nmnEsiv uk VERENIGINGSNIEUWS JTERPENIEUWS >NJ JlIM MERSELO Venrayse Omroep Stichting I Vb/vo /s in uw buurt I QÏÏB WUKRAAD BRUKSKE Venray IN Venrays Mannenkoor PONS iifinmde K.V.V. Venray Postzegelen DERDE ORDE PEEL EN MAAS MASJ MARKTKRAAM Jubileum iniERnnnoMU Frans van de Kamp Financieringen VOLVO ENERGIEBESPARINGSWEEK IN INFO 3 OUD PAPIER Bekende popgroepen treden op in Venray As. donderdag 13 nov. om 20.00 jr repelitie gehele koor. Idem op knderdag 20 nov Zondag 30 nov. opluistering scho- Cangfestival in de foyer van de aanvang 11.30 uur. r, donderdag is er na de repe- een korte kwartaalbespreking. [Hofkoor: Repetitie a.s. zondag 16 k-ember gaat niet door. Eerstvol- Ude repetitie op zondag 23 nov. k 11.30 uur in de Burggraaf. Afmelden Hofkoor bij Th. Jans- L tel. 81079. Afmelden V.M K. bij H. Gommans, 82687 of de Burggraaf, tel. 81244. SUKSESVOLLE SOLISTEN IN UTRECHT Op het nationale solistencoucours Utrecht hebben twee leden van nrays Mannenkoor opmerkelijke Bessen behaald. Gerrit Janssens laaide in de le afd. de le prijs it promotie met het Lauda Sion n L. Smeets, cerwijl Wim Fleur is in de superieurs afd. de le Ijs met lof der jury en promitle ar de hoogste ere-aföeling be- alde, met het lied „Der Wande rs van Schubert. Beide zangers werden opgeleid en Utrecht op de piano begeleid door dir. van Venrays Mannenkoor Fr. Verhofstad. Beide zangers dir. Verhofstad van harte pro- :at met dit fraaie resultaat- )en dringend verzoek aan al die- ien welke nog een uniform thuis iben wat hun niet meer past, dit spoedig mogelijk in te leveren in clublokaal. nderdag 13 november: 9.30 repetitie harmonieorkest, nderdag 20 november: 9.30 repetitie harmonieorkest. AGENDA terdag 22 november: feciliafeest met huldiging jubila- issen. ndag 23 november: 3.30 intocht St. Nicolaas. 7 december: bndagochtendeoneert samen met (Ugdharmonie. erdag 13 december: Dncert te Wanssum. ïdiuc 14 december: Itwisselingsconcert met Horst en lerick te Horst, 's avonds. LEERLINGENOPLEIDING: nderdag 13 november: Ï.30 repetitie jeugdharmonie in Perdstal. nderdag 20 november: 8.30 uur repetitie jeugdharmonie ndividuele lessen volgens af- praak met desbetreffende leraar. idlviduele lessen zijn tot nader «richt in Coninxhof. november: oncert in Holthees. ecember: «ncert in schouwburg. DRUMBAND: idag 16 november: 10.30 uur rep. drumband senioren junioren, terdag 29 november: ïolthees. He verder agenda harmonieorkest Afmelden harmonieorkest bij de retaris - telefoon 80225, jeugdle- bij de heer Raedts, tel. 82803 en imband bij de heer van Els. tel. M. Telefoon clubgebouw: 82515. tenken wü ook nog aan de oud- >ier-aktie .Breng donderdagavond oud papier mee. iiterdags is de opslagruimte ge- end van 11 tot 12 uur. Üdag 14 november: 8.30 voor alten en sopranen. 9.15 voor tenoren en bassen terdag 15 november: 8.30 avondmis. andag 17 november: *n 18.30 alleen voor alten. Mag november: 8.30 alleen voor sopranen ensdag 19 november: lm 18.30 „vrije repetitie" met aan- luitend (om 19.15 uur) spelavond. errtuele afmeldingen: secretariaat ngstraat 104, Venray, tél. 81690. beurten BlittcrswUck: IWag 14 nov.: hr. Manders, Eifel- n 14, Venray. erdag 15 nov.: hr. Maasdam, verturestraat 31, Venray. lemeen: nstaande zaterdag zingen we de indmis, in plaats van zondag de ogmis. tateren we alvast dat we op zon- november om 18.30 uur naar Wmgen gaan? Het optreden in de deskerk was prima. Er werd M gezongen en ook de opkomst s ondanks de sombere ver lotingen erg goed. Prima jon- is en mannen! VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Dinsdag 18 november, 19.30 uur repetitie voo:r de bassen; om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Noteert U alvast: donderdag 11 de cember, 19.30 uur korte repetitie in de Paterskerk met de gezamenlijke koren van Venray. Zondag 14 december, 16.00 uur adventsconcert in de Grote Kerk. Indien U verhinderd bent dan ge- J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of lieve U zich af te melden bij: dhr. Mw. W. Manders-Weijers, Oranje straat 7, tel. 86159. DAMESKOOR Na ons redelijk succes bij de Zan- gersdagen in de Schouwburg, is er a.s. woensdag 19 nov. weer gewoon repetitie om 20.00 uur in de school „De Essel". Donderdag viert ons medelid me vrouw Sijbers haar zilveren huwe lijksfeest. Natuurlijk brengen we haar en haar gezin een serenade. Waar en hoe hoort U nog. Zaterdag 22 nov. St. Caecilia. We zingen om 19.00 uur in de V redes- kerk tijdens de avondmis. Daarna ons jaarlijks Caedliafeest bij „In den Engel". Zaterdag 29 nov. zingen we tijdens de avondmis in de kerk van het Brukske; in uniform. Bent U verhinderd, dan graag uw afmelding aan mevr. v. d. Waerden, tel. 83659. of aan mevr. v. d. Beke- rom, tel. 83332. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zondagmorgen 16 nov.: 10.30 tenoren en bassen 11.00 het hele koor Maandagavond 17 nov.: 19.00 sopranen Dinsdagavonld 18 nov.: 19.00 alten JONGERENORKEST„BOJEMA" Vrijdagavond 14 nov.: 18.45 de altfluiten en blokfluiten 19.45 slagwerk Vrijdagavond 21 nov.: Geen repetitie. „SALTARELLO" Zaterdagavond 15 nov.: Geen repetitie. jeugdnatuurwacht Zondag, 16 november as., houden we onze tweede puzzel-wandeltocht in de Testrikse bossen. Gestart wordt vanaf de brandtoren en wel tussen 9.30 en 10.00 uur. Je kunt op twee manieren bij de brandtoren ko men. Via de Midden Peelweg met inrit via het bord „Brandtoren" of via Merselo over Da land. Vergeet vooral niet het groene boekje mee te brengen! Denk ook aan voldoende warme kleding en goed schoeisel! Degenen, die het „boekje" de vo rige keer vergeten waren, kunnen op deze tweede wandeltocht hun verdiende stempels alsnog ontvan gen. Tot a.s. zondag! Afgelopen zaterdag zou de Dis- tri'ktsvergadering van Déé 12 plus (dit distrikt omvat globaal gezegd Noord Brabant en Limburg) gehou den worden. Er zou een nieuw dis- triktsbestuur gekozen worden, nadat het oude bestuur afgetreden zou zijn en er zou gestemd worden over een eventuele afsplitsing van ons dis trikt in twee óistrikten waarbij Dis trikt Limburg zou fuseren met de ACJN afdelingen in Limburg. Deze. hele vergadering is niet doorgegaan vanwege het feit dat om verschil lende redenen ine:, ren niet konden komen, met name van de Brabantse afdelingen, zodat een eerlijke stem ming niet mogelijk geweest zou zijn. Toch jammer dat meer dan 20 men sen voor niets gekomen zijn. Nu is er een daturn vaitgestald, waarop de distriktsvergaderu g zeker gehouden wordt. Deze keer zal i.ij gehouden worden in Eindhoven ivanwege de meer centrale ligging) en wel op zon dag 23 november. Deze week krijgen jullie (of heb ben jullie al gekregen) een blaadje voor de jaavlijkse kontributie. Alle gegevens staan daarop vermeld, maar ik zou jullie toch willen vra gen de kontrbatie zo vlug mogelijk te voldoen, 2odat we geen boete aan de bond hoeven te betalen. Verder een vraag aan de e.l.'s: willen jullie zo snel mogelijk je ex cursieprogramma inleveren bij mij. Van Henk en Boena heb i'k het al. Nu het programma voor komend weekend: Zaterdag 15 nov.. 20.00 uur: dia serie van de planten in Limburg van Stefan in de Essel. Zondag 16 nov.: 8.00 Sovon-ex- cursie van Henk naar Blakt en Heesbeemden, vent. de Peel. Hod, Marcel. Vrijdag 14 nov.: Vanavond kunnen jullie je been spieren weer eens losmaken. Ieder een van 12 t.m. 15 jaar kan van avond meedoen aan een wand el- orëntatietocht door Merselo. Zaterdag 15 en zondag '16 nov.: Normaal geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Mededeling voor de disoo-fans. De meesten van jullie weten wel dat er in het wijkgebouw Den Hoen der ALCOHOLVRIJE disco's ver zorgd worden. Men denkt dat dat een nieuwtje is, maar in Den Hoen der kent men dit al meer dan zes jaar. Na die jaren kan men zeggen dat het voor de leeftijdsgroep van 9 tot 16 jaar heel goed bevallen is. Vandaar dat we zaterdag er weer flink tegenaan gaan. Vanaf 19.30 u. is weer iedereen van harte welkom. Om 22.00 uur laten we je weer alle maal naar huis gaan. De entree is 1,en de frisdrank kost 0.75. Van de leiding zullen aanwezig zijn: Elly, Peter-Paul, Anja, Antoine en misschien onze vliegende hulp: Miieke. Verder zullen Bram en Frenske aanwezig zijn. Tot ziens en horens zaterdag 15 november a.s. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dinsdag 18 november ledenverga dering. Deze avond zal mevr. Storms verzorgen met als thema „Ongeval len in en om het huis", aanvang 20.00 uur in zaal In den Engel. Dit jaar houden we de Kerstvie ring in de zaal van Huize „De Kruu- ze" met een feestelijke koffietafel, vooraf gegaan door een H. Mis in de Paterskei'k. De onkosten hiervoor zijn 5.per persoon. Men kan zich hiervoor opgeven tot en met 2 de cember bij het bestuur. Ook de zie ke leden opgeven die in aanmerking komen voor een attentie. De kerst viering wordt gehouden op 16 de cember. I.V. PHILATELICA AFD. VENRAY E.O. De postzegelruilmiddag voor de jeugd van 10 - 16 jaar is deze maand op 19 november van 2.00 - 5.00 uur, als steeds in zaal Veerhuis, HenseniusStraat 13, Venray. Door ziekte van een onzer leiders was enige stagnatie ontstaan, het geen nu verholpen is. Wü rekenen weer op aller op komst. Voor de maand december is dc derde woensdag dus op de 17e. Bestuur I V. Philatelica Lourdescomité afd, Venray GROTE BELANGSTELLING FOTO/DIA-AVOND Meer dan 100 mensen hadden maandag j.l, gehoor gegeven aan de uitnodiging voor het bijwonen van de foto/dia-avond, die gehouden werd in de zaal van Huize St. Vin- centius. 828 foto's, keurig opgesteld en ge nummerd; ruim 500 dia's en nog drie korte Lourdes-films was het grote aanbod op deze avond. Dat hier vele wei-kuren en een perfekte organisatie, achter schuil gaan, behoeft geen twijfel. Door dit overvolle programma duurde de avond eigenlük wat te lang, waar door niet alle aanwezigen de drie korte films tegen het einde van de avond hebben kunnen zien, wat toch wel jammer is. Een verkorting van een reisverslag en een iets selectie ver programma had wat meer speel ruimte kunnen geven in zo'n over vol programma. Vanaf 19.00 uur werd een druk gebruik gemaakt van de gelegen heid om foto's te bekyken en even tueel bü te bestellen. Ook van de dia's, die later op de avond werden vertoond, kon men foto's bestellen en ook hier werd veelvuldig gebruik van gemaakt. Maar voordat men aan de dia's begon, opende voorzitter Theeuwen deze avond door alle pelgrims van het afgelopen jaar welkom te heten. Hij bracht ook dank aan de direc tie en medewerkers van huize St. Vincentius voor het gastvrij onthaal dat we hier al enkele jaren mogen beleven. Hierna werd begonnen met het vertonen van de vele dia's. Voor het eerst in het bestaan van de Ven- rayse afdeling werden fiilms ver toond van de beide bedevaarten. Deze bewegende beelden met geluid, maakten diepe indruk op de aanwe zigen en werd hier en daar uit volle borst meegezongen. De makers van de films, de heren Theeuwen, Claes- sens en Jenniskens hadden eer van hun werk. Zij het wat laat, maar zeker vol daan, ging men hierna huiswaarts. Voor de kinderen, die in oktober j.l. in Lourdes waren, him ouders en verdere familie, zal in de Kerst vakantie op een middag nogmaals een dia-vertoning van die bedevaart plaatsvinden. Waar en wanneer, daar komen we t.z.t. nader op terug. ELISABETH-VIERING Op woensdag 19 november hou den wy onze jaarlijkse Elisabeth- viewing. We hopen meerdere jubi- iarisssen in ons midden te hebben, en gedenken heel speciaal onze over leden leden van het laatste jaar. Ook niet-leden zijn welkom op de ze feestelijke büeenkomst. Het bestuur heeft de firma Dom Melskens bereid gevonden een de monstratieavond, kleurvergroten vanaf dia's ,te organiseren. Deze demonstratieavond wordt gehouden op donderdag 20 november a.s. Aan vang 20.00 uur op St. /-wnitoniusstraat 1 te Venray. Op deze avond kunnen tevens en- treekaarten a 5,gekocht worden voor de grote multli-projectieshow van Canon. De entreeprijs is inclu sief programmaboekje en een kop koffie. Deze show wordt gehouden op dinsdagavond 16 december in de Schouwburg te Venray, aanvang 20.00 uur. Geïnteresseerde niet-leden kun nen entreekaartën verkrijgen bü de firma Dom Melskens. Komende zondag, 16 november, fototocht naar Maastricht. Vertrek om 10.00 uur vanaf het clubgebouw. Willen alle geïnteres seerde leden, voor zondag, kontakt opnemen met de secretaris, tel. katholiek vrouwengilde venroy sekr.: M. Roling-Scholten Serenadestraat 68, Venray Tel. 84927 Op maandag 17 november a.s. is de jaarlijkse kienavond tJb.v. ons projekt Jacqueline Eibers in Brazi lië. Zij werkt ondqr de arme bevol king van Divinolandia in de staat Minas-Gerais. Regelmatig worden door ons goederen, voornamelijk kleding en verbandmiddelen, recht streeks naar deze missiepost in de binnenlanden van Brazilië gestuurd. De verzendkosten zijn erg hoog; vandaar dat wij een beroep doen op alle leden om in groten getale op de kienavond te verschijnen, om de „spaarpot" voor Jacqueline danig te spekken! Introducees zijn op deze avond uiteraard van harte wolkom. De avond begin'l om 20.00 uur in de fo yer van de schouwburg, Dinsdag 25 november a.s. middag excursie naar de Zuivclkeuken te Eindhoven. Vertrek: om 13.15 uur per bus vanaf de parkeerplaats bij 't raadhuis (Raadhuisstraat). Thuis komst. tussen 17.00 en 17.30 uur. Fietsen: dinsdag 2 december: bü eenkomst om 13.30 uur bij de schouwburg. Postbus 320 - Venray St. Anna: psychiatrisch centrum Venray: maandag van 15.00 tot 16.30 uur „Voor iedereen voor elk wat wils", een programma van lichte mu ziek. donderdag van 15.00 tot 16.30 uur „Nieuws en aktualiteiten", waar na het verzoekplatenprogramma. St. Servatius; psychiatrisch centrum Venray: vrüdag van 10.00 tot 11.00 uur: „Nieuws" en het programma „fijne luistermuziek". vrijdag van 15.30 tot 17.00 uur: „Nieuws en informaties", ver volgens het programma „füne luistermuzielc". Tot slot het programma „Zomaar Muziek" met het verzoekplaten- programma. De Kruuze: geriatrisch centrum Venray: dinsdag van 15.00 tot 16.00 uur het programma „Füne luistermu ziek". vrüdag van 15 00 tot 16.00 uur het programma „Nieuws en informa ties" en het programma „Ver zoekplaten". St. Elisabethziekenhuis te Venray: te beluisteren via kanaal 4: dinsdag van 10.15 tot 11.00 uur het programma „fijne luistermuziek". donderdag van 10.15 tot 11.45 uur: speciaal programma voor de jeugdige luisteraar, vervolgens „Nieuws en aktua liteiten. het verzoekplatenprogramma. Zü die personen uit de hierboven genoemde instellingen een muzikale groet willen brengen, kunnen dit doen door een briefje te schrüven naar de Venrayse Omroep Stichting, Postbus 320 te Venray. Gelieve wel duidelijk te vermelden naam, kamemummer, afdeling van het betreffende ziekenhuis van die genen voor wie de plaat bestemd is en wie de afzender is. ook UW weekblad In onze marktkraam komt deze keer het onderwerp SEXALITEIT wat meer naar voren. Sexualiteit is een ondererwp waar altijd een taboe op gerust heeft. Ge lukkig wordt dit steeds minder. Toch blijkt het nog vaak dat veel mensen weinig over sexualiteit we ten, en hier moeilijk met anderen over kunnen praten. Hierdoor zijn mensen soms nog onbekend over wat er allemaal aan voorbehoedsmiddelen zijn en hoe ze hier aan kunnen komen. Ook is er nog grote onbekendheid over o.a. abortus, pedofilie, homo filie en hoe je met sexualiteit om kunt gaan. MASJ wil hier in de marktkraam extra aandacht aan besteden en biedt daarom extra foldermateriaal aan over o.a. homofilie, vrijen, pe dofilie, geslachtsziekte, voorbehoeds middelen e.d. Ook is een voorlichtingspakket aanwezig. Naast informatie over het onder werp, ligt er ook foldermateriaal over allerlei andere zaken waar met name jongeren mee le maken kun nen hebben, zoals: werk/werkloosheid drugs - alkohol militaire dienst uitkeringen studie -school huisvesting Al het foldermateriaal en de in formatie en adviezen zijn geheel gratis bij: MASJ Venray, Hoenderstraat 33 04780-85251 MASJ is 24 uur per dag telefo nisch bereikbaar. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Geschied- en Oud heidkundige Kring Venray en om geving wordt een feestdlijke bijeen komst gehouden op maandag 17 no vember a.s. Het programma ziet er als volgt uit: 19.00 uur H. Mis voor leden en overleden leden van de kring in de Grote Kerk. 20.00 uur in zaal „In den Engel Poststraat 1 te Venray: Lezing door oud-voorzitter, de heer H. Knoors, met als onderwerp: Leven en wer ken van Peter Hein rich van Coninx, in het licht van zijn tijd (Coninx stamde uit een Venrayse familie). 21.15 uur gezellig samenzijn, dat muzikaal zal worden omlijst door de „Brabantse Zonnekanter" (het be kende duo Haans). De plaatselijke groepen van Am nesty International en de vakbon den in Venray zijn met een aktie begonnen dit het doel heeft om de vrijlating te bevorderen van vak bondsleiders in zeven verschillende landen waar ze ten onrechte gevan gen zitten, dikwijls zonder enige vorm van proces. De aktie beoogt te schrüven naar de autoriteiten van de zeven landen. Dat massale schrijf akties succes kunnen hebben getuigt JULIO DE PENAVELDEZ. Als voormalige algemeen secretaris van de Nationale Arbeiders Vereni ging in de Dominicaanse Republiek werd hij in 1971 tot 10 jaar gevan genis veroordeeld. De rechter vond dat opkomen voor de algemene rechten van arbeiders staats gevaar lijk was. Leden van Amnesty In ternational uit de hele wereld zon den hem kerstkaarten in december 1975 en in januari 1976 werd hij vrijgelaten. Tijdens een conferentie van de mensenrechten in januari 1980 vertelde hij van het effect dat dat de schrijfaktie had: Ik werd naakt vastgebonden in een ondergrondse cel. Toen de eer ste brieven en kaarten kwamen, ga ven de bewakers mij niijn kleding terug. Toen kwamen de volgende 200 brieven en kwam de gevangenis- direkteur mij bezoeken. Toen de volgende lading kwam. nam de di- rekteur kontakt op met zün supe rieuren. De brieven en kaarten ble ven komen en komen, 3.000 stuks. De president werd ingelicht. Hij belde de gevangenis op en zei hen mü te laten gaan, Nadat ik was vrij gelaten, werd ik bü de president geroepen voor een gesprek van man tot man. Hij zei: „Hoe is het moge lijk dat een vakbondsleiders als u zoveel vrienden over de hele wereld heeft?" Hij toonde mü een enorme doos, vol met brieven en kaarten die hü ontvangen had, en toen wij afscheid namen gaf hij ze aan mü- Wij naar lecture verspreid door Amnesty International Amsterdam. GELD NODIG? KAN U HELPEN BEL 87575 ^^Tel. 81032 Venray .3.500^^ Van 26 november tot en met 3 de cember a.s. zal Ln het gezamenlijke informatiecentrum van PLEM, Li- magas en WML, Info 3 te Venray, een energïebesparingsweek worden gehouden. Om de mogelijkheden tot besparing op het elektriciteits- en gasverbruik in de huishouding aan te geven, zal in INnfo 3 door Lima- gas en PLEM een speciale tentoon stelling worden ingericht. Op deze tentoonstelling kunnen de bezoekers zien hoe men, zonder verlies aan comfort in de woning, belangrijke besparingen op het elek triciteits- en gasverbruik kan berei ken. ECHTE NEDERLANDSE FIETSERSBOND werkgroep Venray Het aantal fietsdiefslallen is de laatste jaren sterk gestegen. Reeds ling was het bij het buiten-stallen vau je fiets Ln één van de grote steden noodzakelijk om hem én ge- •AV.on af le sluiten mot een slot én te verankeren aan een betonnen paal of stevige boom. Deed je dit laatste alleen met voor- of achter wiel, dan was de kans groot dat je wiel met ketting de volgende mor gen nog terugvond en de rest niet meer. De laatst? lijcl blijkt het kwaad van de fictsdiefsial zich als een olievlek over hee' Nederland verspreid te hebben. Er blijkt zelfs sprake te zijn van een georganiseer de misdaad, waarbij in slao A hele straten woiden leeggeroofd en de fietsen op vrachtwagen worden ge leden om dan als gt.eio tweedehand se karretje in stad B verkocht te worden! In 1972 bedroog in Nederland het aantal gestolen fietsen 42 000, in 1976 al 105000 en in 1978 liefst één mil joen! Een groot probleem vormt het feit dat meer d m de helft van de gedeputeerden tegen wo >rdig geen aangifte bij üe politie meer doet en een groot de?! van de mensen die wel aangif'e deen wcinir of nie'.s kenmerkends over hun fiets weet te vertellen. Dit levert natuurlijk de nodige moeilijkheden op bij het op sporen van de fiets. Momenteel is er regeling in de maak waarbij alle in de toekomst op de markt te brengen fietsen voorzien zijn van een frame nummer. En als elke eigenaar dat framenummer ook nog ergens no teert, dan zou dat al heel wat sche- ook om fietsdiefstal te voorkomen: len Maar belangrijk is natuurlijk een goed vast slot, dat niet met een bgtonsohaar of schroevendraaier binnen enkele minuten te openen is (merken: Assa, Rauco, Treloc en Basta) of een stalen ketting zullen menige fietsendief voldoende af schrikken .Verder kan men bij elk politiebureau of bü veel rijwielhan delaren een fietspas krijgen om uw event, gestolen fiets beter te kunnen identificeren. Tenslotte is aangifte doen bij de politie belangrijk, al is het alleen al om een beter overzicht van dit steeds groeiende probleem te krij gen en er maatregelen tegen te ne men. In bepaalde delen van Neder land is de politie een campagne be gonnen waarbij niet afgesloten fiet sen door de politie worden meege nomen, voorlichting wordt gegeven op de scholen en er meer agenten speciaal belast worden met fietsdief- stallen. Maar ook hier geldt: Voor kom Is Béter Dan Genezen. Voor informatie en aanmelding nieuwe leden: ENFB, Mambostraat 148, Venraytel. 87494. Onze volgende openbare wijkraad vergadering zal gehouden worden op dinsdag 18 november a.s. om 20.00 uur in het noodwijkgebouw bij de „Flierefluit" kleuterschool ir het Brukske. Iedereen is van harte welkom 'hierbij aanwezig te zijn. Agenda: 1 Opening. 2 Notuilen en vergadering van 21 ok tober j.l. 3 Ingekomen stukken en mededelin gen. 4 Vacatures wijkraad en werkgroe pen. 5 Rondvraag en mededelingen van werkgroepen. 6 Sluiting. Namens de informatiewinkel, bie den wü -'nze verontschuldigingen aan, dat de geplande thema-avond, van 20 november a.s., over vracht wagens, geen doorgang kan vinden. De infowinkel Voor de energïebesparingsweek werden diverse groepen uitgenodigd, zoals vrouwenverenigingen installa teurs bouwkundigen enz. Om ook alle bewoners van Ven ray en omgeving in de gelegenheid te stellen de tentoonstelling te be zoeken wordt op zaberdag 29 novem ber a.s: van 13.00 tot 17.00 uur en op dinsdag 2 december a.s. van 19.00 tot 21.30 uur in Info 3 open huis ge houden. Iedereen is van harte welkom. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG Binnen ojc Frcel Wheelin' bruist het de komende weken weer van pop-akbiviteiten Het herfst programma van dit jaar bevat een flink aantal beken de popgroepen uit binnen- en bui tenland, plus een aantal disco's, waaronder de sensalionelc Disco theek SPANJE BV., die op 6 decem ber de bezoekers een zeer speciale surprise-show zal voorschotelen. Wat de popgroepen betreft is Free Wheelin erin geslaagd het neusje van de zalm op ncdcrlands popge- bied naar Venray te halen. Deze week zaterdag zal de Poolse groep BUDKA SUFLTRA het po dium van Free Wheelin beklimmen. Deze 5 mans formatie is in Polen popband nr. 1 en hun populariteit in het oostblok is te vergelijken met die van de Stones in het westen. Behalve engelslalige nummers brengt de groep ook songs in hun landstaal. Het optreden in Venray zal het laatste zijn in hun west europese toemee Zondag 23 november worden de groepen BLAZE en DIESEL ver wacht. Blaze, een 5 mans formatie uit Utrecht, zal op deze avond de spits afbijten met een kombinatie van sfeernummers en Stevig swin gende songs met een „vreemde" in breng. Blaze is in het bezit van zowel een zanger als* een zangeres, die de leadzang vertolken, zodat een grote diversiteit op vokaal gebied gewaar- zorgd is. De topattraktie van deze avond zal echter de groep DIESEL zyn. Na hits als „Going back to China" en „Down in tihe Silver- mine" geniet de groep een grote populariteit in Nederland en dat de groep nog altijd voldoende brand stof in huis heeft om door te gaan met het scoren van hits bewijst de single Sausclito Summernight, die momenteel in de top-40 staat. Dat DIESEL samen met BLAZE voor een enorme happening zal zorgen staat nu reeds vast. Het weekend daarop zal er een bekende drive-in discotheek met komplete lichtinstallatie naar Free Wheelin komen om een zeer geva rieerd programma te brengen. Swingen dus. En dan 6 december. Zoals al eer der in dit artikel werd opgemerkt zal DISCOTHEEK SPANJE BV ac te de présence geven, en hoe. Kom gewoon maar kijken en overtuig je zelf van de kwaliteiten van deze hoogbejaarde dïse-jockey. Zaterdag 13 dec. een gouwe ouwe: DIMITRI VAN TOREN bügestaan door de zingende beheerder van Free Wheelin. Dimitri is aan rijm 15e LP bezig en in Venray geen onbe kende. En dan nog een topper met Gouwe Ouwe kwaliteit: DE BINTANGS. Zij brengen krachtige rock, met als ba sis, eerlüke, regelrechte ryfchm blues met veel nummers van hun nieuwste LP „Mickey Finn". De BINTANGS komen met volle kracht en bruisendeenergie de zaal plat spelen op zaterdag 20 december. U ziet een prima programma met uitstekende muziek dat een bezoek aan Free Wheelin zeer de moeite waard maakt in het weekend. En buiten de bovengenoemde avonden zijn we natuurlük de rest van het weekend gewoon open met prima muziek uit onze eigen discotheek. Wie meer wil weten over aan- vamgstijden openingstüden of een van de vele andere aktiviteiten bin nen Free Wheelin kan altijd even bellen (83293) of langskomen in Hoenderstraat 10.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 11