GROOT MUSEUMBOEK boekhandel vd Munckhof itlofteelt in kruipruimte Studentenconcert in Muziekschool U zag het reeds op de televisie T/m 10 januari f32,50. Grotestraat 28 Venray telefoon 82727 ZILVEREN JUBILARISSEN BIJ HARMONIE SUB MATRIS TUTELA Sluiting pensions buitenlandse werknemers GEEN EXTRA PARKEERRUIMTE PATERSSTRAAT T.C. Rodhe uit tennisbanen- problematiek Er komt veel kijken bij bouwen in Venray VOETPAD OVER DE SPOORLIJN levensvreugde op een paar vierkante meter roblematiek rond antennemasten Als eerste aktiviteit, rond hel feest van het 10-jarig bestaan van de mu/.iekschool Vennay, staat een sludenlenconcert voor de deur. Dit concert wordt op maandag 8 decem ber door Studenten van het Maas trichts conservatorium gegeven in de aula van de muziekschool cn be gint om 19.30 uur. Houten en koperen blaasinnstru- meivten zullen op die avond op voortreffelijke wijze bespeeld wor den in werken van Gounod, Mozart cn Beethoven. Reservering van plaatsen a 1.25 is raadzaam en tijdens de middag uren op de administratie van de school mogelijk. Tijdens de pauze wordt U een consumptie aangeboden. Het belooft een fijne en gezellige muziekavond te worden. Gedurende de cursus 1980 werden door leden van diverse harmonie- en fanfareverenigingen 103 diplo ma's behaald en wel: 55 A-diplo ma's, 33 B-diploma's; 8 C-diploma's en 7 D-diploma's. Tegen stoeprand Een 48-jarige fietser wilde vanaf de Lindenstraat via de smalle door gang de Zuidsingel oversteken, maar hij raakte de stoeprand en kwam tenval. Hij werd licht gewond en kon na in het ziekenhuis te zijn be handeld naar huis worden vervoerd. 1. Zaterdag j.l, zijn de reeds lang lopende onderhandelingen tussen TC Rodhe en dhr. H. van Harskamp besloten met de ondertekening van een contract. TC Rodhe huurt op het tennispark „Landweert" drie banen en heeft optie op een vierde baan. Dat de besprekingen uiteinde lijk geleid hebben tot dit resultaat is mede te danken aan de bemidde lingspoging, ondernomen door bur gemeester Defesche en wethouder van Oers. Deze poging was nood zakelijk omdat de besprekingen tus sen beide partijen eind juni vast gelopen waren. 2. Dhr. van Harskamp begint met de aanleg van 6 banen en een pavil joen, terwijl uitbreiding tot 10-12 banen tot de mogelijkheden behoort. Park en paviljoen zullen voor 1 april a.s. gereed zijn. Tevens streeft hij er naar om een aantal banen van ver lichting te voorzien, zodat er 's avonds doorgespeeld kan worden. Dit is van uitermate groot belang voor met name die senicren, die vanwege hun werk overdag niet aan tennissen toekomen. 3. De afsluiting van het contract tussen TC Rodhe en dhr. van Hars kamp betekent een grote verlichting voor het tennisbaanprobleem in Venray. Sinds de oprichting van TC Rodhe een jaar geleden was het zowel voor TCV als voor TC Rodhe behelpen geblazen. TC Rcdhe kreeg één baan. toegewezen cp het gemcentepayk „Vlakwater", hetgeen te weinig was voor de snel groeiende vereniging. Dank zij de medewerking van partitulieren kon toch op 3 banen gespeeld worden. 4. TC Rodhe kan nu daadwerke lijk aan dc opbouw van de vereni ging gaan werken. Zoals de doel stellingen vermelden, zal op de eer ste plaats aandacht geschonken worden aan de opleiding op tennis- technisch gebied van de jeugd. Op dc laatste algemene ledenvergade ring is een jeugdlrainingsplan aan genomen. De eonntractbesprekin- gen met een trainer/ster zijn in principe rond. Dit betekent niet dat er voor se nioren geen plaats is binnen de ver eniging. Niets is minder waar. In het voorbije seizoen zijn een aantal toernooien georganiseerd met als hoogtepunt een zomeravondcompe titie, besloten met een groots mos selfestijn, juist voor (Je senioren, cïe geen competitie speelden. 5. De overige banen zijn gereser veerd voor leden van het open Ten nispark „Landweert". Tegen lichtmast Onverklaarbaar werd genoemd dat B. V. uit Venray op de Zuid singel de macht over het stuur van zijn auot verloor. De auto kwam te gen een lichtmast tot stilstand en de bestuurder Liep dusdanige verwon dingen op dat hij naar het zieken huis moest worden vervoerd. Een waardevol naslagwerk over 66o Nederlandse musea. Dit 432 pagina's dikke boek is rijk geïllustreerd met 1000 schitterende kleurenfoto's. Daarna f 17,- duurder. (Echter zolang de voorraad strekt.) verkoop vanaf volgende week donderdag 11 december Ook St. Nicolaas zijn auto mag niet in de Grotestraat rijden, zelfs niet als Zwarte Piet de chauffeur is. Prompt werd de auto dan ook door een ijverige politieman staande gehouden. De taalbarrière maakte het moeilijk elkaar te verstaan. Op de vraag naar het rijbewijs van Zwarte Piet kon deze niets anders tonen dan een stelletje land» kaarten, waar hij kennelijk nog op bezoek moest. Ten einde raad schreef de politieman het bekende bonnetje uit. Dertig gulden boete, te voldoen in snoepgoed En zowel Sinterklaas als Zwarte Piet betaalden kontant en strooiden rijkelijk hun goede gaven tussen het belangstellende publiek. Bij gelegenheid van 'net jaarlijks Caeciliafeest van de Oostrumse harmonie werden een drietal leden van deze vereniging onderscheiden wegens him 25-jarig lidmaatschap. Op de eerste plaats werd vaan deldrager Piet Peters voor het voet licht gehaald. Gedurende 25 jaar lang heeft hij het oude en nieuwe vaandel vertroeteld en verzorgd. Daarmee een traditie voortzettend van de harmonie, Vanaf de oprich ting was namelijk zijn schoonvader Verstegen de vaandeldrager. Nadat hij getrouwd was met Jo Verstegen en zijn schoonpapa de tijd gekomen achtte om het vaandel letterlijk aan een ander over te dragen werd zijn schoonzoon de opvolger. Veel dank werd hem nu voor die 25 jaar gebracht en daarvoor werd hem het zilveren federatie insigne van de Limburgse Bond van Mu ziekgezelschappen toegekend. Vervolgens kwamen twee muzi kanten aan de beurt en wel beiden int het „buitenland" komende, te weten uit America (in de gemeente Horst) en uit het hoge noorden van Limburg (Milsbeek) en wel Arnold Kuenen en Piet Verheijen. Twee muzikanten waaraan ieder een en in het bijzonder ook de jeugd een voorbeeld kan nemen. Arnold Kuenen heeft verschillen de jaren in de fanfare in die plaats meegespeeld en is na zijn vestiging in Oostrum lid geworden van de harmonie. Hij heeft zich in die tijd leren kennen als een muzikant die zijn taak voor 100°/o vervult terwijl daarnaast als lid van de commissie voor de Caeciliaviering, muziekfees ten en als bestuurslid hij eveneens zijn werk voor de volle 100% ver- iricht. De president zwaaide hem veel dank toe en ook aan hem werd het zilveren federatieinsigne toege kend. De laatste maar zeker niet de minste was Piet Verheijen; aanvan kelijk muzikant in Milsbeek, daarna een periode van militaire dienst, maar weer bij de muziek sedert zijn vestiging in Oostrum lid van Oos trumse harmonie. Piet Verheijen staat dag en nacht voor de harmonie en voor de Eiken hofkapel klaar. Hij is de grote or ganisator in de commissie voor mu ziek- en dorpsfeesten. Ook daarvoor is hem niets teveel. De president vond deze gelegenheid dan ook te mooi om daarvoor nog eens spe ciaal te bedanken waarna de uitrei king plaats vond van het zilveren feüeratieinsigne dat hem was toe gekend. Het college van b. en w. is van plan de drie pensions voor buiten landse werknemers, Henseniusstraat 11a, Paterslaan 1 (Turk Yurdi) en Patersstraat 12 te sluiten. Het me rendeel van de bewoners van deze pensions is van Marokkaanse af komst. Geleidelijk aan zal men deze bewoners een normale woning kun nen toewijzen. Gebleken is, dat de woonsituatie in deze drie pensions niet aan de gestelde eisen voldoet. Intussen heeft ook de inspecteur van het ministerie van sociale za ken de gemeente in overweging ge geven over te gaam tot ontruiming en definitieve sluiting van de drie pensions. Omdat de sdituatie in pension Hen seniusstraat 11a niet langer te handhaven is in verband met de slechte hygiënische en onderhouds- toestand zal dit pension op uiterlijk 1 januari 1981 worden gesloten. Sluiting van de beide andere pen sions zal een feüt worden, zodra vervangende huisvesting kan wor den aangeboden. Nadat daar eerst om gevraagd was, voelen de bewoners van de Asselbergstraat in Oostrum nu niets meer voor de aanleg van 2 ex-tra parkeerplaatsen in hun straat. Dit zou ten koste gaan van een stukje openbaar groen en dat, behoeft niet, aldus die bewoners. De gemeente die destijds bereid willig een toezegging deed, werd nu bedreigt met een protestaktie, indien die plannen doorgang zouden vinden. Verkeersopstoppingen in de Pa tersstraat zijn meermalen daags voorkomende gebeurtenissen. Fiet sers moeten regelmatig uitwijken naar de trottoirs, willen ze niet tus sen de wachtende auto's beklemd raken. De bouw van Patershof, met zijn materialenleveranciers, is daar niet vreemd aan. Maar ook het los sen en laden bij de andere panden stremt het verkeer. De gemeente weet daarvoor niet zo gauw een op lossing, maar houdt de zaak wel in de gaten. Als derde nieuwe zaak in de Passage opende vorige week De Vleescentrale met een keurige slagerswinkel. Daar mee is het voormalige pand van Eigen Haard aan de Passage-zijde volledig bezet. Zoals bekend komen aan de Schoolstraat-zijde nieuwe kantoren van Keser en W. A. O. van Soest. De nieuwe slagerij is de tweede vestiging van dit bedrijf uit Blerick. Het ligt in de bedoeling op nog meer plaatsen in Limburg een nieuwe zaak te openen. De foto geeft een gedeelte weer van het interieur. Enige lijd geleden heeft het Bu reau Voorlichting de uitgave ver zorgd van de brochure „Er komt veel kijken bij bouwen in Venray1'. Dez obrcchure heeft tot doel in de eerste plaats wat meer duidelijk heid te verschaffen In de problemen rond hel verlenen van een bouw vergunning. Daarnaast wil de bro chure enig beeld geven van andere vergunningen en toestemmingen, welke im het kader van het bouwen nodig kunnen zijn. Deze brochure is gratis verkrijg baar bij de afdeling bouw- en wo ningtoezicht van de gemeente. Dat het nodig is, dat de inwoners van Venray weten wat er allemaal komt kijken wanneer men gaat bou wen of verbouwen, blijkt uit het feit, dat af en toe (maar wel té veel) bouwwerken worden stilgelegd om dat men zich bij het bouwen niet aan de spelregels houdt. Erger nog: het komt dikwijls voor, dat zonder bouwvergunningen opgerichte bouw werken MOETEN worde» afgebro ken. Wanneer dat zich voordoet, is men nog verder van huis want dan gaat het pas goed geld kosten. Vandaar het advies: bij iedere bouw of verbouw; eerst even advies vragen bij Bouw- en Woningtoe zicht en de brochure „Er komt veel kijken bij bouwen in Venray'1 goed doorlezen. Voorkomen is ook in dit geval beter dan genezen De gemeente heeft er geen be zwaar tegen, indien de Ned, Spoor wegen daartoe zouden besluiten, om een voetpad over het spoorweg emplacement naar de Gildestraat te maken. Het is voor de bewoners van deze uitbreiding in OoStrum een hele omweg, indien zij vanuit hun nieuwe wijk naar het station moe ten. Een voetpad zou de afstand drastisch verkorten. F. C. deed aangifte van dief stal van 2 wieldoppen van zijn op de parkeerplaats bij het ziekenhuis geparkeerde personenauto. W. P. deed aangifte van dief stal van haar handtas waarin o.m. een portemonnaie zat met 107 gul den. Die diefstal vond plaats in een plaatselijk café. H. S. deed aangifte van dief stal van haar jas ter waarde van 150 gulden. De diefstal vond plaats in het ziekenhuis.. T. de H. deed aangifte van diefstal van een gereedschapskist uit de kofferbak van zijn auto, welke geparkeerd stond op een parkeer plaats aan de Raadhuisstraat. lof begon te groeien Uiteraard is hij zich er van be wust, dat het maar amateuren is wat hij doet omdat de temperatuur in de kruipruimte niet wordt ge regeld. Maar het is donker en dat wil de witlof nu eenmaal graag. Bij de oogst, haalt hij de stronken met wortel en al uit de grond om dat hij het niet fris vindt om de wortel in de grond te laten zitten. Binnenkort gaan de nieuwe wor tels weer in de ondergrondse wit lofkwekerij en het proces kan weer opnieuw beginnen. Voor de Ven- rayer is dat levensvreugde op een vierkante meter in de ware zin van het woord. Voor vrienden en kennissen heeft hij „open dag" gehouden. Voor de genen, die de gang naar de cata comben via het kruipgat te moeilijk was, plaatste hij een spiegel onder het gat, zodat men van een afstand zijn witlofteelt kon bewonderen. Waarmee wij maar willen zeggen: je moet maar op het idee komen Sinds in hel voorjaar dc 27 MC- Reling van krocht is gewonden feben tal van radio-zendamateurs de gemeente gewend met verzoek («en antenne op of bij huis te mogen plaatsen. Ande hebben zonder meer een antcn- i geplaatst. s gevolg van het vrijgeven van [27 meterbund voor zendamateurs de gemeente Venray even- vele andere gemeenten gc- ifronteend met een r.ieuwc pro- latiek. Dacht men door hel op- itcn van centrale anlenmcmas- goeddeels van de minder fraaie itbossen" van partiucliere an- af te zijn, nu komt een soort- Ik euvel, veelal zelfs mei dui- hogere masten, weer terug. Bovendien laat in veel gevallen t constructie en de bevestiging van antennemasten te wensen over. Vandaar, dat het college van b. w. zich nader heeft beraden over roblematiek ten aanzien van het van antennemasten. het bepaalde in art. 14 de gemeentelijke bouwverorde- is GEEN VERGUNNING VER VOOR ANTENNES. DIE de voet gemeten NIET ER ZIJN DAN ZES METER. antennes, die vanaf de voet n hoger zijn dan zes meter, WEL bouwvergunning vereist. Antennes, waarvoor geen bouw- mJprgunmng is vereist moeten vol- ïs hetzelfde artikel voldoen aan constructieve en estethische eisen lat achteraf b. en w., altijd als- kunnen ingrijpen bij bijzonder constructies of ondeskundig dus voor derden gevaarlijk) aan- anbe rmes. Het college heeft besloten een on- in te stellen naar clandes- (vergunndngplichtige) anten- Deze antennes zullen alsnog, op welstand als op technische worden beoordeeld. Waar nodig zullen maatregelen genomen. Diefstallen J. E. deed aangifte van diefstal 2 typeplaatjes van zijn Toyota hij op de parkeerplaats nabij niekenlhuis had geparkeerd. J. J. uit Venray deed aangifte diefstal van 1 typepdaatje van dezelfde parkeerplaats ge- Mazda. Op die auto waren cLepe krassen aangebracht. De portier van Inalfa deed aan- dat er in zijn portiersloge was j gipseDroiKen. Een sigarettenautomaat •as vernield en daaruit was een fldbedrag van 250 gulden verdwe- G. S. deed aangifte dat uit zijn oning een portemonnaie ont- reemd was met ongeveer 200 gul- i. Hoe de dader is binnengeko- n is niet bekend. Hij zette gewoon een bak melicium op zolder, goot er water over en wachtte een paar dagen. Tot zijn eigen grote verbazing ontdekte hij op een goede dag een vlucht cham pignons. En dat herhaalde zich en kele keren en daarmee was voor hem het experiment afgelopen. WITLOF Een Arnhemse leraar haalde met eenvoudige teelt van witlof een lan delijk geïllustreerd blad. Een tele foontje naar Arnhem leerde de Venrayer, dat het lim fëite geen kunst is om deze groente in een donkere ruimte te telen. De man dook zijn kruipruimte in, maakte van het zand bedden en zet te de aldus ontstane zandhopen af met planken. De teeltruimte werd verder voorzien van een lamp en een thermometer en de grondslag voor de teelt was klaar. Bij een boer kocht hij wat witlof wortels, plaatste die in een bed van één vierkante meter, begoot ze af en toe met de gieter en zowaar: de wit- We rijn geneigd te geloven, dat het" liedje „holderdebolder, we hebben een koe op zolder" uit het leven is gegrepen en dat het ont staan is omdat inderdaad iemand een koe op zolder heeft gehouden. Tot deze veronderstelling kwa men we toen wij bij iemand in Brukske in de kruipruimte onder zün woning mochten kijken. We hebben het met eigen ogen zien groeien: mooie stronken witlof; goed van kleur, mooi van vorm cn volgens de teler zelf goed van smaak. Dat laatste kan ove- -*rigens worden beaamd door de huurt, want als het in de kruip- van die Brukskebewoner is, eet de hele buurt oe komt nu een hobby-ist op idee om witlof te telen in de prulimte onder zijn huis? Aan elfde teler kan men vragen hoe er destijds toe gekomen is om pignons te telen op zolder it de antwoorden blijkt dan, dat een even simpel is als het ander.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 11