VERENMGSNIEÜWS Chocming Fashion 0 >NJ JUMPERS LV.B. VENRAY EITERPENIEUWS cav mc Natuurwandeling Weverslose-berg Venray li Venrays Mannenkoor M.C.C. VENRAY basketball club venray St. Pe\^S K.V.V. Venray PEEL EN MAAS jeugdnatuurwacht WIJK NOORD-WEST A s. donderdag 2 ókt. om 19.30 u. repetitie voor1 't gehele koor en na tuurlijk nog wat nakaarten over We nen. A.s. donderdag 9 okt. eveneens re petitie om 19.30 uur voor het ge hele koor. Op deze beide repetities zijn nieuwe leden van harte wel kom. Na 9 dkt. gaat de ledenstop weer in. Verdere aktiviteiten: Op 8 en 9 nov. organisatie van de Limburgse Zangersdagen waaraan 18 koren zullen deelnemen. Op zondag 30 nov. organisatie en medewerking aan Scholenzangfesti- val. 11 dec. repetitie gezamenlijke ko ren in Paterskerk i.v.m. Kerstcon cert. Kerstconcert op 20 dec. om 20.00 uur en 21 dec. om 1.00 uur. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7, tel. 82687 of De Burggraaf tel. 81244. Wenen heeft de harten van al on ze koorleden en meereizende gasten gestolen. Dankzij ons succesvol zin gen bij het „Wettbewerb" en het concert in het Kurhaus van Baden. Deze gingen vooral aan een In ternationale eucharistieviering in de Stephansdom, waarbij het zingen samen met Marjon Lambriks, het 'hoogtepunt werd van de reis. Met haar die avond in Grinzing, brak zij alle harten. De „Schrammel- musik" en onze zang, begeleidden haar Weense liederen. De prachtige wandelingen in het oude Wenen en de vliegreis, omslo ten het geheel. Over e.e.a. volgende week een uit gebreid verslag. Dinsdag 7 oktober wordt er weer gefietst door de leden van de L.V.B. afd. Venray. Het vertrek is om kwart voor twee bij het gemeente huis. katholiek vrouwengilde venray Sekr. M. Roling-Scholten Serenadestraat 68 5802 EW Venray Tel. 04780-84927 Op maandag 6 oktober a.s. om 19.30 uur in de foyer van de schouw burg komt de schrijfster Mische de Vreede praten over eigen werk. Attentie! De avond begint een half uur vroeger, dus om half 8. Het be looft een fijne avond te worden. Op dinsdag 7 oktober: ochtend excursie naar „Dé Kleine Aarde" te Boxtel. Vertrek om 9.00 uur op de parkeerplaats voor het raadhuis. Fietsen: dinsdag 7 oktober: bij eenkomst om 13.30 uur bij de schouwburg. De nieuwe charmante mode voor elke mode bewuste vrouw. Met een rijke keuze, bijv. in vlotte mantels, met raffinement in afwerking en detail. Charming Fashion is elegant gekleed gaan, ook in de grotere maten. Charming Fa shion is mode... ontworpen voor ul UVN OORSCHOT MODE Grotestraat 25A, Venray Helmond. Roosendaal. Boxmeer. Oss. Venray. Ween. Na het voorlaatste weekeinde van de veldkompcfcitie heeft Manual er weer een kampioen bij. De dames- Isenioren zijn in hun klasse voor de tegenstanders te sterk gebleken cn kampioen geworden. Ook de heren junioren hebben weer gewonnen, of ze al kampioen geworden zijn. is nog niet bekend, maar ze zullen het on getwijfeld de volgende week wor den. Voor het komende zaalhandbal- seizoen, zijn er binnen de verend- ging nog enkele vakatures. Nodiig is nog zeker één scheidsrechter, anders zal er waarschijnlijk een team moe ten worden teruggetrokken of per week 40.boete betaald worden. Verder is er nog steeds iemand nodig om het clubnieuws verder te verzorgen, anders is deze uitgave op één na laatste geweest. Gegadigden voor de funktie van scheidsrechter kunnen terecht bij Piet Roefs, de- I genen die zich geroepen voelen om het clubnieuws van de ondergang te redden, kunnen kontakt opnemen met Tiny Janssen. Uitslagen weekeinde 27 en 28 sept.: Dames pup. HeidiaManual 14 Dames asp. HeidiaManual 73 Dames jun. ManualHeldia 143 Dames sen. Br. SportManual 79 Heren pup. HeldiaManual 5-12 Heren asp. HeldiaManual 6-7 Heren jun. Manual-Quickly H. 26-12 Heren sen. ManualHeldia 10-10 Heien sen. Merefeldia-Manual 20-30 Programma zaterdag 4 okt.: Dames pup. ManualBlerick 1 13.15 Dames asp. ManualBlerick 2 14.00 Heren pup. ManualBevo 1 14.45 Heren asp. ManualBevo 15.30 Programma zondag 5 okt.: Dames asp. ManualEkspl. 2 11.15 Dames jun. Br.SportManual 12.00 vertrek 11.00 uur Dames sen. Eksplosion-Manual 12.00 vertrek 11.00 uur Heren sen. ManualBevo 2 12.00 Met deze wedstrijden reeks is het veld'handbalseizoen voor de meeste teams ten einde. Misschien nog een paar inhaalwedstrijden, maar dat zijn er nooit veel. Het zaalseizoen begint waarschijnlijk in het week einde van 19 of 26 oktober. De eerste wedstrijd voor de com petitie van de provinciale dambond is voor de Venrayse dammers op een fikse nederlaag uitgelopen; met 13 tegen 5 ging D.C. Venray ten onder tegen de sterke eerste klasser E.D.G. te Eindhoven. Ondanks de verzwakking door het verlies van enkele sterke spelers, had men goede hoop flink partij te kunnen geven. Het sterk verbeterde spel van Berhitu, Wester en Gerrits benevens de inzet van routiniers als Wille, Zaal en Kennis konden een rol gaan spelen. Het eerste speeluur liet alles zich nog gunstig aanzien toen het bord- materiaal nog overal in evenwicht was. Daarna kwamen echter de te genvallers. Jacobs verloor op een bekende slagzct naar dam. Zaal liet een winnende positie glippen en zag zijn hele rechtervleugel door zijn tegenstander oneroid. Ook Kennis cn Bakker bleken in geen beste vorm te verkeren, want ook zij moesten ruimschoots voor de kloktijd reeds opgeven. Ook Wester geraakte in een dammeneindspel het spoor bijster, de tegenstander kon zijn dame bemachtigen en daar mee was ook deze partij beslist en hing een deblacle in de lucht. Gelukkig konden enkele spelers de eer redden. Met name Berhitu speelde een sterke partij; hij plaat ste zijn tegenstander in een volledi ge hekstellnig cn wist dit moeilijke spelgenre keurig naar winst af te werken. Op het eerste gezicht stelde de te genstander van Noyens alles in het werk om naar remise toe te spelen, maar in het gecompliceerde eindspel moest hij toch de vlag strijken te gen onze clubkampioen. Ook Wille behaalde een zeer verdienstelijke remise in een moeilijke partij tegen de Eindhovense dameskampioene Ine van Bakel. Jos Huys. onze reser ve op bord 9 hield lang stand, maar kon het uiteindelijk niet bolwerken tegen zijn veel ervarener tegenstan der. De gedetailleerde uitslagen waren als volgt: E.D.G. D.C. VENRAY 1. W AbenA. Noyens 0—2 2. J. NoldeA. Wester 2—0 3. P. PriemsM. Bakker 2—0 4. J. SchrederhofA. Kennis 2—0 5. A. v. GervenTh. Zaal 2—0 6. J. de GrootFr. Jacobs 2—0 7. R. SwensenM. Berhitu 0—2 8. I. van BakelW. Wille 1—1 9. A. BrinkJ. Huys 2—0 13—5 Op het internationale Philips- damtoumooi dat op 12 en 14 sep tember in Eindhoven werd gehou den, behaalde A. Noyens in de afde ling hoofdklasse een eerste prijs en A. Wester een derde prijs. KAMPIOENSCROSS 125 cc IN OPLOO Als grote favorieten verschenen voor de landstitel 125 cc aan de ötart Toon Claessens. Henk Maessen en Venrayse aangelegenheid. Sjaak Willems. Dus een komplete Na het vallen van het starthek in de le manche, was het Toon Claes- sen die resoluut de kop pakte met als 2e Henk Maessen; 4e Geert Gou- mans. 7e Sjaak Willems en Bert Hendriks op een 8e plaats. Toon had er kennelijk zin in en trok in een paar ronden een flink gat op Henk die tegen deze ontketende Toon Claessens geen kans had om hem te bedreigen, zodat Toon met groot ge mak dc le manche op zijn naam schreef. Geert kon zich redelijk goed hand- moest hij toch enkele plaatsen prijs- haven, maar met het eind in zicht geven, zodat het met een 11e plaats net buiten de punten viel. Sjaak klom na de start op naar de 4e plaats, maar kon uiteindelijk niet verder naar voren komen. Onze laat ste deelnemer Bert Hendrix die zijn eerste kampioenswedstrijd reed startte op een 8e plaats en wist zich gedurende de wedstrijd zelf enkele plaatsen te verbeteren, zodat Bert als 6e eindigde en 5 punten pakte. De 2e manche was het weer Toon die de kop pakte; Geert 2e; Henk 5e Sjaak 6e en Bert raakte tijdens de start betrokken bij een valpartij. Toon ging weer net zo aan de slag als in dc le manche en wist weer een grote voorsprong op te bouwen en dus weer de volle buit binnen te halen. Sjaak nam na enkele ronden de 2e plaats van Geert over, maar kon Toon niet meer bedreigen en werd dus 2e. Henk kon zijn 3e plaats vasthouden en Geert zakte lang zaam af naar e en7e plaats, die hem ook nog 4 punten opleverde. Bert startte na de valpartij nog, maar hij had toch geen kans meer om nog punten te halen zodat hij halverwege stopte. Stand Nederlands kampioenschap 125 cc: 1 Toon Claessens 139 p. 2 Henk Maessen 112 p. 3 Sjaak Willems 106 p. 4 Tiny Romviel 82 Pi 5 Tonny van Hout 62 p. In het bij programma startten dé zijspan junioren. In de le manche eindigden Peter Tiss en Piet v. d. Broe kals 8e en Math Goers met zijn nieuwe bakkie als 12e. In de 2e manche viel Peter uit, nadat hijzelf een tijdlang 2e gelegen had. Maths Goers werd 9e. PROGRAMMA VOOR 4 EN 5 OKTOBER Zaterdag: Heren 1 Coveco in de Wetteling aanvang 19 uur; tafel R. de la Roy - G. Bertrands Dames 1 Almonte in de Wetteling aanvang 19 uur; tafel H. Jansen H. Frederiks; scheidsrechter B. Pielt Achilles Meisjes Kadetten in sporthal ,,De Hongerman" te Nuenen; aanv. 17 uur; vertrek 16 uur; scheidsrecter Ihlonka Staal Jolly Jumpers - Meisjes Aspiranten in zaal Broekwal (Bloemendijk Hel mond) aanvang 15 uur; vertrek 14 li. scheidsrechter R. Verstraelen Deurne Pioneers - Jongens Kadetten scheidsrechter R. Cruys; coach Th. v.d. Werken; aanvang 17 u.; vertrek tijd wordt nog bekend gemaakt op de training Zondag: Jongens Welpen - Lieshout in de sport zalen van Servatius. Aanvang 14 d. Scheidsrechter Elly Poels; tafel Elly Wester en Rosita Klokke. Alle sheets van de thuiswedstrijden ori- middelijk brengen naar dhr. L. Bef- trands, Helfrichstraat 74. Donderdag 2 oktober: 20.00 repetitie harmonieorkest. Zondag 5 oktober: Deelname aan muziekfestival te Leunen. Om kwart vóór twee aan wezig zijn in feesttent nabij gara ge van Gorp, Korsterweg. Uni form: wit hemd zwarte vlinder- das. Donderdag 9 oktober: 20.00 repetitie harmonieorkest Zaterdag 1 nov.: gemeentelijk muzïektoemooi. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 2 okt.: 18.30 repetitie jeugdharmonie. Donderdag 9 okt.: Repetitie jeugdharmonie Individuele lessen volgens af spraak met desbetreffende leraar. DRUMBAND: Vrijdag 3 okt.: 18.30 leerlingen Zondag 5 okt.: géén repetitie drumband. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris - telefoon 80225, jeugdle den bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els. tel. 86824. Telefoon clubgebouw: 82515. Denken wü ook nog aan de oud- papier-aktie .Breng donderdagavond uw oud papier mee. Zaterdags is de opslagruimte ge opend van 11.00-12.00 uur. Agenda: Vrijdag 3 oktober: 18.30 voor alten en sopranen 19.15 voor tenoren en bassen Zondag 5 oktober: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk. Maandag 6 oktober: 18.30 alleen voor alten Dinsdag 7 oktober: om 18.30 alleen voor sopranen Woensdag 8 oktober: 18.30 „vrije repetitie", aansluit- tend (om 19.15) spelavond. Eventuele afmeldingen: sacretariaat Langstraat 104, tel. 81690. RU beurten Blitterswyck: vrijdag 3 okt.: hr. Megens, Aubade straat 8, Venray; zondag 5 okt.: hr. v. Soest, Largo straat 20, Venray. Zon dag is het feest van de H. Fran ca scus. Algemeen: De rijbeurten op maandag vervallen voorlopig. We komen nog pleeggezinnen voor het weekend van 11/12 oktober te kort. We willen onze koorleden en ouders dringend vragen zich alsnog op te geven. DAMESKOOR Woensdag 8 okt. om 10.45 partij - repetitie voor de mezzo-sopranen. Om ongeveer 20.15 uur komen dan de sopranen en de alten erbij. Zaterdag 11 okt. zingen we om 19.00 uur in de Vredeskerk tijdens de avondmis; boven bij het orgel. Als U bent verhinderd, graag uw afmelding aan Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659 ,of aan Mevr. v. d. Beke- rom, tel. 83332. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Dinsdag 7 oktober, 19.30 uur re petitie voor de alten; om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ur- sulastraat. Zondag 12 okt. 10.00 wordt van ons koor een groepsfoto gemaakt. Kerkpad met achtergrond Grote Kerk. Ongeveer 10.30 uur korte re petitie in de Schouwburg; 11.30 uur concert. Dinsdag 14 okt. 19.30 repetitie voor de tenoren. Vrijdag 17 okt. feesavond in Prin senhof. Heeft U zich hiervoor nog niet opgegeven, laat het alsnog even weten. Indien U verhinderd bent dan ge lieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3. tel. 81221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranje straat 7, tel. 86159. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zondagmorgen 5 okt.: 10.30 Tenoren en Bassen 11.00 het hele koor. Maandagavond 6 okt.: 19.00 Sopranen Dinsdagavond 7 okt: 19.00 Alten JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 3 okt.: Geen repetitie. Vrüdagavond 10 okt.: Gezamenlijke repetitie. „SALTARELLO" Zaterdag 4 okt.: Geen repetitie Zaterdag 11 okt.: Gezamenlijke repetitie. P.S. Kontributie betalen kan en mag altijd! De heer Hub van Eijk, instruc teur van de Tamboers, heeft om ge- zondsheidsredenen ontslag moeten nemen uit deze funktie. Hij wordt opgevolgd door de heer L. Clabbers uit Lottum, die afgelopen woensdag aan het korps is voorgesteld en woensdag 1 oktober voor het eerst de tamboers officieel heeft begeleid. Vrijdag 3 oktober zal het hele korps ook de Miniretjes een serenade brengen aan het zilveren bruidspaar Peters-van Els in „de Ruif" te Oirlo. Vertrek om 19.00 u. vanaf de LTS; Majorettes en Mini retjes worden om 18.45 uur ver wacht aan de LTS. Zondag 5 okt. a.s. wordt, na een' korte repetitie, een ledenvergade ring gehouden, waarbij het bestuur alle leden verwacht. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Woensdag 8 oktober ledenverga dering in Zaal In den Engel, aan vang 20.00 uur. Deze avond zal de heer Lemmens een inzicht geven over de kleur combinatie van woningtextiel en het onderhoud hiervan. Het bestuur verwacht vele leden op deze leer zame avond. uw Venrays weekblad VROUWENCAFÉ VENRAY Maandag 6 oktober willen we in het Vrouwenikafé, Hoenderstraat 10, Venray, een tweede avond organi seren ever de positie van de geschei- iden vrouwen De levendige discussie van de eer ste avond over het rollenpatroon waarin vrouwen en mannen worden opgevoed, had tot gevolg dat velen zich herkenden in de aan hun op gelegde rol. Ter discussie stond ook de door breking van dit al oude rolpatroon en de nieuwe kijk op wat vrouwen en mannen vermogen te zijn. Deze tweede avond willen wij graag samen praten over de emotio nele gevolgen en verdriet die bij een echtscheiding kunnen voorkomen, zo ook de financiële consequenties van een besluit tot echtscheiding. Hiervoor hebben wij uitgenodigd de werkgroep BIJSTANDSVROU WEN ul'. Groningen. Verder nodigen wij uit, ALLE VROUWEN uit Venray en omge ving moeders en dochters om samen te praten. Tot maandag 6 oktober in 't Vrou- wenkafé Hoeniderstraat 10 Venray. We beginnen om 20.15 uur. VERENIGING VAN OUDERS VAN GEESTELIJK GEHANDICAPTEN AFDELING VENRAY Op maandag 13 oktober a.s. is er om 20.00 uur een bijeenkomst in zaal „In den Engel'1 aan de Post- straat te Venray voor alle leden van de Vereniging van Ouders van Geestelijk Gehandicapten, afd. Ven ray. Op deze avond zal speciaal de problematiek rondom internaats- 'kinderen aan de orde worden ge steld. Ook niet-leden die hierin geïnte resseerd zijn, heten wij graag van harte welkom. Uiteraard rekenen wij op een gro te opkomst! Zondagmiddag hebben we weer een fijne fietsvossenjacht gehad. Van start gingen er 18 opgedoste fietsmohielen. De le die de vos ge vonden had. was binnen het half uur aanwezig. De volgende 15 min. daarna, maar om 16.20 uur hadden er zich nog maar 2 gemeld ondanks de ver schillende aanwijzingen van de vos. Uiteindelijk waren er dan na 2 uur zoeken 12 man die de vos gevonden hadden. Eigenlijk 13 man, maar één. hebben wij jammer genoeg moeten diskwalificeren, omdat hij zich niet aan de voorgeschreven regels hield. De overige 5 fietsers, zet hem op de volgende keer meer succes. De a.s. fietsvossenjacht is er een waardebon uitgeloofd door: Lady Fassion van 50,voor de le lady die de vos vindt; dus lady's maakt jullie fiets in orde. Nog even de volgorde van binnen komers: 1Flying Star 2 Oalofornia 3 Kwenemie Transito 4 Linke Loetje 5 Silverstar 6 Nieuwe Hulk 7 Black Sabbath 8 Sanford 9 Reppo Cleppo premie 10 Turbo Truck 11 Astrix 12 Willy Wortel Event, ziekmeldingen bij Lady Snoopy, Handelstraat 51. Aanmelding nieuwe leden: Lady Deilta Lima. Etudestraat 34; Serra Dubbel 9, Klarinetstraat 35. Beste jongens en meisjes. Voor eerst onze (het bestuur) excuses dat afgelopen maandag v.m. de door gegeven zonnebloemhoogte niet is nagemetenDoor onverwachte werkzaamheden elders, konden de opmeters, deze taak niet uitvoeren. Ondanks de tegenslag hopen we de ze week de nametingen te kunnen uitvoeren. De einduitslag van de zonnebloem- aktie ziet er als vólgt uit: Een-stam, doorgave van 27 sept. j.L 1. Marcel Kessels, Grootdorp 18, Merselo 4.46 m. 2. Leon van Dijk, Kleindorp 1, Merselo 4.00 m. 3. Freddie Vermeulen, Frans Mi- chelsstraat 23, Venray 3.80 m. 4. Hans Kappeyns, Molenklef- weg 9, Venray 3.75 m. 5. Mare Jacobs, Maasheseweg 68a, Venray 3.50 m. 6. Bianca Jacobs, Raadhuis straat 28, Venray 3.45 m. 7. Mariel'le Gommans, Maas heseweg 72, Venray 3.40 nu 7. Wanda Jansen, Dempseystr. 16 Venray 3 40 rru 8. Rob Sanders, Bremmenkamp 2, Oirlo 3.23 m. 9. Pascal van Weert, Rochusstr. 8 Venray 2.70 m. 10. Jolanda Coppus, Nieuwland- s tra at 5, Venray 2.56 m. 11. Esther van Thiel, Aan den Dril 15, Venray 2.70 nu Drie-stam, eveneens zaterdag j.L doorgegeven: 1. Jan Vollenberg 4.15 m. Klein Oirlo 11 3.70 m. Ca9tenray 3.60 m. 11.45 nu 2. Yvonne van Rooy 3.80 m. Pr. Marijkestraat 21 3.80 m. Venray 3.60 m. 11.20 m. 3. Wendy Martens 3.50 m. Albionstraat 7 3.45 m. Leunen 3.45 nu 10.40 m. 4. Felix Peeters 3.75 m, Deumeseweg 20 3.50 m. Venray 2.75 nu 10.00 m. 5. Peter Peeters 3.24 m. Litsentergweg 2 3.20 m. Ysselsteyn 3.13 nu 9.57 m. 6. Gertie Geïbngs 3.20 m. Daland 7 3.10 m. Merselo 2.50 m. 8.80 m- 7. Peter Franken Kempkensberg 30, Ysselsteyn 8.44 m. Proficiat allemaal met jullie be haalde succes! Door schenking heb ben we (J.N.W.) enige mooie prijs jes ontvangen, zodat jullie allemaal, op woensdag 8 oktober a.s. om 14.00 uur bij de Schouwburg van St. An na, de welverdiende beloning in ontvangst kunnen nemen. De nieu we leden zullen hiervan getuigen zijn, daar we op deze woensdag hun installatie vieren. Dit „vieren" vindt zijn oorzaak, dat het dit jaar de tiende keer zal zijn, dat in Venray een Jeugdnatuurwacht-installaitie, wordt gehouden. Na jullie officiële installatie wor den een tweetal filmpjes vertoond, waarin bij de pauze de prijsuitrei king van de Zonnebloemaktie zal plaatsvinden. Jullie nieuwe Jeugdinatuurwach't- leden, kunnen meteen aan de slag. Je ontvangt bij je installatie onze uitgave „De Natuurvriend". Hierin staat een puzzel-raadsel, waarmede stempels te verdienen zijn. Voorts tekening en begeleiding om uit één plank een voederkast te maken. Voor meerder nieuws tot volgen de week, in dit blad, onder rubriek: Jeugdnatuurwacht. OPGELET! De installatie op 8 ok tober a s. vindt plaats in de schouw burg van ST. ANNA en wel om 14.00 uur. Jullie worden tussen 13.30 en 13.45 uur verwacht. Entree vamaf de Noordsingel. Wij hopen op een rustig verloop door goed gedrag a'ls Jeugdnatuurwaohter. a Wijkbewoners van Noord-West. Het fancy-fair dat afgelopen za terdag en zondag in het wijkgebouw den Hoender werd gehouden, is bij zonder goed geslaagd. Zaterdag viel de drukte een beet je tegen, maar de zondag was het wijkgebouw propvol. Dus een fancy- fair is zeker voor herhaling vat baar. De mensen die dit georganiseerd hebben, willen alle vrijwilligers hartelijk bedanken, want ook mede door hun steun en inzet is het ge slaagd. Tot de volgende keer. DANSEN Zoals gewoonlijk is er iedere maand een gezellige dansavond. En die avond is op zaterdag 11 oktober a.s. Dus wijkbewoners, kom gezel lig dansen en u mag gerust ook iemand van buiten de wijk mee brengen. RIKKEN EN TOEPEN Ja mensen, wij zijn al begonnen met kaarten; de drukte is nog niet overweldigend, maar nu de avon den langer worden zullen er lang zamerhand wel meer mensen ko men. Nu kan men nog vrij kaarten, maar zo gauw we met genoeg men sen zijn spelen we om punten. Het kaarten is iedere maandagavond en begint 20.00 uur. Dus tot op een van deze maan dagavonden. Het LV.N. in oprichting houdt op zaterdag 11 oktober een natuurwan deling naar de Weverlose Berg. Om 10.00 uur wordt vertrokken vanaf de boerderij Janslust. In een twee uur durende wandeling zal het gebied rond de Weverlose Berg wor den verkend. Door de aanvraag van een vergunning tot ontgronding staat dit unieke landschap in het brandpunt van de 'belangstelling. Volgende week volgen nadere me dedelingen over deze wandeling. Vrienden van natuur en landschap reserveer deze zaterdagmorgen voor een gezonde wandeling in een prach tig stukje Venray. LV.N. WAT IS DIT? De naam betekent Instituut voor Natuurbesehermingsed uca lie. Het I.V.N. wil zo veel mogelijk mensen betrekken bij het natuurbe houd en werken aan een leefbaar milieu. Het I.V.N. vraagt u om eens mee te gaan de natuur in, naar esn van de avonden te komen of onze publi- katies te iezen. Want het wil graag iedereen weer wat dichter bij de na tuur brengen. I.V.N. in oprichting - Venray. Hoi, Ook deze week volgt er weer trouw een stukje in Peel en Maas van NJN afdeling Venray. Om te beginnen zal ik iets schrijven van de gebeurtenissen van afgelopen weekend. De ABV die gepland was op 26 sept. ging helaas niet door," maar is verplaatst naar 10 oktober a.s. Dan vólgt zaterdag: De lezing van Henk Ploeger was zeer geslaagd, voor sommige men sen misschien op een iets te hoog wetenschappelijk niveau, maar in het algemeen goed te begrijpen. De lezing ging over plankton, dat eigen lijk ,,'t zwevende" betekent, d.w.z. het zwevende in water! Plankton is een verzamelnaam voor 2 belang rijke groepen n.l. dierlijk- en plant aardig plankton (resp. zoo- en py thonplankton), deze 2 groepen zijn dan weer verdeeld in families, o.a. in groenwieren, blauwwieren, algen, maar ook in raderddertjes, water vlooien, kreeftjes enz. Deze families zijn weer verdeeld in soorten (spe cies) en ondersoorten (sub-species) maar dat wordt teveel om op te noemen. De zaterdag bestond uit de volgende onderwerpeneerst een excursie om watermonsters te ne men, daarna een lezing en tenslotte een „praktisch" gedeelte dat be stond uit een „plankton kwartet", dia's geprojecteerd via een micros coop en het determineren van enkele plankton soorten. Het was dus een zeer geslaagde dag. Zondag waren er 2 excursies, ge- spesialiseerd op vogels, paddestoe len en libellen. Ik blader nu even doormijn agen da om te kijken of er nog iets inte ressants te vertellen is, en ja hoor! Weer een lezing, n.l. op 11 okt. '80 om 19.30 uur in het hol. Onderwerp van deze lezing is „paddestoelen". Komend weekend geen excursies i.v.m. het zeetrektelweekend aan de Hondsbossche zeewering. 'Hoi, Roger. Er kunnen nog nieuwe leden bij de KINDERGROEPEN EN TEENERGROEPEN Nu het nieuwe völksdanssetizoen weer enkele weken oud is blijkt, dat er nog plaats is voor nieuwe leden in de groep teeners (na de lagere school - 16 jaar); de 3e en 4e klas- sers en de le en 2e klassers. Voor belangstellenden is het belangrijk zich snel aan te melden, daar het nu nog mogelijk is met een beetje hulp van de dansleidimg de aanslui ting bij de rest van de groep te krij gen. Later in het seizoen wordt dat moeilijker en ook vervelender voor de dansertjes met ervaring. Omdat de le en 2e klassertjes dit artikeltje waarschijnlijk niet zelf kunnen le zen en afhankelijker zijn van het halen en brengen door vader en moeder, vragen we extra aan die va ders en moeders eens na te gaan of het volksdansen iets voor hun kind is. Volksdansen is zowel voor jon gens als voor meisjes! Tijden: Klas 1 en 2: maandags van 16.30 tot 17.30 uur o.l.v. Nellie Verhaag en Tiny Philïpsen; klas 3 en 4: woensdags van 14.45 aot 15.45 o.l.v. Mariian-Waterreus en Francien van Gestel; teeners: woensdags van 18.00 tot 19.00 uur o-l.v. Anet Versteegen en Ellie Herraets. Aanmelding: Nieuwe leden kunnen zich aan melden tijdens de groepsbijeenkoms ten bij de dansleiding. Als U vragen vooraf heeft, kunt U eventueel tele fonisch kontakt opnemen met Ger- rie Peniris, tel. 04780-85364. De kontributie bedraagt 15, per kwartaal en hét volksdansen wordt aangeleerd in ons vereni gingslokaal in het voormalig Ly ceum, ingang St. Antoniusrtraat 2 te Venray. Jongens en meisjes, jul lie zijn van harte welkom!

Peel en Maas | 1980 | | pagina 9