ERKELIJKE DIENSTEN X Jongerenviering Venray Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Een H. Hart-kapelletje voor genezing van een zieke Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo RAADSVERGADERING GEMEENTE VIERLINGSBEEK PEEL EN MAAS uw weekblad Rectoraat Vredepeel Rectoraat Heide Rectoraat Veulen Rectoraat Smakt VAMOS A VER van 29 nov.t.e.m. 6 dec. jZaterdag aanstaande, 29 novem- $r, is er om 19.00 uur weer een lering voor jongeren van 12 t.m. 7 jaar; deze viering wordt gehou- en inn het zaaltje onder de sakris- je van de Grote Kerk. Iedereen is aarbij van harte welkom! Thema: [lopt ons hart? Voorganger: B. v. Bronkhorst. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog- lis, int. ouders Kronenberg-Clan- jtte en zoon Lambert Jos' Kre- ier-Vullinghs Maria Stdphout- Jaessens (buurt en Bosweg). Zondag: eerste zondag van de Ad- ent. 8.00 leesmis, int. voor de ge- ivige zielen; 9.30 gregoriaanse dogmis, int. jrd. Harrie Martens uub v. d. Bekerom Jan van Ger il en schoonzoon; 11.00 nederland- t hoogmis, int. jrd. fam. v. Waa- enburg-Janssen overl ouders v. #aarsen-van Toor. Maandag: 9 00 oude stichtingen fillem Aarts en Antoon Pelzer (van ade vriend); 19.00 Piet Oudenhoven overl. fam. Konrad Thijssen vwg. buurt). Dinsdag: 9.00 Nellie Raedts; 19.00 feria Poels-Janssen. Woensdag: H. Franciscus Xave- BS. priester. 9.00 Tiny Heuts Eli- |>eth Franssen-Tihon19.00 Jacob Dssens en Anna Gossens Nellie eBruyn-v. d. Voort. Donderdag: 9.00 ouders Kersten- laniëls en zoon Piet. Vrijdag: eerste vrijdag van de land, toegewijd aan het H. Hart an Jezus. 9.00 Ada Wolke zuster swalda; 19.00 overl. fam. Bouten- èrschuren Sraar Spee. Zaterdag: 9.00 Maria Voermans- «jssen Hendrikus Drabbels, fctgenote en kinderen ouders rts-Cornelissen, Jenniskens-Jans- n en Willie; 19.00 Johan Moor ss, Antonetta Custers, zoon Mar en schoonzoon Piel Wim van en Munckhof en overl. fam. Sint Icolaasgilde Maria Stiphout- laessens (fam. Claessens). Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 u. is er kindercrèche in het zaaltje onder de .sacristie. Leidsters: As- trid van Keoken en Liesbeth v. Aarssen. Huwelijksafkondiging: Carla Cuypers en Jac Bouten (Kssel). Vrijdag, eorstc vrijdag van de maand wordt de II. Communie gebracht aan de zieken. De onbekende milde gever van een flink bedrag voor 1 of 2 Ven- rayse misisonanissen wordt har telijk bedankt. Het geld wordt aan 'pater Jan Pectcrs in Irian Jaya en zuster Jcnnneskcns in I Zaïre overgemaakt. Akolietcn: Katerdag: 19.00 A. Rcgli en G. Zondag: 8.00 Geert en Paul Flin- senberg (lezer: J. Wektóing); 9.30 Kees van de Helm en John van Bers; 11.00 M. van Pelt en L. Truijen. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Jolan- da en Erik Beerkens. Woensdag en vrijdag: 19.00 Bas Houba en Sammie Huibers. Zondag 30 november: eerste zon dag van de Advent. H. Missen: 7.30 9.00, 11.45; hoogmis 10 15 gezongen door de Zangers van St. Frans; 18.00 avondmis. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 19.Q0 avondmis voor de ge zinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Jan Arts René Troisfonlaine Konrad Thijssen. Zondag: 7.30 Lei van den Berg en voor de parochie; 9.00 Harrie van Houdt. 10.15 overl. fam. Ambrosius; 11.45 Wim Scholtens; 18.00 fam. Mi- chiiels-Wijnen. Maandag: 8.00 Selida Virginia Ro- jer en Constant Rojer; 19.00 overl. fam. Dechnar-Sijbers, Vermeulen- Dijkmans en Jan Arts. Dinsdag: 8.00 overl. ouders Ak kermans-Timmermans; 19.00 Wim van den Munckhof en overl. fam. en Piet Camps (v.w. Bejaardenbond) Woensdag: 8.00 Antoinette Ram- melman-Elsevier en Eva Wilhelmi- na Rojer; 19.00 overleden moeder. Donderdag: 8.00 Mathilde Wasser en t.e.v. H. Geest; 19.00 uit dank baarheid t.e.v. O.L. Vrouw. Vrijdag: 800 Josef Linders; 19.00 gezinsmis; Jacobus Thomassen en Gertruda Custers en zoon Johan en Gerrit. Zaterdag: 8.00 overl. fam. Am brosius. Akolietcn en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Geert Claes en Eric Arts. Zondag: 9.00 Peter en Martijn Smelt; 10.15 Hans van Geenen en Jacq. Smetsers; 11.45 Ricky Douwes en Peter Schoenmaekers; 18.00 Ar- noud Verhaeg en Hans Kerstjens. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Pepijn Dobbelaar en Johnny Jans- Beken; 19.00 Tonnie Vermeulen en André Basten. Dinsdag en donderdag: 8.00 Johan en Leo Pouwels; 19.00 Edgar Jans sen en Robert Arts. Vrijdag 28 nov. Huwelijksmis om 14.30 uur van A. de Bruin en J. Sie- bers. Zaterdag 29 nov.: Gezongen euch. viering om 10.00 uur, met muzikale medewerking van het koor „Venro de'' o.l.v. dhr. J. v d. Tillaart. Geen kindercrèche. Mis:"ntentie: overl. hr. P. Kruysen. Zondag 30 nov.: Gezinsviering om 10.00 u. Het thema van deze vie ring is „Geven kan feest worden". Kindercrèche wordt verzorgd door mevr. Wolf en Usha Sanichar. Mis- intentie: Peter Verstappen en Jo hanna Michiëls-Wijnen, overl. hr. Zegers (van de vriendinnen van mevr. Zegers). Woensdag 3 dec. Euch. viering om 19.00 uur. Eerste zondag van de Advent. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Jan v .d. Heuvel (J. C.) voor overl. familie van den Heuvel-Al- bers. Nederlandse gezangen van de Advent. Zondag: 8.00 leesmis voor overt, familie van Rooy-Hendriks en zo nen; 9.00 leesmis voor overl. familie Albers-Huijbers; 10.00 hoogmis voor overl. ouders Gerardus Kusters en Petronella Ewalts voor overl. Jan Barents (buurt) voor overl. Rom- bout Appels. Nederlandse gezangen va nde Advent met het kerkelijk zangkoor; 11.30 leesmis voor overl. Maria van Gerven-Cuppen voor overl. August van Bergen; 18.30 u. avondmis voor overl. Toon Pelzer. Maandag: 8.00 leesmis voor alle overledenen van de parochie (kol- lekte Allerzielen); 19.00 avondmis voor overl. ouders VulLings-Martens voor overl. Thea Hendriks-van Els (Th.). Dinsdag: 8.00 leesmis voor over!, familie Rutten-Rutten; 19.00 avond mis voor overl. familie Willems- Tijssen. Woensdag: H. Franciscus Xave- rius, priester. 8.00 leesmis voor overl. familie Wintjens-Smits; 19.00 uur avondmis voor overl. familie Jeu- rissen-Ewalts en kinderen tot ze kere intentie (Th.). Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Antoon Derks; 19.00 avond mis voor overl. Harry Janssen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart. 8.00 leesmis voor overl. familie Thielen-Hendriks; 19.00 avondmis voor overl. familie Daniels-Munsters. Zaterdag: H. Nicolaas, bisschop. 8.00 leesmis voor overl. Gerrit van Dijck en overl. familie; 19.00 avond mis voor overl. Jacoba Engels voor overl. Theo Born (buurt). Mededeling: Zondag onder de h. mis van 11.30 kleutercrêche in de kleuterschool vlak bü de kerk (Whistlerstraat 1). Leidster: mej. Mientje Kusters. Misdienaars en Akolïeten: Zondag: 8.00 C. v. d. Brand, R. Aben: 9.00 R. Beerkens, M. Janssen; 10.00 Th. Houwen, Th. Urselman, A. Millen; 11.30 J. Dommeck, C. de Bruyn; 18.30 M. Fijneman, G. Krij- nen. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 F. Linskens, R. Smits; 19.00 B. Trimbos, R. Duivenvoorde. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 F. Vercauteren, R. Barents; 19.00 W. Aben. M. Pelzer. Zondag 30 november a.s., de Eer ste zondag in de Adventstijd, om tien uur dienst in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel; predi kant is Ds. J. R. F. Heine. De eerste kollekle is bestemd voor de Oekumenische Arbeid in Binnen- en Buitenland, de tweede voor de plaatselijke diakonie. Tijdens de dienst kinderkerk en -oppas. Zaterdag: 19.00 overl. familie Si- kcs-Rutten overl. familie Min- Verbeek Francisca Manders- Emons (v.w. de buurt). Kinderkoor. Zondag: 8.30 Piet Rutten (v.w fa milie Rutten); 10.00 jaardienst JeaA Potten (Gem. Koor). Maandag: 9.00 gest. jaard. Wil- helmina Jeuken en ouders. Dinsdag: 9.00 Marie Louise van den Brandt-Weijs. Woensdag: 9.00 Broeder Drabbels (v.w. de buurt en vrienden). Donderdag: 9.00 voor een overle den moeder. Vrijdag: 9.00 overl. familie Venne- kens-Verschuren. Zaterdag: 19.00 Wim Kessels (v.w. familie Baltussen) overl. familie Hulsman Chris van Aarssen (Gem. Koor). Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Roland Tacken, Michel van Dijk, Jurgen van Soest, Ivo Franssen. Zaterdag: 8.30 René Willems, Frits Dupont, Ronny Pelzer, Paul Jans sen; 10.00 Roel Folkerts, Sjackie Wilmsen, Jan Rutten, Hans Holt- ackers. Zaterdag 29 nov.: 14.00 pl. Huwe lijksmis voor het bruidspaar Thea Janssen en Harry Jenniskens; 19.00 zondagsdienst: gezinsmis verzorgd door de meisjes en jongens van de 6e klas basisschool "met medewer king van ens kinderkoor. Thema. Advent als voorbereiding op het Kerstfeest. Al de ouders met hun kinderen worden door de 6e klas uitgenodigd deze gezinsmis bij te wonen. Int.: maanddienst Martin Hub. Bots; maanddienst Jos Dries- sen; Mathijs Geurts (koll.)jrd. Jean Hellegers; jrd Broeder Cletus Clas sens; uit dankbaarheid (P.).y Zondag: Eerste zondag van de Advent. 8.30 gest. Ism. Ger. Clas sens, M. Cafch. de Mulder; 10 uur gest. Hgm. Piet Rongen; tot zekere intentie (,C.); overl. ouders (B.); Teng Steeghs. Dinsdag: 8 uur lsm. tot zekere in tentie Le.v. H. Machutus (V.). Woensdag: H. Franciscus Xave- rius, priester. 8 uur gest. lsm. Peter Kempen. Anna Maira Weijers, Pe ter v. d. Rieth en Petronella Litjens. Donderdag: H. Barbara. 19.00 H. Uur. waaronder H. Eucharistievie ring, gest. Hgm. Johan en Johanna Hendriks en Mathijs Vullings; overl. fam. Lendferst t.e.v. Machutus. Op de splitsing van de Steegse Peelwcg met de Lemmonweg staat een „vrije nieuwe" kapel, welke in tussen toch al weer 55 jaar gi leden werd gebouwd. Een groot II. Hart beeld staat in de kapelnis opgesteld, tussen een aantal kaarsen en kunst bloemen. Slechts een glasdeurtje sluit deze kapelnis af. Het interieur ziet er fris en schoon uit. De muren en plafond zijn duidelijk eerst kortgeleden gewit en de betegelde Vloer en lamb/izering zijn sehoon- geschrobd. „Dan had je veertien dagen ge leden maar eens moeten komen kij ken". aldus mevrouw Loonen-van Rensch. En uit het dan volgende verhaal blijkt dat, met Leunse ker mis, een stelletje vlegels in het ka pelletje heeft huisgehouden. Het glasdeurtje sneuvelde, maar geluk kig bleef het H. Hartbeeld, op een lichte beschadiging na, gespaard. Ook de beide zij raampjes notabene voorzien van draadglas, werden ka pot geslagen. In diezelfde kermis- nacht werd een in de buurt staande tractor vermoedelijk door dezelfde helden zwaar beschadigd en dat kostte de eigenaar vele honderden guldens. Het vernielde interieur van het kapelletje bleef zo weken lang lig gen. De schilder had niet eerder tijd om er aan te beginnen; laat staan om het kapelletje opnieuw 'te wit ten en te verven. Dat heeft de doch ter des huizes dan maar gedaan en die heeft na het gereedkomen ook 't H. Hartbeeld opnieuw geplaatst. Het is trouwens al het derde beeld dat deze kapel siert. Een er van werd door oorlogsgeweld vernield. Het beeld dat er nu staat is uit het privé-bezit van wijlen pastoor de Bot. Vdn dit kapelletje weet men vrij precies de stichtingsdatum en de reden waarom daar een kapelletje gebouwd werd. Het blijkt dat des tijds (1925) een dochter van de fa- milie van Rens doodziek was. Een dubbele longontsteking en natte pleuris brachten haar op het rand je van de dood. Teneinde raad be loofden de ouders een kapel te zul len bouwen indien rde dochter zou genezen. De dochter genashet kapelletje werd gesticht. Het aan nemingsbedrijf Martens met als metselaar Leonard Backus uit Ven ray bouwden het kapelletje. En het was Jan de Koster (Vermeulen) die er de fraaie ornamenten in sdhil- derde. Inmiddels is dat fraaie schil derwerk aangetast als het was door het vocht onder de witkalk verdwenen. Alles met alles had de bouw van dit kapelletje precies 1000,ge kost Een kapitaal voor die tijd. Maar vader en moeder van Rens hadden dat voor de gezondheid van hun dochter over. In de vooro'orlogse jaren ging dit kapelletje toch enige religieuse funktie vervullen. Men bad er als buurt de rozenkrans voor een goede oogst; voor gunstig weer; voor ge nezing van een zieke en voor de zielerust van een overledene. Het laatste oorlogsjaar heeft het gebouwtje niet onberoerd 'gelaten. Uiterlijk zijn nog steeds duidelijk de beschadigingen te zien welke door granaatscherven werden aan gericht. Een kapot geschoten dak liet vrijelijk het hemelwater bin nen. En ook hier was het „de ploeg" van Jan van Toor en zijn LTS- leerlingen die later voor herstel zorgdroegen. Men had op boerderij Loonen-van Rens nog een restant leien ètaan, waarmee het dak weer in zijn oorspronkelijke staat ge bracht kon worden. Dank zij dat oorlogsherstel, en dank zij de zorg van de familie Loo- nen is het kapelletje behouden kun nen blijven. Als een „schoon monu ment'' staat het daar op de splitsing van de SteegsePeelweg en de Lem- menweg. „Het is te hopen, dat de Mvaai- jongens er nu met hun vingers af blijven", aldus mevrouw Loonen. Feitelijk zou er een ijzeren poort aan de ingang van het kapelletje aangebracht moeten worden.... Maar, als men al geen eerbied meer heeft voor het mijn en dijn; dan mag men toch nog wel enig respect verwachten voor het religieuse dat ons is overgebleven Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 9 uur H. Communie aan de zieken; 19.00 gez. II. Mis jrd. overl. Heerom; Mathijs Geurts (koll.); overl. fam. Cremers t.e.v. H. Ma chutus. Zaterdag: H. Nicolaas. 19.00 zon dagsdienst: Jost Driessen (koll.); Mathijs Geurts (koll.); tot zekere intentie (C.); (dameskoor). Misdienaars: Mike en Patrick Kleeven; Mark Donders en Marcel Classens: in hoogmis: Luc Venne- kens en Rob Weys. Zaterdag: 19.00 jrd. voor overl. fam. Steeghs, Litjens en Henckens. Zondag: 8.00 overl. ouders Jans- sen-Emonts en zoon Pierre; 10.00 u. bij gelegenheid van een 85e verjaar dag. Uit dankbaarheid. Maandag: 19.00 Lei Duykers. Dinsdag: 8.00 Jan Willems. Woensdag: 8.00 Hendricus Strij- bos. Hendrina Friezen en Maria Strijbos. Tevens tot intentie van de offeraars. Donderdag: 8.00 overl. fam. van der Sterren-Jenniskens. Vrijdag: 8.00 Geert Classens. Eer ste vrüdag van de maand. Zieken communie. Zaterdag: 19.00 uit dankbaarheid (T.). Eerste zondag van de advent. Zaterdag: 19.00 lsm. voor Rieky Reijnders Helm Claessens en overl. ouders Claessens-Versohuuren. Zondag: 8.00 lsm. als jrd. v. Henri Martens en overl. ouders Martens- Smedts; 10.00 hgm. als weekd. voor Maria Loonen-Scheffers: 11.15 mnd. voor overl. fam. Litjens-Reintjes. Maandag: 19.00 lsm. v. Harry Mandei-s lsm. v. Peter Joh. Arts en Maria Poels. Dinsdag: 19.00 lsm. uit dankbaar heid (R.) Ant. en Bern. Loonen, beide echtgen. en Johanna Ver- heijen-Loonen. Woensdag: 19.00 maandd. voor Leo Lconen en cchtg. maandd. v. Jczef en Gerrit Claessens. Donderdag: 19.00 maandd. voor Herman van Leipsig. Vrijdag: eerste vrüdag van de maand, tcegewüd aan het H. Hart. 7.30 lsm. v. fam. Loonen-van Rens; 19.00 gest. jrd. voor Martinus en Maria Verheijen, Antoon Ewals en Hendrina Simons. Zaterdag: 19.00 lsm. voor overl. fam. Heldens-v. d. Sterren Helm Claessens. Misdienaars: 19.00 Roel Janssen. Akolieten: za 19.00 Tj. Jenniskens en R. Duïjkers; zo 80.0 J. Janssen; 10.00 Th. van Kempen, F. van Bavel en A. Reintjes; 11.15 R. Kuenen en W. Emonls. r Gcdcopt: Peeters Kim. Zaterdag: 19.00 1) gest. jgt. voor Peter Winnen en Geertruida Win- nen-Arts; 2) jgt. v. Godefridus Pyts. Zen dag: 8.30 H. Mis voor overl. fam. Sanders-Kleuskens; 10.00 u. maandd. voor Marian van Haperen; 11.30 H. Mis voor Toon Marcellis namens fam Houben. Maandag: 19.00 H. Mis voor overl. fam. Heldens-Driessen. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor overl. fam. Vollenberg-Verheijen. Woensdag: 8.00 maandd. v. mevr. Coenen-Spreeuwenberg. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Ja cob Arts. Vrijdag: eerste vrüdag van de maand. 19.00 H. Mis voor Marian v. Haperen nms. de fam. Zaterdag: 19.00 1) H. Mis voor Gerard van Bree namens fam. Luijcks; 2) H, M'is voor Antoon Verheijen. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Ko Flinsenberg en Francis v. d. Hoff. Zendag: 8.30 Rob Kooninngs en Roel Emonts; 10.00 Peter Peeters en Wilfried van Dijk; 11.30 Willy Hen driks en Karei Dékkers. Weekdagen: Joost v. Elzakker en Jos Bovee. Zaterdag 29 nov. 7 uur Gezongen H. Mis voor de leden en overleden leden van de Fanfare en Zangkoor. Zondag: le zondag van nde Advent. 10.00 Hoogmis Marijke Janssen-Mi- chels; 11.30 jaargetijde voor Jo Kes sels. Maandag: 8.340 overl. fam. van Rijswijck-Claassen. Dinsdag: 8.30 Martien v. d. Zan den. Woensdag: Schoolmis. 8.30 over leden familie Kessels-Claes. Donderdag: 8.30 Joh. van Osch. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.30 H. Mis ter ere van het H. Hart voor hen, die geofferd heb ben. Zaterdag: Feest van St. Nicolaas. 3 uur gezongen H. Mis voor fam. van Dijck-Thomassen v.w. 40-jarig huwelijk; 7 uur gezongen H. Mis voor Henk van Meyel. Zondag 7 dec.: eerste zondag van de maand. Speciale kollëkite voor de kerk. 10.00 Marijke Janssen-Michels; 11.30 Peter Math. Gielen en kind- Misdienaars: Zondag: 10.00, woensdag en zater dag; Henri Jacobs en Leon v. Dijck; 11.30 Harm Hendriks en Stan Ver haag. Kollektariten: zaterdagavond 7uur van Cuyck; zondag 10.00 J. Verhaag; 11.30 J. van Hoof. De raad van dé gemeente Vier lingsbeek nam in de laatst gehou den vergadering zonder hoofdelijke stemming o.m. de navolgende be sluiten. Een krediët van 2170,voor aanschaffing van bordstellingen voor de basisschool te Vortum- Mullem. Verkoop van een stukje grond aan L. van Haaren aan de Spoor straat voor een bedrag van 5000,-. De bouwverordening werd aan gepast aan "de landelijke normen, mede in verband met de energie besparingen. P. Bloemen kan niet alleen een stukje grond in Overloon ko pen, maar zal ook grond met de ge meente mogen ruilen. Dan zal dat stukje een 'beter en verfraaid geheel krijgen. Bij de beschikbaarstelling van 5.824,voor het maken van een plan voor dorpsverfraaiïng te Groen ingen, kon niet met zeker heid worden gezegd wanneer de an dere dorpen aan de beurt zijn. Het is niet bekend wat dat allemaal gaat kosten en of de gemeente dan geld daarvoor beschikbaar zal kun nen stellen. Maar het is wel de be doeling dat uiteindelijk ook de an dere dorpen verfraaid zullen worden Mevr. Monné kon niet nalaten de opmerking te maken dat eindelijk na 10 jaar zeuren de Nissenhut een lelijk obstakel in Overloon verdwenen is. Maximaal krijgt de dorpsraad Hlobhees-Smakt 500 gulden subsidie per jaar. Nu de raad de dorpsraden eikent, zal bekeken moeten worden, welke bedragen er nu subsidiabel zijn. Mevr. Monne had aanvankelijk bedenking tegen de ingangsdatum; dat hield in dat de dorpsraad al ex tra subsidie krijgt over 1980 als ze achteraf de rekeningen kan laten zien. Even werd er nog gepraat dat de dorpsraad v»an Hclthees ten op zichte van de in Maashees gevorm de dorpsraad bevoordeeld wordt, omdat Holthees ook vanuit Venray subsidie krijgt. Dat zal door het col lege worden onderzocht. Veel woorden gebruikten de raadsleden voordat men akkooid ging met de vaststelling van de huur van de blokhut te Overioon en van Hc Ithees-Smakt, ten bedrage van 3600,per jaar. Aanvankelijk was die gesteld op f 6173,De raad ging er mee akkoord dat begin 1982 bekeken zal worden, aan de hand van de exploitatie, of die huur te hoog is, dan wel gerechtvaar digd. De huur van de Jcugdacommoda- te Vieriingsbeek, welke op 4.350, was vastgesteld, zal medio 1981 na der bëkeken worden. De jeugdbe wegingen hebben dan een vol boek jaar gefunktioneerd. Wel werd van uit de raad erop aangedrongen dat de jeugd ook een stukje medever antwoordelijkheid moet hebben voor hun onderkomens, want ook in Vieriingsbeek zal men straks op de kleintjes moeten gaan letten. Mevr. Monné vroeg zich af bij de vaststelling van de honden belasting, waarom geen belasting werd geheven op het bezit van kat ten en duiven, want deze bezorgen ons toch ook overlast. Maar de raadsvoorzitter merk;e op dat ze daarvoor bij de Rijksoverheid meest zijn. Het bezit van honden wordt nu belast tot een bedrag van 16, per hond. Bij de vaststelling van de nieuwe tarieven voor de legesverordening had Mevr. Monné haar bedenkin gen tegen het dure trouwen. Was er vroeger aanleiding toe om het klasseverschil te bepalen, dat was nu verdwenen. Nu wordt een bruidspaar bestraft omdat het op een ander tijdsltip trouwt dan wan neer het gratis is. Maar de raads voorzitter kon duidelijk maken dat b.v. trouwen op zaterdag extra fi nanciële konsekwenities heeft voor de ambtenaar van de burgerlijke stand. Maandag a.s. kan er al worden gestart met het onderhoud van de .Maasheggen nu de raad bereid is de gevraagde medewerking te ver lenen. Dat onderhoud gebeurt door de mannen van de WSV en in sa menwerking van en met de ge- meeriten Cuyk, Grave, Oeffeit en Boxmeer. Vierlingsbeek zal haar deel bijdragen op basis van de leng te van de Maasheggen in haar ge meente en dat bedraagt ongeveer 9 kilometer. Onder dat onderhoud vallen de heggen in het agrarisch gebied en niet de heggen welke on der hét ministerie van CRM vallen. De reinigingsrechten werden verhoogd en gebracht op 47,50 per jaar en men kan dat bedrag in twee termijnen betalen. Redelijk zou zijn als dat bedrag zal worden verhoogd tot 70,maar daarvoor is ge«>n toestemming van het ministerie te verkrijgen. RONDVRAAG Mevr. Monné wilde duidelijkheid krijgen waarom het Obragas zo'n. hoge winsten maakt. Volgende ver gadering hoopt de raadsvoorzitter haar als aandeelhouder uitslag te kunnen geven. Maar hij was het mét Litjens eens dat veel gemeen ten de inkomsten van die winsten niet konden missen. De wtinst te ge bruiken voor het doen van onren dabele aansluitingen was niet mo gelijk. De raadsvoorzitter kon nog niets definitiefs zeggen over de mogelijk heden van de kunstuitleenbiblio theek. Maar ook daarover zal hij later antwoord geven. Kritiek was ei op de aanbiedings brief bij de begroting. Die kritiek nam het college zich ter harte en zal herhaling trachten te voorko men. Dat de tijd kort was voor de behandeling had als oorzaak, dat de datum van de vergadering vcor de algemene beschouwingen op aan drang van de raad verschoven was naar woensdag 10 december. Door die verschuiv ng kan mogelijk uit sluitsel gegeven worden over de verhoging van de Onroerendgoed- belasting. Zaterdag 29 nov.: 7 uur tot int. van afm. v. d. Pas. Zondag 30 nov.: 10 uur voor de zielerust van Henk Nabuurs. Zaterdag 6 dec.: 7 uur voor over leden ouders Arts-Herpers. Eerste zondag van de Advent. Zondag: 8 uur H. Mis voor Botje Ewals-Fleuren; 10 uur Hoogmis voor Lien Peeters-Janssen. Akolieten: Martien Arts en Bert Janssen van de Heidseschoolweg. Misdienaars van week: André Swinkels en Jos Geurts. Maandag: 8 uur H. Mis voor Driek Eibers en Maria Manders. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Willems-Janssen en kinderen. Woensdag: H. Franciscus Xave- rius, priester. 8 uur H. Mis voor Wim Derikx en de overleden fami lieleden Derkx-Vöesten. Donderdag: 8 uur H. Mis voor een overleden zuster. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.45 H Mis voor Toon Huis man van vrienden. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de overleden ouders Poels-Michels. Zondag 30 nov. le zondag van de Advent. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. v. zal. Wim van Ooi v.w. Autocross. Zondag: 9.45 Hgm. uit dankbaar heid fam. K.; 11.15 Hgm. uit dank baarheid fam. Spreeuwenberg. Maandag: 8 uur lsm. zal. Wim v. d. Goor v.w. de buurt. Dinsdag: 8 uur lsm. zal Sef Lin dens. Woensdag: 8 uur lsm. zal Ceeiel van Wylick-Engelen. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Jan van den Aker. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd H. Hart. 8 uur bijz. H. Mis ter ere van H. Hart. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uur lsm. voor Paus en Bisschoppen; 's avonds om 7 uur Hgm. overl. fam. Mulders-van Lipzig. Akolieten voor 30 nov.: Wiljo Pleurkens, Leon Reintjes en Ro nald Weys. Misdienaars: Reintjes - Backer. Zaterdag 29 nov. 19.00 Avondmis voor Bertrus Mulder en Oisca Mul- der-Willems. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor fam. Linssen-Versieyen; 10.00 Hoogmis voor Grad Gooren, overl. ouders Derkx-Meulensteen en overl. fam. Weerdenburg. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel en fam. Weerdenburg. Dinsdag: 8.43 H. Mis tot zekere intentie. Woensdag: 8.45 H. Mis ter ere van de H. Jozef voor René Buyzen, fam. Weerdenburg* en voor behoud van onze kinderen in huwelijk en gezin. Donderdag: 8.45 H. Mis uit dank baarheid. Vrijdag: 8.45 H. Mis ter ere van het heilig Hart. NOTICIAS RELIGIOSAS Eldomingo proximo es el primer domitngo del Adviento. A las onnce y cuarto Misa con cantos en CasJbel- lano en nuestra capiflla, Overioonse- weg 2. Después de la Misa en la salita del convento una charia con un cafeldto. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES El domingo él dia 30 de noviem- bre a las cuatro de la tarde San Nicolès oon su Zwarte Piet viendran en el centro. Ya han recibido infor- maciones. Hasta la vista!

Peel en Maas | 1980 | | pagina 15