999 Venray gaat „droogtrainen" voor Stedenspel Venrayse Muziekschool 10 jaar jong ee AGENDA De Welteling AIMItti OPEN HUIS NAJAARS CONCERT Castenray PEEL EN MAAS Glascontainers blijken succes Ook ski-verhuur en service Nu de N.C.R.V.-Stedenspelleidlng heeft moeten besluiten de ge meentehuizen buiten het televisie beeld van het Stedenspel te laten, heeft de leiding van het Venrayse Stedenspel besloten op de dag van de uitzending met de achterban van de „Denktank" uit te wijken haar de bibliotheek van Rank Xerox, Reden tot dit besluit is de aanwezigheid van een groot aantal telefoonlijnen bij Rank Xerox. De gemeente zelf beschikt over „slechts" dertien lijnen, terwijl Rank Xerox over een veelvoud hiervan beschikt. Voor het mee denkende Venrayse publiek bete kent dit alleen, dat men op de dag van de uitzendinng vrijdag 16 januari a.s. niet het gemeente huis behoeft te bellen, maar het nummer van Rank Xerox (88888). Daar zit dan een groot aantal te lefonisten, die de gesprekken met gTOte snelheid doorgeven aan de daar aanwezige denkers. De goe de antwoorden worden dan via z.g. „open lijnen" (rechtstreekse verbindinngen) doorgegeven aan* de Denk tent in de Arnhemse Rijnhal. Hier zal burgemeester Defesche, bijgestaan door een se cretaris en acht deskundigen ten aanschouwe van televisiekijkend Nederland de antwoorden voor lezen. Intussen trainen de jongens en l meisjes, die in de Venrayse sport- ploeg zijn geselecteerd, wekelijks om in goede kondrtie te komen. Wat hun prestaties betreft maakt men zich vooralsnog geen of weinig zor gen De goede onderlinge geest en *j de wil om te winnen zijn aanwezig. En dat zijn goede dingen. f Voor de „aktuele denker" die 5 antwoord zal moeten geven op ak tuele vragen uit kranten heeft men al een tweetal serieuze kandidaten, die gestaag oefenen om aktuele fei ten te kunnen onthouden. DENKTANK De organisatoren zijn druk bezig met het mobiliseren van degenen, die straks de Denktank en de Denk- tent zullen bemannen. De voorbe reidingen zijn in volle gang en zoals de zaken er thans bijstaan geloven de organisatoren te kunnén be schikken over een team met ontzet tend veel parate kennis, alsmede „kamergeleerden", die thuis de ak- tieve denk(sit)ers zullen bijstaan. Daarnaast hopen de organisatoren, dat zeer veel Venrayers de denkers zullen bijstaan. Wanneer men ver onderstelt het goede antwoord te weten (met uitzondering van de vragen die aan de aktuele denker worden gesteld, (want hij of zij zal hot alleen moeten maken) dan kan men het nummer vijfmaal acht bel len. Het gaat hier dus alleen over de acht moeilijke door de N.C.R.V. te stellen vragen. Het is intussen bekend, dat buiten de organisatie om mensen bezig zijn met het samenstellen van hun eigen „denktank" om op die manier een goede achterban te vormen voor de genen, die midden in het „denkge- weld" staan of zitten. DROOGOEFENEN Op vrijdag 21 november a.s. wordt in de Leidse Groenoordhallen het NC.R.V.-stedenspel gespeeld tussen de ploegen van Scheemda en Lopik. Als bijzonderheid mag worden vermeld, dat de Venrayse coördi nator van „Stedenspel" Tino Zand bergen, vijf jaar in Scheemda heeft gewerkt. Hij zal dus wel bekenden aan het werk zien en wellicht daar van veel kunnen opsteken. AGENDA VOOR N.C.R.V. STEDENSPEL vrijdag 21 november: ScheemdaLopik vrijdag 19 december: EmmenRosmalen vrijdag 16 januari: VENRAY—OLDENZAAL De te spelen onderdelen zijn in tussen bekend geworden en ook in Venray. De jongens en meisjes trai nen hard op deze onderdelen om op 21 november net alsof het echt is op eigen terrein mee" te spelen en hun prestaties te toetsen aan die van Scheemda en Lopik. DENKERS PARAAT Ook de denkers en de beide kan didaten voor het „hokje" zullen de ze avond „droogtrainen". Om na te gaan of alles klopt zal de bibliotheek van Rank Xerox die avond worden bemand door de den kers, die op hun beurt rekenen op de medewerking van meedenkend Venray. Er wordt dus vrijdag 21 novem ber precies gedaan alsof het echt is. De aan Scheemda en Lopik via de televisie te stellen vragen worden dan ook opgezocht en beantwoord door Venray (al wordt dit uiteraard NIET uitgezonden). Wanneer iemand in Venray het goede antwoord heeft gevonden, dan kan dit nèt zoals dat op 16 ja nuari zal moeten gebeuren op te lefoonnummer 88888 worden door- gegeven- lJ iteraard wordt ook met dit droogoefenen op de medewerking van heel Venray gerekend. Het gaat tenslotte om het uitproberen van het systeem. Kinderen speelden met vuur Zaterdagmiddag omstreeks 1 uur werd Venrays brandweer gealar meerd voor een uitslaande brand op de zolderverdieping van de woning van de familie van Veghel aan de Fagotstraat. Venrays brandweerlie den, die in recordtijd ter plaatse waren kreeg het vuur onder contro le ,maar de zolderverdieping brand de geheel uit, terwijl de woning ver der veel rook- en waterschade op liep. Ock de woningen van de beide buren liepen veel rook- en water schade op. Bij het door de politie ingestelde onderzoek is komen vast te staan dat drie kinderen waaronder een zoontje van de familie, op zolder hadden gespeeld met lucifers. Ze hadden een vuurtje gemaakt en dit ook weer geloofd. Kennelijk is dat doven niet goed gebeurd en is 't vuur weer aangewakkerd. Hoe groot de schade is en of de familie tegen brand verzekerd is kon ons niet wor den medegedeeld. Geweldpleging Vrijdagavond even voor twaalf uur, verlieten drie Horstenaren van 18, 19 en 20 jaar een café en gingen naar hun op het Henseniusplein ge parkeerde auto. Toen het drietal reeds in de auto zat werden de por tieren opengerukt en enkele jonge- Lui vergrepen zich aan de niets ver moedende inzittenden. Die kregen de nodige klappen ce incasseren en moesten zich onder doktersbehan deling stellen. De daders verdwenen toen de politie arriveerde. Naar hun identiteit en de motieven stelt de politie een onderzoek in. uw Venrays weekblad De Muziekschool Venray zal in januari a.s. haar tienjarig bestaan vieren. Dit feit geeft er alle reden toe om deze vorm van onderwys eens nader te belichten. De muziekschool Venray is in 10 jaar uitgegroeid tot een harmo nisch instituut, dat in de juiste toonaard maat heeft weten te houden, inhoudelijk (onderwijs systemen, lesvormen. etc. etc,) en finannciële mogelijkheden gingen hierbü hand in hand. Ondanks de conjuncturele schommelingen wel ke uiteraard ook een muziekinsti tuut niet onberoerd laten, blijft de muziekschool Venray met groot enthousiasme en gepast optimis me de toekomst tegemoet zien. 1400 LEERLINGEN Wekelijks worden zo'n 850 leer lingen door bevoegde docenten on derwezen in een zeer groot aantal instrumentale vakken en solozang. Bovendien is de muziekschool Ven ray een zeer goed functionerende I.V.M. (Instrumentaal Voorberei dend Muziekonderwijs) -afdeling rijk. Deze I.V.M.-afdeling is de steunpilaar van de school. Zo'n 550 ieerlingen worden in één of twee jaar, al naar gelang de aanvangs- leeftijd van de leerling, op de in strumentale lessen voorbereid. I.V.M.WAARQM?? Wat zijn 10 jaar geleden de voor naamste overwegingen geweest voor het organiseren van een I.V.M.-af- Ideling? In 1970 werd Louis van den 'Hoonaard tot directeur van de mu ziekschool Venray benoemd nadat hij in Scheidam, Rotterdam. Delft, Heerenveen en Tegelen achtereen volgens als docent, sectiehoofd en directeur ruime ervaring heeft kun nen opdoen gedurende een periode van 20 jaar. Deze ervaring leerde hem, dat juist bij de beginner veel kostbare tijd en energie werd ver daan in de destijds nog „heilige" halve lesuren. Immers, de beginner had vaak geen enkele basisontwik keling kunnen opdoen en moest der halve veel droge theorie voor lief nemen. Bovendien zag de docent zich ge noodzaakt aan 40 beginners veertig maal dezelfde dingen te vertellen: de leerling moest immers zelfs nog noten leren lezen en had geen flauw benul van de meest eenvoudige rit mische structuren. In sommige delen van ons land kende men echter wel de zgn. sol- fègeklassen. Het rendement van deze klassen wel in veel gevallen eohter twijfelachtig: tegen de tijd dat de leerling er aan toe was een instrument te kiezen, was het me rendeel van zijn klasgenoten reeds afgevallen en ontmoedigd door een overlast aan theorie naar huis ge gaan om vervolgens noodt meer iets aan muziek te doen Van den Hoonaard nam ach in 1970 dan ook twéé dingen voor: iedere leerling moest in de gelegen heid worden gesteld een goede en aangename voorbereidingstijd te kunnen krijgen waarin véél muziek werd gemaakt. De latere lessen moesten uit lou ter pedagogische overwegingen in prettige en animerende groepsver banden worden gerealiseerd. Het opzetten van de nu in en om Venray als goed bekend staande I.V.M.-afdeling was in 1970 niet de moeilijkste opgave, Van den Hoon aard werkte een (naar internationa le dieeën) leergang en werkplan uit voor een tweejarige kursus. Het totaliteitsprinripe liep als ro de draad door deze opleiding- Het kind moest voortdurend muziek als iets vanzelfsprekends kunnen erva ren. De theorie (noten lezen etc.) moest functioneel zijn en ontdaan van onnodige ballast. Onderdelen als ritme, gehoor, spelen en zingen moesten door de leerlingen in totaliteit kunnen wor den ontwikkeld. Het resultaat? De leerling die tijdens deze I.V.M. pe riode afvallen zijn op één hand te tellen! Dat zegt méér dan welke re clame ook. DE I.V.M.-AFDELING De I.V.M.-afdeling is te verdelen in 3 leeftijdsgroepen: 1) de leerlin gen van de basisschoolklassen 2 t m. 4; 2) leerlingen van de klassen 5 en 6; 3) leeftijdsgenoten ouder dan de hiervoor genoemde. Muziek hoort bij de opvoeding. Onze kinderen moeten dat vanaf zeer jonge leeftijd kunnen beleven. Het begint thuis met heft zingen, gevolgd door de voor muziek be langrijke kleuterschooljaren, gelei delijk aan komen de kinderen op de muziekschoolleeftijd van 7 jaar (2e klas basisschool). Spelenderwijs worden ze daar ver trouwd gemaakt met het noten schrift. Ze maken vanaf de eerste les muziek: zingend, klappend en spelend op de Orff-instrumenten en/of de blokfluit. Door het klassieke gebeuren er varen ze dat samen muziek maken erg fijn is. „Jong geleerd is oud ge daan!" Tijdens de I.V.M.--kursus worden de leerlingen eveneens in contact gebracht met verschillende muziek instrumenten. Speciaal voor hen worden proeftuintjes ingericht op houten- en koperen blaasinstrumen ten, piano en strijkinstrumenten. Een geweldig succes!! De I.V.M.-kursussen sluiten af met een test. Deze testen geven een vrij betrouwbaar beeld van de mu zikale kwaliteiten van de leerling. In goed samenspel met de ouders is het redelijkerwijs gesproken mo gelijk een verantwoorde instrument keuze te maken. De ouders en de leerling bepalen de uiteindelijke keu- Inschrijving voor de I.V.M.-kur- sussen 1981 is tot 1 december a.s. mogelijk. Tijdige inschrijving is van wege een urenstop dringend aan te bevelen! DE INSTRUMENTALE/VOKALE AFDELING Het muziekschool vervolgsonder- wijs (de instrumentale aansluiting na de I.V.M.-kursus) bleek in 1970, bij de start van de school, minder gemakkelijk realiseerbaar te zijn dan in de I.V.M.-afdeling. Immers, de door de conservatoria afgelever de docenten waren lin die jaren geenszins tegen de hen in Venray wachtende taak opgewassen, omdat de opleiding niet inspeelde (en mis schien ook niet kon inspelen) op za ken als groepsles etc. Dientengevol ge werd het praktisch vanaf de eer ste dag experimenteren geblazen. Met groot enthousiasme en doorzet tingsvermogen moest er gezocht worden naar bekwame, maar voor al geschikte leerkrachten. „We hebben de achter ons lig gende 10 jaar hard nodig gehad", zegt directeur v. d. Hoonaard* „We hebben zoals ieder fouten gemaakt en kritiek te verduren gehad. Maar we hebben nu na 10 jaar hard wer ken een school dde klinkt als een klok!" De veelal jonge docenten waren bereid mee te denken op de door v. d. Hoonaard ingeslagen weg. Het is dan ook interessant te bemerken dat menige muziekschool de beleids lijnen van de muziekschool Venray gaat overnemen. Werkelijk uniek was enkele jaren geleden de inge voelde flexibele lesduur .De leer ling krijgt nu een lesduur en les- vorm toebedeeld die hij/zij nodig heeft en vooraleen lesduur die aansluit bij zijn/haar motivatie en werklust. De school neemt geheel de ver antwoording op zich om te zorgen, dat de leerling een vastgestelde ter mijn aan bepaalde verwachtingen kan voldoen. Uiteraard slechts dan, wanneer de leerling zijn eigen aan deel in het muzikale proces (studie thuis bijv.) voor z'n rekening neemt. Het leerprogramma is verdeeld in etappes van l'/t - 2 jaar. Voor de begaafde en zeer gemotiveerde leerlingen bestaat de muziekoplei ding (tot amateur!) uit maximaal 6 etappes. Iedere periode van l1/» - 2 jaar wordt met een toets of examen tje afgesloten, zodat steeds opnieuw bezien kan worden of verdere mu ziekstudie verantwoord is. De muziekschool Venray tilt erg zwaar aan dit laatste. Immers, jaar lijks komt een enorm bedrag voor de muzieklessen van jong en oud voor rekening van de gemeente. Het is dan ook niet onredelijk of on rechtvaardig in ruil hiervoor van de leerling een bepaalde inzet en mo tivatie te verwachten. In het bijzonder voor een ieder die nog geen komtakt met de muziekschool Venray heeft, wordt op zaterdag 15 november open huis gehou den. Iedereen is van 3 tot 5 uur van harte welkom. Er wordt een informatiestand ingericht waar men alle inlichtingen kan krijgen. Verder zullen er in veel lokalen groepslessen en ensembles bij te wonen zijn. De muziekschool is ge vestigd in het voormalige raadhuis. De ingang is aan de achterzijde vaar het gebouw: het parkeerterrein aan de Ju- lianasingel. Ondanks deze zeer gewaardeerde hulp van de overheden blijft er vol doende financiële zorg voor de ou ders over zoals: lesgelden, boeken geld en niet te vergeten de aanschaf van een muziekinstrument. „Maar voor een vaak levensvul- lende en mooie hobby mag men best wel wat over hebben", denkt van den Hoonaard. Begrippen als vrijetijdsbesteding en hobby worden helaas nogal eens verwarrend gebruikt. Betekent een hobby zo maar wat aanrommelen, kinderen zoet houden? Laten we het over één ding eens zijn: ouders willen over het alge meen dat hun kind iets leert en willen derhalve vorderingen hebben binnen de muzieklessen zien of op z'n minst horen. Deze ouders wil- lien dat de muziekschool aan dat verwachtingspatroon voldoet. Daarnaast vinden zij (en wij) dat hun kind de muziekles als een hob by moet kunnen ervaren. Een hobby is iets waarvoor je véél, soms héél veel tijd over hebt en waarvoor je zelfs wel wat geld over hebt. Wat is er heerlijker te ervaren dat muziek de mogelijkheid biedt jezelf en anderen te verrijken door het musiceren? Tot slot: wat is nog fijner dan samen muziek te maiken? Samen muziek maken kan zelfs je school problemen van alle dag naar de achtergrond verdringen. Je kunt door te musiceren nieuwe vrienden maken. Enje wordt op ver antwoorde wijze dan zoet gehouden, maar we rommelen niet zo maar wat aan De nieuwe kursus begint 1 januari 1981. Op zondag 16 november wordt door de Fanfare „Dorpsklank" uit Castenray een koffieconcert gegeven in het Gemeenschapshuis te Casten ray. Het concert, dat mede verzorgd wordt door de fanfare „St. Jan" uit Tungelroy, begint om 11.00 uur en is voor iedereen vrij toegankelijk. De Castenrayse fanfare, die 22 nov. precies 3 jaar bestaat, begint lang zaam maar zeker een vaste plaats te krijgen in de hafa-wereld. En dat is zeker niet in de laatsite plaats de verdienste van dirigent Jan Bar- tels uit Bergeijk, die het Castenray se korps vanaf de oprichting met raad en daad terzijde heeft gestaan en zijn fanfare zag uitgroeien tot het huidige ledenbestand van 52 muzikanten Verzorgde hij in het begin de opleiding geheel zelf, nu is die taak al ruim een jaar in goede handen bij de Venrayse Muziek school, waar 42 leden van de „Dorps- klank" de lessen van de Hafa-cur sus volgen. Dat het werk van de muziekdocenten duidelijk vruchten begint af te werpen, moge blijken uit het feit, dat de Castenrayse fan fare ingeschreven heeft voor een concours van de Limburgse Bond van Muziekgezelschappen, dat ge houden wordt im het najaar van 1981. Voordat het echter zover is, zal de Castenrayse fanfare eeröt nog verscheidene evenementen organise ren, waarender het Onderling Solis tenconcours, dat op 5 april 1981 voor de derde keer in het Casten rayse Gemeenschapshuis wordt ge organiseerd. Hieraan nemen alle mu zikanten van de fanfare „Dorps klank" deel. Ook het Federatief Solistenconcours wordt in 1981 in Castenray gehouden en wel op 25 en 26 april. Maar eerst maakt de Castenray se Fanfare zich op voor het concert van a.s. zondag. Met de „Loreto Mare" wordt het concertgedeelte geopend^ dat na de pauze wordt voortgezet door de fanfare „St. Jan" uit Tungelroy. Deze fanfare staat eveneens ender leiding van dirigent Jan Bartels en ook zij staat borg voor een uitermate aantrekkelijk programma. Na het concertgedeelte zal de Blaaskapel uit Tungelroy zorgen voor een gezellige afsluiting van dit Najaarsconcert. Door het plaatsen van een dertien tal kleinere glascontainers van twee en drie kubieke meter draagt de ge meente Venray bij aan het verbete ren van het milieu. Door de mogelijkheid te bieden lege flessen in glascontainers te de poneren, wordt voorkomen, dat hel onvergankelijke'' glas op de regio nale stortplaats terecht komt. Het aldus ingezamelde glas vindt verder zijn weg naar de glasindustriie, waardoor een besparing op energie verbruik en grondstoffen voor de glasindustrie ontstaat. Het mes snijdt hier dus duide lijk aan twee kanten. De gemeente startte aanvankelijk haar glasaktde met de kosteloze plaatsing van drie grote glascon tainers door Speciaal Transport Deume. In april van dit jaar wer den de drie grote containers vervan gen door een dertiental kleinere containers door „Glas en Vuurvast" uit Maarheeze, die zowel in Noord- Brabant als in Limburg werkt. Nu gebleken is, dat ophalen en verwer king van glas niet rendabel is wan neer de gemeenten niet bijdragen aan aanschaf, plaatsing, onderhoud en verzekering van de glasbakken, zal de fa. „Glas en Vuurvast" ook de aangesloten gemeenten huur gaan vragen. Naar aanleiding daarvan hebben b en w. onderzocht hoe heit resul taat is met het ophalen van glas door deze firma in enkele grote Limburgse gemeenten. Gebleken is, dat overal het resultaat zeer posi tief is. Ook het Venrayse resultaat is bijzonder goed. In 1979 bedroeg de opbrengst van 3 grote containers in totaal 96 ton, hetgeen neerkomt op 8 ton per maand. Sinds de plaatsing van de dertien kleine containers in april ji. bedroeg de opbrengst gemiddeld bij na 22 ton per maand. Dit positieve resultaat is voor het college van b. en w. aanleiding om in Venray (acht bakken), Ysselsteyn 1, Merselo 1, Oostrum 1, Leunen 1, en Oirlo 1, de glasinzameldng door middel van containers te continue ren en daarvoor een bedrag van rond 7.000,oftewel ,21 cent per inwoner uit te geven. Het college vindt, dat de zorg voor het milieu dit geld wel waard Twee stropers betrapt Twee jachtopziichters hadden on der Merselo succes bij het toezicht- houden op de naleving van de jacht wet. Zij betrapten op heterdaad twee Deurnese stropers. Zij waren aan het fretteren, zonder vergun ning. Fret en buidels werden in be slag genomen, alsook de jachtbuit: drie konijnen. Procesverbaal werd tegen het tweetal opgemaakt. Vechtpartij In de tuinbouwloods te Oirlo ont stond een vechtpartij. Venrays poli tie wist te achterhalen dat een man met een mest had gezwaaid en dat bleek de Venrayer Th. v. d. M. te zijn. Het dolkmes werd in beslag genomen en tegen de bezitter proces verbaal opgemaakt. Ook had Ipj en kele ruiten vernield en wegens dat vandalisme werd eveneens proces verbaal opgemaakt. openbare bibliotheek venray afd. voor volwassenen Julianasingel 33 - Venray Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: Auguet, R. Het vermaak door de eeuwen heen. Summiere behande ling van de verschillende vormen van volksvermaak, zoals de Ro meinse gladiatorenspelen, de com media déH'arte, het carnaval en het circus. Barak, Michael. De nazi-code. Een Brits geheim agerit tracht de ma chine te bemachtigen, waarmee de Nazi's hun boodschappen, co deren. (oo rl) Curie, E. Madame Curie; haar leven en werk. Biografie van de Frans- Poolse ontdekster van het radium (1867-1934). Drabble, M. De ijstijd. Rebellerend tegen zijn milieu en de verander de tijden zoekt een man de weg die hem moet bevrijden van zijn onzekerheden en angsten, daarbij gehinderd en geholpen door een uitgebreide kennissenkring. Harrison, H. Graanweerld. Tijdens een lange en gevaarlijke tocht van een boerengemeenschap op een vreemde planeet wordt een ban neling van de aarde, voortdurend tegengewerkt door de conserva tieve leiders van de groep, (sf) Howatch, S. Duister verlangen. Een weesmeisje in het 19e èeuwse En geland trouwt met een gefortu neerde buitenlander om daarmee aan de voorwaarde voor zijn erfe nis te voldoen, (hist) Luccioni/van der Made/M. Het dubbele gelijk. De twee vrouwen binnen een driehoeksverhouding vormen eikaars spiegelbeeld, waardoor zij geen rivalen zijn maar meer elkaar complement, hetgeen vervolmaakt wordt als zij zelf ook een verhouding aan gaan. (psych) Mooi, H. en M. Mooi. Textiele werk vormen voor kinderen van 5-12 jr. Stervende patiënt, De. Dertien au teurs geven vanuit hun beroep hun visie op hun taak rond het sterfbed. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Ver- cauteren, De Vocht en Schmeetz P. F. Corver Oostingel 6, Venray, tel. 81393 Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondag nacht 12 uur neemt waar voor de pa tiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de IVuinck Keizer en Wittgen TH. VAN THIEL Patersstraat 30 - telefoon 81887 DR. KEIJZER van Beurdenweg 10, Ysselsteyn telefoon 04785-777 neemt waar voor eigen praktijk. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK ST. ODA Passage 1 teli. 81255 van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssum Mevr. C. Heldens-Flinsenberg telefoon 04780 - 81269 GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP Westsingel 5 Venray tel. 04780-86363 spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur. SPREEKUUR WIJKVERPLEEGKUNDIGEN Iedere morgen van 08.30 tot 09.00 u. behalve in het weekend. Na 09.00 uur kunnen eventuele be richten gedurende de gehele dag worden doorgegeven via tel. 81269. De dames Maja Kateman-van Opbergen en Marianne Wils in de „Vakantiewinkel" welke nu inwoning heeft gekregen bij de Nederlandse Credietbank in de Paters straat. Bij de opeing van de „Vakantiewinkel", waarvoor veel belangstelling be stond, showde Ariaens-Sport met skikleding. (ADVERTENTIE) h=iy h=I=JiTii Grotestraat 18 VENRAY, 04780-81253 Programma sporthal de Wetteling van vrijdag 14 nov. tot en met vrijdag 21 nov. 1980 Vrijdag 14 nov.: Zaalvoetbalcompetitie: 19.30 Siebers fnxithal—SVCB 2 20.30 FC Hento—FCPR 21.30 Electro JanssenSVCB 22.30 El. JanssenStappers 2 Zaterdag 15 nov.: 09.00-20.00 Badminton toernooi 20.00-22.00 Jumpers basketbal comp. Dames 1Paulus 2 22.00-23.00 Lamers zaalv. vr. Zondag 16 nov.: 08.30-09.30 Janssen Pubben zaalv. 12.00-13.30 Manual handbal 14.00-16.00 Batu Badaun 16.00-17.00 v. d. Heuvel Maandag 17 nov.: 17.30-15.30 Manual tr. 18.30-21.30 VC Rooy tr. Zaalvoetbalcompetitie: 21.30 WettelingAugustinus 22.30 VlakwaterStappers Dinsdag 18 nov.: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21,00-23.00 Badminton Woensdag 19 nov.: 19.30-22.30 Badminton 22.30 Wetteling 3Judover. zaalv. Donderdag 20 nov.: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. Vrijdag 21 nov.: Zaalvoetbalcompetitie programma nog niet békend. Stap voor stap, op weg naar een goede gezondheid met produkten en uitleg van Kruiderij Allerlei. EINDSTRAAT VENRAY

Peel en Maas | 1980 | | pagina 3