VERENIGINGSNIEUWS év nmnEsiv VENRAY 30 jaar geleden UTERPENIEDWS JUMMERSELO >NJ Venray IN cav2Tmc 27mt FoxHunter Jeugdcentrum I.V.N. Venrays Mannenkoor j St. Pe\^S PEEL EN MAAS RIKKEN IN LEUNEN NIEUWE LEDEN BIJ DE ZANGERS VAN ST. FRANS Limburgse Katholieke INVAUDENBQND OUD PAPIER Reünie van vijftigjarigen in Venray ihterrrtiorrl A.s. donderdag 4 dec. om 20.00 u. ^frepetitie voor het gehele koor. L A.s. donderdag 11 dec. om 19.30 epetitie Ln de Paterskerk met de ezamenlijke Venrayse koren i.v.m. kerstconcert. Hierna nog een kor- repetitie in De Burggraaf. Woensdag 17 dec. opluistering kerstavond in den Kerkdijk. Aan vang 19.30 uur. Verzamelen in uni form aldaar om 19.15 uur. Zaterdag 20 dec. om 20.00 Kerst concert in Paterskerk. Idem op zon- dag 21 dec. om 16.00 uur. 25 dec. opluistering kerstmis in de Petrus Bandenkerk, aanvang 11 uur v.m. 1 januari Nieuwjaarsreceptie in de ic Burggraaf. Hef koor: a.s. zondag 11.30 uur re- gj petitie. Afmelden Hofkoor bij Th. Jans en. tel. 81079. Afmelden V.M.K. bij H. Gommans •1. 82687 of de Burggraaf, tel. 81244. I cl J1 Donderdag 4 december: 19.30 repetitie harmonieorkest Zondag 7 december: Zondagochtendconcert in schouw burg. Bijeenkomst om kwart over elf in foyer. Uniform: wit hemd i zwarte vlinderdas. tooderdag 11 december: 19.30 repetitie harmonieorkest. AGENDA Vrijdag 12 december: serenade b.g.v. huwelijk Martien Janssen. Zaterdag 13 december: concert te Wanssum. «{Zondag 14 december: uitwisselingsconcert met Horst en Blerick te Horst, 's avonds, ^faterdag 24 jan. '81: nd Prinsenproklamatie. nó LEEKIJNGKNOPLEIDING: ^Donderdag 4 december: 18.30 repetitie jeugdorkest in Pcrdstal. Zondag 7 december: zondagochtendconcert in schouw burg: bijeenkomst om kwart over elf in foyer. Donderdag 11 december: 18.30 repetitie jeugdorkest. Individuele repetities volgens af- spraak met uw leraar voorlopig in Gonanxhof. DRUMBAND: D u: Zendag 7 december: géén repetitie i.v.m. zondagoch tendconcert. Vrijdag 12 december: D serenade huwelijk Martiicn Jans sen. Zondag 14 december: 10.30 repetitie. u3Zondag 25 jan. 1981: optreden in Wanssum. Afmelden harmonieorkest bij dc aerctaris - telefoon 80225, jeugdle- Jen bij do heer Racdts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els. tel. "18682-1. Telefoon clubgebouw: 82515. he Denken wij ook nog aan de oud- ipier-aktic .Breng donderdagavond nw oud papier mee. Zaterdags is dc opslagruimte ge opend van 11 tot 12 uur. Agenda: Vrijisg 5 december: GEEN repetitie i.vjn. SinteTklaas- avond. Maandag 8 december: 18.30 alleen voor de alten Dinsdag 9 december: 18.30 alleen voor de sopranen Woensdag 10 december: 18.30 „vrije repetitie'1 mest aan sluitend om 19.15 uur spelavond. Donderdag 11 december: 19.30 repetitie voor het kerstcon cert in de Paterskerk. :ntuele afmeldingen: secretariaat ►traat 104. tel. 81690. Rijbeurten Blitterswijck: Donderdag 11 dec.: hr. Jacobs, Au badestraat 16 Venray. Algemeen. We hebben een druk weekend adh- ter ons liggen. Het optreden in Pan- ningen was hartverwarmend. Een goede opkomst en een goede uitvoe ring ondanks de warmte en de slechte akoustiek. De opkomst zon dag was opnieuw goed en er werd Uitstekend gezongen. We wensen onze zangers een pret- tige Sinterklaasavond toe. Vrijdag 5 december: Vanavond zijn we gesloten i.v.m. pakjesavond. Volgende week vrijdag kunnen jodide weer bij ons terecht voor een avond vol goede muziek. Zaterdag 6 dec.: Geopend van 8 tot half 1, voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zondag 7 dec.: Geopend van 8 tot 12 uur voor Iedereen van 15 jaar en ouder. Verleden week vermeldden wij de nieuwe benaming van het Jacht hoorn- en T rompettenkorps „St. Petrus Banden". Hierbij werd ver meld. dat de nieuwe roepnaam zou worden: „Showorkest St. Petrus Banden". Dit moert echter zijn: „Showkorps St. Petrus Banden1'. DAMESKOOR Woensdag 10 dec. repetitie om 20.00 uur voor het hele koor in de school „De Essel". Donderdag 11 dec. om 19.30 uur repetitie met de andere Venrayse koren, voor de komende Kerstcon certen in de Paterskerk. Woensdag 17 dec. om 20.00 uur onze jaarlijkse kerstviering in de school „De Essel". Vooraf een korte repetitie. Zaterdag 20 dec. om 20.00 uur en zendag 21 dec. om 16.00 uur in de Paterskerk de jaarlijkse Kerstconn- certen, tesamen met de andere Ven rayse koren. In uniform! Donderdag 25 dec. (Eerste Kerst dag) zingen we om 11.30 uur tijdens de Mis in de Vredeskerk. Vóór op het priesterkoor, m uniform. Vrijdag 26 dec. (Tweede Kerstdag) zingen we om 10.00 uur de hoogmis in de kapel van het Ziekenhuis; eveneens in uniform. Zaterdag 27 dec. zingen we om 19.00 tijdens de avondmis in Het Schuttersveld; in uniform. Woensdag 24 dec. en 31 dec. geen repetities. Woensdag 7 jan. 1981 zingen tij dens de avondmis van 19.00 uur in Het Schuttersveld voor de Derde Orde; in uniform. Dames, knipt U deze concertka lender uit! En weest U steeds tijdig aanwezig. Als U verhinderd bent, meldt U zich dan af bij mevr. v.d. Waerden, tel. 83659, of bij mevr. v. d. Bekerom tel. 83332. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zondag 7 december: 10.30 Tenoren en Bassen; 11.00 het hele koor Maandag 8 december: 19.00 Sopranen Dinsdag 9 december: 19.00 Alten. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdag 5 december: Geen repetitie. Vrijdag 12 december: 18.45 Gezamenlijke repetitie. „SALTARELLO" Zaterdag 6 december: 16.30 Repetitie i.v.m. Kerstmis. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad DISCOTHEEK SURPRISE IN FREE WHEELIN Met grote trots is Free Wheelin er in geslaagd iets unieks voor de Lim burgse contreien te organiseren. Aanstaande zaterdag zal namelijk in plaats van doorgaans jeugdige disck-jockey's een hoogbejaarde grijsaard uit het zonnnige zuiden plaats nemen achter de microfoon en de draaitafels. Da.t deze grijze wijze als jockey (ruiter dus) reeds de nodige erva ring achter de rug heeft bewijzen zijn jaarlijks terugkerende nach telijke ritten te paard over de ne- derlandse daken. Voor deze avond heeft hij zijn zwarte roadies opdracht gegeven, een speciale spaanse drive-ip disco theek in de nieuwbouw van Free Wheelin te plaatsen om aldaar blijk te geven van zijn gevoel van ritme en hedendaagse popmuziek. Hij zal dan, uiteraard gesteund door enkele pedros, de algehele pre sentatie van deze discoavond voor zijn rekening nemen. Volgens goed gebruik zal de oude Spanjaard gekleed gaan in een rood wit tenue en zullen op deze avond voor zijn rekening de meest uiteen lopende kado's aan een aantal be zoekers weggegeven worden. Op welke wijze dit gaat gebeuren blijft voorlopig nog een verrassing. Omdat hij ons een geweldige af scheidsavond beloofd heeft, raden we iedereen* aan a:s. zaterdag om acht uur in de nieuwbouw van de soos aanwezig te zijn. Het belooft een grandioze show te worden met vele verrassingen en nog meer muziek. Iets wat geen en kele disco-freak mag missen. Jullie zijn allemaal van harte wel kom. Tot ziens, Sint en zijn Pieten VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Dinsdag 9 december: 19.30 repetitie voor de tenoren; om 20.00 voor het helle koor, met be geleiding van dhr. v. d. Tillaart. Woensdag 10 december: vanaf 9.00 uur tot donderdag 11 december 14.00 uur kunt u weer oud papier deponeren in de con tainer, staande Houten Hoek 6. Donderdag 11 december: 19.30 repetitie met de gezamen lijke koren van Venray in ver band met de Kerstconcerten. Zondag 14 december: 16.00 adventsconcert in de Grgte Kerk. De blokfluitgroep o.l.v. mej. Thijssen zal haar medewerking verlenen. Dinsdag 16 december: 19.30 repetitie voor de bassen; om 20.00 uur voor het hele koor in 't Befke. Kleuterschool, Dr. Poels straat. Zaterdag 20 december: 20.00 Kerstconcert met de geza menlijke koren van Venray in de Paterskerk. Zondag 21 december: 16.00 eveneens Kerstconcert met de gezamenlijke koren. Eerste Kerstdag: 10.00 zingen we Kerstliederen in de Paterskerk, aansluitend 10.15 opluistering eucharistieviering. Tweede Kerstdag: 9.45 zingen we Kerstliederen in de Kapel van St. Anna, aansluitend 10.00 opluistering eucharistievie ring. Zaterdag 3 januari: Concert de Kruuze, Leunseweg. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bijdhr. J. Steijlen, Kolk- weg 3 of Mw. W. Mariders-'Weijers, (Oranjestraat -7, tel. respectivelyk 81221 of 86159. Lourdescomité afd. Venray BEDANKT, HENGELAARS Zaterdag j.l. organiseerde H.S.V. De Roerdomp Venray een koppel wedstrijd ten bate van het Lourdes comité Venray. Ondanks het zeer slechte weer gaven toch nog 80 wed strijdvissers acte de presence, het geen voor de organiserende vereni ging als voor de Lourdes-medewer- kers een flinke meevaller was. De Roerdomp bewees tevens een goede organisator te zijn, want alles klop te tot op de minuut. Uiteraard ging de erwtensoep er goed in met dit gure weer. En dat er bovendien nog een mooi bedrag over bleef voor het Lourdes Liefdewerk, was mooi meegenomen. Onze hartelijke dank voor de goede organisatie, prettige samenwerking en gul gebaar aan bestuur en leden van De Roerdomp, maar ook aan die 40 koppels, die de koude trotseerden voor het goede doel. Mogen de goede kontakten die gelegd zijn, nog lang bewaard blijven. FOTO'S De onlangs bestelde foto's zijn ge reed. Ze worden thans uitgezocht en verzameld, zodat U die binnen kort kunt thuis verwachten. Wij wensen al onze medewerkers/ sters een heel fijne sintenklaas- avond. Hallo, jullie daar! Let op, hieronder volgt het com plete december-overzicht van dis co-avonden, verzorgd door disco theek „Perly11. Zaterdag 6 december, dus a.s. za terdag al, zijn we in jeugdclub De Springplank in de witte gebouwen achter het politiebureau, vanaf 19.00 uur. Zaterdag 13 december in het Brukske. Van 19.00 tot 22.00 uur voor de jeugd boven de 12 jaar. Zondag 14 december in het Brukske, nu voor iedereen. Begin van de middag is 14.00 uur. Zaterdag 20 december zijn we weer in de Springplank. En dan het super-weekend van december: Zaterdag 27 december in het Brukske: de Disco-top 20 van dis cotheek „Perly" van het afgelopen jaar. Zondag 28 decemlber dn het Brukske: afscheid van het oude jaar en de oude discotheek (zoals jullie weten wordt in januari jullie eigen, gloednieuwe disco-club geopend) door middel van een grote AF- SCHEIDS-SHOW. Dus, knipt dit overzicht uit en bewaar het. Zo weet je tenminste wara je je elk weekend kunt ver maken zonder beeldbuis en zo. uw Venrays weekblad Hoi NJN-ers, Nu Limburg een eigen Déé ge worden is, krijgt het natuurlijk ook een eigen distriktsblaadje. Stefan Claessens is de nieuwe Déé-redak geworden, maar hij heeft nog geen goede naam voor z'n blaadje gevon den. Als je een leuke naam weet, zeg het hem dan. Ook kopij voor nr. 1 jaargang 1 van het Déé-blaadje is welkom. Uiteraard moet je er wel eerst voor zorgen dat de Jenever bes, het blaadje van NJN-afd. Ven ray vol komt te staan. Kopij, kun je nog tot 10 december inleveren bij Peter v. d. Wolf. Nu iets over de hupscoördinatrice. Volgende keer is het wenselijk dat er ook nog gehupst wordt op een hupsavond, anders wordt het hup sen maar afgeschaft. Om jullie maar vast lekker te maken. Er komt weer een knar-excursie deze winter en wel op 10 januari. Het is vooral voor de ornithologen onder ons zeer de moeite waard. Meer hierover kom je nog tijdig te weten. Pas geleden is overigens nog een grote gele kwikstaart gezien in de Gniendtsveense Peel door Jan-Joris, Roger en Henikie. Een erge mooie waarneminng! Willen de E.L.'s ove rigens hun exprom inleveren!?!? Nu de exprom voor komende week: Zondag 7 dec.: 8 u. excursie naar Hamert o.l.v. Henk (vogels en loop kevers). Zondag 7 dec. 8 uur excursie naar Griendtsveense Peel o.l.v. Stefan (alles). Verder is 13 december een dia avond van Ton over de natuur in Cornwall (Engeland). Hoi, Marcel. Op maandag 24 nov. hadden wij weer enze ri'kavond in café-bar De Steeg en we hebben weer gezellig gekaart. De uitslag was als volgt: le prijs 513 p. dhr. Peeters, Horst 2e prijs 465 p. dhr. Buyssen, Leunen 3e prijs 440 pnt. dhr. F. Lucassen, Leunen. Middelprijs, die geschonken werd door de kastelein is gewonnen door dhr. van Loon Venray met 397 pnt. De vpigende rikavond zal gehou den worden op maandag 8 decem ber 1980 in café-bar De Steeg, aan vang 20.00 uur. Dus weer allemaal present voor een gezellige kaart avond. Beste allemaal. Hier dan weer even een berichtje van onze kant. Via deze weg maken we bekend dat de algemene leden vergadering wordt gehouden op za terdag 13 december in café „De Klomp'1. Wat al eerder ons clubhuis werd genoemd. Aanvang van deze vergadering is om 15.00 uur. Wij hopen dat jullie allemaal komen, tenslotte hebben we 83 leden en rekenen wij op een grote opkomst. Tot slot nog een vraag i.v.m. aan sluiting van de vereniging bij de N.C.F. Dit is op de vorige vergade ring besloten, maar om alles goed te regelen wil de N.C.F. weten wie van onze leden al bij de N.C.F. is aangesloten. Deze vraag is al eerder door ons gesteld, maar het resul taat was slechts 3 antwoorden. Jul lie kunnen dit opgeven op de ver gadering, doch diegenen die de des betreffende zaterdag niet kunnen komen, willen die dit dari even voor de vergadering bij een van de be stuursleden doorgeven. Dit om het een en ander snel te kunnen rege len. Van onze kant tot ziens en tot zaterdag 13 december. Het bestuur. Zondagmiddag om 13 uur is het startschot gegeven voor het eerste gebeuren van de nieuwe 27 mc club FOX HUNTER, een club die open staat voor vele nieuwe ideën van onze leden, om te komen tot een optimaal gebruik te maken van de 27 mc apparatuur. We hébben in de gemeente Venray 300 27 mc bak ken. Laten wij onze krachten bun delen om zodoende met z'n allen te komen tot bepaalde afspraken over het 27 mc gebeuren in Venray, o.a. over het plaatsen van antennes en het organiseren van andere evene menten. Binnen een half uur was de zaak bomvol, een teken dat er enorme belangstelling is voor het ruilen van dubbele qsl kaarten. Diverse mobie le stations uit omliggende gemeen ten werden dooj* middel van onze apparatuur naar „den Hoender" ge loodst; daarom gaan wij door met qsl kaarten ruilen. De volgende meetings zijn op 25 januari, 29 maart en 31 mei. Spaar dus de dubbele kaarten voor deze meetings. Dat er grote belangstel ling bestaat voor FOX HUNTER blijkt tevens uit het grote aantal le den dat zich tijdens deze meeting heeft opgegeven als lid van de 27 mc club. Eventuele nieuwe leden kun nen Zich opgeven bij Zeeridder, Kruisstraat 7, Venray, tel. 87658; Dubbeldekker, Haammakerstraat 30 Venray. Tijdens deze middag werd de muziek verzorgd door „de Zwer ver1'. Er was ook een qsl loting met prachtige bekers en andere prijzen. Deze prijzen zijn gewonnen door Repensteeltje lokatie Veghal en „Gi- di up Go" Venray, Goofy Tegelen „Gandelight" Venray enLady „Man- te". We zijn op de goede weg en met inspanning van alle 27 mc kunnen wij veel bereiken. De Zangers van St. Frans stellen de mogelijkheid open tot het aan melden van nieuwe leden. Van tijd tot tijd is het nodig om nieuwe jongens aan te trékken, omdat zo'n koor nu eenmaal te ma ken heeft met die momenten waar op de jongens „de baard in de keel krijgen'1 en dan overgaan naar de rijen van de tenoren en bassen. Re gelmatige aanvulling van de gele deren van de jongens (alten en so pranen) is daardoor noodzakelijk. De voorkeur gaat uit naar jongens in de leeftijd van 9 jaar of ouder. Het ligt in de bedoeling om in ja nuari 1981 met een nieuwe groep jongens te starten. Hen zal dan op aparte repetitieavonden de grond beginselen van de koorzang worden bijgebracht, uiteraard met de bedoe ling om hen zo snel mogelijk te kunnen opnemen in hét koor. Inlichtingen kunnen verkregen worden bij het secretariaat (Lang straat 104, Venray, tel. 81690). Ook wordt de mogelijkheid voor belangstellende jongens en hun ouders opengesteld om gedurende de maand december tijdens de repeti tie op de dinsdagavonden (van 18.30 tot 19.30 uur) in het koorhuis „De Galmhut1' (hoek MolenpadWest singel) eerst eens een kijkje te ko men nemen en kennis te maken met hét koor. Op die avonden zal ook de mogelijkheid bestaan nadere in formaties te verkrijgen. Hallo jongens en meisjes. De Sint die ons vc-rige week een bezcek heeft gebracht, heeft ons zijn excuses aangeboden omdat zijn bevcorrading te laat was. De pakjes die hij graag persoonlijk had willen geven zijn alsncg door de knechten bij jullie thuis bezorgd. Jullie zien wel. alles komt tooh weer goed. Vcor de komende vrijdagavond (pakjesavond) is er tcch gewoon club. Voor diegenen die komen, heeft de Sint misschien toch nog iets in petto. Voor die enkelen die nog kontri- bulie moeten betalen, dóe het vlug, •want de penningmeester heeft de centen hard nodig. Allen een fijn St. Nicolaasfeest gewenst en tot ziens. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Ook op zaterdag 6 december gaat de disco gewoon door. Voor de trou we bezoekers, wie weet heeft de Sint neg verrassingen in huis. Het gaat goed en daarom proberen wij van onze kant de jeugdige bezoekers ook aan hun trekken te laten ko men. Laat daarom ook eens iets aan de leiding horen over ideeën, wen sen en klachten mag ook. Daarom komt allen, een fijne avond toege- gewenst en tot ziens. Toi, toi. AFD. VENRAY Vrijdag 28 nov. j.l. waren een 70- tal leden present op onze jaarlijkse St. Nicolaasavond in zaal Veerhuis in Venray. Toen rond half negen de Sint ar riveerde en Piet kwistig zijn strooi- gced uitstrooide, werden de bekende sinterklaasliedjes gezongen, muzi kaal begeleid door Thei Buddiger uit Oirlo. Ook bracht deze een prachtig en indrukwekkend gedicht ten gehore, waarvoor hij een harte lijk applaus mocht ontvangen. Eindelijk was dan de tijd aange broken en begon Sint met het uit delen van de pakjes en werden door hem toepasselijke woorden gespro ken. Piet moest menige keer beris pend optreden als men z'n pakje voortijdig wilde openmaken; er was de Sint namelijk beloofd niet te openen voordat het laatste pakje was uitgereikt, zodat allen gelijktij dig hun pakje konden openen. Ondertussen wirt Thei Buddiger met z'n toepasselijke muziek de mensen nog enkele uren gezellig bezig te houden en 't was laat voor dat men er erg in had; dq leden waren dan ook zeer tevreden. Namens bestuur en leden werd dank gebracht aan Sint en Piet, welke ons ieder jaar weer met een bezoek komen vereren, alsook mej. Nelly van Dijck en Anneke Janssen welke de pakjes weer keurig klaar gemaakt hadden. Vooral ook de le den, welke massaal waren opgeko men. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG Oproep aan alle vrouwen van Venray, of daarbuiten die in 1930 of 1931 zijn geboren en op de be waarschool, zoals dat toen heette, en op de lagere school gezéten heb ben. U hebt waarschijnlijk wel in 1979 in deze krant gelezen, dat er toen een reünie gehouden is, van vrou wen die in 1929 geboren waren en toen dus 50 jaar waren. Deze mid dag was zeer geslaagd en voor her haling vatbaar. Nu willen wij, diegenen uitnodi gen, die in een van deze twee jaren geboren zijn, daar wij een foto heb ben waar beide leeftijden op staan. Wilt U daarom uw naam en adres en telefoonnummer opgeven bij een der onderstaande adressen. Wij vragen ook aan ouders of fa milieleden, die een dochter of zus ter buiten Venray hebben wonen, om haar deze uitnodiging door te willen geven. Als er onder U zijn, die nog een groepsfoto hebben van deze scholen, wilt U die dan meesturen, opdat we niemand vergeten. Wij hopen op uw aller medewer king, dan hoort U er tezijnertijd meer van. Uw reakties kunt U in de brieven bus deponeren bij: Dieni Koenen- iSwinkels, Vogezenlaan 3, Venray, t.o. restaurant Vlakwater, tel. 82672 of sturen naar Mia Wdllems-Smits, Irenestraat 9, 5825 CA Overloon, tel. 04788-252. VAKBONDS-AKTIE Zeals U een paar weken geleden heeft kunnen lezen, is Amnesty In ternational in Nederland in sep tember samen met de vakcentrales FNV en CNV een aktie begonnen voor eïe vrijlating van gevangen vakbondsleden. In veel landen zit ten vakbondsleden gevangen, omdat zij geprotesteerd hebben tegen de economische uitbuiting in hun land, omdat zij gevraagd hebben om be tere veiligheidsvoorschriften op hun werk. omdat zij over de lonen wil len onderhandelen. In al die landen worden de men sen hun economische rechten ont nomen en mogen zij ook hun me ning niet uiten. Amnesty probeert in eerste in stantie zes mensen vrij te krijgen, die ai heel lang gevangen zitten of er slecht aan tce zijn (de aktie be gon voor 7 gevangenen, maar één is intussen al vrijgelaten). Daarnaast wil Amnesty de aandacht vragen voor de vele honderden andere vak bondsleden, die eveneens gevangen zitten. De bedoeling is om zoveel mogelijk kaarten mot verzoeken om vrijlating van de 6 gevangen vak bondsleden te sturen naar de rege ringen van de landen waar ze ge vangen zitten. AKTIE RANK XEROX In het kader van deze aktie is het de bedoeling dat de bedrijfs- ledengroepen van de vakorganisa ties FNV. CNV en NCHP op de Rank een voorüchtingsaktie onder hun leden houden. Vakbondsleden kunnen zich dan informeren over het lot van him collega's elders in de wereld en kaarten versturen met verzoeken om vrijlating van de 6 gevangenen. Het gaat er om zoveel mogelijk kaarten te verzenden om daarmee een zo groot mogelijke druk op die regeringen uit te oefenen. Wanneer dit zal plaatsvinden is nog niet helemaal bekend. ARKA EN ABOP Het ARKA (ambtenarenbond) heeft toegezegd zelf kaarten te zullen ver sturen voor de gevangen vakbonds leden, aangezien het voor hen moei lijk is alle leden nu te informeren. De ABOP (bond van onderwijzend personeel) geeft de mogelijkheid om deleden te laten informeren door de Amnesty groep op de eerst volgende ledenvergadering. INFORMATIESTANDS Omdat het voor de Amnesty groe pen bijna onmogelijk is om alle vak bonden te benaderen, is er voor individuele vakbondsleden een mo gelijkheid zich te informéren en kaarten te 9turen bij de stands in de Grotestraat. Misschien hebt u ons al gezien op 21 november, an ders kunt u terecht op vrijdagavond 12 december van 6 tot 9 uur in de Gröte9traat. In de stand zal dan ook algemene informatie over Amnesty aanwezig zijn, evenals informatie over diverse landen, affiches, stic kers e.d. Iedereen die meer over de vak- bondsaktie wil weten of over het weik van Amnesty International kan kontakt opnemen met de kon- taktpersoon van de werkgroep Ven ray: A. Hennemann, Groene Hart Venray (tel. „TUSSEN MAAS EN PEEL" Maandag 1 dec. j.l. werd door 26 natuurliefhebbers een nieuwe afde ling van het landelijk instituut voor natuurbeschermingseducatie (I.V.N.) opgericht. Op deze oprichtingsvergadering, gehouden te Geysteren, werd een voorlopig bestuur gekozen, welke uit de volgende personen bestaat: Voorzitter: J. J. A. Gootzen, Venray; le secretaris: J. N. Min, Geysteren; 2e secretaris penningmeester: H. Nanninga, Geysteren; Leden: M. Jacobs-Hoedemakers, Castenray; J. P. G. Jansen, Venray. Voorlopig zal dit bestuur, voor één jaar, het I.V.N. werk uitdragen. Na gedegen vooronderzoek bleek er tussen Maas en Peel behoefte te bestaan aan een I.V.N. afdeling. Op de vergadering besloot men deze naam als verenigingsnaam te han teren. Na ruim zes weken wegens ziekte verstek te hebben moeten laten gaan, is Huub Schols weer present. Vanaf heden hoopt hjj weer elke week zyn rubriek „Venray dertig jaar geleden" te kunnen verzorgen. WU wensen Hnub gaarne een vol ledig herstel toe. UIT PEEL EN MAAS VAN 22 NOVEMBER 1950 - Nr. 47 Vanuit de kapel van het Gymna sium I.C. zal op zondag 26 novem ber de hoogmis door de radio wor den uitgezonden. Het studentenkoor zal de latijnse gezangen verzorgen. Organist is de heer H. Welting. De hondendresseercluh „De Ver dediger" zal in café van de Ven aan de Hagelweg in samenwerking met de „Speurders" uit Overloon het toneelspel opvoeren „Is geld al les", een blijspel in drie bedrijven, door J. Hoex uit Oostrum. Voor de muzikale omlijsting zullen „De Playing Boys" zorg dragen. B. en W. brengen ter algemene kemniis dat in de pers verschenen berichten inzake de afschaffing van de Hand en Spandiensten in onze gemeente elke grond missen. Aan de Maasheseweg herdenkt het echtpaar Beerkens-Nohr hun diamanten huwelijksfeest. Door het kerkbestuur is opdracht gegeven aan de tuinarchitect Her mus, een plan voor beplanting van het kerkhof van de Grote Kerk ge reed te maken. Hieruit kan men ge noeglijk afleiden dat eerlang het kerkhof zal worden opgeknapt. Door enige jagers uit Wanssum, werd tussen Maashees en Smakt een wild zwijn neergeschoten. Het beestje woog maar 15 kilo. Dat onze Venrayse slagers hun mannetje staan bewees Slagerij Poels die met een inzending droog- worst en Gelderse rookworst op het concours Internationaal Boucherie et Charcuterie in Parijs de le prijs behaallde. UIT PEEL EN MAAS VAN 2 DECEMBER 1950 - Nr. 48 Te Oostrum had na een plechtige H. Mis de inzegening en ingebruik neming plaats van de nieuwe ge mengde lagere school. Architect van dit gebouw was dhr. Coumans; aan nemer P. Volleberg zn., Venray. In de geschiedenis van Venray zal 28 november 1950 een historische dag blijven voor onze landbouw en veeteelt. Op die dag is men begon nen met de Kunstmatige Insemina tie van koeien. In de raadzaal werd de brand weercommandant Pierre Pouwels gehuldigd voor het feit dat hij 25 jaren onafgebroken aktief lid was van dit korps. Als blijk van waar dering spelde de burgemeester hem het zilveren kruis van verdiensten op. In de loop van 1951 kunnen weer 3 nieuwe scholen gebouwd worden. En wel een 2e school (jongens) in de kom, een 3 klassige school op de Heide en een 3 klassige school te Oirfo. Nu de raadsleden een wegschaaf hebben zien werken in Deume, voor het gelijk maken van zand wegen, zal ook voor onze gemeente een zware wegschaaf worden aan geschaft. Deze zal zijn uitgerust met een Parkins Diesel mötor, met dub bele achterwielen ,met opklapbaar schaafmes en uitzwaaiende ploeg en dat voor de somma van 16.125, Pater J. Verstappen die onlangs afscheid nam van zijn geboorte plaats Oirlo heeft op zijn doorreis in Frankrijk bericht ontvangen dat hij benoemd is tot Deken van het eiland St. Maarten (W. Indië). Pa ter Verstappen was voordien pas toor in de Missie van Guadeloupe. Door de gemeente gehouden aan besteding voor de bouw van 42 wo ningen schreven 13 aannemers in. De fa. Peters uit Horst was met 327.500,de hoogste, terwijl Gebr. Verstraeien Venray met 305.340, als laagste uit de bus kwam. De provincie Limburg heeft voor gesteld de Provinciale weg van Ven- lo naar Maashees voor zover deze door de kom van Venray loopt voor 1,over te dragen aan de ge meente. Voor de afkoop van het jaaiiijks onderhoud krijgt de ge meente een subsidie van 24.435, terwijl nog een subsidie werd toege zegd van 50% verbetering van de weg, wanneer dit geschiedt binnen 5 jaar. Aan de Universiteit te Nijmegen slaagde voor het candidaatsexamen in de geschiedenis Pater Canisaus Vastbinder o.f.m., leraar aan het Gymnasium I.C. De regering heeft besloten een partij boter 1600.000 kg., welke van de zomerprodiiktie voor export was opgeslagen in ons land in con sumptie te brengen. Deze natuur boter zal de consument aangeboden krijgen voor 75 cent per pakje. boekhandel van den munchhof Is ook dinsdags de gehele dag geopend

Peel en Maas | 1980 | | pagina 9