Gouden bruidsparen in Oostrum gaat feestvieren Molenhoek en aan de Lollebeekwe VENRAY 30 jaar geleden 25 jaar Ondernemers vereniging Oostrum Avond-wieler- driedaagse PEEL EN MAAS ook üw krant Bezwaarschriften tegen centrumplan Dorpsfeest 20-jarig jubileum van tamboerkorps Sub Matris Tutela 30-jarig jubileum van de Eikenhof- 3 op de foto het Tamboerkorps van de harmonie Sub Matris Tutela De derde groepering welke feest gaat vieren is de Vereniging van Zelfstandige Ondernemers in Oostrum. Zij vieren op zondag 12 oktober hun 25-jarig ju bileum. Het programma voor die dag ziet er als volgt uit: 10.00 uur: Plechtige hoogmis in de pa rochiekerk van Onze Lieve Vrouw Ge boorte te Oostrum. De feestpredikatie wordt verzorgd door Past. M. Claes- sens uit Nederweert, geestelijk advi seur van de Limburgse Organisatie van Zelfstandige Ondernemers (de L.O.Z.O.). Deze hoogmis zal muzikaal opgeluis terd worden door de Zangers van Sint Frans uit Venray en door het Knapenkoor uit Hoek van Holland. 11.30 uur: Receptie in Café „De Kar- klingel", L- van Dijck. De Eikenhof Kapel zal tijdens de receptie vóór 'n muzikaal intermezzo zorgen. De re ceptie is gepland tot ca. 13.00 uur. Bovendien worden op woensdagmid dag 15 oktober de kinderen voor een spellenmiddag in de Tuinbouwloods verwacht. De Oostrumse Ondernemers zorgen er voor een traktatie. Tenslotte wordt er op donderdag 16 oktober 's middags een Bejaardenkon- takt georganiseerd voor de bejaarden van Oostrum. Oirlo en Castenray. En ook hier zijn de Zelfstandige Onderne mers gastheer. In het kader van de feestweek van Harmonie Sub Matris Tutela en de L.O.Z.O. afd. Oostrum wordt een avond- wielerdriedaagse georganiseerd in een feestelijk versierde tuinbouwloods aan de Stationsweg op woensdag 15 okto ber (aanvang 19.30 uur), donderdag 16 oktober (aanvang eveneens 19.30 uur) en vrijdag 17 oktober (aanvang 19 00 uur). Op de laatste avond wor den de finales verreden. Dankzij de zéér gewaardeerde me de werking van de eveneens feestvie rende Middenstandsvereniging is het mogelijk geworden dat 16 Oostrumse verenigingen gaan starten in de avond- wielerdriedaagse en zullen gaan wed ijveren om de hoogste plaatsen. De sportieve strijd wordt gestreden in respectievelijk sprint-, achtervoi- gings- en koppelritten. Per vereniging gaan twee renners, lid van die verenigng, fietsen, daarbij gesteund door een coach. Verder zullen iedere avond, omstr. 21.00 uur, een viertal Oostrumse pro minenten op de home-trainer klimmen. Om wat afwisseling in het programma te brengen, zullen zij gaan uitproberen wie van hen o.a. het langzaamste kan fietsen. Ook daarbij zal de steun van heel veel supporters bijzonder welkom zijn. Het geheel wordt opgeluisterd met mechanische muziek op de woensdag en donderdagavond, terwijl op de vrij dagavond de finales van deze avond- wielerdriedaagse feestelijk worden be sloten met muzikale hulp van de Edel- weisskapel uit Herten. geschreven dat de weg Venray Overloon ter hoogte van de grens niet is rechtgetrokken op het Bra bantse gedeelte, wat bij avond en 's nachts ook nog gevaar opleverde voor het verkeer. Thans zal hier een einde aan gemaakt worden. De aan besteding tol herstel van het Bra bantse gedeelte heeft plaats gehad, waarbij de firma va nEngclen uit Nijmegen voor de som van 53.000,- de laagste was. Met de aansluiting zal spoedig worden begonnen. Aanbesteed werd de verbouwing, restauratie cn uitbreiding met twee vleugels van Huize St. Servatius. Door vijf aannemers werd inge schreven. Hoogste was: Haegens en Martens Horst voor 704.880, Laagste: Gebr. Janssen. Venray voor 631.500,De begroting bedroeg 643.000,—. Te Ysselsteyn is men druk doen de om de nieuwe benoemde pastoor J. Janssen een zo hartelijk mogelijke ontvangst in zijn parochie te berei den. Aan de bouwonderneming Gebr. Janssen alhier, is onderhands opge dragen het bouw van 10 ambtena- renwoningen voor de Staatsmijn Maxirit te Geleen. Toneelgroep „Hioob" onder regie' van de heer P. Vermeltfoort, heeft de vererende uitnodiging ontvangen om met Kerstmis a.s. in Tegelen 3 uitvoeringen te komen geven. In Helden zal „Hioob" op 5 november een opvoering verzorgen. De tweede herziening van het centrumplan Venray Ligt ter goed keuring bij Gedeputeerde Staten. Er zijn tegen dat. bestemmingsplan twee bezwaarschriften ingediend, name lijk door de gezamenlijke horeca- ondememingen in Centrum-Zuid, en door de heer Van Meurs (van Her mans Optiek). B. en W. moeten over deze bezwaarschriften G.S. van ad vies dienen, alvorens ze verder be handeld worden. De hierboven bedoelde horeca-on- dememingen, konden het tot voor kort ook niet eens worden over de ontsluiting van hun bedrijven aan de kant van het parkeerterrein De Gouden Leeuw, en een daarmee verbonden uitgang naar de Lange- weg. Het laat zich echter aanzien dat men nu toch overeenstemming wil bereiken. Van gemeentewege gaat wethouder Loonen de zaak nog eens opnemen. Om jong en oud samen een genoeg lijke avond aan te bieden speelt op za terdag 18 oktober vanaf 22.30 uur sa men met de „Vorster" kapel uit Broekhuizenvorst o.l.v. Nard Reinders bekend door diverse optredens met Joost Nuissl, het ook alom bekende combo „Modern" uit Alphen a.d. Maas. Het combo „Modern" bestaat uit: Jan Willems: orgel, solo. rithmegitaar, bouzouki, zang; Henk van Lent: rithme- en sologitaar, banjo, mondharmonika, zang; Sjef Rademakers; trompet, altsax, schuiftrombone, percussie, zang; Wil van Eek: basgitaar; Grad v. d. Wert: schuiftrombone, trompet, tenorsax; Ab de Klein: drums, percussie, zang., 18 Oktober in de Tuinbouwloods. En tree gratis. Op dc Nationale Kleinvee ton- lonstolling in Den Bosch gehou- n. kreeg de geit Truike dc 3e irijs, eigenaar Wed. P, Mintcn. ?Pastoor Hillebrandt uit Ysselsteyn eeft afscheid genomen van zijn arochianen te Ysselsteyn, waarvan %ij sinds 1942 de geestelijke leider <was. Zijn nieuwe standplaats werd aasbree. Pastoor Janssen, zijn op- oiger, zal op zondag 1 oktober te ïsselsteyn worden ingehaald. Na Oostrum heeft ook Ysselsteyn iet enige plechtigheid het nieuwe Detbalveld in gebruik genomen, dat het door de geestelijk advi- ur was ingezegend. De wedstrijd e gespeeld werd tegen Overloon rerd echter verloren. Te Wanssum zullen deze herfst miljoen kg. bieten verladen wor- n. De nieuwe laadsteiger aan de ven is perfect in orde en zal dit [zeen zijn deugdelijkheid bewij- n. Dit laadsteiger biedt aan drie Uto's, karren of wagens de gelegen- eid om tezelfder tijd te lossen, zo- it bij een regelmatige aanvoer, »it lang gewacht behoeft te wor- en. De plannen voor de ontginning ran de Vredepeel zijn zoverre ge- ïed, dat ze door de interprovin- ale commissie goedgekeurd zijn. u zijn nog de goedkeuringen van et Rijk, Provinciën en Gemeenten odig om dit werkelijk gedurfd plan verwezenlijken. Gezien de plan- en, welke in de Troonrede werden Bngegeven, tot verdere ontginning ran stukken grond, maakt Vrede- leel dus een zeer grote kans, in orte tijd doorgevoerd te worden. Iet plan is zeer sober gehouden et een tweetal secundaire wegen, itussen kunnen we slechts hopen at met de uitvoering van deze lannen niet lang meer gewacht 'ordt. De nood is immers groot on er onze jonge boeren en de kan sen zo klein. UIT PEEL EN MAAS VAN 30 SEPTEMBER 1950 - No. 39 De Dekenale Missietentoonstelliing Wilma" is thans reeds door 10000 ersonen bezocht. Door het organi- erend comité wordt er aandacht op evestigd, dat in het bioscooplokaal e film van de intocht der missio- larissen wordt vertoond, die zeer goed is geslaagd en waarin velen ,een rol spelen". Veel is er om gelachen en over Binnen de tien dagen zullen de buurtschappen van de Lollebeekweg in Castenray en van de Molenhoek te Oirlo hun beste beentje voorzetten om de in hun midden levende gouden bruidsparen op feestelijke wijze in te halen. Beide gouden paren verheugen zich op die dag en zijn trots dat dan de fanfares een muzikale hulde zullen brengen. TACKEN-HAEGENS Al 21 jaar hebben de echtelieden Willem Tacken (83) en Anna Haegens (79) intrek genomen ip de prachtige bungalow welke werd gebouwd naast hun boerderij aan de Lollebeekweg te Castenray. De beide echtelieden zijn - geboren en getogen in de nabuurge meente Horst; om juister te zijn. de gouden bruidegom aan de Meterik. de gouden bruid aan de Middelijk. Toen ze trouwden werd een boerderij in de Me terik gepacht. Maar omdat er meer mogelijkheden waren om te gaan boe ren in Castenray werd daar drie jaar later opnieuw begonnen. Van dat ver huizen naar Castenray hebben zij nim mer spijt gehad. Al waren de dertiger jaren mager, ze hebben er zich goed doorheen geslagen. Het was een ge mengd bedrijf en daardoor minder kwetsbaar 21 Jaar geleden hebben ze het be drijf in handen gegeven van hun zoon maar er is geen dag te vinden of de gouden bruidegom weet zich nog in te zetten op het bedrijf zonder er de baas te willen spelen. Maar stilzitten dat gaat gewoon niet. En natuuïlijk komt de „goede oude tijd" nog ter sprake dat het vroeger in Castenray ook niet alles was, maar dat Castenray toch zijn bekoorlijkhe den had ondanks de slechte wegen. Dat de Casten'rayers ook gemeen schapszin kenden werd nog eens ten tonele gevoerd: toen de Straat (de hui dige Lollebeekweg) in Castenray ver beterd moest worden had de gemeente Venray geen geld; het is toen de nestor van de Venrayse raad, Pétje Steeghs, geweest die geld uit de zakken wist te toveren van de bewoners van de Straat en dat aan de gemeente voor schoot als een soort lening. De ge meente heeft toen later, toen ze wel geld had, de lening netjes terugbe taald. Hun huwelijk werd gezegend met 7 kinderen en deze zullen met 14 klein kinderen het feest meemaken. Dat feest wordt begonnen met een plechtige eucharistieviering in de parochiekerk op 15 oktober om 2 uur. Na deze vie ring wordt zaal De Ruif te Oirlo het trefpunt en van 7 tot 8 uur krijgt ieder een de gelegenheid het gouden paar en familie te feliciteren. Op de foto het gouden bruidspaar Tacken-Haegens te Castenray. Dit alles vindt plaats in de Tuin bouwloods aan de Stationsweg, waar naast een buffet en gezellig wijnbar, een snackbar is ingericht met een open barbeque. De entree is gratis en er is gezorgd voor veel parkeerruimte. UIT PEEL EN MAAS 'VAN 23 SEPTEMBER 1950 - No. 38 prijs en G. Hermsen behaalde hier de tamboer-maitre prijs. Ret ging rustig opwaarts met het tamboerkorps. 1970 Werd het eerste lustrum gevierd met een drumband festival bij de watermolen. In 1973 gaat men op concours in Horst. Onder leiding van instructeur H. Martens werd hier beslag gelegd op een 1e prijs en promotie en lof der ju- rie. Bovendien weet J. Custers nog be slag te leggen op de tamboer-maitre prijs met het hoogste aantal punten. 1973: Deelname Limburgse Kampioen schappen te Kerkrade o.l.v. H. Martens wordt een 1e prijs behaald. 1975: Concours te Grathem o.l.v. P. Poels een 1e prijs en promotie. 1977: Concours Hoge Mierde o.l.v. P. Poels een Ie prijs en promotie. 1977 Limburgse Kampioenschappen te Venray. Een gedeelde 4e plaats. 1979: Concours Bergen; 1e Prijs en promotie, waarmede Tamboerskorps ..Sub Matris Tutela" de hoogste afde ling heeft bereikt. 1980: Op 18 oktober gaan zij hun 20-jarig jubileum vieren met een groot se show van tamboerskorpsen etc. Me dewerking verlenen o.a. Wilbert Tam boers uit Deurne; St. Jozef Drumband Beringen; Theobaldüsgilde Overloon; Drumband Oirlo; Klaroenkorps van de Koninklijke Harmonie Horst; Drumband Merselo; Fanfare Broekhuizenvorst; de „Vorster" Kapel samen met het spe ciaal voor het jeugdige publiek ge- engageerde, alom bekende combo „Modern" uit Alphen aan de Maas. Op de foto het gouden bruidspaar Jansen-Peters te Oirlo. nog graag thuis gehouden, toch gaf hij hen zijn zegen en dat niet alleen, want ook als bruidsschat een in de buurt gelegen stuk grond van 10 hectaren. Op dat stuk grond werd met eigen handen de boerderij gebouwd, de boerderij welke er nog steeds slaat en waarin ze 50 jaar hun lief en leed hebben ge deeld. Dat ze niet in Klein Oirlo woonden, maar wel aan het aan de overkant van de straat gelegen Molenhoek bleek in de oorlog erg gelukkig te zijn, want toen de bewoners van Klein Oirlo van de duitsers moesten evacueren kon zij, omdat ze in Molenhoek woonden, in de boerderij blijven en met hen de vele evacuees uit andere dorpen. Uit hun huwelijk werden 4 kinderen geboren en deze zullen met 9 klein kinderen het gouden feest meemaken. Die dag zal worden ingezet met een plechtige h. mis in de parochiekerk van Oirlo en daarna zal het feest wor den voortgezet in zaal De Ruif te Oirlo. Van half zeven tot half acht krijgt ieder een de gelegenheid het gouden paar met hun familie geluk te wensen. Maar voordal het zover is zal het gouden paar nog wel de nodige fietstochten hebben gemaakt om persoonlijk de gas ten op hun feest uit te nodigen. 6 Mei 1959 werd in beginsel beslo ten om een trommelkorps op te rich ten. 10 Juli 1959: Bestuursvergadering. Hierin wordt beslist tot aanschaf van 2 diepte-trommen, 2 halfdiepe trommen en 1 overslagtrom. 26 November 1959 (Ceciliafeest) stelt het trommelkorps zich voor. Medio 1960 is het definitief: Oostrums harmonie heeft zijn tamboerkorps „Sub Matris Tutela". Eerste concours te Sint Oedenrode o.l.v. J. Verstegen een 1e JANSSEN-PETERS Negen dagen later, op 24 oktober, is het voor de echtelieden Bernard Janssen (83) en Wilhelmina Peters (85) de grote dag, dat zij in het middelpunt van de belangstelling staat, niet alleen van de Molenhoek maar van de gehe le Oirlose en Klein Oirlose gemeen schap. Na 50 jaar zelfstandig boeren is de gouden bruidegom nu nog best tevre den met het destijds gekozen beroep; want wie leeft er vrijer als een boer. ook met de vele mechanisatie en ver edeling van heden ten dage. Dat het echtpaar hard gewerkt en gelukkig geleefd heeft zou dit echtpaar ons niet behoeven te vertellen, want hun gezichten stralen een tevreden heid uit maar ook een dankbaarheid dat ze dit samen mogen beleven. On danks de leeftijd dersterksten beschik ken zij beiden over een vitaliteit welke wij nog weinig hebben aangetroffen. Nog dagelijks zijn zij in de weer en zelfs op de zaterdagmiddag dat wij hen bezochten, hadden ze eigenlijk geen tijd voor een gesprek, want de gouden bruid moest de keuken nog uitschrob- ben en uitdwe'rien terwijl de gouden bruidegom nog in de kippenkooi bezig was. eigen land in het friese Gorredijk, Woerden, Autotron Drunen. Om kort te gaan: zij treden gemiddeld 35 maal per jaar op. Op 27 oktober 1973 behaalde zij in Maaseik op concours een 1e prijs in afdeling B en op 18 mei 1975 namen zij deel aan de open Brabantse kam pioenschappen in Overloon. Hier be haalde zij o.l.v. P. Vloet een 1e prijs in de Bergklasse en de publieksprijs. Op 19 oktober gaan zij op de bij hen passende karnavalistische wijze het 30- jarig jubileum vieren. Om 10.00 uur be ginnen zij met een plechtige hoogmis waarna een frühschoppen waaraan medewerken Trompetterkorps St. Pe trus Banden uit Venray, de joekskapel- len Blaos urn Op, Efkes Waachte, Rats d'r Naeve en Moi Zat, Drum- en Show band Venray, Fanfare St. Catharina uit Leunen en de Kelder Band uit Oirlo. Het beloofd een bonte feestdag te worden voor de leden van de „Eiken hof" kapel en iedereen is uiteraard welkom, om met hen dit feest te vie ren in de tuinbouwloods aan de Sta tionsweg. De gouden bruidegom is geboren en getogen in' het Noord Limburgse Ottersum als zoon van een landbouwer In de mobilisatie moest hij ruim 2 jaar 's konings wapenrok aantrekken en was een groot gedeelte van die tijd in het Noorden des lands gelegerd. Via kennissen leerde hij zijn latere bruid de in de Molenhoek geboren en geto gen boerendochter Mien Peters ken nen. Al had haar vader haar destijds op de foto de Eikenhof-kapel 19 Oktober is het 30 jaar geleden dat de Oostrumse Jazz-band werd om gezet in een boerenblaaskapel, de nu nog steeds aktieve „Eikenhof" kapel. Een kapel die een waar begrip is. niet alleen in Oostrum. ook ver daarbuiten. Niet alleen met karnaval zijn zij ak- tief, maar op alle mogelijke festivitei ten geven zij acte de presence, getui ge de vele optredens in binnen- en buitenland, ondermeer het belgische en Bruibeke, de duitse plaats- Altrich en Marienbaum en in ons

Peel en Maas | 1980 | | pagina 5