HERPENIEUWS >NJ uk cav27mc JlIM MERSELO DUIVENSPORT Venrayse Omroep Stichting WIJKRAAD BRUKSKE O.J.C. DE BARAK Venray IN Venrays Mannenkoor Si. Pe^S De Zonnebloem ZON IN DE SCHOORSTEEN DERDE ORDE OUD PAPIER Stichting Jeugdwerk Heide PEEL EN MAAS jeugdnatuurwacht BEJAARDEN Veteranen in de ruitersport aan slag Veltum op weg naar een wijkvereniging ks. donderdag 16 oktober om ,00 uur repetitie voor het gehele £r in de Burggraaf. Jdem op donderdag 23 oktober. Sérder programma: B en 9 nov. organisatie Limburg- iZanger9dagen. jEondag 30 nov. opluistering en Scholenzangfestival. 11 dec. repetitie met gezamenlijke jren; 20 en 21 dec. kerstconcert, jfcfinelden uitsluitend bij dhr H. Enmans, Niessenstraat 7, tel. 82687 |de Burggraaf, tel. 81244. 16 oktober 19.30 uur repetitie harm.-orkest tèT OP: ingaande 16 oktober be- Uen voor 't seniorenorkest weer thalf acht, direkt aansluitend aan (petitie jeugdorkest. Lder 23 oktober: fflj.OO repetitie harmonieorkest AGENDA ovember: meentelijk muziek toernooi Ys- ïyn. mber: idenherdenking. mber: idagochtendconcert samen met [dorkest. LEERLINGENOPLEIDING: ^nderdag 16 oktober: [18.30 repetitie jeugdharmonie. ^nderdag 23 oktober: jl8.30 uur repetitie jeugdharmonie (individuele lessen volgens af- jspraak met desbetreffende leraar. DRUMBAND: 17 oktober: [18.30 leerlingen 19 oktober: uur rep. drumband senioren lelden harmonieorkest bij de iris - telefoon 80225, jeugdle- bij de heer Raedts, tel. 82803 en iband bij de heer van Els. tel. 24. elefoon clubgebouw: 82515. enken wij ook nog aan de oud- picr-aktie .Breng donderdagavond roud papier mee. Ziterdags is de opslagruimte ge- itnd van 11 tot 12 uur. Ii.s. Zaterdagmorgen is het de aan het harmonie orkest om ontainer papier te laden. Drin- oproep aan vrijwilligers om uur v.m. aanwezig te z(jn. Zondag vertrekt het Korps om 15 uur vanaf de LTS om acte de éx nee te geven bij de muzeik- esten in Oostrum. Daar vieren de umband van harmonie Sub Ma ls Tutela en de Eikenhofkapel res- ctievelijk hun twintig en dertig i| bestaansfeest. Na de hoogmis St. Petrus Banden de jubileren- kon>sen begeleiden naar de tuin- uwloods. waar zondagmorgen de ihschoppen gehouden wordt. Het K zal hier optreden tot 12 uur. Vrijdag 17 oktober om 19 15 uur Petitie voor het gehele koor. In iiform omdat we aansluitend op repetitie (per bus) naar Rank Xe- gaan voor een klein concert. De tsen laten staan bij de Galmhut. De volgende week geen repetitie spelavond i.v.m. herfstvakantie! lijbeurt Blitterswijck: hr Jacobs Madestraat 16, Venray. Wede dank zij de geweldige me- werking van de pleegouders kun- we terugzien op een zeer ge- sagd verblijf van het koor „De esterren" uit Hoek van Holland, irtelijk dank! DAMESKOOR Woensdag 22 oktober om 20 uur Petitie voor het hele koor, in de toool „De Essel". Zaterdag 1 november zingen we 19.00 uur in de Veredökerk tij- fts de avondmis t.g.v. AUerheili- ïn. Op 8 of 9 november zingen we idens de zangersdagen in de Ven schouwburg. De juiste datum oort U nog. Als U bent vertunderd, graag uw 'melding aan mevr. v. d. Bekerom lefoon 83332, of aan mevr. v. d. berden, telefoon 83959. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Vrijdag 17 oktober 20.30 uur feest avond in Prinsenhof. Dinsdag 21 oktober 19.30 uur re petitie voor de bassen en om 20.00 uur voor het hele koor in De Essel Ursul astraat Indien u verhinderd bent dan ge lieve u zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of bij mevr. W. Manders-Weijers, Oran jestraat 7, tel. 86159. CAPRICCIO uur: tenoren en bassen; 11.00 uur 't hele koor. Maandagavond 20 oktober Geen repetitie voor de sopranen. Dinsdagavond 21 oktober: Geen repetitie voor de alten. BOJEMA Vrijdagavond 17 oktober: Geen repetitie vanwege het schoolfeest Vrijdagavond 24 akober: alleen re petitie voor de strijkers, dat zijn de le en 2e violen, vedel en celli. SALTARELLO Zaerdagmiddag 18 oktober 16.30 uur: gezamenlijke repetitie Lv.m. de uitvoering op 25 oktober. Contributie betalen, doe dat ge woon dan kunnen we onze onkos ten tenminste betalen. longerenkoor VREDESKERK VENRAY Ons jongerenkoor is weer volop aan het repeteren onder leiding van de heer Hoenson. Het aantal koor leden bedraagt momenteel 25 en er zijn dus nog steeds nieuwe leden welkom. We repeteren op de woensdagavond van half 7 tot 8 ur in het parochie zaaltje van de Vredeskerk aan de Whistlerstraat 4. Het is wenselijk dat de leden de repetities ook wekelijks bijwonen. Is men verhinderd, meld je dan tij dig af bij een van de volgende num mers: Elly v. d. Zanden 83461; Ine Smalt 80404; Anita Beenkens 83428. De kontributie bedraagt 2,De eerste maand dat men lid is, is eert intreduktiemaand en is geheel gra tis.. Men kan zich ook aanmelden op de wekelijkse repetitieavond: op woensdagavond tussen half 7 en 8 uur. Welkom bij „Chrisko", zowel jon gens als meisjes. Lour descomité afd. Venray Maandagmorgen j.l. om 10.40 ur is de 91e Limburgse Bedevaart in Lour- des aangekomen. Zaterdag 18 okto ber vertrekken de pelgrims weer vanuit het Genadeoord, om zondag morgen om 09.33 ur in Roermond te arriveren Diegenen die pelgrims al daar gaan afhalen, verzoeken wij dan vriendelijk om uiterlijk 09.30 u. in Roermond aanwezig te willen zijn. De Lourdes-zaken alhier worden waargenomen door dhr. G. Philip- sen, Goudsmidstraat 42, tel. 04780- 83575. STEUNKAARTEN Hoewel de kinderbedevaart nog in Lourdes is, gaan de nijvere mede werkers van het Lourdes Liefde werk in Venray vol goede moed verder met de verkoop van steun- kaarten t.b.v. dit Liefdewerk. Want in mei 1981 staat weer de voorjaars bedevaart op het programa en het aantal zieken/gehandicapten, dat hiervoor nu reeds is ingeschreven, is zeer groot. Te groot zelfs om aan alle aanvragen tegemoet te kunnen komen. Maar U kunt daarbij helpen door het kopen van een steunkaart. Vele weken hebben de vrijwiligers er al opziten. Zij doen dit werk geheel be langeloos voor de zieke medmens in onze gemeente. Door het kopen van een steunkaart helpt U niet alleen zieken en gehandicapten, maar zien de medewerkers hun inzet ook be loond. FOTO- EN DIA-AVOND Zoals we U verleden week mede deelden wordt er in de maand no vember een foto/dia-avond gehou den, speciaal voor hen, die in mei of oktober 1980 in Lourdes zijn ge weest. Onvoorziene omstandigheden daargelaten, wordt deze avond ge houden op maandag 10 november1 1980 in Huize St. Vincentius, Heu velstraat. Houdt deze datum dus vrij, want ieder jaar opnieuw over treffen deze avonden de verwach tingen. Het is een avond van opha len van herineringen en niet te ver geten het grote aantal foto's dat wordt tenoongesteld. Ook de dia's van deze bedevaar ten zijn in ruime mate aanwezig. Uitslag van de kwis op de boot tocht van 4 oktober. Van de ruim 50 inzendingen waren er 10 die aan de kop stonden. De Ontspannings commissie heeft een loting moeten toepassen om de 5 winnaars te kun nen aanwijzen. Zij waren: 1. J. Weymans, Ven ray; 2 Mej. Wij laars, Venray 3 me vrouw Krachten, Tienray; 4. Mevr. Petit, Venray; 5. Mevr. Willems, Venray. De prijzen worden hun binnen kort persoonlijk ter hand gesteld. De laatste jaren geven plusminus 65.000 Nederlanders een pakje aan een zieke, gehandicapte of hulpbe hoevende bejaarde medeburger. Dat geschiedt dan via de befaamde ak- tie „Zon in de schoorsteen',die ge voerd wordt door de Zonnebloem, daarbij in de publiciteit ondersteund door KRO-radio en -t v. Het gaat in deze aktie niet om dure cadeaus, doch om een gezellig pakje met rijmpjes of briefjes, zoals dat thuis ook gebeurt Voor degenen, die een adres wil len hebben, volgen hier de richtlij nen: 1. Afhankelijk van waar u woont, schrijft u naar de centrale, pro vinciale post. Dat kan met een kort briefje, waarin u meedeelt, dat u een pakje wilt maken en daartoe een naam en adres wilt ontvangen. In BLOKLETTERS dient u uw eigen naam en adres te vermelden. 2. In uw briefje sluit u een post zegel van 60 cent. Dat is voor het antwoord, dat u krijgt. 3. Na ongeveer 15 november ont vangt u een adres-formulier, waarop behalve naam en adres ook enkele bijzonderheden staan van de zieke, gehandicapte of hulpbehoevende bejaarde, voor wie u een pakje kunt maken. U kunt aan de hand van de gege vens rekening houden met wat u geeft. 4. Uiteraard dient het pakje tijdig verzonden of (wat ook vaak ge beurt, als u een adres uit uw eigen omgeving ontvangt) ge bracht te worden. Attentie: Afhankelijk dus van de provincie, waarin u woont, Limburg of Bra bant. stuurt u dus uw briefje met de vraag cm naam en adres van een zieke/gehandicapte/hulpbehoeven- de bejaarde naar: De Zonnebuoemen, postbus 51279 6085 ZB Horn De Zonnebloem, postbus 3449, 4800 DK Breda Op woensdag 22 oktober houden wij onze Franciscus viering. Half adht eucharistieviering. Zoals we gewend zijn zal deze avond enigszins een feestelijk ka rakter hebben. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Vorige week vrijdag is er weer 'n afdelingsbestuurs-vergadering ge weest die voor een groot deel ge wijd was aan de naderende leden vergadering. Dit is een belangrijk moment voor iedereen van NJN af deling Venray, omdat dan het oude bestuur aftreedt en het nieuwe be stuur wordt gekozen. Verder breng en de oud-bestuursleden (van 79- 80 dus) hun jaarverslag uit en wordt de dag verder verbracht met hup sen enz. Deze ledenvergadering is voorlopig gepland op 1 november a.s. en zal dan om 10.00 uur begin nen, maar hierover hoor je t.z t. nog meer. Afgelopen zaterdag was er een le zing over paddestoelen, verzorgd door Boena en Gert-Jan. Sorry dat het vorige week niet in Peel en Maas stond, maar we hebben zo veel mogelijk geprobeerd om ieder een persoonlijk te benaderen. On danks dit foutje was er toch een op komst van 15 man. Het was een bij zonder goede lezing die bestond uil een goede uitleg en veel dia's. Er volgen nu neg een paar ver zoekjes voor leden en bestuursle den: Marion houdt een lezing over mensen, kampen enz. binnen de NJN maar heeft gebrek aan dia's. Zou iedereen die dia's heeft over dit on derwerp ze beschikbaar willen stel len aan Marion? Je kunt ze ook bij haar inleveren. Ik wil alle bestuursleden verzoe ken zo snel mogelijk hun jaarver slag in te leveren bij Marcel of bij Martien. Vóór de ledenvergadering moet nog een Jeneverbes uitkomen! Maar de redactie (Marcel en Mar tien) heeft gebrek aan kopij. Heb je dus iets te vragen, vertellen, kort om kopij, lever dat dan zo snel mo gelijk in bij de redoctie. Bestemd yoor mensen die naar 't herfstkamp gaan: Het vertrek naar dit kamp vindt plaats op zaterdag 18 oktober om 12.00 uur vanaf de schouwburg te Venray. Als laatste wil ik nog een hups- avond aankondigen, n.l. op 17 ok tober om 19.00 uur in het hol. Hoi, Roger TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG ingang via Bosweg Oktober programma Zaterdag 18 oktober 20e disco avond in het Brukske met danswed strijd. Platenbonnen te winnen. Ie dereen boven de 12 jaar is welkom. Aanvang 19.00 uur. Entree 1,25. Extra: woensdag 22 oktober Herfs- disco-dag in het wijkgebouw van 't Brukske van 14.00 tot 17.00 uur voor iedereen van 0 tot 100 jaar. Vanaf 19.00 uur voor iedereen boven de 12 jaar. Entree *s middags 1,en tree 's avonds 1,25. Zaterdag 25 oktober disco-avond in jeugdklub „De Springplank" ach ter het politiebureau. Kom ook naar de „Pearly" disco avonden! The best disco happening in town! DISCO Weten jullie dat het al weer 14 dagen geleden is dat er een disco was voor jullie? Nee, toch is het zo. Zaterdag 18 oktober mogen jullie weer allemaal komen naar 't wijk gebouw Den Hoender. Je weet wel aan de Ursulastraat 2, want daar is het dan weer te doen. Zorg dat je op tijd bent, liefst na tuurlijk met allemaal je vrienden of vriendinnen, of allebei. Om 19.00 uur kun je binnen. Tot 22.00 uur mag je dan blijven en daarna gaan jullie weer naar je thuis, onderwijl dat wij de zaak dan weer inruimen. Tot ziens namens alle discomede werkers: Elly, Anja, Peter, Paul, Antoine, Bram en Frenske. Op zondag 19 oktober-T?.s. organi seert Jeugdwerk Heide een kinder- markt. Deze zal worden gehouden in De Gelderkoel, 't gemeenschaps huis van Heide. De kindermarkt begint om 14.00 uur. Het Bestuur ook UW weekblad Dc Informatie-winkel De info-winkel wil u informeren over wat er al zo in 't Brukske te doen is. Van wijkraad tot eventuele problemen betreffende uitkeringen of andere sociale problemen: bezig heid voor WW-ers, WAO-ers enz. die er in Venray zijn om de tijd po sitief door te brengen De Info-winkel organiseert op 20 november een avond over de vracht wagens. Om begrip te hebben voor de bewoners-chauffeurs, gemeente lijke instanties, en verkeerspolitie. Wilt u nog meer weten wat er wel of niet te doen is in t Brukske, kom eens langs op een donderdagavond van 19 tot 20.30 uur in het nood- wijkgebouw bij de Flierefluit. De Informatie-winkel Piet Knevel Rekreatie-groep Brukske Programma voor 60-plussers: 20 Oktober 15.00 uur weer een koffiemiddag (maandag) voor u, 60- plussers in het noodwijkgebouw bij de Flierefluit. 25 November 15.00 uur bij vol doende deelname een Sinterklaas middag. 15 December 15.00 uur ook bij voldoende deelname een Kerst middag in engelse sfeer. Aanmeldingen voor sinterklaas en kerstmiddag bij een van de volgen de personen: H. Hendriks, tel. 80846 L. Gosling, tel. 81059; en B. Lord, tel. 84032. Opgeven voor sinterklaas en kerst middag voor 25 oktober graag. Mo gen wü u er wel op attent maken dat de sinterklaas- en kerstmiddag alleen bij voldoende deelname kan plaatsvinden. Wvjkraadvergadering Onze volgende openbare wijk raadvergadering zal gehouden wor den op 21 oktober a.s. om 20.00 uur in het noodwijkgebouw. Iedereen is van harte welkom. Agenda: 1. Opening; 2. notulen van de vergadering van 16 september j.l.; 3. ingekomen stukken en me dedelingen; 4. vakatures wijkraad; 5. rondvraag en mededelingen van de werkgroepen; 6. sluiting. LIVE MUZIEK VOOR 2V»PIEK In de Brak zullen in de toekomst iedere woensdagavond groepen op treden. Het is de bedoeling beginnende groepen uit de regio een kans te geven om voor publdek op te kun nen treden. De opbrengst van de en tree komt ten goede van de muzi kanten. Ook kunnen ze, als daarom gevraagd wordt, gebruik maken van een goede geluidsinstallatie. Dus als je 's woensdagsavonds ge zelligheid wilt, kom dan naar de Brak. Voor verdere inlichtingen: 04780- 84736. En muzikanten die 'n optreden willen, kunnen 's woensdags bellen en vragen naar Jan. O.J.C. de Brak, Leunseweg 2D, Venray. katholiek vrouwengilde venray Dinsdag 21 oktober, oriëntatie- wandeltocht. aanv. 19.30 uur van af café In den Engel. Hiervoor kan men zich nog op geven tot 19 oktober bij een van de bestuursleden. Wij, jeugdnatuurwachters kunnen terugzien op een geslaagde 10e in stallatie. Jullie opkomst was groot en ook vele leerkrachten gaven blijk van hun belangstelling. Jullie hebben inmiddels „De Na tuurvriend" ontvangen. Met de daarin geplaatste puzzel-raadsel kun je de eerste stempels behalen. De inleverdatum van 18 oktober is foutief. Dit moet vóór 1 november zijn. Komende zondag 19 oktober star ten we weer met de eerste puzzel wandeltocht van het nieuwe sei zoen. Deze wordt gehouden in de Bal- lonzuilsebossen met als startplaats de nieuwe visvijver. We starten tussen 9.30 en 10.00 uur Kleed je warm en doe vóór alle zekerheid laarzen aan. Denk er ook aan je groene boekje mee te brengen! 10E INSTALLATIE JEUGD- NATUURWACHT VENRAY Vorige week woensdag, 8 oktober j.l. vierde de Jeugdnatuurwacht Venray haar tiende installatie in de sdhouwburg van St. Anna. Ruim 300 kinderen van de vijfde klassen basisscholen werden door voorzitter L. P. van der Hoff, welkom gehe ten, alsmede wethouder van Oers, die samen met de directeur van de landelijke stichting, de heer Voor hoeve, één nieuwe Jeugdnatuur- wachter per school het JNW-speld- je opprikten. Hiermede werden dan symbolisch alle nieuwe leden geïn stalleerd. In zijn toespraak wist wet houder van Oers te vertellen, dat, sedert het Jeugdnatuurwacht-foe- staan, zeker 4000 kinderen zich Jeugdnatuurwachter kunnen noemen en heden de oudsten al zo'n 20 tot 21 jaar zijn. Dat is op zich al een heugelijk feit, temeer er op vandaag steeds meer het besef groeit, dat .we met z'n allen moeten beschermen, wat er nog aan mooie natuur over is. Naast genodigden als oud-voorzit ter mevr. Poels-Peters, oud-be stuurslid van JNW G. Poels en het bijna voltallige bestuur van JNW werd drs. van den Oord, direkteur St. Anna, een JNW papierbak aan geboden De heer van den Oord stelde nadrukkelijk dat de bak een goede plaats in de tuin van St. An na zal gaan verkrijgen. Na dit officiële gedeelte mochten de nieuwe Jeugdnatuurwachters nog ruim een uur genieten van een prachtige natuurfilm. Attentie! Allen die zich hebben opgegeven voor de carnavalsvereniging! Een verzoek van Linke .Loetje of jullie allen een vrijdagavond om plm. 7.30 uur bij Paul Patat bijeen willen ko men voor het carnavalsgebeuren. Break-Break Ook nog even iets van de activi teiten commissie: Jullie weten allen dat we volop bezig zijn met de ac tiviteiten rondom het werelduurre- kord lokkelen wat gehouden wordt aan het einde van deze maand, 31 oktober t.m. 9 november en wel door de Taranta en de Pussycat. Nu hebben wij 14 dagen geleden al onze leden aangeschreven om af gelopen vrijdagavond 20 00 uur aan wezig te zijn bij .een vergadering over deze 10 feestdagen. Met zijn allen kunnen we meer dan maar een paar man of vrouw en. De opkomst viel ons heel erg te gen (14 van de 70). Wij hopen dat er de volgende ver gadering 27 oktober om 20.00 uur, in zaal café Klomp, Langstraat 14, meer leden aanwezig zullen zijn. Zo dat wij met veel handen licht werk kunnen doen tijdens die 10 dagen. Wat het hele gebeuren betreft: daar wordt later uitgebreid meer aandacht aan besteed. Het doel. Afgelopen vrijdag zijn we het ook eens geworden wat het doel van de opbrengst wordt. n.l. Het Zorgenkind van de regio Ven ray. Het ligt in de bedoeling om voor hen een gezellige avond te or ganiseren met levende muziek. Naar onze informatie bleek daar de meeste behoefte aan. Evt. ziekmeldingen: Lady Snoopy, Handelstraat 51. Aanmelding: Lady Delta Lima, Etudestraat 34 en Sierra 99, Klarinetstraat 35. Busreis Eindhoven op dinsdag 21 oktober. Er komt een bus naar de Wiek slag, één bus bij De Kruuze, één bus Noordsingel - Burggraaf - Ho ge Beek, één bus bij Het Schutters veld, één bus bij het Winkelcentrum Veltum. Deze bussen komen bij elkaar bij „De Clockèrt". Vandaar vertrek om 13.00 uur. VROUWENCAFÉ VENRAY Het vrouwencafé Venray vertoont a.s. maandag 20 oktober te 20.30 uur de film: „Draag het als een man, mevrouw". Dit is het verhaal van een 50-jarige vrouw uit de midden klasse, een doorsnee huisvrouw, die de gebruikelijke karrière maakt: gebrekkige schoolopleiding, trouwen en kinderen krijgen, en nu de funk- tie heeft van huishoudster en re presentatieve echtgenote. Aanvang 20.30 uur in Free Whee- lin. Hoenderstraat 10, Entree vier gulden. Drumen Showband Venray en omgeving DSV VENRAY SUKSESVOL Zaterdag j.l. om half tien vertrok vanuit Venray de minirettengroep en majorettengroep van DSV naar Barendrecht. Zij namen daar deel aan een federatief bondsconcuors van de KNF. Om 14.15 uur moesten de minirettes hun show waar zij de laatste weken zeer intensief op heb ben geoefend voor de jury en het publiek demonstreren. Dat optreden beloonde de jury met 291 punten, zijnde een eerste prijs met promotie naar de tweede divi sie. Om 16.15 uur was het de beurt aan de majorettes onder de vakbe kwame leiding van de miss-rnajo- rette en onder veel gejoel en ge klap traden ook zij op voor publiek en jury. Hun optreden werd beloond met maar liefst 301% punt, het hoogste van de eerste divisie en tevens het hoogst aantal van het gehele con cours 's Avonds rond 20.00 uur kwamen de 2 groepen weer in Venray aan, zij werden daar opgewacht door de drumband en de blazers van DSV welke zorgden voor een klinkende serenade. Naar aanleiding van deze be haalde resultaten zal het bestuur en leden recipiëren in het clubgebouw 't Trumke, Leunseweg 2a, Venray op zaterdag 18 oktober. Zij hopen daar zeer vele geluk wensen in ontvangst te mogen ne men. Op zondag 19 oktober a.s. wordt het jaarlijkse terugkerende „Vete- ranenconcours" gehouden. Dit jaar is de organisatie in handen van de Rijvereniging „Ons Genot" uit Leu- nen-Veulen-Heide. De terreinen waarop dit concours plaats vindt liggen in Veulen en wel aan de Veu- lensewaterweg. Het concoursterrein aan de Veulensewaterweg is bereik baar via de Lorbaan enerzijds en an derzijds via de in Castenray uitko mende Lollebeekweg. De toegang voor deze wedstrijden is voor het publiek gratis. Dit jaarlijks terukerende eve nement is vooral voor het publiek een zeer attraktief gebeuren hetgeen zich ook jaarlijks in een zeer grote belangstelling mag verheugen. Ook geniet deze wedstrijd een erg grote belangstelling van de zijde van de deelnemers welke zich in grote ge tale hebben aangemeld om eikaars krachten ruiterlijk te meten. De wedstrijden beginnen 's mor gens om 10 uur met de dressur zo wel voor viertallen als voor indivi duele combinaties. Voor deze dres suur zijn liefst 8 ringen uitgezet, waarvan 1 ring speciaal is gereser veerd voor deelnemers die de 50 ja rige leeftijd zijn gepasseerd. Om 1 uur 's middags zullen de 2 hoogst/geplaatste viertallen moeten afkampen voor het kampioenschap 1980. De officiële opening van deze wed strijd zal plaats vinden om half 2 waarna een défilé gehouden wordt van alle deelnemende ruiters en amazones. Het springen wordt gedeeltelijk voor en na het défilé afgewerkt. De barage van het springen zal plm. 3 uur plaats vinden en hiermede zal de spanning voor het publiek zijn hoogtepunt bereiken. Het afkampen voor het kam pioenschap individuele dressuur heeft plaats om half drie. De prijsuitreiking van de indivi duele dressuur heeft plaats om plm. 4 uur en hiermede zal ook het ein de van de wedstrijd zijn aangebro ken. Om het de deelnemers en het pu bliek aan niets te laten ontbreken is er op het. terrein een ruime con sumptietent geplaatst, waar men zich van een natje en een droogje koud of warm kan voorzien. Zoals ieder jaar gebruikelijk wordt deze dag afgesloten met een groot Ruiterbal in het Gemeenschapshuis in Leunen; de aanvang is 8 uur en dit bal is natuurlijk voor iedereen toegankelijk. Op dinsdag 28 oktober a.s. wordt in café-restaurant Vlakwater te Ven ray een wijkbijeenkomst gehouden, die toegankelijk is voor alle inwo ners van de wijk Veltum. Het is de bedoeling dat op deze avond een zgn. wijkvereniging worden opgericht. Deze wijkvereniging zal dan het werk van de wijkraad, die al een aantal jaren in Veltum funktioneert, moeten overnemen. Daarbij gaat het vooral om de „bestuurlijke partici patie"; dit betekent het fungeren als gesprekspartner voor de gemeente, daar waar het gaat om wijkaangele- engheden als verkeers- en groen- voorzienngen, speelgelegenheid voor de jeugd, e.d. Ook inzake de verschillende be leidsnota's en -voornemens van de gemeente zal een stuk inspraak ge leverd moeten worden. Daarnaast, en dat zal dan de wezenlijke verande ring zijn, zal een aantal sociaal-kul- turel aktiviteiten moeten worden ontwikkeld. Daarbij wordt door de initiatiefnemers vooral gedacht aan de organisatie van wijkfeesten (St Nikolaas, carnaval), hobby-aktivï- teiten, kursussen, stijldans-avonden ed.). Met de organisatie van deze akti viteiten hoopt men in Veltum de betrokkenheid van de bewoners bij het wijkgebeuren te vergroten. Het moet toch mogelijk zijn me nen de intiatiefnemers, in een wijk als Veltum met zijn ruim 4000 inwo ners, een bloeiend (wijk-) vereni gingswezen op te bouwen. Op de vergadering van 28 oktober worden concept-statuten, alsmede 'n aktiviteitenplan aan de wijkbewo ners gepresenteerd, waarbij ieder de gelegenheid krijgt, zijn of haar ideeën en opmerkingen in te bren gen. Vrijdag 17 oktober: Vanavond kan iedereen van 12 t.m. 15 jaar bij ons dia's kijken van de muziekfeesten en van het laatste zomerkamp. We beginnen op tijd. Zaterdag 18 oktober: Van 8 tot half 1 geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zondag 19 oktober: Van 8 tot 12 uur geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. P.D.V. DE VREDESDUIF Zaterdagavond 18 oktober vindt de prijsuitreiking plaats va n de wedvlucht Groningen in het lokaal van De Vredesduif. Aanvang 20 uur. Op deze prijsuitreiking worden de hoofdprijswinnaars op waardige wijze gehuldigd. Odk de Brabantse reisduif is op deze avond aanwezig en zal van de ze huldiging een reporltage maken. Wij hopen dat de prijswinnaars van de 50 extra ereprijzen in ons lokaal aanwezig zullen zijn, zodat wij evenals andere jaren weer een gezellige avond krijgen. Iedereen is van harte welkom. De Vredesduif kan dan ook terug zien op een geweldig goed geslaagd concours. Postbus 320 - Venray St. Anna: psychiatrisch centrum Venray: maandag van 15.00 tot 16.30 uur „Voor iedereen voor elk wat wils", een programma van lichte mu ziek. donderdag van 15.00 tot 16.30 uur Nieuws en aktualiteiten waarna het verzoekplatenprogramma. St. Servatius; psychiatrisch centrum Venray: vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur: nieuws en het programma fijne luistermuziek. vrijdag van 15.30 tot 17.00 uur: nieuws en informaties; vervol gens het programma fijne luister muziek. Tot slot het programma „Zomaar Muziek" met het verzoekplaten- programma. De Kruuze: geriatrisch centrum Venray: dinsdag van 15.00 tot 16.00 uur het programma fijne luistermuziek. vrijdag van 15.00 tot 16.00 uur het programma nieuws en informaties en het programma Verzoekplaten. St. Elisabethziekenhuis te Venray: te beluisteren via kanaal 4: dinsdag van 10.15.tot 11.00 uur het programma fijne luistermuziek. donderdag van 10.15 tot 11.45 uur: speciaal programma voor de jeugdige luisteraar, vervolgens nieuws in infor maties, het verzoekplatenprogramma. Zij die personen uit de hierboven genoemde instellingen een muzikale groet willen brengen, kunnen dit doen door een briefje te schrijven naar de Venrayse Omroep Stichting, Postbus 320 te Venray. Gelieve wel duidelijk te vermelden naam, kamemummer, afdeling van het betreffende ziekenhuis van die genen voor wie de plaat bestemd is en wie de afzender is.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 9