VAMOS A VER KERKELIJKE DIENSTEN I Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Twee of drie heiligen in kapel a. d. Veulenseweg Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt Welfare tentoonstelling Groenmarkt Venray 1981 Wijkvereniging Veltum presenteerde zich van 8 tot en met 15 november f Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog- jnis, int. overl. fam. Bouten-Ver- Schuren Jan Schwachöfer en opa Öijkmans Petronella Janssen-van pijck (van kinderen), fzondag: Kerkwijding van de Ba siliek van St. Jan van Lateranen, levens Willibrcrdzondag. 8.00 lees- jnis, int. overl. fam. van de Veght- Van de Boogaard; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Wilhelmus Janssen Uacob van Mil Maria van Dijck- Kiykers; 11.00 nederlandse hoogmis int. Jacob Janssen en Anna Janssen- Wijnhoven Maria Stiphout-Claes- sens (buurt en Bosweg) Antoon jSikes uit dankbaarheid van Op- (bergen-Peters. |k Maandag: H. Leo de Grote, paus en kerkleraar. 9.00 oude stichtingen Herman Coopmans; 19.00 ouders "oenen-Houtackers Piet Custers, chtgenote, zonen Wiel cn Jacques. Dinsdag: H. Martinus (van Tours), bisschop. 9.00 ouders Creemers-Ver- itegen Francisca Wolke-Hettema; 19.00 Mathias Goumans en Maria Hendricx ouders Janssen-van Ger- ven en zoon Piet. Woensdag: H. Josafat. bisschop en nartelaar. 9.00 overl. fam. Heggen- ïaggen Chris Franssen; 19.00 jverl. ouders van Pelt-Sturme jroeder Drabbels Toon Lemmens .en overl. fam. Sjang Arts. Donderdag: 9.00 Piet Pouwels en echtgenote Nellie Raedts. Vrijdag: 9.00 overl. fam. Flinsen- terg-v. d. Boogaard; 15.00 25-jarig luwelijksfeest Hoezen-Timmermans 1.00 overl. ouders Aben-v. d. Mond ouders van Kessel en zoon Jan eden en overleden leden van de Im- cersvereniging. Zaterdag: 9.00 Hendrik Hermans, (Vnna Klaassens en Hei-man Gerrits ouders Neeteson-Custers; 19.00 lenri Camps Handrie Jans-Beken tn zoon Arnold Petronella v. d. terg-Paulussen ouders Swagho- i/en-Kuypers. Mededeling: Zondag onder de mis van 11.00 u. -is er kindercrèche in het zaaltje on der de sacristie. Leidsters: Marijke 'Vollenberg en Resy van Hooren. Akolieten: Zaterdag: 19.00 M. van Pelt en A. Noijens. Zondag: 8.00 Nard Kronenberg en Eric van Gcrven (lezer: J. Wekking); 9.30 Mare Linskens en Bemadotte Corzilius; 11.00 A. Regli en G. Regli. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Nicole Schawchüfer en Colette Teunissen. Woensdag en vrijdag: 19.00 Leon Stoffels en Tom Kengon. Zondag 9 november: Willibrorrl- londag. II. Missen 7.30. 9.00, 11.45; Hoogmis- 10.15 gezongen door Cres cendo; 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis om Gods regen te vragen over de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Misin ten tics: Zaterdag: 18.30 Harrie Lcnssen en Hubcrtus Clevers. Zondag: 7.30 voor de .parochie en voor de overledenen (offertms); 9.00 overl. ouders Stoks-Janssen en zoon Piet; 10.15 overl. fam. Ambrosius; 11.45 overt, ouders en zoon Jim; 18.00 tot zekere intentie. Maandag: 8.00 overl. ouders Ak kermans-Timmermans; 19.00 Maria Timmermans-Brouns. Dinsdag: 8.00 voor overl. familie; 19.00 overl. ouders Peters-Arts en t.e.v. Sint Anton'ius uit dankbaar heid. Woensdag: 8.00 Josef Linders; 19.00 Antoon Luijpers en Felix Pe ters. Donderdag: 8.00 tot zekere inten tie; 19.00 Mechelina Cleven-Maas- sen en Mart'ien Camps. Vrijdag: 8.00 overl. fam. Ambro sius; 19.00 gezinsmis, Wiim Scholbens. Zaterdag: 8.00 overl. fam. Arts- Janssen en Johanna van der Put- ten-Dirckx en tot zekere intentie. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Ricky Douwes en Peter Schoenmaekers. Zondag: 9.00 Amoud Verhaeg en Hans Kerstjens;' 10.15 Willy v. d. Bekerom en Geert Koppes; 11.45 Geert Claes en Eric Arts; 18.00 Pe ter en Marlijn Smelt. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Twannie Peters en Marcel Bastiaans 19.00 Rob Arts en Tonnie Vermeu len. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Pepijn Dobbelaar en Frans Philip- sen; 19.00 Ronnie Windrath en An- dré Basten. Zaterdag 8 nov.: Euoh. viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche, Mis- intentie: overl. A, Taminiau, overl. fam. Swinkels-Michels. Zondag 9 nov. Gezongen euch. vie ring om 10.00 uur. Met muzikale medewerking van het koor uit Box meer o.l.v. Theo in 't Panhuis. Kin dercrèche wordt verzorgd door Ly- dia v. d. Bosch, mevr. Cybulski. Misintentie: Hans van Dierendonck, Johannes Verhélst. Woensdag 12 nov. Euch. viering om 19.00 uur. Misintentie: Johan Camps. Feest van de kerdkwüding van de Basiliek van Sint Jan van Latera nen. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. ouders Sjef Jacobs en Hen- drina Daniels voor overl. ouders Wim Boom en Gertruda Lucassen voor overl. Jan Barents (buurt) voor overl. mevr. van de Kruys-van Essen. Als gastkoor zal zingen „De Zangers van St. Frans". Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Nout Crcmcrs en Tiny Philipsen; 9.00 leesmis voor overl. ouders Hen ri rrkx-Seijkens en Wim Brouwers; 10.00 hoogmis voor overl. Piet Kus- ters cn familie voor overl. ouders Kustcrs-Ewalts. Nederlandse gezan- gen met het kerkelylk zangkoor. 11.30 locsmis voor overl. Harry Schrooien voor overl. Thea Pij pers-Rongen; 18.30 avondmis voor Overl. Mar tién de Lauw. Maandag: H. Leo de Grote, paus en kerkleraar. 8.00 leesmis vóór overl. Anna Baken-S'lunnébrink; 1900 avondmis voor overl. Petro nella Siobers-Willemse en zoon Guus. Dinsdag: H. Martinus van Tours, bisschop. 8.00 leesmis voor overl. Peter Hubertus Muijsers; 19.00 uur avondmis overl. Piet Vermeltfoort en familie voor overt. Toon Pel- zer voor levende en overl. leden van de Jagersvereniiging „St. Huber tus". Woensdag: H. Josafat, bisschop en martelaar. 8.00 leesmis voor overl. ouders Harry Arts en Catharina Cuijpers; 19.00 avondmis voor overl. ouders Bouten-van Megen en Hu- berta van Megen. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. familie Vonk-van Kempen; 19.00 u. avondmis voor overl. Antoon Jen- neskens en overt, fam. Jenneskens- Elbers. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. vader Jan Kupers; 15.00 plechtige huwelijksinzegening en eucharistie viering voor het bruidspaar Verste- gen-Swinkels; 19.00 avondmis voor overl. fam. Martens-Michiels. Zaterdag: 8.00 leesmis voor alle overledenen van de parochie (kol- lekte Allerzielen); 19.00 avondmis voor overl. Peter Bisschops voor overl. familie Duivenvoorde-Mar- tens uit dankbaarheid (fam. T.). (Zang van het kinderkoor „De Vre- desklokjes"). Mededeling: Zondag onder de mis van 11.30 u. kleutercrêche in de kleuterschool vlak by de kerk. Leidsters: Christel Versleden en Jolanda van Nies. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 R, Aben, C. v. d. Brand; 9.00 A. Mi lien, M. Willemse; 10.00 R. Beerkens, A. Mallen, Th. Houwen; 11.30 J. Dommeck, C. de Bruyn; 18.30 M. Jansen, S. Fijne man. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 F. Linskens, T. Franken; 19.00 W. Aben, M. Basten. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 C. Berg, J. Linskens; 19.00 R. Oomen, M. van Ampting. Zondag 9 november a.s., de eerste zondag van de Voleinding, om tien uur dienst in de aula van Den Hoe- bert aan de Westsingel. Predikant is Ds. J. van Dijk, leger- predikant te Grave. Tijdens de dienst kinderkerk en -oppas. De eerste kollekte is bestemd voor de Stichting Steun Kerkbouw, de tweede voor het plaatselijk kerke- werik. Zaterdag: 19.00 Herman Hoex Leonard Maas, dochter Mia en schoonzoon Joep. Zondag: 8.30 Jacob Janssen en Anna Janssen-Wijnhoven; 10.00 uur overl. familie Rozijn-Philipsen gest. jaaid. overl. fam. van Rens- Litjens Breeder Drabbels (v.w. de buurt en vrienden) Gom. Koor. Maandag: 9.C0 gest. jaard Piet Camps en Johanna Goossens. Dinsdag: 9.00 uit dankbaarheid. Woensdag: 9.00 overl. fam. Hen- drickx-Jenniskens. Donderdag: 9.00 voor een overle den moeder. Vrijdag: 9.00 overl. fam. Venne- kens-Verschuren. Zaterdag: 19.00 overl. fam. Sikes- Rutten overl. fam. Dircks-Hellc- gers. Misdienaarsbeurtcn: Zaterdag: 19.00 Paul Janssen, Ro land Tackcn., Miehei wan Dij'k, Jur- gen van Soest. Zondag: 8.30 Ivo Franssen, René Wil'lcms, René Theeuwen, Frits Du- pont; 10.00 Ronny Pélzer, Hans Holtackers, Jan Rutten, Roel Fol- kerts. Zaterdag: 19.00 zondagsdienst, maandd. Theodcrus Hub. Peeters, Jcs Diiessen (koll.), maandd. Maria Heidens-Snéllen (Kinderkoor). Zendag: Kerkwyding van de Ba siliek van Sint Jan van Lateranen. Williborduszondag. 8.30 Ism. Mgr. P. Moors; 10.00 Hoogmis maandd. Mar tinus Hub. Stevens; st. Ger. Clas sens en Henrica Hellegers; maandd. Mathijs Geurts; tot bijzondere in- tenltie (V.); uit dankbaarheid (H.). Dinsdag: H. Martinus. 8.00 gest. lsm. Pastoor Herman Reijinen. Woensdag: H. Josafat. 8.00 lsm. overl. ouders (Fr.). Donderdag: 8.00 gest. lsm. Petrus Mat. Billekens; Gerard de Ponti en Jacoline Peters. Vrijdag: 14.30 PI. Huwelijksmis voor het bruidspaar Toos Bots en Wiel v. d. Beuken. Zaterdag: St. Machutus. Geduren de het feest en oktaaf t.e.v. de H. Machutus, na alle H. Missen zege ning van de gelovigen met relikwie, zegening van brood en water, ver ering van de relikwie en gelegen heid om U in te laten schrijven in de Broederschap van de H. Machu tus. 19.00 Zondagsdienst Jos Dries- sen (koll.); Mathijs Geurts (koll.); Wil'helmina Nabben-Cox; overleden ouders Hesen-Hei'ligers; overleden ouders Thielen-Verstappen (Dames koor). 32e zondag door het jaar. Misdienaars: Mark Donders en Marcel Classens; Luc Venneikens en Rob Weys; Hoogmis: Edwin Dinghs en Hans v. d. Ven. Zaterdag: 17.00 tot int. van het zilveren bruidspaar Weys-Kuypers (Venray); 19.00 Petrus J. Strijbos, Johanna en Gerardus Bal/tussen. Zondag: 8.00 Jan Willems; 10.00 jrd. voor Matthias Vollenbergh. Maandag: 19.00 jrd. voor de Z.E. Heer Pastoor Richard Verheggen. Dinsdag: 8.00 ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand en ter ere van het H. Hart (R.). Woensdag: 8.00 Jan Tielen (v. d. V.) en tot int. van de offeraars. Donderdag: 8.00 overl. ouders Vertioeven-Hoeben. Vrijdag: 8.00 overl. ouders Emonts Geurts en zoon Martinus. Zaterdag: 19.00 jrd. voor Antoon Roelofs. Feest van de Kerkwyding - Willi- brordzondag. Gezinsbijdrage: Het jaar 1980 loopt langzaam maar zeker ten einde. Wy danken allen die hun gezinsbijdrage reeds gaven. Laten degenen die dit nog niet deden het nu doen. Harte lijke dank by voorbaat! Zaterdag: 19.00 lsm. v, Harry Manders (van Megenstraat) Helm Claessens uit dankbaarheid. Zondag: 8.00 lsm. v. overl. fam. Leijssen-v. d. Wallen overl. fam. Linders-van Opbergen; 10.00 hgm. als gest. jrd. v. Martinus Heesen maandd. voor Harry Heesen; 11.15 lsm. voor Otto Stevens Gerard Wibnsen en dochter Lies. Maandag: 7.30 maandd. voor pas toor de Bot gest. jrd. voor Hen drik van Soest, echtgen. en dochter. Dinsdag 18.30 lsm. v. N.N. mnd. v. Herman van Loipsig; 19.00 lsm. v. Antcon Vei'hei jen weekd. v. Maria Loonen-Séheffers. Woensdag: 7.30 lsm. v. overl. fam. Wismans-Loonen lsm. tot bijzon dere intentie (Z.). Donderdag: 7.30 lsm. voor fam. Leijssen-v. d. Wallen gest. jrd. ter ere van H. Catharina. Vrijdag: 18.30 lsm. ui't dankbaar heid (B.) gest. jrd. voor Wilhelm Loonen en Johanna Cruijsen; 19.00 maandd. v. Helm Claessens An toon Verheijen en overl. ouders. Zaterdag: 19.00 lsm. voor Martin Ji'lesen Harry Manders (vanw. Drumband). Misdienaars: 18.30 Lucien Pee ters; 19.00 Wilbert Emonts. Akolieten: za 19.00 Roel Janssen en André Peeters; zo. 8.00 Tj. Jen- niSkens; 10.00 M. en T. Heesen en. W. Heidens; 11.15 Twan Hegger en Lucien Peeters. Onder vier eikebomen verschuilt zich aan de Veulenseweg een kapel letje dat men gerust tot de slechtst onderhouden monumentjes in het Venrayse land mag rékenen. En dat, ondanks de uiterlijke goede staat van het gebouwtje zelf. Binnen in het kapelletje is het één grote puinhoop. Van het plafonne tje resten nog slechts enkede pleis ter la'bben; de vloer is opengebroken; van de kapelnis en het offerblok zijn alleen de eikenhouten sponnin gen overgebleven. Op het pleister werk zijn tientallen namen geschre ven en hartjes getekend Toch is het nog niet zo heel lang geleden, dat in dit kapelletje er al les piekfijn uitzag toen de familie Holtackers de zaak schoon hield, en la'ter de familie Crooymans er elke week even de bezem doorhaalde en rondom de zaak aan harkte. De fa milie Crooymans had aan de andere kant van de weg een kruisbeeld staan en zo kon het onderhoud tege lijkertijd gebeuren. Het kruisbeeld viel echter eens van rottigheid uit een en werd opgeruimd. Het corpus belandde op de zolder. En toen was ook het onderhoud van het kapelle tje weldra verleden tijd Jan van Toor met zijn LTS-leer- lingen hebben het kapelletje eens onder handen genomen. Maar veel verder dan het vervangen van het leien dak is men niet gekomen. De oude rode plavuizen, die buurman Voesten beschikbaar had gesteld, werden weer even vlug Uit de kapel gestolen en vernield als ze er in ge legd waren. En oók het nieuwe pla fond in aanleg, werd opnieuw een mikpunt van vandalisme. Dat ont nam van Toor en zijn jongens de moedEn men liet de zaak maar liggen Dat moet de buurtbewoners toch wel pijn hebben gedaan. Want het was bijvoorbeeld Petran Weijs, die kort na de oorlog er voor zorgde dat iedereen een financiële bijdrage gaf om het kapelletje te herstellen. Hoe gauw kan iets in de vergetel heid raken. Men dacht dat er vroe ger drie beeldjes in de kapel ston den; twee namen kon men zich di- rekt herinneren: Barbara en Anto- nlus Abt (den mït 't verke). Maar wie de derde heilige was, vergde véél navraag voor men dat weer wist en toen zou het Apolloruia moe ten zijn geweest, patrones tegen tand- en köesipijn. 'Maar, aldus de officiële gegevens, dat is onmogelijk, daar kunnen maar twee heiligen in gestaan heb ben. Dat zou men ook kunnen af leiden ui't de spreuk die eertijds in de kapel was aangebraohit: „Offer ter ere van de H. Barbara voor een zalige dood en tei; ere van de H. An ion! us tegen veeziekten." Tech vermeldt een overzicht van kapellen van direct na de oorlog dat er in deze kapel drie beelden ston den: Barbara, Antonius Abt en An- tonius van Padua (voorspreker bij verloren voorwerpen en hulp in el ke nood). Doch dit lijkt ons weer niet direkt logisch en geloven we meer in een beeld vande heilige Apollonia, die ook in de parochie kerk van Leunen vereerd wordt. Hoe het ook zij, de beeldengroep van twee of drie heiligen was van gips gemaakt. Door oorlogsgeweld werden ze zwaar beschadigd of ver nield. De Venrayse beeldhouwer Piet van Dongen zorgde voor twee nieuwe stenen beelden. Deze zijn vermoedelijk gestolen. Verdwenen is ook het smeedijzeren hek met kaar senstandaard; vernield ook het hou ten kniielbankje. Het kapelletje is eigendom van de Petrus Bandenparochie aldus on ze zegslieden maar anderen twij felen daaraan. Zelfs déken Theunis- sen kon daar niét direct een ant woord op geven, omdat het kerkelijk archief elders is ondergebracht. Ja wel, zeggen die van de Veulense weg, de kapel heeft vroeger bij de boerderij behoord, waar later Petran Weijs introuwde. De boerderij werd verkocht, maar het kapelletje bleef eigendom van de Petrus Banden- kerk. Crooymans senior moest bij tijd en wijle de offerblok „lichten" en de opbrengst (voor de armen) netjes afdragen bij Hanraets in de Grotestraat. Hanraets was lid van het Armbestuur en van de St. Vin- centiusverenüging. Vroeger moet de opbrengst uit het offerblok niet onbeduidend zijn ge weest, omdat men hier bij drie (of twee) heiligen tegelijk om hulp en voorspraak kon biddenEu elk dubbeltje was in de vooroorlogse jaren mooi meegenomen. We zeiden het reeds: uiterlijk is het kapelletje nog in zeer goede staat. Het behoeft o.i. geen kapita len te kosten om ook het interieur weer op te knappen en rondom eni ge groen-voorzieningen te treffen. En, zo verzekerde ons Crooymans, als ze dit kapelletje weer opknap pen, dan zet ik aan de andere kant van de weg weer een nieuw kruis beeld Zaterdag: 19.00 jigt. voor Jan Eeren. Zondag: 8.30 maandd. voor mevr. Coenen-Spreeuwemberg; 10.00 gest. jgt. voor Simön Lemmens; 11.30 gest. jgt. voor Gerardus Vullings en Hen- drüka Vul'lings-Janssen. Maandag: 19.00 H. Mis voor overl. fam. Custers-Claassen. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor overl. ouders Vergéld't-Buflgers. Woensdag: 8.00 H. Mis voor Ja cob Arts. Donderdag: 8.00 jgt. voor Michel Jeurissen en Maria Jeurissen-Jans sen. Vrijdag: 14.00 H. Mis uit dank baarheid b.g.v. het 25-jarig huwe lijk van dhr. en mevr. Claessens- Hendriks; 19.00 H. Mis voor Marian van Haperen namens vriendinnen. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Toon Marce'llis namens de ruiterclub. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Peter Peeters en WH fried van Dijk. Zondag: 8.30 Willy Hendriks en Karei Dekkers; 10.00 Joost v. Elzak- ker en Jos Bovee; 11.30 Ko Flinsen- berg en Francis v. d. Hoff. Weekdagen: Rob Koonings en Roel Emonts. Zaterdag 8 nov.: 7 uur Hoogmis voor Wilhelmus Gellings. Zondag: 10.00 gezongen Hoogmis voor Peter M. Gielen en overfeden kinderen; 11.30 H. Mis tot intentie van familie Muysers-Jeüken. Maandag: 8.30 voor Joanna Poels- Poels v.w. Bejaarden. Dinsdag: 8.30 8.30 voor Wiel de Rijk. Woensdag: 8.30 Schoolmis, voor Martien v. d. Zanden. Donderdag: 8.30 voor Johannes v. Osch. Vrijdag: 8.30 voor Hubertus van Helden en Adriana Timmers. Zaterdagavond 15 nov. om 7 uur Hoogmis voor M. v. d. Zanden v.w. Weth. Pubbenstraat. Misdienaars: Zendag 10.00, woensdag en zater dagavond: Jolanda Kousemaker en Natasja Arts; 11.30 Angélique v. d- Linden en Marga Rongen. Kcllektanten: zaterdagavond 7 u. Arts; zendag 10.00 Hendriks; 11.30 Ewals. Zaterdag: 19 uur voor overl. fam. van Sambeék-v. d. Heiden. Zendag: 10 uur overl. fam. Muy- sers-v. d. Sterren en dochter. Vrijdag: 8.30 tot int. van T. Zee- gers. Zaterdag: 19 uur tot int. van fam. Peeters-Janssen. Zondag 9 nov. Willibrordzondag. Collecte voor St. Willibrordvereni- ging. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. jgt. zal. Leen. de Lauw en eehtg. Zondag: 9.45 Hgm. overl. fam. Timmermans-Hoosen- Aarts; 11.15 Hgm. uit dank fam. Louvét. Maandag: 8 uur lsm. zal. Wim v. d. Goor v.w. de buurt. Dinsdag: 8 uur lsm. overl. fam. W'ilms-van L'in. Woensdag: 8 uur lsm. jgt. zal. Servatius Nabuurs en Josué. Dinsdag: 8 uur lsm. jgt. zal. Jac. •Geurts en Wilh. Crooymans, Vrijdag: 8 uur lsm. voor Ber van Ooi en zoon Wim. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. overl. fam. van Rijswijck-Wijnlho- ven. Misdienaars: Reintjes, Bakker. Akolieten: H. en P. Timmermans, H. Cleven. Kerkwijding van de Basiliek van Sint Jan van Lateranen, Willibrord zondag, 9 nov. 1980. Zendag: 8 uur H. Mis voor de overleden familieleden Janssen- Muijsers; 10 uur Hoogmis: gesticht gezongen jaargetijde voor Martinus Janssenen Petronella Janssen-Dou- men, Akolieten: Frank Gieüens en Jchan Maas. Misdienaars van de week: Leon Janssen en Johnny Rongen. Kerkdeurkollekte v.w. Willibord- zondag. Maandag: H, Leo de Grote, paus en kerkleraar. 8 uur H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw t.za. Dinsdag: H. Martinus, bisschop. 8 uur H. Mis voor Wim Derikx en overleden familieleden Derikx-Voes- ten. Woensdag: H. Josafat, bisschop en martelaar. 8 uur H. Mis voor Toon Huisman van vrienden. •Donderdag: 8 uur H. Mis voor Lien Peeters-Janssen. Vrijdag: 8 uur H. Mis voor Peter van Meijél. Zaterdag: 19.30 Avondmis uit dankbaarheid b.g.v. 80-jarige moe der. Zaterdag 8 nov.: 19.00 Avondmis voor John van Veghel (namens vrienden en vriendinnen), Jan Rou- wens, Bertus Mulder en Circa Mul- der-W'ilüems. Zondag: 8.30 Hs Mi. te Hol thees voor overl. ouders van der Heyden; 10.00 Hoogmis voor overl. ouders Janssen-VerSteegen. Maandag: 8.45 H. Mis voor de le venden en overledenen van de Kar- mel. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor alle in tenties ter ere van de H. Jozef. Woensdag: 8.45 H. Mis ter ere van de H. Jozef en voor Antoon Jans sen en Theodora Vermeulen en G. M. Geelen. Donderdag: 8.45 H. Mis voor alle wéldoeners van St .Jozef en C. M. Geelen. Vrijdag: 8.45 H. Mis ter ere van het heilig Hart en voor bijz. intentie. ZEVENTIG BEJAARDEN- EN VAN DAM WONINGEN AAN DE ST. ANTONIUSSTRAAT TE VENRAY WORDEN VOOR VERHUUR OPGELEVERD Om U nog een betere indruk te geven, hoe sfeervol U een dergelijke woning kunt inrichten, werd door Thomassen interieurverzorging te Venray een modelwoning ingericht. U bent van harte welkom hier een kijkje te komen nemen op 's maan dags en donderdags van 14.00 tot 17.00 uur of maakt U liever een af spraak. Dat kan voor voor volledige inlichtingen met Thomassen inte rieur, telefonisch 04780-82510. (advertentie) In Ked'iri op Java (Indonesië) staat ook een bejaardentehuis. Net als in Venray, a'lleenniet zo groot en niét zo luxe. DAAROM helpen wij, bejaarden uit Venray, al sinds 1970 die andere bejaarden, uit Kédiri. DAAROM is op onze jaarlijkse welfare-tentoonstelling 7, 8 en 9 november a.s. ook plaats inge ruimd voor Kediiri. DAAROM kunt U naast onze eigen produkten, allerlei 2e hands snuisterijen kopen ten bate van Kediri. DAAROM is er een tentoonstelling van Indonesische artikelen en wordt er een origineel Indonesisch geba tikt wandkleed verloot. DAAROM hopen wij dit jaar nog meer belangstellenden te mogen be groeten op vrijdag 7 november van 19.30 - 22.00 uur; zaterdag 8 november van 14.00 - 17.00 uur; zondag 9 november van 11.00 - 17.00 uur. U bent van harte welkom! Medewerkers Welfare Het Schuttersveld Venray Naar aanleiding van het 75-jarig bestaan van de Vereniging tot be houd van natuurmonumenten in Ne derland en het gouden jubileum van de stichting Limburgs Land schap wordt in Venray op 9 januari as. een groenmarkt georganiseerd. Op die dag zal in de schouwburg foyer een vijfen.twinti.gtal organisa ties de bezoekers laten zien wat hun bijdrage aan natuurbehoud en mi lieuzorg is. In de schouwburgzaal zal op meer kunstzinnige wijze het thema na tuurbescherming benaderd worden. De eerder genoemde vereniging tot behoud van natuurmonumenten ver toont dan haar indrukwekkende audiovisual „Het carnaval der die ren". De bekende natuurfotograaf Jan Boogaerts presenteert de op deze regio afgestemde audiovisual ,De Peel". Verder treedt op de chansonnier Jozef Aldenzee die met muzikale begeleiding op zeer indrin gende wijze het thema natuur en milieu zal benaderen met een aan tal nederlandse luisterliedjes. De groenmarkt en het zaalpro gramma zijn 's avonds voor ieder een gratis toegankelijk. Eerder op de dag zal aan verschillende scnolen een speciaal op hen afgestemd pro gramma aangeboden worden. Dat een manifestatie van deze omvang in Venray gerealiseerd kan worden is mede te danken aan de inzet van de Milieugroep Venray en een aantal andere instellingen die hier gezamenlijk de schouders on der gezet hebben. NOTICIAS RELIGIOSAS El domjngo proximo es la fiesta de San Willibrordo, el Patrono de Holanda y también de Geysteren. En Geysteren en el Bosque se celebra en esite dia, en aire libre, una Misa solemne. Empieza a las diez de da manana. Asi el Padre Juan no tiene tiempo para celebrar la Misa espa- nola en Venray en este domingo. El domingo pues NO habra Misa en nuestra capilla sino él domingo el dia 16 de noviembres SI: en la ca pilla, Overioonseweg 2 a las once y cuarto. Hasta la vista! NOTICIAS CULTTJRALES El programa del Centro sigue co- mo siempre. Hasta la vista! Vorige week vergaderde de aktde- groep „Wijkvereniging Veltum" voor het eerst in het openbaar. Er was een bevredigende opkomst, al zou het voor de initiatiefnemers pretti ger geweest zijn als de opkomst massaler was geweest. De aktie- groep is al drie jaar bezig met de voorbereidingen, om tot een verant woorde nieuwe aanpak te komen. Het is nu juist 11 jaar geleden dat in Véltum een wijkraad werd opge richt. Aanvankelijk goed funktio- nerend, was er in de loop der jaren toch nog al wat verloop binnen het bestuur. Mogelijk is daar mede oor zaak van geweest het ontbreken van een wijkcentrum. De nieuwe aktiegroep moet, zon der de erfenis van het verleden, een goede start krijgen, en met mede werking en instemming van hét ge meentebestuur heeft men voor een andere structuur gekozen. Het doel van de wijkvereniiging Velbum is de behartiging van de belangen van de léden; participatie in het beleid dat de overheid in relatie tot de wijk Veltum voert; het bevorderen en tot stand brengen van goede relaties tussen de wijkbewoners onderling; het ontwikkelen en/of bevorderen van speciaal culturele aktivtiteiten. De statuten welke mede in over leg met een notaris waren opge steld geven in een 21 tal artikelen de rechten en de plichten van de leden aan. Door de aanwezigen werden die artikelen op de bruik baarheid getoetst en daar waar no dig aangevuld. De uiteindelijke vaststelling van deze statuten zal op een algemene vergadering plaats vinden. Het aktiecomité blijft voor het tijdvak van een half jaar als voorlopig bestuur zitten, terwijl dan de stemgerechtigde leden dé kans krijgen een definitief bestuur te kieren. Voor het aktieplan had het aktie comité als maatstaf genomen, de uitrtag van een door de gemeente bij 227 adressen gehouden enquête, deze werd door de gemeente als re presentatief voor de wijk genoemd. Liefst 64°/o van de geënquêteerden vond de stichting van een wijkcen trum noodzakelijk. De aktiegroep zal al het mogelijke doen om ook het gemeentebestuur van die nood zaak te overtuigen. Hoog stonden verder genoteerd de viering van het St. Nicolaasfeest voor de wijk en de carnavalsvierin gen. Belangstelling is en blijft er voor gymnastiek, stijldansavonden, EHBOrtcursussen en reanimatie. Ook werd er gevraagd om nasi- cursussen, kaart-, sjoel-, dam- en schaakmiddagen of avonden te or ganiseren. Voortzetting en mogelijk uitbrei dingen van de hobbyclubs voor handenarbeid, foto, muziek en to neel. Voor dat alles was het wijk centrum hard en hard nodig. Nieuw leven zou op korte termijn worden ingebracht, in de wijkkrant de Vel- tummer Kroniek. Tot op heden was de aktiegroep een goede gesprekspartner bij de gemeente voor de aanleg van speel veldjes, bestemmingsplannen, be leidsnota's, verkeersveiligheid en veilige oversteekplaatsen bij de bei de scholen. Dat hét in Veltum nog mogelijk is om de gróte massa in beweging te brengen, was gebleken bij de manifestatie Veltum 10. Het was een verantwoorde en goed gefundeerde s/tart van de leden van de aktiegroep. Gezien de voorberei dingen welke men had gedaan voor de eerste confrontatie met de wijk bewoners, geeft dat vertrouwen voor de toekomst. (Bewoners van Veltum, welke de leefbaarheid binnen die wijk ter harte gaat moeten zeer zeker kon- takt opnemen met, of lid worden van deze nieuwe wijkvereniging.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 21