BOEK VAN DE MAAND Munckhofboekhandel vd VENRAY GEMEENTEPRAAT 30 jaar geleden Leer lezen en schrijven Ontsluiting industrieterrein Smakterheide: f 1.690.000- tijdelijk voor 22.50 Grotestraat 28, Venray Telefoon 82727 DIENSTREGELING STADSBUS STADBUSDIENST VENRAY AFSCHEID BIJ CAMPINA j'.s:;- - NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting In Noord Limburg worden lees- en schrijfkurussen voor volwasse nen georganiseerd. Deze kursussen zijn bedoeld voor mensen die door allerlei redenen maar enkele jaren of helemaal niet de lagere school hebben kunnen vol gen. Maar ook voor mensen die zelf vinden nog niet voldoende te kun nen lezen of schrijven. Het gaat om een grote groep mensen (2000 - 40U0) die erg moeilijk bereikbaar is. Daarom willen wij u vragen, of u mensen kent in uw familie of kennissenkring die geïnteresseerd zijn in een lees en schrijfkursus. Laat deze dan bellen naar: Stichting Samenlevingsopbouw Noordelijk Limburg Venray 04780-83730 of Gennep: 08851-3400, of belt u zelf. De „lessen" zullen gegeven wor den aan een groepje van 3 a 4 personen. Deze mensen zullen elke week bij elkaar komen, samen met een begeleid(st)er. Elke les zal ongeveer een uur tot anderhalf uur gaan duren. Dit kan bij iemand thuis zijn, in een school, in een buurthuis of iets dergelijks. Op welke dag, op welke tijd en waar de kursus gegeven gaat wor den zal met elkaar afgesproken wor den. Anonimiteit is en blijft natuurlijk gewaarborgd. De raad heeft een krediet van 1.690.000,beschikbaar gesteld ten behoeve van de ontsluiting van een gedeelte van het industrieter rein Smakterheide. In tegenstel ling tot het voteren van 944.000, t.b.v. ontsluiting van een gedeelte van „De Hulst", werd over de Smakterheide toch nog het een en ander gezegd. Zo vroeg de heer Houba (WD) of er al konkrete aanvragen voor in dustrievestiging waren waardoor deze grote uitgaven op dit moment al gerechtvaardigd waren „Laten we het anders direct nodige ont sluiten om renteverlies te voorko men", stelde hij voor. De heer Truijen (Samenwerking) had begrepen, dat de gemeente in onderhandeling was met gegadig den en wilde graag iets meer weten- De burgemeester lichtte toe, dat hel hier gaat om de ontsluiting van een tiental kleinere terreinen. Met een drietal serieuze gegadigden zijn onderhandelingen gaande. Volgens de burgemeester moest men nu wel het gehele gebied in de omgeving van de Energieweg ontsluiten in verband met de aanleg van nutsvoorzieningen en riolering, welke in de toekomst naar het vol gende deel moeten worden doorge trokken. Geen mishandeling Enkele weken geleden heeft on der deze titel een bericht in ons blad gestaan, vermeldende een mis- handeiing van de 37-jarige J. S. De politie wist ons nader te be vestigen dat er niet met een mes is gestoken. Hier was wel sprake van zelfverdediging van T. v. H., waarbij J. S. ongelukkig kwam te vallen en zich verwondde. Brandje Een deken, welke in aanraking kwam met een lamp, was gaan smeulen en zo ontstond er een brandje in de kelder van de woning van de fam. K. ana het St. Joris- park. Venrayse brandweermannen wisten het begin van brand te do ven. Er ontstond een flinke rook ontwikkeling en stankoverlast. De fam. is tegen brandschade verze kerd. Diefstal Mej. D. deed aangifte van diefstal van haar portemonnaie in een bar. In die portemonnaie zat een geld bedrag van 50 gulden. torie, en bevestigde graag de kom- plimenten die dhr. de Kroon reeds had uitgesproken. Hierna spraken dhr. Fiers, be drijfsleider, dhr. Mulder, voorzitter personeelsvereniging en dhr. Gie- sen, opvolger van dhr. Jenniskens vaak op humoristische wijze nog vele lovende woorden tot dhr. Jenniskens, hetgeen zij onderstreep ten met het aanbieden van kado's. Hierna had dhr Coenen, namens de Kamer van Koophandel en Fa brieken van Noord-Limburg, nog een verrassing voor dhr. Jennis kens in petto. Hij reikte dhr. Jen niskens namens het bedrijfsleven de zilveren draagmedaille van verdien sten uit, als dank voor al zijn ver diensten voor de belangrijke zuivel industrie in Venray e.o. Aan het slot van het officiële ge deelte, dankte dhr. Jenniskens iedereen voor de gesproken woor den en de kado's, vooi\de zeer fees telijke dag die hem ten deel geval len was, en voor de ontvangen on verwachte onderscheiding. Hierna werd druk gebruik ge maakt van de gelegenheid om de pensionaris tijdens de recetpie een hand te drukken. Materiële schade G. S. wilde op het Kennedyplein zijn auto in een der parkeerhavens plaatsen, daarbij raakte hij met de voorzijde van zijn auto de trek haak van een aldaar dwars in drie parkeervakken geparkeerde aan hangwagen van Duitse nationaliteit. Het bleef bij materiële schade, maar de bestuurder vond het ergste dat hij na 15 jaar schadevrij te hebben gereden nu deze schade opliep. De personenauto, bestuurd door P. V. uit Venray, reed over de Ripseweg. Bij nadering van een te gemoetkomende auto reed die auto over een op de weg liggende plank, die vervolgens tegen de voorzijde van de auto kwam. De auto liep lichte schade op, maar de veroor zaker reed door, zonder zijn iden titeit bekend te maken. Bij de kruising Leunseweg Zuidsingel wilde de 40-jarige be stuurder van een personenauto M. H. uit Venray linksaf de Zuidsingel oprijden. Op de Zuidsingel stond in hel voorsorteervak voor linksaf de personenauto bestuurd door de 31-jarige J. S. uit Venray. In het voorsorteervak voor rechtdoor wachtten de personenauto's bestuurd door de 28-jarige H. W. uit Vier lingsbeek en de 29-jarige mevr. W. uit Overloon. De eerste bestuurder verloor bij het afdraaien de macht over het stuur, zijn auto bot9te te gen de tweede en derde auto op, welke laatste tegen auto nummer vier botste. Maar het bleef bij ma teriële, schade. In het Brukske was het niet;, verienen van vrije doorgang er de oorzaak van dat de personenauto's bestuurd door de 20-jarige mej. M. uit Venray en de evenoude S.t ook uit Venray, tegen elkaar botsten. Op de kruising bij de Paters kerk was het niet verlenen van voorrang oorzaak dat de personen auto's bestuurd door de 57-jarige W. uit Meerlo-Wanssuiji en de 20-jari- ge P. uit Venray botsten. Op de kruising Zuivelweg werd ook geen voorrang verleend. Daar botsten de personenauto's bestuurd door de 54-jarige G. uit Maastricht en de 31-jarige C. uit Venray tegen elkaar. Vernieling Th. W. uit Horst deed aangifte van vernieling van een ruit van zijn op het parkeerterrein bij de Rabo bank geparkeerde personenauto. Geen visitekaartje M. kwam bij zijn op de Grote Markt geparkeerde personenauto tot de ontdekking dat zijn auto behoor lijk beschadigd was. Veroorzaker moet dat hebben gemerkt, maar is er zonder zijn visitekaartje achter te laten, vandoor gegaan. UIT PEEL EN MAAS VAN 16 SEPTEMBER 1950 - No. 37 Nu de resten van de door de oor log verwoeste kerk te Oirlo zijn op geruimd heeft de fa. Volleberg uit Venray een aanvang gemaakt met de wederopbouw van de nieuwe St. Gertrudiskerk. Peel en Maas bracht een extra uitgave van 14 pagina's over de De kenale Missietentoonstelling „De Wilma Krant". De Missietentoon stelling werd gehouden van 23 sept. tot 1 oktober op het klooster-ter rein van de Zusters Ursulinen, aan de Bindstraat-Heuvelstraat. Aan de gemeente Venray zijn toe gewezen zgn. goedkope woningen en wel: 10 voor de industrie, 9 ter vervanging van het kamp Endepoel en 13 voor vervanging van kippen hokken. De woningen zullen als volgt worden verdeeld: Oostraum 6, Hoenderstraat 8, Oirlo 4, Castenray 4, Mersello 2, Heide 2. „Waarom kan Venray ons steeds een streepje voor blijven?" ver zuchtte de heer van Rensch aan het einde van een raadsvergadering, na een vruchteloos debat met de voor zitter over het nut van behoorlijke straatverlichting in Horst. „Omdat Venray noodlijdend is" antwoordde voorzitter. „Wanneer men noodlij dend is, schijnt men zich alles te kunnen permitteren. Dit vloeit voort uit de volkomen onjuiste verhou ding tussen rijk en gemeente. Maar ik pas er voor mijn gemeente nood lijdend te maken en ook mee te doen aan het smijten met over heidsgelden. Wanneer de raad een voorstel wil doen, dan moet men het zelf weten. Ik doe er niet aan mee!" Het onlangs ingezegend veldka- pelletje op het Desselke, dat toege wijd werd aan St. Joris, heeft het aldaar zwaar te verduren. Werd onlangs het beeld beschadigd, thans werd St. Joris onillhoofd. Mogen de ouders de jeugd er eens- op wijzen dat men eerbied dient te hebben voor de veldkapellen, waaraan Ven ray zo rijk is en die de schoon heidscommissie van Venray Vooruit de laatste jaren zoveel zorg en moeite hebben gekost. Veitum Autobusstation Oostrum NS *6.08 *6.16 *6.45 *6.53 *7.04 *7.13 *7.15 *7.23 *7.34 *7.43 *7.45 *7.53 *8.04 *8.13 *8.15 *8.23 *8.34 *8.43 *8.45 *8.53 *9.04 *9.13 9.15 9.23 *9.34 *9.43 9.45 9.53 10.04 10.13 10.15 10.23 en zo IEDER HALF UUR DAGELIJKS tot en met: 22.04 22.13 daarna: 22.15 22.23 f22.34 f22.43 22.45 22.53 f23.04 f23.13 23.15 23.23 23.45 23.53 0.15 0.23 Oostrum NS Autobusstation Veitum *6.14 *6.23 *7.04 *7.12 *7.14 *7.23 *7.32 *7.40 *7.42 *7.51 *8.04 *8.12 *8.14 *8.23 *8.17 *8.25 *8.32 *8.40 *8.42 *8.51 *9.04 *9.12 *9.14 *9.23 9.32 9.40 9.42 9.51 en zo IEDER HALFUUR DAGELIJKS tot en met: 20.32 20.40 daarna: 20.42 20.51 21.04 21.12 Z 21.14 Z 21.23 21.32 21.40 21.42 21.51 22.04 22.12 t 22.14 f 22.23 22.32 22.40 t 22.42 f 22.51 23.04 23.12 23.32 23.40 0.04 0.12 0.32 0.40 Over onze stadsdienst willen we U in dit en in volgende artikelen iets meer vertellen. We doen dit omdat gebleken is dat bij velen nog een grote onbekendheid bestaat over de mogelijkheden die de stadsdienst biedt. Dit betreft vooral de route, de halteplaatsen en de tarieven. Hieronder drukken we een kaart je af waarop U de route van de stadsdienst ingetekend ziet. Boven dien zijn alle halteplaatsen er op aangegeven. U ziet dat U, als U op hel Gemeentehuis moet zijn, U voor de deur kunt uitstappen en ook weer instappen natuurlijk. Bij alle halten zijn de vertrektij den aangebracht in een dienstrege lingkastje dat aan de haltepaal is bevestigd. Bovendien staat op iede re haltepaal aangegeven welke hal tes de stadsdienst aandoet. Voor het Psych. centrum St. Ser- vatius moet U uitstappen aan de halte Zuidsingel/Mavo en voor St. Anna aan de halte St. Anna. Voor het ziekenhuis stapt U uit aan de halte Clockert, van waar U in ongeveer 5 minuten naar het zie kenhuis kunt lopen. Op maandag tot en met vrijdag is er 2 maal per dag een speciale bus die van het busstation op de Julianasingel tot aan het ziekenhuis rijdt. U sitapt dan dus voor het ziekenhuis uit. Deze bus vertrekt van het bussta tion om 13.41 en om 18.30 uur. In beide gevallen is er aansluiting uit de richting Brukske en uit de rich ting Leunen. Terug gaat deze bus om 15.24 en om 19.30 uur van het ziekenhuis, weer met aansluiting naar Brukske en Leunen. Om het nog eens te herhalen: het autobusstation is, behalve voor de ziekenhuisbus, geen eindpunt. Rei zigers uit het Brukske voor verder dan het busstation kunnen altijd in de bus blijven ritten. Zie het route kaartje. Bij de chauffeurs van de bussen en op hel busstation kunt U gratis een dienstregeling van de stadsdienst krijgen. Daar staal ook een routekaartje op ingetekend, ech ter zonder de halteplaatsen. Knipt dus dit artikel met het kaartje uit en bewaar het. Een volgende keer vertellen we U iets over het tarief. Het ligt in de bedoeling dat van tijd tot tijd in deze rubriek een be knopte weergave van de vertrek tijden van stadsdienst en treinver bindingen wordt afgedrukt. LET OP DE TEKENS: maandag tot en met vrijdag x maandag tot en met zaterdag Z - zaterdag, zon- en feestdagen t - zon- en feestdagen Meisje gewond De 15-jarige J. W. uil Leunen stak met haar fiets de Horsterweg over en lette onvoldoende op het verkeer. De 31-jarige autobestuur der. G. uit Horst, kon het meisje niet meer ontwijken, omdat deze vlak voor zijn auto de weg over stak. Met een hersenschudding en andere verwondingen werd het meisje naar het ziekenhuis overge bracht. Inbraken Door forcering van het slot van de achterdeur werd toegang verkre gen tot de aan de Hoenderstraat gelegen jongerensociëteit. Aan de geluidsapparatuur was gemorreld, maar kennelijk zijn de daders ge stoord. In zover kon worden na gegaan werd' er niets vermist. L. v. B. deed aangifte van in braak in zijn aan de Veltumse Klef- fen gelegen woning. De deur was niet op het nachtslot en deze moet op de een of andere manier ge opend zijn. Ontvreemd werden een geldbedrag en een drietal horloges. Drank in bestuurders In het afgelopen weekend werd een 32-jarige Venrayse bestuurder en twee bestuurders, afkomstig lit Maashees, 23 en 53 jaar, door de politie aangehouden. Het bleek dat die heren niet meer alcoholvrij wa ren want na 't pijpje blazen moes ten ze de bloedproef ondergaan. Met de aanzegging dat procesver baal zal worden opgemaakt en een rijverbod, konden ze huiswaarts keren. Gewonden Het niet verlenen van voorrang was oorzaak dat op de kruising MolenpadArkstraat de bromfiets, bestuurd door S. uit Venray, tegen de personenauto, bestuurd door de 22-jarige J. C. uit Venray, botste. De bromfietser werd dusdanig ge wond, dat hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. In een bocht van de Geysterse- weg ter hoogte van de Spraelandt- weg raakte de bromfiets, bestuurd door de 18-jarige mej. G. S. uit Veulen in een slip waardoor de be stuurster haar bromfiets niet meer onder controle kon houden. Ze kwam ten val en moest mei ver schillende verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Op de Laagheidseweg kwam de 20-jarige v. d. W. met zijn cross- brommer ten val en liep hierbij een beenfractuur op, waarvoor naar hel ziekenhuis moest worden vervoerd. R. JENNISKENS MET PENSIOEN Op vrijdag 5 september jJ. werd in Restaurant Vlakwater afscheid genomen van R. Jenniskens, chef Technische Dienst te Venray. van wege het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Tevens vierde dhr. Jenniskens op leze dag rijn robijnen huwelijks- feest. Namens de leden veehouders nam dhr. van Elzakker, lid dagelijks be- jstuur DMV - Campina, het woord, jen bood dhr. Jenniskens het offi ciële afscheidsgeschenk in de vorm ;van een enveloppe met inhoud aan. I Hierna sprak dhr. de Kroon, di- j rekteur DMV Campina - Venray, de pensionaris in welgekozen woor den en treffend toe. Hij kompli- rnenlteerde, evenals eind 1978 bij het 40-jarig dienst jubileum van de «eer Jenniskens, de pensionaris met jzijn bijzondere technische kwalitei ten, alsmede zijn goede omgang met zowel de bedrijfsleiding, als met het Personeel. Voor al deze, en nog vele andere verdiensten, bedankte dhr. de Kroon hem van harte. Tevens sprak hij de hoop uit, dat dhr. Jenniskens, samen met zijn echtgenote, nog lang zal kunnen genieten van de wel verdiende levensavond. Mevr. Jenniskens ontving als dank voor haar bijdrage een atten tie en een bloemenruiker. Ook dhr. Bonants, lid divisie- direktie DMV Campina - Veghel, sprak zijn grote waardering uit voor al het werk dat dhr. Jenniskens voor DMV Campina - Venray ver richt heeft en dook iets in de his- waar geen teken bij staat, rijden dus stodsdienst Venray buslijn 29 naar Venlo v i a de maasdorpen r -• f. v $11 K,. -• t JNE V busl ij n 2L /''"naar Helmond en Eindhoven De bussen iedere dag f.-'- VENHAY

Peel en Maas | 1980 | | pagina 15