JUMPERS TRIMCIUB VAMOS A VER KERKELIJKE DIENSTEN BOWLING BOND VENRAY basketball club venray Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk PEEL EN MAAS Kerk 't Zonnelied Brukske Protestantse Kerkengemeenschap Sint Anna-ten-drieën in het kapelletje aan de Servatiuswëg Parochie Vredeskerk Parochie Oirlo Parochie Leunen Parochie Castenray Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Veulen PEEL EN MAAS uw weekblad MISSIONARISSEN OP VAKANTIE: U BENT WELKOM Rectoraat Heide Rectoraat Smakt Uitslagen maandag 15 sept. 1980: Reynderse/Close Encounters Feenstra/ Old Timers 04 Alle 10Hurricanes 13 SVCB—Pinfall Wizzard 40 De Alden Hoed/Magic Line- Fa 1 Down 40 Uitslagen van dinsdag 16 sept. 1980: Leenen/SopjinsClup Up 52 40 Bowling Bistro Venray/Sigmas Stoks/Reurns 13 SnoopysWejebe/Red Arrows 13 Franssen/The Real Strikers Kaasshop/Tre Strikers 04 Stand na 2 wedstrijden op zondag gespeeld Hans Thüssen/jeugdteams: Pinclusief-ten 53 Flying Pins 35 Om de competitie voor de jeugd- :eam aan trekkelijk te maken kun nen wij nog heel veel leden tot 18 jaar gebruiken. Heb je belangstelling voor deze :och geweldige sport, meld je dan snel aan alus jeugdlid. Goed bow len leer je snel onder deskundige leiding. Aanmelden Bowling Bistro Ven- rjy. dan kun je volgende week al spelen. Dames Jumpers '76EBC Gcldrop Na een eerste blik op onze tegen- gander wisten we al dat deze wed- grijd niet veel problemen zou op leveren. want zo capabel zagen de GeMropse dames er niet uit. Er werd dan ook gestart met een in- sselling van laat maar waaien. De inzet was niet zoals het eigenlijk moest zijn. Daar kwam nog bij, dat de speelwijze van Geldrop de slap pe lach veroorzaakte in ons team Ir werd rommelig gespeeld, veel gelachen en intussen maakten we nog wat punten. Stand bij rust, was ondanks alles toch nog 23-10 (voor Jumpers natuurlijk). In de tweede helft rommelden we erder. Er werden wel wat enthou- hste pogingen gedaan om „het sys- trnn" te spelen, maar die gingen Mlkomen de mist in Verder heb ben we nog enkele leuke breaks ge maakt. zodat de eindstand 46-18 iftrd. Als er wat serieuzer ge peeld zou zijn, was die eindstand tk hoger geweest, maar we heb- *n nu tenminste lol gehad en dat sook nooit weg. Heren 2 Rammer dat de wedstrijd togen r'enlo Sport Heren 2 geen door- ang kon vinden, omdat de sport - id in Venlo op het «HerlaatKte rome rot niet beschikbaar was. De deurstelling werd snel vergeten loor de zo spontaan aangeboden 1 van dhr. Ploum. voorzitter ■an Venlo Sport. „Zot hobbe we ze !*rü" Dimes 4Attacus (Vcghel) Over de eerste helft kunnen we trg kort zijn, daar met eon mooi ïlijke stand 44 werd afgesloten. Bi' persoonlijke fouten daarentegen wren voor ons het hoogst 53. In Ie tweede helft speelde Attacus op tin man to man verdediging zodra wij over de middellijn kwamen. Coach Flinsenberg nam een time out en zorgde ervoor dat de voorste peelsters Danrise en Jacqueline het- itifde gingen doen. Dit werkte erg goed maar door een blessure van Denise (dus wissel) wisten de Veg- helse speelsters te winnen met 11-8. Programma zaterdag 27 en zondag 28 september: Heren 1 en Heren 2 vrij. Zaterdag: Dames 1 uit tegen Tiboria 1 om 18.00, in de zaal „de 3 eiken" te Bergeyk. Meisjes kadetten en jongens kadet- ten vrij. Zondag: JumpersYellow Sox Meisjes aspiranten op Servaas 14.00 Scheidsrechter R. de la Roy; Tafel: H. Frederiks en Ch. Franssen. Jongens welpen: St OedenrodeJumpers 14.00 uur. Is uw oog ook op het kleine inzetje gevallen van de week in een van de weekbladen? Wanneer je week in week uit probeert de mensen aan het bewegen te krijgen met allerlei aan moedigingen over hoe goed het voor je is om te bewegen en de ontspan ning die er vanuit gaat en dit zo tracht aan de man te brengen, dan is het een hart onder de riem om zo een stukje eens te lezen. Voor het geval u er overheen gelezen heeft, hier een herhaling: Managersziekte: In de Verenigde Staten en ook al in sommige landen in Europa is men in verschillende bedrijven met en thousiasme de 'Managersziekte' aan het bestrijden, de managers hebben niet genoeg beweging vindt men. Per dag gemiddeld zo'n acht tot negen uur in de auto of achter het bureau zitten, gekombineerd met een zo zware en verantwoordelijke baan. dat is teveel van het „goede". Een van de weinige manieren om spanning kwijt te raken is lichame lijke beweging. Dus krijgen de ma nagers nu gedurende hun werktijd een aantal uren per week de kans om hun stress eruit te lopen, sprin gen of huppelen. Tenzij belangrijke zaken het onmogelijk maken, zijn de heren verplicht in hun trimmings- pak het „trim u fit" programma tel kens weer braaf af te werken. Het schijnt wel te helpen, want hoe lan ger hoe meer bedrijven namen het idee over. Zijn we niet allemaal manager van ons eigen lichaam, doe er daarom nu wat aan. hierbij een uitnodiging om eens te komen kijken en beter nog. meedoen met de Venrayse Trimclub- Onze aktiviteiten zijn: iedere zaterdagmorgen om 7.15 u. vertrek voor een duurloop van 10 km vanaf de Cooperbaan gelegen in de Ballonzuilbossen via de Beekweg. daarna riöhtdng Rozendaal (is met borden aan gegeven). iedere zondagmorgen om 9 uur precies vertrek voor het trim men 1 uur. We hebben wisse lende vertrekpunten: a.s. zondag 28 sept. vanaf hoofdingang Rank Xerox, waar om 8.55 uur verza melen is. iedere woensdagavond om 18.45 uur vertrek vanaf de ingang "voetbalveld Geijsterse bossen (wandelpad kapel) voor loop- en trimoefon'ingen, 1 uur. Met Ingang van 1 oktober weer in gymzaal Langeweg, 18.30 uur. Zaterdag 4 oktober lopen we de halve marathon, vertrek 7.30 u. bij Thuylshof, Langstraat. Route: Langstraat - Deumcseweg - Midden Peelweg - Beekweg - Westsingel - Langstraat. We blij ven als groep bij elkaar en is geen wedstrijd. Inlichtingen verstrekt u graag: Piet Loomans, Ouverturestraat 14, telefoon 85384. van 27 sept, tot en met S oktober Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. Hendrik Keijsers Jan Hoogers. Zondag: zesentwintigste zondag dcor het jaar. 8.00 leesmis, int. overl. parochianen An Swinkels- van DijCk (namens dameskoor); 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Piet Janssen en overl. fam. Jan van Gerven en schoonzoon; 11.00 neder landse hoogis, int. Lies en Herman Jeuken-Verhulsdonk Josephina Hendriks-Ariens Niek Huggers. Maandag: H.H. Michaël, Gabriël en Rafaël, aartsengelen. 9.00 oude stichtingen pastoor M. J.van Box tel; 19.00 overl. ouders Schols-Leers Desiree Verhagen overl. fam. Janssen-van Meijel. Dinsdag: H. Hiëronymus, priester en kerkleraar. 9.00 Jacobus Jacobs; 19.00 Mathieu Arts broeder Drab- bels Niek Huggers. Woensdag: H. Teresia van het Kind Jezes, maagd. 9 00 Huberdina Maria Johanna Wismans; 1900 Ja cob Gossens en Anna Gossens ouders Kronenberg-Clancette en zoon Lambert overl. ouders Bas- ten-Bonants jrd. Handrie Jans- Beken. Donderdag: H.H. Engelbewaar ders. 9.00 uit dankbaarheid. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H Hart van Jezus. 9.00 Nellie Raedts; 15.00 kapel St. Jozefklooster, huwelijks sluiting Gerrie Oudenhoven en Wim de Vocht; 19.00 jrd. Antoon van Doom en Theodora Arts Handrie Jans-Beken en zoon Arnold Ma ria Poels-Janssen. Zaterdag: 9.00 Mgr. Moors, oud bisschop van Roermond; 19.00 Jo- han Moorrees, Antonetta Custers, zoon Martin en schoonzoon Piet ouders Cox-Deckers, Antoon en Gerrie Petronella Janssen-van Dijck (kinderen). Mededelingen: Zondag inder de mis van 11-00 u. is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leidsters: Marijke, Vollenberg en Resy van Hooren. Vrijdag is eerste vrijdag van de maand. Vanaf 9.00 uur wordt de H. Communie gebracht aan de zieken. Het gebruik van de bundels bij dc Eucharistievieringen blijkt in de praktijk goed te bevallen. Er is gevraagd of men de bundel ook persoonlijk kan aanschaf fen. Ofschoon er voor het ge bruik voldoende bundels zijn, kan men de bundel tegen kost prijs 8,50) verkrijgen in de sa cristie voor of na de vieringen. Akolieten: Zaterdag 27 sept.. 19.00 M. van Pëlt en G. de Groot. Zondag 28 sept.: 8.00 Geert Flin senberg en Paul Flinsenberg '(lezer: J. Wekking); 9.30 Kees v. d. Holm en John van Bers; 11.00 A. Regli en G, Regli. Misdienaars: Maandag, dinsdag: 19.00 Jolanda Beerkens en Bas Houba. Woensdag, vrijdag: 19.00 Samrrüe Huibers en Karin Bloemen. uw Venrays weekblad Zondag 28 sept. H. Missen: 7.30 9.00, 11.45; hoogmis 10.15 gezongen door Crescendo; 18.00 avondmis. Woensdag: 13.30 gez. H Mis bij gelegenheid van het 40-jarig huwe lijk Jeufken-Claessens, Vrijdag: Eerste Vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart. 14.00 gez. H. Mis bij gelegenheid van het 25-jarig huwelijk Peters-van Els; 19.00 avondmis voor de gezin nen van de parochie Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zon dagsviering. Misintenties: Zaterdag: 18.30 overleden broer en overl. ouders Akkermans-Tim- mermans. Zendag: 7.30 parochie en Lei v. d. Berg; 9.00 Jacob Kodoatie; 10.15 Martinus Veldhuizen; 11.45 Anna Baltesen-Bollen; 18.00 Francien Cocpmans-Custers en overl. fam. Maandag: 8.00 overl. familie; 19.00 Jan Arts (v.w. De Huisvriend). Dinsdag: 8.0 Ooverl. ouders Ak kermans-Timmermans; 19.00 overl. ouders Rongen-Buijssen en overl. ■fam. Woensdag: 8.00 Selida Rojer en Constant Rojer; 13.30 b.g.v. een 40- jarig huwelijk uit dankbaarheid; 19.00 Gertruda Madou-Klaassen. Donderdag: 8.00 Antoinetta Ram- melman-Elsevier en Eva Wilhelmi- na Rojer;; 19.00 overl. ouders Poels van Dooren Vrijdag: 8.00 Mathilde Wasser en t.e.v, H Geest; 14.00 b.g.v. een 25'- jarig huwelijk uit dankbaarheid; 19.00 gezinsmis, levende en overl. fam. Wullems. Zaterdag: 8.00 overl. fam. Am- brosius. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Ricky Douwes en Peter Schoenmaekers. Zondag: 9.0 OArnoud Verhaeg en Hans Kerstjens; 10.15 Willy v. d. Bekerom en Geert Koppes; 11.45 Geert Claes en Eric Arts; 18.00 Pe ter en Martijn Smelt. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Rob Arts; 19.00 Edgar Janssen. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Mart Leenders. 19.00 Gerard Schoenmaekers. Zaterdag 27 sept.: Euch. viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Misintentie overl. hr. P. Kruysen. Zondag 28 sept. Gezongen euch. viering om 10.00 uur. Kindercrèche wordt verzorgd door Mevr. Wolf, Iris Kroon. Misintentie overl. Peter Verstappen en Johanna Mlchiels- Wijnen, mevr. Claessens vanwege de buurt. Woensdag I okt. Euch. viering om 19.00 uur. Zondag 28 sept. a.s. om half tien (winaertijd!) doopdienst in de aula va nDen Hoebert aan de Westsingel; predikant is Ds. J. Heine. Tijdens de dienst kinderkerk en -oppas. De extra-kollekte is bestemd voor het diakonaatsprojekt. In Bliitterswijck geen dienst. Een van de best onderhouden veldkapellen van Venray vinden we op het erf van de familie Claessens aan de Stationsweg, langs de Hen ri Dunantstraat. Een mooi aange legde groenstrook rondom, doet het oude gebouwtje nog eens extra fraai uitkomen. Het is het zoveelste kapelletje dat is toegewijd aan Sint Anna en bo vendien nog aan de Heilige Maria en het Jezuskind. Samen zijn ze verenigd in één beeldengroep: St. Anna-ten-drieën. Het originele beeld is na de oor log vervangen door een kopie, ge maakt door Piet Clephas, gefinan cierd uit het bekende beeldenfonds van Rank Xerox. Dat originele beeld, thans veilig opgeborgen, is in de loop der jaren op verschillende exposities tentoongesteld. Kenners hebben het sterke vermoeden dat het beeld tussen 1500 en 1525 ge maakt werd door de beeldhouwer Kersten van Ringenberg te Kalkar. Deze vervaardigde o.m. ook het Marianum in de Grote Kerk. Men weet ach nog te herinneren dat ver voor de oorlog Jan Ver meulen, koster/schilder, het beeld opnieuw gepolychromeerd heeft of het schilderwerk heeft hersteld. Vijfenzestig jaar geleden werd de familie Claessens door grondaanko pen eigenares van dit kapelletje. De vorige eigenares was de familie (Jan) Poels, uit de Hofstraat. Maar deze familie heeft het kapelletje in ieder geval niet gesticht, want dat zou omstreeks 1850 moeben zijn ge beurd. Het hoe en waarom van die stichting is ook hier niet meer te achterhalen. Tussen de boerderij van de fami lie Claessens en het kapelletje lag tot voor enkele jaren nog de Oude Oostrumseweg ('t Oost rums Veld). Bij de aanleg van de Henri Dunant straat werd het oude weggedeelte bij het boerenerf getrokken. Tot dan had het kapelletje nog wel eens bezoek van een voorbijganger, en 'n enkele keer vond men in het offer blok nog wel eens een muntstuk. Voor de oorlog was dat heel an ders. Toen kon men regelmatig missen laten lezen van het geld dat men in het offerblok aantrof. Destijds had huize St. Servatius nog „eigen geld" en ook die munt stukken vond men bij tijd en wijle tussen de centen, stuivers en dub- befltjes. De oorlogsjaren werden door het kapelletje goed doorstaan. Praktisch onbeschadigd haalde het de bevrij ding. Wel was het smeedijzeren kruis van de nok verdwenen. Toen men daar een nieuw plaatste, vond men er nog resten van twee krui zen die er vroeger op gestaan heb ben. Over de Oude Oostrumseweg trok vroeger ook elk jaar de Helmondse processie/bedevaart naar Kevelaer. Een voettocht op de eerste zaterdag en zondag in augustus. De processie gangen maakten telkens een rust pauze om bij het kapelletje een paar Weesgegroetjes te bidden en dan hun tocht naar Kevelaer of Hel mond voort te zetten. Nu ligt het kapelletje dan goed verzorgd en onderhouden op het erf van de familie Claessens. Het boe renbedrijf is er inmiddels verleden tijd en heeft plaats gemaakt voor een groente- en fruitbedrijf. De pas santen en bedevaartgangers van voorheen zijn nu winkelende moe ders met kinderen geworden. En het zijn de kinderen die nog al eens proberen of ze een steentje in het offerblok kunnen gooien. Wat er achter het zwaar ijzeren traliehek in de kapelmis staat, kunnen ze am per zden. Maar tot zo ver reikt hun belangstelling ook nog niet Zesentwintigste zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. ouders van Hoof-Hoex voor overl. Nout Cremers en Tiny Phi- lipsen. Samen zingen we nederland- V se liederen. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Nout Cremers en Tiny Philipsen; 9 00 leesmis voor overl. ouders van den Berg-Janssen en zoon Jan; 10.00 hoogmis voor overl. Leonardus Janssenen zonen Piet en Gerrit (fam. P.-Z.). Nederlandse gezangen met het kerkelijk zangkoor; 11.30 lees mis voor overl. Jan van Haren en Mensi Zegers voor overl. August van Bergen; 18.30 avondmis voor overl. Theo Claessens. Maandag: Feest van de H.H. Mi chaël, Gabriël en Rafaël, aartsenge len. 8.00 leesmis uit dankbaarheid (C); 19.00 avondmis uit dankbaar heid bij gelegenheid van een 80ste verjaardag (P.-V.) en voor overl. ouders Emiel Beerkens en Gertruda Pelzer. Dinsdag: H. Hiëronymus, priester en kerkleraar 8.00 leesmis voor overl. ouders Strijbosch-Op 't Broek en hun dochters Elisabeth en Ma ria; 19.00 avondmis voor overl. Jan v d. Heuvel (familie). Woensdag: H. Theresia van het Kind Jezus, maagd. 8.00 leesmis voor overl. Johanna Voermans- Leijssen (fam. L.); 19.00 avondmis voor overl. ouders Vullings-Mar- tens. Donderdag: Feest van de H.H. En gelbewaarders. 8.00 leesmis voor de overl. familie Ruten-Rutten; 1900 avondmis voor overl. Piet Kusters en familie voor overl. Leonardus Janssen (buurt) voor overl. Her- mina v. d. Laar-van Els. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart. 8.00 leesmis voor overl. familie Thielen-Hendriks; 14.30. plechtige huwelijksinzegening en eucharistieviering voor het bruidspaar Gorree-Pirlo; 19.00 uur avondmis voor overl. Pierre Thijs- sen. Zaterdag: H. Franciscus van As- sisi. 8 00 leesmis uit dankbaarheid (v. d L); 16.00 plechtige eucharis tieviering voor overl. familie Boom (bij gelegenheid van familie reünie); 19.00 avondmis voor overl. ouders Janssen-van den Munckhof en van Hcrclc-Keltjens voor overl. Jaco bs Engelis voor overl. fam. Cre mers en Neut en Tiny Cremers-Phi- lipsen vcor overl. fam. v. Meijel- Linders. (Jubileummis van de leden en oud-leden van het kinderkoor De Vredesklokjes). Mededelingen: Van oudsher is de oktcber-maand de maand van het Rozenkransgebed. Wij bevelen dit gebed in deze maand dan ook bijzonder bij u aan. Zondag onder de mis van 11.30 u. kleutercrêche in de kleuterschool vlak bij de kerk. Leidster: Mej. Wil- ma v. d. Bekerom. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 Sè Fijneman, C. v. d. Brand; 9.00 J. de Bruyn, M. Wil- lemse; 10.00 J. Jacobs, R. Beeritens, M. Barten; 11.30 R de Vink, M. Janssen; 18.30 M. Fijneman, H. Wil- lem9e. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 H. Boom, M. Basten; 19.00 R. Oomens, M. van Ampting. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 R. Barents ,W. Aben; 19.00 O. Geurts C. Berg. 26e zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 zondagsdienst, maandd. Jos Driessen; maandd. Mart. Hub. Bots; Wim Steeghs; Ma thijs Geurts (coll.) en tot bijzonde re intentie (K.). Zondag: 8.30 Ism. Johannes Loo- nen; 10.00 Hoogmis jaard. Jan Ne- lissen, gest. Hgm. Joh. Janssen en Petronella Kuijpers en gest. Hgm. Theod. Peeters, Wijnhoven-Achten en overleden familie Sanders. Dinsdag: 8.00 geSt. lsm. familie de Fonville. Woensdag: 18.45 Rozenkransgebed. 19.00 lsm. tot bijzondere intentie ter ere van H. Machutus (A.). Donderdag: 19.00 H. Uur waar onder Eucharistieviering Jos Dries sen (koll.), st. Willem Steeghs, Ma ria Janssen en Maria Maassen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, verering H. Hart van Jezus. 9.00 Communie aan de zieken; 19.00 Hgm. Mathijs Geurts (koll.). Zaterdag: 18.45 Rozenkransgebed. 19.00 zondagsdienst Jos Driessen (koll.); maandd. Alfons Kurvers; st. Math. Baeten, Johanna Smits; Ma thijs Geurts v.w. zijn vrienden. Zesentwintigste zondag door het Zaterdag: 19-00 lsm. voor overl. fam. Philipsen-Lenssen lsm. voor overl. fam. Litjens-Nabuurs. Zondag: 8.00 lsm. als gest. jgt. v. Jozef Hubertus Loenen en echtge note; 10.0 Ohgm. als gest. jrd. voor Jan Reintjes en echtgenote Mgr. P. Moors; 11.15 lsm. als jrd. voor Martin Jilesen lsm. voor Gerard Thüssen. Maandag: 19.00 lsm. voor afgest. fam. Swinkels-Peeters overl. fam. Leij ssen-Linders-Loonen. Dinsdag: 19.00 weekd. v. Maria Loonen-Scheffers lsm. voor Ge rard van Dijck. Woensdag: 19.00 lsm. voor een overledene (B.) gest. jrd. v. Caro lina Peeters. Donderdag: 19.00 lsm. tot bijzon dere intentie (O.) gest. jrd. v. Pe ter Wilmsen, Johanna Wismans. Vrijdag: Eerste vrljda g van de maand, toegewijd aan het H. Hart, 7 30 maandd. v. Jozef Croijmans, echtg. en Martin Croijmans gest. jrd. v. Jan Albert Heesen. Zaterdag: 19.00 lsm. als jrd. voor Louisa Geurts-Geurts lsm. voor Helm Claessens. Misdienaars: 19.00 André Peeters. Akolieten: za 19.00 Roel Janssen en André Peeters; zo 8.00 H. van Rhee; 10.00 R. Kuenen, W. Heidens en W. Emonts; 11.15 W. v. Meijel en R. Duijkers. Huwelyksafk.: Henk Ouwerkerk Ine Hendriks-van de Weem (Ven ray). Misdienaars: Edwin Ding!hs en Hans van de Ven; Marcel Duykers en Urban Vollenbergh; Hoogmis: Mike en Patrick Kleeven. Zaterdag: 19.00 jgt. voor Matthias Drabbëls. Zondag: 8.00 overl. fam. Camps- Maassen; 10.00 Mgr. P. J. A. Moors. Maandag, woensdag en donderdag geen H. Mis. Dinsdag: 8.00 Hubertus Strijbos- Kemmëlings. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. De ziekencommunie wordt even uitgesteld. 8.00 Petrus Joh. Strijbos. Zaterdag: Feest van de H. Fran ciscus. 19.00 t.e.v. de H. Theresia. Als op ons kerkhof in Castenray een van uw familieleden begraven ligt, wilt U dat graf dan nog vóór Allerzielen in Orde komen maken. Enkele graven zijn n 1. lelijk ver zakt. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Ge- rardus, Maria, Wim en Jan Spreeu- wenberg. Zondag: 8.30 H. Mis voor Nic. van Beers; 10.00 gest. jgt. voor Petrué Megen en dochter Maria ;11.30 1)H. Claessens, Mechtilde Claessens-van Mis voor Siem Lemmens, Fien Lem- mens-Smits en Els Lemmens-Bar- tels; 2) H Mis voor Gerardus van den Munckhof. Maandag: 19.00 H. Mis ter ere van Gerardus en O.L. Vrouw van Altijd durende Bijstand. Dinsdag: 8.00 H. Mis uit dank baarheid ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Woensdag. 8.00 gest. H. Mis voor Godefridus Vermeulen en Gertruda Jent j ens. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Har- rie Peeters; 14.00 H. Mis uit dank baarheid b.g.v. het huw. van Toon van Haperen en Nellie Classens. Vrijdag: eerste- vrijdag van de maand. 19.00 H. Mis uit dankbaar heid b.g.v. reünie fam. Arts. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Ma ria van Soest-Swinkels, overl. ou ders Smets-Dings, en Elisabeth en Theo. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Rob Koonings en Reel Emonts. Zondag: 8.30 Peter Peeters en Wilfried van Dijk; 10.00 Willy Hen driks en Karei Dekkers; 11.30 Joost v. Elzakker en Jos Bovee. Weekdagen: Ko Flinsenberg en Francis v. d. Hoff. Mededeling: AChter in de kerk ligt de nieuwe Algemene Missiekalender. Hij kost zes gulden, en dat geld komt ten goede aan de missionarissen. Het is een zeer mooie kalender waarvan de platen bijbelse taferelen zijn, ge schilderd door een kunstenaar uit Bali. Wij bevelen die kalender graag aan. 26ste zondag door het jaar. Zaterdag 19 00 Hoogmis voor Pier re Zwïtserlood. Zondag: 10.00 Hoogmis voor Ma ria G. Muyzers-Michels v.w. de buurt; 11.30 H. Mis t.e.v. St. Jan. Dinsdag: 8.30 gest. jgt. voor Jo hannes van VegChel, echtgenote en overl. dooh'ter. Woensdag: 8.30 geen H. Mis; 19.30 H. Mis tot int. Leden van L.V.B. Moederavond. Donderdag: 8.30 gez. H. Mis voor Johanna H. Poels-Poels. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.30 gez. H. Mis voor hen die geofferd hebben t.e.v. H. Hart. Zaterdag: 19.00 Hoogmis jgt. voor overl. ouders van Osch-Poels. Misdienaars: zondag 10.00, woens dag 19.00 en zaterdag 19.00: L. van Dijck, H. Jacobs; 11.30 H. Hendriks, S. Verhaag. Kcllektantenzaterdag Hendrix; zondag 10.00 Ewals; 11.30 v. Cuijck. Zaterdag: 19 uur voor de paro chie. Zondag: 10 uur voor overl. ouders Bloemen-van Kessel. Maandag: 8 uur voor Hr. van Deutekom. Dinsdag: 8 uur voor Ben Coolen. Woensdag: 8 u. voor fam. Weerts- Nelissen. Donderdag: 8 uur voor Simon van Vegchel. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.30 voor Maria Peeters- Hakvoort en Theo de dochter; 14.00 zilveren bruiloft fam. Nabuurs-v. d. Broek. Zaterdag: 19 uur tot int. van fam. Geven. Zondag 28 sept. 26e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. v. levende en overl. fam. Cleven. Zondag: 9.45 Hgm. voor zal. Theod. Classens; 11.15 Hgm. overl. fam. van Soest-Cox. Maandag: 8 uur lsm. zal Sef Lin- ders en overl. ouders. Dinsdag: 8 uur lsm. zal Ber van Ooi en zoon Wim. Woensdag: 8 uur lsm. zal. Leo Geelen en Harrie. Donderdag: 8 uur gest. jgt. zal. Jan Reintjes en echtg. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan H. Hart. Om 8 uur bijz. H. Mis ter ere van H. Hart. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uur lsm. tot bijz. int. ter ere van O.L. Vrouw van Banneux; 's avonds om 7uur Hgm. voor zal. Wim van de Goor v.w. de buurt Akolieten voor 28 sept.: Hans Cleven, H. Reintjes, H. Timmer mans. Misdienaars: de Backer, Reintjes. Zoals de voorafgaande jaren, or ganiseert ook dit jaar het Zes-deke naal Overleg van Noord Limburg, in het Bezinningscentrum Sint Jo- Izeflaan 56 in Smakt-Venray, een reünie voor alle misisonarissen op vakantie: paters, zusters, broeders, pastoraal werkenden. Wie een van deze mensen te logeren heeft, wil hen wel attent maken op deze reü nie of haar/zijn naam en adres op geven aan aalmoezenier Jan Peters, Wanssumseweg 6, 5862 AA Geyste- ren (04782-1253). Vanzelfsprekend zijn er voor de missionarissen zelf aan deze reünie geen onkosten ver bonden. Zij zijn die dag te gast van het Zes-dekenaal overleg. Deze re- unie heeft plaats op woensdag 15 oktober a.s. van half drie tot na het a vond-eten rond zes uur. 26e zondag door het jaar. 28 sept. Zondag: 8.30 gesticht gezongen jaargetijde voor Thomas Michels en Elisabeth Rongen. Misdienaars van de week: Geert Poels en Willy van Well. Maandag: H.H. Michaël. Gabriël en Rafaël, Aartsengelen. 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Poels- Michels. Dinsdag: H. Hiëronymus, priester Wim Derikx en overleden familie- en kerkleraar. 8 uur H. Mis voor leden Derikx-Voesten. Woensdag: H. Teresia van het Kind Jezus, maagd. 8 uur H. Mis voor Toon Huisman van de familie L. Donderdag: H.H. Engelbewaar ders. 8 uur H. Mis voor Lien Pee- ters-Janssen en de familie Philip sen. Vrijdag: 8 uur H. Mis voor een overleden vader. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Lien Peeters-Janssen v.w. de buurt. Zaterdag 27 sept. Avondmis voor Gerrit Koopmans en t.z.i. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor bijz. int.; 10.00 Hoogmis voor overl. ouders Koenen-Jacobs en uit dankbaarheid. Maandag: 845 H. Mis voor de over ledenen van de Karmel v.b.i. en fam. Op de Kamp. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor Jozef Kisters en overl. ouders, t.zi. voor 2 Huisgezinnen Woensdag: 8.45 H. Mis te rere van de H. Jozef voor overl. ouders, fam. Claessen-Vorink en fam. Hutjens- Faesen. Donderdag: 8.45 H. Mis voor de families Pelters-Goosen en fam. Janssen-Pepels. Vrijdag: 8.45 H. Mis voor mej. Robbens en voor vader en moeder en voor Anna Simons-Lootma. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo NO habra Misa espanola porque el Padre Juan esrta en Santiago de Compostella. Volvera el sabado el dia 11 de oc- tubre. Haöta la vista. El domingo el, dia 12 de octubre SI habra Misa en nuesitra capilla Overloonseweg 2 y Bautizo de Dominquez de Boxmeer. NOTICIAS CULTURALES El program a del Centro sigue como siempre; No olvide la sïguien- te dirección si quiere consultar al- gun problema o duda juridica. Ade- mas este servicio es gratuito y en caso de que no pueden ayudarle alii alios mismos la indicaran el me- jor camino a seguir: Venlo, Nieuw- straat 41, tel. 077 - 16268. Hasta la vista. BAUTIZO El domingo el dia 12 de octubre, antes de nuestra Misa espanola en Overloonseweg 2 en Venray, el pa dre Juan bautizara en nuestra ca pilla a DAVID hijo de los Senores Salas Dominguez de Elderom 313-36 en Boxmeer. Todos son invitados. Botsingen met materiële schade Op de kruising bij de Paters- -ker kverleende de 68jarige H. B. uit Venray met zijn auto geen voorrang aan de personenauto, bestuurd door de 20-jarige F. W. uit Venray. Zwa re materiële schade was het gevolg. De 49jarige autobestuurder M. v. H. verleende op de Oostsingel bij 'het rechtsafslaan geen vrije door gang aan de bromfiets bestuurd door de 19-jarige W. P. uit Venray. Bij de botsing werd de bromfiets zwaar, de personenauto licht beschadigd. De 22-jarige bestuurder van een vrachtauto v. d. B. uit Eind hoven verleende op de kruising Zuivel wegLeunseweg geen voor rang aan de personenauto bestuurd door de 27-jarige v. H. uit Venray. Bij de botsing ontstond behoarlijke materiële schade. De 33-jarige autobestuurster L. C. R. uit Oostrum reed vanaf de Cellostraat rechtsaf de rondweg Brukske op. Zij nam de bocht te ruim waardoor haar auto op het voor het tegemoetkomende verkeer bestemde weggedeelte terecht kwam. Op dat moment naderde de personenauto van de 26-jarige G. R. uit Venray. Die bestuurder week uit om een botsing te voorkomen; dat gelukte, maar zijn auto raakte de trottoirband en er ontstond schade aan het rechter voorwiel van zijn auto. Op de kruising nabij de MAVO verleende de 26-jarige autobe stuurster E. v. d. B. uit Venray niet de vereiste voorrang aan een van rechts komende personenauto, be stuurd door de 27-jarige A. B. uit Venray. Bij de ontstane botsing werd behoorlijke materiële schade genoteerd.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 9