dag. Gezongen euch. viering 11.00 uur. Kindercrèche wordt verzorgd doro Mevr. Cybulski, Ficque van Casteren. Misintentie: Hans v. Die- rendonk. Vrijdag 26 dec.: Tweede Kerst dag. Euch. viering rond de kerst musical om 11.00 uur. Kindercrèche wordt verzorgd door Yvonne Cy bulski, Trudy Vullings. Misintentie: Frits Terstiroote. Zaterdag 27 dec.: Euch. viering om 19.00 uur. Geen crèche. Mis intentie: Leo Zegers. Zondag 28 dec.: Gezongen euch. viering om 10.00 uur. Kindercrèche wordt verzorgd door Lydia v. d. Bosch, Irmgard KoL Misintentie: Wim v. d. Munckhof en overl. fam. Feest van de H. Familie, Jezus, Maria en Jozef. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. ouders Emiel Beerkens en Gertruda Pelzer voor overl. Peter Bïsschops voor overl. familie Kappel-Ewalts- Samen zingen we kerstliederen. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Pierre Thijssen; 9.00 voor overl. ouders Voermans-Leijssen; 10.00 u. hoogmis voor overl. Johan Clephas en overl. familie Hannen. Neder landse gezangen met het kerkelijk zangkoor- 11.30 leesmis voor overl. ouders Kusters-Ewalts voor overl. Rombout Appels; 18.30 avondmis voor overt, familie Madou-v. d. Eisen. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. familie Rutten-Rutten; 19.00 avond-/ mis voor overl. Martinus Jacobs tot het verkrijgen van voorspoe dige beterschap t-e.v. de H. Gerar- dus en H. Antonius. Dinsdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (F); 19.00 avondmis voor overl. Cisca Huijs tot voorspoedi ge genezing (Th.). De geschiedenis van het St. Oda- kapelietje in de Hoenderstraat is feitelijk ook de geschiedenis van St. Oda zelf. Een geschiedenis van een Koningsdochter uit Schotland, die met blindheid geslagen werd, toen men haar wilde uithuwelij ken; die op het graf van St. Lam- bertus te Luik van haar blindheid genas, en die als dank de gelofte van kuisheid aflegde. Die gelofte was duidelijk tegen de zin van haar ouders en zij zag zich ge noodzaakt het ouderlijke kasteel te ontvluchten. Volgens 'n legende uit de 16e eeuw zou ze enige jaren in Venray ge woond hebben, op de plek van het voormalige klooster Jerusalem. Uit Venray zou zij naar Weert en weer later naar St. Oedenrode getrokken zijn. In het jaar 726 is zij in St. Oedenrode gestorven. Bij haar vertrek uit Venray zou zij op de later geheten Molenklef of Bosscher Molen nog 'n blik gewor pen hébben op Venray en gebeden hebben dat Venray nooit verwoest of verbrand zou worden en ge spaard zou blijven van pest en hongersnood. Volgens andere "ge schiedschrijvers1' zou St. Oda daar ook voorspeld hebben dat Venray gebrek zou krijgen aan eikenhout en wijze raad Hoe het ook zij, op die plek la ter ook wel „omsiendeberg" ge noemd werd een kruis ter her denking opgericht. Later kwam er een kapelletje waarin een zestien de eeuws houten beeldje van 62 cm hoogte werd opgesteld. De verering van St. Oda heeft 'n grote bloeiperiode doorgemaakt. In 1926, bij het 12e eeuwfeest van haar overlijden, werd er in het hui dige Gemmadal een groots open luchtspel gehouden, waarin het le ven van St. Oda op grandioze wij ze vertolkt werd. En 20 jaar later, in 1947 werd opnieuw en bijna op dezelfde plek weer een openlucht spel opgevoerd over „Oda de Ko ningsdochter". En ook toen was het succes zeer groot. St. Oda werd hier o.m. aange roepen voor de bekering van Ne derland en voor genezing van oog ziekten. In de oorlog was het ka pelletje een vaste plaats van gebed om bespaard te blijven van het alles vernietigende oorlogsgeweld. Men zag in St. Oda de schutsheili ge van Venray Woensdag: 8,00 leesmis voor de levende en overl. familieleden van de familie de Haart-Creemers; 19-00 Plechtige viering van Oudejaars avond om God te danken voor alle weldaden van het afgelopen jaar en om Gods Zegen te vragen voor het nieuwe jaar. Gezangen met het kinderkoor de Vredesklokjes. In tenties: voor overl. Piet Vermeft- foort voor overl. Petroneila van Eals-Brouwers (buurt). Donderdag: Nieuwjaarsdag. Hoog feest van de H. Maria Moeder van God en Dag van de Vrede. 8.00 u. leesmis voor overl familie Wien- tjes; 9.00 leesmis voor overl. fam. van Gerven-van Rhijn; 10.00 Hoog mis voor overl. Theo Bom. Neder landse gezangen met het kerkelijk zangkoor; 11.30 leesmis voor overl. Jan Barents (familie). Geen avond mis. Vrijdag: H.H Basilius de Grote en Gregorius van Nazianze, bis schoppen en kerkleraren Eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart. 8.00 leesmis voor overl. familie Thielen-Hendriks; 14.00 plechtige huwelijksinzegening en eucharistie viering voor het bruidspaar Baltus- sen-van Cuijck; 19.00 avondmis voor overl. familie Straatman-van Els. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl- Lcuis Pouwels en_ Wilhelmina v. d. Munckhof. Mededelingen: 1. Zondag onder de mis van half 12 kleutercrêche in de kleuter school vlak bü de kerk. Leid ster: Mario Rouvroye Donder dag onder de mis van half 12: Leidsters Christel VersleUen en Jolanda van Nies. 2. Nog even de tijden van de diensten met Kerstmis: Woens dagavond 7, 9 en 11 uur; don derdag om 8, 9, 10, 11.30 en 18.30 uur- 3. Het kerkbestuur, de parochie raadsleden en de geestelijken van de Vredeskerk wensen allen een Gezegend Nieuwjaar. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 C. v. d. Brand, R. Aben; 9.00 M. Willemse, M. Jansen; 10.00 Th- Houwen, A. Millen, Th. Urselman; 11.30 J. Dommeck, C. de Bruyn; 18.30 M. Fijneman, G. Krij- nen. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 S. Rongen, R- Barents; 19.00 W. Aben, H. Boom. Donderdag: 8.00 C. v. d. Brand, R. Aben; 9.00 J. de Bruyn, M Wil lemse; 10.00 R. Beerkens, M. Jans sen, A. Millen; 11.30 J. Dommeok, C. de Bruyn- Vrijdag, zaterdag: 8.00 F. Vercau- teren, P. Aras; 19.00 R. Clephas, B. Verstegen. Kerkdiensten tijdens de feest dagen. Vanavond 24 december om half elf Kerslnachtdienst in de aula van Den Hoebert aart de Westsiftgel. Extra-kollekte voor Evangelisatie in Nederland. Eerste Kerstdag. Om tien uur Kerstmorgendienst. Extra-kollekte voor het Instituut Kerk en Wereld. Predikant in beide diensten is Drs. J. Heine- Om vier uur Gezins kerstfeest. Tweede Kerstdag geen dienst. Zendag 28 december gaat voor Ds. E. Postma emeritus-predikant te Heyen. Oudejaarsavonddienst om half acht waarin jaarlijkse oudejaars- kollekte. Nieuwjaarsmorgen geen dienst. Het kapelletje is in 1949 en 1961 uitstekend gerestaureerd en ver nieuwd in z'n huidige vorm. Het zag er dan ook prachtig uit in te genstelling tot vandaag aan de dag, nu er allerlei rommel naar binnen gewaaid en gegooid is. In juli 1967 kreeg Venray en. St. Oda in de Nederlandse pers grote aandacht, omdat het St- Odabeeld uit de kapel gestolen was. Het was in die tijd al meerdere malen voor gekomen, dat uit Limburgse- kapel len beöldjes werden weggehaald, corpussen van kruisen verdwenen en zelfs in kerken diefstallen plaats hadden. Wellicht is de uitvoerige publiciteit rond die diefstal mede oorzaak geweest dat het beeld nog teruggevonden is. De dief zal waar schijnlijk het beeld niet meer heb ben durven verkopen, en heeft er zich vpn af gemaakt, door het in een jute zak achter te laten in een trein van Zwolle naar Eindhoven. In het depot van gevonden voor werpen stond de zak met inhoud al klaar om naar Utrecht gezonden te worden, toen men een label ont dekte met het opschrift „Peel en Maas. Hoofdstraat, Venray". De ontknoping was toen nog maar 'n kleinigheid. B. Kruysen van de Geschied- en Oudheidkundige Kring mocht hetbeeld in ontvangst ne men en naar Venray terugbrengen. Deze diefstal is feitelijk wel aan leiding geworden om de vele kost bare beeldjes uit onze Venrayse veldkapellen veilig te stellen. Rank Xerox stelde vervolgens een fonds ter beschikking om die oude beeld jes te copiëren en deze „na-maak" in de kapellen te plaatsen. Piet Clephas heeft er een tiental ge maakt toch nog te weinig maar op een enkele uitzondering na zijn ze niet in de kapellen ge plaatst In november 1969 werd St. Oda van de kerkelijke kalender „afge voerd" en in diezelfde maand bracht Deken A. Loonen het geloof in Gods Lieve Heilige aan het wankelen toen hij sprak over Sint Oda, die wellicht nooit in Venray was geweestTer illustratie van een soort vermetel vertrouwen, herinnerde de deken er aan hoe men onder de oorlog de bescher ming van St. Oda had ingeroepen, mede voor het behoud van de kerk. Maar tegen het einde van de oor log was de Grote Kerk een grote puinhoop. Woensdag: 9-00 tot bijzondere in tentie; 19.30 Kerst gezinsviering (Jongerenkoor en Jeugdorkest Voor onze kinderen uit dankbaarheid tot bijzondere intentie. 22.00 uur Nachtmis (Gemengd Koor en Har monie). Overl .ouders Tijssen-Pee- ters Toon Derickx Alberdina Regina Linskens-Claessens Toon Kleuskens Piet Dupont Sjeng Potten. Donderdag: Eerste Kerstdag. 10.00 overl. ouders v. d. Berg-Philipsen Toon van Cuijck en overl- ouders overl. fam. Vennekens-Verschu ren tot bijzondere intentie (Jon gerenkoor); 11.00 Piet Rutten (v.w. de familie Rutten) (Gem. Koor). Vrijdag: Tweede Kerstdag. 8.30 overl. fam. Stappers, Nel Arts en Chrs van Aarssen; 1000 Broeder Drabbels (Gem. Koor). Zaterdag: 19.00 overl. fam. Min- Verbeek Antoon Tacken en Wil- helmitia Janssen. Zondag 28 dec.: 8.30 Piet Rutten v.w neven en nichten); 10.00 Pierre Jacobs, Jan Hulsman en Martien Moorrees (Gem. Koor). Maandag: 9.00 Theo Camps en Anna Verhoeven. Dinsdag: 9.00 Toon van Cuijck en overl. ouders. Woensdag: 9.00 overL fam- Ven- nekens-Verschuren. Oudejaarsavond: 19.00 uit dank baarheid voor alle goede gaven van het jaar 1980 (Jongerenkoor). Donderdag: Nieuwjaarsdag. 8.30 tot bijzondere intentie; 10.00 uur voor de overledenen van hen die offerden met Allerzielen (Gem. Koor). Vrijdag: eerste vrüdag van de maand- 9.00 overl. fam. Vennekens- Verechuren. Zaterdag: 199.00 overL fam. Stap pers, Nel Arts en Chris van Aars sen. Woensdag 24 dec. Vigilie van Kerstmis: Om 9 uur wordt de Kerstcommunie naar de zieken ge bracht. Van 11 tot 12 uur biecht gelegenheid; van 18 tot 18.45 uur biechtgelegenheid. 19 uur eerste Nachtmis: verzorgd door de kinde ren van de basisschool met mede werking van ons kinderkoor. Daar om worden de ouders met hun kin deren in deze Nachtmis verwacht, int. Jos Driessen koll.); Mathijs Geurts (fam.); 21-00 uur Tweede Nachtmis: verzorgd door ons da mes- en herenkoor. Om 20.30 uur zal de kerk open zijn om met el kaar kerstliederen te zingen. Int. overl. ouders Hesen-Heiligers, overl. ouders Tielen-Verstappen; overl. fam. v. d. Pasch-Jeurissen; Jan Ne- lissen; overl fam. Houwen-Derks overl. ouders (B.)uit dankbaar heid; Mathias Duijf. Donderdag 25 dec. Hoogfeest van Kerstmis. De H. Mis van 8.30 uur valt uit. 10 uur Hgm. verzorgd door ons Herenkoor met medewer king van onze fanfare „Ons Genoe gen Int. gest. Hgm. Jan Duijkers en Petronella van Dijck; Martinus v. Rijswijek, Gertruda v. d. Ven. Vrijdag 26 dec. Tweede Kerstdag. H- Stefanus. 8.30 lsm. voor de pa rochie; 10 uur Hgm. tot zekere in tentie (C.)., Jos Driessen (koll.); Mathijs Geurts (koll.). Zaterdag 27 dec.: H. Johannes, Apostel en Evangelist. 19.00 zon dagsdienst: maandd. Martien Hub Bots; maandd. Jos Driessen; gest. Hgm. fam. Vogelzang-Swinkels (kinderkoor). Zondag 28 dec. H. Familie, Jezus, Maria, Jozef. 8.30 lsm. voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie; 10 uur Hgm- Mathijs Geurts (koll.); gest. Hgm. Christ. Heiligers, Johanna H. Voermans. Dinsdag 30 dec. 6e dag onder het oktaaf van Kerstmis. 8 uur lsm. tot zekere intentie (L.). Woensdag 31 dec-: H. Silvester I: Oude Jaar. 19.00 Oudejaarsavond viering, verzorgd door ons Dames- en Herenkoor. Hgm. uit dankbaar heid voor het afgelopen jaar 1980; voor zegen in een gezin (P.); gest. Jos Verstappen, Antoinette Smits en Antonius Verstappen; Mathijs Geurts (fam.); Jos Driessen (koll.). Na deze H. Mis zal het Te Deum worden gezongen om God te dan ken voor al de zegen die wij het afgelopen jaar hebben ontvangen. Donderdag 1 jan- 1981. Oktaaf van Kerstmis: H. Maria, Moeder van God: Nieuwjaar 1981. 8.30 geen H. Mis. Dag van vrede. 10.00 Hgm. int. om zegen over het jaar 1981, overl. ouders B. Vrüdag 2 jan-: H.H. Basilius de Grote en Gregorius van Nazianze: eerste vrijdag van de maand: Geen H. Communie naar de zieken. 19 u. gest Hgm, fam. Baeten-Jeurissen. Zaterdag 3 jan. H. Genoveva: 19 uur zondagsdienst: Mathijs Geurts (fam.); gest .Hgm- Henricus Hei dens; voor de levende en overleden leden van de voetbalvereniging DIS (Dameskoor). Woensdag: 's Morgens geen H. Mis. Om 21.00 Kerstnachtmis met meerstemmige zang. Een kwartier vóór de H Mis worden er kerst liederen gezongen. Misintentie: jrd. voor de eerw. Pastoor J. Arts. Donderdag: Hoogfeest van Kerst mis. 8,00 H. Mis met zang door de kinderen. Misint. overleden familie Luykx; 10.00 overl- fam. Duykers- Wdsmans, Vrijdag: Tweede Kerstdag. Om 9.00 uur ter ere van O.L. Vrouw (K.). Om 11.00 uur Kerstconcert in de kerk. Bij deze gelegenheid zal het kerkelijk zangkoor haar vaan del overdragen aan onze Fanfare. Tevens zegening van dit vaandel door de pastoor- Zaterdag: 19.00 ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Zondag: 800 voor overl. ouders H. v. d. Paschv. d- Homberg; 10.00 Maandag: 19.00 overl. fam. Tie- Matthias Vollenberg. len-Thielen-Smits. Dinsdag: 8.00 overl- fam. Cleven. Woensdag: 19.00 (avondmis) overl. fam. Geil ings-Verhoeven. Tevens om God te danken voor ontvangen weldaden iin het voorbije jaar. Donderdag: Nieuwjaar. 10.00 u. overl. fam van Kuyck-Verrijdt. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. Misint. overl. fam. Gooren- Donghs. Zaterdag: 19.00 jrd. voor Harry van Kuyck. Woensdag: Kerstviering- 19.30 Ge zinsmis v. Otto Stevens Harry Manders (vanw. fam. Arts); 22.00 Nachtmis v. Jean Löenen Pet. Joh. Arts en Maria Poels. Donderdag: Feest van Kerstmis - Christus' geboorte. 10.00 hgm. als gest- jrd. voor Petronella Litjens Harry Asselberghs11.15 lsm. voor Teng Manders en overl. fam. Man-* ders-Hendrikx maandd. v. Helm Claessens. Vrijdag: Tweede Kerstdag. 8.00 lsm. v. Peter J- Loonen-Rongen maandd. voor Ine Janssen; 10.00 u. hgm. v. Josef en Gerrit Clae^Sens Anna Bouten (vanw. de buurt); 11.15 lsm. v. Gerard Thijssen lsm- v. overl. fam. Willems-v. d Munck hof. Zaterdag: 19.00 lsm. als weekd- voor Anna Bouten lsm. v. Helm Claessens. Zondag: 8.00 leesmis tot bijzon dere intentie (N-N.) lsm. v. Ja coba Vogelsangs-Botdén (vanw. de buurt); 10.00 hgm. als jrd. voor Piet Vullings t.e.v. H. Apollonia en H. Hart; 11.15 weekd- v. Maria Loonen-Scheffers lsm. tot bijz. intentie (L-L). Maandag: 19.00 ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand (M.) lsm. v- Theod. Bouten en echtgen. en Gerrit en Anna Bouten. Dinsdag: 19.00 lsm. v. Gertruda Jenniskens-Droesen weekd. voor Jacoba VogelsangsBotden. Donderdag: Nieuwjaar. 8 00 lsm. voor Anna Bouten (W) maandd. v. overl. ouders Martens-Smedts en Henri Martens; 10.00 hgm. als gest. jrd. voor pater Loenen gest. jrd. voor Gerard Lucassen; 1115 mnd. voor Helm Claessens lsm. voor Harry Manders (vanw. van Megen- straat). Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 18.30 lsm. voor Harry Man ders maandd. v. Herman van Leipsig; 19.00 lsm. uit dankbaar heid (P) lsm. voor Anna Bouten (vanw. de buurt). Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten maandd. v. Jozef en Ger rit Claessens. Misdienaars: 19.00 Olaf Terpstra Akolieten: za. 19.00 W. v. Meyel en H. van Rhee; zo. 8 uur Tj. Jen- niskens; 10.00 Th. van Kempen, F- van Ba vel en R. Duijkers; 11,15 R. Kuenen en Tw. Hegger. Nieuwjaar: 8.00 J. Janssen; 10.00 M en T. Heesen en W. Heidens; 11.15 W. Emonts en L. Peeters. Woensdag: 's morgens geen H. Mis. 23.00 Nachtmis tot int. van alle levende en overleden paro chianen. Opgeluisterd door het Ge mengd Koor VIVACE. Donderdag: Eerste Kerstdag- 10.00 H. Mis voor Gonda Baghus (zang koor); 11.30 jgt. voor Gerrit van Dijck (kinderkoor). Vrijdag: Tweede Kerstdag. 9.00 H. Mis voor Peter Johannes Phi- lipsen; 10.00 H. Mis voor Jan Jas pers. Zaterdag: 19.00 H- Mis voor Toon Marcellis namens de Carnavalsver eniging. Woensdag: Vigilie van Kerstmis. 830 H. Mis voor Wiel de Rijck; 7.00 's avonds Kerstviering voor de kinderen liefst zoveel mogelijk kin deren. Intentie voor de parochie. Donderdag: Kerstmis. 12.00 Mid- dernachtmis: plechtige meerstem mige Mis voor de intentie van de parochiegemeenschap. Vóór de nachtmis, vanaf 11.15 Kerstmuziek en volkszang. 10.00 uur in de mor gen Gregoriaanse Mis „Puer Na- tus" voor overleden ouders van Osch-Janssen; 11.30 voor Margare- tha Emonts. Mis met begeleiding door de kapel- Vrijdag: 2e Kerstdag, feest van St. Stephanus. 8.30 H. Mis voor Johanna Pubben-Janssen; 10.00 uur Hoogmis voor Wiel de Rijck; 11.15 Kerstconcert in de kerk. Voor de genen die de 10.00 Mis bijwoonden, gelegenheid voor een kop koffie in het Jeugdhuis. Zaterdag: 7 uur gez. Mis voor Pierre Zwitserlood. Woensdag: 10 uur 's avonds tot int van M. Janssen,. Donderdag: 10 uur tot int. van fam. Peeters. Vrijdag: 10 uur tot int. van fam. Claessens. Zaterdag: 19 uur voor bijz. nt. fam. Derikx. Zondag: 10 uur tot int. van fam. v. d- Cruysen. Maandag: 8 uur v. overl. fam. Poels-Duykers. Dinsdag: 8 uur ter ere van St. Antonius voor zieke moeder. Woensdag: 8 uur tot int. van fam. van Helvodrt. Donderdag10 uur Hoogmis voor de parochie- Vrijdag Eerste vrijdag van de maand. 8 uur tot int. van fam. Derikx. Zaterdag: 19 uur v. overl. ouders Poels-Geurts en dochter. Zondag 28 dec. zondag onder het octaaf van Kerstmis. Feest van de H. Familie. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. zal. Gerardus Smits en echtg. Zondag: 9.45 Hgm. zal. Martinus van Staveren en echtg; 11.15 voor lev. en overl. leden Stille Omgang- Maandag: 8 uur lsm. zal. Sef Linders en overl. ouders. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Wim v. d. Goor- Woensdag: 8 uur H. Mis uit dank voor weldaden afgelopen jaar; Oudejaarsavond 's avonds om 7 u. Hgm. uit dank fam. Burgers. Nieuwjaar: 10.30 Hoogmis zal. Ber van Ooi en zoon Wim. bijz. H. Mis ter ere van H. Hart. Zaterdag: Priesterzaterdag. Om 8 uur lsm. voor Priesterroepingen; 's avonds o m7 uur Hgm. int. goe de toekomst voor onze kinderen. Akolieten: C. Classens, H- Geurts en Tw. Jacobs. Misdienaars: Geurts en van Don gen. Woensdag: 8 uur H. Mis voor Toon Huisman van vrienden; 22 u. r Nachtmis van Kerstmis voor de le vende overl- leden van de familie Rutten. Misdienaars van de Nacht mis: Geert Poels Willy van Well, Johnny en Marco van Kempen, Berrie Fleuren en Martien Jennis- kens. Donderdag: Kerstmis, Geboorte van de Heer. 8 uur H. Mis voor Gina Droesen; 10 uur Hoogmis voor overl. vader Sef Janssen. Misdie naars van de Hoogmis: Leon Jans sen, Johnny Rongen, Mark Koo nings. Aron Voermans, André Swin- kels en Jos Geurts. Om 3 uur Lof. Misdienaars van het Lof: Joop Drabbels en Wilbert Claessens. Vrijdag: H. Stefanus, eerste mar telaar: tweede Kerstdag. 8 uur H- Mis voor de overleden familieleden Janssen-Peters; 10 uur Hoogmis voor de overleden ouders en fami lieleden Kerkhof-Vermeulen. Mis dienaars van de Hoogmis: Johnny Claessens Maurice Engbersen, Geert Poels, Willy van Well, Johnny en Marco van Kempen. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Lien Peeters-Janssen. H. Familie Jezus, Maria, Jozef. Zondag onder het oktaaf van Kerstmis, 28 dec. 1980. Zondag: 8 uur H. Mis voor Mar tinus Peeters en Johanna Gerrits; 10 uur Hoogmis: gesticht gezongen jaargetijde voor Jacoba Michels-Ja- cobs. Akolieten: Jan Droesen en Henk Drabbels- Misdienaars van de week: Berrie Fleuren en Martien JenniSkens Kerkdeurkollekte voor steun aan de mensen in het aardbevingsge- bied van Zuid-Italië Maandag: 8 uur H Mis uit dank baarheid voor Oma Gïelens Dinsdag: 8 uur H Mis voor Sjef Wd'llems Woensdag: 8 uur H Mis voor Toon Huisman van vrienden; 19.30 Avondmis t.'b.i. Donderdag: Oktaafdag van Kerst mis: H. Maria, Moeder van God (Nieuwjaarsdag). 8 uur H. Mis voor het rectoraat. Misdienaars van de Hoogmis: Joop Drabbels Wilbert Claassens Leon Janssen, Johnny Rongen, Mark Koonings en Aron Voermans. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.45 H- Mis voor de over leden familieleden Geurts-Gellings. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Lten Peteers-Janssen. Woensdag: 8.45 H. Mis ter ere van de H. Jozef, fam. Weerden burg; 10.45 Voorbereidng van de Nachtmis; 11.00 Plechtige Nacht mis int. Jan Logtens en fam. en Jan Rouwens. Donderdag: Hoogfeest van Kerst mis. 8.30 H. Mis te Holthees voor Antoon Linssen; 10.00 Hoogmis voor vader en zoon van Dijk, voor John van Veghel. Vrijdag: 2e Kerstdag. 8.30 H. Mis te Holthees v.b.i.; 10 00 Hoogmis voor welzijn van de parochie, op geluisterd door onze fanfare. Zaterdag 27 dec. 19.00 Avondmis voor onze overledenen en fam. Weerdenburg. Zondag: 8.30 H- Mis te Holthees voor bijz. int.; 10.00 Hoogmis voor alle overledenen van het Rectoraat. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor alle pelgrims van St- Jozef. Woensdag: 8.45 H. Mis ter ere van H. Jozef voor fam. Weerden burg en Harrie Weertz; 19.00 uur Avdonmis om God te bedanken voor al zijn weldaden van goed heid, liefde en trouw in het afge lopen jaar 1980. .Donderdag: NIEUWJAARSDAG. 8.30 H. Mis te Holthees uit dank baarheid en zegen over 'het nieuwe jaar; 10.00 Hoogmis voor het wel zijn van ons rectoraat en tot zegen over het nieuwe jaar en voor Jan Logtens en fam- Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. het heilig Hart. Eerste vrijdag, zieken communie. NOT1CIAS RELIGIOSAS El JUEVES proximo, el dia 25 de diciembre, a las once y cuarto, en nuestra capilla, Overloonseweg 2, celebraremos la NAVIDAD de nuestro Senor con Misa solemne; los ninos cantaran villancicos. Des- pués de la Misa reunion en la salita del convento. En la iglesia parequial de Geysteren el Padre Juan celebrara la Misa de gallo a media noche; si hay Espanoles que quieren asistir en esta Misa de gal lo en Geysteren, el Padre Juan ya les invita en el desayuno en su casa después de esta de gallo en Geysteren. El domingo el dia 28 de diciembre también Misa en Castel- lano en nuestra capilla, Overloon seweg 2- Feilices pascuas y próspero ano nuevo para TODOS y hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES Le celebración de la fiesta navi- dena en El Centro, el sabado, fué muy apreciada por la asistencia nuemorsa. Sigue el programa en El Centro aunque algunos de los nues- tros estan de vacaciones. Hasta la vista! tsmm i I Hls zakkenrollers er zo uitzagen, wist je precies wanneer je op moest ietten.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 11