)e 'scherpe bijl' in Venrays begroting en prioriteiten AGENDA Oostrums toneel in de schouwburg UNIEK CONCERT Forumavond over omgang met gehandicapten Aktie tegen aardgasprijs verhoging succesvol GEVONDEN VOORWERPEN STADSDIENST SS5S&C VVV GESCHENKBON CADEAU prige week hebben we in een emeen overzicht de beschouwin- op de gemeentebegroting 1981 jrgegeven, zoals deze door de dsfra-kties gehouden werden. De- week gaan we nader in op de rgestelde bezuinigingen, die me- mgegeven werden om de onroe- dgoed-belastóng niet met circa te moeten verhogen. literaard zijn deze voorgestelde uinigingen een „samenraapsel" kleine en grote posten. Ook amen verschillende fraktóes met sluidende voorstellen. We heb- ze hieronder voor u zo goed igelijk weergegeven. VERGOEDINGON De fraktie „Samenwerking1' wilde vergoeding aan raadsleden niet ■hogen, terwijl voor de commis- vergaderingen ook geen verloog- vergoedingen zouden moeten rden gegeven. Zeker geen ver ding geven, als men de vergade- g niet bezoektDat zou een iparing opleveren van 17.700, Kerkdorpenfraktie was van de- fde gevoelens. Maar het bedrag daarmee bezuinigd gaat worden iets anders dan bij „Samenwer- ig"- )e Partij van de Arbeid zon- konkrete cijfers verklaarde degenen die hier met bezuini- svoorstellen komen, op de sym- lie van de PvdA kunnen reke- STRAAT VERLICHTING Met wat minder straatverlichting openbare verlichting zou er voi- ns „Samenwerking1' wel 10.000,- spaard kunnen worden. De frak- Kerkdorpen wtil kennelijk nog el harder bezuinigen, want zij reekt bij dit onderdeel van een sparing van 25.000, WIJKGEZONDHEIDSCENTRUM 45.000,dachten b. en w. uit te ven als eenmalige startsubsidie or het Wijkgezondheidscentrum in ndweert. Maar dat vond „Samen- rking" niet nodig. „We geven hen rh al voldoende hulp". >at meende de fraktie Kerkdor- ook, en omdat iemand van het M dit centrum kan gaan beman- kon er volgens „de Kerkdor- i" nog eens 20.000,bezuinigd >rden. )e VVD nam, ovenals „Samen- trking" genoegen met oen bezui- Iging van 45.000, Ook in het teken van de Volks- fcondheid, stond de Schooltand- rtsendienst. Volgens Samcnwer- ng behoefde die dienst geen uit- Iding van personeel en dal zou een besparing geven van JO.ÜOO,Hetzelfde argument, werd k door de VVD gebruikt, maar zij vamen dan op een bezuiniging van jnu 25.000,—. STREEK-VVV De Slreok-WV (het overkoepc- nd orgaan v®n de Noord Limburg- Verenigingen voor vreemdelin- ti vork eer) krijgt van de gemeen- I 16.600,subsidie oftewel 50 nt j>er inwoners. De Kcrkdorpen- aktie wilde die subsidie helemaal ten vervallen, zonder daarvoor re nen op te geven. De fraktie van WD voelde daar ook wel wat wr. maar wilde eerst toch wel eens rncinen in hoeverre Venray van Strcdk-VVV profiteert. SAMENWERKING Enkele specifieke opmerkingen en •zuimigingen van de fraktie „Sa- lenwerking" waren: Een besparing van 5.000, als men de reis- en verblijfkosten kritische gaat toetsen. Een voorstel hierbij is: gezamenlijk te reizen. Bijna 16.000,denkt deze fraktóe te kunnen besparen op por tokosten, schrijf- en bureau-artike len. Daartoe zouden b.v. de raads- en commissiestukken gecombineerd gemaakt en verzonden moeten wor den. En men zal er ook op moeten toezien, dat er geen dubbele toezen ding plaats heeft. Minder verliohting en minder verwarming van het raadhuis, zou wel eens 10.000,per jaar kun nen opleveren. Dat vraagt wel de nodige zelfsdiscipline van de bewo ners/gebruikers van „Jerusalem". De presentattegelden voor le den van de stembureaux moeten ook omlaag, aldus „Samenwerking". Een extra vergoeding aan raadsleden en ambtenaren vonden zij daarbij over bodig. Bovendien moest men pro beren deze stembureaux geheel te bemannen met eigen personeel. Dat zou 8.000,kunnen schelen. Waarom de kadasterkosten ko mend jaar ruim 15.000,hoger moeten zijn dan in de voorgaande jaren, zag „Samenwerking'' niet zitten. Dus dit bedrag netjes terug draaien. De steeds toenemende uitbrei ding van onze gemeente zou het noodzakelijk maken, dat de gemeen tekaart regelmatig wordt aangepast. De kost 5.000,Volgens „Samen werking" moest deze service aan derden gezien de financiële siua- tie maar minder worden. „Als we 15.000,besparen op vervoersmiddelen poliitie (inch benzine) dan zitten we nog 40% ho ger dan dit jaar" zo heeft „Sa menwerking" berekend. Dus moet die besparing mogelijk zijn. Het bevorderen van de ver keersveiligheid in onze gemeente behoeft in 1981 geen 9.000,duur der te zijn dan dit jaar. Dus het ni veau van 1980 handhaven. Door het rekken van de on derhoudswerken van de wegen in 1981 verwacht „Samenwerking" 36.000,te kunnen besparen. Een overzicht van de laatste jaren geeft aan, dat men voor on- gediertebestrijding kan volstaan met 10.000,Dus geen 21.000,zo als b. en w. adviseren. Aan subsidie voor jeugdwerk etc. moet men kunnen volstaan met 100.000,Dat zou een besparing opleveren van 15.000, En ook op de dienst Gemeente werken verwachtte „Samenwerking" l 15,000,— te. kunnen bespare tv Het is niet nodig dat de raming "voor 1981 zoveel .hpgcr is. dan, voor djt jaar.... DE KERKDORPEN-FRAKTIE Deze fraktóe, die zoals bekend, al enige jaren pleit voor de invoering van een rioolrecht, kon 'het toch maar slecht verkroppen, dat de an dere fraktóes daar niets voor voelen. „Kijk, zeggen ze: als er een riool recht. ingevoerd was, had de onroe- rendgoodbelasting niet verhoogd be hoeven te worden. En dan had men de benodigde gelden gekregen bij dogenen, die op de riolering zijn aangesloten. De lasten zouden eer lijker verdeeld zijn Maar desondanks heeft men als fraktie toch ook gezocht naar be zuinigingen. We hebben er hierbo ven al enikele genoemd. Specifieke ideeën van de Kerkdorpenfraktie waren nog: Het opschonen van de sloot rond de voormalige vuilnisstort plaats 'in 'het Venrays Broek, zou af voer van het water per tank over bodig maken. En dat geeft dan een besparing van 68.000, Op diverse subsidies aan bui ten-gemeentelijke instellingen zou goed kunnen worden bezuinigd. Men rekende hier op minstens 2150,—. Ruim 6.000,staat er op de prioriteitenlijst voor een parkeer plaats in Brukske. Niet meer nodiig, zei de Kerkdorpenfraktie, er is im mers geen vrachtwagen-parkeer probleem Dezelfde gedachte had de PvdA. Bijna 12.000,— hoopte men te kunnen besparen door de aan schaf van een „theodoliet" ten be hoeve van de landmeetkundige dienst een jaar uit te stellen. Een thecdoliet is een bepaald hoekmeet- ïnstrument DE FRAKTIE VAN DE VVD Veel hei'l zag de WD in het ver kopen van het gemeentelijk huizen- bezit .Met name werden genoemd de panden Grotestraat 1 en 11, het politiebureau aan de Wilhelmina- straat en het pand Marktstraat 8. Maar daarnaast had men ook de no dige bezuinigen op een rijtje gezet. Verschillende daarvan zijn hierbo ven reeds vermeld. En verder o.a.: Ruim 11.000,als voorbe reid! ngskrediet voor de bouw van een brandweerkazerne, konden vol gens de WD vervallen. Eerder had Samenwerking dit punt nog in petto gehouden, in afwachting van een eventuele DACW-subsidie. De VVD had drastisch het mes gezet in de verschillende soorten subsidies. Zo dacht men 16.500, te kunnen besparen op de subsidie die aan het PEC Horst-Venray was toebedacht. Ook de zelfwerkzaamheid stond hoog in het WD-vaandel geschre- vén, want men wilde voor de reno vatie van een oefenboek op het sportveld te Leunen 4275,laten vervallen. Die van Leunen zouden daarvoor „hand- en spandiensten" moeten verlenen. Zo ook in het pand Hoenderstraat 12, waar de gemeente moet volstaan met een levering van materialen. Dat scheelt al gauw 10.000, J DE PARTIJ VAN DE ARBEID De Partij van de Arbeid, die zo als bekend, geen lijst van 'bezuini gingen heeft gepresenteerd, deed echter even goed mee aan de „aktie tegen belastingverhoging". Enkele punten zijn hiervoor al genoemd. Nog te vermelden is, dat ook deze partij zal gaan snoeien in subsidies aan instellingen die geen direct plaatselijk belang hebben. 20.000,— voor coating van het zwembad hield de PvdA liever in de gemeentelijke portemonnee. Dat procédé heeft toch geen enkel nut. Overigens was de beschou wing van de PvdA meer een vra genlijst om aktuele gegevens. Een definitief oordeel over de priori teitenlijst wilde men pas in de twee de termijn geven, als de nodige aan vullende gegevens en antwoorden van het college zijn ontvangen. Daarbij vertrouwde men er op, dat de gemaakte opmerkingen zullen bijdragen tot een bijstelling van het voor komend jaar gedachte be leid. De komende week zullen wij nog maals deze begrotingSbeschouwin- gen van de Venrayse gemeente- raadsfrakties onder de loupe nemen, zonder ons dan konkreet met de fi nanciën te bemoeien. In een „bomvolle" schouwburg- - foyer werd zondag weer het imtus- sen traditionele schalonzamgfestival jehouden. Onder het motto „Disco 80" moesten de deelnemende ko ten een verplicht nummer zingen, hetwelk was gecomponeerd door Fr. Verhofstad, met tekst van Wim alsmede een vrij nummer. In zijn openingswoord zed de voorzitter van het organiserend Venrays Mannenkoor, de heer Th. van Dijk, dat ondanks de beschik baar gestelde prijzen voor de beste koren, het gezamenlijk zingen toch op de eerste plaats kwam. De jury, bestaande uit de heren Fr. Verhofistad, W. Buys, G. Wijn hoven, G. Vogeizangs en J. v. d. Tiilaart, kwam tot de volgende prijs vaststelling: 1. Basisschool De Kemp Venray, o.l.v. dhr. J. Simons (zie foto) 2. St. Bemadöttesohool, Heide o.l.v. dhr. H. Staal, met als dirigente mej. MardëUle Janssen; 3. Basisschool De Meent, Leunen, o.l.v. W. Smits. Deze sChool kreeg ook de eerste prijs voor de pre sentatie. Het was burgemeester Defesche, die de prijzen mocht uitreiken. Venrays Mannenkoor zong ter op luistering een viertal nummers, ter wijl na afloop gezamenlijk met de kinderkoren het verplichte liedje werd gezongen. Wij blijven van mening dat men moet pogen meerdere Venrayse scholen aan dit zangfestival te laten deelnemen. Toneelvereniging „de Vlasbloem" uit Oostrum heeft al een paar maal met groot succes het toneelstuk „Hartjes aan 't Spit" opgevoerd. Dit, toneelstuk geschikt voor jong en oud, heeft al heel wat mensen een plezierige avond bezorgd. Degenen die. nog geen kans zagen dit stuk te zien kunnen dit alsnog en wel a.s. zondag 7 december in de Schouw burg te Venray, om 20.15 uur. Als u van goed toneel houdt en daar naast nog graag lacht is het zeker de moeite waard om naar de schouwburg te komen. In de reeks Unieke Concerten ver zorgt de Stichting Pastoor Kemmere Koor te Geysteren in samenwerking met de R.O.Z. een zeer bijzonder concert op vrü'dag 12 december a,s. in de St. Willibrorduskerk te Geys teren. Aanvang 20.00 uur. Dit concert wordt verzorgd door het „Hill Square Consort" uit de Schotse stad Edinburgh. De groep bestaat uit vier personen, te weten Hilary Bell, sopraan; Katrine Town- hill, alt; Richard Orton, tenor en David Johnson, bariton. Dat deze formatie een grote be kendheid geniet is niet zo verwon derlijk wanneer men bedenkt dat de sopraan Hilary Bill en de alt Katrine Townhill hun zanglessen gevolgd hebben aan de Royal Scot tish Academy of Music. De tenor Richard Orton is een komponist en geeft les aan de York University, terwijl de bariton David Johnson eveneens komponist is en een free lance muziekhistoricus bovendien. De groep is vooral gespecialiseerd in Engelse en Schotse liederen, lie deren daterend uit de 16e eeuw tot. en met de hedendaagse liedkunst. In Geysteren staat op het program ma: een viertal middeleeuwse kerst liederen, waaronder Angelus ad Vir- ginem; enkele 16e eeuwse Engelse madrigalen, een viertal canons en enkele 18e eeuwse meerstemmige •liederen, terwijl als laatste onder deel vóór de pauze uitgevoerd zal worden „The Geographical Fugue for speaking voices" van de kom ponist Ernst Toch. Na de pauze zul len naast „The American barber shop quartets" (een arrangement van de tenor Richard Orton) tot slot een aantal kerstliederen uit de 20e eeuw gezongen wordit. Minnaars van het Engelse lied kunnen bij dit op treden van The Hill Sqare Connsort bijzender aan hun trekken komen. Van dit optreden worden radio opnamen gemaakt door de R.O.Z. Behalve in de St. Willibrordus kerk te Geysteren treedt het Hill Sqare Consort eveneens op in de stad Keulen en ook van dat concert zullen radio-opnamen werden ge maakt. Voornadere inlichtingen en het bespreken van plaatsen kunt U te recht bij: Th. Jeuken, Dorpstraat 5 te Geysteren, tel. 04784-2060. Het Vormingscentrum Jong Vol wassenen in Horst organiseert op donderdag 18 december een forum avond over omgang met gehandi capten. In het forum züllen piaats nemen: Dhr. Tieseen van het Raayke; een maatschappelijk werk(st)er van de S.P.Z.; een groepsleidster van Maria Roepaan; huisarts van Thiel uit Venray, en 2 moeders, die zelf gees telijk gehandicapte kinderen heb ben. Deze mensen zullen ingaan op vragen, die bij ons leven zoals b.v.: Hoe ga ik om met een gehandi capt kind? Wat zijn vaak reakties van de omgeving en hoe reageer jij hier zelf op? Wat is voor een huisarts, maat schappelijk werk(st)er, groeps leidster en ouders belangrijk in de opvoeding van een gehandi capt kind? Hoe staan ouders van gehandi capte kinderen tegenover norma le kinderen bij kennissen? Deze avond wordit gehouden in het Vormingscentrum Jong Volwas senen, Schoolstraat 41, Horst. Kom op deze avond met uw echtgeno(ot)e, buren of kennissen naar het V.J.V. De avond begint om 20.15 uur en duurt tot ongeveer 23.00 uur. Voor deze avond wordt een bij drage van 2.50 per persoon ge vraagd. U bent van harte welkom en zo als altijd is de koffie bruin. V.J.V.'Noordelijk Limburg. Materiële schade Op de kruising Horsterweg Lollebeekweg-Mathiasstraat te Cas- tenray was het niet verlenen van voorrang oorzaak dat de personen auto, bestuurd door H. W. uit Ven ray en P. C. uit Venray met elkaar 'in botsing kwamen. Op de kruising Langstraat- Paterslaan-Langeweg was het niet verlenen van voorrang eveneens oorzaak dat de personenauto's be stuurd door E. N. uit Venray en H. R. uit Venray met elkaar in bot sing kwamen. O.p heit Lovinckplem te Yssel- steyn raakte een passerende perso nenauto, bestuurd door J. C. uit Venray en een taxi bestuurd door H. C. uit Sevenum elkaar. En dat gaf natuurlijk lakschade. De enige weken geleden in Ven ray gestartte aktie tegen de verho ging van de aardgasprijs, verloopt tot nu toe zeer voorspoedig. Zoals bekend wil de regering de prijs van het aardgas met ingang van 1 januari a.s. met 9 cent per kubieke meter verhogen. Daarmee komt de prijs van het aardgas op 47 cent per ku'biéke meter (in clusief 18% BTW, het luxe tarief nota bene). Dat betekent een onaan vaardbare aantasting van onze koopkracht. Flatbewoners in Vel- •tum gaan bijv. zo'n 40 (veer tig!) gulden per maand meei huur betalen. Deze prijsverhoging is on aanvaardbaar en bovendien onno dig. Daarom is het comité „Slop de verhoging van de aardgasprijs' van mening, dat deze prijsverhoging niet door mag gaan en niet door kan gaan. Als eerste stap tegen de prijs verhoging is het comité een hand- tekeningenaktie gestart. Deze hand tekeningen zullen aangeboden wor den aan de minister van economi sche zaken, van Ardenne, en aan de Venrayse gemeenteraad. Aan de Venrayse gemeenteraad zal worden gevraagd om stelling te nemen tegen deze aardgasprijsver hoging. Zoals boven vermeld ver loopt de aktie, evenals in andere steden in ons land, zeer voorspoe dig. Ongeveer 90% van de door ons bezochte mensen hebben de hand tekeningenlijst ondertekend. Tot nu toe hebben ongeveer 1000 mensen hun handtekening gezet. Dat is veel, maar het moeten er nog veel meer werden. Daarbij kunnen wij ieders hulp gebruiken. Daarom vragen wij ieder, die vindt dat deze prijsver hoging onaanvaardbaar is en die aktief wil meedenken aan de aktie hiertegen, kentakt op te nemen met één van de onderstaande adressen Ock tent U welkom op de volgende bijeenkomst van hot comité op dins dag 9 december om 20.00 uur, Ver- distraat 21-, Venray. Stop de ver hoging van de aardgasprijs! Comité „Stop de verhoging van de aardgasprijs", Verdistraat 21, tel. 82755; Veitumse Kleffen 174, tel. Drank in bestuurders J. V. uit Venray verleende met zijn auto op de kruising Overloon- sewegNoordsipgel geen voorrang en daardoor ontstond een botsing met de over de Noordsinngel rijden de personenauto bestuurd door P. P. uit Venray. Bij de botsing bleef het bij materiële schade, maar de politie ontdekte dat de bestuurder welke geen voorrang kreeg, onder invloed van alcohol verkeerde. Hij moest naast de blaasproef ook de bloed proef ondergaan. Hij kreeg een rij verbod en er werd hem een pro cesverbaal terzake het rijden onder invloed aangezegd. Zondagmorgen omstreeks 5 uur hield de Venrayse politie op de Ju- lianasingel een personenauto aan, bestuurd door G. S. uit Venray. Men ontdekte dat de bestuurder onder invloed van alcohol verkeerde. Hij moest de blaas- en bloedproef on dergaan en kreeg vervoLgens eeri rijverbod en een procesverbaal aan gezegd. Een sleutel met daarop vermeld K. 60 aan sleutelhanger met Zwit serse munt; Tennisracket met Dun- lop, op tennisracket staat de naam H. S. Dooren; Jong poesje, wit on derlijf en witte pootjes, zwart met bruine rug. Voor informatie kunt u zich wen den tot de administratie van de ge meentepolitie Venray, Grotestraat 1. Tel. 04780-84888, toestel 30. Wethouder J. Loonen is voor nemens in een gesprek met de Zuid Ooster Autobusdienst te informeren naar een aparte stadsdienst, geheel los van het regiovervoer. Wie per bus b.v. richting Helmond gaat, wordt via de Julianasangel naar de Noordsingel vervoerd om vervolgens langs diverse wegen in Veltum te belanden en dan eerst richting Helmond te gaan. Dat kost tijd en materiaal en energie. Bij stadsvervoer, los van het re giovervoer, zou men ook een betere urendienst kunnen samenstellen, terwijl men ook gebruik zou kun nen maken van kleinere bussen, waardoor wellicht ook het winkel centrum beter bereikbaar wordt. openbare bibliotheek v/enray m Jeugdafdeling Schoolstraat 32 - Venray Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: Bouhuys, M. De dag dat Tommy drie werd; Theresienstadt, 24 ja nuari 1944. Tommy woont in de Tweede Wereldoorlog met zijn vader en moeder in het gevange nenkamp Theresienstadt. Op zijn derde verjaardag zijn er geen taartjes of speelgoed, maar zijn vader heeft zelf een boek voor hem gëtekend. (B) Griffiths, H. Stijfkop, de vechthond. Als de hond Stijfkop faalt in een illegale hondenwedstrijd, is dit voor zijn baas Dudley een grote teleurstelling. Hij minacht een hond die niet vechten wil en toch wil hij het kontakt met Stijfkop niet verbreken (B) Grimm, J. L., en W. K. Grimm. Het dappere snijdertje. Prentenboek waarin het sprookje wordt ver teld van het dappere kleermaker- tje dat zeven vliegen in één klap doodsloeg, de wijde weerld introk en een prinses en een half ko ninkrijk veroverde. Gydal, M. Hoe het was toen Hein een boze bui had. Hein wordt ge wekt wanneer hij juist heerlijk droomt. Dat is voor hem het be gin van een pechdag, maar hij merkt dat iedereen wel eens zo'n dag heeft. Prentenboek om samen met oudere kleuters te bekijken. Heine, Helme. Tante Pudding, ome Smeris en meneer Slim. Katelijn- tje logeert bij tante Pudding, ome Smeris en meneer Slim. Alle drie spelen zij een dag met Katelijn- tje, maar wie doet dan hun werk? Humoristisch prentenboek waar in rolpatronen worden doorbro ken. Hilarové, D. Ik heb geen naam. Vlak voor haar 16e verjaardag wordt een half-joods meisje op transport gesteld n3ar het con centratiekamp Theresienstadt. Haar gedichten en haar liefde voor de jongen Jiiri zijn haar eni ge wapen om niet kapot gemaakt te worden. (C) Olsen, L. H. De aarde is van ons allemaal; over de uitbuiting van de natuur en hoe het anders kan. In tekst en tekeningen wordt uit gebeeld hoe mensen, dieren en planten voor elkaar van belang zijn en hoe gevaarlijk het werk van mensen kan zijn voor de na tuur. Paola, T. de. De betoverde spaghet- tipot; een oud verhaal opnieuw verteld. Als domme Aart toch de betoverende spaghettipot van een „lieve" heks aanraakt, raakt het héle dorp bedolven onder een spaghettistroom. Prentenboek met zachtgetinte platen, bewerkt naar een oud volksverhaal. Severson, R. L. Ontvoerd. De be levenissen van de jonge schot Da vid Balfour. Na de dood van zijn ouders komt hij terecht bij zijn hardvochtige oom op een land goed, wordt onvoerd en raakt ver zeild in allerlei spannende ver wikkelingen. (B) Thijssen, M. De jongen met het lit teken. Een grote brand heeft va der Papaj o en zijn zoom Pompom alles ontnomen wat hun dierbaar is. Zij proberen zidh, elk op hun eigen manier, te verweren tegen Ihet noodlPt. (C.) PROGRAMMA VAN VRIJDAG 5 TOT EN MET VRIJDAG 12 DEC. Vrijdag 5 dec.: Geen programma. Zaterdag 6 dec.: 08.30-13.00 zaalhockey 13.00-16.00 Korfbal comp. jeugd Zaalhockey comp.: 16.00 JB Venray BIHorslt BI 16.50 JB Maastr. BI—Horslt BI 17.40 JB Venray BIMaastr. BI Basketball comp.: 18.30 Dames 1—E.B.C.G. Zaalvoetbal comp. dames: 20.30 Wettelingde Grot 21.30-22.30 Batu Badaunn 08.00-09.30 MHCV zaalhockey! Zondag 7 dec.: 09.30-12.00 Badminton 12.00-18.00 Korfbal comp. Zaalhockey comp.: 18.00 D Venray 2—DVS 2 18.45 D HUAC 2—Weert 2 19.30 D Weert 2—DVS 2 20.15 D Venray 2—HUAC 2 21.00-22.00 Willlems zaalv. vr. Maandag 8 dec.: 17.30 Manual tr. 18.30-21.30 VC Rooy tr. Zaalvoetbal comp.: 21.30 SVCB—Quatre Bras 22.30 Wetteldng 2Vlakwater Dinsdag 9 dec.: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton 23.00-24.00 Electro Janssen-Pub- ben z§ialv. vr. Woensdag 10 dec.: 19.30-22.30 Badminton 22.30-23.30 Wetteling 2—Judover. zaalv. vr. Donderdag 11 dec.: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. 23.00-24.00 Ysselsteyn zaalv.vr. VrUdag 12 dec.: Zaalv. comp. nog geen programma ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Ver- cauteren, De Vocht en Schmeetz P. F. Corver Oostingel 6, Venray, tel. 81393 Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondag nacht 12 uur neemt waar voor de pa tiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen Th. Lankveld Langstraat 76, tel. 83558 DR. KEIJZER van Beurdenweg 10, Ysselsteyn telefoon 04785-777 neemt waar voor eigen praktijk. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK DE MONNIKSKAP Paterslaan-hoek Patersstraat, tel. 80140 van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssum Zr. C. Peeters-Janssen tel. 04780-81269 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg 4, tel. 81269 Uitsluitend volgens afspraak. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS De Clockert, Bergweg 4, Venray Geopend van maandag tot en met vrijdag van: 08.30 tot 09.00 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. In het weekend uitsluitend via de wijkverpleegkundige van de zon dagsdienst. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP Westsingel 5 Venray tel. 04780-86363 spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur. SPREEKUUR WIJKVERPLEEGKUNDIGEN Iedere morgen van 08.30 tot 09.00 u. behalve in het weekend. Na 09.00 uur kunnen eventuele be richten gedurende de gehele dag worden doorgegeven via tel. 81269. SPEEKUUR DIETISTE Uitsluitend op afspraak via tel. 81269 VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23, Venray .telefoon 047,80-8li52 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggeloven-Kuypers Florishof 23 Venray telefoon 04780-82411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert, volgens afspraak Eveneens op afspraak, tel. 83859 of 81269 KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04700-1324 ALGEMENE HULP-DIENST VENRAY telefoon 04780 - 84163 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot half 11 'smorgens en van 7 tot 8 uur 'savonds KINDERDAGVERBLIJF „DUIMELOT" Heuvelstraat Venray tel. 87110 Geopend van ma tm vr 8.00 17.30 u MASJ HULPVERLENING a. JONGEREN Hoenderstraat 33 Venray telef. 85251 Open op ma wo en vr van 10-21 uur op di en do van 10 - 19 uur 24 uur per dag telefonisch bereikbaar, ook in de weekenden. INFORMATIEWINKEL BRUKSKE Elke donderdag van 19.00 - 20.30 uur in het nood-wijkgebouw VROUWEN BELLEN VROUWEN Vrouwen luister- en informatiedienst, van maandag t.m. vrijdag van 9-12 uur elke dinsdagavond van 8-11 uur. TELEFOON 04750-18000 NED. VER. VAN RHEUMA- PAUËNTEN AFD. LIMBURG Postbus 100 6100 AC ECHT Algemeen Informatie-adres: Tel. 04754-2054 Nederl. Multiple Sclerose Stichting afd. Noord- en Midden-Limburg Secretariaat: Ittervoorterweg 2 6005 NR Weert, tel. 04955-400 DE HARTLIJN De Hartlijn (van de Nederlandse Hartpatiëntenvereniging) hulpver lening aan hartpatiënten is op de vol gende nummers te bereiken: Maandag: tel. 077-12988; dinsdag tel. 04740-2865; woensdag tel. 043- 620358; donderdag tel. 04402-2163; vrijdag: tel. 04950-33428. De telefoonnummers zijn van maan dag t.m. vrijdag alleen bereikbaar tussen 15.00 en 18.00 uur. Zaterdag en zondag alleen voor noodgevallen 04750-23290.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 3