AGENDA ebberink Onderzoek huisvesting ouderen in Venray Velling van lindebomen Verkeers- verbeteringen Kennedyplein e.o. Verhuur van koop woningen in Kulut II Dependance O.B.D. in Venray Vier bestemmings plannen goedgekeurd Pleidooi voor behoud kleuterscholen GRATIS VERVOER Jongerenkoor zoekt orkestleden Noodhuisvesting bij Arbeidsbureau Nieuws uit Overloon INGEZONDEN Dodewaard moet dicht (f WINTERMODE Nieuw!! Nieuw!! 1 modehuis urujsoerg i A De komende weken wordt er on der ongeveer 650 van de ruim 3000 inwoners van de gemeente Venray die 60 jaar of ouder rijn. een en- quete gehouden. Met deze enquete die bet hoofdbestanddeel vormt van het ouderenonderzoek, probeert de gemeente Venray meer inzicht te verkrijgen in de wensen en behoef ten van de oudere bevolking op het gebied van 't wonen, de verzorging de tijdsbesteding. Dat inzicht is nodig om het gemeentelijke woning bouw- en welzijnsbeleid voor de ko mende jaren verder uit te bouwen, en, met behulp van de uit de en quete verkregen gegevens, beter te onderbouwen. De ouderen worden ook in Venray een 9teeds belangrijkere bevolkings groep, een groep om meer en meer rekening mee te houden. Het aantal ouderen is de laatste tien jaar bij voorbeeld sterk toegenomen, zowel absoluut als procentueel. In 1970 waren er. exclusief de gestdchtsbe- volking, 1925 ouderen, waarvan 1234 65-plussers. Tien jaar later zijn er al 3056, waaronder 2112 mensen 65 jaar en ouder. Bovendien is de verwachting dat het aantal ou deren de komende 20 jaar ongeveer zal verdubbelen. De gemeente wil op deze ontwik kelingen inspelen, onder meer door het nemen van maatregelen en het scheppen van voorwaarden waar door het blijven deelnemen van de ouderen aan het maatschappelijk leven bevorderd wordt. Een voor waarde voor dit laatste is bijvoor beeld dat het voor ouderen als ze het willen, mogelijk moet zijn zo lang en zo volledig mogelijk hun zelfstandigheid te behouden. Dit geldt vooral voor de huisvesting. Er staat in de enquete daarom oök een groot aantal vragen over de huidige woonsituatie en de woon wensen van de ouderen. Verder gaan zorging, het doen van de huishou- de vragen over de persoonlijke ver ding. de tijdsbesteding en de ont spanning. De enqueteurs en enquetrices zijn vrijwel allemaal leden van bejaar denverenigingen, die als vrijwilli gers een deel van hun tijd aan cut onderzoek geven. Het gemeentebe stuur hoopt dat de mensen die be zocht gaan worden eveneens bereid zijn hun medewerking aan dit on derzoek te geven, zodat het resul taat straks een sukses genoemd kan worden. Men krijgt overigens een schriftelijk bericht als men in de steekproef is gevallen. De uitvoering van het onderzoek en de begeleiding van de vrijwillige enqueteurs en enquetrices is in han den van de afdeling Onderzoek en Statistiek van de gemeente. In maart/april 1981 zal het verslag van het ouderenonderzoek naar ver wachting gereed zijn. Naar aanleiding van klachten van omwonenden hebben b. en w. besloten over te gaan tot velling van 2 linde bomen, welke staan ter hoogte van de panden Langeweg 1 en 120. Deze bo men bevinden zich binnen de door het college vastgestelde normafstand van zeven meter van de gevel. De gemeentelijke plantsoenendienst zal vervangende beplanting aanbreng- Door het wijkcomité Kennedyplein is bezwaar gemaakt tegen het ingestelde eenrichtingsverkeer voor he' gedeelte Nieuwlandstraat tussen Langstraat en Arkstraat. Burgemeester en wethouders blijven echter van mening, dat de verkeerssi tuatie ter plaatse is gebaat bij deze maatregel, mede gelei op de weg- bfeedte van 4,5 meter. Hierdoor kan oe weg niet de funktie van zowel aan sis afvoer van hef gebied Nieuwland straat - Arkstraat vervullen én dienen ais parkeergelegenheid voor de aan- wonenden instellen van eenrichtingsverke^ Iis destijds gebe'urcTb'p Vërroek van de bewoners van de Nieuwlandstraat. J Waf betreft de door het wijkcomité idane sugestie inzake de aanleg van n parkeerstrook in de Reekgraaf- traat. antwoordt het college dat het ich gezien de financiële positie ran de gemeente hierover nog nader beraden. Hiermee zou een bedrag i 27.500.zijn gemoeid, welk be- ig niet voorkomt onder de prioritei- voor 1981. lij de uitgang van de Jlensenius- chool zullen in het trottoir van het «olenpad geleidehekken worden ge- Haatst. Hierdoor wordt voorkomen, dat :hoolkinderen rechtstreeks de straat iprennen. De aanleg van een parkeerdrempel r plaatse zal aandacht krijgen wan- ser de landelijke discussie met be- Bkking tot de opgedane ervaringen et de toepassing van verkeersdrem- »ls is afgerond. ^Buurtwerk Venray heeft twee nieuwe beroepskrachten „Nadat jarenlang het Buurtwerk in Venray verzorgd werd door één fertwerker, ts het dit jaar gelukt werk door twèe full-time buurt- rkers te laten uitvoeren. ingang van 1 juni 1980 is Mie- iCrolla in dienst gekomen bij het Ittrtwerk, en met ingang van 1 ptember heeft Jos Gerritsen de k overgenomen van Jan van Dijk, 'op 1 augustus 1980 afscheid heeft iomen. l.'.craard hebben wij als nieuwe irtwerkers even de tijd nodig om te oriënteren op het totale werk vanuit het Buurtwerk gedaan dt. i die oriëntatieperiode zal er on- ing een taakverdeling gemaakt den, opdat de dienstverlening de verschillende groepen en or- isaties zo goed mogelijk voort iet en -uitgebreid kan worden. Voor zover wij nog geen kennis hebben gemaakt met de groepen die een beroep op het Buurtwerk doen, of willen doen, of die met het Buurt werk samenwerken, stellen wij het op prijs in de gelegenheid gesteld te worden binnenkort kennis te komen maken. Voor zover iemand 'het nog niet •wist, hot Buurtwerk biedt onder steuning, advisering en 'begeleiding san personen en groepen d'ie willen werken aan verbetering van woon- en leefomgeving, die invloed wil uitoefenen op. zeggenschap, willen hebben over alles wat direkt hun woon- en leefomgeving raakt. Het Buurtwerk wil daarin met name be vorderen dat mensen die het gevoel hebben dat er meer voor en over hen gesproken en beslist wordt dan door hen, hun stem kunnen laten horen. Een ieder die een beroep wil doen op ondersteuning of begeleiding vanuit het Buurtwerk, kan kontakt met ons opnemen, ofwél door bij ons binnen te lopen, ofwel schrifte lijk of telefonisch. Wij, of in ieder geval één van ons, zijn steeds 's morgens van 9.00 uur tot 10.00 uur op het kantoor aanwezig. Ons adres: Buurtwerk Venray, St. Ur- «ukstraat 2, (wijkgebouw ,JDen Hoender"),, 5801 EN Venray, teil. 04780-87357). Mieke Crolla - Jos Gerritsen Centraal Beheer Vastgoed te Apel doorn zal een aantal niet verkochte woningen in het plan Kulut II gaan ver huren. Het betreft hier woningen uit het complex van in totaal 59 vrije sec torwoningen, waarvan er intussen wel een aantal is verkocht. Omdat langdurige leegstand onver enigbaar is met de aanwezigheid van een aanzienlijk aantal woningzoeken den wordt het voornemen tot verhuur van de woningen van harte onder steund door het gemeentebestuur. Om werkelijk een aantal potentiële huurders voor deze woningen te be reiken heelt het college de verhuurder verzocht er naar te streven de huur prijzen op een acceptabel niveau vast te stellen In de hoop, dat de huidige situatie in de verkoopsector zich over enige tijd in gunstige zin zal ontwikkelen, wordt Centraal Beheer Vastgoed ver zocht in het licht van de doelstel lingen van de bevordering van het ei gen woningbezit de mogelijkheid te onderzoeken om aan toekomstige huurders een optierecht te verschaf fen. Overigens is de verhuur van deze woningen geen zaak van de gemeente ot de woningbouwvereniging, maar van Centraal Beheer Vastgoed te Apel doorn. Het college van b. en w. heeft be sloten binnen het pand Leunseweg 2a (voormalig lyceum) ruimte beschikbaar te stellen aan de Onderwijsbegelei dingsdienst O.B.D. Aanvankelijk was deze dienst gehuis vest in „De Clocked". Omdat het bu reau Jeugd en Gezin deze ruimte nodig had en er verder in Venray geen ruim te meer voorhanden was. werd de de pendance verplaatst naar Venlo. De praktijk heeft echter uitgewezen dat werken vanuit een dependance zo wel voor de medewerkers van de O.B.D. als voor het onderwijsveld voor delen heeft. Het onderwijsveld maakt bij de vestiging van een dependance ter plaatse meer gebruik van de diens ten van de O.B.D., terwijl de O.B.D. een snellere en betere service kan ver lenen. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben goedkeuring gegeven aan de bestemmingsplannen De Hulst, Smak- terheide, Witte Vennen en Vredepeel. Wel zullen in de drie eerstgenoemde plannen nog enkele wijzigingen in de voorschriften moeten worden aange bracht. Door het goedkeuringsbesluit van G. S. zijn de bestemmingsplannen De Hulst. Smakterheide en Vredepeel on herroepelijk geworden. Anders ligt het met het bestemmings plan Witte Vennen omdai daartegen beroep is ingediend door de Milieu groep Venray en Saweco. Evenuele aanpassing van de voorschriften, be horende bij dit plan, kunnen niet wor den aangebracht voordat de Kroon een uitspraak heeft gedaan Begin september hebben b. en w. van Venray in een brief aan het minis terie van onderwijs en wetenschappen een warm pleidooi gehouden voor het behoud van de basisschool te Heide. Thans worden ongeveer dezelfde ar gumenten aangehaald om bij de mi nister aan te dringen op hel behoud van de kleuterschool in Heide. Tevens wordt bij de minster gepleit voor het behoud van de kleuterschool in Castenray. waarvoor dezelfde argu menten gelden. Om de beide kleuterscholen ook op langere termijn meer zekerheid te bie den wordt de minister verzocht in de beslissing een clausule op te nemen, welke er in voorziet dat indien de omstandigheden niet belangrijk wijzi gen ten minste drie jaar op de in standhouding van beide kleuterscholen kan worden gerekend. Al geruime tijd bestaat voor be jaarden de mogelijkheid voor gra tis vervoer naar de begraafplaats Boschhuizen. Dit is mogelijk door de inzet van enkele vrijwilligers van de Algeme ne Hulpdienst, terwijl de kosten voor rekening komen van de Ven- rayse Rotaryclub. Er wordt 2 maal per maand ge reden en wel op de le vrijdag en de 3e dinsdag van elke maand. Opgave kan gebeuren 2 a 3 dagen van te voren, tel. 84163. Vertrokken wordt vanaf Het Schut tersveld. Zeker met het oog op Allerzielen dachten wij er goed aan te doen dit nog eens onder uw aandacht te brengen. We hopen dat veel bejaarden nu en in de toekomst van deze gele genheid gebruik zullen maken. Jongerenkoor „ChriSko" zoekt met spoed enkele nieuwe orkestleden, n.l een drummer en een basgitarist, en eventueele organist(e). Zij, die er wat voor voelen een jongerenkoor te begeleiden, gelieven kontakt op te nemen met de diri gent van dit koor, de heer Hoenson, tel. 04764-883 Het is wel belangrijk dat zij op de woensdagvonden van half 7 tot 8 uur mee kunnen repeteren. En een maal per maand een jongerenviering in de Vredeskerk mede opluisteren. Wij hopen dat genoemde vakatures snel zullen zijn vervuld. Alle gewenste informatie kunt U verkrijgen bij de heer Hoenson, tel. 04764-883. Diefstallen E. G wonende aan de Vivaldi- straat deed aangifte van diefstal van twee spaarpotten uit zijn woning. Vermoedelijk zat in beide spaarpot ten een bedrag van 30 gulden. M. J. deed aangifte van diefstal van een bedrag van 1500 gulden uit zijn aan de Akkerweg gelegen wo ning. Tevens werd nog een antieke spaanse bajonet gestolen. J. J. uit Venray deed aangifte van diefstal van zijn integraal helm op de parkeerplaats bij Marianum. De bromfietshelm had op zijn brem- fiets gelegen. G. K. uit Venray deed aangifte van diefstal van een radio cassette recorder uit zijn op de parkeer plaats bij het Bcschveldcollege ge parkeerde auto. Vermoedelijk is de dader met een valse sleutel in de auto kunnen komen. Th. N. uit Merselo deed aangifte van diefstal van drie vaarzen ter waarde van 4500,eigendom van K. uit Deurne. Die vaarzen stonden in een afgesloten weide aan de Han- drik te Merselo. De draden waar mee het hek van het weiland was afgesloten, waren losgemaakt. Bal dadigheid «noet worden" uitgesloten omdat cr geen meldingen zijn bin nengekomen van het vinden van de vaarzen. De uitvoerder van de fa. E. uit Geldrcp deed aangifte van diefstal van 23 PVC pijpen elk ter lengte van vier meter, vanaf het nieuw- bouwterrein gelegen aan de Rondo- weg te Leunen. De waarde van het gestolene bedraagt ongeveer 1000 gulden. Vernielingen Weer werden enkele ruiten van de Mavoschool vermeld. Van de da ders ontbreekt nu ook weer ieder spoor. De 22 jarige eigenaar van een personenauto A.T. uit Venray deed aangifte van vernieling van de voorruit en de rechter portierruit van zijn auto. Met een scherp voor werp waren krassen op die ruiten aangebracht. Gewonden bij botsingen Op de Langstraat wilde de 28 jarige autobestuurder, F. v. E. een voor hem rijdende bromfiets, be stuurd door de 17 jarige A. H. uit Overloon, inhalen. Op hetzelfde mo ment sloeg die bromfietser linksaf. Een botsing was onvermijdelijk en de bromfietser liep bij die botsing dusdanige verwondingen op dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Door nog onverklaarbare oor zaak botste de 27 jarige bromfiet ser P. v. B. uit Mook op de Maas- heseweg tegen de geparkeerde per sonenauto van de 23 jarige P. M. uit Venray op. Bij de botsing werd de bromfietser licht gewond. Verkeerscontrole In de eerste week van september organiseerde de afdeling Venray van Veilig Verkeer Nederland een verkeersaktie op diverse plaatsen in onze gemeente. Er bestond voor au tomobilisten de mogelijkheid om bij de Venrayse garages gratis de ver lichting en de banden te laten con troleren. Wij wezen op die aktie maar Levens waarschuwden wij dat de politie na afloop van die aktie repressief zou gaan opbreden. De eerste resultaten van dat op treden zijn nu bekend. 10 Keer is er een proces verbaal opgemaakt terzake gladde banden bij personen auto's; meerdere bestuurders wer den geadviseerd (gezien de toestand van de banden kontakt op te ne men met hun garage omdat de ban den nog maar net aan de wettelijke eisen voldeden; 14 keer werd pro ces verbaal opgemaakt terzake het ontbrëken van verlichting aan de auto terwijl meerdere' malen waar schuwend werd opgetreden tegen niet juist afgestelde verlichting. Venrays politie heeft aangekon digd met die aktie door te gaan ter wijl zij nogmaals waarschuwt (nu het weer daar weer aanleiding voor geeft) met schone ruiten de dage lijkse tocht te beginnen. Bij „dich te" ruiten zal niet meer worden ge waarschuwd maar direkt verbalise rend worden opgetreden. Ten behoeve van het onderbrengen van de Stichting Uitzendbureau Ar beidsvoorziening START zal bij het Ge westelijk Arbeidsbureau aan de Julia- nasingel een tijdelijke kantoorkeet wor den geplaatst. Als gevolg van de toename van de normale werkzaamheden op het ar beidsbureau en de gestadige groei van START, is huisvesting van het uitzend bureau binnen het gebouw niet langer mogelijk. Het is echter wel noodzakelijk, dat de huisvesting van dit uitzendbureau m de onmiddellijke nabijheid van het G-A.B. komt. Het tijdelijke van deze noodhuisves ting blijkt uit het feit dat de directeur- generaal voor de Arbeidsvoorziening van plan is het G A B, Venray aan te wijzen als bureau, dal in 1981 Arbeids- bureau-nieuwe-stijl zal worden. Dit houdt in, dat het huidige gebouw aangepast zal moeten worden aan dringend voorgeschreven eisen, waar ook voorzien is ten behoeve van de uitzendstichting START. Evenals vorig jaar organiseert de buurtvereniging „De Vierhoom" voor iedereen in Overloon en om streken een groot riktoemooi. Deze wedstrijden worden gehou den op de volgende vrijdagavonden: 17, 24 en 31 oktober. Elke avond wordt er gespeeld om de avond- prijs. Van deze wedstrijden wordt per speler een klassement bijgehouden. Wil men in aanmerking komen voor de grote eindprijzen, dan zal men tenminste 3 van de 4 avonden aan wezig moeten zijn. Deze kaartweü- strijden worden gehóuden in café Jo Voesten. Aanvang 20.30 uur. In schrijven vanaf 20.00 uur. ST. THEOBALDUS-GILDE FANCY FAIR Op zondag 26 oktober en novem ber organiseert het Gilde in 't Gil dehuis de traditionele fancy fair. Op beide dagen is er 's middags vanaf 3 uur een kinder fancy fair. Op zondag 2 november begint ui teraard na de dodenherdenking op het kerkhof het faney fair. Belangrijk onderdeel van het fancy fair is natuurlijk ook de grote lote rij. Men kan o.a. winnen: 'n sport- fiets, wekkerrradio, elektrisch mes, 18 delige cassette enz. Op de laatste avond verricht bur gemeester van Heusden de trek king. s Avonds begint het fancy fair op beide dagen om 8 uur. DRUMBAND FESTIVAL OOSTRUM Op zaterdag 18 oktober zal de drumband van het St. Theobaldus Gilde deelnemen aan 't drumband festival in Ooslrum. Dit is georga niseerd vanwege het 25-jarige be staan van de drumband aldaar. Het optreden zal ongeveer, een half uijr duren. Vertrek bij het gildehuis om 20 uur. BEIERSE AVOND Aangeboden door Fanfare Vrien denkring en het St. Theobaldusgil- de op zaterdag 15 november a.s. Op zaterdag 15 november zullen fanfare Vriendenkring en het St. Theobaldusgilde weer een echte ge zellige Loonse avond organiseren. Iedereen is op deze avond van harte welkom, en de toegang is ge heel gratjs. Deze „Lustige Musikantenabend" wordt aan de Loonse bevolking speciaal aangeboden door 'het Gilde en de Fanfare voor alle steun die beide verenigingen steeds ondervin den bij hun vele aktiviteiten. Beide men werken willen op deze wijze verengingen de op vele fronten sa- hun dankbaarheid tonen. Het Gildehuis staat ter beschik king en de Freunde Echi verzorgt de muziek. Belde verenigingen komen nog speciaal op deze avond terug, de avond van 15 november a.s. ZUILEN VERSCHIETEN Zondag 19 oktober a.s. zal het St. Theobaldusgilde voor haar eigen le den schietwedstrijden houden. Er zal worden gestreden om de zuilen van de overleden gildebroeders wier namen 'hierin gegraveerd zijn Een zuil zal worden verschoten op de wip en de andere zuil zal op de klos worden verschoten. De wed strijden vinden plaats op het schiet- terrein aan de Bossenhoek. De aanvang van de wedstrijden is cm 14.00 uur. Na het verschieten van de zullen zullen er nog enkele prijsjes wor- De leden van hél St. Theobaldus- den verschoten. gilde willen met deze jaarlijkse te rugkerende dag de overleden 'gilde- broeders in herinnering houden, die allen veel voor het gilde betékend hebben. De prijsuitreiking zal in het Gil dehuis plaatsvinden. Het bestuur verwacht niet an ders als dat iedereen aanwezig zal zijn om dit evenement in stand te blijven houden. Op de laatste gehouden vergade ring zijn er voorstellen op tafel ge komen om volgend jaar eens een open dag te houden wat betreft de schietsport, om iedereen een keer in de gelegenheid te stellen om op de wip of op de klos te schieten. Het bestuur zal dit verder nog uitwerken. PAPIER AKTIE Op zaterdag 18 oktober zal er weer de rondgang gemaakt worden voor het oud papier op te halen. Geen plastic en of ander vuil er tussen. Vodden kunt U altijd meegeven, indien apart verpakt. Zoals de meesten van u al weten, maar nog niet allemaal, 'kunnen we jammer genoeg geen ijzer gebrui ken omdat we geen opslagplaats meer hébben. Zet u het gerust vrijdagsavonds al buiten, dat het nat wordt is niet erg maar leg er wél een steen op of pak het goed in zodat als het gaat waaien niet allemaal wegwaait. Om half tien starten we zater dags weer. HUURPERI KELEN In de commissie ruimtelijke orde ning en volkshuisvesting stelden de heren Konings en Claessens en kele vragen naar ongewenste huur- en verhuurperikkelen. Volgens de voorzitter wethou der Schols komt het in de huur sector herhaaldelijk voor dat huur der A met de stille trom vertrekt en op eigen houtje zijn woning ver huurt aan B. Deze laatste geeft daar geen ruchtbaarheid aan en blijft de huurpenningen betalen op naam van A. Als de zaak dan eens scheef loopt zit de Woningbouw weer met de ge bakken peren. Het is al eens voor gekomen dat zo'n illegale huurder op straat werd gezet. Volgens de wethouder zijn er geen maatregelen te nemen tegen onder verhuring met abnormale huurprij zen. Het komt voor, dat flatbewo ners met een huur van 250,één kamer verhuren voor 150,Dat is absurd, maar de onderhuurder zal het wel laten om bij de Huur commissie te gaan klagen, omdat hij dan met spoed de huur krijgt opge zegd Hét is de wethouder niet bekend, of er woningen aan derden worden door-verhuurd, tegen een hogere huurprijs. Theoretisch zou dat na tuurlijk mogelijk kunnen zijn, maar in de praktijk is daar niets van ge bleken. Gevonden en verloren bij de Muziekfeesten Leunen Gevonden: Portemonnaie met inhoud; een huis sleutel; een portemonnaie met kof fersleutel en een blauwe jongens- jack met witte kraag en manchet ten- Terug te bevragen bij M. Steeghs, telefoon 83454. Verloren: Creme-kleurig regenjack met rits- Sluiting, maat 38. Mogelijk heeft ie mand abusievelijk de verkeerde jas meegenomen, want er is blijven hangen een eveneens creme-kleuri- ge regenjack, maat 42 met een kam en zakdoek. Gelieve hierover kon takt op te nemen met mevr. Philip- sen, Horsterweg 19 te Leunen, tele foon 81073. openbare bibliotheek venray Julianasingel 33 Tel. 81970 Afd. Volwassenen Keuze uit de nieuwe aanwinsten: Arbeiterfotografie. Uitvoerig ge- illusteerd overzicht van de geor ganiseerde Duitse marxistische fotografie. Chancellor, Ph. M. Handboek van bloesemtherapie van dr. Edward Bacr. Family, The. of woman; een uniek fotocollekt ie .oyer de vrouw van deze wereld en haar levensgang. Guttmann. L. Handboek voor gehan dicapten sport. Overzicht voor fy siotherapeuten en andere profes sionele begeléiders. Inbraakveilig huis. Tips over de voorzieningen die men kan tref fen om wonngen inbraakveilig te maken. Rawlings. M. Op de drempel van de dood. Gesprekken van een Ame rikaanse cardioloog met mensen die een klinische dood hebben overleefd. Schuurman, R. L. J. Holland; gefo tografeerd. Tekenen en schilderen; Elseviers handboek voor technieken en ma terialen. Tromp, J en P. Witteman. Voor de duivel niet bang; Dries van Agt van weerzin tot wellust. Journa listiek portret van de politicus door twee parlementaire redac teuren van de VARA. Wonderbaar licht. Natuurfoto's, af gewisseld door teksten uit de Bij bel en citaten uit de wereldlite ratuur. De aandacht van de hele neder- landse kernenergie beweging is de laatste tijd gericht op de- acties rondom de kerncentrale van Dode waard. De pers zweept de zaak nog eens op door van een „komende veld slag" te spreken. Hierdoor wordt de aanleiding van de acties helemaal naar de achter grond gedrongen. De kerncentrale van Dodewaard is een gevaarlijk type waar lekka ges aan de lopende band voorko men. Ook houdt men zich niet aan in ternationale afspraken rondom het opslaan van radioactief afval (te grote hoeveelheid is er opgeslagen). De regering verdoezelt dit steeds om zender meer vergunningen te geven, cm zodoende de zaak te lega liseren. Een ander punt is dat men al kerncentrales is gaan bouwen en in gébruik is gaan nemen zonder dat 't nederlandse parlement en de ne- derlandse bevolking bij de besluit- name is gekend. Het gebruik van kerncentrales is dus in feite onwet tig! Mede daardoor is er binnen de anti-kernenergie beweging besloten om over te gaan tot een symbolische geweldloze blokkade van het terrein •rondom de kerncentrale in Dode waard op 18, 19 en 20 Oktober. Vanuit Venray gaan in samenwer king met de actiegroep „Dodewaard gaat dicht" een aantal mensen naar Dodewaard. Donderdag 16 oktober om 20.00 uur is er rondom de acties een in formatieve avond in Venray; Deken Thielenstraat 7. Dodewaard Géén dode waard Nu en nooit!!! BETAALBARE NACHTMODE EN BEHAAGLIJK WARM BIJ KOUDE AVONDEN lange nachtjapon 4,50 korte nachtjapon 100% katoen 25,— 00 /U/4 R KT HOF ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Ver- cauteren, De Vocht en Schmeetz P. F. Corver Oostingel 6, Venray, tel. 81393 Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondag nacht 12 uur neemt waar voor de pa tiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen W, BLOEMEN Stationsweg 15 tel. 81465 DR. KEIJZER van Beurdenweg 10, Ysselsteyn telefoon 04785-777 neemt waar voor eigen praktijk. Voor.spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK DE MONNIKSKAP Paterslaan-hoek Patersstraat, tel. 80140 van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssum Zr. J. Janssen tel. 04780-81269 UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS De Clockert, Bergweg 4, Venray Geopend van maandag tot en met vrijdag van: 08.30 tot 09.00 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. In het weekend uitsluitend via de wijkverpleegkundige van de zon dagsdienst. Dames WINTERMANTELS: ma ten 36 t/m 54; vlotte modellen, ruime keus, reeds v a. 195,-. Hr Dames COATS: imitatiebont, teddy, bouclé en nylon. Japonnen: jeugdige modellen in de maten 36 t/m 54. Jongens en meisjes JACKS; met capuchon, nylon, terlenka, ruime fceus, reeds v.a. 50,-. Heren JACKS; nylon, wol, in de maten 46 t/m 56.. TIENRAY i telefoon 04789-1271 s maandagsmorgen gesloten vrijdags koopavond tot 21.00 uur 'Kruiderij ALLERLEI' Eindstraat Venray Vooral in deze tijd is het van belang om voor onze gezondheid diverse dingen te doen of te laten. Denk maar eens aan de vochtige kou. de spierpijnen of de verkoudheid. Het is daarom maar het beste om vitaminen, hoestsiropen, spierbalsems en kruiden in huis te hebben. DEZE WEEK: Sreng knoflook met pers voor 9,90 Op de vitaminen-capsules 1,50 korting Spierbalsem (grote pot) 1,50 korting Laurierdrop (de echte) 100 gram 1,50 Denk aan ons natuurbrood (met zuurdesem) voor 2,85 Dit en nog veel meer bij „Allerlei" PROGRAMMA VAN 17 TOT EN MET 24 OKTOBER Maandag 20 oktboer: 17 30—18.30 Manual tr. 18 30—21.30 V CRooy tr. 21.30 De Wetteling 1—ASOV zaalv. beker 22.30 StappersGem. Venray zaalv. comp. Dinsdag 21 oktober: 18.00—21.00 VC Rooy tr. 21.0023.00 Badminton Woensdag 22 oktober: 19.3022.30 Badminton 22.3023.30 zaalv. vr. Donderdag 23 oktober: 18.00—21.30 Manual tr. 21.30—23.00 VC Rooy tr. Vrijdag 24 oktober: Zaalvoetbaicompétitie. 19.30 Ziefcenh.Gem. Venray 20.30 Elec. Janssen 3De Lelie 21.30 VlakwaterFord Oldt. 22.30 Wetteling 3Stappers 2 Vrijdag 17 oktober: 19.30 FCPR 2—De Lelie zaalv. comp. 20.30 FC HentoJamaica Kickers zaalv. comp. 21.30 Electro JanssenLaurentius Boys zaalv. beker 22.30 Stappers 2Barnev. Eierh. zaalv. comp. Zaterdag 18 oktober: 09.0018.00 rekreaiae volley bal toernooi 18.3020.00 Jumpers basketball comp. Heren 1Venlo Sport 2 Jongens 3Con Brio Zaalv. dames comp. 20.30 Elec. Janssen 2HiFi Centrum; 21.30 Electr. Janssen 1De Lelie Zondag 19 oktober: 09.0018.00 rékreatie volleybal toernooi '20.0022.00 Batu Badaun

Peel en Maas | 1980 | | pagina 3