POIITIE-VERBINDINGEN ebberink AGENDA VGRLINDGN JUWGLIGR WENEN-REIS VAN VENRAYS MANNENKOOR WERD GROOT SUKSES Perpetuum Calendarium Venrayse Carnavals liedjes 1981 Voorwaarden gebruik schiet- terrein in Endepoel Straatverlichting Meerselsepeel en kerkdorpen GESLAAGD GEVONDEN VOORWERPEN Nieuws uit Overloon Reconstructie van tweetal wegen Venrays Mannertkoor (met dames supporters in totaal 150 perso- n) hebben een onvergetelijke 5- agse concertreis naar Wenen, met le hoogtepunten, achter de rug. Ondanks een lange en vermoeden- heenreis. veroorzaakt door een iking op de Brusselse vlieghaven, pn men in Wenen opgewekt aan diverse concerten, uitstapjes et#, n rondrit door Wenen, aangebo- n door het Kulturambt der Stadt jen. en een concert op de Ste- unsplatz waren de eerste aktivi- feen- De dag erna was er de deelname n het Chorwettbewerb in Baden, garaan vele gerenommeerde ko- uit geheel "Europa deelnamen, jdanks het feit dat men niet met hoogste ereprijs kon gaan strij- (Proficiat Venlona!) leverde n een uitstekende prestatie in de lerfjoogste afd. voor mannenkoren. Ctok tijdens het grote concert hier in het Congresshaus in Baden, direkteur Verhofstad zijn harde fken met het koor beloond met i ovatie van het zeer talrijke pu ik. Tijdens dit concert zong Re- Kartodirdjo enkele solo's met t koor en zorgde Jean v. d. Til- rt voor een perfecte begeleiding op de piano. Ook 2e dirigent G. Vo- gelzans dirigeerde het koor bij en kele nummers, en op uitstekende wijze. Zondag was dan het optreden in de machtige Sephansdom Samen met de inmiddels beroemd gewor den Marjon Lambrlks zong men o.a. die Allmacht van Liszt en het Arnus Dei van Bizet, tijdens de Eucharis tieviering. Hierna werd het bestuur, samen met burgemeester Defesche met echtgenote, die het koor tijdens deze dagen vergezelden, ontvangen door de ambassade in Wenen. Zelfs de Oostenrijkse t.v. was nog ter plekke om opnamen te maken. Hierna werd o.a. nog een bezoek gebracht aan Slot Schönbrunn- 's Avonds was er dan een zeer gezellig samenzijn in het door de wijn bekende mooie stadje Gnnzing. Tot aller verrassing was het Marjon Lambriks die deze avond voor al len tot een waar zangfestijn maakte door het zingen van diverse Ween- se liedjes welke afgelopen zaterdag een uur lang op de Nederlandse t.v. te beluisteren waren. Moe. maar voldaan en zeer en thousiast kwamen de zangers met aanhang maandagavond laat op het thuisfront Venray terug. tolgende week, van 13 tot en met [oktober, is bij de firma Verlin- horloger in de Grotestraat een heel bijzonder uurwerk te Uurwerk is feitelijk een heel erd woord. Het is een teéh- vernuftig apparaat waar men van staal. De betiteling: jetuum calendarium" is wel bij de waarheid. Een kalcn- klok-pkmetarium. welke als 'n almanak gebruikt kan worden kunnen ann hot apparaat al- dingen gevraagd worden over iriodc van hel jaar 1 l/m 9909. n toetsenbord bevinden zich akelaars voor hot jaar en latum en verder voor allerlei nten waarvan de datum wisselend is. Zo kan men vragen: Wanneer begint de in hot jaar 207H. Na het np- lat ingesteld te hebben op „lcn- it de klok binnen enkele Se near het lentepunt in het '8 en stopt daar dan. Nu alleen de datum en tijd van in 2078 afleesbaar, maar klok is op dit tijdstip ingc- '.z. men ziet de juiste schijn- van de maan, de ouderdom Tiaan, het tropisch jaar enz. de Joodse en Islamitische ka ler staan op dit moment en als jte ook het planetarium. Na een [elijke vraag blijft het geheel ca. halve minuut staan, waarna de zichzelf gelijk zet op heden, p de kick kan men het volgende len Alaska Standard Time. Pa- Standard Time. Mountain ndard Time. Central Standard e. Eastern Standard Time, At- ic Standard Time. West-Euro- t tijd. Oost-Europese tijd, Mos- tijd. Chinese kust tijd, Japanse Oost-Australische tijd, Nieuw- and tijd, Universal Time Iddtijd). plaatselijke tijd en plaatselijke middelbare zonnetijd. Dag en nacht, datumgrens, oude en nieuwe datum Christel ijke kalender: datum, maand, jaar, hoeveelste dag in een jaar, dag, week, Juliaanse datum en schrikkeljaren cyclus. Joodse kalender: datum, maand, jaar, hoeveelste dag in een jaar, dag, week, Joodse dag, schrikkelja ren cyclus soort jaar en schrikkel jaar en molad voor het nieuwe jaar. Islamitische kalender: datum, maand, jaar, hoeveelste dag in een. jaar, dag. wedk, Islamitische datum en schrikkeljaren fryélus. Positie van de aarde, positie en- fa sen van de maanden, ouderdom van de maand, ouderdom van het jaar getijde, ouderdom van het tropisch jaar. De vier jaargetijden. Nieuwjaar, driekoningen, valen- tijndag, vastenavond, aswoensdag, maria boodschap, palmzondag, witte donderdag, goede vrijdag, pasen, hemelvaart, pinksteren, sacraments dag, maria hemelvaart, maria ge boorte allerheiligen, allcrzielen, kerritmis. Het Joodse nieuwjaar, grote ver zoendag. Icofhuttendag, slotfeest, vreugde der wet, inwijdingsfeest, nieuwjaar der bomen lotenfeest, pa sen, wekenfeest, verwoesting der tempel. Het islamitische nieuwjaar, asju- radag, ied-al mauhd, lailet-al-mi- raadj. ramadhaan, ied-al-fitr, haddj, ied-al-adha. De positie van mercurius, venus, aarde, mars, jupiter. saturnus, ura- nus en pluto. Een tenslotte de sterrenbeelden/ dierenriem. Op de vrijdagavond en zaterdag, 17 en 18 oktober, is de ontwerper/ constructeur van dit vernuftig ap paraat, ook in de zaak van Ver linden aanwezig. vanaf het tijdstip dat de Venrayse eentepolitie de beschikking kreeg een eigen radiografisch verbin- ?snet. zijn er problemen geweest I de verbindingen. Men heeft gepro- trd de apparatuur scherper af te fen en gevoeliger te maken, maar verhoogde alleen maar de storing. !e oorzaak van de slechte verbin den moet vermoedlijk worden ge it in de toenemende bebouwing, nsievere surveillance met meer be- lenverkeer en bijzondere weersom- Migheden. Bovendien beïnvloeden toe duitse zenders de Venrayse Beverbindingen nadelig. ieaal zou zijn, dat bij de ingebruik- ie van het nieuwe politiebureau ook nieuw verbindingsapparaat in ge- kon worden gesteld. Maar het in niet eerder dan in 1983 suto- ior deze apparatuur aandragen, gaat hier om een totaalbedrag van "'.000,waarop voor 710.000. idie zou worden gegeven. Wil men korte termijn een nieuwe installatie ïen aanschaffen, dan moet de ge- *le deze hele zaak voorfinancieren. iteverlies over 2 of 3 jaar wordt door hot Rijk vergoed. gemeente had beloofd dat bij de "eking in de raad te zorgen voor idige voorlichting. Die ontbrak geheel en al. En dat zat de he- idsleden niet erg lekker. Daarom was bijvoorbeeld de heer fings er niet van overtuigd, dat de staande apparatuur niet aangepast worden en het bestaande systeem set worden vervangen. 3e heer Houba noemde de nieuwe foindingen hard nodig. Maar hij 'eg zich wel af. of bruintje de finan ce konsekwenties wel kon trekken, heer Reintjes onderstreepte de :aak nog eens nadrukkelijk. Door ilechte verbindingen kunnen le- igevaarlijke situaties ontstaan. De heer Truijen was er van over tuigd dat hier feitelijk van een prioriteit sprake is. Onze begroting gaat echter 50 000,— boven de Rijks normen uit; is dat noodzakelijk? En is de telefo nisch toegezegde subsidie ook werke lijk „hard" te maken? De voorzitter stelde nog eens. dat de verbindingen slecht en onvoldoende zijn. Wat is de oorzaak? Wal is de op lossing? De oplossing is door deskun digen aangedragen en het Rijk subsi dieert dat. Dus Maar hier interuppeerde de heer Den Brok, dat als men zó redeneerde, men nooit meer met een voorstel bij de raad behoefde aan te komen. Wij willen inzage heben in de mogelijkhe den. Hier kunnen misschien tonnen be zuinigd worden. Zou men bijvoorbeeld geen gebruik kunnen maken van het net van de Rijkspolitie? Ook de heer Willems had moeite met de redenatie van de voorzitter. Als de raad maar af moet gaan op wat ande ren voorstellen of adviseren, dan ont neemt men de raad zijn controlerende taak De heer Konings raadde aan nog eens advies te vragen bij de Radio Controle Dienst. De voorzitter zelf niet ter zake kundig kon bij monde van de Politie- inspecteur Sietsema verklaren dat aan-, passing van de huidige apparatuur on mogelijk was; dat gebruikmaking van het net van de Rijkspolitie zo niet on mogelijk dan toch wel ondoenlijk was; en tenslotte, dat in een volgende ver gadering van de gemeenteraad een des kundige alle gewenste tekst en uitleg zal komen geven. En met die toezegging nam het grootste deel van de raad genoegen en mag de apparatuur besteld worden. Alleen de drie fraktieleden van de Par tij van de Arbeid en de heer Den Brok wensten geacht te hebben tegenge stemd. 16 november finale In een volle foyer werd onlangs de voorselektie gehouden voor de Venrayse carnavalsschlager 1981. Er waren 17 inzendingen waaruit ge kozen kon worden. Er waren diver se nieuwe inzenders, maar de oude bekende namen als Frits Linssen, Frans Verhofstad, Wim Smits, Wiel Swaghoven en Pierre Pijpers voer den toch wel de boventoon. Uiteindelijk werden 8 liedjes goed genoeg bevonden om op 16 novem ber a.s. in de finale uit te komen. Was deze voorselectie al een waar festijn; die eerste zondag na de 11e van de 11e verwacht men weer een waar volksfeest te ontketenen. In de finale worden vier liedjes gekozen die dan ook weer als te doen gebruikelijk op een singeltje gezet worden. ADVIES Geen ontgronding in Weverslo De firma P. H. Weerts Zn b.v te Helmond heeft bij de Provinciale Waterstaat te Maastricht een aan vraag ingediend om in Weverslo- Venray een aantal percelen te mo gen ontgronden tot een gezamen lijke oppervlakte van circa 22 ha. De diepte van de ontgronding zou plm. 2 m. beneden A P. bedragen, met het doel om (behalve zandwin ning) de grond in dat gedeelte van onze gemeente te verbeteren. De vier eigenaren van de gron den stemden met de voorgenomen onitgrondimg in. De commissie van ruimtelijke or dening en volkshuisvesting moest over deze ontgronding aan provin cie en waterstaat advies uitbrengen. Dat advies luidde eenstemmig neen. De heer Konings wees er op, dat de Gewestraad, die eveneens om ad vies was gevraagd, toestemming ge geven had. Het gebied is nota bene van hoog landschappelijke waarde. Voor de heer Konings weer eens te meer een bewijs dat het Gewest niet serieus te nemen is. Wijziging bestem mingsplan Molenklef Op dinsdag 21 oktober a.s. zal in de ontvangstruimte van het ge meentehuis een informatieavond ge geven worden over de voorgenomen wijzigingen in het bestemmingsplan Molenklef. Het huidige bestemmingsplan be let veelal bepaalde bouwplannen van bewoners. Die kunnen niet wor den uitgevoerd omdat ze strijdig zijn met dat plan. Op verzoek van de gemeenteraad gaat de gemeente in de toekomst alle bestaande bestemmingsplannen, met de daaraan verbonden bebou- wingsvoorschriften, aan de huidige verlangens toetsen en zonodig aan passen. Het plan Molenklef is daar van de eerste. Alle bewoners zim hierbij uitge nodigd, maar ook andere belang stellenden zijn welkom. De avond begint om 8 uur. De nieuwe generatie |5Bg5«A gezondheids- ondergoed /MARKTHOF VROUWEN EN POLITIE De PSP afdeling Venray infor meert in een brief aan de koroschef van de Venrayse gemeentepolitie naar de gang van zaken wanneer vrouwen of meisjes vrijwillig of ge dwongen kontakt hebben met de politie. In beide gevallen pleit de PSP voor behandeling door een vrouwelijke funktionaris. Verder wordt gevraagd of er voldoende vrouwelijke funktionarissen aanwe zig zijn .gezien de continue diensten va nde politie en of die vrouwelijke funktionaris al direkt wordt inge schakeld, of moet de betrokkene er om vragen? Zoals bekend hebben beide Ven rayse schutterijen ,,'t Zandakker Gilde St. Jan" en„'t Eind Gilde St. Anna" toestemming gekregen tot het inrichten van een gezamenlijk schretterrein in de Endepoelse bos sen. Aan het gebruik van deze ge meentegrond heeft het college een aantal voorwaarden verbonden ter bescherming van het gebied en de genen, die rich in dit gebied willen recreëren. Beide schutterijen worden ver plicht jaarlijks voor 1 januari een programma van schietoefeningen en mogelijk direct daarmee verband houdende aktivlteïten ter goedkeu ring voor te leggen aan het college van burgemeester en wethouders. Voor tussentijdse wijzigingen in het programma is vooraf schrifte lijke toestemming van het college vereist. Voordat geschoten wordt, zullen de schutters nauwgezet moeten na gaan of niemand zich bevindt in de onveilige zone. Gelijktijdig zullen dan op de daarvoor bestemde plaat sen rode waarschuwingsvlaggen moeten worden geplalftet. De schut terijen moeten er voor zorgen, dat onnodige geluidshinder, b.v. door middel van radio etc. wordt verme den .Zij zullen het terrein moeten schoonhouden en er voor moeten zorgen, dat het gebied in goede staat van onderhoud blijft verkeren. In verband met de noodzakelijke verzwaring van het laagspannings net en met het periodiek onder houd. is de P.L.E.M. van plan op verschillende plaatsen binnen de ge meente het bovengronds laagspan ningsnet te vervangen door een ka belnet. Diit heeft tot gevolg, dat op enkele plaatsen lichtpunten zullen komen te vervallen. Intussen heeft dit tot protesten van bewoners c.q. dorpsraden geleid. Ingevolge het door de gemeente raad vastgestelde verlichtingsplan waarbij ook de dorpsraad van Ys- selsteyn was betrokken zijn aan de Meerselsepeel twee lichtmasten vervallen. Hiertegen hebben de be woners van de Meerselsepeel be zwaar gemaakt. Zij wensen her plaatsing van deze twee lichtpun ten. Het college van b. en w. voe len daar niets voor omdat de licht punten geprojekteerd waren langs een recht weggedeelte buiten de be bouwde kom, waar geen verkeers problemen te verwachten zijn. VREDEPEEL In eerste instan tie was het de bedoeling in totaal el! lichtpunten 'in Vredepeel te la ten vervallen. Hleroijj&r zijn ge sprekken gevoerd met Me dorpsraad van Vredepeel, die hierover een eigen mening had. Om enigszins tegemoet te komen aan de wensen van de dorpsraad hebben b. en w. besloten vier licht punten aan de Vredeweg te hand haven en drie te laten vervallen. Aan de Twistweg wordt één licht mast verplaatst naar de bocht in de Twistweg. Een lichtpunt zal ge handhaafd blijven, terwijl er een komt te vervallen. Aan de Beekweg zal een lichtmast worden verplaatst naar de aansluiting Beekweg/Ku- lenweg. OIRLO (Zandhoek) Ten gevolge van de verkabeling zullen in de Zandhoek vier lichtpunten hun steunpunt verliezen. B. en w. heb ben gemeend hier twee lichtpunten te moeten laten vervallen en twee te handhaven. HEIDE Drie lichtpunten langs de Heidseweg in Heide zouden hun steunpunten verliezen, maar het col lege is van mening dat op deze bochtige weg met veel fietsverkeer de lichtpunten moeten blijven. De totale kosten van de drie bo venstaande projekten willen b. en w. ten laste brengen van de priori teitenlijst 1981, waarin een bedrag is opgenomen voor de vervanging van het laagspanningsnet. Uiteraard zal hierover eerst het advies moeten worden ingewonnen van de commissie voor openbare werken voordat een en ander aan de gemeenteraad zal worden voor- géi egd. W. van den Einden, Verdistraat 43, slaagde te Utrecht voor het ge tuigschrift „Therapeutische elasti sche kousen" van de Stichting Vak opleiding Nederlandse Orthopaedis- ten en Bandagisten; en te Horst voor de cursus „Doceren en beleidsvoe ring" van de Academie der Pödo- logie in Rotterdam. van 29 sept. t.m. 5 okt. 1980 Een oude sleutel no. 9; In etui sleutel met blauw label, opschrift label Pauwline; Sleutel nr. 22, op schrift NEMEF; Twee sleutels lx abus en lx Neiman nr. 025121 licht bruin leren etuitje; Tuner-verster ker, meik Soundisign model 4357B in bruine kast; Afsluitbare tankdop, mat zwart; Portemonnaie inhoud: rabobarikpasje t.n.v. J. B. N. de Vries; Donkerbruine portemonnaie inhoud 26,en wat kleingeld; Zwarte herenportemonnaie met 2 briefjes van 5en een bankpas op naam van G. L. N. van Wegberg; Zilver horloge merk: Seamaster, zwart leren bandje; Een bankbiljet van 10,—; Zilvergrijze Welshpony; Grijze kiip. "Voor informatie kunt u zich wen den tot de administratie van de ge meentepolitie Venray, Grotestraat 1, tel. (04780) 84888 toestel 30. TROTTOIR LANGS DE HOOPWEG Teneinde de parkeerproblemen bij het ziekenhuis op te lossen, zijn reeds meerdere voorstellen op tafel gekomen. De gemeente wijst uit breiding van het parkeerterrein aan de Merseloseweg (tegenover het oude ziekenhuis) af, omdat dit ten keste zou gaan van de aldaar aan wezige grpenstrook. Het bereikbaar maken van het parkeerterrein nabij het zwembad, via een autodoorsteek vanaf het bestaande parkeerterrein aan de Merseloseweg. moest even eens afgeraden worden vanwege aantasting van het aldaar land schappelijk waardevol gelegen ge bied. Blijft over, het beter bereikbaar maken van het parkeerterrein na bij het zwembad, door de aanleg van een trottoir langs de Hoopweg. Tegelijkertijd zal dan de belijning op dat parkeerterrein gedeeltelijk werden gewijzigd. De raad ging er mee akkoord en stelde 28.500,voor dit karweitje beschikbaar. Wel vroeg de heer L. Janssen, of het niet mogelijk was dat het ziekenhuis bijdraagt in de kosten. Grote zaken in Venray moe ten ook voor eigen parkeergelegen heid zorgen. En misschien kon Horst ook nog een duit in het zakje doen, nu veel patiënten uit die ge meente naar Venray komen. Maar volgens wethouder Loonen is een bijdrage van Horst helemaal niet haalbaar. Het Venrayse zieken huis gaat zelf 'nog nieuwe parkeer plaatsen creëren, dus daar is ook geen cent te halen. K.V.O, De K.V.O. afd. Overloon hield haar jaarvergadering onder leiding van mevr. WéUen-Baltussen. Na het voorlezen van de notulen kreeg mevr. Monnée (raadslid) het woord. Zij sprak over gemeentelijke aange legenheden. Na de pauze volgden het jaar- en kasverslag door mevr. M. Visser-Boerstal. Het kasverslag sloot met een batig saldo. Mevr. Wellen en mevr. v. d. Brand waren aftredend. Mevr. Wellen stel de zich niet meer herkiesbaar en in haar plaats werd gekozen mevr. Peters-Lamers. Als voorzitster werd met grote meerderheid gekozen me vrouw v. d. Brand. Beide gekozen dames dankten voor het in hen ge- Stelde vertrouwen. Mevr. v.d. Brand dankte in het bijzonder de schei dende voorzitster mevr. Wellen voor a IQ es wat zij in al die 33 jaren voor de KVO heeft gedaan, waarvan zes jaar als voorzitster. Zij werd dan ook benoemd tot ere-bestuurslid. Mevr. Wellen dankte voor alles en iedereen waarmee zij heeft samen gewerkt in al die jaren en wenste al het goede voor de toekomst van de KVO. Geestelijk adviseur paStoor der Kinderen sprak ook alle goeds voor de scheidende voorzitster en haar gezin. Woensdag 15 okt. is er weer de jaarlijkse dropping. Er wordt ver trokken vanaf het parkeerterrein bij de kerk om 19.00 uur. Opgave bij mevr. Visser-Boerstal vóór 10 okt. a.s. met betaling van 14,voor bus, koffie en de gebruikelijke erw tensoep. Dames die de kontributSe nog niet hebben betaald, worden vriendelijk verzocht dit zo spoedig mogelijk te doen. Denkt U ook aan de sociale scholingscursus en de kontaktdag in Heeswijk? S.v.p. vóór 10 oktober opgeven. LOTERIJ TIIEOBALDUSGILDE Zoals elk jaar zullen ook nu weer de leden van het St. Theobaldus- gilde hun rondgang houden met de loten van de grote loterij, verbon den aan het jaarlijks fancy-fair. Ook ditmaal zijn het weer aantrek kelijke prijzen die o.a. zullen be staan uit een wekkerradio, electric mes. 39 dig. cassette en 'n sportfiets. De loten kosten net als verleden jaar 2.50 per stuk. Hiervoor krijgt men dan 3 lotnummers op een lot, men heeft drie keer kans op 'n prijs. We hopen dat we zodoende de loterij weer zo aantrekkelijk moge lijk gemaakt hebben. De uitloting is weer op de laatste zondag van het fancy-fair, en die waarschijnlijk weer zal geschieden door burge meester van Heusden. De bedoeling is dat de leden van het St. Theobaldusgilde nog deze week deze aktie afwerken en hoopt op iedere medewerking, waarvoor reeds bij voorbaat dank. SKELTERRACES Op zondag 12 okt. zullen 3 teams van het Theobaldusgilde aan de skelterraces te Maashees deelnemen. Elk team zal bestaan uit 5 personen. Zij zullen om half 3 moeten rij den. PAPIERAKTIE Op zaterdag 18 okt. zal het Theo baldusgilde het oud-papier weer op halen. De laatste tijd komt er weer veel plastic bij, en dingen die niets met papier of vodden te maken heb ben. Wij worden hierdoor gekort op ons papier, wat natuurlijk erg jam mer is. Geef ons dus het papier en de vodden mee, en geef de vuilniswa gen het plastic en het vuil mee. Op 18 okt. om half 10 aan de weg. Vrijdagsavonds mag U het ook ge rust buiten zetten. Dank voor Uw welwillende medewerking. RIKTOERNOOI Evenals vorig jaar organiseert de buurtvereniging „De Vierhoorn" voor iedereen in Overloon en om streken een groot riktoemooi. Deze kaartwedstrijden worden gehouden op de volgende vrijdagavonden t.w.: 10, 17, 24, 31 oktober- Elke avond wordt er gespeeld om de avondprijs. Van deze wedstrijden wordt per speler een klassement bijgehouden. Wil men in aanmerking komen, voor de grote eindprijzen, dan zal men tenminste 3 van de 4 avonden aanwerig moeten zijn. Het inschrijfgeld voor deze vier avonden bedraagt 10,Deze kaartwedstrijden worden gehouden in café Voesten. Aanvang 20.30 uur. Inschrijven kan men vanaf 20.00 u. Noteer deze avond alvast in uw Wegens reconstructiewerkzaamhe den aan het Molenpad is deze straat van 13 - 17 oktober voor alle ver keer gesloten. Wegens riolering- en verhardimgs- werkzaamheden zal 'n gedeelte van Hoopweg ten westen van Aan den Dril, over een afstand van ca. 150 meter voor alle verkeer wordt ge sloten. gedurende de periode van 13 oktober t.m. 7 november. openbare bibliotheek venray m afd. voor volwassenen Julianasingel 33 - Venray Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: Asturias, M. A. De doem van de mais. Roman over de primitieve Indiaanse bevolking van Midden- Amerika, voor wie tussen werke lijkheid en verbeelding geen gren zen zijn, geweven om het thema van de levenbrengende maïs. Bainbridge, B. De jonge Adolf. Ge fantaseerd verslag van een ver blijf van vijf maanden van de jonge Hitler in Liverpool. Coleman, T. Zuiderkruis. Het leven van een vrouw, haar gezin en minnaars in het zich ontwikkelen de Australië in de periode van 1780-1850. (hist, fam) Haas. A. de. Een waanzinnig feest. Autobiografisch getint relaas, spelend in heden en verleden, waarin schrijfsters opvoeding en haar beschouwingen over erotiek, relaties en vrouw zijn een belang rijke plaats innemen Loon. Fdka van. Verstild verlangen; triologie (str) Mansfield, Katherine. Verhalen. Achttien korte verhalen, die ge kenmerkt worden door hun sfeer- tékening. Meuldijk. B. Mooi mensen. Een foto grafe komt terecht, in de harde wereld van de popmuziek en raakt verslaafd aan heroïne en hard drugs. Ncack, B. Het begon zo onschuldig. Een spontaan en humoristisch Duits meisje is gewend gehoor te geven aan plotselinge invallen waardoor zij in netelige situaties terecht komt. Ndthenius, H. Als de wolf de wolf vreetLapo Mosca tussen de roofdieren. Een rondtrekkende bedelmonnik-troubadour in het Middeleeuwse Italië komt op het SDOor van een moord, (hist.) Susann, J. Yargo. Een jonge vrouw beleeft de nodige avonturen als ze tegen wil en dank meegenomen wordt naar een andere planeet waar de bevolking geen emoties kent. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Ver- cauteren, De Vocht en Schmeetz J.W. DE VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondag nacht 12 uur neemt waar voor de pa tiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen A.P.G. FRANCKEN Allegrostraat 43, telefoon 82824 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK ST. ODA - teli. 81255 van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssum Mevr. C. Heldens-Flinsenberg tel. 04780-81269 MASJ HULPVERLENING a. JONGEREN Hoenderstraat 33 Venray telef. 85251 Open op ma wo en vr van 10 - 21 uur op di en do van 10 - 19 uur 24 uur per dag telefonisch bereikbaar, ook in de weekenden. VENRAY Vrijdagavond 17 okt. - Zaterdag 18 okt. GRATIS Astrologisch Certificaat Voor U de sterrestand en maanstand bij uw geboorte electro- nisch uitgerekend door het PERPETUUM CALENDARIUM. ST. HUBERT Past. Jacobsstr. 34 VENRAY Grotestraat 2 HELMOND Ameidestraat 18 Kruiderij „Allerlei", Eindstraat, Venray Als U op een gezonde manier door het leven wilt gaan, is het aan te bevelen om de natuurlijke voeding, de kracht van de kruiden en middelen te onder kennen. Daarom vanaf nu een totaal nieuw gezondheidsbrood met zuurdesem voor 2.85 BLOEMENHONING pot van 450 gram 3.95 EARL GREY THEE 100 gram 1.95 ROZENWATER voor het gezicht 1.95 BADZOUT leuk verpakt 0.95 KRINGLOOP PAPIER voor dagelijks gebruik NUTTIGE GLAZEN POTTEN 2 of 3 voor 3.50 DIT EN NOG VÉÉL MEER BI) „A LLERLEI" PROGRAMMA VAN VRIJDAG 10 TOT EN MET 17 OKTOBER Vrijdag 10 okt.: Zaalvoetbalcompetitie 19.30 Vlakwater—GFC 33 2 20.30 Electro JanssenFCPR 21.30 SVCBHiFi Centrum Zaterdag 11 okt.: 09.00-17.00 Volleybaltoernooi Rank Xerox 17.00 Electro JanssenHiFi Centr. zaalvoetbalcomp. dames 18.00-20.30 Jumpers basketbal- comp. Zaalvoetbalcomp. dames: 20.30 Electro Janssen 2De Grot 21.30 SVCB—De Lelie Zondag 12 okt.: 08.30 Electro Janssen zaalv. dames 09.30-14.00 Badminton v.a. 11.30 competitie: Venray 2Trim 5 Venray 3Heel 2 Jun. Venray 1Wik 2 14.00-16.00 Manual handbal 16.00-18.00 Batu Badaun 18.00-20.00 Manual handbal Maandag 13 okt,: 17.30-18.30 Manual tr. 18.30-21.30 VC Rooy tr. Zaalvoetcomp. 21.30 KoetshuusFord Oldtimer 22.30 Stappers—SVCB 2 Dinsdag 14 okt.: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23 00 Badminton Woensdag 15 okt,: 19.30-22.30 Badminton 22.30 de Wetteling 3Stappers zaalv. vr. Donderdag 16 okt.: 18a00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. 23.00 Janssen Pubben zaal vr. Vrijdag 1? okt.: 'Zaalvoetbalcomp. 19.30 FCPR 2—de Lelie Zaalvoetbal beker: 20.30 FC HemtoJamaica Kickers 21.30 El. Janssen-Laurentius Boys Zaalvoetbalcomp. 22.30 Stappers 2Barnev. Eierh.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 3