ebberink PAARDEN- FOOAG GESLAAGDEN ERKELIJKE DIENSTEN Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Onze Lieve Vrouw van Fatima Parochie Ysselsfeyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Heide Rectoraat Veulen Rectoraat Smakt PEEL EN MAAS Reünie Mater Ama- billisschool en Jongerencursus Venray Qavan Basko-Camp: reriïrmiH-ii oywp Inlichtingen uit bevolkingsregister Geen kollekte- vergunning verleend VAN 11 TOT EN MET 18 OKTOBER Zaterdag: 19.00 nederiandse hoog mis, int. Henri Camps Huub van Rijt 7 overleden ouders Vermeulen- Qfelisscn- Zondag: achtentwintigste zondag door het jaar. 8.00 leesmis int. Nïco- laas Bekkers dochter en kleinkinde ren; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Jan van Gerven en schoonzoon overl. fam. Peeters-Claessens 'overl. fam. Winnen-Arts en Lan- ders-v. d. Wöldenberg; 11.00 neder- ^ndse hoogmis, int. jrd. Henri Pij pers Jacob Janssen en Anna Janssen Wijnhoven overl. ouders Swaghoven-Kreemers en fam Maandag: 9.00 voor oude stichtin gen Johan en Anna van Bragt- Brons; 19.00 Tiny Heuts. 'Dinsdag: 9.00 Antoon van Osch; 19.00 broeder Drabbels. Woensdag: H. Teresia van Avila, maagd en kerklerares. 9.00 Anna Maria Jenniskens-Spreeuwenberg; 19.00 ouders van Uden-v .d. Broek Huub van Rijt ouders Coenen- jtoutackers. Donderdag: 9.00 Vincent Pijls en Johanna Camps en Elisabeth Bü- chel t.e.v. H. Gerardus (P) Piet Janssen en overl. fam. In deze Eucharistieviering, die gezongen wordt door de leerkrachten van de MAVO school, neemt de gemeen schap van MAVO-school De Kolk afscheid van de heer Frans Peeters die met pensioen gaat. Vrijdag: H. Ignatius van Antio- chië, bisschop en martelaar. 9.00 overl ouders Janssen-Aarts Nel- SeRaedts; 19.00 Elisabeth Franssen- Thion Zaterdag: H. Lucas, evangelist. 9.00 Harrie Messemaeckers; 19.00 jrd. Alphons Veroauteren Theodor Greemers Handrie Jans-Beken en zoon Arnold. Mededeling: Zondag onder de mis van 11.00 u. is er kindercrèche m het zaaltje I, onder de sacristie Leidstere: Anita Jacobs en José van Ger ven. A.s. zondag 19 oktober is het we reldmissiedag. Akolieten: Zaterdag 11 okt.: 19.00 T. de Bruyn en A, Noyens. Zondag 12 okt.: 8.00 Nard Kro nenberg en Eric van Gerven (lezer: R. Janssen); 9.30 Mare Linskens en Bernadctte Corzilius; 11.00 T. Ver beek en G. de Groot. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Maartje Huibcrs en Inge Truyen. Woensdag en vrijdag: 19.00 Ton van Ham en Sandra Wckldng. jio* Zondag 12 okt.: 11. Missen; 7.30, J.tMt, 11.45; hoogmis 10.15 gezongen sloor Crescendo; 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de «Bannen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zon dagsviering. Misintenites: Zaterdag: 18.30 Frans v. Waaycn- burg. Zondng: 7 30 voor de parochie; 9.00 overl. fam. Ambrosius; 10.15 Felix Peters; 11.45 Piet Clephas; 18.00 Hein van Licrop. Maandag: 8.00 overl. ouders Ak kermans-Timmermans; 19.00 Ger- truda Madou-Klaassen. Dinsdag: 8.00 Sjang Ewals; 19.00 Leonard Kleuskens. Woensdag: 8.00 t.e.v Gerardus Majella; 19.00 Mechelina Cleven- Maessen. Donderdag: 8.00 zuster Wulstana Hanegraaf; 19.00 overl. ouders Ron- gen-Buijssen en overl. fam en Jeu Poels en overl. fam. Poels-Litjens. Vrijdag: 8.00 overl. fam. Ambro- sius; 19.00 gezinsmis, Antoon Luy- pers. Zaterdag: 8.00 Martinus v. d. Poel Maria v. d. Poel-v. d. Berg en tot zekere intentie. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Peter en Martijn Smelt. Zondag: 9.00 Jacq Smetsere en Hans van Geenen; 10.15 Ricky Dou- wes en Peter Schoenaekers; 11.45 Amoud Verhaeg en Hans Kerstjens; 18.00 Willy van de Bekerom en Geert Koppes. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Twanmc Peters en Marcel Bas- tiaans; 19.00 Gerard Schoenmaekere en Ron ine Windratlh. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Martien Leenders en Frans Phi Lip pen; 19,00 Pepijn Dobbelaar en Ton- nie Vermeulen. Zaterdag 11 okt.: Euch viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Misintentie: overl. hr. G. de Bruin (vanwege buren); faqi. van Bree- Peeters en overl. ouders van Bree- Peeters. Zondag 12 okt.: Gezongen euch. viering om 10.00 uur. Kindercrèche wordt verzorgd door Ficque van Casteren en Ellen Gerrits. Misinten tie: voor overl. ouders en broer Woensdag 15 okt.: Euch. viering om 19.00 uur. Achtentwintigste zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. ouders v d- Heuvel-Dom- mcck en uit dankbaarheid (Th.) De gezangen worden verzorgd door het dameskoor „Venrode". Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Martin de Lauw; 9.00 leesmis voor overl. ouders Sjef Jacobs en Hen- drika Daniels; 10.00 hoogmis voor overl. oudere van den Berg-Jamssen en zoon Jan. Latijn-Gregoriaanse gezangen met het kerkeiyk zang koor; 11.30 leesmis voor overl. Wil le mvan Waayenburg en zoon Jan voor overl. Maria van Maris-Rc- louw; 18.30 avondmis voor overl. familie Madou-v. d. Eisen. Maandag: 8.00 leesmis voor overl Piet Ixirnme; 19.00 avondmis als jaragetijde voor overl. Jaap. Min. Dinsdag: 8.00 Jeesmis voor overl. ouders Harry Arts en Catharina Cuijpers; 19.00 avondmis voor overl. Harry van Grinsven. Woensdag: H. Thcresia van Avila, maagd en kerklerares. 8.00 leesmis voor overl. ouder? Strijbosch-Op H Broek cn dochters Elisabeth en Maria; 19.00 avondmis voor overl. ouders Raaijmakers-van Bree; 19.30 avondmis bij de opening van het verenigingsjaar voor de levende en overl. loden van de L.V.B. Dondetxlag: 8.00 leesmis voor een ziCke (H); 15.00 plechtige huwelijks inzegening en eucharistieviering voor het bruidspaar Janssen-Arts; 19.00 avondmis voor overl. Piet Vermcltfoort en familie. Vrijdag: H. Ignatius van Antio- chië, bisschop en martelaar. 8.00 u. leesmis voor overl. Thijs Arts en overl. familie; 19.00 avondmis voor overl. Joos Simons voor overl. fa milie Daniëls-Munsters. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Martinus Voermans en Johanna Leijssen (fam 19.00 avondmis voor overl. ouders Stiphout-Jacobs en zoon Leo en voor overl. Adrianus Küunders en zoon Frans. Mededelingen: 1. Zondag onder de mis van half 12 kleutercrêche in de kleuterschool vlak bü de kerk. Leidster: mej. Brigitte Leenaerts. 2. Enkele weken zullen de klokken niet luiden wegens noodzakelijke reparaties. De diensten in de kerk gaan vanzelfsprekend op de vaste tyden door. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 C. v. d. Brand, R. Aben; 9.00 J. de Bruyn, J. Dommeck 10.00 M. Fijneman, Th. Urselman, A. Millen; 11.30 M. Barten, R Beer- kens; 18.30 S. Fijneman, H Willem- se. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 F. Linskens, R. Duivenvoorde; 19.00 M. van Ampting, G. Krijnen. Donderdag,, vrijdag, zaterdag: 8.00 E. Smits, R. Barens; 19.00 R Oomens, M. Basten. Zondag 12 oktober a.s. om tien uur dienst van Zending en Wereld- diakonaat in de aula van Den Hoe- bert aan de Westsingel, geleid door Ds. J. Heme. De koliekten zijn bestemd voor het Werelddiakonaat en het plaat selijk kerkewerk. Maandagavond 13 oktober om acht uur Gemeente-avond in de koffiekamer met als onderwerp: „Gemeentekontakten in de D.D.R.". Spreker is de Heerl H. A. Korteweg uit Oud Beyerland. Zaterdag: 19.00 Antoon Tacken en Wilhelmina Janssen Jan Haegens overl. ouders Tijssen-Peeters Chris van Aarssen (Gemengd Koor). Zondag: 8.30 Lei van Soest; 10.00 Vcor de afgestorven leden van de ondernemersvereniging Oostrum: met name: Frans Heijnen, Antoon Tacken, Bert Linders, Grad Mar tens, Pierre Vandevenne, Grad Mul ders, Jan Versleijen, Sjeng van Dijclt en Sjeng Potten (Zangers van Sint Frans uil Venray en het Kna penkoor uit Hoek van Hólland). Maandag: 9.00 Antoon Derickx. Dinsdag: 9.00 gest. jaard. Willem van de Voort. Woensdag: 9.00 gest. jaard. Toon van Cuijek. Donderdag: 9.00 voor de vrede. Vrijdag: 9.00 Helena Verkooijen cn ouders. Zaterdag: 19.00 voor de levende en overleden familieleden van de familie Linskens Pierre Jacobs, Jan Hulsman en Martien Moorrces overl. fam. Stappers-van Aarssen cn Nel Arts Herman Hoek (Jon gerenkoor). Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Michel van Dijck, Ivo Cranssen, René Willems, René Theeuwen. Zondag: 8.30 Peter Linders, Leon Hendrix, SjaCkie Wilmsen, Jurgen van Soest; 10.00 Frits Dupont, Ron- ny Pelzer, Roel Folkerts, Hans Holtackere. Attentie - Attentie Vrijdag 19 juni 1981 zal Monseig neur Castermans van ons bisdom het H. Vormsel toedienen aan de leerlingen van de zesde klbs. 28e zondag door het jaar. Zaterdag: 18.45 Rozenkransgebed. 19.00 Zondagsdienst, maandd. Theo- dorus Hub. Peetere; maandd. Maria Heidens-Snellen; Jos Driessen (coll.), Mathijs Geurts v;W. de buurt; jaard. Martinus Philipsen. Zondag: 8.30 lsm. voor de paro chie; 10.00 Hoogmis, st. Henrica v.d. Ven-Hagens; tot zekere intentie ter ere van H. Machutus; maandd. Mar tinus Hub. Stevens- Dinsdag. H. Callistus I Paus en Martelaar. 8.00 lsm. tot zekere in tentie (A.). Woensdag: H. Teresia van Avila. 18.45 Rozenkransgebed. 19.00 l&m. Mathijs Geurts (coll.). Donderdag: H. Margareta - Maria Alacogne. 8.00 lsm. tot zekere inten tie (A). Vrijdag: H. Ignatius van Antio- chië. 8.00 lsm. tot zekere intentie (G). Zaterdag: H. Lucas, evangelist. 18.45 Rozenkransgebed. 19.00 Zon dagsdienst st. Willem Michels en Wilhelmina van Osch; Jos Driessen (coll.). 28e zondag door het jaar. Misdienaars: Marcel Duykers en Urban Vollenbergh; Mike en Patrick Kleeven; Hoogmis: Mark Donders en Marcel Classens. Zaterdag: 19.00 Jan Cremers; 6.45 Rozenkransgebed. Zondag: 8.00 uit dankbaarheid (C.); 10.00 ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Maandag: 19.00 Cornells Kemme- lings-Friezen. Dinsdag: 8.00 Jan Willems Woensdag: 8.00 geen H. Mis; 2.00 Gezongen H. Mis tot intentie van het gouden bruidspaar Tacken- Haegens (met eigen misdienaars). Donderdag: 8.00 Martinus Emonts. Vrijdag: 8.00 overl. familie van Kuyck-Verrijdt. Zaterdag: 19.00 WERELDMISSIE- DAG; 6.45 Rozenkransgebed, t.e.v. O.L. Vrouw van Altijdd. Bijstand. Zaterdag: 19 00 lsm. v. overl. fam. Smits lsm. voor Helm Claessens. Zondag: 8.00 gest. jrd. v. Peter Joh. van Rens, Aleida Poels en Vic tor Asselberghs; 10.00 hgm. als gest. jrd. voor Johannes Hubertus Loe- nen maandd. voor Eduard en Stans Dietz; 11.15 weekd. v. Maria Loonen-Scheffers maandd. overl. fam. Litjens-Reintjes. Maandag: 19.00 lsm. voor Herman Voesten en echtgenote gest. jrd. voor Peter Goumans en echtgenote. Dinsdag: 7.30 gest. jrd. voor Ja cobus Poters cn echtgenote; Woensdag: 19.00 lsm. uit dank baarheid (C.) lsm. tot bijzondere intentie (O.). Donderdag: 19.00 lsm. voor Harry Manders (vanw Fouchier) lsm. uit dankbaarheid (S-); 19.30 lsm. tot ir\t. L.V.B. (Moederdag) maandd. voor Helm Claessens. Vrijdag: 14.30 huwelijk Ouwer- kerk-IIendriks v. d. Wecm; 19.00 lsm. uit dankbaarheid (V.) lsm. v. afgest. fam. Janssen-Achtien en zoon Gerrit. Zaterdag: 19.00 lsm. v. Harry Manders (vanw. neven en nichten fam. Manders) maandd. v. Louisa Geurts-Geurts. Misdienaar: 19.00 Antoine Heg- ger. Akolieten: za. 1900 G. Voermans en W. van Mcijel; zo. 8.00 Tj. Jen niskens; 10.00 M. en T. Heesen en W Heidens; 11 15 R. Kuenen en Roel Janssen. lluweiyksafk.: Henk Ouwerkerk en Ine Hendriks v. d. Weem. Gedoopt: Jenniskens Sjoera. 'n modern kapelletje aan de Lorbaan Toen in het laatste oorlogsjaar bij razzia op de Lorbaan de twee zonen van Grad Reintjes en Nella Ver- steegen zich op het laatste moment konden verbergen in de hooizolder en daardoor voor deportatie naar Duitsland gespaard bleven, beloof den beide ouders een kapelletje ter ere van Onze Lieve Vrouw te zul len stichten, indien hun gezin van elf kinderen behouden en wel de oorlog zou overleven. Ze hebben de oorlog overleefd. Wel werd hun boerderij kapot ge schoten; moesten ze evacueren en later genoegen nemen met een nood woning. Hun belofte hebben ze niet ver geten, want toen eindelijk een nieu we boerderij kon worden gebouwd, moest de aannemer tegelijkertijd prijs opgeven voor de bouw van een kapelletje. Rector Verbugt van 't Veulen was het met die bouwplannen helemaal niet eens. En zeker niet met de ge dachte plaats op het erf van de fa milie Reintjes. Hij dreigde zelfs met de bouw van een kapelletje aan de andere kant van de weg, als die voorgenomen bouw zou doorgaan Reintjes ging er geen ruzie over maken. Hij gaf het benodigde geld aan de rector met de boodschap dat hij maar moest zien wat ie er mee deed Rector Verbugt deed er niets mee, in ieder geval geen kapelletje bou wen. Het duurde bijna tien jaar voor dat men tot daden overging. Rector Verbugt was inmiddels opgevolgd door Rector Geurts en die spande zich achter elkaar in om een kapel letje te kunnen bouwen. Het be schikbare geld was na tien jaar in flatie niet meer voldoende om de bouwkosten te kunnen betalen, maar dank zij enkele kollektes en bijdragen van de Veulense bevol king was dat gauw opgelost. En zo werd de te bouwen kapel ook meer gemeenschapsbezit. Van gemeentewege stelde men een stukje grond ter beschikikmg, tegenover de boerderij aan de Kooi weg. Daar had vroeger een schaaps kooi gestaan. Nu restten daar alleen nog enkele oude eikenbomen. Harrie Oudenhoven als Venrayse aannemer en Drabbels van het Veu len als timmerman moesten het ka pelletje bouwen. Rector Geurts hield toezicht .En reeds bij het graven van de fundamenten had hij kritiek. Die waren veel te ondiep. Hij greep een schop en begon zelf de kuil te verdiepen. Toen hem dat te warm wend, trok hij zijn toog er rustig bij uit En natuurlijk moesten vader en moeder Reintjes de eerste steen metselen. Toen de kapel zijn voltooiing na derde moest er voor een beeld ge zorgd worden. De familie Reintjes had gedacht aan een beeld van O.L. Vrouw van Banneux, maar de rec tor vond dat O.L. Vrouw van Fati ma meer „in" was.... En daarom werd de kapel aan haar toegewijd en aen beeld gekocht voor de som ma van 300, Het Mariabeeld troonde bijna twin tig jaar „onbeschermd" op de sok kel in het kapelletje, tot vorig jaar op Goede Vrüdag, op klaarlichte dag, een onbekende dader het beeld meenam. Enkele maanden later schonk een getrouwde dochter van de Heintjes een nieuw Mariabeeld. Het kerkbe stuur nam nu echter veiligheids maatregelen en liet een smeed ijzeren nis aanbrengen, waarin het 90 cm grote beeld nu staat opge steld. In al die jaren is er belangstel ling en devotie voor dit kapelletje geweest. Regelmatig worden er bloemen neergezet en ook brandt er nu en dan een kaars. En in de offer blok vindt men altijd toch weer geld om een heilige mis te laten lezen. Ook nü nog! Moeder Reintjes heeft 16 jaar elke vrijdag de vloér van het kapelletje geschrobd en spinnen gejaagd. Nu hebben haar kleinkinderen die taak overgenomen. Vernielingen of dergelijke hebben er nooit plaats gehad. Wel hebben een groep jongelui die aan een dropping meededen, ooit eens het bloementafeltje uit de kapel mee genomen en elders neergegooid. Ook heeft eens bij een hevige regenval het water tot aan de kapeldorpel gestaan, maar sinds in de ruilver kaveling de waterhuishouding ge regeld is. heeft men daar geen last meer van gehad. Verscholen onder de oude eiken bomen ligt het kapelletje er vrij on opvallend. Een grasveldje en een grindpad zijn goed onderhouden, terwijl "n paar banken de wande laar tot rusten nodigen. In al zijn eenvoud een bewijs, dat, mits men zorg aan het onderhoud besteedt, vernielingen en verval achterwege blijven. Zaterdag: 19.00 1 gest. jgt. v. Pe ter Johannes van Dijck; 2. H. Mis voor Marian van Haperen nms. vriendinnen. Zondag: 8.30 jgt. voor Maria Thijssen-Direks; 10.00 gest. jgt. vbor Pierre en Harrie Janssen; 11.30 gest; jgt. voor Andreas Philipsen. Maandag: 19.00 H. Mis voor Gon- da Baghus. Dinsdag: 8.00 H Mis voor overl. parochianen: J. Eeren, Toon Frans- sen, mevr. Coenen-Spreeuwenberg, Toon Marcellis en Marian van Ha peren. Woensdag: 8.00 H. Mis Le.v. O.L. Vrouw van de Rozertkrans. Donderdag: 8.00 H. Mis voor overl. fam. Bos-Janssen. Vrijdag: 19.00 H. Mis voor Antoon Verheijen. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Jean ne v. d. Berg-Swinkels. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Willy Hendriks en Karei Dekkers. Zondag: 8.30 Joost v. d. Elzakker en Jos Bovee; 10.00 Ko Flinsenberg en Francis v. d. Hoff; 11.30 Rob Kconings en Roel Emonts. Weekdagen: Peter Peetere en Wil- fried van Dijk. 28e zondag door het jaar. 12 okt. Zaterdag: 19.00 Hoogmis voor overl. ouders Thijssen-Arts. Zondag: 10.00 Hoogmis voor Har rie Versteegen; 11.30 H. Mis voor Maria G. Michels-Rongen v.w. de buurt. Maandag, woensdag en vrijdag is er geen mis t.g.v. de afwezigheid van pastoor Janssen. Dinsdag: 8.30 gez. H. Mis voor Johanna H. Poels-Poels. Donderdag: 8.30 gez. H. Mis voor Martinus H. van der Zanden. Zaterdag: 19.00 Hoogmis voor An toon Poels en Catharina v. Dooren. Misdienaars: zondag 10.00 en za terdag 19.00 N. Arts en J. Kouse makers; 11.30 A. v. d. Linden en M. Rongen. Kollektantenzaterdag v. Cuijek; zondag 10.00 Verhaag; 11.30 v. Hoof. Zaterdag: 19 uur tot int. van fam. Geven. Zondag: 10 uur voor de parochie. Maandag: 8 uur voor overl. fam. Poels-Duykers. Dinsdag: 8 uur voor overl. fam. van Kasteren. Woensdag: 8 uur voor Simon van Vegchel. Donderdag: 8 uur tot int. van fam. Nabuurs. Vrijdag: 14 uur Zilveren bruiloft fam. J. Peeters-Claessens. Zaterdag: 19 uur ter ere van O.L. Vrouw. 28e zondag door het jaar. 12 okt. Zondag: 8 uur H. Mis t.e.v. O.L. Vrcuw l.z.i.; 10 uur Hoogmis, ge sticht gezongen jaargetijde voor Lowie van Osch, Cato Rambags en Andreas v. d. Sterren. Akolieten: Bert van Well en Ton Michels. Misdienaars van de week: Johnny Olaessens en Maurice Engbersen. Maandag: 8 uur H. Mis t.z-ï. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Sjef Willems. Woensdag: H. Teresia van Avilla, maagd en kerklerares. 8 uur H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijd durende Bijstand. Vrijdag: H. Ignatius van AntiO- Chië, bisschop en martelaar. 8 uur H Mis voor een overleden vader. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Lien Peeters-Janssen van de buurt. Zondag 12 Okt. 28e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. v. zal. Maria Ewals-Holtackere. Zondag: 9.45 Hgm. voor zal.Ant. Timmermans; 11.15 Hgm. tot int. voor 't mooie en goede wat wij in onze jeugd ondervinden. Maandag: 8 uur lsm. jgt. voor zal. Harrie Geelen en Leo. Dinsdag: 8 uur lsm. voor zaL H. Hendriks en echtg.; om 2 uur lsm. voor zal. Wim van de Goor (Bejaar- densoos). Woensdag: 8 uur lsm. zal. Jan van den Aker. Donderdag: 8 uur lsm. overl. ou-. dere Leyssen-Vollenberg. Vrijdag: 8 uur lsm. uit dankbaar heid; om 2 uur pl. Hgm. en inzege ning huwelijk Sjan Mulders en Hans Jacobs. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. voor overl. fam. Leyssen-Verhoe- ven-Ewals. Misdienaars: Leyssen, Spreeuwen- berg. Akolieten voor 12 okt.: G. van der Ligt, J. Thissen en G. Timmer mans. Zaterdag 11 okt.: 19.00 Avondmis voor Gerrit Koopmans, John van Veghel (namens vrienden en vrien dinnen) en voor mevr. Peetere. Zondag: 8.30 H. Mis te Hol thees v.b.i.; 10 uur Hoogmis voor Pierre Koopmans en J. Laamers. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel en ter ere van de H. Jozef. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor Antoon Coppus. Woensdag: 8.45 H. Mis ter ere van de H. Jozef voor een ongehuwde moeder, voor een goede toekomst, en voor slagen van een examen. Donderdag: 8.45 H. Mis ter ere van de H. Jozef voor fam. Heeswijk en voor 2 gezinnen. Vrijdag: 8.4 5H. Mis voor fam. Franken en uit dankbaarheid. uw Venrays weekblad Enkele oud-leerlingen hebben het plan opgevat om een reünie te orga niseren voor alle leerlingen en me dewerkenden van de Mater Amabi- lisschool en Jongerencursus te Ven ray. Met groot enthousiasme is gepro beerd om namen en adressen te achterhalen en oude archieven op te sporen. Aangezien in de loop der jaren veel materiaal verloren is ge gaan verzoeken de intiatiefneemsters iedereen die belangstelling heeft kontakt op te willen nemen met een van onderstaande personen: Marij Bastiaans-Pedters, Noordsmgel 29 5801 GJ Venray Ria v. d. Einden-Scheepers Eligiusweg 10 5801 JL Venray tel. 04780-86528 De reünie zal medio januari wor den gehouden in Venray. De juiste datum en plaats zullen nader bekend worden gemaakt. De kosten bedra gen 10,per persoon. Dit bedrag kan worden overgemaakt op: Banknummer 23.52.50.945, begun stigde: H. E. W. v. d. Einden, Eli giusweg 10, Venray, ten name van Ned. Credietbank te Venray. Post giro 1032741. Tevens wordt verzocht deze mede deling door te geven aan vriendin nen, bekenden en familie die niet meer in Venray of omgeving wonen. Wij hopen op een enthousiaste reaktie. Initiatiefgroep Mater AmabiïissChool en Jongerencursus Venray Camp Pantyiet. De pantyiet is het modieuze „zusje" van Camp's vermaarde korselet. I ülgevoerd met een kruisje. Twee spiraalbaleinen in liet rugpand geven extra steun. Met adjusta-band-systeem: makkelijk verstelbaar, dus altijd perfect passend. Functionele foundation Op de te St. Anthonis gehouden paardenfokdag behaalden ook inzen ders uit Venray e.o. een prijs, te weten: Ned. Trekpaarden - Rubriek 1 - Merrieveulens geboren in 1980: Midden maat: 1^ prijs en reserve kampioen Roza van Daland, eig. E. H. Gellings, Merselo. Rrubriek 3 - Marnes geboren in 1978: le prijs Sandra van 't Broek, eig. J. Zanders-Custers, Oirlo. Haflingers - Merrie veulens geb. in 1980: le prijs Wilma van de Nieuwendijk, eig. J. Jacobs, Leunen. Rubriek 2. Merries geboren in 79: le prijs Aletta van Wëvershöfke, eigen. H. Jacobs, Leunen Rubriek 2 - Merries geb. in 1978: le prijs Maria, eig. A. Martens, Ys- selsteyn. WPN - Rubriek 3 - Rijpaarden. Merries geboren in 1979: le prijs Vera 2172, eig. Jos Derikx, Venray; le prijs Violetta 2917, eig. P. Kue nen. Leunen WPN - Rubriek 5 - Rijpaarden. Merries geboren in 1978: le prijs Udilia, eig. J. Goumans, Leunen. WPN - Stermerries geboren in '77. Kampioen: Thiantha 23137, eig. mej. N. Gielen, Wanssum. Halfbloed Arabieren. Merrieveu lens geboren in 1980. le prijs Fanny Red Gold, eig. H. Gellings, Merselo. Shetland Pony's - Rubriek 2 - Merrieveulens geboren in 1980 - grote maat: le prijs Rvan Overloon, eig. A. Verstraaten, Overloon. le prijs Rianne van Stal Burggraaf, eig. H. van Bree, Overloon. Setland Pony's - Rubriek 3. Mer ries geboren in 1979: le prijs Pameli van Cuyk, eig. H. v. Bree, Overloon. Shetland pony's - Rubriek 4. Mer ries geboren in 1978: le prijs Olga van Stal „Maastricht" eig. J. Philipsen, Venray. Shetland Pony's - Rubriek 6. Mer ries van 4 en 5 jaar: le prijs Liana van de Loonsestraat, eig. H. van Bree, (Overloon. le prijs Lady Rose van Vliek, eig. H. van Bree, Overloon. Shetland Pony's - oudere merries, le prijs Frieda van Winkelhof, eig. H. van Bree, Overloon. WELSH PONY'S - Hengstveu lens sektie K: le prijs Rarnona, eig. A. Peetere, Leunen. In 'het opleidingsinstituut voor verpleegkundige en verzorgende be roepen „Den Hoebert" slaagden op 15 augustus 1980 voor het eindexa men voor het diploma A verpleeg kundige de volgende kandidaten: Marleen Aarts, Betty de Boer, Nelly Bonten, Gonnie Buyssen-Roit- ten, Henny Coopmans, Nelly v. d. Eisen, Pien Hendriks, Jos Houwen, Marianne Janssen. Henny Keursten, Annemde Laarakkers, Linda Lacos- ta. Mien Leijstten, Monique Limpens, Geert v. d. Munckhof, Door v. Nin- huys-v. d. Beucken, Peter Peetere, Geertje de Reuver, Maria Smedts, Gerda Thiesen, Ria Wienen-Boonen, Riky v. d. Zanden. In het opleidingsinstituut voor ver pleegkundige en verzorgende beroe pen „Den Hoebert" slaagden op 21 en 22 augustus 1980 voor het eindexamen voor het diploma zie kenverzorging de volgende kandi daten. Psych. centrum St .Anna Venray: Petra Coenen, Hilly Duijkers, Wil ma Ernst, Ans Hellegers, Marleen Hermans, Mariet Kleuskens, Ria v. d. Sterren, Gerry Treunis, Huber- tine Thuijls, Jet Vullings. Verpleeghuis Berkele Heem Horst: Wilma Cuppen, Ria Deckers, Mien Jenniskens, Conny v. d. Sterren, Ag nes Eurlings. Geriatrisch verpleeghuis De Krau ze, Venray: Toos Gielen, Jeanne Hendriks, Truus Houben. Kitty Janssen, Thea Jenniskens, Elly Louws, Maria Poels, Ans Stevens, Jeanne Wismans. Psych. centrum St. Servatius, Ven ray: Hans Claessens. Marian Driessen, Thea van Eis, Leon Kunzüer, Maria Kusters, Annemie Litjens, Thea Nabben, Peter Rongen. In het opleidingsinstituut voor ver pleegkundige en verzorgende beroe pen „Den Hoebert" slaagden op 1, 2, 3, 4 en 5 september 1980 voor het eindexamen voor het diploma B verpleegkundige de volgende kan didaten. Psych. centrum St. Anna: Elly Aben, Jos v. Beveren, Aart v. d. Broek, José Cornet, Bertie Creemers-van Oppen, Mary van Dies sen, Theo Gerrits, Thea Jacobs, Angelien Jansen, Chris Janssen, Serva'tia v. d. Moolen, Els Peeters, Jan Verstappen, Betsie Zeegers. Pysch. centrum St. Servatius: Frans Aldenhoven, Chretien Bij- nens. Fried Did den, Leonie Donders, Ben Gubbels, Theo Hazelhof, Wi'Lma Hendriks, Todne v. d. Heuvel. Roos Hovens-Bos, Wil Hovens, Resi Moens-En'gel, Wilma Mooren, Oh nis Peters, Jos de Veer, Wim Vonk, Jan de Waal, Hans v. d. Weijden. De afdeling bevolkingszaken van het raadhuis ontvangt vrijwel dage lijks van vele instanties en particu lieren telefonische verzoeken om inlichtingen uit het bevolkingsregis ter. Met het oog op de bescherming van de belangen in de persoonlijke levenssfeer (privacy) heefit het col lege van b. en w. besloten in het vervolg geen telefonische inlichtin gen meer uit het bevolkingsregister aan particulieren te verstrekken. Ook de inlichtingen, die gevraagd worden voor een ambtelijk doel of die ter uitvoering van een wette lijke bepaling dienen, zullen in het vervolg schriftelijk moeiten worden aangevraagd. Behalve de bescherming van de privacy geldt ook het argument, dat een schriftelijke behandeling van de verzoeken om inlichtingen doelma tiger kan worden uitgevoerd en minder leidt tot verstoring van an-" dere dagelijkse werkzaamheden binnen de afdeling bevolkingszaken. B. en w. hebben besloten geen ■kollekteverguraving af te geven aan het Algemeen Nederlands Jeugd Verbond in Amsterdam. Het wilde van 17 t.m. 22 november a.s. in Ven ray köl'lekteren ten bate van de uit gifte van ondergrondse propagan da in Zuid Afrika, zulks als solida- riteitscampagne van bet A.N.J.V. met de vrijheidsstrijd in Zuid Afri ka. In zijn kollektebeleid conformeert het gemeentebestuur zich aan het •kollekteplan, zoals dat landelijk wordt opgesteld door 'het Centraal ArChief voor het Inzamelingswezen te Amsterdam. In dit plan worden jaarlijks lan delijke instellingen en charitatief, sociaal of cultureel gebied opgeno men. Tevens worden daarin middels de z.g. „vrije perioden" ruimte ge laten voor het houden van andere inzamelingen, voornamelijk op plaatselijk niveau. Wat betreft de aanvragen voor het mogen houden van kollektes in deze vrije perioden, hanteert het gemeentebestuur reeds jaren een zelfde beleidslijn als het Centraal Archief dit op landelijk niveau doet. Dit houdt dus in, dat door b. en w. sleehts kollektevergunningen voor de vrije perioden worden verleend aan instellingen, welke een huma nitair doel ten algemene nutte na streven, hetzij op 'het terrein van de gezondheidszorg, hetzij op cultu reel dan wel op sociaal maatschap pelijk gebied. Naar de mening van het college voldoet de door het A.N.J.V. voor genomen financiële ondersteuning van de vrijheidsstrijd in Zuid Afri ka niet aan deze criteria. Vandaar, dat geen kollektevergunning kan worden verleend. De aanvrager wordt overigens gewezen op andere mogelijlkheden van middelen-wer ving niet zijnde een huis-aam- huis- of srtTaat'kollekte waarvoor geen vergunning nodig is.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 13