VERENIGINGSNIEUWS (ÜD> SCHAKEN JlIM MERSELO Venrayse Omroep Stichting >NJ N ÉUTERPENIEÜWS O.J.C. DE BARAK L.V.B. VENRAY Venray V.C.ROOY EJ,uKdz& C Venrays Mannenkoor Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. Huisvrouwen- kontakt Brukske *13./m18 okt. Postzegelen Wijkraad Smakter- heide organiseert jeugdmiddag Tuinbouwvakbond afd. Horst-Venray Natuurwandeling Weverslose berg Milieugroep Venray GROOTMEESTERS G. SOSONKO EN L. PORTISCH SCHAAKTEN IN VENRAY Op zaterdag 4 oktdber j.l. hebben een kleine 60 schalkers het in Ven- jay opgenomen tegen de beide groot meester Verheugend was het, dat óch onder de deelnemers een groot aantal zgn. .huisschakers'1 bevon den. die middels een simultaanwed- strijd kennis konden maken met het spel van de grootmeesters. Ook de jeugd was hierbij goed vertegen woordigd. Nadat de voorzitter van de Schaakclub Venray iedereen wel kom had geheten, toonde wethouder Oers zich in zijn toespraakje enigszins onwennig. Hij constateer de n.l. dat het gemeentebestuur van Venray géénbijdrage had hoeven te leveren in de kosten van de orga nisatie. Kennelijk is dit nog iets waaraan de wethouder moet wen nen. Desondanks voerde hij vervol gens met zekere hand de eerste zet uit, waarna de grootmeesters aan de slag konden. Veel waardering bestond er van de zijde van deelnemers voor hun optreden. De grootmeesters waren ef bepaald niet op uit, om de Ven- rayse schakers snel van het bord te vegen. Met name ten opzichte van de jeugd zorgden zij er voor, dat die een leuke partij konden schaken. G. Sosonko stond in totaal slechts 2 remises toe, de rest van zijn par tijen won hij. Zijn score bedroeg daarmee ruim 96°/o. De 2 deelne mers die hier remise bereikten wa ren J. Louwerse uit Venray en de 13-jarige Karin Jeuken uit Leunen. Voor Karin was dit een hele pres tatie. Toen alle partijen tegen So sonko al waren afgelopen, bood zij nog steeds tegenstand. De groot meester had hiervoor zoveel waar dering, dat hij haar remise aanbood, hetgeen natuurlijk vol trots werd geaccepteerd. L. Portisch deed het nog wat be ter dan zijn collega Sosonko, hij be hoefde slechts aan één bord een half punt weg te geven. Remiae scoorde hier de heer Sanders uit Venlo. Portisch berdikte daarmee een score van 98°<V Al met al was het een geslaagd schaakevenement, waarbij ook een redelijke publieke belangstelling aanwezig was. Onder het toeziend oog van grootmees ter Portisch plaatste wethouder J. van Oers de openingszet. A.s. donderdag 9 okt. repetitie voor 't gehele koor. Voorlopig be ginnen de repetities als vanouds om 20.00 uur De eerste nieuwe aspirant-leden hebben zich donderdag j.l. aange meld. A.s. donderdag is de laatste gelegenheid om zich aan te melden als aspirant-lid van Venrays Man nenkoor. Hierna gaat de ledenstop weer in. A-s. vrijdag, zaterdag en zondag is er een expositie ingericht van Hefst 500 toto's, welke tijdens de Venen-reis door dhr. v. d. Putten zijn gemaakt. Kom gerust met fa milie. vrienden of kennissen deze drachtige foto's bekijken in ons fiufc! kaal de Burggraaf. Tevens ge- jsgenheid om deze foto's te bes tel- I Afmelden bij dhr. H. Gommans, tel- 82687 of de Burggraaf, tel. 81244. Donderdag 9 oktober: 20.00 repetitie harmonieorkest Donderdag 16 oktober 19.30 uur repetitie harm.-orkest LET OP: ingaande 16 oktober be ginnen voor 't seniorenorkest weer om half acht, direkt aansluitend aan repetitie jeugdorkest. LEERLINGENOPLEIDING: Donderdag 9 okt.: 18.30 repetitie jeugdharmonie. Donderdag 16 oktober 18.30 uur repetitie jeugdharmonie Individuele lessen volgens af spraak met desbetreffende leraar. DRUMBAND: VrUdag 10 oktober 18.30 leerlingen Zondag 12 oktober 10.30 uur rep. drumband senioren Afmelden harmonieorkest bij de secretaris. - telefoon 80225, jeugdle den bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els. tel. 06824. Telefoon clubgebouw: 82515. Denken wij ook nog aan de oud- papier-aktie .Breng donderdagavond nw oud papier mee. Zaterdags is de opslagruimte ge opend van 11.00-12.00 uur. Agenda: Vrijdag 10 oktober: om 18.30 voor altien en sopranen om 19.15 voor tenoren en bassen Zaterdag 11 oktober: om 16.30 repetitie mat het koor van Hoek van Holland. Zondag 12 oktober: om 10.00 Hoogmis in de kerk van Oostrum (in uniform). Maandag 13 oktober: om 18.30 alleen voor alten Dinsdag 14 oktober: om 18.30 alleen voor sopranen Woensdag 15 oktober: om 18.30 „vrije repetitie" met na afloop (19.15 uur) spelavond. Rijbeurten Blitterswijck: vrijdag 10 okt. hr. Rotjes, Past. Ver- heggenstraat 20, Blitterswijck. Algemeen: A.s. zaterdag komt het koor de ..Zeesterren'' naar Venray. Zij wor den om 11.30 uur ontvangen in de „Galmhut". Ook onze eigen jongens en mannen zijn dan welkom. In verband met het gezamenlijk optre den in Oostrum is een extra repeti tie op zaterdagmiddag noodzakelijk. Het is de bedoeling, dat iedereen op „eigen gelegenheid" naar Oostrum komt (zondag). JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zondagmorgen 12 okt.: Geen repetitie voor tenor en bas sen. Geen repetitie voor het hele koor. Maandagavond 13 okt.: 19.00 De alten Dinsdagavond 14 okt.: 19.00 De alten. JONGERENORKEST„BOJEMA" Vrijdagavond 10 okt.: 18.45 Gezamenlijke repetitie. Vrijdagavond 17 okt.: i.v.m. Schoolfeest geen repetitie. „SALTARELLO" Zaterdag 11 okt.: 16.30 Gezamenlijke repetitie o.l.v. Willi Janssen. P.S. Denk nog steeds aan de kon- trïbutfie. VC ROOY NAAR TWEEDE ZEGE VC Rooy heeft tegen Atek de tweede zege geboekt. Was het ver leden week tegen Concordia zo, dat een 20 achterstand moest worden goedgemaakt, nu was VC Rooy dicht bij een 31 zege. VC Rooy begon uitstekend met wer velende akties én een snel verande rend aanvalspatroon werd Atak in een mum van tijd met 15—8 op ach terstand gezet. Hautain werd aan de tweede set begonnen, maar dat viel slecht uit. Atak domineerde en wals te met 155 over Rooy heen. Atak liep in de derde set weer weg tot 95. maar VC Rooy vocht terug. In het achterveld werd Vic tor de la Rambalje ingewisseld. Met spectaculaire saves gaf deze VC Rooy vleugels en werd de achter stand op 13-13 ingehaald. Toen een zeer goede taktische wissel. Robert Swinkels kwam in de ploeg en met zijn lengte wist hij tot 2 maal toe vakkundig een blok te zetten waar door VC Rooy met 16-14 kon win nen. De 4e set was eveneens uitermate spannend. De stand kroop omhoog en geen der ploegen kon beslissend uithalen. Even leek VC Rooy de beste kansen te krijgen toen het op 13-11 voorkwam, maar Atak kwam gelijk en door slordig spel werd het 15-13 en daarmee 22 In de laatste set domineerde VC Rooy opnieuw; goede aanvallen wer den afgemaakt en Atak onder zware druk gezet. Met een laatste vertwij felde poging kon Atak op 11-14 ko men. maar verder reikte het niet. Een knappe 32 zege voor Rooy dus. Zaterdag de wedstrijd tegen Doe- luxe in het verre Zuid Limburg. WANDELSPORTFEDERATIE Deze week begin't de verkoop van de jaarlijkse loterij ten bate van dc Wandelsportfederatie. De hoofdprijs is een draagbare televisie, en de 2e prijs een stofzuiger. Verder zijn er een tiental andere waardevolle prij zen. Dc loten kosten 0.50 per stuk. De trekking is op 28 oktober. Dus weer er vlug bij. DAMESKOOR Zaterdag 11 okt. a.s. zingen we om 19.00 uur tijdens de avondmis in de Vredeskerk; boven bij het orgél. Woensdag 15 okt. om 19.45 uur partij-repetitie voor de alten. Om ongeveer 20.15 uur komen dan de sopranen en de mezzo-sopranen er bij. Zaterdag 1 nov. zingen we weer in de Vredeskerk; daar ter opluis tering van het feest van Allerheili gen. Als U bent verhinderd, graag uw afmelding aan mevr v. d. Waerden, tel. 83659, of aan mevr. v. d. Béke- rom. tel. 83332. Op maandag 13 oktober wordt in de foyer van de schouwburg een eerste bijeenkomst gehouden in het nieuwe seizoen van de Geschied- en Oudheidkundige Kring. Spreker van deze avond is dr. J. Crauwels Uit Hasselt (België) die een interessante lering zal houden over de nederlandse en met name de Iimburgse emigranten naar Bel gië in 1839. Zoals gewoonlijk zijn ook intro ducés op deze avond hartelijk wel kom. VROUWENCAFÉ VENRAY Het Vrouwencafé Venray organi seert op maandag 13 oktober a.s. een optreden van Leonara van Ham, zangeres en schrijfster van haar eigen liedjes. Ze begeleidt zichzelf op de gitaar. De teksten van haar liedjes hebben betrekking op eigen ervaringen en leven. De avond begint te 20.30 uur en wordt gehouden in het Vrouwencafé Hoenderstraat 10 te Venray. Entree f 2.50. Het programs van het Vrouwen café komend seizoen: 20 oktober: Filmavond: „Draag het als een man, mevrouw". 3 november: Thema-avond mjb.t. kinderboeken en kinderspeelgoed. 24 november: Filmavond „Wie als een meisje geboren is, wordt nooit een jongen". 1 december: Thema-avond m-b.t. abortus. 15 december: Filmavond: „Premie voor Irene". Vrijdag 10 okt.: Vanavond een hele avond vol disco-muziek voor iedereen van 12 t.m. 15 jaar. Van 7 tot 10 uur horen jullie de laatste platen uit de top-40. Zaterdag 11 okt.: Van 8 tot half 1 geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zondag 12 okt.: Van 8 tot 12 uur geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Lourdescomité afd. Venray NAAR LOURDES A.s. zondag 12 oktober vertrekt de 91e Limburgse Bedevaart naar Lour- des, met 30 Venrayse deelnemers, waaronder 11 kinderen uit onze re gio. De Lourdes-trein vertekt a.s. zon dag om 17.34 vanuit Roermond. Zorgt U ervoor, speciaal de hospi taal-pelgrims, dat U ruim op tijd op het perron van Roermond aanwezig bent. Overtuigt U van tevoren van Uw wagon- en coupé-nummer. Be vestig de U toegezonden labels aan uw koffers of reistassen. Vergeet niet er op te vermelden de naam van uw hotel te Lourdes en Uw Ooupénummer. Wat moet U meenemen: Paspoort of toeristenkaart (voor kinderen niet nodig). Eten voor de heenreis. De eerste maaltijd in Lourdes is op maan dagmiddag om 12.00 uur. Toilet-artikelen (zie hiervoor het witte boekje dat U ontvangen hebt). Franse francs naar ieders behoef te. Het formulier van Uw zieken fonds. Kan nog gehaald worden als dat nog niet zou zijn geschied. Laat thuis achter het telefoon nummer van Uw hotel in Lourdes. Het kantoortje van de bedevaart (permanence) is tijdens het verblijf in Lourdes iedere dag bereikbaar tussen 17.00 en 18.00 uur. telefonisch te bereiken nr. 09-33.62.94.72.26 (van uit Nederland) vragen naar „.per manence Limbourg Holland ais". We wensen allen een goede reis, mooi weer en veel devotie. KAARTVERKOOP Er heerst nog volop bedrijvigheid mét de kaartverkoop. Hopelijk wor den onze medeworkers/sters goed ontvangen. Zij streven al'len géheel belangeloos een goed doel na, n.l. kolporteren voor de zieke mede mens uit onze regio. DIA/FOTO-AVOND 'Deze wordt waarschijnlijk gehou den op maandag 10 november a.s. Huize St. Vlincen'tius, Heuvelstraat te Venray. In deze rubriëk van vol gende week komen we hier nador op terug. Deze avond is vooral be doeld voor de Lourdcs-pelgrims van de mei- en oktober-bedevaart. Postbus 320 - Venray St. Anna: psychiatrisch centrum Venray: maandag van 15.00 tot 16.30 uur „Voor iedereen voor elk wat wils", een programma van lichte mu ziek. donderdag van 15.00 tot 16.30 uur Nieuws en aktualiteiten waarna het verzoekplatenprogramma. St. Servatius; psychiatrisch centrum Venray: vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur: nieuws en het programma fijne luistermuziek. vrijdag van 15.30 tot 17.00 uur: nieuws en informaties; vervol gens het programma fijne luister muziek. Tot slot het programma „Zomaar Muziek met het verzoekplaten- programma. De Kruuze: geriatrisch centrum Venray: dinsdag van 15.00 tot 16.00 uur het programma fijne luistermuziek. vrijdag van 15.00 tot 16.00 uur het programma nieuws en informaties en het programma Verzoekplaten. St. Ellsabethziekenhuis te Venray: te heluisteren via kanaal 4: dinsdag van 10.15 tot 11.00 uur het programma fijne luistermuziek. donderdag van 10.15 tot 11.45 uur: speciaal programma voor de jeugdige luisteraar, vervolgens nieuws in infor maties, het verzoekplatenprogramma. Zij die personen uit de hierboven genoemde instellingen een muzikale groet willen brengen, kunnen dit doen door een briefje te schrijven naar de Venrayse Omroep Stichting, Postbus 320 te Venray. Gelieve wel duidelijk te vermelden naam, kamemummer, afdeling van het betreffende ziekenhuis van die genen voor wie de plaat bestemd is en wie de afzender is. Op donderdag 16 oktober hebben we weer een leuke morgen voor u in petto. De éigenaar van „Kruiden- allerlei" komt een ochtend met ons praten over kruiden, zowel kruiden voor in de keuken als tegen allerlei ongemakken. We beginnen om half tien, maar het wijkcentrum is al om 9 uur open, zodat u wel naar binnen kunt als u wat vroeger bent. Voor uw kleintjes is er een crèche en de kosten zijn 2.50. Komt u ge rust een kijken, ook als u voor de eerste keer komt, we zijn geen ver eniging. u kunt komen wanneer u zin hebt. Tot ziens. LIVE MUZIEK VOOR 2'/ÏPIEK In de Brak zullen in de toekomst iedere woensdagavond groepen op treden. Het is de bedoeling beginnende groepen uit de regio een kans te geven om voor publiek op te kun nen treden. De opbrengst van de en tree komt ten goede van de muzi kanten. Ook kunnen ze, als daarom gevraagd wordt, gebruik maken van een goede geluidsinstallatie. Dus als je 's woensdagsavonds ge zelligheid wilt, kom dan naar de Brak. Voor verdere inlichtingen: 04780- 84736. En muzikanten die 'n optreden willen, kunnen 's woensdags bellen en vragen naar Jan. O.J.C. de Brak, Leunseweg 2D, Venray VERENIGING VAN OUDERS VAN GEESTELIJK GEHANDICAPTEN AFDELING VENRAY ZIJ HOREN ERBIJ „Zij horen erbij, de geestelijk ge handicapten." Dat is de slagzin waarmee de na tionale kcfllékte zich dit jaar aan het publiek persenteert. Koti ^1-GEH^ Honderden kollektanten zijn er in d eweek van 13 t.m. 18 oktober a.s. weer op pad om een financiële bij drage te vragen ten behoeve van onze geestelijk gehancapte mede mensen Zij die op pad gaan zijn er zich terdege van bewust dat er meed- mensen zijn die uw steun meer dan nodig hebben, en doen hun werk dan ook geheel belangeloos. Van de opbrengst van deze kol- lekte kunnen we 45°/o behouden voor de afdeling Venray. Het res tant gaat naar het landelijk buro in Utrecht. Zij zorgen er voor dat fi nancieel minder draagkrachtige af delingen ook de mogelijkheid wordt geboden iets voor hun zorgenkin deren te organiseren. Zoals u weet is de afdeling Ven ray zeer aktief voor haar zorgen kinderen en hun gezinnen. Maar om dit te kunnen blijven doen is uw steun echt nodig. Vorig jaar was de opbrengst in onze afdeling 12.000,en zon der al te optimistisch te zijn gaan we er van uit dat dit nu echt niet ntinder zal zijn. Mogen wij op uw aller medewer king rekenen? Mocht men onverhoopt een kol- lektant(e) mislopen dan kan men aleijd nog een bijdrage storten op gironummer 1122222 (2x1 5x2) ten name van Nationale Kollekte Gees telijk Gehandicapten Utrecht. Bij voorbaat dank namens onze kinderen! Het afdelingsbestuur Venray NIEUWS VAN DE WERELDWINKEL De wereldwinkel vei'koopt al se dert geruime tijd koffie uit derde wereldlanden. Sinds kort wordt kof fie uit bevrijd Nicaracua verkocht, om op deze wijze mee te helpen aan de wederopbouw van dat land. Wat hard nodig is na de 7 jaar durende oorlog voor een vrij land zonder onderdrukking en waar niet één fa milie alles voor het zeggen heeft. Met de opbrenfst van de koffie wor den o.a. scholen gebouwd, alfabe- tiseringsprojekten opgezet, fabriek jes en ziekenhuizen gebouwd. De koffie is iets duurder dan in de winkel, maar des te lekkerder. U kunt in de wereldwinkel terecht voor koffie, oploskoffie, thee, kring looppapier en informatie over kern energie en derde wereldlanden. Voor meer informatie: Wereldwinkel Markstraat 8, Ven ray; open vrijdagavond tussen 7 en 9 uur; of: Mariet van die Locht, Broekweg 6a, Venray, tel. 04780-85173. boekhandel van den munchhof is ooh dinsdags de gehele dag geopend Nu de lange avonden weer aan breken gaat menig postzegelverza melaar zijn verzameling weer voor de dag halen. Menigeen kent in zijn verzameling de ontbrekende zegels of series. Men kan deze kopen of ruilen. Dit laatste wil de Internatio nale Vereniging Pbilatelica „Ven ray e.o" stimuleren. Daartoe orga niseert zij op maandag 13 oktober a.s. om 20.00 uur een ruilavond in de zaal van café Veerhuis, Hense- niusstraat 13, Venray. Alle post zegelverzamelaars uit Venray en naaste omgeving zijn op deze avond van harte uitgenodigd. Niet-leden van bovenvermelde vereniging kunnen op die avond alle informatie krijgen betreffende lidmaatschap van I.V. Philatelica „Venray e.o." of bij secretariaat: Pettenmakerstraat 16 5801 RB Ven ray, tel. 04780-83125. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Zondr-g 12 okt., 10.15 uur wordt van ons koor een foto gemaakt op Kerkpad met achtergrond Grote Kerk, aansluitend een korte repe titie in de Schouwburg. 11-30 uur zonBagochtendconcert met Joma Hcllaardt. Dinsdag 14 okt., 19.30 repetitie voor de tenoren, om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursula - straat Woensdag 15 okt.: vanaf 12.00 uur tot donderdag 17.00 uur gelegenheid oud papier te deponeren in de con tainer aan de Houten Hoek 6. Vrijdag 17 okt.: 20 30 uur feest avond in Prinsenhof. Indien U verhinderd bent dan ge lieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kclkweg 3. tel. 81221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranje straat 7, tel. 86159. Afgelopen zaterdag hebben we kollekte gehouden in Veltum. Langs deze weg willen wij ieder een hiervoor bedanken zowel de gulle gevers (de winkeliers) als alle wijkbewoners die hun steentje hier toe hebben bijgedragen Ook dank aan de mensen en kin deren die hiervoor hun tijd hebben vrijgemaakt.Wij hebben een fijn be drag opgehaald. Nu kunnen we er weer een jaartje tegen. Op dinsdagmiddag 21 oktober houden wij voor alle kinderen van de wijk een spelmiddag voor de leeftijd van 6-12 jaar. Zie aanplak biljetten bij de klub school en win kelcentrum. Dit is dus niet alleen voor de klubleden. Tot ziens in de herfstvakantie. De Wijkraad Smakterheide heeft voor a.s. zaterdag 11 oktober voor de jeugd van deze wijk een sport middag georganiseerd, die zal plaats vinden op de oude Maasheseweg. Deze zal dan ook op zaterdagrrvid-. dag vanaf 1200 uur afgesloten zijn, omdat het gebeuren zal beginnen om 13.30 uur en zal duren tot 18.00 uur. Het is voor het eerst sinds de op richting van de wijkraad, dat deze zoiets heeft georganiseerd. De redenen waarom de wijkraad dit heeft georganiseerd, zijn tweeër lei. n.l. ten eerste de afsluiting van de oude Maasheseweg en ten twee de het samenbrengen van de jeugd. Het is n.l. de bedoeling dat de jeugd door middel van sporten en onder linge wedstrijden, gezellig met el kaar bezig is en zo elkaar wat beter leert kennen. Het betreft hier de jeugd van 5 tot en met 15 jaar. De jongste kinderen tot 10 jaar, gaan een huifkartocht maken met daaraana verbonden een tekenwed strijd. De oudsten van 10 tot en met 15 jaar gaan zowel in groepjes als in dividueel aan spelletjes deelnemen. De organisatoren rijn zo goed als gereed met hun voorbereidingen en het enige wat hun nog rest is hoop op mooi weer en dat het een ge slaagde middag zal worden. Hierbij nodigen wij de leden van de L.V.B. afd Venray uit: op ons 20-jarig bestaan, woensdag 15 okt. We beginnen dan om half 8 met een H. Mis in de Vredeskerk. We gaan om 8 uur naar het zaaltje bij de Vredeskerk door met een fees telijke bijeenkomst. De jaarvergadering van de tuin- bouvakbond van de L.L.T.B. afd Horst-Venray zal gehouden worden op donderdag 16 oktober 1980, aan vang 19.30 uur in zaal Versieyen, Amerikaanseweg 105 te Horst-Me- terik. Naast de opening, notulen, fi nancieel verslag, jaarverslag, zal de heer Stappers uit Venlo een inlei ding houden onder de titel: ,,*t Nut van een goede boekhouding op een tuinbouwbedrijf o.a. Seizoenarbei- dersregelling. W.I.R. en de R.Z.-re- geling". Na de pauze zal er een discussie volgen met de inleider. Verder is het mogelijk voorstél len in te dienen voor de alg. jaar vergadering van de L.L.T.B. Na de rondvraag zal de vergadering geslo ten worden. Het I.V.N. in oprichting houdt op zaterdag 11 oktober een natuurwan deling naar de Weverslose Berg. Om 10.00 uur wordt vertrokken vanaf boerderij Janslust voor een twee uur durende wandeling door een uniek gebied. WAAROM UNIEK? De Weverslose Berg is een tame lijk steile stuifzandheuvel die geo logisch- en geomorfologisch interesr sant is. De begroeiing bestaat uit eikenberkenbos mét in de onder groei onder andere eikvaren. Het gebied is ook van belang als broed en leefgebied voor diverse zangvo gels. Deze brede houtwal moest vroeger de bouwlanden beschermen tegen wilde dieren en tegen het vanuit de omringende heidevelden aanwaaiende zand. De Weverslose Berg wordt om ringd door oude landbouwgronden, de zogenaamde essen. Aan de voet van deze essen vinden we een twee tal stroompjes .n.l. de Weverslose Beek en de Loobeek. Beide dalen vormden een aantrekkelijk land schap. De weilanden waren ver deeld in kleine percelen, veelal om geven door houtwallen, loofhout- sigels en broekbossen. Waren aan trekkelijkwant de thans in uit voering zijnde ruilverkaveling zal diep ingrijpen in het karakter van het gebied. Tussen 1970 en 1972 is door velen uit Venray en omgeving geprobeerd om het gebied tussen Merselo en Weverslo te bewaren. Het Limburgs Landschap wilde het gebied aanko pen en er een landschapsreservaat van maken. De Werkgroep Ruilver kaveling Merselo heeft hemel en aarde bewogen om het gebied te redden. Het mocht niet baten, de landbouwbelangen gingen voor. Alle moeite voor niets geweest? Een Broekbos is gespaard door het bouwen van enkele stuwtjes en een mooie boederij is prachtig ge restaureerd. Thans dreigt een nieuw gevaar. Er is een ontgrondingsvergunning aan gevraagd om de es rondom de Berg voor zandwinning af te graven. Deze dreigende afgraving is naar het oor deel van het I.V.N. een klap in het gezicht van de Venrayse bevolking. De groeiende bevolking van Venray heeft recht op een woon- en leef gebied dat met zorg wordt beheerd. De Weverslose Berg en het Loo- beekdal vormen samen een waarde vol en een uniek gebied, dat een goed beheer tenvölle verdient. Het I.V.N. hoopt dat het negatief advies van de Commissie Ruimtelij ke Ordening door b. en w. van Ven ray en Gedeputeerde Staten van Limburg zal worden opgevolgd. Het I.V.N nodigt U|Uit om een ge zonde wandeling te maken in dit fraaie stukje Venray. Hierbij nodigen wij U uit voor de bijeenkomst van de Milieugroep Venray op vrijdag 6 oktober om 19.30 uur in De Burggraaf Aan de orde komt: 1. Ingekomen stukken. 2. „Groen markt": mededelingen en verdere taakverdeling. 3. J.V.N.: mededelingen over de stand van zaken. 4 Streekplan Noord- en Midden- Limburg. 5. Bestemmiirigsplan Buitengebie den. 6. Diaserie „de Blakt". Bestuur Milieugroep Venray p/a Stationsweg 17, tel. 86133 Hoi. Over afgelopen weekden is nog niet veel te stdirijven. Er waren geen excursies en ik heb nog nie mand gezien die naar het zeertrék- telweekend is geweest. Meer hier over in het volgende stukje. Dan blijft er niet veel meer over dan het programma voor volgend weekend te geven: 10 okt. 1980: ABV bij Martien 20.00 uur. 12 okt. 1980: Excursie van Boe- na naar de Hamert voor zang vogeltrek. 6.00 uur. 12 okt. 1980: Excursie van Mar tien naar het Kriekenbeek. 8.00 uur. Hoi, Roger. Speciaal voor kinderen vervaardigde mode die U nergens tegenkomt Eindstraat Venray

Peel en Maas | 1980 | | pagina 11