VERENIGINGSNIEUWS >NJ cav27mc MODEHUIS EX 1ITERPENIEUWS CDA Venray IN JMMERSELO Ven rays Mannenkoor St. Pe\^S Verenigingsnieuws uiterlijk dinsdag 12 u. inleveren. FOX HUNTER De Zonnebloem K.V.V. Venray Scouting Venray Vormingscentrum voor Werkende Jongeren Venray jeugdnatuurwacht Limburgse Katholieke INVALIDENBOND A.s. donderdag 27 nov. om 20.00 u. epetitie voor het gehele koor. Idem op donderdag 4 dec. A.s, zondag 30 nov. worden er tij- ens het door het Venrays Mannen- oor georganiseerde Scholenzang- Bstival door ons koor enkele num mers ten gehore gebracht. Verzame- >n in uniform om 11.15 uur in de chouwburg. Donderdag 11 dec. gezamenlijke epetitie in de Paterskerk om 19.00 iur. Hofkcor: zondag 30 nov. geen re- tetitie; zondag 7 dec. om 11.30 uur epetitie. Afmelden 'Hofkoor bij Th. Jans- ien, tel. 81079. Afmelden V.M.K. bij H. Gommans el. 82687 of de Burggraaf, tel. 81244. londerdag 27 november: 19.30 repetitie harmonieorkest. 21.30 bestuursvergaderinng. londerdag 4 december: 19.30 repetitie harmonieorkest AGENDA londag 7 december: Zondagochtendconcert samen met jeugdharmonie in schouwburg. :»terdag 13 december: concert te Wanssum. ondag 14 december: uitwisselingsconcert met Horst en Blerick te Horst, 's avonds, iterdag 24 jan. '81: Prinsenplbklamatiie. LEERLINGENOPLEIDING: londerdag 27 nov.: repetitie jeugdorkest in Perdstal. iaterdag 29 november: concert in Holthees. Vertrek om 19.15 vanaf Perdstal. londerdag 4 december: .30 repetitie jeugdorkest, toidag 7 december: concert in schouwburg. Individuele lessen zijn tot nader bericht in Coninxhof, DRUMBAND: iterdag 29 november: Deelname aan festiviteiten in Holthees. Afmelden harmonieorkest bij de eretaris - telefoon 80225, jcugdle- bij de heer Uaedts, tel. 82803 en rumband bij de heer van Els. tel. 5824. Telefoon clubgebouw: 82515. Denken wü ook nog aan de oud- ipier-aktic .Breng donderdagavond w oud papier mee. Zaterdags is de opslagruimte ge pend van 11 tot 12 uur. Tijdens de zaterdag bijzonder ge laagde St, Caedliavierlng werd de ieuwe naam van het korps bekend emaakt De officiële benaming mdt voortaan niet meer Jacht- ioorn- en Trompettenkorps St. Pe- rus Banden, maar Muziek en Ma- fretten Showorkest St. Petrus Ban- Jen. De „daagse" benaming wordt ihoworkest St. Petrus Banden. Zondagmiddag verleende het orps medewerking aan de intocht St. Nicolaas in Venray, terwijl nkttviteiten voorlopig overwc- end gericht zijn op het instuderen tin nieuwe strikken met het oog op ie Taptoe 1981. In de bestuursvakature, ontstaan ioor het bedanken van de heer Fij- leman, is voorzien door de benoe- aing van de heer Panmekoek, hoofd van de basisschool ,,de Flderefhiit'.. DAMESKOOR Zaterdag 29 nov. zingen we 19.00 Uur tijdens de avondmis in de kerk van het, Brukske. Weest U tijdig «anweziig; in uniform. Woensdag 3 dec. om 20.00 uur re petitie voor het hele koor. Donderdag 11 dec. is er om 19.30 uur een repetitie in de Paterskerk voor de kerstconcerten. Als U bent verhinderd, graag uw ifmelding aan mevr. v. d. Bekerom, lel. 83332, of aan mevr. v. d. Waer- den, tel. 83659. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Dinsdag 2 december: 19.30 repetitie voor de alten; om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Dinsdag 9 december: 19.30 repetitie voor de tenoren; om 20.00 voor het hele koor met be geleiding van dhr. v. d. Tillaart. Donderdag 11 december: 19.30 repetitie met de gezamenlij ke koren van Venray in verband met de Kerstconcerten. Zondag 14 december: 16.00 adventsconcert in de Grote Kerk. De blokfluStgroep o.l.v. mej. Thijssen zal haar medewerking verlenen. Dinsdag 16 december: 19.30 repetitie voor de bassen; om 200.00 voor het hele koor in 't Befke Kleuterschool Dr. Poels straat. Zaterdag 20 december: 20.00 Kerstconcert met de geza menlijke koren van Venray in de Paterskerk. Zondag 21 december: 16.00 uur eveneens Kerstconcert met de geaamijlke koren. Eerste Kerstdag: 10.00 zingen we Kerstliederen in de Paterskerk aansluitend 10.15 u. opluistering eucharistieviering. Tweede Kerstdag: 9.45 uur zingen we Kerstliederen in de Kapel van St. Anna aan sluitend 10.00 uur opluistering eucharistieviering. Zaterdag 3 januari: Concert de Kruuze, Leunseweg. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolk- weg 3 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. respectievelijk 81221 of 86159. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" I Zondagmorgen 30 nov.: 10.30 tenoren en bassen; 11.00 hele koor. Maandagavond 1 dec.: 19.00 hele koor. Dinsdagavond 2 dec.: Geen repetitie. Wel stemkeuring. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 28 nov.: 18 45 het hele orkest. Vrijdagavond 5 dec.: Geen repetitie. „SALTARELLO" Zaterdagavond 29 dec.: Geen repetitie. Zaterdagavond 6 dcc.: 16.30 Gezamenlijke repetitie. christen democratisch appél HET C.D.A BESTUUR VERGADERDE Op de bestuursvergadering van 18 november j.I. in de Burggraaf werd door enkele bestuursleden ver slag gedaan van de ledenvergade ring van hot C.D.A.-Lamburg op 3 november j;l. De door de Limburgse voorzitter gedane uitspraak, dat in 1982 in el ke Gemeente een C.D.A.-lijst moet deelnemen aan de Gemeenteraads verkiezingen, is inmiddels uitvoerig in de pers verschenen. Op de kringvergadering werd te vens gediscussieerd over de positie van de Statenkringen in het nieuwe C.D.A. van na 11 oktober j.I. Het bestuur vindt het gewenst, dat er tussen het provinciale bestuur en de plaatselijke afdelingen een regio naal samenwerkingsverband blijft bestaan. Met het oog op de Gemeente raadsverkiezingen van 1982 voert een commissie overleg met de groe peringen Kerkdorpen en Samenwer king Venray. Op de Algemene Le denvergadering zullen de leden worden geïnformeerd over de stand van zaken. De verkiezingen voor de Tweede Kamer op dinsdag 26 mei 1981 wer pen nu reeds de schaduwen voor uit. Op zaterdag 16 mei 1981 zal de C.D.A.-lijsttrekker Venray bezoe ken. Dan is er o.m. een grote mani festatie in de schouwburg. De ver- schallende akties worden door de campagneleider Mevr. van Bavel uitvoerig besproken. Het CDA Venray is uitgenodigd deel te nemen aan de ABN-boycot tegen Chili. We zullen eenzelfde ge dragslijn volgen als bij de Shell- Zuid-Afrika aktie van 1V» jaar ge leden. Destijds heeft het CDA Ven ray zich uitgesproken voor elke ak tie die tegen alle onrecht en onder drukking in de wereld gaat. De onderha vige aktie heeft een zodanig eenzijdig karakter, dat het CDA Venray er niet aan zal deelnemen. Verder kwamen onderstaande punten nog aan de orde: werven van nieuwe leden, in het bijzonder jongeren voor het C.D.J.A. corrtributieperikelen verkiezingsreglementen. Hallo NJN^-ers. Het afgelopen weekend is in Eindhoven de uitgestelde D.V. ge houden. Er was een flinke Venray- se vertegenwoordiging, ongeveer 8 man, aanwezig. Deze keer zijn er beslissingen gevallen; er is n.l. uit eindelijk gekozen voor een tussen oplossing m.b.t. de eventuele af splitsing van Déé 12-plus in Déé 12 en Déé 13. Er zijn voor het komend jaar twee besturen gekozen die echter volledig samenwerken; ook komen er dit jaar gezamenlijke kampjes. De ACJN was het niet met dit voorstel eens, dus Limburg wordt geen regio maar een distrikt. Meer hierover in de kampdna of de jeneverbes. De sluitingsdatum van de kopij voor de jeneverbes is ge steld op 10 december. Verder verzoek is de E.L.'s hun exproms inn televeren bij mij. Een ieder die geen kontributie-formulier heeft ontvangen kan kon takt opne men met mij. Tenslotte het programma voor het komend weekend: Zaterdag 29 nov. 20.00 uur Hups- avond in hol (EsseD. Zondag 30 nov. 08.00 uur: excursie van Stefan naar Rouw- kuilen Cplanten en vogels); excursie van Marion; vertrek vanaf het schouwburgplein, zoals altijd. Hoi, Marcel. Het eindsaldo van het wereld record tokkelen is circa f 4200, en dat komt beschikbaar voor een gezellige dag voor onze zorgenkin deren. Veel snorren en baarden zijn hiervoor mceten sneuvelen. Op zaterdag 13 december a.s. wordt weer een ledenvergadering gehouden. Wij zulllen er o.a. uitge breid over het tokkel gebeuren na praten. Van de ballonwedstrijd zijn al heel wat opgaven binnen gekomen en van behoorlijk ver, hoor. Begin volgende maand maken we de uit slag wel bekend. De prijzen van de tekenwed strijd zijn inmiddels al bij de win naars thuis bezorgd. Leo en Joh hadden er een hele klus aan om de zes mooiste er uit te zoeken. Binnnerikort wordit weer een meeting georganiseerd, waarbij iemand uitgenodigd wordt \foor een gezellige technische tokkel. Er ko men immers nog dagelijks nieuwe stations bij, die ongetwijfëld ook nog vele vragen hebben. Op deze mee ting zijn ook die mensen hartelijk welkom. Na de meeting volgt weer een ledenvergadering. Onze hartelijke dank aan allen die meehielpen bij het wereldrecord tokkelen. Ondanks dat we wel eens wat negatiefs horen, hébben we 12 fijne dagen achter de rug. Dat heeft ook zijn invloed gehad op ons leden tal. Het 83e Lid is inmiddels geno teerd. We hopen zo een gezellige vereniging te blijven en hebben nog meerdere aktivibeiten in petto. Maar dara hoort u na de feestdagen wel meer over. ZONDAGMIDDAG „MAN OF ACTION" IN FREE WHEELIN VENRAY Als een van de, zowel letterlijk als figuurlijk .meest flitsende onder delen van het herfst-programma van Free Wheelin, zal a.s. zondag middag 30 november om 2 uur de bekende Drive In Discotheek, „Man Of Action" de nieuwbouw van Free Wheelin vullen met verfrissende, ritmische muziek. Twee ervaren disckjoCkey's zul len een 4 uur durend, zeer geva rieerd programma brengen, waar alle mogelijke muziekgenres in ver werkt zullen zijn. Dit zal uiteen lopen van reggea naar new wave en van gouwe ouwe naar het aktueie top 40 werk. Uiteraard kan ook het publiek invloed uitoefenen op het repertoire d.m.v. het aanvragen van favoriete nummers. Een complete electro-voice-P.A. zal borg staan voor een professio nele geluidskwaliteit, terwijl een uiterst uitgebreide lichtshow, van maar liefst 20.000 Watt, ervoor zorgt dat niet alleen het oor, maar ook het oog zich geen moment hoeft te vervelen. Al met al is deze succesvolle Drive In Discotheek „Man Of Ac tion", in ruime mate in Staat om een wellicht saaie zondagmiddag met hun wervelende show om te zetten in enkele zeer attraktieve uurtjes van swingen en gezellig heid. DRIE DAGEN HALVE PRIJZEN Woensdag Donderdag Vrijdag Het is weer zoverDrie dagen heeft u de gelegenheid om in onze halve prijzen shop uw garderobe voor weinig geld aan te vullen. Met mode zoals u dat van ons gewend bent Smaakvol en up-to-date. Alleen drie dagen voor de helft van de prijs. Doen! Vlcesstraat i-i (iroteslrcuit 17a Venlo Venray 077-12.i SI 04780X2881 ECHTE NEDERLANDSE FIETSERSBOND werkgroep Venray Een kind, jonger dan tien jaar, mag alleen op een fiets worden meegenomen als er een doelmatige steun voor rug, handen en voeten is. Een kinderzitje moet dus veiligheid bieden: bescherming en stevigheid. Wat betreft de stevigheid is de fiets zelf erg belangrijk. Aan een stevig zitje op een gammele bagagedrager heb je niks. Vooral de bevestigings punten van de drager bij de achteras willen nog wel eens doorroesten. Verder moet men met een achter- Zitje letten op de bewegingsvrijheid voor de voeten. De voetjes van het kind moeten ver genoeg naar achte ren zitten om er niet bij iedere pedaalslag met je hak tegenaan te schoppen. Vloor een zitje voorop de fiets, aan het stuur, moet de stuurpen toch wel minstens vijf centimeter in het binnenibalhooMstel zitten en het moet genoeg ruimte voor Uw eigen knieën overlaten. Een voor- zitje heeft voordelen, die bijna steeds de nadelen van het achter zitje zijn: het 'kind kan vrij om zich heen kijken en aktief meefietsen door mee te sturen en te bellen. er kan gemakkelijker gepraat worden met het kind; U kunt zien wat voor capriolen het kind gaat uithalen; de spaken zitten meestal verder weg van de voetjes dan achter op; het zwaartepunt ligt meer naar het midden van de fiets dan met een achterzitje waarmee men gemakkelijk een steigerende fiets kan krijgen. Een achterzitje heeft ook voor delen: ,U hoeft niet wijdbeens te fiet sen; het kind zit beter beschermd te gen regen en iwind; de fiets is beter bestuurbaar; het kind kan niet tot vervelens toe aan de bel trekken; van onverwachte bewegingen van de kleine passagier is niet zoveel te merken; een kind kan langer meegenomen worden in een achterzitje dan in een zitje aan het stuur. (wordt vervolgd) Voor meer inlichtingen over fiet sen en fietsers: Echte Nederlandse Fietsers Bond werkgroep Venray, Mambostraat 148, te: 87494. een nieuwe 27 mc club Onder de naam Fox Hunter is in Venray een nieuwe 27 mc-club van start gegaan. Een voorlopig bestuur is al geformeerd uit Zeeridder, Bud dy Manta en Dubbeldekker. Gëïnte- reseerden kunnen zich met deze sta tions in verbinding stellen voor na dere inlichtingen. Als eerste aktiviteit organiseert men zondag a.s. een grote ruilbeurs (g.s.l. meeting) in Den Hoender, hoek UrsulastraatHoenderstraat. Vanaf 13.00 uur kan men daar te recht. Het belooft een gezellige mid dag te worden met tombola en een prettige bijeenkomst van alle sta tions uit Venray e.o. Men kan er zich als ldd opgeven. K O IM T A K T GROEP V E IM R A Y Wij hebben nog steeds onze vas te bijeenkomsten op de maandag middagen. We zijn doende om naar een alternatief ontmoetingscentrum uit te kijken. En wel naar ver warmde en méér accomodatie ge vende ruimte. WAO-er laat wat van je horen en kom eens langs. Je kunt er: kaar ten, sjoelen, biljarten, tafeltennissen en zo je wilt praten. Kom, het doet je goed. Zoek kontakt en bel naar Herman Nooijen, Burg. v. d. Loostraat 19, tel. 87498 Venray. REGIO VENRAY Op de navolgende lotnummers van de door de regio Venray ver kochte loten is een prijs gevallen: 3920 - 6314 - 14246 - 24915 - 27795 betreffende alle series. Als U tot de prijswinnaars be hoort, dient U met winnende lot, desgewenst aangetekend, te zenden aan De Zonnebloem, Ginnekenweg 4818 Breda ,met vermelding van het giro- of banknummer, waarop u de geldprijs walt ontvangen. Agenda: Vrijdag 28 november: 18.30 voor alten en sopranen Zaterdag 29 november: 19.15 voor tenoren en bassen 18.30 vertrek naar Panningen (in uniform). Zondag 30 november: om 10.15 Hoogmis in de Paters kerk (eerste zondag van deAd vent). Maandag 1 december: 18.30 alleen voor de alten. Dinsdag 2 december: 18.30 alleen voor de sopranen. Woensdag 3 december: 18,30 „vrije repetitie" met aan sluitend om 19.1'5 spelavond. Eventuele afmeldingen secretariaat: Langstraat 104, Venray, tel. 81690. Rjjbeurten Blitterswijck: vrijdag 28 nov. hr. Megens, Aubade straat 8, Venrayalleen halen); zaterdag 29 nov. hr. Sohaminée, Ha- gelweg 23, Venray; zondag 30 nov.: hr. Broeksteeg Pet tenmakerstraat 28, Venray. Algemeen: A.s. zaterdag treden we op in het bejaardentehuis „De Wietel" in Panningen (H. Mis met na afloop een klein concert). Vertrek per bus vanaf het Kennedyplein om 18.30 uur. Fietsen bij De Galmhut plaat sen. We rekenen op een grote op komst. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dinsdag 2 december is er surprise kienen in de zaal „In den Engel", aanvang 19.45 uur. De opbrengst van deze kienavond wordt geschon ken aan een projekt in Afrika. De komende clubavond donder dag 11 december a.s., bespreken we eigen foto's en/of dia's. Tevens be schikken we die avond over een dia- ccllectie van Paul Nahon welke als thema heeft Lijn Vlak en Kleur. Deze zal voor de pauze vertoond werden. We mogen zeggen dat de demon stratie kleurdrukken vanaf dia's, die vorige clubavond gehouden werd, succesvol verlopen is. Hopelijk was het voor velen een stimulans om zelf te beginnen piet kleurdrukken. Beste jongens en meisjes. Tijdens de opening van ons nieu we scoutinggebouw 't Peppelshuus, 'is er een ballonnenwedstrijd gehou den. We zijn blij dat we nu de prijs winnaars bekend kunnen maken: le prijs: Anja Peters haar ballon werd In RöthenbaCh (Oost-Duits- land) gevonden. De 2e prijs is behaald door Jolanda Wijnands en de 3e prijs gaat naar Petra Donders. Proficiat! De gewonnen prijzen zullen door jullie leidsters worden overhandigd. Vrijdag 28 november: Vanavond 'komt St. Nioolaas bij ons op bezoek met zijn Pieten. Dat belooft dus weer wat. Van 7 tot 10 uur, voor iedereen van 12 t.m. 15 jr. Zaterdag 29 november: Van 8 tot half 1 geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zondag 30 november: Van 8 tot 12 uur geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Tafeltennis: Voortaan is er gelegenheid om te tafeltennissen voor iedereen vanaf 12 jaar op zaterdagavond van 7 tot 9 uur. Wij, een groep vrijwilligers op het Vormingscentrum voor Werken de Jongeren in Venray hébben, om dat wij- werkloos zijn en ons toch produktief willen maken, het plan opgevat om defekte gebruiksvoor werpen te gaan recyclen. Dat wil zeggen, dat wij defekte huishoudelijke apparatuur zoals ra dios, t.v.'s, wasautomaten, stofzui gers en keukenapparaten, maar ook kapot kinderspeelgoed proberen op te knappen, en dat te bestemmen voor mensen, die het financieel niet zo breed hebben. Naast dit goede doel, helpt U ook mee aan een stuk milieubescherming. Ziet U bovenstaand plan. zitten en heeft U iets van voornoemde appa ratuur, neemt U dan kontakt op met: Peter Janssen, p.a. Vormings centrum Werkende Jongeren, Be- vrijdingsweg 2A, Venray, tel. 82018. Zo, eindelijk was het dan zo ver. Het laatste weekend voor pakjes avond staat voor de deur. Daarom zijn de disco-avonden van dit week end dan ook in „Sinterklaas"-sfeer. Dit houdt het volgende in: zaterdag 29 november vanaf 19.00 uur in het wijkgebouw van het Brukske: Amerikaanse disco avond met vele bekende en gloednieuwe disco-singles. En je weet 'het, platenbonnen te winnen bij de danswedstrijd. En tree 1.25. Toegang boven de 12 jaar. Zondag 30 november vanaf 14.00 uur in het wijkgebouw van het Brukske: Super-Sint Disco middag met vele kadoos en de enige echte Disco-Sint met Pie termannen op bezoek. Kom dit festijn meemaken. De entree is slechts één gulden en dat voor dire uur disco-plezier. Iedereen is welkom dus ook onder de 12 jaar. Nou, tot zaterdag en/of zondag! De op zondag, 16 november j.I., gehouden puzzel-wandeltocht, had tegen de verwachting in, veel be langstelling. Ondanks regen en wind liepen ruim 100 enthousiastelingen de tocht uit en velen voerden de opdrachten korrekt uit. De komende winter-puzzeltocht zal omstreeks Kerstmis plaatsvinden en wel in het Loobeekdal met als startplaats: Vlakwater. Na deze tocht zullen en kele mooie prijsjes te verdienen zijn door degenen, die op de drie puz- zeltochten de meeste stempels heb ben vergaard. Speciaal voor de 6e klas JNW- leden volgt hier een oproep om aan een tekenwedstrijd mee te doen. Je kunt je tekenkunst uitleven op het onderwerp: NATUUR en MILIEU. We spreken af het papierformaat op dubbel A4 te houden, dus niet groter dan 30 x 42 cm. Je kunt nu al meteen aan de slag. Er mogen allerhande teken-materialen ge bruikt worden. Meer hierover zul je van je leerkracht vernemen. De inleverdatum „op school" is uiter lijk 15 december a.s. De beste teke ningen zullen 9 januari 1981 in de foyer van de schouwburg Venray, worden geshowd. Heel veel sukses! Mededeling over de kollekte t.b.v. STICHTING NATIONAAL FONDS SPORT GEHANDICAPTEN in Venray en de Kerkdorpen Geachte lezeressen en lezers. Het is mij een groot genoegen, via dot bericht, al diegene die geholpen hebben aan het welslagen van de kollekte, zeer oprecht te danken voor hun spontane medewerking en inzet. De opbrengst voor Venray en de Kerkdorpen bedroeg 5800,Go- zien de slechte weersomstandig heden is dit een zeer mooi resultaat. Nogmaals hartelijk dank mede werksters en medewerkers. Ook de gevers, Nederlands en niet Nederlanders, veel dank voor Uw gave, hetzij groot of klein. Allen die wij, om welke reden dan ook, niet hebben kunnen berei ken, langs deze weghartelijk dank voor uw bereidwilligheid. We kunnen terugzien op een goed geslaagde kollekte. Namens het Plaatselijk Comité: J. P. v. d. Biggeflaar Vz. Invaliden Sportclub Venray en omgeving.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 13