Venrayse Omroep Stichting AGENDA De Wetleling Bedrijfs gezondheidszorg Werelduurrekord „tokkelen" Unieke samen werking in reis wereld Gemeenteraad Meerlo-Wanssum Bekende popgroepen treden op, in Venray Venrayse Omroep Stichitng Venray heeft weer een kampioen Parochie- en Dorpsraad vergadering te Oirlo OPEN DAG kinderafdeling ziekenhuis Venray VEEL TE DUUR Zaterdag weer SLIPJACHT SPORT KADO-TIP: '/•(Sfl Kinderzegels 1980 De taan v mm AuQgne Op het moment dat we dit schrij en woensdagavond zitten de fenrayse Taranta en Passycat al irecies 'een week, of 168 uur, te tok- elen in zaal De Klomp. Als alles eed gaat behalen ze zondagmiddag m 12 uur het wereldrecord met in otaal 256 uur. Twee uur later barst dan een sestspektakel los in zaal In den Engel, waaraan medewerken Henk Wijngaard, bekend van de truck- jngs; Bonny St. Clair; The-Canyon jrive Band en een Limburgse coun- ryband. Ook zullen dan zondagmid- |ag de Mark Trucks Venray binnen yden en parkeren bij de Gouden ,eeuw. Maar tot zondag kunt U beide okkelaars" aanmoedigen in zaal )e Klcmp, Langstraat en tevens Het Zorgenkind" steunen middels e tombola welke er elke avond ge- icuden wordt. Door de vestiging van de Vakan tiewinkel, een dochter van 's we relds grootste reisorganisatie Wa- gcns-lits Reizen, in de Nederlandse kredietbank ontstaat een uniek stukje samenwerking. Het werkt volgens he'. principe winkel in een winkel", m.a.w. de Nederlandse Credietbank blijft bank en is specialist in geldzaken. De Vakantiewinkel blijft reisbureau rn is specialist in boekingen voor vakantiereizen. Dat specialisme is iets waar de cliënt terecht veel waarde aan hecht. Hierdoor kan hij of zij uit gebreid worden voorgelicht, wat we derom teleurstellingen kan voorko men. En juist bij een vakantie is dat erg belangrijk. Vanzelfsprekend worden uitslui tend vakmensen hiervoor ingezet. V'cor Venray zullen dat zijn Maja toteman-van Opbergen als cheffin cn Marianne Wils als assistente. Het grote voordeel bij de Vakan- iewinkel is de uitgebreide keuze ian reisprogramma's; men heeft rel meer dan 80 verschillende pro gramma's in huis! En natuurlijk is de Vakanliewin- kel met de wereldorganisatie Wa- gcns-lits Reizen lidt van het ANVR- CarantSefonds, dus betrouwbaar. Vrijdag 7 november zal er. <pcn tuis zijn van 17.00 tot 21.00 uur in is van.harte welkom en kan a tevens ten wcdxirijdformulier Ihalen voor ivn prijsvraag met nooie misprijzen. Red rij fx Gezondheids Dienst Jord Limburg (vroeger Bedrijfs |rn<-eskundige Dienst voor Wesle- c Noord-Limburg) hoeft per 1 juli haar werkgebied uitgebreid tol jrijwol de gehele regio Noord-Lim burg, mei kantoren tc Venray en ycnlo. bDo dienst is één van de circa 44 lelijk funktionerende gezamen- bedrijfsgezondheidsdiensten ^.G.D.-en), waarbij dc diverse bc- fijven cn. instellingen zich hebben ingesloten en daarmee samenwer- i voor het verkrijgen van be- rijfsgozondheidszorg. ilcdrij fsat'leen, bedrijfs verpleeg kundigen en administratief perso- tcl zijn daarvoor aan de dienst •onden. De dienst stolt zich tot doel de tondheid van de werkende mens f' bewaken en zoveel mogelijk te pikemen dat hij in of door zijn c ziek kan worden. jDm aan de uitbreiding van de jlenst een wat feestelijk tintje te leven, werd op 5 november j.l. in jafé-restaurant ..Taurus" te Velden bijeenkomst gehouden. Na een We toespraak van de Commissa- i der Koningin in de provincie burg. Dr. J- Kremers, werden drachten gehouden door Prof. ^r. F. Sturmans, hoogleraar Socia- 8 Geneeskunde aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen en Prof. |Dr. P A. Cornells, hoogleraar Be- rij fspsycholog ie aan de Vrije Uni- ersiteit te Amsterdam f Nadat tenslotte door de directeur- fdriifsarts van de Bedrijfs Gezond- jüdsdienst Noord Limburg, P. Y. fM Heytling, was uiteengezet hoe dc haar doelstelling tracht te lenlijken, vond er een goed ihte receptie plaats. Speciale controle Door de Venrayse politie werd in werking met de rijkspolitie It het district Roermond een spe- ile controle op overbelading van achtautc's met bieten gehouden, latuurlijk besteedde men ook aan- 1 icht aan de technische zaken van vrachtauto's. iDe rijkspolitie hield die controle half negen tot twaalf uur in de ente Meerlo. Overbelading werd teerd van 27 tot 62°/o. Te- werd geconstateerd dat van vrachtauto de bedrijfsrem niet lelijk was, terwijl van een itwagen de remmen niet de Isrte remvertraging hadden. In 8 illen werd procesverbaal opge- lakt. Door de Venrayse politie werd half negen tot twaalf uur en een tot drie uur gecontroleerd, irbelading werd geconstateerd i 19 tot 65°/o. Hierbij dient te ■orden opgemerkt dat drie vracht- ögens in overbeladen toestand de breiste remvertraging niet hadden, ën zeer gevaarlijke manier om dan >ch te rijden. In totaal maakte de 'enrayse politie 12 processenver- aal op. Geslaagd Aan de universiteit te Utrecht aagde mej. T. Dupont voor haar ^oandidaats Duits. Bij de begrotingsbeschouwinger. pleitten bijna alle raadsleden voor een sporthal, zij het dat aan de stichting een gedegen sbudie vooraf diende te gaan. Men sprak zelfs van een referendum-houden, om precies te wetén wat de bevolking wil. Overigens maakte men zich ook zorgen over de financiële haalbaar heid van de exploitatie-kosten. Weichs de Wenne stelde voor dat voor deze financiering gemeente eigendommen te verkopen, waaraan geen behoefte is. Hendrix wil wel uit de pot „bo- venwij'kse voorzieningen" hiervoor geld spenderen. Zorgen maakte men zich ook over de trage woningbouw op de dorpen. Mede daardoor loopt het aantal schoolkinderen terug; en dat bete kent dan weer kleinere scholen of zelfs gesloten scholen. Beterams verweet het college geen richting te willen geven aan het gemeentelijk beleid, openheid en openbaarheid van bestuur met een aktieve informatie. Verder pleit te hij voor een nieuwe verkeersweg rond de kern van Wanssum en dras tische snelheidscontroles. Volgens spreker dient het gemeentebestuur aktiever medewerking te verlenen aan de dorpsraden wat uiteindelijk de leefbaarheid van de kleine ker nen zal bevorderen. Hendrix vroeg het college volle medewerking te verlenen wanneer Saweco een beroep op de gemeente doet, nu in Venray op de Wite Ven nen niet gebouwd mag worden. Het gemeentelijk havenbedrijf zou volgens Weichs de Wenne beter in handen zijn van de gemeentelijke industrieën De heer Hendrix daar entegen pleite weer voor verhoging van de havengelden. En natuurlijk ontbraken bij deze begrotingsbeschouwingen ook niet de diverse verlangens naar wegver- beteringen, rioleringen, fietspaden, dorpspleinen en peuterspeelzalen. Het college zal op al die vragen en opmerkingen op 17 november a s. antwoorden. Binnen ojc Freel Wheelin' bruist het de komende weken weer van pop-aktiiviteiten. Het herfst programma van dit jaar bevat een flink aantal beken de popgroepen uit binnen- en bui tenland, plus een aantal disco's, waaronder de sensationele Disco theek SPANJE BV., die op 6 decem ber de bezoekers een zeer speciale surprise-show zal voorschotelen. Wat de popgroepen betreft is Free Wheelin erin geslaagd het neusje van de zalm op nederlands popge- bied naar Venray te halen. Op zaterdag 8 november treedt n.l. de spiksplinternieuwe formatie TUTTI FRUTTI op. Deze groep is ontstaan uit een kombinatie van twee nederlandse groepen, te we ten, Buddy Odor Stop van Hans van den Burg en Gruppo Sportivo, die met verschillende singles en elpee's succesvol de hitlijsten, beklom men. Tijdens dit optreden zal TUTJl FRUTTI (met zangeres Meike Touw) ook hun nieuwe single, Lo comotive, ten gehore brengen, die diezelfde week nog zal uitkomen. Dcor plaatsgebrek zijn wij gedwon gen het verdere programma in het nummer van volgende week op le nemen. De nieuwe studio van de Venray se Omroep Stichting gelegen op het terrein van St .Anna zal op vrijdag 21 november a.s. om 16.30 uur officieel in gebruik worden ge steld door burgemeester Defesehe. Zcals bekend verzorgt de Venray se Omroep Stichting radioprogram ma's voor St. Anna. Servatius, De Kruuze en het St. Elisabelh-zieken- huïs. I-Ict afgelopen weekend heeft de 21-jarige Piet Volleberg Hzn. tijdens de Nederlandse kampioenschappen Libre kloin extra klasse het Natio naal Kampioenschap behaald en dcor zijn hoog gemiddelde promotic gemaakt naar de Overgangsklasse. Nadat r.p diverse plaatsen door 218 kandidaten aan de voorrondes was deelgenomen, werd de Vonraycr uitverkoren voor dc nationale kam pioenschappen te Apeldoorn wegens zijn gemiddelde van 17 39. In Apeldoorn bewees hij zijn klasse, dcor z.elfs in drie beurten tie 30(1 caiamboles vol te maken; tevens nu t do hoogste serie van 233 caramboles. Mol gelulk was met Volleberg, want bij de laatste partijen waren er nog drie kanshebbers. De Ven- sayer behaalde als enige 12 match- punten en zijn algemeen moyenne was 34.52. Om in de overgangsklasse o'.i te kernen moet men een gemidek ide lubben van 20.35, dus Mil belooft wel wet vc.or dc t- komst. Reeds nu verwacht de nationale bond wal van de prestaties van de Venrayse biljarter, want hij is ge zien dit succes, uilgenutligd voor 'n selectiewedstrijd op het sportcen trum Papendal cp 22 november. Dan zal een test uitmaken of hij - waardig wordt bevonden voider in dc selectie te werden opgenomen. Proficiat en succes. In een gecombineerde vergade ring hebben de inwoners van Oirlo kennis kunnen nemen van het wel en wee van de parochie én van het dorpsleven. Pastoor Buschman, als vertolker van het kerkbestuur, kon tevreden en hoopvolle geluiden laten horen. Zo hadden de dierbare gelovigen een hogere gezinsbijdrage bijeenge bracht en ook de kollektes gaven een stijgende tendens. Ditzelfde kon gezegd worden van de stipendia's (bestelde missen). Het beroep op het solidariteitsfonds van het bisdom was niet zonder gevolgen gebleven. De schulden over 1978 waren verre kend; over 1979 had men hulp ont vangen en ook voor 1980 verwachl men dat er geholpen zou kunnen worden. Het praatje, als zouden de pas toors door het bisdom betaald wor den. werd naar het rijk der fabelen verwezen. Net als elke andere pa rochie moeten de parochianen van Oirlo zorgen voor het onderhoud van hun pastoor en diens gediens tige. Ook dat komt binnen middels de gezinsbijdragen. Aan deze bij dragen nemen 300 gezinnen deel, waarvan er 40 minder dan 80, betalen. Vijftig gezinnen laten niets van zich horenAls ook die ge zinnen aan hun verplichtingen zou den voldoen, had de parochie van Oirlo een sluitend begroting, on- dartlcs de stijgende last en hogere stookkosten OUDE GRAVEN Het laat zich aanzien, dat over een aantal jaren het kerkhof van Oirlo vol komt te liggen. Dat zou dan be tekenen dat de overledenen op de Boscbhuizen in Venray ter aarde moeten worden gesteld. Met alle kensekwenties die daar voor Oirlo aan verbonden zijn. Een oplossing dacht men te vinden door het rui men van graven welke ouder zijn dan 25 jaar. De nabestaanden wor den hierover eerst ingelicht. Wil men die graven toch in stand hou den, dan kan dat nog maximaal 10 jaar, en men zal er een bedrag van 100.voor over moeten hebben. Het kerkhof ziet er piekfijn uit Niet in het minst dank zij de zor gen van enkele bejaarden. Aan een cenheidskruis op dit berkhof is men overigens nog (lang) niet toe. DORPSRAAD Dorpsraad-voorzitter Hans Bosch behandelde hoofdzakelijk de leef baarheid van Oirlo. De in het laat ste zittingsjaar gekozen dorpsraad liet hij nog eens de revue passeren met vermelding van de kwantita tieve en kwalitatieve inbreng van de leden. Weinig goede woorden had hij aan het adres van het gemeentebestuur dat slechts vage of helemaal geen antwoorden gaf op datgene wat dooi de Dorpsraad naar voren wordt ge bracht. Hij noemde o.a. de volks tuintjes, de bewegwijzering, de be stemming van het terrein van de oude basisschool en de kwestie oude grensstenen. Dat de door Oirlo gevraagde uit breiding van de vuilnisophaaldienst gestalte had gekregen, had andere oorzaken De aanleg van een fietspad van de Witte Vennen naar Oirlo had eerst de grootste urgentie gekre gen, maar blijkt nu weer van de ur- gentielijst te zijn afgevoerd. Het plaatsen van lichtpunten in het dorp, heeft de aandacht van de dorpsraad, maar het zal een moei lijke kwestie blijven. Dankzij de medewerking van ver schillende vervoerders is het sluip- verkeer van vrachtwagens door Oirlo iets minder geworden. Alktiepimten op korte termijn zijn b.v. een zandbak op de Haalakker en de dorpsintocht van St. Nicolaas op 30 november a.s. Men wil er voor zorgen dat dat geen kroegentocht wordt Natuurlijk kwam de ludieke ak- tie van de dorpsgemeenschap, vo rige week in de Venrayse raadzaal, nog eens ter sprake. Oirlo komt ze ker in aanmerking voor een ge meenschapsruimte, maar volgens het raadslid Henk Wïllems zal het wel een nek-aan-nek-race worden tus sen Oirlo en Vdltum. Overigens zul len bij de begirdtingsbeschouwingen zeker verschillende raadsleden zich inzetten voor Oirlo. En met die hoop ging men pauseren, om daarna het bestemmingsplan van Oirlo en de bouwmogelijkheden uit de doeken te doen. Evenals vorig jaar zal ook dit jaar weer een zogenaamde „Open Dag" gehouden worden op de kinderafde ling van het St. Elisabeth Zieken huis. Deze „Open Dag" is bedoeld om alle belangstellenden, allereerst na tuurlijk de ouders, maar ook onder wijskrachten, kleuter- en crèche leidsters en anderen, een inzicht te geven in de bouw, het funktioneren en de organisatie van de kinderafde ling in het ziekenhuis. Zij kunnen dan bij een eventuele noodzakelijke ziekenhuisopname van aan hen toe vertrouwde kinderen gemakkelijker deze kinderen voorbereiden, bege leiden en opvangen vóór, tijdens en na de ziekenhuisopname. Immers voor kinderen is het vaak een onbegrepen situatie, dat ze van het veilige thuis, uit hot „eigen nest je" ineens overgeplaatst worden naar een ander gebouw, met andere bedjes, ander speelgoed, ander eten, andere gewoontes, andere mensen: het kind voelt zich door zijn ouders op wie het altijd kon rekenen, in de steek gelaten of misleid. Als een van de maatregelen om mogelijk- ver betering te brenger) is de bezoek regeling van de kinderafdeling open gezet: ouders kunnen worden inge schakeld bij het verzorgen van hun kind in het ziekenhuis. Om ook de voorbereiding van een eventuele ziekenhuisopname te ver beteren, meent men met een „Open Dag" voor belangstellenden in een behcefte te voorzien. Aan deze „Open Dag" werken vele organisaties mee: o.a. de Ver eniging Kind en Ziekenhuis, het Groene Kruis, De Piekeriool: school voor zieke kinderen, het maatschap pelijk werk, de wijkverpleging, de Sociaal Pedagogische Zorg voor ge handicapte kinderen, enz. Zaterdag en zondag, 8 en 9 no vember a.s. staat tussen 14.00 uur en 17.00 uur de kinderafdeling voor U open. Ook kinderen beneden 12 jaar zijn deze middagen welkom, mits ze on der geleide van een volwassene zijn. Voor een kindercrèche zal deze middagen gezorgd worden. Volgende week zendag vindt in zaal In den Engel de finale plaats van de Carnavalsliedjes-'keuze 1981. Uit 8 liedjes, wel-ke reeds eerder in een voorselectie geselecteerd wer den, moeten dan de vier liedjes ge kozen worden welke op een gram mofoonplaat gezet worden. De jury bestaat uit een aantal personen, aan gewezen door de carnavalscommis sie en aangevuld met 4 leden uit de zaal. Op deze „zitting" zal cok Vorst Geert zich definitief terugtrekken en zijn opvolger Vorst Wim geïn stalleerd worden. Vorig jaar, toen voor het eerst op deze wijze de liedjeskeuze „gevierd" werd, was het publiek best tevreden over deze opening van het carna valsseizoen. In enze uitgave van vorige week vermeldden wij dat de gemeente aan de Ncordsingel een perceel grend gekocht zou hebben van Gebr. v. d Ven uit Lierop. Daarbij ver meldden wij een aankoopprijs van 714.320,voor ruim een halve hectare. Dat is natuurlijk veel te duur. Het juiste bedrag is 174.320,-, „Ik geloof wel met m'n „puntjes puntjes" in dc boter tc zijn gov il len". aldus pastoor Jans van Mer- selo. tijdens con korte toespraak bij zijn installatie in de parochiekerk van Mersolo. Hij vertolkte daarmee niet alleen zijn eigen gevoelens, maar zeker ook die van zijn paro chianen ,die in de korte tijd tussen benoeming en installable reeds ken nis maakten met hun nieuwe vitale pastoor. Dat bleek ook uit de druk be zochte instaHatieplechtighcid in de kerk. en de daarop volgende na- d< re kennismaking in zaal Arts. „En mocht het me achteraf hier in Mersolo tcch niet bevallen, dan is mijn ouderdom nog altijd een goed smoesje om er een punt achter te zetten", aldus de nieuw benoem de pastoor. We geloven niet dat hij dit smoesje nodig heeft; wel dat hij nog vele jaren als geestelijk herder de belangen van zijn Merselose pa rochianen zal willen behartigen. Wij hebben het allemaal druk! Geen tijd om goed te kijken naar de natuur. Doet u dat toch eens! Geniet van de werkelijk prachtige kleuren, die nu in de herfst zijn te zien aan bomen en heesters. Dat kan maar een korte perode, neem er een beetje tijd voor. In de herfst is de jacht geopend op het zogenaamde klein wild, maar hot is ook het openingsseizoen voor de jacht op de „vos", de slipjacht genaamd. Wie van die beweeglijke en kleurrijke spel in de prachtige natuur wil genieten kan dat en wel op zaterdag 8 november a.s. Dan komt de heer L. de Beer, Master of the Foxhounds weer jagen in Ven ray. Na enige ceremonieën die plaats vinden in en om de manege, gele gen aan de Beekweg 44. vertrekt de stoet naar het jachtterrein. Daar wordt de meute door de Master op het spoor gezet van de vos. De z.g. „whippers-in" helpen de Master de honden bijeen te houden. Het spoor is tevoren getrokken door de slip trekker en wel met vossemest. Het spoor loopt door bossen, weiden en akkers, over hindernissen, sloten. De jachtruiters volgen in galop de „luidgevende" honden en volgen nauwlettend hun verrichtingen. Zijn de honden het spoor bijster dan staat de jachtstoet stil. De honden rennen heen en weer en geven géén geluid, in oppererste concentratie om de vos weer op te sporen. Piot- jankende „geblaf": „ik heb het sel'ing geeft een hond het typisch spoor". De meute er achteraan en de ruiters volgen weer in snelle ga lopen. Uiteindelijk na 4 galopruns van circa 6 km elk wordt de vos gevonden op de „kill" en ter plekke wordt hij (een koeienpens) uiteen getrokken en verscheurd. U kunt dit hele gebeuren volgen indien u om circa 12 uur op zater dag aanstaande aanwezig bent aan de manege bij Beekweg 44. Van- daaruit gaat er een volgauto naar een tiental uitgekiende plaatsen in het jachtterrein. Indien u zich aan sluit kunt u alles van nabij volgen, zonder de weg kwijt te raken of in eens dwars door de jachtstoet te gaan. Een fijne middag toegewenst. Alleen keihard bevroren grond en potdichte mist gedurende de dag, 'kunnen roet in het eten gooien. Dan zal de jacht kunnen worden afge last. Zaterdagmorgen valt daarover de beslissing. Indien U twijfelt of de jacht door gaat i.v.m. de weersomstandigheden, gelieve U te bellen 04780 - 83109. Postbus 320 - Venray St. Anna: psychiatrisch centrum Venray: maandag van 15.00 tot 16.30 uur „Voor iedereen voor elk wat wils", een programma van lichte mu ziek. donderdag van 15.00 tot 16.30 uur „Nieuws en aktualiteiten", waar na het verzoekplatenprogramma. St. Servatius; psychiatrisch centrum Venray: vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur: „Nieuws" en het programma „fijne Iuistermuziek". vrijdag van 15.30 tot 17.00 uur: „Nieuws en informaties", ver volgens het programma „fijne luistermuZiek". Tot slot het programma „Zomaar Muziek"- met het verzoekplaten- programma. De Kruuze: geriatrisch centrum Venray: dinsdag van 15.00 tot 16.00 uur het programma „Fijne Iuistermu ziek". vrijdag van 15.00 tot 16.00 uur het programma „Nieuws en informa ties" en het programma „Ver zoekplaten". St. Elisabethziekenhuis te Venray: te beluisteren via kanaal 4: dinsdag van 10.15 tot 11.00 uur het programma „fijne Iuistermuziek". donderdag van 10.15 tot 11.45 uur: speciaal programma voor de jeugdige luisteraar, vervolgens „Nieuws en aktua liteiten. het verzoekplatenprogramma. Zij die personen uit de hierboven genoemde instellingen een muzikale groet willen brengen, kunnen dit doen door een briefje te schrijven naar de Venrayse Omroep Stichting, Postbus 320 te Venray. Gelieve wel duidelijk te vermelden naam, kamernummer, afdeling van het betreffende ziekenhuis van die genen voor wie de plaat bestemd is en wie de afzender is. S.V.V. DAS SPORTTAS MET CLUBNAAM m Marktstraat 2a openbare bibliotheek venray m afd. VGor volwassenen Tel. 81970 Julianasingel 33 - Venray Keuze uit de nieuwe aanwinsten: Coyne, J. Erfenis van het kwaad. Zes erfgenamen komen samen in een Engels landhuis waar een rij ke oude man op sterven ligt (thril) Dahl, R. Ocm Oswald. Op listige wijze probeert een man in het be zit te komen van sperma van be roemde personen om dat in te vriezen en voor hoge bedragen te verkopen. Hoffman. A. De tijd van de drenke ling, Relaas van de strijd die twee vrouwen, een grootmoeder en haar kleindochter, zowel met .el kaar als met zichzelf voeren, (psych) Kayc. M. M. De schaduw van de maan. De liefdesgeschiedenis van 'n temperamentvolle jonge vrouw en een dappere man tijdens de Grote Opstand in India in de tweede helft van de 19e eeuw. (bist) Kingston, M. Hong. De krijgsheld in; herinneringen van een vrouw die opgroeide tussen geesten. Vijf ver halen over Chinese immigranten in Amerika, (verh) Lofts, N. Schaakmat. Een invalide vader probeert de aanrander van zijn dochter te ontmaskeren (thril) Luccioni/van der Made. M. Wie nu geen huis heeft. Geschiedenis van een familie waarvan de tweede en derde generatie zich langzamer hand bewust worden van het on veranderlijke van het menselijk leven, van geboorte en dood. (psych) O'Brien, Flan. De whiskeywezen. Met humor en bitterheid geschre ven reman over het leven van twee weesjongens in een pleeg gezin in Dublin aan het begin van de 20e eeuw. Schouten, A. De wi'lg aan het begin van de wereld. Een modern spook- jesachtig scheppingsverhaal, over het ontstaan en het leven op aar de; eerst de planten en de dieren, daarna de mensen, die zich naar alle winstreken verspreiden, op zoek naar iets dat achter de hori zon ligt. Shaw, I. Eindpunt Parijs; het leven van Lucy Crown. Een vrouw die in haar huwelijk geen gelegenheid krijgt haar persoonlijkheid te ont wikkelen, komt daartegen in op stand. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Ver- cauteren, De Vocht en Schmeetz Dr. J. BECKERS Julianasingel 11, telefoon 83700 Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondag nacht 12 uur neemt waar voor dë pa tiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen Th. Lankveld Langstraat 76, tel. 83558 DR. KEIJZER van Beurdenweg 10, Ysselsteyn telefoon 04785-777 neemt waar voor eigen praktijk. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK DE MONNIKSKAP Paterslaan-hoek Patersstraat, tel. 80140 van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssum Zr. G. Houwen-Martens telefoon 04780 - 81269 De nieuwe Kinderpostzegels zijn vanaf dinsdag 11 november' te koop. Natuurlijk aan de loketten van de PTT, maar vooral ook bij de stands van de vrijwilligers van plaatselijke comité's, die overal in het land zijn te vinden. Zij bieden bovendien een uitgebreide, zeer gevarieerde kcllek- tie algemene, kinder- en kerst-/ nieuwjaarskaarten aan. De serie Kinderzegels - 1980 staat in het teken van de kinderfantasie, die door het kijken in en het lezen, van boeken aan het werk gezet wor den. Vier bekende en bekroonde il- lusrators (Annet Kossen, Lidia Postma, Tom Eyzenbach en Peter Vcs) hebben elk een zegel ontwor pen op dit thema. De verkoopstand van het plaatse lijk comité voor Kinderpostzegels is in Venray te vinden in het postkan toor van dinsdag 11 november tot 1 januari a.s. cp maandag-, woens dag- en vrijdagmorgen. Dinsdag 11 nov. eerste verkoopdag van 9 - 12 en 2 - 4 uur. Programma sporthal de Wetteling van vrijdag 7 nov. tol en met vrijdag 14 nov. 1980 Vrüdag 7 nov.: Zaalvoetbalccmpetitie: 19.30 Barnev. Eierh.El. Janssen3 20.30 FCPR 1Stormvogels 21.30SVCB 1—FC Hento 22.30 FCPR 2—de Wetteling 3 Zaterdag 8 nov.: Zaalv, competitie dames: 09.30 SVCB—de Wetteling 10.30 Electro Janssen 2de Lelie 11.30 12.30-19.00 VC Rooy volleybal competitie 19.00-21.30 Jumpers basketbal: Heren 2Aetemitas Heren 1Coveco 4N 21.00-22.30 TWC Oestrum zaalv. Zendag 9 nov.: 08.30 Janssen-Pubben zaalv. tr. dames 09.30-14.00 Badminton competitie Junioren VenrayOlympia 2 14.00-16.00 Batu Badaun Maandag 10 nov.: 17.30-18.30 Manual tr. 18.30-21.30 VC Rooy tr. Zaalvoetbalcompetitie: 21.30 Wetteling 1de Treffers 22.30 StappersWetteling 2 Dinsdag 11 nov.: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton Wcensdag 12 nov.: 19.30-22.30 Badminton 2230-2330 de Wetteling zaalv. vr. Donderdag 13 nov.: 18.00-21.30 Manual tr 21.30-23.00 VC Rooy tr. Vrüdag 14 nov.: Zaalvcet'balcompetitie 19.30 Siebers Fruithal—SVCB 2 20.30 FC Hento—FCPR 21.30 El. JanssenSVCB 22.30 El. Janssen 3—de Stappers 3 Hotel-B Restaurant GROTE MARKT 2a-4 VENRAY TEL 04780-86969 LLLeLend menu Idonianti Cfoue Wist U; Dat: Iedere week Hotel restaurant De Zwaan een menu Romantique serveert, inhoudende een 4 gangen menu voor 37,50, incl. glas rood, wit of rosé naar eigen keuze. Dat: Dit weekend onze chef-kok speciaal voor U als hoofdgerecht WILO- ZWIJNS COTELETTEN in een zeer speciale wi'ldsaus heeft. Dat: U bij De Zwaan een diner-bon kunt kopen tegen elk gewenst bedrag om Uw relatie, vriend(in) of kennis ook eens op een andere manier te verwennen. Dat: U bij De Zwaan ook voor Uw partijen en feestjes terecht kunt. Dat: De Zwaan ook over vergaderruimte beschikt. Dat: De Zwaan ook Uw partijtje aan huis verzorgd. Dat: De Zwaan bijna het onmogelijke voor U kan regelen. VRAAG GERUST EENS OM MEER INFORMATIE BU HOTEL RESTAURANT DE ZWAAN

Peel en Maas | 1980 | | pagina 3