GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Merselo koos een nieuwe dorpsraad INFORMATIE-AVOND EN SPREEKUREN BESTEMMINGSPLAN BUITENGEBIED Hondenbelasting Verkeersmaatregel REORGANISATIE VAN HET AMBTELIJK APPARAAT 51 Gewestraad Nieuws over het facetplan cultuur Lozingsverordening riolering Ter inzagelegging hinderwetaanvragen Inleveringsaktie middelen op 19 en 20 nov. Limburg beweegt Kapvergunningen verleend 0 In het afgelopen weekend heeft de Merselose gemeenschap een nieuwe dorpsraad gekozen. Deze eerste democratische verkie zing van een dorpsraad is bUzon- der succesvol verlopen want niet minder dan 68,3*/# van de kiesge rechtigden Merseloërs trokken naar de stembus voor het aan wijzen van elf kandidaten uit acht sectoren. De Merselose dorpsraad is veer tien jaar geleden ontstaan als een comité van samenwerking van de verschillende verenigingen van het dorp. Deze verenigingen zorgden ook steeds voor nieuwe leden van de dorpsraad, die de algemene be langen van het dorp heeft behartigd. Als zodanig was de dorpsraad op veie terreinen een gesprekspartner vran het gemeentebestuur. De nieuwe dorpsraad is gekozen voor een zittingsperiode van vier jaar. De eerste werkvergadering, waarop o.m. de taken zullen worden verdeeld, wordt op woensdag 3 de cember a.s. in café Janssen gehouden In de nieuwe dorpsraad werden uit de sector VRIJE KANDIDA TEN: J. van Hoof, A. W. Michels, C. van Osch-Arts en T. Rieter- Janssen uit de sector SPORT: J. G. M. de Rijck; uit de sector L.V.B.: P. Th. Arts- Gielen; uit de sector L.L.T.B.: F. P. A. Janssen uit de sector MUZIEK en KUL- TUUR: M. Hoenselaar; Uit de sector BEJAARDEN: J. fox; uit de sector KERK en ONDER WIJS: H. L. J. M. Janssen. Het lijkt gewenst weer eens de indacht er op te vestigen, dat (dereen, die een of meer honden fludt, daarvan aangifte moet doen p de afdeling belastingen van het ladhuis. Die aangifte kan beuren op het aadhuis, Raadhuisstraat 1. Venray, ae wel telefonisch via nummer löBO-83838 toestel 250 of 249 of «riftelijk aan het adres Postbus k», 5800 AM Venray. De termijn waarbinnen de aangif- moet worden gedaan is 14 dagen adat men een of meer honden is aan houden dan wel méér honden s gaan houden dan het aantal, dat len al eerder heeft opgegeven. Iragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Op maandag 1, dinsdag 2 en woensdag 3 december a.s. zullen twee gemeentelijke medewerkers, die nauw betrokken zjjn by de opstelling van het conceptplan „Buitengebied" in de verschillen de kerkdorpen spreekuur houden. De inwoners van kerkdorpen, die specifieke problemen hebben met dit nieuwe bestemmingsplan kun nen deze in een persoonlek ge sprek aan de beide ambtenaren voorleggen. Deze „spreekurronde" maakt deel uit van de voorlich tingsprocedure. Zoals reeds eerder is aangekon digd, wordt op woensdag 26 novem- a.s. in de foyer van de streek- sohouwburg in Venray een infor matie-avond over het Buitengebied gehouden. Op deze avond, welke om half acht begint wordt men niet al leen volledig geïnformeerd, maar krijgt men ook ruimschoots gelegen heid tot het stellen van vragen. Ook deze avond maakt deed uit van de voorlichting, welke aan de definitie ve vaststelling van het plan door de gemeenteraad voorafgaat. Om iedereen in de gelegenheid te stellen zich tevoren op het be stemmingsplan „Buitengebied" te oriënteren is door het Bureau Voorlichting en Inspraak in sa menwerking met de Dienst Ge meentewerken een brochure sa mengesteld, waarin in duidelijke taal de plannen worden uiteenge zet. Deze brochure is gratis ver- Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend hun besluit van 5 november 1980, nr. 1880, tot intrekking van het bepaal de in artikel IV, onder letter c( van het besluit van de raad van 31 maart 1959, nr. 207, waarbij het gedeelte van de Wilhelminastraat, gelegen tussen de Julianasingel en de Grote straat voor verkeer <m oostelijke richting gesloten is verklaard en waarbij door plaatsing van borden 12 en 13 van bijlage II van het Re glement verkeersregels en verkeers tekens de aan de Wilhelminastraat gelegen toegang naar het parkeer terrein gelegen op de hoek Juliana- singel/Wilhelminastraat in de rich ting van de Wilhelminastraat ge sloten is verklaard voor alle ver keer behalve voetgangers. Belanghebbenden kunnen tegen dat besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubli ceerd is beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de commissaris van de Koningin. Venray, 7 november 1980 Burgemeester en wethouders voor noemd, Mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris krügbaar bjj de receptie van het raadhuis. Op de kerkdorpen vindt de sprei ding plaats via de dorpsraden ter wij! op de bekende adressen in de dorpen de kaart ter inzage hangt. SPREEKUREN Het schema voor het „Ambtena- renspreekuur" op de kerkdorpen ziet er als volgt uit: 1 dec. Merselo/Vredepeel 9.30-11.30 In zaal Arts, Grootdorp, tel. 04786- 217. 1 dec. Oostrum 9.30-11.30 in café van Dijk, Mgr. Hanssenstraat, tel. 61387. 1 dec. Smakt 14.00-16.00 in Pel grimshuis, St. Jozeflaan 52, tel. 04782-228. 1 dec. Leunen van 14.00-16.00 in Gemeenschapshuis, tël. 82946. 2 dec. Castenray van 9.30-11.30 in Jagershuis, Horsterweg 53, tel. 04787- 231. 2 dec. Veulen van 9,30-11.30 in caf' 't Veule, Veulenseweg 49, tel. 81928. 2 dec. Ysselsteyn van 14.00-16.00 in zaal Roelanzia, Lovinckplein 2, tel. 04785-221. 2 dec. Oirlo van 14.00-16.00 in café Marjac, Hoofdstraat 20, tel. 04787- 283. 3 dec. Heide van 9.30--11.30 in Ge meenschapshuis, tel. 81189. BOUWVERGUNNING AANGEVRAAGD Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende plan c.q. vooruitlopend op een in voorberei ding zijnd plan bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een rundveestal aan de Eykenhofweg 8 t.n.v. J. L. G. van DijCk; het uitbreiden van een varkens stal aan de Timmermannsweg 54 t.n.v. J. A. Lemmens; het uitbreiden en verbouwen van het bejaardencentrum „Het Schuttersveld'' aan de Bergweg 2; het vervangen van de houten gevels en wanden van de wo ning Houbenweg 1 door metsel werk t.n.v. H. G. J. Weys. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 17 november 1980 gedurende veertien dagen voor iedereen ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, ge opend van 9.00 tot 12.00 uur. Gedu rende deze termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 14 november 1980 De burgemeester van Venray, mr. H. J M. Defesche SSnds 1969 is het Venrayse ge- oeentelijk apparaat onderverdeeld n drie hoofdafdelingen. Dat zijn loofdafdeling I (Algemene Zaken in Kabinet), hoofdafdeling II (Wel- ijnszaken en Financieel Beheer) en oofdafdeling III (Gemeentewer- sn). Onder de hoofdafdelingen res sorteert een aantal afdelingen. Met ingang van 1 november is an de drie hoofdafdelingen een rierde hoofdafdeling toegevoegd n.l. ie hoofdafdeling IV (Economische aken). Deze wijziging heeft binnen iet gemeentelijk apparaat enkele ■ersch ui vingen tot gevolg gehad, net name binnen de hoofdafdelin- |en I en II. De afdeling onderzoek en statis tiek (voorheen afd. I-C) is afge haakt van de hoofdafdeling I en ge bracht onder de nieuwe hoofdafde ling IV. Verder rijn onder de nieuwe hoofdafdeling IV de afdelingen „be lastingen" (voorheen II-D) en „Fi nanciën" (voorheen II-A) onderge bracht als resp. de afdelingen IV-B en IV-A Onder de hoofdafdeling II is een nieuwe afdeling „sociaal culturele- en maatschappelijke zaken" als af deling II-A in het leven geroepen. Tot het takenpakket van deze nieuwe afdeling, waarvan de heer R. Zeelen tot hoofd en de heer P. Vo9beek als sub-hoofd is benoemd, behoren zaken, die betrekking heb ben op: welzijnsplanning; sociaal cultureel werk (waaron der: jeugd- en jongerenwerk, volwassen educatie, emancipatie, peuterspeelzaalwerk en accom- modatiebeleid) maatschappelijke zorg (waaron der: samenlevingsopbouw en buurtwerk, bejaardenzorg, werk lozenzorg, woo n wa gen werkcul turele minderheden, R.I.M. en Gezinszorg). gezondheidszorg (waaronder eer- stelijnsvoorrieningen). Deze nieuwe afdeling is gehuis vest op de eerste etage van de z.g. bestuursvleugel, kamers 106 en 107. gemeentesecreti scafbur. voor- lichting/inspr hoofdafdeling I lg.zaken/kabinet hoofd: A.Jans hoofdafdeling 11 welzijnszaken hoofd: L.Oudenhoven- hoofdafdeling III gemeentewerken hoold: W, (Jroot jans hoofdafdeling IV economisch»* zaken hootd: vakaturé s s US BOUWVERGUNNING VERLEEND Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 12 november 1980 voor de na volgende bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 da gen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratie ve Rechtspraak Overheidsbeschik kingen (AROB) een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders. het bouwen van een landbouw- schuur aan de Deumeseweg 142 t.n.v. W. M. G. van Dijck; het bouwen van een serre aan de Rooseveltstraat 7 t.n.v. B. G. J. Lenssen; het uitbreiden van de woning Pr. Beatrixstraat 19 t.n.v. H. G. Hen driks; het bouwen van een garage aan de Lindenstraat 24 t.n.v. H. J. P. Vermeulen; het bouwen van een woning aan de Everestlaan 13 t.n.v. B. F. M. Broekhaar. Venray, 14 november 1980 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche De burgemeester van Venray maakt bekend, dat op donderdag 20 november 1980 te 14.30 uur een openbare vergadering van het Ge west Noord Limburg zal worden ge houden in Gemeenschapshuis de Staay, Wltherenstraat 68 te Venlo- Bleridk. Venray, 7 november 1980 De burgemeester1 voornoemd, mr. H. J. M. Defesche deelplan verstuurd Als alles volgens plan verlopen is, ligt momenteel bij alle Venrayse culturele verenigingen, organisaties en instellingen eer^ ontwerp van hel., deelplan cultuur in de bus. Dit plan is een samenvatting van alle gege vens, conclusies en aanbevelingen die de werkgroep facetplan voor cultuur verzameld en opgesteld heeft. In een begeleidende brief worden de organisaties verzocht om uiter lijk vóór 27 november a.s. op het deelplan cultuur te reageren. Met deze reacties gaat de werkgroep aan de Slag om het definitieve plan vast te stellen. Daarover zal tussen 8 en 19 december van dit jaar een uitgebreide inspraakronde met alle betrokkenen georganiseerd worden. Overigens zijn met dït deelplan die stukken meegestuurd, welke voor de betrokken organisaties in eerste instantie van belang zijn. Het totale pakket van gegevens, conclu sies en aanbevelingen ligt in de bi bliotheek en op het raadhuis ter in zage en kan bij de gemeente besteld worden. Op donderdag 27 november a.s. komt de werkgroep facetplan voor cultuur weer bijeen om de binnen gekomen reacties en de opzet van de inspraak rond het definitieve plan te bespreken. Deze vergadering be gint om 16.00 uur en wordt gehou den op kamer 223 van het raadhuis. Hierbij is iedereen van harte wel kom. Burgemeester en wethouders van Venray brengen hiermee ter alge mene kennis, dat met ingang van I december 1980 in werking treedt de Lozingsverordening riolering. De afkondiging van genoemde verordening heeft reeds plaatsge vonden bij openbare kennisgeving d.d. 17 februari 1978, onder vermel ding dat omtrent de daadwerkelijke inwerkingtreding een nadere open bare kennisgeving zou volgen. Venray, 14 november 1980 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. nadere regels Burgemeester en wethouders van Venray brengen hiermee ter alge mene kennis dat vanaf heden ge durende drie maanden ter secreta rie van de gemeente (kamer 20M, Raadhuisstraat 1, voor een ieder ter lering is neergelegd het besluit van het college van burgemeester en wethouders dezer gemeente van 22 oktober 1980, nr. 1708a, tot vast stelling van nadere regels met be trekking tot artikel 4 van de Lo zingsverordening riolering, welke nadere regels met ingang van 1 de cember 1980 inweririmgtreden. Venray, 14 november 1980 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris (Rectificatie) Op 31 oktober j.l. publiceerden wij een aantal hinderwetsaanvragen. Daarbij werd abusievelijk vermeld, dat de hierop betrekking hebbende stukken tot 22 november ter inzage liggen. De juiste datum is echter 1 december 1980. Tot deze datum kunnen ook de bezwaren worden ingediend. Het gaat hierbij om de volgende aanvragen: P. J. Smits, Pu'ttenweg 70 te Ysselsteyn-Venray, voor een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een legkippenbedrijf, waar mest en meststoffen worden opgeslagen en propaan wordt gebruikt. Gelegen aan de Puttenweg 70 te Ysselsteyn- Venray. P. Kuenen, Scheiweg 13, Leu- nen-Venray, voor een vergunning ning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij en varkensmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard en propaan wordt gebruikt. Gelegen aan Scheiweg 13 te Leu- nen-Venray. J. Janssen, Heidseweg 65, Hei- de-Venray, voor een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het uit breiden van een landbouwmachine- bedrijf. Gelegen aan de Heidseweg 65 te Heide-Venray. Op 7 november werd eveneens een verkeerde datum gepubliceerd voor de tervisielegging van de volgende aanvragen M. J. Meulendij'ks, Meerselse- peel 1, Ysselsteyn-Venray voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het wijzigen van een varkens mesterij waar mest en meststoffen werden bewaard en waar propaan wordt gebruikt, gelegen aan Meer- selsepeei 1, Ysselsteyn-Venray. J. M. Classens, Heidse Peelweg 46, Ysselsteyn-Venray, voor een vergunningen ingevolge de Hinder wet voor het uitbreiden en wijzigen van een kippenhouderij en varkens mesterij waar mest en meststoffen worden bewaard, gelegen aan de Heidse Peelweg 46, Ysselsteyn-Ven ray. H. Wiilemsen, Matthiiasstraat 3, Castenray-Venray, voor een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkérij en varkensmes terij, waar mest en meststoffen wor den bewaard, gelegen aan Matthias- slraat 3, Ca9tenray-Venray. M. J. Claessens, Deumeseweg 138, Ysselsteyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden/wijzigen van een kippenhouderij en varkensmes terij waar mest en meststoffen wor den bewaard, gelegen aan Deume seweg 138, Ysselsteyn-Venray. De einddatum van de inzage- en bezwaren termijn eindigt niet op 22 november zoals abusievelijk werd vermeld maar op 7 december Zwemlessen voor particulieren Met ingang van 15 november star ten in het overdékte gedeelte van het Gemeentelijk Combi-zwembad zwemlessen voor particulieren. Aanvangsleeftyd: kinderen die voor 1 maart 1981 zes jaar zijn en personen van 15 jaar en ouder. Cursusduur: 24 lessen 2 x per week. Kosten: 68,voor kinderen tot 16 jaar en 88,v.a. 16 jaar inclusief en tree. Opleiding A en B diploma. Inschrijven: Vanaf heden aan de kassa van het zwembad. Openingstijden kassa: ma. di. do. vr. van 16.45-18.45 uur; wo. za. van 13.30-1530 uur Lestjjden/groepen (kinderen) maandag/donderdag 17.30-18.00 uur dinsdag/vrijdag 17.30-18.00 uur woensdag 16.00-16.30 uur zaterdag 11.00-11.30 uur Woensdag 16.30-17.00 uur zaterdag 11.30-12.00 uur woensdag 17.00-17.30 uur zaterdag 12.00-12.30 uur woensdag 17.30-18.00 uur zaterdag 12.30-13.00 uur Lestijden/groepen personen 16 jaar en ouder: maandag/donderdag 20.00-20.30 uur maandag/donderdag 20.30-451.00 uur Voor bovenstaande groepen is nog beperkte inschrijving mogelijk. Vrij zwemmen n verband met diploma-zwemmen zaterdag 15 november a.s., is er vrij zwemmen van 14.45 - 16.45 uur. Voor boeren en tuinders wordt op 19 en 20 november 1980 een in leveringsactie voor landbouwbe- strüdingsmiddelen georganiseerd. U kr(jgt dan de gelegenheid om landbouwbestrijdingsmiddelen in te leveren, die u niet meer ge bruikt of niet meer mag gebrui ken. Omdat er tot nu toe geen alge mene regeling is op grond waar van u zich op passende wjjze van deze middelen kunt ontdoen, vindt veelal opslag op het bedrijf plaats. Dit kan gevaren met zich mee brengen. Van daar dat u thans in de gelegenheid wordt gesteld de bestrijdingsmiddelen gedurende 2 dagen gratis in te leveren. Om welke middelen gaat het? landbou wbestri jdiingsmiddelen en resten daarvan, die u niet meer gebruikt of onbruikbaar zijn ge worden; landbouwbestrijdingsmaddelen en resten daarvan, die niet meer zijn toegestaan, met uitzondering van de hieronder vermelde be strijdingsmiddelen. Nadere informatie over de aard en soort van de bij u aanwezige middelen geven de land- en tuin- bouwvcorlichters en de districts- bureauhouders. Wat mag niet worden ingeleverd? Niet alle landbouwbestrijdings middelen kunnen worden ingeno men op de inleveringspunten. In verband met moeilijkheden bij de vernietiging kunnen de volgende la nd bo u wbestr ij di ngsmiddel en niet worden ingenomen: niatriumchloraat, methylbromide, spuitbussen en rook- en gasvormende middelen. Verder wordt geen lege emballage ingenomen. Wat moet u doen? U kunt zowel de landbouwbe strijdingsmiddelen in niet-aange- broken verpakking als in aange broken verpakking inleveren Voorwaarde is wel dat de mid delen nog als zodanig herkenbaar zijn. N iet-herkenbare middelen worden niet ingenomen. De bestrijdingsmiddelen, die u hebt verzameld, dient u in te le veren op één van de hieronder vermelde i n Ieveringsplaatsen in Stevige plastic zakken; aangebro ken en n iet-aangebroken verpak kingen in afzonderlijke zakken. Voeg geen middelen bij elkaar in één fles, blik of doos. Het is niet toegestaan andere mid delen (b.v. chemicaliën) dan land bouwbestrijdingsmiddelen in te le veren, omdat dit problemen geeft bij de sortering en de verwerking bij Afvalverwerking Rijnmond. Waar en wanneer? Voor de gemeente Venray kunnen de restanten van landbouwbestrij dingsmiddelen worden ingeleverd bij de gemeentewerkplaa'ts Acacia straat 15 te Venray. Men kan er te recht op 19 en 20 november a.s. van 9 tot 4 uur. Openstelling van het raadhuis Venrays raadhuis, Maashese- weg 1, is op werkdagen ge opend van 9 tot 12 uur. Bo vendien kan men op donder dagmiddag van 16.00 tot 17.3C uur bij de afdeling bevolkings zaken terecht voor het afha len van paspoorten, rijbewij zen e.d. Gesprekken met ambtenaren buiten de openingstijden var, het raadhuis, uitsluitend na te lefonische afspraak (tel. 04780- SPREEKUREN B. EN W. Burgemeester mr. H. J. M. Defesche maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wethouder G. H. Schols: maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder mevr. A. P. Rut- ten-Tielen: iedere eerste en vierde dinsdag van de maand van 10.00 - 11.00 uur, voor huis vestingsproblemen; en iedere maandag van 10.00 tot 11.00 uur voor sociale zaken. Wethouder Joh. Loonen maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder J. van Oers maandag van 10 tot 11 uur. Wanneer een spreekuur ver- valt wordt dit in de rubriek „Gemeentepraat" bekend ge maakt. Met de burgemeester en de wethouders kan ook telefo nisch een afspraak worden ge maakt via de bestuursassi- stent, de heer G. Spelbos (tel. 04780-83838 toestel 117). Het postadres van het raad huis luidt: Gemeente Venray Postbus 500 5800 AM Venray. Laten we met z'n allen wat doen aan het milieu Van alle kanten wordt ge schreeuwd, dat het milieu door allerfei oorzaken ten on der dreigt te gaan. Het is een geweldig probleem, waarmee men zich op internationaal ni veau bezighoudt. Maar intussen gaat de mi lieuvervuiling doorLaten wë er niet in berusten, dat van hogerhand hieraan wat moet worden gedaan, maar de hand in eigen boezem steken. Wanneer we met z'n allen van onderaf beginnen, dan kunnen we toch nog lekker leven in een toch nog wel leuk land. Hoe? Laten we dan op de eerste plaats eens proberen wat te doen aan de vervuiling van wegen, trottoirs, parken en plantsoenen. We weten allemaal, dat het verboden is, „dat een hond zich van vaste uitwerpselen ontdoet op voor voetgangers toegankelijke plaatsen". Maar wanneer we om ons heen kij ken, ontdekken we maar al te gauw dat het maar treurig is gesteld met het naleven van deze bepaling uit de Algeme ne Politieverordening. Het is toch al te dwaas dat men b.v. in het voetgangers gebied rond de Grotestraat als het ware met een hink-stap- sprong langs hondendrollen moet laveren om met schone scchoenen in de winkels te kunnen komen. Even dwaas is het, dat kin deren niet meer op de speel velden terecht kunnen, omdat deze als hot ware tot honden toiletten zijn verworden. Laten we er met z'n allen wat aan doen: Honden in de goot of nog liever: tussen de struiken. provinciale oriëntering De Provincale Oriëntering 1980 in het kader van „Limlburg Be weegt'" rit er weer op. Deze dag, die georganiseerd werd door Comité Rcreatiesport Venray, in samenwerking met Wandelsport- federatie Venray, was erg geslaagd. Ondanks de vele andere aktivitei- ten als mede de niett al te ideale weersomstandigheden deden er maar liefst 160 personen mee. Deze waren verdeeld over: 25 kilometer: 10 deelnemers 15 kilometer: 26 deelnemers 6 kilometer: 124 deelnemers. De deelnemers waren erg enthou siast over de tochit, de route met hier en daar wat sneeuw, die de afgelopen week zorgde voor een witte tint. Dit gaf een bepaalde sfeer aan de wandeling. Na afloop van de tocht kregen de deelnemers een herinnering be staande uit: een sticker en een ka lender van 1981. De meeste mensen die mee hebben gedaan, waren zo enthousiast dat ze zelfs hébben toe gezegd om meerdere tochten te wandelen van deze jaargetijden- Aan deze jaargetijdenserie is een leuk stickerplan verbonden. Meer daarover kunt u lezen in een reeds eerder verschenen bericht in deze krant. Bij een brand in de machineloods van de heer C. H. van Cuijck, Straat 13 te Merselo zijn twee inlandse lin den door het vuur aangetast, waar door zij dreigen af te Sterven. B. en w. hebben een kapvergun- ning verleend opdat deze bomen kunnen worden omgehakt. Ter ver vanging van deze twee inlandse linden is de eigenaar van plan niet ter plaatse, maar wel in de directe nabijheid van de te herbouwen loods een compenserende beplanting van gemengd loofhout van ca. 100 m2 aan te brengen. De heer G. Wilbers, Vogezenlaan 9 heeft toestemming gekregen om een grove den nabij zijn woning te kappen. Hoewel de boom niet riek is, vormt deze wel een gevaar in geval van storm, omdat de boom geheel is scheef gegroeid en top zwaar is geworden. Herplant ter plaatse wordt niet nodig geacht, omdat door het vellen van deze boom ruimte ontstaat voor een naaststaande den, welke rich dan béter kan ontwikkelen.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 15