jeen vrachtwagen-problemen op rondweg VERHOEVEN NEEMT B01WPR0JEKT OVER Honderdste concert van Gemengde Zangvereniging Uitbreiding van het bestem mingsplan Oirio Militaire oefeningen Afscheids receptie POELS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING KOOPJE 1 KOOPJE 2 Sloten in Heide worden niet gedempt Woningen en bouwgrond Meubelen VENRAY KOMT WOENSDAG WEER OP DE TELEVISIE RIJDAG 10 OKTOBER 1980 Nr. 41 HONDERDENEERSTE JAARGANG PEEL EN MAAS TGAVE DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY KJTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 27 et. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALF JAAR f 10,- UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING Bnds jaar en dag heeft men zich de gemeentelijke commissie voor tkeer druk gemaakt over het par- van vrachtwagens langs de idweg Brukske. Men wilde die ossen daar weg hebben, enerzijds nachtelijke ongevallen te voor den waarbij auto's op deze staande gevaarten konden inrij- anderzijds omdat men de ndweg visueel wil versmallen jr het aanbrengen van witte stre- aan weerszijden van die weg. witte strepen moeten dan een tspad suggereren; de weg lijkt aller en de autochauffeurs gaan orzichtiger en langzamer rijden. Er is bij deze problematiek altijd rake geweest van ongeveer 10 tot vrachtwagens, daarbij inbegre- die enkele welke regelmatig el- ts nabij het centrum geparkeerd san. De gedachten gingen uit naar één Klrale parkeerplaats, en in eerste tantie meende men daarvoor aan overkant van het Brukske, op terrein langs de Henri Dunant- raat een geschikte plek te hebben ronden. Toen bleek echter dat lire St. Servatius daar nog plan- n had. en dan zou die parkeer- lats of te klein worden of weer dicht bij de woonwijk komen te gen. Men moet namelijk een af- nd van 100 meter van nabijgele- n woningen in acht nemen, wil ti geen geluidsoverlast veroorza- Een tweede terrein dat in aanmer- 4 zou kunnen komen, lag direkt I Zuiver katoenen, effen heupdip ui wit, ivoor. Meu. .vuur ol turquoise. Normaal 3.95 per stuk nu 3 stuks achter het viaduct in de Henri Du- nantstraat. Bij nadere beschouwing "kon dat ook niet doorgaan, want het terrein ligt te verlaten en dat zou wel eens aantrekkelijk kunnen zijn voor dieven die het op de dik wijls waardevolle ladingen hebben voorzien. Ook behoort dit terrein feitelijk bij het industrieterrein De Hulst, en industriegrond is nogal duurDus weg met dit plan. Intussen had men toch wel de in druk gekregen dat de aanleg van een dergelijk parkeerterrein veel geld zou gaan kosten. Daarom werd uitgekeken naar iets goedkopers. Dat dacht men te vinden bij de Zuivelfabriek waar in de weekends een groot parkeerterrein leeg en verlaten ligt. Er werd ééns geïnfor meerd of men van dat terrein ge bruik mocht maken, maar de direk- tie had er geen behoefte aan. Zo ook niet Rank Xerox waar in de weekends eveneens grote parkeer terreinen leeg liggen te liggen De gemeente moest dus weer met andere plannen komen. Er lag nog een stuk gemeentegrond nabij de Accaciastraat waarop de jeugd van Zuid haar speelterrein heeft. Onder protest van mevr. Poels-Peters dacht men daar met wat geven en nemen een parkeerplaats te kunnen maken voor 12 vrachtwagens. Men raamde de aanleg met alles er op en er aan op honderdduizend gul den De gemeentelijke plannenmakers zijn van deze prijs toch wel wat ge schrokken, want 8300,per par keerplaats is te veel van het goede. Zij halveerden dit bedrag en zette dat als prioriteit op hel verlang lijstje voor het komende jaar. De heer A. van Soest uit Oostrum, lid van de commissie verkeer, ageerde reeds verschillende malen tegen deze gemeentelijke plannen. Hij betwijfelde of het in dit geval zorgen voor parkeerruimte wel een gemeentelijke taak is. Men maakt het die expediteurs dan wel heel gemakkelijk. De heer van Soest was van mening dat Venray het benodig de geld wel op een betere manier kan gebruiken. Om nu eens een juist inzicht te krijgen in die parkeerproblematiek heeft de heer van Soest van 1 tot en met 30 september j.l. elke avond ook in de weekends op een willekeurig tijdstip op de Rondweg en de weg parellel met de Henri Dunantstraat, het aantal vrachtwa gens dat er geparkeerd stond, ge teld en bovendien genoteerd van welke firma's die vrachtwagens wa ren. In totaal werden in die maand 81 vrachtwagens geteld ,dat komt neer op 2,7 per dag. He t grootste aantal dat op één avond geteld werd was 7, terwijl op 5 avonden geen enkele vrachtwagen daar zijn heil had ge zocht. Wat de herkomst van de vrachtwagens betrof, noteerde de heer van Soest dat dezelfde expedi teurs respectievelijk 21, 17, 14, 7, 5, 4, 3 en 1 maal daar parkeerden. Het voorhanden liggende cijfer materiaal geeft'de mogelijkheid tot meerdere analyses, maar de samen steller is van mening dat hier hele maal geen sprake is van een pro bleem; dat de zaak erg is opgebla zen en absoluut niet die prioriteit verdient, die er aan gegeven wordt. Tot die conclusie kwamen ook de andere commissieleden, die met res- petót het rapport van de heer van Soest bestudeerden. De algemene tendens van de commissie was: stel maar een parkeerverbod voor de Rondweg in en breng de witte stre pen aan; laat de vrachtwagenchauf- A'Ls gevolg van de precaire finan ciële positie waarin de gemeente 'verkeert kunnen b. en w. niet in gaan op het verzoök van de dorps raad Heide om diverse 'langs de Heidseweg gelegen sloten te dem- pen. In Heide meent men, dot hier door de verkeoiKveiUgheid zou wor den verbeterd. Uit een door de dientit van ge meentewerken ingesteld onderzoek is gebleken, dat niet van een ver- keersgevaarlijke situatie kan wor den gesproken. Wél is hel college vain mening, dat het aanzien van de dorpskom met het dempen van deze sloten zou zijn gediend. Om'echter een goede af watering in stand te houden zouden deze sloten vervangen moeten wor den door goten met kolken en schoonwaler-riolering. Omdat geen sprake is van een werkelijke urgente situatie achten b. en w. het niet verantwoord hier voor hoge kosten, welke worden ge raamd op 115.000,te maken. Zoals bekend, heeft STOK-pro- jektontwi'kkeling surséance van be taling gekregen. Het bedrijf is in feite slachtoffer geworden van de hoge rente-stand en het invallen van de bouwmarkt. Reeds begin dit jaar heeft STOK, dat overal in het land vestigingen heeft, een 18-tal kantoren gesloten. Dat bleek echter niet voldoende te zijn geweest. De leegstand van vele onverkochte woningen veroorzaakte financieringsproblemen, welke uit eindelijk tot deze surcéance van be taling geleid hebben. Het is de be doeling. dat alle bezittingen van STOK ten gelden worden gemaakt, om de crediteuren zoveel mogelijk te kunnen betalen. Het bedrijf houdt dan op te bestaan. In Venray heeft STOK al jaren lange relaties met het Aannemings bedrijf Verhoeven. Zo heeft Vertroe ven grondrechten in Landweert overgedragen aan STOK, die daar voor een bouwprojekt ontwikkelde voor 45 premiewoningen. Van deze 45 wonignen zijn er inmiddels al 41 verkocht. Enkele kopers hebben daarop reeds aanbetalingen gedaan, in totaal van rond 90.000,—. Zag het er enerzijds voor de ko pers niet zo gunstig uit bij deze sur séance van betaling van STOK, an derzijds werd de bouwcontinuiteit van het Aannemingsbedrijf Verhoe ven in gevaar gebracht indien dit projekt geen doorgang zou vinden. Uitvoerige onderhandelingen tussen projectontwikkelaar en aannemer hebben er toe geleid, dat Verhoeven het gehele bouwprojekt met zijn lusten en lasten overneemt. De premieaanvrage voor deze wo ningen ligt nog bij Gedeputeerde Staten ter goedkeuring. Die goed keuring kan bijwijze van spreken de volgende week a*l binnenkomen. Praktisch automatisch worden dan de bouwvergunnignen door de ge meente afgegeven Eerst dan kan men zeggen, wanneer met de bouw begonnen wordt, en krijgt men eni ge kijk op de tijd van oplevering. Maar in ieder geval is door deze projektovemame voor vele kopers een financiële strop voorkomen én werkgelegenheid gespaard. ondag 12 oktober om 11.30 uur „Ars Musica" het zondag- lendconcert in de Schouwburg te ray verzorgen. Het wordt een toder optreden, want sedert de chting, zeven en een half jaar den, zal het voor hen het hon kte concert worden die zij ver- Rn of-waaraan zij hebben deel- umen. re Musica groeide tot een leden van bijna honderd leden. De nverhouding dames-heren is te noemen. Tweederde dames eenderde heren, iets waar vele koren problemen mee ray heeft zij een vaste plaats gevon den. Niet alleen in Venray geniet zij bekerikheid, onlangs werd nog opgetreden in Geldrop, Apeldoorn en in 1979 te Liesse (Noord Frank rijk! Wekelijks wordt door de leden hard gerepeteerd onder de enthou siaste leiding van haar eerste diri gent Rob Berben die al bij de op richting de muzikale leiding op zich nam. Twee jaar geleden werd als tweede dirigent Jan Temme aange trokken. Ook hij heeft bewezen het koor voor de muziek te kunnen be zielen. Beide dirigenten hebben con servatorium opleiding en zijn in Venray werkzaam als muziekleraar. Aan de piano wordt het koor be geleid door Joma Hollaardt oud lid van het koor. Zij studeert piano aan het conservatorium in Tilburg en behaalde reeds de diploma's A en B. Haar eerste pianolessen ontving zij van Rob Berben. Vandaar haar band met Ars Musica. Zelf neemt zij ook een deel van het concert voor haar rekening. Zij zal werken spe len van Bach. Schubert, Chopin en Monpou. Door het koor zullen werken wor den uitgevoerd uit de gehele Euro pese muziekgeschiedenis van o.a. Handel, Bach, Gluck, Mozart, Haydn, Schubert, Andriessen en Bartok. feurs maar zien waar ze terecht kunnen. Bij voorbaat adviseerde men te pakkeren tegenover het nieu we politiebureau en op het parkeer terrein rechts van het nieuwe ge meentehuis. Overigens blijft men als gemeen te netjes en zal men de expediteurs waar men nu naam en adres van ter bescihkking heeft een briefje sturen met de mededeling dat op de Rondweg niet meer geparkeerd mag worden. Zouden do- chauffeurs nu overgaan tot parkeren langs de Henri Dunantstraat of in de wijk straten, dan zal men met spoed te genmaatregelen nemen. Bij de gemeente is een studie ver schenen over de uitbreiding van het bestemmingsplan Oirlo. In deze studie gaat men er van uit dat in Oirlo de eerstkomende 10 jaren nog 34 tot 45 woningen gebouwd moeten worden. Vermoedelijk zelfs dichter bij de 45, omdat bij de berekening geen rekening is gehouden met de vervanging van te slopen woningen, noch met een in te halen achter stand. De capaciteit van het huidige be stemmingsplan biedt nog de moge lijkheid tot het bouwen van 29 wo ningen. Daarnaast bestaat er nog een theoretische capaciteit van 7 woningen ten behoeve van autoch tonen op particuliere gronden. Wat betreft de uitbreidingsrich ting van de woningbouw in Oirlo zijn er twee mogelijkheden door de gemeente aangegeven: a. De uitbreiding van de woonbe stemming ten zuiden van de De- puté Petersstraat en ten oosten van de Hoofdstraat. Dit gebied sluit onmiddellijk aan op de be staande kern. De totale bebou- De in Oirschot gelegerde 13 Pant serbrigade houdt ran 13 t.m. 17 ok tober 1980 een oefening in oost noord brabant, noord limburg en in het Rheinland. De oefening draagt de naam: „AUTUMN SURPRISE" en is in de eerste instantie bedoeld om 11 Tank bataljon, gesteund door infanterie, genie en luchtdoelartillerie, als een heid te oefenen voor de oorlogstaak. Aan „AUTUMN SURPRISE" ne men ongeveer 1300 personen, 100 rupsvoertuigen en 300 wielvoertui gen deel. Alle deelnemers zijn voor af geïnformeerd omtrent het ver mijden van schade en overlast. Daarenboven is een detachement van 13 Pantsergeniecompagnie inge deeld om eventuele schade te her stellen. De oefening staat onder leiding van de commandant 13 Pantser brigade-generaal U. Kits, aanvanke lijk vanuit een commandopost te Kevelaer. DINSDAG A.S. OPENBARE RAADSVERGADERING TEN GEMEENTEHUIZE AANVANG 19.00 UUR wing wordt dan geconcen treerd rond de kerk en het nog te realiseren centraal gelegen plein bij de kruising HoofdstraatDe- puté PetersstraatPastoor Ge- ra nisstraat. Uit economische overwegingen is dit uitbreidingsgebied een moei lijk haalbare kaart, daar het noodzakelijk zal zijn een 3-tal agrarische bedrijven aan te ko pen. b. de uitbreiding gelegen ten zui den van de Pastoor Gerards- Straat en ten westen van de Ho- geweg. Planologisch bekeken is deze uitbreiding minder gunstig gelegen gezien de gewenste kern vorming die werd ingezet met de reeds geheel of gedeeltelijk gerealiseerde uitbreidingen. Het gebied haakt aan aan de Pastoor Gerardsstraat en omvat ongeveer 4 ha. Dus meer dan voldoende om de woningbehoefte voor de komende 10 jaar te kunnen waar borgen. Het gebied is grotendeels gelegen buiten de directe hin- dergrens ran bedrijven. Slechts één bedrijf zou enige stankover last kunnen veroorzaken. Gezien de grootte van het uitbreidings gebied in relatie tot de woning behoefte behoeft dit echter voor de eerstkomende 10 jaar nauwe lijks problemen op te leveren. Ook de grondverwerving zal naar verwachting g een proble men opleveren. Structureel gezien (gewenste kern vorming en on tsluitingswij ze) ver dient mogelijkheid a. de voorkeur. Uit economische overwegingen (de verwervingskosten van de bedrijven kunnen slechts op een relatief klein aantal woningen worden omgesla gen) is toch gekozen voor mogelijk heid b. Gezien de grootte ran het uit breidingsgebied en de geraamde woningbehoefte voor de komende 10 jaar zal de uitbreiding in fases uit gevoerd moeten worden. De gemeente heeft al enkele per celen in de gedachte uitbouw rich ting kunnen aankopen. Gedeputeer de Staten hebben echter geen goed keuring gegeven, omdat de nood zaak niet voldoende „onderbouwd" was. Men hoont nu met deze Studie die noodzaak duidelijk naar voren te hebben gebracht. De afdeling Onderzoek en Statis tiek van de gemeente heeft uitge dokterd, dat op de Venrayse kerk dorpen tot 1995 nog ongeveer 870 woningen gebouwd dienen te wor den. Eveneens is berekend, dat op een hectare bouwgrond ongeveer 16 a 17 woningen gebouwd kunnen worden. Dat betekent dus dat voor deze 870 woningen 51 hectaren grond nodig zijn. Overigens bedraagt de capaciteit van de bestaande uit breidingsplannen al 496 woningen. De heer S. van der Putten, leraar op de Technische School te Venray heeft met ingang van 1 oktober j.l. zijn werkzaamheden aldaar officieel beëindigd wegens vervroegde pen sionering. Na zijn H.T.S.-opleiding en werk zaamheden bij Philips en als leraar avondschool te Eindhoven werd hij door direkteur Oomens zaliger zon der sollicitatie naar de Venrayse LTS gehaald, om daar de lessen vaktekenen en vaktheorie in de me chanische sector te gaan verzorgen. Met jarenlang avondstudie breid de hij zijn bevoegdheden als leraar aanmerkelijk uit in de vakken na tuurkunde en wiskunde. Een be kwaam docent, die met verve zijn uitgebreide kennis op de leerlingen wist over te brengen, die vlot en vriendschappelijk met hen omging, maar in een tijd van vermindering der prestaties wel zijn eisen bleef Stellen. Helaas werd hij om gezondheids redenen gedwongen zijn werkzaam heden als leraar op' te geven. De schoolgemeenschap wil hem echter niet laten gaan zonder een feestelijke afscheidsbijeenkomst. Met dit afscheid gaat er een be kwame en prettige collega heen; een man die veel heeft betekend voor de Venrayse Technische School, in het bijzonder voor de veel oud-leer lingen, waarvan er vele zijn, waar hij nog kontakten mee onderhoudt. Op vrijdag 17 oktober e.k. zal hem door het bestuur van de school een afscheidsreceptie worden aan geboden in de aula van het schoolgebouw. Op deze receptie, die zal duren van 17.30 tot 19.00 uur, zijn collegas, vrienden en be« kenden van harte welkom! Was U al bij in Horst Speciaal adres voor massief eiken meubelen Op woensdag 15 'oktober a.s. zal in het N.O.S.-programma van „Ge west tot Gewest" weer even de aan dacht op Venray worden gevestigd. Deze keer gaat het om de Ballon- zuil, die vanaf 1896 staat te her inneren aan het feit, dat vijfentwin tig jaar eerder een ballon uit het door de Duitsers omsingelde Parijs was opgestegen en in de Merselose bossen terecht kwam in plaats van in Bordeaux. Behalve te herinneren staat de laatste jaren de ballonzuil ook te verkommeren. Niet alleen de tand des tijds heeft er in de loop der ja ren aan zitten knabbelen, maar ook heeft men generaties lang de ge denkzuil voorzien van initialen en andere opschriften, waardoor de oorspronkelijke tekst nagenoeg on leesbaar is geworden. Nu heeft het V.V.V. het initiatief genomen om in samenwerking met de gemeente de Ballonzuil een op knapbeurt te geven. Voor de Limburgse Van Gewest tot Gewest presentator Huub Mans, is dit feit aanleiding om de zuil in een korte flits even uit de vergetel heid te halen. Hoewel het de be doeling was slechts één minuutje aan deze gedenkzuil te wijden ver gaarde Huub Mans vorige week zo veel wetenswaardigheden over de landing van de ballon in 1891, dat het er dik in zit, dat het ene mi nuutje wel zal uitlopen tot enkele minuten. A.s. woensdagavond dus tussen zeven en acht uur op Nederland I.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 1